• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

والدین=پدر و پدر

Hobbit The Lord :)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
شهر
یه جایی
two-men-were-baby-photos.jpg

چند روز گذشته خبر ویژه رسانه های مشهور دنیا، تولد بچه از یک زوج همجنس باز بود! که با یک حرکت هماهنگ سعی در عادی جلوه دادن زندگی همجنس بازان با شیوه فرزندآوری از یک رحم اجاره ای بود
منبع:www.nazweb.ir
واقعا شاخ در آوردم وقتی اینو دیدم!به نظر شما درسته؟اون بچه بدون مادر دچار کمبود نمیشه؟نباید جلوشونو میگرفتن؟

من شخصن فك ميكنم بايد احترام گذاشت به گرايش جنسيشون و اين يه قضيه كاملن جداس
فك نميكنم اين قضيه كه بچه داشته باشن چيز چندش آوري باشه حالا
ولي خب نظرم اينه كه جدا از همه ي اين مسائل اون بچه حق طبيعيشه كه مادر و پدر داشته باشه
و اينا دارن اون حق رو ازش ميگيرن رسمن
و خب خيلي تاثير رو اينده ي اون بچه و تصميمات و برنامه هاي زندگيش ميذاره و خب خيلي آسيب اجتماعي رو به دنبال داره :-?

به نظر من ما هيچوقت اونارو درك نميكنيم
همونجوري كه ما عاشق ميشيم و ازدواج ميكنيم
اونا هم عاشق ميشن و ازدواج ميكنن
بايد احترام گذاشت به عشقشون
هرچند دركش خيلى سخت باشه
فقط من هميشه به اين فكر ميكنم كه آيا اون بچه سرافكنده نميشه از اينكه پدر و مادرش همجنسگران؟
و شايد الان خيلى غيرعادى باشه براي ما و براي بچه هاي اين زوج و چند سال ديگه واسه همه عادي بشه و جامعه خيلي خوب با اين بچه ها و اين زوجا رفتار كنه

در کل مخالفم.
آزادی به این معنا نیست که هر کاری می خوایم بکنیم.جامعه یه سری هنجار داره! نمیشه همه چی رو از لحاظ منطق بررسی کرد.از نظر جامعه شناسی این کار هنجار شکنیه.
این بچه مطمئنا خیلی به مشکل بر میخوره!
از لحاظ سلامت فیزیکی که شیر مادر نمیخوره.
از لحاظ سلامت روانی هم محبت کامل رو نداره.
مشکلات اجتماعی هم که معلومه!

آخرین ویرایش:
یعنی من حیرون ژست انتکتوئلی بعضی دوستانم...
دگرباشی تو خود اروپاهم به زور قبولانده شده ؛ چندسال پیش ملت روشنفکر فرانسه علیه فیلم "آبی گرمترین..." تظاهرات کردن ، در حدی که برگزاری جشنواره کن به خطر افتاد. جشنواره های مهم اروپایی هر سال جایزه ویژه میدن به این فیلما تا بین مردم جا بیفته این فرهنگ.
تو آمریکا که دیگه هیچی اصن!
منظور اینکه حتی تو اون هم جوامع خیلی قبح داره هنوز ، پس خیلی غش نکنیم خواهشا.
اما اصل موضوع اینکه حتی اگه خود رابطه همجنسگرایی رو به زور قبول کنیم ، بچه دار شدنشون واقعا قابل قبول نیست . یعنی گرفتن یه حق خیلی حیاتی از اون بچه.
این دوستان اروپایی ، اون موقع که شوروی سوسیالیستی یه سری بچه رو دور از خونواده بزرگ میکرد کلی فحش بارشون میکردن ، حالا پروتوکل های اتحادیه اروپا تبلیغ و ترویج اینجور چیزاست. واقعا نمیفهممشون. فقط میدونم خیلی باید گاو بود که در برابر ضایع شدن حق مسلم یه سری بچه ی بدبخت مثه این سکوت کرد بعد واسه انقراض فلان گونه در آفریقا گوش فلک رو کرد ، مثه خیلی چیزای دیگه شون.

بچه برای رشد به حمایت و رفتار مناسب و متناسب با دوره ی رشدش نیاز داره . فکر نمیکنم ما اطلاعات کافی از مهارت تربیت فرزند و یا رفتار این دوتا آقا داشته باشیم که صرف زن نبودن یکی از والدینو محرومیت برای بچه بدونیم . و ضایع شدن حق. دقیقا چه حقی مد نظره؟ :-"
تا آینده ی بچه رو نبینیم نمیتونم نظری بدیم .:D
کلن با تولید مثل موافق نیستم هر چند :D اما کسایی که با مرد بودن والدینش مشکل دارن و این رو مخرب میدونن به این سوال جواب بدن .
یک والد داشتن مخرب تره یا دو والد همجنس داشتن ؟

خب الان این اقایی که مادر(!) شده اگه کُلی پول میداد و عمل میکرد و تغییر جنسیت میداد دیگه مشکلی نبود ؟ چرا چون به چشم ما زن دیده میشد و دین( هر دینی ) به فنا نمیرفت مثلاً؟؟ و این که از نظر بقیه زشت نبود....
چرا چون به چشم(!) زن دیده میشد !!!!
قضیه اینه که باید قبول کنیم اینجور آدما مشکل هورمونی دارن .....مثه خیلیای دیگه ! تا حالا شده از کسی بخاطر این که خیلی صورتش داغ میکنه و قرمز میشه بدتون بیاد ؟؟؟( این یه مشکل هورمونیه ) یا مثلا کسی که موهاش کم پشت یا پرپشت....!!
طبیعتا از این جور ادما متنفر نیستید بخاطر هورمون هاشون !!!
اگه قبول کنیم که طبیعت هر آدمی اون و به سمت جنس مخالفش میکشونه ! (درمورد یه رابطه ) میفهمید که این دوتا مرد همدیگه رو یه جنس نمیدونن!! و واقعا دست خودشون نیست این احساسا ....پس حق زندگی دارن !!! حالا چه ازشون متنفر باشیم چه نباشیم!!
کسی هم نگفت باید طرد بشن و زندگی رو ازشون گرفت :|
مشکلات هورمونی خب باید جلوشون گرفته شه! الان من اگه غدد جنسیم زیادی فعال باشه و تو خیابون به مردم تجاوز کنم یعنی دست خودم نیست و بی گناهم؟ :|
اصلا مسئله اون بچه هستش الان.ما کاری به والدین نداریم :|

افراد زيادي كه همجنسگرا هستن اقدام مشابهي ميكنن معروف ترينش كه من ميشناسم nph و پارتنرش مثلا و اين چيز جديدي نيست كه شاخ درار باشه! دوتا بچه نيل هم فكر كنم خيلي حال كنن با اولياشون:-"
در مورد حق مادر(پدر) داشتن هم خب لزوما مادر يك زن ميتونه نباشه (يا پدر يك مرد) وظايف پرنتال(وظايف اوليايي مثلا؟) رو حتي يك نفر هم ميتونه انجام بده
در كل واقعا بستگي داره به اون بچه و جامعه اي كه توش بزرگ ميشه منكر تفاوتش با ساير بچه ها نميشم ممكنه وقتي بزرگ ميشه ناراضي باشه از تفاوت اولياش با بقيه بچه ها ولي به غير از اين اشكالي نيست تو اينجور اقدام ها
دگرباشی تو خود اروپاهم به زور قبولانده شده ؛ چندسال پیش ملت روشنفکر فرانسه علیه فیلم "آبی گرمترین..." تظاهرات کردن ، در حدی که برگزاری جشنواره کن به خطر افتاد. جشنواره های مهم اروپایی هر سال جایزه ویژه میدن به این فیلما تا بین مردم جا بیفته این فرهنگ.
تو آمریکا که دیگه هیچی اصن!
منظور اینکه حتی تو اون هم جوامع خیلی قبح داره هنوز ، پس خیلی غش نکنیم خواهشا.
In December 2006, an Ipsos-MORI Eurobarometer survey conducted showed: 62% support same-sex marriage, while 37% were opposed; 55% believed gay and lesbian couples should not have parenting rights, while 44% believe same-sex couples should be able to adopt.[55]
In June 2011, an Ifop poll found that 63% of respondents were in favour of same-sex marriage, while 58% supported adoption rights for same-sex couples.[2]
A 2013 Pew Research Center opinion survey showed that 77% of the French population believe homosexuality should be accepted by society, while 22% believe it should not.
اينا دقيقا برا فرانسست:))
https://en.m.wikipedia.org/wiki/LGBT_rights_in_France
به تاريخاشونم دقت كنيد كه ديگه الان مثلا ده بيست سال پيش نيست و تو نظر مردم فرانسه از دوهزاروشيش تا سيزده چقدر تفاوت ايجاد شده (: حتي توي پذيرش فرزند توسط زوجاي اينجوري احتمالا تا الان خيلي بيشترم شده درصد افرادي كه اين اقدامو ميپذيرن نسبت به شيش سال پيش كه نظر سنجي انجام شده
حالا امريكاشو كه ديگه خيلي از رو زير شكم گفتي بحث نميكنم فرقه بين جامعه نسبتا ديني(در برخي ايالتاي امريكا) با رعايت حقوق اينچنيني

آخرین ویرایش:
افراد زيادي كه همجنسگرا هستن اقدام مشابهي ميكنن معروف ترينش كه من ميشناسم nph و پارتنرش مثلا و اين چيز جديدي نيست كه شاخ درار باشه! دوتا بچه نيل هم فكر كنم خيلي حال كنن با اولياشون:-"
در مورد حق مادر(پدر) داشتن هم خب لزوما مادر يك زن ميتونه نباشه (يا پدر يك مرد) وظايف پرنتال(وظايف اوليايي مثلا؟) رو حتي يك نفر هم ميتونه انجام بده
در كل واقعا بستگي داره به اون بچه و جامعه اي كه توش بزرگ ميشه منكر تفاوتش با ساير بچه ها نميشم ممكنه وقتي بزرگ ميشه ناراضي باشه از تفاوت اولياش با بقيه بچه ها ولي به غير از اين اشكالي نيست تو اينجور اقدام ها

اينا دقيقا برا فرانسست:))
https://en.m.wikipedia.org/wiki/LGBT_rights_in_France
به تاريخاشونم دقت كنيد كه ديگه الان مثلا ده بيست سال پيش نيست و تو نظر مردم فرانسه از دوهزاروشيش تا سيزده چقدر تفاوت ايجاد شده (: حتي توي پذيرش فرزند توسط زوجاي اينجوري احتمالا تا الان خيلي بيشترم شده درصد افرادي كه اين اقدامو ميپذيرن نسبت به شيش سال پيش كه نظر سنجي انجام شده
حالا امريكاشو كه ديگه خيلي از رو زير شكم گفتي بحث نميكنم فرقه بين جامعه نسبتا ديني(در برخي ايالتاي امريكا) با رعايت حقوق اينچنيني

مرسی که به آمار رجوع کردی ، ولی به جمله من اگه توجه میکردی به زحمت نمیفتادی . چون من هم گفتم " دگرباشی تو خود اروپاهم به زور قبولانده شده"!

یعنی دقیقا چیزی که تو آمار هم هست....یعنی رشد درصد جمعیتی که این قضیه رو قابل قبول میدونن و اینها هم همه به لطف اقدامات ده پونزده سال خود اتحادیه اروپاست. و دقیقا اون افرادی که گفتم غش میکنن شبیه شما هستند که چون میبینن مردم اروپا به زور تبلیغات وسیع و کر کننده این قضیه رو معمولی تر میبینن، برای اینکه ژستشون لکه دار نشه میشن مدافع سینه چاک حقوق همجنسگراها . خب این هم از بدبختی مملکت ماست که روشنفکریش همیشه کاسه لیس اروپاییا بوده. اون موقع که اروپاییا به شوروی فحش میدادن اینجا سوسیالیسم رو لجن مال کردن حالا هم با سیاستای نئوسرمایه داریشون ملت رو خفه کردن.

نکته دوم اینکه من اصن درباره اینکه خود همجنسگرایی آزاد باشه یا نه حرفی نزدم! که به نظرم در موارد خاص باید آزاد باشه و جای بحثش اینجا نیست.
مسئله من دقیقا ژست امثال شما بود! و بدبختی روشنفکرای ما که اصلا از خودشون اراده فکر کردن هم ندارن ، چه برسه مخالفت با فرهنگ غربی.

اما نکته سوم که حرف اصلی من بود و اشتباه شما! اینه که اصلا موضوع این نیست که چه تعداد فرزند به این صورت پذیرفته شده یا فلان مدل یا رقاص تو فرنگستان هم اینکار رو کرده . درست هم میگید اصلا هم جدید نیست و خود من چند سال پیش مورد مشابهی رو تو انگلستان دیدم که البته خانوم بود و از قضا گیاهخوار هم بود. و این دقیقا سوال من بود که چجور میشه یه نفر ازترس اینکه یه گوساله پدرش رو به خاطر گوشتخواری ما از دست بده به گیاهخواری رو اورده و بعد خودش حق پدرداشتن رو از یه انسان بگیره.:))

بعد از شما که از زیر شکم حرف نمیزنید بعیده واقعا! از فروید و تا گوردن آلپورت همه تحلیل شکل گیری شخصیتشون بر اساس ولی جنس مخالفه ؛ یعنی تاثیر مادر بر پسر و پدر بر دختر. بعد شما همینجوری کشکی میگید وظایف؟ مگه وظایف فقط خریدن لوازم تحریره؟ اینکه یه مرد از نظر بیولوژیکی هم نمیتونه جایگزین یک زن به مثابه مادر برای بچه باشه خیلی خیلی بدیهیه...اگر بخواید بحث میکنیم البته. ولی در اینکه سلب حق شده شک نکنید!:rolleyes:

پ.ن : یادمه چندسال پیش مجلس احمق غالبا اصولگرای ما ، یه قانونی تصویب کرد که مرد میتونست به تنهایی یه بچه رو به سرپرستی بگیره. بعد دوستان روشنفکر ما جامه دریدند که وااسفا این چه قانون مزخرفیه! ولی به اروپا که میرسه میگن نه بابا لابد اونا یه چیزی حالیشونه! فارغ از اینکه اون قانون چقد وقیحانه بود تناقضات قشر روشنفکر تمومی ندارده

پ.ن 2 : دم دوستمون گرم که تنور بحث رو داغ کرد برا همین یه لایک بهت!>:D<

همنجسگرایی هم به عنوان یه اختلال روانی هم به عنوان یه اختلال طبیعی شناخته شده
اختلال روانیو که صد درصد مطمئنم نیست
ولی شما منبعتونو ذکر کنید ممنون میشم :-"
از دههٔ ۱۹۷۰، اتفاق‌نظر دانشمندان علوم اجتماعی و رفتاری، و متخصصان روان‌شناسی در جهان، چنین است که همجنس‌گرایی یک شاخهٔ سالم ازگرایش‌های جنسی در انسان است،[۲] هر چند عده‌ای از متخصصان برخلاف دستورالعمل‌های سازمان‌های مرجع علمی، همچنان آن را یک اختلال به حساب می‌آورند. انجمن روان‌پزشکی آمریکا از سال ۱۹۷۴ همجنس‌گرایی را از فهرست بیماری‌های روانی خارج کرد.[۳] دیگر سازمان‌های بزرگ بهداشتی در جهان نیز کمی بعد همجنس‌گرایی را از لیست بیماری‌های خود حذف نمودند. انجمن روان‌شناسی آمریکا در سال ۱۹۷۵، سازمان بهداشت جهانی در سال ۱۹۹۲، سازمان‌های بهداشتی انگلستان از سال ۱۹۹۴، سازمان‌های بهداشتی روسیه از سال ۱۹۹۹۹ و انجمن روان‌شناسی چین از سال ۲۰۰۱ از جملهٔ این سازمان‌ها هستند.[۴][۵]

از فروید و تا گوردن آلپورت همه تحلیل شکل گیری شخصیتشون بر اساس ولی جنس مخالفه ؛ یعنی تاثیر مادر بر پسر و پدر بر دختر.
پس رشد شخصیت کودکان تک والد چطوره ؟ لزوما نقصی در شخصیتشون وجود داره ؟ (صرفا سواله ها نه استفهام انکاری :D )

آخرین ویرایش:
داداش من طرز فكرم مشخصه و نيازي نيس اشخاصي مثل تو منو قضاوت كنن و اجازشم نميدم به كسي پ بفهم چي ميگي (ناموسا تو يه ثانيه هم منو نديدي؟چجوري ميگي اراده فكر كردن نداري اخه:)) ) پستامم تو اين فروم مشخص بوده از قبل نميدونم حالا بعد گند جناب مطهري قابل ديدن هست يا نع

بقيه چيزاييم كه گفتيو چسبوندي بهم و الكي داري هم ميزني گندشو بپوشوني من چيز خاصي نديدم جز اينكه ميگي ژست روشنفكرانست قبوله حق يه عده ادم كه طبيعتشون همجنسگراعه مردم اروپا هم چپوندن تو پاچشون يني اونا هم قدرت تفكر ندارن و شما هم احمقي و نميتوني فكر كني و ميخواي حق اونارو به رسميت بشناسي چون غرب به رسميت شناخته (: خب دوست عزيز شما خوبي بكش بيرون از ما ديوانگان غرب زده

ببين تو دوباره داري زير شكمي حرف ميزني شما نظريات فرويد يا هر كسي رو كه مورد بحثته بيار ببينيم اگه تاكيد كرده بود رو زن بودن مادر يا مرد بودن پدر اون موقع بحث ميكنيم ببينيم چي گفته
وگرنه يك مرد هم ميتونه همون تاثير يك زن رو بزاره رو فرزند اگر لازم باشه
اگرم مشكل شما والد غير همجنسه خب دوشواري نداره كه:)) دو مرد يك دختر رو ميپذيرند يا برعكس

بله ...این صفحه از ویکی پدیا رو منم خوندم قبلا
...
ینی با این چیزی که من فهمیدم میگی اینا نه هورمون هاشون مشکل داره نه اختلال روانی دارن همینجوری الکی پاشدن رفتن با هم دیگه !!! خُب منطقی نیست دیگه !
این مشکل نیست! بلکه تفاوته!...حرفتون مثل اینه که چون اکثر مردم یه کشور فلان دینو دارن،پس اگه کسی دین دیگه ای داشته باشه،بیمار روانیه و اشتباه میکنه!

یه سوال
الان این بچهه مامان داره یا نه؟ :-? دو تا بابا داره فقد؟
بعد اینجا داره بحث میشه مادر بید زن باش یا نه؟ چجوری میشه؟

بله ...این صفحه از ویکی پدیا رو منم خوندم قبلا
...
ینی با این چیزی که من فهمیدم میگی اینا نه هورمون هاشون مشکل داره نه اختلال روانی دارن همینجوری الکی پاشدن رفتن با هم دیگه !!! خُب منطقی نیست دیگه !

چپ دست ها هم نه مشکل روانی دارن نه هیچ جاشون مشکل داره . الکی پاشدن دارن با دست چپشون مینویسن ؟ :-"

چرا همه دارین تک والدی رو با این مقایسه می کنین؟
اولا که تک والدی هم برای بچه مشکلات روانی به همراه داره. و دوما که تک والدی جزو استثنائات هستش و خانواده تیپیکال حساب نمیشه.
تو مسائل جامعه شناسی اصولا از تجربیات کمک می گیرن تا منطق و اینا.تجربه هم نشون میده که بچه بدون مادر محبت کامل رو دریافت نمی کنه و تقریبا متمایل به خشکی و سردی میشه.یعنی گرما و محبت واقعی خانواده رو درک نمی کنه!

چرا همه دارین تک والدی رو با این مقایسه می کنین؟
اولا که تک والدی هم برای بچه مشکلات روانی به همراه داره. و دوما که تک والدی جزو استثنائات هستش و خانواده تیپیکال حساب نمیشه.
تو مسائل جامعه شناسی اصولا از تجربیات کمک می گیرن تا منطق و اینا.تجربه هم نشون میده که بچه بدون مادر محبت کامل رو دریافت نمی کنه و تقریبا متمایل به خشکی و سردی میشه.یعنی گرما و محبت واقعی خانواده رو درک نمی کنه!
بله مادر معمولا نقش والد حمایتگر و محبت کن و اینا رو داره :D اما اگر همین والد حمایتگر و محبت کن مرد باشه چرا نباید بتونه محبت کاملو به فرزندش ببخشه ؟
خصوصا اینکه در "نقش اجتماعی" مادر ظاهر شده و داوطلبانه وظیفه ی مادریو به عهده گرفته. :-?
صرفا حدس .

Back
بالا