• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور95-تجربی - آقای حمید بهمنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور95-تجربی - آقای حمید ب

به نقل از Farnoosh_H :
سلام و عرض تبریک فراوون ((:
امیدوارم همچنان بیش از پیش موفق باشی در ادامه!

میخواستم بپرسم راز موفقیتت تو دروس حفظی چیه ؟ من خودم حتی تو سال کنکور هیچ وقت موفق نبودم در این زمینه .
البته هرچند میگن خیلی از دروس مفهومی ــن و حفظی نیستن . ولی خب شخصا قبول ندارم .
فرض کن یه برگه کاغذ بهت میدن که اون رو باید ریز به ریز بلد باشی . آیا صرفا اون متن رو بارها و بارها از روش میخونی تا تو حافظه ت ذخیره شه؟ یا شگرد خاص دیگه ای وجود داره؟
سلام و خیلی خیلی ممنون. ;;)
تو سالهای گذشته من یه عادت ناجوری داشتم و اونم این بود که درس های حفظی رو در حال راه رفتن بخونم. X_X نمیگم چیز بدی بود، ولی خصوصا تو امتحانای سنگین مثل زیست و زمین، پا های آدم رسما داغون میشد. :-" یه مدتی یادمه زانو درد هم داشتم حتی. :-"
خب، سال کنکور رسید، من هم بعد از قضایای المپیاد و اینایی که برام پیش اومد خیلی عوض شده بودم. نمی دونم دقیقا چی شد، ولی بعد از گذشتن چند هفته از تابستون و استارت کنکور، به خودم اومدم و دیدم دارم درسای حفظی مثل دینی و اینا رو نشسته می خونم. خب قضیه اینه که درستش هم همینه، سال کنکور با سالای قبلی فرق داشت و نمیشد برای تک تک درسای حفظی اینور و اونور سالن مطالعه مون راه پیمایی کنم. :-"
راهکار خاصی ندارم، بهترین چیزی که دارم بگم اینه که واقعا سعی کنید جنبه ی "حفظی" و "تکرار کورکورانه" قضیه رو بذارید کنار. بفهمید و درک کنید که دارید چی میخونید. بعد از اینکه موضوع بصورت داستان واری توی ذهنتون شکل گرفت، حالا شروع به تکرار کنید که مطمئن بشید یادتون نرفته.
در مورد درس دینی که کاملا رعایت این قضیه هم راحت و هم کاربردیه. شاید توی ادبیات یه کمی سخت تر باشه. مثلا توی معنی لغت توی ادبیات هم برای من اینجوری بود که سعی می کردم با همون قضیه درک و فهم و داستانی کردن لغات آخر کتاب رو حفظ کنم. بعد از یادگرفتن تعداد نسبتا کمی لغت(مثلا ۱ صفحه) یه کوییز کوچیک از خودم می گرفتم و سعی می کردم کل لغات صفحه رو خودم از حفظ معنی کنم. چون تعداد لغات هر کوییز کم بود، جواب دادنشون به نسبت راحت بود و با هر بار درست جواب دادن، خب اعتماد به نفس آدم هم بیشتر میشه.

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از count.olaf :
سلام وتبریک بسیار
میشه بگید ادبیات و دینی رو کی شروع کردید وکی تموم شد؟
سلام، مرسی D:
تابستون - عید

به نقل از count.olaf :
+برای اینکه ادبیات وعربی یادمون نره چکار کنیم؟ :D
پست بالایی لطفن. :) چیز بیشتری نیست که بگم.

به نقل از count.olaf :
+بنظرتون عیبی نداره تاریخ ادبیاتو کلا نخونیم؟من تو این یه مورد خیلی خنگم...
کاملا به اوضاع خودتون بستگی داره. ببینید که اگه کلا بیخیال تست های تاریخ ادبیات بشید،‌ واقعا براتون مقدوره که درصد ادبیاتتون رو با زدن تستای قرابت و آرایه و... تو سطح خوبی نگه دارید؟ یا حتی اینکه میتونید درصد بد ادبیاتتون رو با درصد های خوب دیگتون جبران کنید؟
در کل من توصیه نمی کنم که هیچ درسی رو به کل بیخیال بشید. مگر اینکه واقعا توی درسای دیگه وضعتون خیلی خوب باشه؛ اعتماد به نفس زیادی هم برای اینکار طبعا لازمه.

به نقل از count.olaf :
واینکه واقعا به نظرتون داشتن دومنبع تست زیست، کافیه؟به شرط اینکه کتاب روبخوریم؟؟
اگه پست های قبلی رو دیده باشید، گفته بودم که بخش مهمی از درصد زیست شناسی شما باید سر جلسه مشخص بشه. یعنی من با جمله ی "باید با ایده های طراحای مختلف آشنا شد" و سایر مزخرفات از این قبیل توی زیست کلا مشکل دارم. اگه منظور من رو تو پست های بالا درک کرده باشید به این نتیجه میرسید که کتاب زیاد زدن توی زیست اگه باعث سردرگمی نشه، هیچ کمک خاصی بهتون نمیکنه.

به نقل از count.olaf :
+نظرتون راجع به کتابای فاگوزیست؟؟؟
نقل قولی که در پاسخ به خانم beyond the sky گذاشتم رو ببینید.
به نقل از Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore :
یه چیزی که یه معلم خیلی خوب توی زیست یادم داد این بود که شما لازم نیست همه ی نکته های مربوط رو حفظ باشین و بعد برید سر جلسه کنکور.
تعداد خیلی زیادی از دانش آموزای قوی این اشتباهو مرتکب میشن. یعنی صرفا به دلیل اینکه می خوان زیست رو درصد بالایی بزنن، سعی می کنن هر نکته ای که به ذهن طراح می رسه رو از قبل بلد باشن یا مثلا تستش رو زده باشن. کتاب هایی مثل فاگوزیست و الگو دقیقا از این سیاست پیروی می کنن.
خب حالا اشکال این کار چیه؟ یکی اینکه طراح کنکور می تونه با استفاده از مطالب کتاب بی نهایت تا نکته استخراج کنه. شما هیچ وقت نمی تونین ادعا کنین که تمام با بیشتر نکته های خفن زیست رو بلدید.
دلیل دوم و مهمتر اینه که این روش به شدت باعث سردرگمی میشه. با این روش شما مطالب خیلی خیلی زیادی رو حفظید ولی تقریبا هیچ رابطه خاصی رو نمی تونید بینشون پیدا کنید. اگه سوالات آزمون دقیقا از همون مطالب باشن می تونید بهشون جواب بدید؛ ولی فقط اگه یه ذره سواله فرق کنه یا نیاز به خلاقیت بیشتری داشته باشه(مثل بعضی سوالای کنکور) اون وقته که کار زیادی از دست شما ساخته نیست.
نکته مهم اینه که درصد زیادی از موفقیت شما توی زیست سر جلسه رقم می خوره، نه قبلش. بهترین راه برای آماده شدن برای آزمون های زیست اینه که شما کتاب درسی رو بارها و بارها بخونید و بهش مسلط بشید. وقتتون رو با تست های سردرگم کننده الگو تلف نکنید.(البته تو الگو تست بدردبخور هم پیدا میشه :-") وقتی که مطمئن شدید به مطالب کتاب تسلط دارید، می تونید سراغ یه کتابایی با تست های منطقی تر مثل همون آبی قلمچی برید تا چشمتون به دیدن یه سری سوالات چند موردی و... آماده بشه و خودتون هم تا حدودی بسنجید.
یادتون باشه که پیدا کردن ارتباطات بین مطالب مختلف و استفاده از خلاقیت حین حل کردن سوالا رو به جلسه امتحان محول کنید. مطمئن باشید حداقل برای یه دانش آموزی در سطح شما اینکار اصلا کار سختی نیست، به خودتون مطمئن باشید. (;

به نقل از River lea :
شما از کی جدی شروع کردین؟

ببخشید اگر سوالم تکراریه.
اولین پستی که تو این تاپیک گذاشتم رو ببینید لطفا. نقل قولش رو اگه میذاشتم خیلی طولانی میشد. :D

anis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ایلام
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام آقای بهمنی تبریک به خاطر نتیجه عالیتون و ممنون که انقدر با حوصله جواب میدید سوال بچه هارو :)
چقدر برای انتخاب رشته تحقیق کردید؟
هدف مشخصی دارید تو دانشگاه؟مثلا شاگرد اول شدن یا هرچیز دیگه ای؟
تا حالا تو دوران تحصیلتون افت داشتید؟چطور دوباره برگشتید به حالت عادی تون؟
کدوم درسای دانشگاهو تو تابستون امسال پیش خوانی کردید؟ :-"
وقتی دانشگاه شروع شه میاین سمپادیا یا عین بعضی رتبه برترا خاک میخوره اکانتتون؟ :-"
همینا دیگه خیلی ممنون :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا