• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

والدین=پدر و پدر

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بله مادر معمولا نقش والد حمایتگر و محبت کن و اینا رو داره :D اما اگر همین والد حمایتگر و محبت کن مرد باشه چرا نباید بتونه محبت کاملو به فرزندش ببخشه ؟
خصوصا اینکه در "نقش اجتماعی" مادر ظاهر شده و داوطلبانه وظیفه ی مادریو به عهده گرفته. :-?
صرفا حدس .
خب یه مرد نمیتونه خصوصیات زنانه پیدا کنه(مگه اینکه بیمار باشه که اون بحثش جداست).اگه یه کم تو ویکیپدیا و سایتای دیگه سرچ کنی تفاوت بارز مرد و زن تو نوع عملکرد مغزه.تو دوران جنینی زن ارتباط بین دو نیمکره به خوبی برقرار میشه و تقریبا نورون های برابری دارن.ولی تو مردا بیشتر نورون ها تو نیمکره چپ هستن.و همون طوری که میدونی نیمکره راست به احساسات مربوطه.یه مرد هیچ وقت نمیتونه نقش زن رو ایفا کنه!

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
یه لحظه که اومدم سایت تعجب کردم که بچه ها تاپیک زدن ودارن فعالیت میکنن:) جدا بی سابقه بود:/

لازمه چند تا نکته رو یادآور شم.

با منبع حرف بزنین...مثلا کاربر بالایی که گفته" اگه ویکی پدیا سرچ کنین"... منطقا شمایی که یه گزاره ای رو بیان میکنی لازمه که برای اثبات حرفت منبع معتبر ارائه بدی...نه اینکه با گفتن جمله ی" اگه سرچ کنین" هر حرفی دلت خواست بگی وتوقع داشته باشی به حرف هات بها داده شه...

دقت کنین که هر کی نر باشه مرد نیست و ممکنه زن باشه...

از طرف دیگه ..واقعا تفکرتون اینکه تفاوت در اندام تناسلی اینهمه روی ویژگی های اشخاص فرق میذاره؟ مثلا همین کاربر بالایی بارها تو پستاش از کلیشه های جنسیتی عهد بوق آورده"بچه محبتو از مادر دریافت میکنه..با وجود پدر خشک میشه"
منکه شخصا قبل (جنس وجنسیت وگرایش جنسی) طرف به انسان بودنش طرف فکر میکنم...اینکه هر انسانی تحت شرایط متفاوتیکه با بقیه انسانها داره ویژگی های اخلاقی و رفتاری متفاوتی از خودش بروز میده...به تعداد انسانهای روی زمین عقیده ورفتار واخلاق خاصی داریم که ربطی به جنس طرف نداره....ممکنه نری باشه که خیلی خونگرم ومهربونه وزود احساساتی میشه وزود گریه میکنه....یا برعکس..

حالا اگه شما قبل هر چیز به نر یا ماده بودن طرف واندام تناسلی طرف فکر میکنین و یه سری خصوصیات رو که بابا بزرگتون درباره نرها براتون توصیف کرده رو طرف میچسبونین وانتظار دارین طبق گفته های بابابزرگتون عمل کنه واگه نکنه بهش میگین ناهنجار....واقعا نمیدونم چی بگم در این شرایط...

واقعا اینهایی که گفتین " همجنسگرایی اختلال هورمونیه-اختلال روانیه" اینارو از کجاتون در آوردین؟

نکته بعدی اینکه خطاب به پست اول تاپیک:همجنسباز نه وهمجنسگرا-- نطرتون چیه از این به بعد به شما هم بگیم دختر باز؟

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
یه سوال
الان این بچهه مامان داره یا نه؟ :-? دو تا بابا داره فقد؟
مادر بیولوژیکی داره. بعد به نظرم نگیم 2 تا بابا! 2 تا والد داره.
علت همجنسگرایی هنوز مشخص نیست. اختلالات هورمونی نیست علتش احتمالا اختلالات هورمونی مادر که تاثیر میذاره روی جنین. تو حیوانات هم هست تو تیره خودمون (پریمات ها)دلفین ها سگ ها پنگوئن ها میبینید تقریبا بین بیشتر موجودات زنده عمومیت داره (حتی تو حشرات). حتی 2 تا پنگوئن نر بودن که به هم میل داشتن بهشون یه تخم دادن ازش مراقبت کردن تا جوجه بشه ! در کل همجنس گرایی بحث پیچیده ایه تو زیست شناسی ولی دانشمندا رو ارثی بودن همجنس گرایی بیشتر نظر دارن.
بچه های زوج های هم جنس گرا به نظرم بیشتر از این لحاظ اذیت بشن که مثلا برن مدرسه ببینن بچه ها همه یه والد مونث و یه والد مذکر دارن. اونوقت چطور باید این شعار همجنسگرا ها رو به یه بچه هفت ساله فهموند که love wins?

آخرین ویرایش:

هولدن

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
چراباید ی سری چیزای طبیعی وکاملا بدیهی از ی ادم گرفت ؟به چه حقی دارند جاش تصمیم میگیرند که ایاجواب بده یانده ؟مرد زن نقشش مگه عوض میشه؟

پیکسی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی گیاهی
من هرچی فکر میکنم بیشتر گیج میشم. از یه طرف میگم که خب حق اون دو تا همجنس گراست که نیاز هایی که دارن برطرف بشه و از یه طرف آینده ی بچه و زندگی اجتماعی اون مطرحه. مخالف و موافق ها بیان ببینیم چی میشه ته این بحث؟

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
خوب من شخصا درباره درست يا غلط بودن همجنسگرايي بحثي ندارم. چون فقط (ببخشيدا البته) احمق هاي خودمحور هستند كه اعتقاد دارند فقط و فقط تمايلات جنسي خودشون درست و خوب و گل و بلبله و اگه كسي فرق داشته باشه جهنميه.

در رابطه با اينكه ايا اون بچه مشكل پيدا مي كنه نظر من اينه كه بله مشكل پيدا مي كنه مثل تقريبا هر بچه اي كه توي هر شرايط ديگه اي به دنيا مياد. البته از نظر من تربيت و زندگي خوانوادگيش مشكلي نخواهند داشت زيرا حتما اين دو والد بچشون رو دوست دارند و تحت هر شرايطي تمام تلاششون رو مي كنند كه چه مادي و چه روحي از بچشون حمايت كنند. ولي از يك نظر كه مشكل پيدا ميكنه مواجه بودن با اين حقيقته كه با بقيه متفاوته. اما بايد توجه داشت كه متفاوت بودن با بقيه تقريبا اكثر أوقات اتفاق ميفته، يه بچه خيلي باهوش هميشه بهش سخت ميگذره، يه بچه كه فقط يكي از والدينشون رو داره هميشه متفاوته، يك بچه اوتيستيك هميشه بهش سخت ميگذره ولي هيچ كدوم از اينها باعث نميشه كه اين حق رو از اون والدين بگيريم.

اگر قراره كه حق فرزند دار شدن رو از هركسي كه ممكنه بچش در آينده دچار مشكل بشه يا با بقيه متفاوت باشه بگيريم فقط حدود ٥ درصد مردم بايد حق بچه دار شدن داشته باشند. يعني افراد فقير نبايد حق بچه دار شدن داشته باشند، افرادي كه دچار هرگونه نقص جسمي يا ذهني هستند هم نه، خانواده هايي كه ذره اي مشكل دارند هم نه
و صد البته تمام افراد مذهبي هم نبايد حق بچه داره شدن داشته باشند ( اره ديگه! اگر شما براي همنجسگرا ها قانون ميزاريد پس منم حق دارم تو زندگي شما مداخله كنم براي شما تصميم بگيرم!!!)
و خوب اگر اين تئوري رو به اجرا بزارين خيلي مطلوب و جالب نخواهند بود؟ نه؟

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
خب چیزه :D من از یه آدم محقق سوال کردم و گفت تو تحقیقات تا این لحظه روی فرزندان والدین همجنسگرا آسیبی جز تاثیرات مخرب دیدگاه و رفتارجامعه ی مخالف دیده نشده .
حالا شاید از دیروز که پرسیدم تا الان نتایج تغییر کرده باشه :-"

آخرین ویرایش:

ناتانائیل

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱(حاج ترابی)
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی
من موندم که اون مرده که الان جای مادر اون بچست چرا تغیر جنسیت نداده تغیر جنسیت تو هیچ دینی مشکلی نداره
اون بچه بنده خدا چه گناهی کرده بدون مادر و بدون شیر مادر .باید دو تا مرد رو که عاطفه مادری ندارن رو تحمل کنه
اون هایی که میگن این حقه و به نیازش باید پاسخ داد بگن اگه نیازش چیزه که بره تغیر جنسیت بده حداقل بچش بتونه شیر بخوره

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
من موندم که اون مرده که الان جای مادر اون بچست چرا تغیر جنسیت نداده تغیر جنسیت تو هیچ دینی مشکلی نداره
اون بچه بنده خدا چه گناهی کرده بدون مادر و بدون شیر مادر .باید دو تا مرد رو که عاطفه مادری ندارن رو تحمل کنه
اون هایی که میگن این حقه و به نیازش باید پاسخ داد بگن اگه نیازش چیزه که بره تغیر جنسیت بده حداقل بچش بتونه شیر بخوره
چندتا نكته!!! : ))
تغيير جنسيت تو اسلام خميني مشكل نداره اتفاقا تو مسيحيت مثلا و اسلام اهل تسنن مشكلداره "-:
اين افراد با جنسيتشون مشكل ندارن چرا بايد جنسيتشونو عوض كنن؟
شير خشك را شما ميتوانيد از تمامي سوپر ماركت ها در سراسر كشور تهييه كنيد "-:
ناتانائيل داداچ بكوش عظمت در نگاه تو باشد:)) انصافا مردها هم عاطفه دارند باور كن و از لحاظ عاطفي بچه احتمالا مشكلي نخواهد داشت

بالا