• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ رتبه های برتر کنکور95-تجربی - آقای حمید بهمنی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور95-تجربی - آقای حمید ب

سلام و تبريك

به نظر شما تموم كردن تمام درس هاي پيش قبل از عيد خيلي مهمه؟ اگه مدرسه تموم نكنه خودمون جلو جلو بخونيم؟

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

سلام :) خسته نباشید واقعا
میخواستم بپرسم که توی این مدت که واسه کنکور درس خوندین اصلا ناامید یا خسته شدین؟ اتفاقی افتاده که شمارو سردرگم کنه؟ اگه افتاده چجوری باهاش برخورد کردین
بعدش اینکه این موفقیت به نظر خودتون بیشتر حاصل پشتکار و تلاشتون بوده یا استعداد و هوشتون

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ali_0111mirza :
سلام! P:>
میشه بگید میانگین مطلعتون توی :
تابستون
پاییز
امتحانای ترم یک
زمستون
عید
اردیبهشت
خرداد
و ماه اخر
چقد بوده؟ :D (دونه دونه)(جواب کلی ندید اگه میشع :|)
سلام. من زمان مطالعه م رو اندازه نمی گرفتم؛ پس اگر هم بخوام جوابی دقیق تر از اون جوابی که به دهقان خلافکار دادم بهتون بدم، احتمالا باید از تخیلاتم استفاده کنم.
به نقل از Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore :
بستگی داره. اول اینکه من هیچ علاقه ای به اندازه گرفتن زمان مطالعه ام نداشتم و شما رو هم به این کار توصیه نمی کنم. :-"
ولی خب اگه بخوام یه مقدار حدودی بهتون بگم... مثلا توی تابستون بیشتر از 5 ساعت نمی شد. 5 ساعت مفید البته، که نه توی خونه بلکه تو سالن مدرسه درس می خوندم و طبیعتا درس خوندن بین همکلاسی ها به مراتب قابل تحمل تر و تا حدودی پربازده تره!
پاییز و زمستون یکمی فرق کرد. توی تابستون به قدر کافی خوش گذرونده بودم، المپیاد رو تقریبا فراموش کرده بودم، و دیگه آماده ورود به سخت ترین دوران تحصیلی بودم. :D دیگه به اندازه تابستون استراحت نمی کردم؛ نمی دونم، روزی 6-7 ساعت شاید، و گاهی بیشتر.
عید؛ اوضاع کاملا فرق کرد. من فکر می کنم هیچ وقت توی عمرم به اندازه ی نوروز 95 انگیزه نداشته م. کلا خیلی هیجان زده و مصمم بودم و ساعت مطالعه م هم احتمالا به اعدادی نجومی(شاید طرفای 10) میل می کرد. :-"
بعد از عید... بهاره دیگه :D یه حس خواب آوری با خودش داشت. ساعات مطالعه م کمتر شد، شاید طرفای 7 ساعت توی روز. البته این مقدار توی ماه آخر به طرز قابل توجهی افرایش پیدا کرد. دیگه کنکور جدی جدی داشت نزدیک میشد بالاخره. :-"

به نقل از DARK SHADOW :
سلام h-:
تبریک میگم بهتون.خسته نباشید :)
-شما فقط به کنکور فکر میکردید؟؟؟؟؟؟فقط؟؟؟؟؟
سلام، مرسی لطف دارید. :)
خیلی خوبه که یه کنکوری به مسائل نه چندان مهم اطرافش توجه نکنه. اصلا از نظر من کنکوری ایده آل کسیه که کلا از غم دوعالم آزاد آزاد باشه. :-"
من راستش توی شروع سال چهارمم به مرور زمان فهمیدم که استرس ها و فشار های روحی و فکر کردن زیادی به مسائل اطراف، بدجور باعث کاهش تمرکزم میشه... یجورایی یاد گرفتم که دیگه خیلی "فکر نکنم". نمی گم که کار آسونیه، ولی شما واقعا اگه می خواید راحت درس بخونید باید چیزایی که اذیتتون می کنن رو بدون لحظه ای تردید کنار بذارید. هر چی که هست. :D این ممکنه شامل قضایای عشق و عاشقی و استرس هایی که ممکنه از طرف دوستان یا حتی خانواده بهتون وارد شه هم بشه.
البته به قول شما "فقط به کنکور فکر کردن" که غیر ممکنه. ما ها داریم زندگی می کنیم و هر لحظه ممکنه به مسائل اطرافمون واکنش نشون بدیم، ناراحت بشیم یا فکر کنیم دربارشون... کاملا طبیعیه. من فقط میگم که اون مسائلی که بیشتر درد دارن رو سعی کنیم کمتر فکر کنیم بهشون. :D اون قدرا هم سخت نیست، چون بعدا متوجه میشید که توی سال کنکور به اندازه کافی سرگرم هستید که وقت زیادی برای فکر کردن به سایر مسائل باقی نمونه.

به نقل از DARK SHADOW :
-اهمیتی به اتفاقای ورزشی که در طول کنکوری بودنتون افتاد هم توجه میکردید؟؟؟؟
اتفاقا تنها تفریح ام که تقریبا هیچ روزی فراموش نمیشد همین بود. من یه علاقه ی عجیب و غریبی به فوتبال داشتم. شاید بشه گفت همین فوتبال و دنبال کردن اخبارش منو توی این یه سال زنده نگه داشت. :D
تقریبا هر روز بعد از اینکه خونه می رسیدم، با موبایلم اخبار فوتبالی رو دنبال می کردم. اتفاقا یکی از دلایلی که [ناخواسته :-"]باعث شد درصد زبان انگلیسیم انقدر خوب بشه دقیقا همین بود.
شما هم حتما به به چیزایی علاقه دارید. سعی کنید توی ساعات استراحتتون به همون برنامه ها برسید. (البته جمع و جور تر باشن بهتره (; )

به نقل از DARK SHADOW :
-یه ضرب درس میخوندید و آخرش استراحت میکردید یا یه استراحت بین درس خوندنتون داشتید؟؟؟؟
-وقتایی که درس نمیخوندین چی کار میکردین؟؟؟؟
خب.. توی مدرسه که ما ساعت های مطالعه داشتیم. بطور میانگین ۹۰ دقیقه بودن ولی اکثرا تا ۲ ساعت هم طول می کشیدن. بین زنگ های مطالعه هم تقریبا ۱۵-۲۰ دقیقه استراحت می کردیم... البته تا تعریف مون از استراحت چی باشه. :-"
کمتر پیش میومد که توی خونه درس بخونم، ولی اگه مجبور می شدم... سعیم رو می کردم که تا یه مبحث خاصی تموم نمی شد درس رو کنار نذارم. مثلا اگه قرار بود فیزیک ۲ ساعت طول بکشه و بعدش برم سراغ زیست، سعی میکردم در طول اون ۲ ساعت کار دیگه ای نکنم اصلا؛ و توی اکثر مواقع هم سعی م با شکست مواجه می شد. :-" این سوالیه که کاملا بستگی به خلقیات خودتون داره و من نمی تونم بهتون بگم چقدر استراحت بین درس خوندن براتون لازمه. سعیتون رو بکنید که بین درس خوندن تون وقفه ای نیفته، ولی اگه دیدید که واقعا به استراحت نیاز دارید خب استراحت کنید!

به نقل از DARK SHADOW :
-وقتایی که درس نمیخوندین چی کار میکردین؟؟؟؟
خب جواب اینو که بالا تقریبا دادم. توی خونه که فوتبال نگاه می کردم و خبر می خوندم. جمعه ها هم معمولا بعد آزمون می رفتم خونه یه فیلم می دیدم. :-"
توی مدرسه هم... بعضی مواقع توی زنگ های استراحت کنترلم رو از دست میدادم می رفتم با بچه ها فوتبال. :-"

به نقل از DARK SHADOW :
-چند ساعت میخوابیدید؟؟؟؟؟؟
این یکی از معدود مواردی بود که زمانش رو اندازه می گرفتم. من کلا موجود خسته ای هستم و خیلی به خواب نیاز دارم، بیشتر از اکثر هم کلاسی هام.
همه ی سعیم رو می کردم که روزی ۸ ساعت بخوابم،‌ که اکثر روز ها تلاشم با شکست مواجه میشد. ۷ ساعت و خورده ای بطور میانگین.

به نقل از DARK SHADOW :
-برای تمام کاراتون زمان بندی کرده بودید؟؟؟؟؟

فعلا همینا :|
برم یکم دیگه فکر کنم ;;)
نه واقعا. نمی دونم کار درستی بود یا نه، ولی برای مثال من روز یکشنبه هیچ ایده ای نداشتم که سه شنبه قراره چیکار کنم.
البته بعد از اینکه هفته های زیادی گذشت، متوجه شدم که دارم بطور کاملا ناخودآگاه از یه ترتیب خاصی پیروی می کنم. مثلا اگه دبیر فیزیکمون یکشنبه ها یه تکلیفی می داد و اون رو چهارشنبه می خواست، من هر هفته دوشنبه بعد از ظهرام رو کامل به این تکلیف اختصاص میدادم.
مطمئنا شما هم اگه چندین هفته مطابق درس دادن دبیرها (یا آزمون های قلمچی یا هر چیز دیگه ای) متمرکز پیش برید، بعد از یه مدت خواسته یا ناخواسته یه برنامه ای پیدا می کنید و هفته به هفته اون برنامه رو اصلاح می کنید تا به برنامه ی ایده آلتون برسید.

موفق باشید. :)

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : صندلی داغ رتبه های برتر کنکور95-تجربی - آقا حمید

به نقل از Beyond the Sky :
سلام. خیلی خیلی تبریک. :)
آیا المپیادو توصیه میکنین؟
میشه هم مدرسه و هم المپو باهم جلو برد؟ ( با توجه به اینکه تو تابستون یه دور درسای اختصاصی سال دهمو خوندم. )
زیستو چطور خوندین؟
سلام، خیلی خیلی ممنون. 8->
اولین و مهم ترین معیار برای تصمیم گیری اینکه المپیاد برید یا نه، علاقه خودتونه. توی المپیاد علاقه حرف اول و آخرو می زنه. می دونید، یه کنکوری مجبور نیست به کاری که در حال انجامشه علاقه داشته باشه. همه ی کنکوری ها تکلیفشون مشخصه: "اگه می خوای آخر سال بدبخت نشی درستو بخون!"
خب حالا بین کنکوری ها هر کسی بتونه علاقه ی بیشتری به درس خوندنش ایجاد کنه کارش راحت تره. ولی هیچ اجباری برای علاقه داشتن نیست، هیچی.
ولی کسی که بخواد بره المپیاد... اول از همه تکلیفتون با خودتون روشن باشه: من واقعا به این کار علاقه دارم؟ علاقه م به این کار اون قدری هست که بتونه به سختی های راه غلبه کنه؟
اگه نسبت به المپیاد خوندن احساس خاصی ندارید و احتمال هم نمی دید که چنین احساسی به مرور زمان براتون ایجاد شه، به نظر من بی خیال ماجرا بشید. اگر فکر می کنید عاشق المپیاد نیستید، هیچ خجالتی نداره واقعا. با خودتون روراست باشید. بدونید که افرادی خیلی خفن تر هم این راه رو انتخاب کردن و آخرش نتیجه ای نگرفتن.
سوال دومتون، بله میشه. کافیه المپیادتون رو بخونید، هر چند وقت یه بار هم درس هاتون رو (اختصاصی ها) یه دوره ای بکنید. نمیگم آسونه ولی خب المپیاده بالاخره.

زیست. زیست کنکور به اندازه یک دهم از چیزی که دوستان مشاورمون تبلیغ می کنن هم سخت نیست؛ واقعا نیست. البته باز هم به نظر من سخت ترین درس اخصاصیه تجربیه با اختلاف، ولی هیچ راه مطالعه عجیب و غریب و کلاس و کتاب خاصی نمیخواد.
تو مرحله ی اول شما باید، باید به کتاب درسی مسلط بشید. تو هر فصل خطی از کتاب باقی نمونده باشه که شما اون رو با دقت خوبی بلد نباشید، مخصوصا کتاب دوم و سوم.
کتاب پیش توی اکثر درس ها حالت مفهومی تر داره، در ضمن برای شما هم سختتره که کتابی که تا حالا ندیدید رو کامل حفظ کنید. ولی مطمئن بشید که کتاب دوم و سوم رو کامل بلدید.
یه چیزی که یه معلم خیلی خوب توی زیست یادم داد این بود که شما لازم نیست همه ی نکته های مربوط رو حفظ باشین و بعد برید سر جلسه کنکور.
تعداد خیلی زیادی از دانش آموزای قوی این اشتباهو مرتکب میشن. یعنی صرفا به دلیل اینکه می خوان زیست رو درصد بالایی بزنن، سعی می کنن هر نکته ای که به ذهن طراح می رسه رو از قبل بلد باشن یا مثلا تستش رو زده باشن. کتاب هایی مثل فاگوزیست و الگو دقیقا از این سیاست پیروی می کنن.
خب حالا اشکال این کار چیه؟ یکی اینکه طراح کنکور می تونه با استفاده از مطالب کتاب بی نهایت تا نکته استخراج کنه. شما هیچ وقت نمی تونین ادعا کنین که تمام با بیشتر نکته های خفن زیست رو بلدید.
دلیل دوم و مهمتر اینه که این روش به شدت باعث سردرگمی میشه. با این روش شما مطالب خیلی خیلی زیادی رو حفظید ولی تقریبا هیچ رابطه خاصی رو نمی تونید بینشون پیدا کنید. اگه سوالات آزمون دقیقا از همون مطالب باشن می تونید بهشون جواب بدید؛ ولی فقط اگه یه ذره سواله فرق کنه یا نیاز به خلاقیت بیشتری داشته باشه(مثل بعضی سوالای کنکور) اون وقته که کار زیادی از دست شما ساخته نیست.
نکته مهم اینه که درصد زیادی از موفقیت شما توی زیست سر جلسه رقم می خوره، نه قبلش. بهترین راه برای آماده شدن برای آزمون های زیست اینه که شما کتاب درسی رو بارها و بارها بخونید و بهش مسلط بشید. وقتتون رو با تست های سردرگم کننده الگو تلف نکنید.(البته تو الگو تست بدردبخور هم پیدا میشه :-") وقتی که مطمئن شدید به مطالب کتاب تسلط دارید، می تونید سراغ یه کتابایی با تست های منطقی تر مثل همون آبی قلمچی برید تا چشمتون به دیدن یه سری سوالات چند موردی و... آماده بشه و خودتون هم تا حدودی بسنجید.
یادتون باشه که پیدا کردن ارتباطات بین مطالب مختلف و استفاده از خلاقیت حین حل کردن سوالا رو به جلسه امتحان محول کنید. مطمئن باشید حداقل برای یه دانش آموزی در سطح شما اینکار اصلا کار سختی نیست، به خودتون مطمئن باشید. (;
^ یه نگاه به اینم بندازین، اینو چند وقت پیش به یکی از بچه ها گفتم. راستش حال تایپ کردن ندارم. :D :-"

به نقل از پارادوکس :
نحوه خوندن دروس تخصصی رو علی الخصوص ریاضی و زیست رو هم توضیح بدین لطفا
کتاب تستایی ک سال سوم کارمیکردین چی بود؟
خب سوال دوم رو که قبلا جواب دادم. زیست هم همینطور.

خب ریاضی؛ ریاضی کنکور از یه لحاظ هایی قضیه ش با سایر درس ها متفاوته. ریاضی تجربی خیلی بیشتر از سایر درس های تجربی حالت مهارتی داره. شاید مثل درس های دیگه نشه با حفظ کردن چند تا نکته و مسلط شدن به چند تا مهارت توش به موفقیت خاصی رسید.
نمی دونم این چیز خوبیه یا بد، ولی ریاضی یکم بیشتر از بقیه درس ها به پایه قوی نیاز داره. یعنی کسایی که از قبل با ریاضی مشکل خاصی نداشتن الان یکمی راحت ترن.
بهترین راهی که من برای قوی شدن ریاضی بلدم اینه که با زدن تست های زیاد، مهارتتون بالا بره. توی این درس هیچ تضمینی نیست که سر امتحان شما سوال جدید نبینین. گستره مطالبی که طراح می تونه یه ناخنک بهشون بزنه به بی نهایت میل می کنه. برای همین اون کارایی که بالاتر گفتم اکثرا جواب نمی دن. توی ریاضی مهارت حرف اول رو میزنه. شما کافیه یه کتاب مثل مهر و ماه یا IQ رو بردارید، بعد از خوندن جزوه ش، برید سراغ تست هاش. انقدر و انقدر زیاد تست بزنید که توی ایده زدن توی اون درس "استاد" بشید. اگر هم بعد از یه مدتی دیدید سوالای مهر و ماه یا خیلی سبز براتون آسون شدن، طبیعیه، من تو این مرحله IQ گاج رو پیشنهاد می کنم.

اگر هم دقت کنید من الان روش خیلی خاصی رو برای ریاضی بهتون معرفی نکردم. بقیه کار با شماست؛ خودتون خودتون رو بهتر میشناسید. بعد از یه مدتی که این تست ها رو زدید، کم کم خودتون بطور ناخودآگاه شروع به کشف یه سری نکاتی می کنید که مخصوص خودتون هستن، یه روش های بهتری برای حل سوال ها پیدا می کنید که هیچ معلمی نمی تونه بهتون یاد بده. برای من که این اتفاق دقیقا افتاد. (این برای فیزیک و شیمی هم تا حدودی صدق می کنه)

ali_0111mirza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

1.. از کجا فهمیدن که این اکانت ماله شماست؟

وقتتون رو با تست های سردرگم کننده الگو تلف نکنید.(البته تو الگو تست بدردبخور هم پیدا میشه :-") وقتی که مطمئن شدید به مطالب کتاب تسلط دارید، می تونید سراغ یه کتابایی با تست های منطقی تر مثل همون آبی قلمچی برید تا چشمتون به دیدن یه سری سوالات چند موردی و... آماده بشه و خودتون هم تا حدودی بسنجید.
2.. چند جا تبلیغ ابی قلمچی رو کردید!! مثلا زیستش... تا اونجا ک من میدونم کتاب بدرد نخوریه(پایه و پیشش) !!! :| چند موردی های الگو که بهتر از کانونه

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

از کجا فهمیدن که این اکانت ماله شماست؟

چند جا تبلیغ ابی قلمچی رو کردید!! مثلا زیستش... تا اونجا ک من میدونم کتاب بدرد نخوریه(پایه و پیشش) !!! :|
:-\ این چ حرفیه..... خب میخواست تبلیغ کنه میگفت 10 کنکور فیزیک هم بهتر از گاج میکرو هست....
در ضمن اگر دقت کنید تاکیدی که به کتاب درسی داشتن خیلی بیشتر بود..... آبی قلمچی رو هم که با ارفاق قبول داشتن.....

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

از کجا فهمیدن که این اکانت ماله شماست؟

چند جا تبلیغ ابی قلمچی رو کردید!! مثلا زیستش... تا اونجا ک من میدونم کتاب بدرد نخوریه(پایه و پیشش) !!! :|
این حرفای خنده دار چیه :O
اصلا ایشون تبلیغ کرد تو نخر :|

ali_0111mirza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Im_SPHR :

2.. چند جا تبلیغ ابی قلمچی رو کردید!! مثلا زیستش... تا اونجا ک من میدونم کتاب بدرد نخوریه(پایه و پیشش) !!! :|
:-\ این چ حرفیه..... خب میخواست تبلیغ کنه میگفت 10 کنکور فیزیک هم بهتر از گاج میکرو هست....
در ضمن اگر دقت کنید تاکیدی که به کتاب درسی داشتن خیلی بیشتر بود..... آبی قلمچی رو هم که با ارفاق قبول داشتن.....
من از شما پرسیدم؟ :))
مثلا صندلی داغه هااااااااااااااااااااااااااااااا ، باید داغ باشه دااااااااااااااااااااااااااغ /m\
نکنه انتظار داری واسه تبلیغ (شاید ایشون واقعا نمیخواسته تبلیغ کنه!) بیاد بگه کتاب درسی رو اتیش بزنین و فقط بیاید ابی بخونین!! =))

هم من میدونم و هم شما که زیست ابی بدرد لای جرز دیوار میخوره چون:1.سوالای کنکورش که از مد افتاده!! 2.سوالای ازموناشم که استاندارد نیس
سراغ یه کتابایی با تست های منطقی تر مثل همون آبی قلمچی برید تا چشمتون به دیدن یه سری سوالات چند موردی و... آماده بشه و خودتون هم تا حدودی بسنجید.
الان این با ارفاقه؟؟ ارفاقش کو دقیقا؟

ali_0111mirza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از آنشرلی با موهای سفید :

2.. چند جا تبلیغ ابی قلمچی رو کردید!! مثلا زیستش... تا اونجا ک من میدونم کتاب بدرد نخوریه(پایه و پیشش) !!! :|
این حرفای خنده دار چیه :O
اصلا ایشون تبلیغ کرد تو نخر :|
ینی تو داری میگی ابی قلمچی کتاب عالی ای هست؟
من قبلا خریدم اما اگر هم تبلیغ کرده باید یه چیز درست و حسابی بگه

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

سلام و عرض تبریک فراوون ((:
امیدوارم همچنان بیش از پیش موفق باشی در ادامه!

میخواستم بپرسم راز موفقیتت تو دروس حفظی چیه ؟ من خودم حتی تو سال کنکور هیچ وقت موفق نبودم در این زمینه .
البته هرچند میگن خیلی از دروس مفهومی ــن و حفظی نیستن . ولی خب شخصا قبول ندارم .
فرض کن یه برگه کاغذ بهت میدن که اون رو باید ریز به ریز بلد باشی . آیا صرفا اون متن رو بارها و بارها از روش میخونی تا تو حافظه ت ذخیره شه؟ یا شگرد خاص دیگه ای وجود داره؟

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mohammad Hosein :
سلام؛ عرض تبریک آقای بهمنی. :)
می خواستم بپرسم که سال سوم رو چطور گذروندید؟ بیشتر برای امتحانای نهایی کار کردید یا تست زدید؟ بطور میانگین چند ساعت اختصاصیا و چند ساعت عمومیا رو مطالعه می کردید؟ و همینطور مهم ترین درسی که دوست داشتید تو سال سوم و دوم بیشتر براش وقت می گذاشتید چی بود؟
پیشاپیش تشکر . >:D<
سلام؛ عرض تشکر. :)
گفته بودم که من سال دوم و سوم المپیاد میخوندم. مخصوصا سال سوم، بخش خیلی زیادیش(به جز دو هفته آخر قبل از نهایی ها) صرف المپیاد خوندن و این حرفا شد.
اگه بخوام دقیق تر بگم... من نیم ترم اول سال سوم رو یکمی خوندم. حتی یه بار مجبور شدم کل مباحث یه آزمون گزینه ۲ روی توی ۳-۴ روز بخونم و آخر هفته امتحان بدم.
موقع امتحان های ترم اول هم خوندن المپیاد رو تقریبا کنار گذاشتم و شب هر امتحان سعی کردم کل مطالب ترم اول اون امتحان رو بخونم. به غیر از یکی دو مورد، خیلی هم کار سختی نبود راستش.(سر دینی یکم دهنم صاف شد فقط :-")
ترم دوم... دیگه رسما کنکور و نهایی رو دایورت کردم! :-" بعد از اینکه تو نیمه های اردیبهشت مرحله ۲ رو دادیم، دو هفته تا شروع نهایی ها داشتیم که اون دو هفته هم بیشتر صرف یادگرفتن فیزیک و زیست شد. شیمی رو که طبیعتا لازم نبود خیلی بخونیم. ریاضی هم بحث حد و مشتق بود که خب از قبل بلد بودیم.

به نقل از Nooshin joooooon :
سلام آقا حمید
ضمن تبریک بابت رتبه عالی تون <D=
می خواستم ببینم در دوره های جمع بندی، از چه منابعی استفاده می کردید. :-[
سلام، خیلی ممنون.
راجع به کتابا قبلا یه چیزایی گفتم. من خودم به شخصه توی دوره ی جمع بندی تغییر رویه ی خاصی نداشتم، به غیر از چند تا مورد خاص سراغ کتاب جدیدی هم نرفتم.
متاسفانه یا خوشبختانه هیچ کدوم از کتابای خط ویژه گاج رو حتی هنوز از نزدیک هم ندیدم. :)) البته تعریفشون(مخصوصا دینی) رو خیلی شنیدم ولی خب شاید وقت نشد برم سمتشون.

تنها مواردی که الان یادمه این بود که دینی نقره ای گاج رو کنار گذاشتم چون واقعا داشت تکراری میشد. zip نشر فائق واقعا برای جمع بندی دینی فوق العاده ست. البته کتاب دینی خوب کم نداریم(نمونه ش همون خط ویژه گاج)، ولی من همون ۲ تا رو امتحان کردم.
شیمی رو هم که قبلا گفتم، فکر کنم اواخر فروردین بود که موج آزمون رو شروع کردیم و تا نزدیک های کنکور هم کارمون باهاش طول کشید. تو پست های قبلی هم به اندازه کافی تعریف کردم از این کتاب. :-"
فیزیک هم یادمه یکم دشوار تر قلمچی رو کار کردیم، البته به نظر من چیز خاصی نداره و همون بخش "۱ قدم تا صد" گاج رو اگه بهش مسلط بشید واقعا برای کنکور کافی و حتی اضافیه و کتاب دیگه ای لازم نیست. :D

به نقل از Jassim :- :
سلام و تبريك

به نظر شما تموم كردن تمام درس هاي پيش قبل از عيد خيلي مهمه؟ اگه مدرسه تموم نكنه خودمون جلو جلو بخونيم؟
سلام و تشکر. :D
شاید تموم کردن همه ی درس ها تا قبل عید چیز خیلی خوبی به نظر بیاد، خب واقعا هم خوبه، ولی هیچ الزامی وجود نداره.
تدریس عمومی ها رو که اصلا کی داده کی گرفته. :-" بعید می دونم تا قبل عید تموم نشه، اگر هم نشد خیلی راحت و با صرف وقت کمی میشه بعد عید بستشون.
اختصاصی ها، فصل آخر فیزیک پیش که در مقایسه با فصل های دیگه چیزی در حد یه مقدمه ست. مخصوصا برای تجربی ها، چون نظریه نوار براشون تو کنکور نمیاد و عملا چیزی از فصل آخرشون باقی نمونده. :D اگر نرسیدید خیلی نگرانش نباشید، هم خودتون می تونید بخونیدش و هم بعد از عید معلمتون می تونه تو یکی دوتا زنگ کارشو بسازه. :-"

در مورد شیمی و ریاضی و زیست به دلایلی به این راحتی نمی تونم نظر بدم. اول اینکه اگه نرسیدید تا قبل عید تموم کنید به هییییییچ وجه جای نگرانی وجود نداره. من به دلایلی مجبور شدم کلا آغازیان و قارچ ها رو بعد عید بخونم، از ریاضی هم انتگرال و از فیزیک هم همون فصل آخر معروفش مونده بود. :D
بستگی به اوضاع خودتون داره که چیکار کنید. اگه تو دوران عید و قبلش وقت اضافه ای دارید، خب مشکلی نداره که این درس ها رو از قبل یه پیش مطالعه ای بکنید، ولی واقعا حواستون باشه که از درس های زمان حالتون غافل نشید. اولویت اول و اول همون درسیه که الان داره بهتون تدریس میشه. اگه احتمال میدید که مطالعه درسای بعد عید ممکنه یه ذره به کارهای فعلی تون لطمه بزنه، بدون شک باید بی خیالش بشید. خیلی مهمه که درس های فعلی رو درست و حسابی یاد بگیرید، برای درس های بعد عید وقت هست. (;
به معلم هاتون هم اعتماد کنید، احتمالا اونا خیلی بهتر از من و شما میدونن که چیکار دارن می کنن.

count.olaf

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Dr.beheshti
شهر
shiraz

سلام وتبریک بسیار
میشه بگید ادبیات و دینی رو کی شروع کردید وکی تموم شد؟
+برای اینکه ادبیات وعربی یادمون نره چکار کنیم؟ :D
+بنظرتون عیبی نداره تاریخ ادبیاتو کلا نخونیم؟من تو این یه مورد خیلی خنگم...
واینکه واقعا به نظرتون داشتن دومنبع تست زیست، کافیه؟به شرط اینکه کتاب روبخوریم؟؟
پیشاپیش ممنون
+نظرتون راجع به کتابای فاگوزیست؟؟؟

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من برای بار دوم میخوام سوال بپرسم؛
کلاسا چه خصوصی و چه عمومی در چه حد تاثیر دارن؟
پیشنهاد میکنین؟
یه چیزی رو میدونستین؟
یعنی با اختلاف سخت ترین سوالا رو شما می پرسین 8-> خواستم بگم دست کم نگیرین خودتونو. :-"

راستش من کار هیچ کدوم از این کلاسا رو از نزدیک ندیدم، حتی از اطرافیانم هم خیلی کسی رو نمی شناسم که اینا رو رفته باشه. ولی خب یه چیزایی دارم که دربارشون بگم. اول اینکه بستگی به مدرستون داره. معمولا این کلاسا به درد کسایی می خوره که مدارسی میرن که معلماشون کلا از قضیه پرتن. :-" یا مثلا شخص درست و حسابی تو مدرسه شون پیدا نمیشه که راهنمایی شون کنه. واقعا بعید میدونم فرزانگان تبریز چنین مدرسه ای باشه.

کلاس خصوصی. کلاس خصوصی به درد کسی می خوره که وااااقعا توی درسی مشکل داشته باشه. فرض کنید شما شیمی رو خوب می خونید ولی درصدش رو توی آزمون ها اونقدری که دوست دارید بالا نمی زنید. خب اینجا هیچ ضرورتی برای تدریس خصوصی وجود نداره، بیشتر ماجرا به تلاش خودتون بستگی داره که روی درس تسلط پیدا کنید.
خب آره، بعضی ها هم پیدا میشن که افکار بلندپروازانه تری در سر می پرورند :-" و برای اینکه درصد شیمی شون از ۶۰ به ۸۰ یا ۹۰ برسه، از معلم خصوصی کمک می گیرن؛ چنین افرادی هم پیدا میشه. ولی خب اون موقع باید توی انتخاب معلم تون دقت کنید. من خیلی توی قضایای تدریس خصوصی وارد نیستم، ولی حدس می زنم حالت دیفالت خیلی از این معلم ها این باشه که دانش آموز ضعیف رو تحویل میگیرن و بعد از آموزش یه سری مفاهیم پایه ای، دانش آموز نسبتا ضعیف یا متوسط تحویل میدن. :D اگه یه وقتی خواستید سطحتون از متوسط به خفن برسه، باید دنبال معلمی بگردید که واقعا اینکاره باشه.

آخرین و مهم ترین نکته هم اینه که چه کلاسی رو در نظر دارید. درصد زیادی از بازار تدریس رو (مخصوصا خصوصی) افرادی تشکیل میدن که واقعا صلاحیت تدریس ندارن. مخصوصا در مورد یه درسایی مثل زیست شناسی باید حواستون رو خیلی جمع کنید. باز هم میگم من خیلی توی این ماجرا ها سررشته ندارم، ولی خب افرادی رو سراغ دارم که کارشون به شکایت از معلم کشیده. چه خصوصی و چه عمومی، خیییییییییییلی خیلی باید حواستون رو جمع کنید که دارید به کی اعتماد می کنید، یا اینکه اینا اصلا برای اینکه باعث پیشرفت شما بشن چه برنامه ای دارن.

ریاضیو چطور میخوندین؟ واسه هر مقطع از چه کتابایی استفاده میکردین؟
اینو قبلا توضیح دادم، البته یادم نیست که راجع به کتاب حرفی زدم یا نه. :-"
من خودم از خیلی سبز و IQ گاج استفاده می کردم. به نظرم بد نیست که یه کتاب جامع مثل خیلی سبز یا مهر و ماه دم دست آدم باشه، برای تست های سخت تر هم از یه کتابی مثل IQ استفاده بشه. خب راستش اگه بخوایم به تست های ۹۵ بسنده کنیم شاید به این نتیجه برسیم که IQ خیلی ضروری نیست، ولی برای تایید اهمیتش شما رو به ریاضی سال ۹۳ ارجاع میدم. :>

چطوری دقتمون تو آزمونا رو بالا ببریم؟
یعنی همینجوری داره سخت تر میشه. 8->

با اجازه اول شما رو به یکی از پست های قبلی همین تاپیک ارجاع میدم.
خیلی خوبه که یه کنکوری به مسائل نه چندان مهم اطرافش توجه نکنه. اصلا از نظر من کنکوری ایده آل کسیه که کلا از غم دوعالم آزاد آزاد باشه. :-"
من راستش توی شروع سال چهارمم به مرور زمان فهمیدم که استرس ها و فشار های روحی و فکر کردن زیادی به مسائل اطراف، بدجور باعث کاهش تمرکزم میشه... یجورایی یاد گرفتم که دیگه خیلی "فکر نکنم". نمی گم که کار آسونیه، ولی شما واقعا اگه می خواید راحت درس بخونید باید چیزایی که اذیتتون می کنن رو بدون لحظه ای تردید کنار بذارید. هر چی که هست. :D این ممکنه شامل قضایای عشق و عاشقی و استرس هایی که ممکنه از طرف دوستان یا حتی خانواده بهتون وارد شه هم بشه.
البته به قول شما "فقط به کنکور فکر کردن" که غیر ممکنه. ما ها داریم زندگی می کنیم و هر لحظه ممکنه به مسائل اطرافمون واکنش نشون بدیم، ناراحت بشیم یا فکر کنیم دربارشون... کاملا طبیعیه. من فقط میگم که اون مسائلی که بیشتر درد دارن رو سعی کنیم کمتر فکر کنیم بهشون. :D اون قدرا هم سخت نیست، چون بعدا متوجه میشید که توی سال کنکور به اندازه کافی سرگرم هستید که وقت زیادی برای فکر کردن به سایر مسائل باقی نمونه.

تقریبا کل قضیه همونه که بالا گفتم. باید چیزای اضافی که همیشه در حال حمل کردن با خودتونید رو خیلی راحت بذارید کنار. با مسائل اطرافتون راحت تر کنار بیاید، توجه نکردن رو یاد بگیرید.
شاید بعضیا بگن که ما سر امتحان به این چیزا فکر نمی کنیم و این حرفا...
اینطور نیست. حتی اگه فکر می کنید که سرامتحان حواستون به امتحانتونه، احتمالا دارید اشتباه می کنید. علاوه بر اون، شما باید تمرکز کردن رو یاد بگیرید. با فکر نکردن به اضافات، ناخودآگاه دارید به نحوی تمرین تمرکز هم میکنید. یه بارهم گفتم که منظور از این "اضافات" ممکنه یه شخصی باشه، لطفا عاشق شدن رو هم به زمان خودش موکول کنید.
اینجوری سر امتحان هم خیلی راحتترید، پیش اومده برام که میگم. :-"
به این فکر کنید که هدفی که روبروتونه خیلی خیلی مهم تر از اونه که بخواید با فکر کردن به چیزای بی اهمیت تر به خطرش بندازین. اون طرف هم اگه آدم معقولی باشه خودش تا بعد کنکور براتون صبر میکنه. :D

آیا رتبه ء 61 آوردن سخته؟ تا چه حد به هوش و تا چه حد به خوندن ربط داره؟
شما می تونید طراح کنکور بشید. :| جدی بهش فکر کنید. :-?

سخته، معلومه که سخته. اما قضیه اینه که هیچ کدوم از ما تا الان کارای سخت کم انجام ندادیم. زندگی ما خالی از مشکل نیست، روزی هزار تا مشکل برای هر کدوممون هست که بعضیاشون واقعا به این راحتی ها حل نمیشن. شما فکر کردین رتبه ی خوب آوردن توی کنکور از همه ی اینا سختتره؟
احتمالا از خیلیاشون سخت تره، ولی از بعضیاشون هم نه. من و شما بدون اینکه خبرداشته باشیم تو زندگیمون از پس مشکلاتی بر اومدیم که احتمالا از رتبه ۱ شدن توی کنکور هم سخت ترن.
چرا متوجه شون نشدیم؟ خب اول اینکه مجبور بودیم اون مشکلا رو حل کنیم. شاید زندگی مون به اونا بستگی داشته، برای غلبه به اونا هم طبعا کسی بهمون آفرین نمی گفته.
رتبه ی خوب آوردن تو کنکور خب خیلی پر زرق و برق تره، و طبیعتا همینم باعث میشه خیلی کار خفنی به نظر بیاد، و دور از دسترس.

از این سوال "هوش یا خرخونی" متنفرم یعنی. :rolleyes: شاید چون هیچ وقت جواب درست و حسابی نداشتم براش.
ولی خب یه روایتی از یه آدم خیلی خفن المپیادی هست که گفت: "هوش مثل عرض از مبدأ ه، تلاش مثل شیب خط." ^-^ تفسیر و ایناش دیگه با خودتون. :-"

Frshth

کاربر جدید

شما از کی جدی شروع کردین؟

ببخشید اگر سوالم تکراریه.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397

سلام مجدد :D
تا حالا براتون پيش اومده حوصلتون نشه ممتد مطالعه كنيد؟ براي حلش بايد چي كار كرد؟ متاسفانه من اصلا نميتونم ممتد مطالعه كنم و تمركز هم ندارم :(( و واقعا هم از خودم ناراضي ام....
چرا توي مدرسه درس ميخوندين؟ و توي خونه نه ؟ (از روي كنكاوي :-")
وقتي مدرسه درس ميخوندين بچه ها شلوغ نميكردن؟!
توي يكي از پست هاتون ديدم كه گفته بودين برنامه ريزي نميكردين! پس چطور به سر فصل هاي قلمچي (لعنه عليه :|) ميرسيدين؟وقتي انگيزتون رو از دست ميدادين و خسته ميشدين چي كار ميكردين؟(اصلا اين حات ها براتون پيش ميومد؟)
تلاشتون براي درس خوندن هميشه همراه با علاقه به درس ها بود؟
صبح ها كه ميخواستين درس بخونين از چ درسي شروع ميكردين؟ درسي كه مهمتر بود(مثلا زيست؟) يا درسي كه بيشتر دوست داشتين؟ يا درسي كه عقب تر بودين؟ يا...
ببخشيد اگر زياد شد :-" پ.خ هم كه فراوون دادم :-" :D پيشاپيش ممنون! بازم ميام:)

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96

چرا گفتین که پیشنهاد نمیکنین ساعت مطالعه روزانه رو بنویسیم ؟ :-?

mahta_sha

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
همدان
شهر
نهاوند

مبارک باشه به سلامتی و دل خوش و از این حرفا :) <D=
اقا تورو خدا بیا بگو من با این فیزیک کوفتی چیکار کنم ؟ اعصاب دیگه نزاشته واسه من ~X(
استرس این درس اصن نمیزاره به بقیه درسا فک کنم .. . :-ss :-ss
من امسال میرم سوم یه چیزی که هست اینه که من دوم اصن واسه این درس تست نزدم درحد مدرسه خوندم (حتی شاید کمتر :|) و همون امتحانا مثلا بعدا الان موندم توش چیکار کنم ؟ اصن چه جوری بخونمش !
از روی چه کتابی واسه اموزش بخونم (چون متاسفانه در زمینه اموزش هیچ امیدی به معلما نمیتونم داشته باشم)، که خیالم راحت باشه ؟از رو کدوم تست بزنم ؟
با توجه به جلبک بودنم تو این درس هر روز بخونم یا بعضی روزا ؟
اگه از الان بخونم میتونم امیدی داشته باشم که تو کنکور درصد خوبی بزنم ... یا از دس رفت ؟!!
بین فصل های فیزیک ها کدوم از همه اسون تره؟
تو سالای پایه چه کتاب تستی براش کار کردی ؟
تابستون پبش چه فصلایی رو خوندی ؟
چند روز درهفته پایه میخوندی چند روز پیش ؟
اگه کسی از الان حرکت و دینامیک رو بخونه امیدی به جواب دادنش تو کنکور میتونه داشته باشه ؟
و این که من واقعا میخوام این درسم تبدیل به نقطه قوتم بشه .. کلا من همیشه همین طوری بودم اگه یه چیزی رو مخم باشه تا دهنشو اسفالت نکنم نمیتونم ولش کنم ... الان فیزیک دقیقا همین طوری شده و اینو میدونم تا به یه جایی نرسونمش نمیتونم ولش کنم لطفا لطفا یه راهنمایی درس حسابی بهم بده ... خسته شدم انقدر در مورد این درس فک کردم ... :-< جدیدا به این نتیجه رسیدم تو فیزیک خنگم :( :( شده یه غولی واسه خودش :-ss :-ss
خیلی زیاد شد دیگ شرمنده واقعا #S-: :)
خیر ببنی :) x:

Wulfric

Percival's daddy
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از دِنـــ یــــ ز :
سلام :) خسته نباشید واقعا
میخواستم بپرسم که توی این مدت که واسه کنکور درس خوندین اصلا ناامید یا خسته شدین؟ اتفاقی افتاده که شمارو سردرگم کنه؟ اگه افتاده چجوری باهاش برخورد کردین
سلام، سلامت باشید. :)
هممم بله شده. :-< مگه میشه آدم آزمون قلمچی بده و بعدش احساس بدبختی و بیچارگی نکنه. :-"
یه موقع هایی پیش میاد که شما فکر میکنید همه چی رو رواله... فکر می کنید دارید خوب درس می خونید؛ ولی برخلاف همه ی انتظاراتتون، آزمون آخر هفته رو گند می زنید.
تازه، بعد از چنین آزمونایی علاوه بر احساس ناراحتی، یه علامت سوال بزرگ تو ذهن آدم ایجاد میشه: "آخه چرا." :rolleyes:

خب اون حس ناامیدی و اینا توی مواقعی که انتظاراتتون از خودتون براورده نمیشه کاملا طبیعیه. اگه اصلا ناراحت نشید که یعنی هیچ احساس مسئولیتی در قبال اوضاع درسیتون ندارید.
ولی خب... اگه مطمئنید که واقعا دارید درست پیش میرید، واقعا دارید تلاش منطقی برای رسیدن به هدفتون می کنید، اصلا لازم نیست سردرگم بشید.
وقتی شما دارید خوب درس میخونید و از این حرفا، قضیه اینه که هیچ لزومی وجود نداره که نتیجه تلاش هاتون توی همین چند روزه خودش رو نشون بده. حتی ممکنه یکی دوتا آزمون اول رو بدتر از همیشه بدید. ولی اگه خودتون رو باور داشته باشید، اگه آزادی عمل لازم تو درس خوندن رو به خودتون داده باشید... فقط کافیه با همین فرمون پیش برید.
توی چنین مواقعی حفظ روحیه خیلی مهمه. بدون تفریح به مقدار لازم، درس خوندن تقریبا غیرممکنه. بعد از دریافت یه نتیجه ی بد نباید جوگیر بشید و همه ی تفریحاتتون رو بذارید کنار.

در کل بگم که تو چنین مواقعی من اگه جای شما بودم... یه لبخند می زدم، اون کارنامه(یا هر چیز دیگه ای که باعث ناامیدی تون شده) رو میذاشتم کنار و با روحیه ی خوب همون کاری که به درست بودنش اعتقاد داشتم رو ادامه میدادم.
خیلی مهمه که علاقه و انگیزه خوبی برای ادامه کارتون داشته باشید.

به نقل از دِنـــ یــــ ز :
بعدش اینکه این موفقیت به نظر خودتون بیشتر حاصل پشتکار و تلاشتون بوده یا استعداد و هوشتون
با اینکه سوال تکراریه ولی جواب قبلیم رو تکمیل می کنم. :D
بدون هوش و استعداد خاصی میشه به موفقیت مورد نظر رسید، ولی بدون تلاش و پشتکار این کار غیر ممکنه.

ینی تو داری میگی ابی قلمچی کتاب عالی ای هست؟
من قبلا خریدم اما اگر هم تبلیغ کرده باید یه چیز درست و حسابی بگه

:rolleyes:
ولی نکته مهم اینه که من توی مسیر کنکورم از یه سری کتاب استفاده کردم؛ الانم دارم اونا رو به شما معرفی می کنم. ولی باز هم دلیل نمیشه که برای نتیجه گرفتن توی درسا لزوما باید از این کتاب ها استفاده کرد. احتمالا شما ها در حال حاضر دارید از کتاب های دیگه ای استفاده می کنید که از این هایی که من معرفی کردم بهترن. خیلی هم نگران شباهت تست های کتاب با کنکور نباشید، شما کافیه با تکرار و تمرین زیاد روی هر مبحث(مستقل از نوع کتاب) مسلط بشید، اون وقت هیچ تست باشباهت یا بی شباهتی توی کنکور نمی تونه اذیتتون کنه. (;

ali_0111mirza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

هممم بله شده. :-< مگه میشه آدم آزمون قلمچی بده و بعدش احساس بدبختی و بیچارگی نکنه. :-"
انتظار تون رتبه چند میبوده؟ چند میشدین که ناراحت میشدین؟

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام و با عرض تبریک
سوالات :
1. رمز موفقیتتون چی بوده؟
2. نظر شما در مورد دی وی دی های کنکور آسان است چیه ؟ بخریم یا نخریم ؟ از خدماتشون استفاده کنیم یا نکنیم؟
3. یه برنامه هم از رادیو پخش میشه که توش یه سری مشاور ادعا میکنند یه سری رتبه برتر پرورش دادند. باهاشون کار کردن خوبه یا بد؟ اصلا با این چنین موسسات کنکوری ، از نظر شما همکاری کردن خوبه ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا