• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

صحبتای قاضی پور یه طرف، بعضی پستای این جا هم یه طرف! آدم می خواد بیاد بگه نه اینطورام نیست، همه ی کسایی که به قاضی پور رای دادن و ازش طرف داری کردن مثل خودش نیستن، من این مدت با خیلیا حرف زدم و همه ش تاسف شنیدم و ... . بعد بعضیا میان این جا صحبت می کنن، ثابت می کنن که خیلی هم اینطوریاست! :|
وامصیبتا گویان می خونم : )) اصاب دارید به خدا. :D
قشنگ از لحن بعضی پستا و منطق به کاررفته معلومه نظر تغییر نمی کنه، انرژی تونُ صرفِ کارای مفیدتری کنید.

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

ترک زبانان(80%) > بلوچ +کرد +لر +بختیاری + عرب + فارس و ... (20%)
هر جوری ک نگاه میکنم منطقیه ب چی اعتراض میکنین ؟

N!ma

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اکثریت 80 درصدی :)

کلن ی سری از بقالی سر کوچشون اونورتر نرفتن و صرفن حرف هایی ک شنیدن ر تکرار میکنن ؛ بدون حتی ذره ای تحقیق کردن یا حداقل فکر کردن دربارش! (متاسفانه کم هم نیست چنین تفکراتی بینشون! #شاهد عینی :د)

پ.ن: میگم الان ک ما اقلیت 20 درصدی! محسوب میشیم خب از فردا زبان رسمی کشور ر بکنید ترکی! چ کاریه 80 درصد فارسی یاد بگیرن! ما 20 درصد ترکی یاد میگیریم!!! (اسمایلی سبزه :د)

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : ...

به نقل از mohammadamin14 :
با حرفایی که زدین بشدتت مخالفم. اولا ما نگفتیم از زبان فارسی متنفریم ودوست نداریم فارسی حرف بزنیم . حرف حساب ما اینه که چرا به چیزی که تو قانون اساسی نوشته شده عمل نمیشه؟!! ثانیا خانم محترم ترکیه با آذربایجان فرق میکنه ما از نژاد ماد ها هستیم اونا از نژاد آناتولی . یکیم اگه تاریخ رو خوب خونده باشین متوجه میشین که اولین امپراتوری ایران رو ترک ها در کل ایران نهادینه کردن. سوما جمعیت ترک زبان ها از سایر قومیت ها بیشتره اما باز من خودم میگم این دلیل نمیشه که چون ما بیشتریم پس برتریم! من خودم با این مخالفم.
چهارماا باز اگه تاریخ رو خوب مطالعه کرده باشین متوجه آزار و اذیت شدن مردم آذربایجان میشین . من خودم خیلی خوزستانی ها رو دوست دارم و اینو هم میدونم که اگه اونا نبودن الان ما چنین ارامشی نداشتیم . ما مدیون خرمشهر و ابادان و سوسنگرد و دزفول و اهواز و... هستیم اما اذربایجان خودش کم در راه وطن خدمت نکرده. اگه اذری ها نبودن روس های مریض الان مملکت ما رو غصب کرده بودن .
تبریز در راه ایران تو یک روز هزاران شهید داد. من خیلی مثال ها میتونم بیارم....
پنجما ترک ها اصلا بی جنبه نیستن . اون همه توهینی که به ترکا میکنن به خوزستانی ها نمیکمننن مطمین باشین.
ششما اگه مشکل شما با دریاچه ارومیست . اینو باید بهتون بگم اگه دریاچه ارومیه نابود بشه مطمین باشین نه تنها اذربایجان بلکه تهران اصفهان کردستان خوزستان با مشکل مواجه میشه

دوست گرامی ؛ من نگفتم شما با ترکیه یکی هستین ،بحث سر زبان بود ، مسلما ترکی آذربایجانی نزدیک تره به ترکیه تا زبان فارسی ، من نمیفهمم الان کردها ،عرب ها ، بلوچی ها و .... مگه زبانشون با فارسی فرق نداره؟ اینهمه تعصب واسه چیه؟ واقعا درک نمیکنم
بارها شده حتی من کنار دوستان ترک نشستم ، همش باهم ترکی حرف زدن انگار ن انگار من اونجا نشستم ،یا "بعضی" مغازه داراشون فارسی باشون حرف میزدین بزور جواب میدادن ، آدم حس میکنه آدم نیست وقتی تو شهرای ترک زبانه

80% هم هیچی نمیگم درموردش: )) اینروزا همه چی ممکنه بالاخره!

صحبتم درمورد کارون ربطی به دریاچه ارومیه نداشت ، باید از سرمایه های ملی حمایت شه ،کی منکرشه ، ولی دخالت انسانی تو خشک شدن دریاچه ارومیه شاید به 5% میل کنه !

الان شما به من بگین الان حق ترک زبان ها کجا داره خورده میشه نه واقعا؟؟؟؟

غیر از اینه که 70% بودجه کشور از خوزستانه؟ حداقل؟ موقعی که تحریم بودیم چی نجاتمون داد؟ نفت و گاز
الان کارون حداقل 6 تا سد روش زدن میدونین چقد برق تولید میشه ازش؟ ،اینهمه هم شاخه کشیدن ازش به همه جای ایران
قبلا تالابا نقش زیادی تو تصفیه و جلوگیری از طوفان داشتن ، قبلا تو خاکای عراق قیر میریختن که طوفان خاک نشه اینور ، اما الان چی ؟ انقد عادی شده که هوا نارنجی باشه ،
فکردین ما خودمون آب زیاد داریم؟؟؟ بخش زیادی از کشاورزی منحل شد تو استان.
دخالت انسانی و ناشی گری تو ایجاد گردوغبار تو خوزستان و به فنا رفتن کارون به 100% میل میکنه اما شاید تو خشک شدن دریاچه ارومیه 10% هم نشه بحثم اینه ت

بعدم لطف کنید توضیح بدید چرا اگه خشک شه مملکت متزلزل میشه ( اصلا قابل مقایسه با کارون هست!؟)

اصلا نمیگم ما حقمون خورده شده و اینا ،چون ما هم جز این کشوریم ،تو همه چیش سهیم ایم
اما چرا همینجور الکی الکی کاراشونو میکنن به عواقبش فک نمیکنن؟؟؟؟
همه اینا به درک ،چرا به ما امکانات نمیدن ، بودجه ای که به خوزستان تعلق میگیره خیلی خیلی کمتر از استاناییه که یک دهم خوزستان هم تو اقتصاد کشور سهم ندارن

بعد اینوسط ما هیچ دم نمیزنیم ، بعد هموطنان ترک اینجوری تعصب بخرج میدن ،مثلا چون چی؟ تو برنامه کودک باشون شوخی کردن غیرعمدی
نمایندشون میاد فوش کشمون میکنه سر وزیرا داد میزنه ،میگن داره حقمونو میگیره
من نمیفهمم !

چرا فک میکنید اگه جز ایران نباشید خیلی اوضاعتون بهتره؟فکنم اگه فقط یه استان بخواد همچین ادعایی کنه خوزستانه ،چون نفت داره ، عمارات چی داره؟؟؟ فقط نفت

بعد ما اینجور خفه خون گرفتیم تو خاک ، هیچی نمیگیم خرمشهر هنوز شبیه دوران جنگشه ،نگهش داشتن آثارباستانی :/
همه اینا به کنار
انقدر تعصب الکی به خرج ندین ، انقدر نخواین بگین همه ی مردم کشور دهاتی ان ما خوبیم ،ما 80% ایم.

نمیدونم شایدم اگه ماهم یه نماینده داشتیم به همه فوش میدادو دادو بیداد مبکرد الان میتونستیم حداقل تو خونه ماسک نزنیم :/

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
سخنان آقای قاضی‌پور و دستپاچگی پان‌فارس‌ها!

آقای قاضی‌پور مثل بقیه انسان‌ها معصوم نیست اما شریف‌ترین نماینده مجلس ایران هست.
به قول خودش مشخص هست که مردم زیادی تیزش کرده‌اند که پان‌فارس‌ها و نیمچه‌نازیهای ایرانی به گریه افتاده‌اند...
من در انتخابات رای ندادم ولی اگه همشهری ایشون بودم به شک می‌افتادم!
فارغ از نظرات ایشون در مورد زنان که باید با توجه به زمان و موقعیت و متن کلی و مفهوم سخنان ایشون در موردشون حرف زد ، اما تلاش برای تخریب ایشون صرفا بخاطر استفاده از کلمات تابو در مجلس نشان از پستی و رذالت جریان‌های سیاسی فارس‌هاست.
به نظر من بهتر هست که شما در مورد نماینده‌های مناطق خودتون اظهار نظر و ابراز اندیشه بکنید، آذربایجان و نمایندگان اون به شما ربطی ندارند.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : سخنان آقای قاضی‌پور و دستپاچگی پان‌فارس‌ها!

به نقل از Yabançı :
آقای قاضی‌پور مثل بقیه انسان‌ها معصوم نیست اما شریف‌ترین نماینده مجلس ایران هست.

دیگه نه دیگه :)) انصافن دیگه نه :)) نه :)))

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
این پست کاملا نژادپرستانه است؛ فقط چون میخوام با آتیش ب

*ازونجایی که صحبتاتون به این ختم شد که شما فارسا و ما ترکا...
متاسفانه تا وقتی نمایندگان بی ادب شما ترک ها تو مجلسِ ما فارس ها هستن... و سخنانشون به اسم مجلسِ ما فارس ها تو رسانه های خارجی بازتاب پیدا میکنه و وجهه ی ما فارس ها رو خراب میکنه
باید بگم که هم به شما هم به نماینده هاتون کار داریم و بهمون ربط داره
و اگه واقعا فکر میکنید خیلی از ما فارس ها جدایید؛ مشتاقانه منتظر خبر اعلام استقلالتون در پی تظاهرات های زیر 100 نفرتون هستم! منتها فعلا بودجه ی شما از قبل درامد های نفتیِ ما فارس ها تامین میشه و اکثریت نماینده های مجلس و دولت رو ما فارس ها داریم (جدا از آمار خنده دار، مبنی بر اینکه بیش از 80% ایران ترکن)... در حالی که نماینده های غیور شما ترک ها دارن بقیه رو تو مجلس انگشت میکنن!
و جالب اینجاس همه تون میگین از قسمت توهین های حرف ایشون که بگذریم... ایشون آدم خوبی ان!
هر آشغالیم که شما از سطل آشفال ورداری و بوی گند و قیافه ی زشت و وجودِ بی خاصیتشو کنار بذاری، میتونه چیز جالب و خوبی باشه!

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از Yabançı :
اون شبکه استانی نبود شبکه سراسری بود.
بله، بله، شما هم دارید راجع به مجلسِ استانی صحبت می کنید؟!

+دهانم دوختی این جاست.
+ادعا از این محکم تر که بحث بی فایده ست؟
+معذرت از مدیر به خاطر اسپم ها -_-

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

[font=verdana, arial, helvetica, sans-serif]بر در این خانه گستاخی ز چیست / گر همی‌دانند کاندر خانه کیست[/font]
ابلهان تعظیم مسجد می‌کنند /در جفای اهل دل جد می‌کنند

به نظر من ، این مسئله رو باید ورای نژاد نگاه کرد . این نماینده داره از یه سپر نژادی برای حرفایی که میخواد بزنه استفاده کنه .
این آدم اگه تُرک بود و تُرک براش مهم بود به عنوان نماینده ی مردم تُرک زبان نمیرفت اون بالا و اون حرف هارو بزنه به هرحال نماینده مردم خودشه.

من نمیفهمم،وقتی قوانین مملکت هنوز به روز نشدن و قوانین تجارت و دادرسی کیفری ما هنوز مال یه قرن پیشه ،
دغدغه این نماینده چطور میتونه این چیزا باشه؟ آخر حرفاش رو ناسیونالیسیتی میکنه که بعدن اگه چیزی شد بگه به آذربایجان و ترکها بی احترامی نکنید!

این طرز صحبت و این جملات رو هیچ "مَردی" توی خونه جلو زن و بچه ش به کار نمیبره چه برسه به مجلس .
لیاقت مجلس ما همینه که اینجوری تووش نطق کنن . وقتی یه کاندید به صورت میلیاردی هزینه میکنه برای تبلیغات ، از کجا آورده؟
مجلسی که با پول و مافیا و زد و بند واردش میشن ، لیاقتش همینه .

مشکل خودمونیم که همچین آدمایی رو به این جاها میرسونیم . جامعه گوسفندی لیاقت حکومت گرگها را دارد .

+بعد یه سال برگشتم ;;)

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE
پاسخ : نماینده ارومیه و گریه ناسیونالیسم!

به نقل از ...moOn... :
بله، بله، شما هم دارید راجع به مجلسِ استانی صحبت می کنید؟!

+دهانم دوختی این جاست.
+ادعا از این محکم تر که بحث بی فایده ست؟
+معذرت از مدیر به خاطر اسپم ها -_-

خوشبختانه من بلد نیستم دهان بدوزم ، بحثی هم در میان نیست صرفا اطلاع رسانی بود که اون شبکه «استانی» نبود بلکه «سراسری» بود ، همچنین موضوع تاپیک هم «مجلس ملی» نیست بلکه «نماینده اورمیه» هست.
دهان شما هم دوخته نیست میتونید هر عقیده‌ای دارید ابراز کنید ، من نه علاقه و نه اراده و نه قدرت برای دوختن دهان شما رو دارم.

امیررضا۷۶

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.......

جالبه حرف هایه یه فرد داره باعث دعوا سر برتری قومیت میشه
ما فارس ها....
ما ترک ها....
فکر نکنم این جور حرف ها کمتر از الفاظ رکیک باشن

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از tigon :
دوست گرامی ؛ من نگفتم شما با ترکیه یکی هستین ،بحث سر زبان بود ، مسلما ترکی آذربایجانی نزدیک تره به ترکیه تا زبان فارسی ، من نمیفهمم الان کردها ،عرب ها ، بلوچی ها و .... مگه زبانشون با فارسی فرق نداره؟ اینهمه تعصب واسه چیه؟ واقعا درک نمیکنم
بارها شده حتی من کنار دوستان ترک نشستم ، همش باهم ترکی حرف زدن انگار ن انگار من اونجا نشستم ،یا "بعضی" مغازه داراشون فارسی باشون حرف میزدین بزور جواب میدادن ، آدم حس میکنه آدم نیست وقتی تو شهرای ترک زبانه

80% هم هیچی نمیگم درموردش: )) اینروزا همه چی ممکنه بالاخره!

صحبتم درمورد کارون ربطی به دریاچه ارومیه نداشت ، باید از سرمایه های ملی حمایت شه ،کی منکرشه ، ولی دخالت انسانی تو خشک شدن دریاچه ارومیه شاید به 5% میل کنه !

الان شما به من بگین الان حق ترک زبان ها کجا داره خورده میشه نه واقعا؟؟؟؟

غیر از اینه که 70% بودجه کشور از خوزستانه؟ حداقل؟ موقعی که تحریم بودیم چی نجاتمون داد؟ نفت و گاز
الان کارون حداقل 6 تا سد روش زدن میدونین چقد برق تولید میشه ازش؟ ،اینهمه هم شاخه کشیدن ازش به همه جای ایران
قبلا تالابا نقش زیادی تو تصفیه و جلوگیری از طوفان داشتن ، قبلا تو خاکای عراق قیر میریختن که طوفان خاک نشه اینور ، اما الان چی ؟ انقد عادی شده که هوا نارنجی باشه ،
فکردین ما خودمون آب زیاد داریم؟؟؟ بخش زیادی از کشاورزی منحل شد تو استان.
دخالت انسانی و ناشی گری تو ایجاد گردوغبار تو خوزستان و به فنا رفتن کارون به 100% میل میکنه اما شاید تو خشک شدن دریاچه ارومیه 10% هم نشه بحثم اینه ت

بعدم لطف کنید توضیح بدید چرا اگه خشک شه مملکت متزلزل میشه ( اصلا قابل مقایسه با کارون هست!؟)

اصلا نمیگم ما حقمون خورده شده و اینا ،چون ما هم جز این کشوریم ،تو همه چیش سهیم ایم
اما چرا همینجور الکی الکی کاراشونو میکنن به عواقبش فک نمیکنن؟؟؟؟
همه اینا به درک ،چرا به ما امکانات نمیدن ، بودجه ای که به خوزستان تعلق میگیره خیلی خیلی کمتر از استاناییه که یک دهم خوزستان هم تو اقتصاد کشور سهم ندارن

بعد اینوسط ما هیچ دم نمیزنیم ، بعد هموطنان ترک اینجوری تعصب بخرج میدن ،مثلا چون چی؟ تو برنامه کودک باشون شوخی کردن غیرعمدی
نمایندشون میاد فوش کشمون میکنه سر وزیرا داد میزنه ،میگن داره حقمونو میگیره
من نمیفهمم !

چرا فک میکنید اگه جز ایران نباشید خیلی اوضاعتون بهتره؟فکنم اگه فقط یه استان بخواد همچین ادعایی کنه خوزستانه ،چون نفت داره ، عمارات چی داره؟؟؟ فقط نفت

بعد ما اینجور خفه خون گرفتیم تو خاک ، هیچی نمیگیم خرمشهر هنوز شبیه دوران جنگشه ،نگهش داشتن آثارباستانی :/
همه اینا به کنار
انقدر تعصب الکی به خرج ندین ، انقدر نخواین بگین همه ی مردم کشور دهاتی ان ما خوبیم ،ما 80% ایم.

نمیدونم شایدم اگه ماهم یه نماینده داشتیم به همه فوش میدادو دادو بیداد مبکرد الان میتونستیم حداقل تو خونه ماسک نزنیم :/

من خودم از منتقدین قاضی پور و مظلوم نمایی و این حرف هام ولی این منطق که ما نقت رو میدیم و هیچ اعتراضی نمی کنیم پس شما هم اعتراضی نکنید خیلی مسخرس. یا این منطق که ما نفت میدیم و بچه بازی در نمیاریم و شما هم بچه بازی در نیارید.
بالاخره هر استانی و هر ملتی یه خواسته هایی دارن. منم وقتی اومدم خوزستان و دیدم وضع انقدر بده ناراحت شدم که چرا یکی از استان هایی که درآمد اصلی کشور رو تامین می کنه همچین وضعیتی داره؟
خب شما هم باید صداتون در بیاد :D
پ ن: از بحث خارج نشیم. صرفا خواستم بگم منطق خوبی به کار نبردید برای پیشرفت کشور و ...
پ ن: این که دریاچه ارومیه هم فقط به خاطر ۱۰٪ دستکاری انسانی خشک شده لینکی یا منبع معتبری چیزی بدید.
پ ن ۳: این که منافع ملی مهم تر از محیط زیسته هم ... حرفی نمیشه زد واقعا.
پ ن ۴: باز هم میگم مخالفت کلی با حرفاتون ندارم.

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از Yabançı :
به قول خودش مشخص هست که مردم زیادی تیزش کرده‌اند که پان‌فارس‌ها و نیمچه‌نازیهای ایرانی به گریه افتاده‌اند...
فارغ از نظرات ایشون در مورد زنان که باید با توجه به زمان و موقعیت و متن کلی و مفهوم سخنان ایشون در موردشون حرف زد ، اما تلاش برای تخریب ایشون صرفا بخاطر استفاده از کلمات تابو در مجلس نشان از پستی و رذالت جریان‌های سیاسی فارس‌هاست.
به نظر من بهتر هست که شما در مورد نماینده‌های مناطق خودتون اظهار نظر و ابراز اندیشه بکنید، آذربایجان و نمایندگان اون به شما ربطی ندارند.

با این ادبیات شروع به بحث می‌کنی و اوّلین کسی هستی که توی تاپیک [مینا رو اگر بذاریم کنار] با جبهه‌گیری نژادیِ وحشتناک [من سال‌هاست کسی رو ندیدم اینطوری صحبت کنه؛ حتّی از بین افراد به شدّت خنده‌دار که دغدغه‌ی «خون آریایی» دارن] حرفت رو می‌زنی و وقتی یکی سعی می‌کنه مثل خودت جوابت رو بده تا فقط بهت بفهمونه که ادبیاتت به شدّت بویناکه، بلافاصله مشت می‌کوبی کف دستت و شستت رو گاز می‌گیری و هوار که معترضین به طرز صحبت بی‌ادبانه، جنسیت‌زده و لمپنیِ این آقا، «ناسیونالیست های آغشته با عقده‌های تاریخی و فکری» هستن.

ترحّم‌برانگیزی.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از Yabançı :
ممنون سجاد جان! :D
دوستان لطفا نوشته‌ی ایشون رو بخونید و عقایدشون رو ببینید منظور آقای قاضی پور از کره‌خرهای مجلس آدم‌هایی با این شیوه تفکر هست.
به طور خیلی دقیق تر«ناسیونالیست های آغشته با عقده‌های تاریخی و فکری»
از دیدگاه من هر آدمی که در کشوری مثل ایران جرات مقابله با این فکر رو داشته باشه شریف هست .

شما تا وقتی فکر میکنید که شهروندای شهرای دیگه نباید به نماینده های شما کاری داشته باشن،
ادبیاتتون اینطوره که ما ترکا فلانیم و بیساریم و شما فارسا اینطورید و اونطورید،
و میاید بحث میکنید که چرا برای ما جوک میسازن؟ ما اینو برنمیتابیم،
و میاید مینالید که نمیذارن ما ترکی حرف بزنیم؟،
و میاید میگید در طول تاریخ به ما خیلی ظلم شده،
و میگید ما برترین قوم ایرانیم و نمیدونم چی و چی و چی و چی و تمام حرفاتون برای گذشته تونه،
هیچوقت و در هیچ صورتی در جایگاهی نیستید که درمورد عقده های تاریخی و فکریِ بقیه ی اظهار نظر کنید
چون تمام پست هاتون، حرف هاتون، انتقاد هاتون، تجمع هاتون بوی همون عقده ها رو میده! و نماینده تون توی مجلس هم دقیقا همین عقده ها رو به زبون میاره!
و تا وقتی توهین یه فرد به زنان کشور، یک قوم کشور، یک حزب کشور و در آخر رذالت اخلاقیش و اعترافش به جنایت جنگی رو لاپوشونی میکنید، و تنها استدلالتون هم اینه که ایشون برای 169098 نفر، که کمی از 1/4 مجموع آرا ی حوزشون بیشتره، کارهایی کرده؛ شما نمیتونید درمورد مفاهیمی مثل ملی، کشور، مجلس و کره خر؛ اظهار نظر کنید!

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

....
اولش چند مورد رو بگم که خیلی زیاد بحث شده دربارش.....

یکی اینکه من به عنوان یکی از ساکنین این کشور که تو شناسنامم ملیتم رو ایرانی نوشته وخیلیای دیگه که مثل من ترک هستن هیچ مسولیتی درباره احساسات شخصی دیگر عزیزان درباره قومیت ترک نداریم...

شما میتونین تا دلتون بخواد پیش دوستاتون..تو جمع فامیل جوک ترکی ویا جوک قومیتهای دیگه تعریف کنین...به بچه هاتون یاد بدین که ترکها اونقدر احمقن که فرچه توالت رو با مسواک اشتباه میگیرن........از ترکها متنفر باشین یا عاشقشون باشین...

وقتی میبینید که جریانات ترک ستیزی و پان اریایی وپان فارسیسم بعد از عملکرد جدیشونو صرف کردن مبلیغ های هنگفتی وبعد از فارس کردن زبان مادری بیشتر از 50 درصد ترکها....

هنوز نتونستن لهجه غلیظ افرادی مثل قاضی پور رو از بین ببرین.....بیایین تو سمپادیا و پست بذارین وبعد از افسوس خوردن بگین که افرادیکه لهجه دارن بیسواد به حساب میان وچرا باید راه داده بشن به مجلس؟و بگین که سیستم اموزشی کارش رو درست انجام نداده که افراد این مدلی لهجه دارن.

بله شما این حقوق رو دارین...من نمیتونم روی مسائل شخصی واحساسات شخصی شما دخالتی داشته باشم وشما هم این حق رو ندارین...
در مقابل شما باید بپذیرین که جوک ضد فارس هم ساخته شه وبا شعارهایی مثل مرگ بر فارس مواجه باشین...و تو مجالس غیر رسمی هم توهینی بشه به فارسها اینارم باید بپذیرین...

با درست وغلط بودنش کاری ندارم...هر کی برای خانواده خودش باید فرهنگسازی کنه و از این مدل جوکها استفاده نکنه....

ولی قضیه رسانه ملی فرق داره....هیچ کسی حق نداره بیاد وبا پول بیت المال و تو رسانه ملی توهینی به ترک-فارس و یا بقیه داشته باشه...
.
اشخاص احمقی مثل حداد عادل حق ندارن بیان وتو کتابهای ابتدایی هموطنان ترک زبان من بنویسن ازری لهجه فارسی...یا فیتیله حق نداره بیاد به بچه ها یاد بده که ترکها فرق مسواک و..

اگه قراره هر چی دم دستمون باشه تو کتابهای اموزش پرورش بنویسیم چرا ننویسیم: فارسی لهجه عربی؟
میتونین تحمل کنین همچین اراجیفی رو؟ چطور از ما انتظار دارین همچین چیزایی رو تحمل کنیم تو کتابهای دولتی؟

مورد دوم رو هم دقیقن نقل قول میکنم از مجری گونز تی وی موقع جریانات فیتیله:البته با ترجمه:

( عده ای اومدن وگفتن که ترکها بی جنبه هستن...چرا فلان قومیت بعد از دیدن برنامه ای مبتنی بر خوردن غذای سگ_گربه؟ توسط یک انسان هیچ اعتراضی نکرد وحالا ترکها به فیتیله اعتراض دارن؟

ایشون گفتن: به ما ربطی نداره مردم فلان منطقه ساکتن!مگه هر کی خواست از چاه بپره ما هم باید بپریم؟؟؟شاید یکی میخواد غذای گربه بخوره...یا یکی دیگه میخواد با فرجه توالت دندوناشو مسواک بزنه......ما مسول نیستیم...

درباره کارون وزاینده رود هم ما مسول نیستیم که شما سکوت کردین....بله پول نفت شما داره به تاراج میره تو ایران و صرف توسعه مناطق مرکزی میشه وشما فقط دود و دردسرهاشو تحمل میکنین...

خوب اعتراض کنین!اگه اعتراض نکنین مدیون خواین بود به نسل های دیگه که هیچ گناهی نکردن ومجبور شدن دود و گرد وخاک تحمل کنن...

واینکه ارومیه واقعن قابل مقایسه نیست با کارون...و درباره زاینده رود وکارون اقدامات زیادی انجام گرفته براش بودجه دادن تو ملت...ولی برای ارومیه چی کار کردن؟ هر وقت هم ملت خواستن اعتراض کنن مجوز ندادن و بعد از اعتراضات ملت اسم پانترک گذاشتن روش و کلی از جوونامونو به زندانهای ناکجا اباد بردن...

مورد سوم اینکه چرا هر کی درباره زنان حرفی میزنه همه به به وچه چه میکنن وقتی موضوع میرسه به نماینده ی بی کلاس وساده وشریف وبا لهجه ای مثل قاضی پور :D

همه فاز فمینیست بر میدارن؟؟؟کی گفته تو اسلام مساوات وبرابری هست بین زن ومرد؟تو اسلام عدالت هست ولی مساوات نیست....سخنان قاضی پور هم خیلی به نفع زنان بود نسبت به بقیه افراد...من قاضی پور رو درباره فمینیست ترجیح میدم..
مجلس جای بچه ( دقت کنین گودوخ معنی بچه رو میده و کره خر...این واژه مشترکه بین این دو کلمه...چرا همه کره خر معنیسش کردن؟) جای زنان نیست.جای مردان است.زنان را بفرستید به مجلس بلایی سرشان میاید وابرویشان میرود..

منظور ایشون از زن مردانی هستن مثل نماینده های شهر های ما که مجلس رو جایی برای خوابیدن میدونن نه گرفتن حق مردمشون...

این اصطلاح خیلی رایج هست بین مردم...حتا به زنانی هم که مثل مردان کارهای سخت میکنن هم میگن خانم اقا و اگه مردی راحت طلب باشه بهش میگن زن...
چرا همه توانتونو به کار میبرین هویت طلبهایی مثل قاضی پور رو به انزوا بکشین؟ ایشون میدونستن ویدئوشون مشهور خواهد شد...سخنرانی خصوصویشونو که هیچ ربطی هم به شما نداره...به فارسی نطق میکردن.....
که دچار سو تفاهم نشید.
.....
حالا بگذریم از این موضوع میخواستم بگم که من حرفای ایشونو ترجیح میدم ...حرفهای ایشون طبق معیارهای ایرانی اسلامی هیچ تناقضی با فمینیست نداره....و اتفاقن دفاع هم میکنه ازش....

ایت الله احد خاتمی:
اگه بخواین بیشتر بشناسینش:
https://www.youtube.com/watch?v=bC9_5ozffmk

تو اون ویدئو توضیح داده حرفهاشو..اینم ببینین تو نماز جمعه گفتن.. :D :
https://www.youtube.com/watch?v=gvNx1BgQM7U

ومشهور ترین سخنان ایشون درباره زنان وفمینیست که خیلیاتون شنیدینش.

هیچ یک از مسولین برای رعایت حجاب کاری نمیکنند..دیگر با کار فرهنگی نمیتوان جلوی بد حجابی را گرفت...باید خونهای پاکی ریخته شود تا جلوی بد حجابی گرفته شود...
وخوب این اقدامات همزمان بود با طرح حمایت از امر به معروف ونهی از منکر وگسترش اسید پاشی ها و چاقو کشی ها تو جهرم..و از دید خیلیا دلیل این اتفاقات ایشون بودن...

هممون مناظرات انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل و جهت گیری اصولگراهایی مثل جلیلی رو درباره وضعیت زنان و حتا جهت گیری های احمدی نژاد رو به یاد داریم......
که سعی میکردن خانه داری رو یک شغل بدونن و بیمه خانه داری بیارن....سعی میکردن خانه داری بانوان رو ترویج بدن...و وقتی اجازه اشتغال حتا شغل های پایین رو به زنان بدن که کل مردها شاغل باشن...که با توجه به وضعیت میشه اینطور معنیسش کرد که همه زنان رو خانه دار کنن..

این ویدئو رو ببینین....ویدئو های مناظرات هم هست تو یوتیوپ و سخنان گهر بار افرادی مثل جلیلی...
https://www.youtube.com/watch?v=NIMeuljKp3U

منکه قاضی پور رو ترجیح میدم به بقیه.....حرفهای ایشون برخلاف بقیه امنیت جانی من رو به عنون یک زن تهدید نمیکنه.....و هیچ دخالتی درباره زندگی خصوصی من درباره ورزش کردن نداره.....و راه رو باز میذاره برای شغلهای پایین تری مثل کارمندی واون رو منحصر نمیکنه به مردان وزنان رو سوق بده به سمت خانه داری...(
اینم بگم که اگه ترک باشین وطرفای ارومیه زندگی کنین متوجه میشین منظور اون چیز دیگه ایه واون کلمه زن فقط اصطلاحه.....ایشون هویت طلب یا ملت چی هستن...افراد هویت طلب خیلی هم تاکید دارن روی فمینیست و کار کردن زنان هم دوش مردان)

فقط قضیه اینجاست ایشون به کسی باج نداده مثل امثال :| که حمایت سیاسیش بکنن...و وقتی اندازه یک صدم افراد :| حرفی میزنه درباره زنان ....جریانات پان فارسیسم که موقع اسید پاشی سکوت کرده بودن میان ومیگن که ای داد ای هوار به زنان توهین شد....
مساوات رعایت نشد...

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

من به عنوان يك تُرك و كسي كه تو شهر اروميه زندگي كرده شبي كه سخنراني اين نماينده رو گوش كردم واقعا خجالت كشيدم. من نمي گم افرادي كه به ايشون رأي دادن كارِ درستي كردن ولي واقعا بي انصافيه بيايم بگيم "كلِّ " افرادي كه به ايشون رأي دادن تُرك هاي نژاد پرستن و به بقيه توهين مي كنن چه بسا عده زيادي ديدم كه از رأيشون ناراحتن و اشتباهشون رو هم قبول كردن. قاضي پور نماينده اي بوده كه به عنوانِ مثال اومده از بحرانِ درياچه اروميه و خيلي مشكلاتِ ديگه مردم حرف زده و پيگيري كرده. اينا شايد دليلِ رأيِ يك عده است نه نژاد پرستي و توهين كه الآن از رأيشون پشيمونن. ولي اين رو هم قبول دارم تُرك نژاد پرست هم بين اين افراد بودن و با عقايد افراطيشون رأي دادن، الآن هم خيلي خوشحالن از رفتارِ ايشون ( تو اين سايت هم داريم).
نكته جالبي كه اين جا وجود داره اينه: كاربري كه بارها اومده به تُرك ها توهين كرده تو تاپيك ها و ح.ب، مياد به "كل" تُرك ها نسبت نژاد پرستي ميده و مسخرشون ميكنه :)

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : در جست‌و‌جوی کره‌خر‌ها!

به نقل از Yabançı :
اون شبکه استانی نبود شبکه سراسری بود.

ممنون سجاد جان! :D
دوستان لطفا نوشته‌ی ایشون رو بخونید و عقایدشون رو ببینید منظور آقای قاضی پور از کره‌خرهای مجلس آدم‌هایی با این شیوه تفکر هست.
به طور خیلی دقیق تر«ناسیونالیست های آغشته با عقده‌های تاریخی و فکری»
از دیدگاه من هر آدمی که در کشوری مثل ایران جرات مقابله با این فکر رو داشته باشه شریف هست .
از منبر تشریف بیارید پایین لطفا. شعار مرگ بر و فلانیا خاک بر سر و خر و گاون رو هر وقت با هواداراتون و توی جمع خودتون سر بدید، اینجا انجمنه و هوچیگری توش اصلا جایی نداره.
شما مدام میپرید وسط بحث و جو منطقی رو با الفاظ توهین آمیز و اتهام زنی و برگردوندن بحث به سمت شخص طرف مقابل به انحطاط می‌کشید. درست و با متانت بحث کنید.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از Yabançı :
به این قایل هستم که بد دفاع کردن از فردی ، خودش یکی از بهترین راه های تخریب اون فرده

باز هم میگم ،تابو شکنی اگه نفعش به یه درصدی از مردم میرسید باز جای بحث داشت اما اخه طرف میکروفن رو برداره بگه طرف کمین کرده بود اما کمین خورد ، گفتنش نه شرافت میخواد نه شجاعت . زوال عقل میخواد

ضمن اینکه این حرف ها رو تو پارلمان کشور زده ، بُعد قضیه کشوریه

من متوجه نمیشم چرا اینطور استنباط میشه که طرفداری از این نماینده عزیز، طرفداری از ترک هاست و احساس تکلیف میکنن که پشتیبانی کنن ازش...

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

ببینید من نمیدونم چرا هی بحث ارومیه رو پیش میکشید

به نقل از مـیـنـا :
واینکه ارومیه واقعن قابل مقایسه نیست با کارون...و درباره زاینده رود وکارون اقدامات زیادی انجام گرفته براش بودجه دادن تو ملت...ولی برای ارومیه چی کار کردن؟ هر وقت هم ملت خواستن اعتراض کنن مجوز ندادن و بعد از اعتراضات ملت اسم پانترک گذاشتن روش و کلی از جوونامونو به زندانهای ناکجا اباد بردن...
چرا قابل مقایسه نیست؟ چون کارون سودش به بقیه جاها میرسه ولی ارومیه فقط کشاورزی و گردشگری همون منطقه رو تامین میکنه؟
طبق مصاحبه ای که من پروفسور پرویز کردوانی خوندم، دلیل اصلی خشک شدن ارومیه چاه های اطرافش بودن
و خوبه بدونید
که 24 هزار حلقه چاه در اطراف دریاچه زده شده برای مصارف کشاورزیِ افراد همون منطقه
که 18 هزار تاش غیرقانونیه! (امیدوارم نگید چرا کسی نیومد جلومونو بگیره که چاه نزنیم!)
(و البته باید بگم که فقط 4هزار تا چاه باید میبوده که خود دولت هم 2 هزارتا مازاد حفر کرده)
فکر نکنم کسی از تهران مثلا پاشده باشه بره ارومیه چاه بکنه برگرده
کاریه که مردم خودشون کردن!
و درمورد اقدامات غلط دولت قبل هم البته که شکی نیست!
ولی نماینده هایی که الان سنگشونو به سینه میزنید کجا بودن؟!
همین آقای قاضی پور اون زمان نماینده بوده و البته عضو کمیسیون صنعت و معدن بوده؛ که حق دخالت تو روند سد سازی و امثالهم رو داره

اگه کارون بلایی سرش اومد، اگه خوزستانیا دارن خفه میشن؛ سودش رو دارن بقیه ی کشور میبرن، و افراد اون منطقه نه بی غیرتن نه هیچی؛ فداکارن...

ولی اگه بلایی داره سر دریاچه ای میاد که الان تو هر بحثی، حرفشو پیش میکشید
خودتون کردید! برای کشاورزی خودتون و طمع خودتون!

Forough

::باران::
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ارومیه/ تبریز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه تهران

@مينا
من نمي فهمم شما چرا بايد از بد دهني و بي ادبي يك شخص دفاع كنيد؟
شما و امثال شما كه تُرك هاي نژاد پرست افراطي هستيد و توهّم جدايي از ايران و پيوستن به تركيه يا آذربايجان داريد با اين حرف هاتون نه تنها از حقوق تُرك ها دفاع نمي كنيد بلكه داريد آبروي هر چي تُركه مي بريد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا