• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
چه جوری میشه علاقه به درس خوندنو تو خودمون به وجود بیاریم؟؟؟؟؟
یه هدف بزرگ داشته باش یعنی اون رشته و دانشگاهی که میخوای
با چندتا هدف کوچیک که آزمونا کارشون همینه تقریبا
توی سایت کانون یادمه بچه ها کورس میذاشتن و هرشب میرفتن ساعت مطالعه و تعداد تستاشونو میگفتن
من خودمم شرکت میکردم گاهی ولی مهم نبود برام
یکی از دوستام بود که خیلی حساس بودم که ترازش بیشتر از من نشه و این حرفا
اونو شماره شناسنامشو داشتم :سوت
ولی این خیلی اعصاب خوردی و هیجان کاذب میاره
یه موقعایی من واقعا خراب میکردم و اون رتبه برتر میشد ( اینجور موقعا همیشه ازمون بعد من بهتر از اون بودم) یه موقعایی برعکس که مغرور میشدم و نمیخوندم

ببین باید توی جو درس باشی ، بین کسایی که درس خوندن براشون مهمه

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی
زیست واقعا تنها چارش خوندن و خوندن و خوندن
اصلا الان تست میذاریم کنار.تمرکز ی دانش اموز الان فقط باید رو خوندن باشه وقتی میگم خوندن منظور جز ب جز کتاب درسی,شکل ها..
کاملا بدیهی ک هرچی بیشتر بخونید بیشتر مسلط میشید هرروز باید تو برنامتون زیست شناسی باشه یعنی اگ امروز هیچی نخوندید دو ساعت زیست باید بخونید
من میومدم بالای هر فصل هر بار ک میخوندم ی تیک میزدم وی جوری زیست بخونید ک کلا صفحه اولتون بشه تیک:|
بعد روش خودتونو پیدا کنید من اون چیزی ک برای من خیلی خیلی تاثیر داشت و زیستمو از 34 رسوند به82 میگم:-"
من علاوه بر خوندن زیاد کتاب درسی پاسخ نامه ای کیو گاج رو هم میخوندم:))میدونم خیلی عجیبه اما مثلا من دارم فصل قلب میخونم کتاب خوندم و تموم کردم حالا پاسخ نامه ای کیو فصل قلب باز میکنم ب فرض ده صفحه میخونم با دقت زیاد
حالا چرا اینکارو بکنیم؟!اول اینکه ای کیو ی پاسخ نامه ب شدت کامل داره ک هی نکات مرور میکنه و چیزی از متن کتاب رو جا ننداخته و ب فرض شما با این ده صفحه باور کنید کل نکات مهمی ک خوندید دوره میکنید.پاسخ نامش کلا مفهوم و هیچ خلاصه شدنی توش دیده نمیشه
ی کار دیگه ای هم ک میکردم این بود با صدای بلند هر صفحه رو برا خودم مرور میکردم و دقت میکردم چیزی رو جا نندازم.به شخصه خیلی کم تست زدم اما اگ میخواید تست بزنید باید خیلی صبور باشین و هرچی اشتباه کردید نکتشو گوشه کتابتون بنویسید.اما از تستای ای کیو زیاد خوشم نمیومد ب نظرم ی سری تستاش زیادی پیچیده شده بود:-" سوالای ازمونای قلمچی ب نظرم خوبه
شما اینکارا رو بکنید(علی الخصوص پاسخ نامه خوندن)زیست بالا 70 نزدید تو کنکور بیاید یقه منو بگیری:))
بعدم عزیزان دلم شما ی سال دیگ کنکور دارید صبور باشید و عجله نکنید!
دوست عزیز چه سالی کنکور دادی و چند زدی زیست رو؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
یه چیزی هم من بگم
من زیستو پارسال ۲۰ زدم و امسال ۸۳
اون اولا هم از فاگوزیست شروع کردم
فاگوزیست نخرین ،فاگو زیست نخونین
حتی بعضی وقتا ۲۰ساعت زیست میخوندم برای ازمونا ولی بیشتر از ۳۰ درصد نمیزدم !
کلا اینکه نکته ها رو اماده بذارن جلوتون و شما یاد بگیرید اشتباهه
بعد الگو خریدم و تقریبا همشو زدم زیستم رفت روی حدود ۶۰ تقریبا
الگو خوبه چون نکات مهمو کامل جا میندازه ، دقت کنید که نکات مهم !
از عید آی کیو خریدم که کاش زودتر میخریدمش
ببینین آی کیو روش درس خوندنو یاد میده
ممکنه یه نکته هاییش خیلی فضایی و عجیب غریب باشه ولی یاد میگیرین چطوری خودتون کتابو بخونید و چطوری نکته هاشو دربیارید
من یکی از فصلای ای کیو رو که زدم برای فصلای بعدی اول خودم صفحه صفحه میخوندم زیستو بعد مینشستم نکته هاشو خودم درمیاوردم نکته های حتی عجیب غریبشو ! بعد که آی کیو رو میزدم خیلی از نکته هایی که درآورده بودمو توی اون میدیدم و کلی ذوق میکردم و اون نکته ها هم تثبیت میشدن دیگه
همونطور هم که دیدید امسال به نکته های عجیب غریب و الکی زیاد بها داده بودن تو کنکور ، مثل پای ملخ که سوال اول هم بود

از عید به بعد چندین بار زیستو خوندم چون روششو پیدا کرده بودم و خوندنشو دوست داشتم

واسه ازمونای ازمایشی خیلی خیلی حواستون به جزئیات ریز باشه و حتی حفظشون کنین ولی واسه کنکور اکثرن از کلیات و استثنا ها سوال میاد
ینی اینجوریه که با استثنا ها میشه گزینه ها رو رد کرد (البته ازمونا هم اینجورین)
اگه بار اولتونه که زیستو میخونین نکته های ترکیبی رو حفظ کنین ، چون بعدا که بهشون میرسین تثبیت میشن کامل و اینکه مثل سکوی پرش ان

اگه زیستو توی ازمونا ۷۰ یا ۸۰ میزنین و میخواین بیشتر بشه سوالای ازمونو بذارین جلوتون و یکی یکی علامت بزنین توی کتاب که از کجا سوال اومده ، باید گزینه ها رو چک کنین یکی یکی و خیلیاشون نکات ترکیبی ان ، میفهمید چه مباحثی معمولا بیشتر باهم ترکیب میشن و چه چیزایی رو موقع خوندن از قلم میندازید ، مثلا شاید به شکلا دقت نکنین یا نوشته زیر شکلا

مباحثو دسته بندی کنین از همین الان ، مثلا ویژگی های بافت پیوندی رو بنویسید و زیرش بنویسید کدوما این ویژگی رو دارن و کدوما نه . این خیلی بهتون کمک میکنه هم واسه کنکور هم ازمونا
به کلیات خیلی دقت کنین ، اگه نظام قدیمی هستین به ۳ تا فصل اول زیست ۱ خیلی دقت کنین و جمله جملشو بلد باشین چون کلیاته ، خیلی وقتا یه جمله توی کتاب با قید « همه» اومده که ممکنه استثنا واسش داشته باشیم توی واقعیت ولی توی کتاب هیچ حرفی از استثناش نیومده ، بعد میان همین جمله رو میکنن سوال و خیلیا غلط میزننش

جمله ها رو دونه دونه بلد باشین چون بعد از تحلیل ازمونا میفهمین خیلی از گزینه ها دقیقا جمله کتاب بوده ولی روش شک داشتین ، همه جمله ها رو یاد بگیرید و براش دلیل بنویسین و حفظشون کنین ، خیلی خیلی کمکتون میکنه

نکته های ازمون ازمایشیا رو دربیارید و یاد بگیرید چون اکثرن نکته های کنکورای قبلن ، البته واسه نظام جدیدا فرق داره این موضوع ولی من اولین بار که کنکور ۹۴ رو زدم زیستشو ۹۰ زدم چون نکته هاشو بلد بودم

آخرین ویرایش:

nfsi

در چشم هاى من دقيق نگاه كن هيچ چيزى نيست جز تو
نام مرکز سمپاد
farzngn 1
شهر
:/
سال فارغ التحصیلی
99
ببخشید من تو فصل فشار دوتا سوال دارم یکی میاد ب دادم برسه

White_Rabbit

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1398
یه چیزی هم من بگم
من زیستو پارسال ۲۰ زدم و امسال ۸۳
اون اولا هم از فاگوزیست شروع کردم
فاگوزیست نخرین ،فاگو زیست نخونین
حتی بعضی وقتا ۲۰ساعت زیست میخوندم برای ازمونا ولی بیشتر از ۳۰ درصد نمیزدم !
کلا اینکه نکته ها رو اماده بذارن جلوتون و شما یاد بگیرید اشتباهه
بعد الگو خریدم و تقریبا همشو زدم زیستم رفت روی حدود ۶۰ تقریبا
الگو خوبه چون نکات مهمو کامل جا میندازه ، دقت کنید که نکات مهم !
از عید آی کیو خریدم که کاش زودتر میخریدمش
ببینین آی کیو روش درس خوندنو یاد میده
ممکنه یه نکته هاییش خیلی فضایی و عجیب غریب باشه ولی یاد میگیرین چطوری خودتون کتابو بخونید و چطوری نکته هاشو دربیارید
من یکی از فصلای ای کیو رو که زدم برای فصلای بعدی اول خودم صفحه صفحه میخوندم زیستو بعد مینشستم نکته هاشو خودم درمیاوردم نکته های حتی عجیب غریبشو ! بعد که آی کیو رو میزدم خیلی از نکته هایی که درآورده بودمو توی اون میدیدم و کلی ذوق میکردم و اون نکته ها هم تثبیت میشدن دیگه
همونطور هم که دیدید امسال به نکته های عجیب غریب و الکی زیاد بها داده بودن تو کنکور ، مثل پای ملخ که سوال اول هم بود

از عید به بعد چندین بار زیستو خوندم چون روششو پیدا کرده بودم و خوندنشو دوست داشتم

واسه ازمونای ازمایشی خیلی خیلی حواستون به جزئیات ریز باشه و حتی حفظشون کنین ولی واسه کنکور اکثرن از کلیات و استثنا ها سوال میاد
ینی اینجوریه که با استثنا ها میشه گزینه ها رو رد کرد (البته ازمونا هم اینجورین)
اگه بار اولتونه که زیستو میخونین نکته های ترکیبی رو حفظ کنین ، چون بعدا که بهشون میرسین تثبیت میشن کامل و اینکه مثل سکوی پرش ان

اگه زیستو توی ازمونا ۷۰ یا ۸۰ میزنین و میخواین بیشتر بشه سوالای ازمونو بذارین جلوتون و یکی یکی علامت بزنین توی کتاب که از کجا سوال اومده ، باید گزینه ها رو چک کنین یکی یکی و خیلیاشون نکات ترکیبی ان ، میفهمید چه مباحثی معمولا بیشتر باهم ترکیب میشن و چه چیزایی رو موقع خوندن از قلم میندازید ، مثلا شاید به شکلا دقت نکنین یا نوشته زیر شکلا

مباحثو دسته بندی کنین از همین الان ، مثلا ویژگی های بافت پیوندی رو بنویسید و زیرش بنویسید کدوما این ویژگی رو دارن و کدوما نه . این خیلی بهتون کمک میکنه هم واسه کنکور هم ازمونا
به کلیات خیلی دقت کنین ، اگه نظام قدیمی هستین به ۳ تا فصل اول زیست ۱ خیلی دقت کنین و جمله جملشو بلد باشین چون کلیاته ، خیلی وقتا یه جمله توی کتاب با قید « همه» اومده که ممکنه استثنا واسش داشته باشیم توی واقعیت ولی توی کتاب هیچ حرفی از استثناش نیومده ، بعد میان همین جمله رو میکنن سوال و خیلیا غلط میزننش

جمله ها رو دونه دونه بلد باشین چون بعد از تحلیل ازمونا میفهمین خیلی از گزینه ها دقیقا جمله کتاب بوده ولی روش شک داشتین ، همه جمله ها رو یاد بگیرید و براش دلیل بنویسین و حفظشون کنین ، خیلی خیلی کمکتون میکنه

نکته های ازمون ازمایشیا رو دربیارید و یاد بگیرید چون اکثرن نکته های کنکورای قبلن ، البته واسه نظام جدیدا فرق داره این موضوع ولی من اولین بار که کنکور ۹۴ رو زدم زیستشو ۹۰ زدم چون نکته هاشو بلد بودم
ریاضیات را چطوری میخوندید؟؟؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
نباید این سوالو از من بپرسید
ریاضیم افتضاح بود و تا لحظه اخر هم افتضاح موند
ولی خب اگه ریاضیت ضعیفه پیشنهادم اینه که خیلی سبز جامع سروش مویینی رو بخونی
و در کنارش از همین اول جمع بندی خیلی سبز سروش مویینی رو هم بخون
البته اگه نظام قدیم هستی

این دوتا خیلی عالی بودن برای ضعیفایی مثل من ! ولی چون من زیاد به ریاضی بها ندادم اخرشم بد زدم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
ساختار پروتئین ها(ساختار اول،دوم،سوم،چهارم...)تو کتاب چندم بوده؟!

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
ساختار پروتئین ها(ساختار اول،دوم،سوم،چهارم...)تو کتاب چندم بوده؟!
ساختار اول دوم سوم مگه داشتیم:-"
یادمه تو فصل یک دوم فقط ی توضیخ خیلی مختصری داشت و انواع پروتین ها رو توضیح داده بود

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
بستگی داره سطح ریاضیتون چطور باشه
تو درجه اول ب ی جزوه خوب احتیاج داریم معلم گرفتن و اینا ب نظرم زیاد کار امد نیست ی جزوه خوب ک خودتون باهاش راحت باشین و مثالای زیاد و حل تمرین داشته باشه پیدا کنید
فصل ب فصل میریم جلو.ب فرض مثلثات بیاید سه قسمت کنید امروز یک سوم اولشو میخونید تمام تمرینات جزوه رو حل میکنید(اگ جزوتون تمرین نداشت 10 تا تست انتخاب کنید از کتاب تستتون)روز بعد بیاید تستای اون بخش رو بزنید ک تک تک سوالاتی ک از پسش برنیومدید بررسی کنید و هایلایتشون کنید حالا دفعه بعد یک سوم میانی و ب همین منوال..
کتاب تستتونم ب خودتون بستگی داره من ریاضیم بر خلاف فییزیکم ک خیلی ضعیف بود و کتاب مبتدی میخواست از پایه قوی بود و ای کیو میزدم اما اصلا توصیه نمیکنم بهتون اگ ریاضی ضعیفی دارید
اول ب یک حداقل و حد واسط(50تو ازموناتون)برسونید خودتونو بعد میریم سراغ منابع قوی تر
بقیه کتابارم ندیدم اما یادمه گاج تو سال سوم ی ریاضی داشت ک فقط مختص سوم بود و خیلی پاسخ تشریحی خوبی داشت کاش همچین کتابی رو پیدا کنید.خیلی سبز هم فکر میکنم سطح خوبی برای رسیدن ب حد مورد نیاز داره
+استمرار داشته باشید:-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
ما سال آخر معلم ریاضیمون اصلا خوب نبود برای همین اکثر بچه ها از کتابای کمک آموزشی استفاده کردند و ظاهرا مهروماه از همه کارآمدتر بوده در حدی که خیلیا کلاس ریاضی غایب می شدن تا از روی درسنامه ی اون بخونن
درسنامه کامل و تستای خوبی داره فقط یه ذره سطحش از کنکور تجربی بالاتره ولی خب کاملا آماده ت میکنه!

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
کم خوندن هندسه باعث شده توش ضعف پیدا کنم و رفتن سمتش برام سخت باشه
در حالی که دیفرانسیلم خیلی قوی تره

راهکاری برای آشتی با هندسه؟|-@

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
کم خوندن هندسه باعث شده توش ضعف پیدا کنم و رفتن سمتش برام سخت باشه
در حالی که دیفرانسیلم خیلی قوی تره

راهکاری برای آشتی با هندسه؟|-@
اگه کتاب یا جزوه ای که از روش میخوندی بد بوده و نتیجه نگرفتی و برا همین نمیخونی هندسه رو، دنبال یه کتاب یا جزوه خوب باشکه بدونی اگه اینو کار کنی حتما نتیجه میده. این اولین گامه. بعد اگه این اوکی باشه، شاید توش ضعیفی که نمیری سمتش. باید پله پله شروع کنی و دیدن این که داری پیشرفت میکنی، یه انگیزه میشه برات. ولی خب اولش سخته. یا یه احتمال دیگه هم هست که کلا سخته چیزی رو شروع کردن. من خودم اوایل حتی اینکه بلند شم از سر یه درس و برم سراغ یه چیز دیگه، برام مشکل بود. حاضر بودم همون درسی که دارم میخونم رو یه ساعت دیگه هم بخونم ولی سوییچ نکنم. اینم عادتیه که باید تو خودت جا بندازی. تو کنکور 7 8 تا درس رو میخوای امتحان بدی. هر نیم ساعت باید بری سراغ یه چیز جدید. این سوییچ کردنم برا من اینطوری بود مه میرفتم سراغ یه درس جدید باز خوب میشد شرایط. ولی اینکه کتاب جدید رو باز کنم داستان داشت:))

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
با ساعت مطالعه پایین چه باید کرد ؟:(...نمی تونم یه جا بشینم و وقتای پرتم خیلی زیاده
کتابخونه؛ دوستات باهات نباشن ترجیحاً، نت یا گوشی[تلگ یا هرچیزی که حواستُ پرت می‌کنه.] هم نباشه. :‌))

ای فر

کاربر حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همینجا
سال فارغ التحصیلی
1398
اگه تا الان نخونده باشیم و از برنامه آزمون عقب باشیم الان باید چی کار کرد ؟؟؟ ~X(چه جوری میشه این زمان از دست رفته رو جبران کرد ؟؟؟ :((
اصلا میشه تو این وقت مونده دو سال قبل رو جمع کرد ؟؟؟؟:eek::-/

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اگه تا الان نخونده باشیم و از برنامه آزمون عقب باشیم الان باید چی کار کرد ؟؟؟ ~X(چه جوری میشه این زمان از دست رفته رو جبران کرد ؟؟؟ :((
جمع که میشه کرد. بچه های المپیادی همه از تابستون شروع میکنن و عملا ایده ای ندارن از درس های دبیرستان:) و تازه یکی دو ماه اخر همش دوره میکنن. ولی شما الان شاید این یکی دوماه رو هم از دست داده باشی. ولی میدونم کلی از درس ها براتون حذف شده و حجم مطالب کمتره. با یه اراده قوی میتونی برسی، و آخرش وقت اضافه هم بیاری. ولی دیگه وسطای کار هی نمیخونم و خسته شدم و اینا رو باید بذاری کنار. یه برنامه ریزی درست و حسابی هم بکن برا خودت. بدون برنامه درجا مزنی و با برنامه خوب همه قدم هات به سمت هدفن.
آزمون هم همون بچه های المپیاد که میگم چون برنامشون عقب تره، اصلا تابستون ثبت نام نمیکنن. تا بتونن پایه رو تا ی جای خوبی جمع بندی کنن. من اگه خودم بودم مباحث آزمون رو بیخیال میشدم شاید و کار خودمو میکردم. یعنی کاری که مدرسه تا الان انجام داده و درس هایی که داده شده.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام
مهم نیست، فقط اگه حس کنی عقب‌موندی و وقت از دست دادی و جا بزنی باختی. برنامه ی آزمونِ بعدی رو شروع کن و قبلیا رو پخش کن توی روزات، میرسی بهش. و طبق آزمونت اگه پیش بری نه تنها می‌تونی جبران کنی این دو سالت رو، بلکه کلّی هم فرصت دوره‌شُ داری. غمت نباشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه ها
این فصل نوسان و موج سخته؟؟؟
فیزیک اومد...نمیدونین کتاب شیمی کی میاد؟؟؟؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها
این فصل نوسان و موج سخته؟؟؟
فیزیک اومد...نمیدونین کتاب شیمی کی میاد؟؟؟؟
من ک فیزیکم خیلی داغون بود میگم اصلنم سخت نیست بلکه خیلیم شیرین و جذاب و وقتی مسلط شی میتونی قشنگ درصد بگیری ازش

بالا