• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی
از اونجايي كه حرف بزن جاي بحث نيست و از اونجايي كه دوستاي تركمون در اين مورد ( برخلاف فيتيله ) دست به كارِ تاپيك زدن نشدن ، اين تاپيك به بررسي و بحث در مورد حرفاي اخير آقاي قتضي پور نماينده شهر خوبِ اروميه ميپردازه ؛؛)

از حرفاي ايشون :

- مجلس جای زنان نیست! جای مردان است! اگر زنان را بفرستید مجلس آنجا "بلا" سرشان میاورند و آبرویتان می‌رود!

- می‌گویند یک روز پسر بچه‌ای را ختنه میکردند و دختر بچه‌ای آن طرف گریه میکرد! گفتند تو چرا گریه میکنی؟ گفت: [.........]

- (با اشاره به دیگر نامزدها) مملکت را اسان به دست نیاوردیم که هر روباه و کره الاغی را بفرستیم مجلس ! مجلس جای کره الاغها نیست!

- شیخ قدرت‌الله علیخانی نماینده قزوین است و در مجلس همه از او میترسند! یکبار به یک نماینده گفته بود یک شب مهمان من باش!!

- در دستشویی با شیخ قدرت بودیم دیدم دارد وضو میگیرد؛ خم شد وضو بگیرد که [.......] بعد افتاد روی زمین! به بقیه گفتم حاج آقا کمین کرده بود، کمین خورد!!

- هفته بعدش در مجلس گفت ببیند این فلان فلان شده کمر من را کبود کرده است(بر اثر زمین خوردن) بهش گفتم اگه راست میگی "آن جای دیگه‌ت" رو نشون بده!

- به مجلس مرد بفرستید که اگر کاری برایتان نکرد؛ حداقل "آن کار دیگ"ر را بتواند بکند!!

- مجلس را دست سوسول ندهید! من لهجه دارم و به لهجه‌م افتخار میکنم! آنهایی که فارسی حرف میزنند چه گهی خورده‌اند تا به حال؟
منبع: روزنامه قانون

پي نوشت: از ادبيات نامناسب ايشون ، حتّي در اين ورژن مناسب شده ي صحبت ها، عذرخواهي ميكنم.
نظر شما چيه؟ آيا ميشه صحبت اين نماينده رو تعميم داد به خلق و خوي بقيه ي نماينده ها؟ آيا اساسن " مجلس شوراي اسلامي " جاي افرادي با همچين ادبياتيه؟ اين صحبت ها در جريان يك كمپين انتخاباتي اتّفاق افتاده. به نظر شما دليل رأي آوردن آقاي قاضي پور چيه؟ آيا با توجّه به اين صحبتاي اخير ايشون، و باتوجّه به سوابقشون در نمايندگي، از نظر شما اعتبارنامه ي ايشون بايد تأييد بشه يا خير؟
اين لحن ضدّ زن و ضدّ فارس كه در صحبت ايشون هست، به عنوان نماينده يكي از بزرگترين شهرهاي ايران، چه چيزي در ذهن شما تداعي ميكنه؟
اگر ترك هستيد، بعد از شنيدن صحبت عاي ايشون چه واكنشي داشتين؟ چقدر همچين جوّي حاكمه در شهرهاي ترك زبانِ ايران؟ و به نظر شما چرا شاهد چيزي مثل اعتراضاتي كه به برنامه ي فيتيله و يا كاريكاتورهاي سال هاي قبل ، شكل گرفت ، از طرف هموطنان ترك زبان نبوديم؟ آيا اين اعتراضات صرفن به تفكّر تبعيض نژادي برميگرده و تنها در اعتراض به افراد غير ترك؟ چقدر شاهد گسترش تفكّرات پان تركيسم هستيد؟ در صحبتاي آقاي قاضي پور، جنبه ي جنسيتي بيشتر توجّه شمارو جلب كرد يا نژادي؟

كلّن هر صحبتي كه هست اينجا بزنين :د ممنون.

MHO

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : توهين نماينده اروميه به زنان و فارس ها و ساير نما

اگ ممکنه منبع هم بزارین

خب از بانوان ترک عذرخواهی کردن،معلومه که نمیان تاپیک بزنن:-""

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

عاقا واقعن اینا رو گفته تو مجلس؟؟؟
بعد ببخشید ایشون همون نماینده ای هستن که همیشه معترضن و اون دفعه داشتن داد میزدن:آقای روحانی!کجاست کلیدت؟؟نکنه گمش کردی؟
و آقای لاریجانی هم هوار میزدن وقتتون تموم شده!

این همونه یا نه؟؟؟

• شروع کننده موضوع

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MHO :
اگ ممکنه منبع هم بزارین

خب از بانوان ترک عذرخواهی کردن،معلومه که نمیان تاپیک بزنن:-""
منبع رو نوشتم! ولي منبع اينترنتي ميخواين اين هست. توي آپارات هم سرچ كنين ويديوش هست منتهي به زبان تركيه. ايشون حتّي از زنان ترك هم مهذرت خواهي نكردن، از زنان "اروميه" معذرت خواهي كردن ((:
به نقل از DARK SHADOW :
عاقا واقعن اینا رو گفته تو مجلس؟؟؟
بعد ببخشید ایشون همون نماینده ای هستن که همیشه معترضن و اون دفعه داشتن داد میزدن:آقای روحانی!کجاست کلیدت؟؟نکنه گمش کردی؟
و آقای لاریجانی هم هوار میزدن وقتتون تموم شده!

این همونه یا نه؟؟؟
توي مجلس نبوده، يه سخنراني انتخاباتي بوده ظاهرن. نميدونم كه همين حرفايي رو گفتن يا نه راستش، جايي هم پيدا نكردم، ولي ميدونم كه همون فردي هستن كه سر قضيه فيتيله عربده ميكشيدن توي مجلس كه آخ بهمون توهين شد و فلان.

reza7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طباطبایی
شهر
Bonab
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
توهین نماینده ارومیه

این حرفا جای هییچ دفاعی رو باقی نمیذارن...
من ترکم و برای ارومیه و مجلس متاسفم که همچین نماینده ای داره. :rolleyes:
آقای پزشکیان(نماینده تبریز) هم تو نطقشون خواستار حق تحصیل زبان مادری شدن اما با قبول زبان فارسی به عنوان
زبان رسمی کشور و با تکیه بر قانون اساسی و نه حمله به فارس ها و این الفاظ رکیک!
مطمئنا جو غالب ارومیه اصلا این نیس.
به نظر من نباید به همچین فردی اجازه بدن تو مجلس بمونه علاوه بر رد اعتبارنامه باید محاکمه بشه.
He is a shame!
+ویدیوشو دیدم. :rolleyes:
حتی بدتر از اونیه که نقل شده!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

این آقا کلا همینه. هیچی بلد نیست و فقط دادوبیداد میکنه. مردم ترک زبان روی زبان و سرزمینشون خیلی حساس و علاقه مند هستند. این آقا هم با استفاده از همین ابزارها احساسات مردمی رو تحریک میکنه و رای جمع می کنه. مثلا تو ارومیه رفته بود تظاهرات برای دریاچه ارومیه. از اون تظاهرات هایی که تو استاندارد کشور ما توسط پلیس سرکوب میشن! صلاحیتش هم دوره پیش رد شده بود و روز آخر صلاحیت گرفت. این سری هم رد شده بود و به زور صلاحیت گرفت دوباره.

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

من امسال ارومیه نبودم و اون جا رای ندادم، و طبیعتن خیلی در جریان جو سیاسی نزدیک انتخاباتش نیستم اما متاسفانه امثال ایشون تو این استان زیاده : ) تا جایی که من دیدم، عموم مردم موافق ایشون و هم کیشان شون نیستن، تو سخنرانی های این جور افراد هم معمولن دردسر درست می شه، به همین خاطر نمی تونم بگم این جا این مدلیه و مردم طرفدار این جور آدما هستن.
امثال آقای قاضی پور از طرف یه سری به شدت حمایت می شن، خودشون هم سال هاست که با کارهای مختلف برای جلب نظر مردم دارن جا پاشون ُ محکم می کنن! این شورُ اشتیاقی هم که مردم داشتن تو کلیپ نشون می دادن ( :| ) شاید ریشه در این داره که فکر می کنن همیشه به ترک ها ظلم شده، و انگار صدای خودشونُ می شنون که داره این دردا رو فریاد می زنه. به هرحال، من خیلی از این مدل آدما رو از نزدیک دیدم و علی رغم ارادت شون به ترکی، انقدرام آدمای ترسناک و متعصبی نیستن : دی یعنی اوجِ این پان ترکیست بودنشون به همین دستُ جیغُ هورا تو صحبتای یه پان ترکیست متعصب ختم می شه.
بعد ماجرای فیتیله یه جریان زنده ی پان ترکیسم تو ارومیه به وجود اومد که دلیل ش هم این بود که یه سری متعصب احساساتِ مردم رو تحریک کردن و قضیه خیلی بزرگ تر از اون چه که بود، نشون داده شد. نمونه ش همین آقا که از این احساسات برای رسیدن به قدرت استفاده می کنن.
ايشون حتّي از زنان ترك هم مهذرت خواهي نكردن، از زنان "اروميه" معذرت خواهي كردن ((:

و به نظر شما چرا شاهد چيزي مثل اعتراضاتي كه به برنامه ي فيتيله و يا كاريكاتورهاي سال هاي قبل ، شكل گرفت ، از طرف هموطنان ترك زبان نبوديم؟
افرادی که به جریان فیتیله اعتراض کردن همه متعصب های افراطی بودن و من هیچ آدم منطقی ای رو ندیدم که جوگیرانه و نژادپرستانه با جریان فیتیله و از این قبیل برخورد کنه. طبیعتن این متعصب های افراطی از شنیدن صحبت های آقای قاضی پور دچار غرور و خودبزرگ بینی می شن و دلیلی برای واکنش ندارن!

مطمئنا جو غالب ارومیه اصلا این نیس.
اصلن این طور نیست و من خودم همیشه ارومیه رو شهر ترک زبانی دیدم با کم ترین میزان تعصب. این جا آدمای کرد، ارمنی و فارس زیادی هم هستن با دین های مختلف و همیشه خیلی خوب باهم کنار اومدن و هیچ تعصبی تو صحبت و اعتقادات وجود نداره.

+یه سری حرفا رو هم نمی شه نوشت "-:

target

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
ایران

من هم بعنوان یک ترک این سخنان رو شدیدا محکوم میکنم.
هر دو قسمت جنسی/تبعیض نژادی بسیار زشت بودن.
این متنی که از سخنرانیش منتشر شده کلی سانسور شده تازه...زبان اصلیشو ببینین بدتره!
باید خراج شه از مجلس.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

خب اینکه یه نفر تو ارومیه حرفی میزنه دلیل نداره تعمیمش بدیم ب همه ترک زبان ها . خیلیا هم توی جریان فیتیله موافق عکس العمل هم زبانهاشون نبودن . شعورشون اونقدر می رسید ک اگه یکی یه کاری میکنه از یه ملت نمیشه تعمیمش داد ب همه اون ملت و کینه داشت ب همه اون ملت . حالا هم نمیشه کلن بگیم چون یه نماینده ترک زبان همچین حرفی زده همشون ساکتن و اینا . بهتره بگیم اون عده ای ک نژاد پرستی توی ترک زبانها داشتن سکوت کردن "-:

ولی خب من ب شخصه کاری ب زبان اون نماینده ندارم . و خب برای یه نماینده زشته در شان شخصیت یه نماینده نیست اصلن چون نماینده یه مردمه . امیدوارم بقیه فارس زبانها هم صرفن لغت ترک زبانشو تو ذهنشون بلد نکنن و جبهه بگیرن بلکه ب عنوان یه نماینده یه استان کشور ب قضیه نگاه کنن . حتی در مورد صوبتاشون تو زمینه تبعیض نژادی . چون حرف یه نفر یا حتی یه عده نشون دهنده افکار و شخصیت یه ملت نیست .

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

آقای پزشکیان هم ترک هستن!
مقایسه کنین کسی که عربده میکشید و به وزرای روحانی چپ و راست گیر میداد رو با لحن منطقی آقای پزشکیان! #S-:

اصلا و ابدا مشکل از شهر و نژاد و زبان نیس
مشکل کسانی هستن که از این افراد حمایت میکنن!!

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

مطلوب مکانیزمی شده که روزنه امید هم میدهد خدمتتون و اگر ایشون مطلوب مردم میتونه باشه اتفاقا باید به هرچه دموکراتیک تر بودن و انباشت سلیقه ها در مجلستان افتخار کنید!! رانت خوار و تنور گرم کن و لمپن ووو >:D<

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خیلی زشت بود واقعن...
زشت تر از اون حرفاش دفاعی بود ک از خودش کرد و بد تر از اون این بود که فقط از زنان ارومیه عذر خواهی کرد.
این [...] با این حرفاش به یه ملت توهین کرده نه فقط به بانوان و قزوینی ها.
هر کسی هم که سکوت کنه و اعتراض نکنه به این قضیه شریک جرمه...

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

واقعا این حرفارو زده ؟؟؟!!!!! :O :O :O

متاسفم جایی برای حرف زدن نذاشته :| :|

وایشون ب مجلس بعد راه پیدا کرده؟؟؟؟!!!

نباید راحت بیخیال این حرفا بشن

باید دنبال یکی بگردم ترکی بلد باشه برام ترجمه کنه :-" :-"

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

اندازه گنجشک مغز نداره.

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران ان شاالله
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

من ترکم
من در جریان حرفای ایشون نیستم اما اینو بهتون بگم که ترکا خیلی بیشتر از مردم دیگه به زنان احترام قایل هستند
در ضمن جریان فیتیله رو با این قاطی نکنین من میتونم هزاران مثال بیارم که حق ترکا رو ضایع کردن
اگه ترکا نبودن ایران هم نبود لطفا مسایل رو بدون فکر کردن به هم ربط ندین

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

با این ادبیات اقای قاضی پور مخالفم اساسا ولی در مورد بلند حرف زدن و دادکشیدنهای ایشون باید بگم اگه پیگیریها و سماجتها و پافشاریهای ایشون نبود خیلی جاها حق مردم ارومیه رو میخوردن....با امثال کوچک زاده و لاریجانی باید. بلند و تند حرف زد....در کل خیلی از دوستان از ترک جماعت خوششون نمیاد.این دیگه مشکل ما نیست .... د

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نقل از mohammadamin14 :
من ترکم
من در جریان حرفای ایشون نیستم اما اینو بهتون بگم که ترکا خیلی بیشتر از مردم دیگه به زنان احترام قایل هستند
در ضمن جریان فیتیله رو با این قاطی نکنین من میتونم هزاران مثال بیارم که حق ترکا رو ضایع کردن
اگه ترکا نبودن ایران هم نبود لطفا مسایل رو بدون فکر کردن به هم ربط ندین
شما ک انسان متفکری هستی بهت پیشنهاد میدم بری اول بخونیحرفاشو بعد بیای اینجا جبهه گیری کنی :|

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از فـرشـاد :
با این ادبیات اقای قاضی پور مخالفم اساسا ولی در مورد بلند حرف زدن و دادکشیدنهای ایشون باید بگم اگه پیگیریها و سماجتها و پافشاریهای ایشون نبود خیلی جاها حق مردم ارومیه رو میخوردن....با امثال کوچک زاده و لاریجانی باید. بلند و تند حرف زد....در کل خیلی از دوستان از ترک جماعت خوششون نمیاد.این دیگه مشکل ما نیست .... د
دقیقا. من خودم عاشق ایرانم و عاشق اذربایجان و عاشق مردم کل ایران
اما اینو باید بگم خیلیا چشم پیشرفت تبریز ارومیه و... رو ندارن

mohammadamin14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز
مدال المپیاد
میخاییم شرکت کنیم هنوز
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکیی ان شاالله

به نقل از زهرا :) :
شما ک انسان متفکری هستی بهت پیشنهاد میدم بری اول بخونیحرفاشو بعد بیای اینجا جبه گیری کنی :|
خانم معذرت میخام اگه لینکشو دارین بفرستین من سرچ کردم ندیدم در ضمن من جبه نگرفتم

senator-1

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی تبریز
شهر
تبریز - تهران
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علوم پزشکی تهران