• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

بچه های رادیولوژی هم طرحسون رو اگر مجرد باشن احتمال هست بفرستن شهرستان، دوست من امثال تموم کرد احتمالا میره شهرستان.
پزشکی هسته ای رشته جدای از رادیولوژیه ، کارشون درمان با مواد رادیواکتیوه.
از من میشنوین رادیولوژی رادیوتراپی و پزشکی هستی نرید.خطرناکن.

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shery :
××دخترخاله م کارشناسه و رشتش اتاق عمله ، دوست داره ادامه بده درسشو اما خب مقطع بالاتری نیست فعلا فکرمیکنم :-??
عاشق کارشه و تو یکی از بهترین بیمارستانای رشت کارمیکنه حقوقشم دو و ور دو تومن هستش.
اما خارج کشور درآمد این رشته بسیار عالیه و جزو رشته های پردرآمد محسوب میشه و امکان پیشرفت بیشتری هست :-??
چرا ارشدش هم اومده. اصفهان داره الان.

• لایک
امتیازات: Shery
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

با اینکه ریاضی ام و اصلن ربطی به من نداره، ولی داشتم پست ها رو میخوندم سؤال شد برام که چرا درباره روان شناسی اصلن صحبت و سؤال نیست؟ چرا طرفدار نداره رشته اش؟

A.R.P

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از پگاه :
با اینکه ریاضی ام و اصلن ربطی به من نداره، ولی داشتم پست ها رو میخوندم سؤال شد برام که چرا درباره روان شناسی اصلن صحبت و سؤال نیست؟ چرا طرفدار نداره رشته اش؟
مگه روانشناسی انسانی نیس؟؟؟

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

از ریاضی هم میشد رفت سال ما :د(یه هاله مبهمی تو ذهنمه)

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از sadlove :
یکم راجب دامپزشکیم فک کنین..
اگه تخصص جراحی یا مامایی بگیرین تا 100 ملیون هم در ماه درامد داره..
اما..
اما..
مامایی جدای از پزشکیه دیگه؟ نیازی نیست پزشکی بخونه ، اون زنان و زایمانه که باید اول عمومی پزشکی بگیره دیگه؟
خبر داره کسی کارش چجوریه؟ منظورم درآمدش نیست

× کسی دارو بخونه چقدر احتمال داره بتونه بورس شه بره جایی دیگه ؟ :-??

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از F@|-|!mEh :
مامایی جدای از پزشکیه دیگه؟ نیازی نیست پزشکی بخونه ، اون زنان و زایمانه که باید اول عمومی پزشکی بگیره دیگه؟
خبر داره کسی کارش چجوریه؟ منظورم درآمدش نیست

× کسی دارو بخونه چقدر احتمال داره بتونه بورس شه بره جایی دیگه ؟ :-??

فک کنم دوست قبلیمون منظورش از مامایی تخصصی هستش که بعد از گرفتن دکتری عمومی دامپزشکی میشه گرفت.

اما اگر مامایی ( انسانی!) رو میگید ، یه رشته جدا از پزشکیه.
من یکی از دوستام داره مامایی میخونه ، بعدش میتونن یه مطبی؟ بزنن برای مشاوره های قبل و بعد از ازدواج و مراقبت های بهداشتی دوران بارداری و این چیزا.
یا میتونن تو خانه ها و مراکز بهداشت استخدام شن.
راجب استخدام تو بیمارستان ها هم اطلاعی ندارم.بقیه اگر چیز بیشتری میدونن بیان بگن (;

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

رفقا نظرتون درباره دامپزشکی چیه؟
دکتری پیوسته،6سال،220واحد
من از هر کی پرسیدم مینالید و میگن درسش سخته حقوقم کمه،کار کمه،اونایی که وضعشون خوبه قدیمین و اینا :-/

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

یه توصیه کلی به همه بچه ها :

ببینید دوستان عزیز ، من انکار نمیکنم که موقع انتخاب رشته باید به فاکتور هایی مث میزان اشتغال و حقوق و ... توجه کرد.
اما حقیقتا از نظر من خیلی اشتباهه که آدم صرفا بخواد رو این ملاک ها تصمیم بگیره.
فراموش نکنیم که از اون دانشمندای خیلی خیلی خفن بگیر که همه میشناسیمشون و تو کتابا اسمشون رو خوندیم ، تا همون مثال هایی که از آشناهای دور و برمون داریم ، همه فاکتور علاقه و سخت کوشی رو داشتن.
از اون دوست عزیزی که من میشناختم که به کارهای مربوط به بیمارستان علاقه داشت و رفت پرستاری خوند و فوق و دکتری اش رو گرفت و الانم توی سن کم به عنوان یکی از شاخ ترین اساتید دانشکده شون به حساب میاد.
یا تو خانواده کسی بود که رفت مهندسی کشاورزی گرفت ، دکتری اش رو خارج از کشور گرفته الان و موقعیت شغلی خوبی هم داره.
کلی فیزیوتراپیست های موفق و باسواد.

همه ی این چیزایی که من گفتم اگر بخوای از اول با فاکتور فقط " شغل و درامد و بازار کار" نگاهشون کنی.اصلبا باید وردارن این رشته ها رو که !!!! چون هیشکی نمیره.

یه کم باز تر فکر کنید بچه ها.دانشگاه تازه اول مسیر شماست.تازه جاییه که باید تلاش رو شروع کنید تا منتهی به سواد و درک درست بشه.نهایتا هم کار و پول و چیزایی که مد نظرتونه.
من کلی دندونپزشک میشناسم که وختی این رشته رو قبول شدن توهم " شاخ بودن رشته و پول دار شدن و اینها " گرفتن.و نهایتا از بس بی سواد بار اومدن و از بس بلد نبودن کار کنن که اگر بخوایم با پول و درامد بسنجیم قضیه رو خیلی خیلی درامدشون پایینه چون کسی مراجعه نمیکنه.به شخصه کسایی رو می بینم که ... :| از طرفی کسایی رو داریم که خیلی موفق عمل کردن تو این رشته.

تنها مللاکتون پول و کار نباشه.لطفا.
اگر هم تنها ملاکتون اینه مطمین باشید اینارو عملکرد تون توی دانشگاه مشخص میکنه.نه رادیولوژی رفتن یا پرستاری رفتن.

به نقل از ٰفقط تیلور سویفت!!! :
رفقا نظرتون درباره دامپزشکی چیه؟
دکتری پیوسته،6سال،220واحد
من از هر کی پرسیدم مینالید و میگن درسش سخته حقوقم کمه،کار کمه،اونایی که وضعشون خوبه قدیمین و اینا :-/

رشته دامپزشکی رشته سخت و شیرینی هستش.
سخت از کلی جنبه ی مختلف.دروس سنگین - برای مثال اناتومی مقایسه ای دارن تو درس هاشون که به هر چی آناتومی تو پزشکی و دندون هس گفته زکی! و کلی دروس دیگه.
سختی کار با حیوانات ، بیماری های مشترک انسان و دام و..
اما قاعدتا برای کسی که به علم پزشکی و طبابت علاقه داره و همچنین از کار با حیوونا اذیت نمیشه و اینا رشته خوبیه.
در مورد حقوق و کار و ... هم که بالاتر گفتم.

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از ســــارا :
یه توصیه کلی به همه بچه ها :

ببینید دوستان عزیز ، من انکار نمیکنم که موقع انتخاب رشته باید به فاکتور هایی مث میزان اشتغال و حقوق و ... توجه کرد.
اما حقیقتا از نظر من خیلی اشتباهه که آدم صرفا بخواد رو این ملاک ها تصمیم بگیره.
فراموش نکنیم که از اون دانشمندای خیلی خیلی خفن بگیر که همه میشناسیمشون و تو کتابا اسمشون رو خوندیم ، تا همون مثال هایی که از آشناهای دور و برمون داریم ، همه فاکتور علاقه و سخت کوشی رو داشتن.
از اون دوست عزیزی که من میشناختم که به کارهای مربوط به بیمارستان علاقه داشت و رفت پرستاری خوند و فوق و دکتری اش رو گرفت و الانم توی سن کم به عنوان یکی از شاخ ترین اساتید دانشکده شون به حساب میاد.
یا تو خانواده کسی بود که رفت مهندسی کشاورزی گرفت ، دکتری اش رو خارج از کشور گرفته الان و موقعیت شغلی خوبی هم داره.
کلی فیزیوتراپیست های موفق و باسواد.

همه ی این چیزایی که من گفتم اگر بخوای از اول با فاکتور فقط " شغل و درامد و بازار کار" نگاهشون کنی.اصلبا باید وردارن این رشته ها رو که !!!! چون هیشکی نمیره.

یه کم باز تر فکر کنید بچه ها.دانشگاه تازه اول مسیر شماست.تازه جاییه که باید تلاش رو شروع کنید تا منتهی به سواد و درک درست بشه.نهایتا هم کار و پول و چیزایی که مد نظرتونه.

تنها مللاکتون پول و کار نباشه.لطفا.
اگر هم تنها ملاکتون اینه مطمین باشید اینارو عملکرد تون توی دانشگاه مشخص میکنه.نه رادیولوژی رفتن یا پرستاری رفتن.
درسته که پول همه چیز نیست و علاقه هم خیلی مهمه،اما این علاقه چقد میتونه بمونه؟،وقتی کسی بخاطر رشتت اون احترام لازمو نمیزاره،وقتی میبینی کسی که شغل ازاد داره یا دوستات که رفتن پزشکی یا دندون پزشکی حقوق 1ماه تو رو 1روزه درمیارن،دلت میگیره و علاقه رنگ میبازه،من تحقیق کردم دیدم برزیل که این همه دامپروریش گردن کلفته تعداد دانشکده های دامپزشکیش زیر10تاست ما اینهمه دانشکده دامپزشکی داربم علی رغم عدم تناسب با حجم دامپروری و نیاز کلی ملت،فک میکنم واسه دندون هم تا چندسال دیگه همین وضع پیش بیاد هر چند تو دندون میشه با رفتن به شهرای کوچیک مشکل رو حل کرد و کسی هم حتی اگه بیکار باشی اجازه نمیده به خودش چپ نگات کنه ولی دامپزشک بیچاره که اندازه دندونپزشک زمان تحصیلشه و دکتری هم گرفته اون احترام لازمو هرگز نداره و حتی یه پرستار با سطح دانش و زمان تحصیل کمتر میتونه تو بحث مالی گاها ازش موفقتر باشه،اینا حقایق تلخ حاصل سوءمدیریت جامعس ،من فک میکنم باید منطقی فکر کرد،
ولی همچنان دارم دربارش تحقیق میکنم امیدوارم به نتیجه برسه، فضای رشتش مباحث جالب و دل و روده ی زیادی توشه!

salamak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپياد زيست
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

من به شخصه دامپزشکی خیلی دوست دارم، ولی نه دام بزرگ حیوون خونگی بیشتر!
اما مردم اونجور حیوون خونگی ندارن..
یا اگه دارن دامپزشکی نمیارنش!

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

درسته که پول همه چیز نیست و علاقه هم خیلی مهمه،اما این علاقه چقد میتونه بمونه؟،وقتی کسی بخاطر رشتت اون احترام لازمو نمیزاره،وقتی میبینی کسی که شغل ازاد داره یا دوستات که رفتن پزشکی یا دندون پزشکی حقوق 1ماه تو رو 1روزه درمیارن،دلت میگیره و علاقه رنگ میبازه،من تحقیق کردم دیدم برزیل که این همه دامپروریش گردن کلفته تعداد دانشکده های دامپزشکیش زیر10تاست ما اینهمه دانشکده دامپزشکی داربم علی رغم عدم تناسب با حجم دامپروری و نیاز کلی ملت،فک میکنم واسه دندون هم تا چندسال دیگه همین وضع پیش بیاد هر چند تو دندون میشه با رفتن به شهرای کوچیک مشکل رو حل کرد و کسی هم حتی اگه بیکار باشی اجازه نمیده به خودش چپ نگات کنه ولی دامپزشک بیچاره که اندازه دندونپزشک زمان تحصیلشه و دکتری هم گرفته اون احترام لازمو هرگز نداره و حتی یه پرستار با سطح دانش و زمان تحصیل کمتر میتونه تو بحث مالی گاها ازش موفقتر باشه،اینا حقایق تلخ حاصل سوءمدیریت جامعس ،من فک میکنم باید منطقی فکر کرد،
ولی همچنان دارم دربارش تحقیق میکنم امیدوارم به نتیجه برسه، فضای رشتش مباحث جالب و دل و روده ی زیادی توشه!

منم تنها صحبتم اینه که اگر آدم با درصدی از علاقه اولیه بره تو رشته ش و اونجا خیلی کوشا و تاپ باشه ، قاعدتا در نهایت هم حقوق رو خواهد داشت.
چه بری دامپزشکی بخونی چه بری دندون پزشکی چه بری هر رشته دیگه ای.
البته اینا صرفا نظر منه.ممکنه درست نباشه.ولی با چیزایی که من تو اطرافم دیدم اینجوری فک میکنم.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دامپزشکی برو عاقا دانشکدش یه روز صبح . ببین بوی محیطشو میتونی تحمل کنی . من شخصن وقتی رسیدم خونه خواهرم گفت بو کود و حیوون گرفتی !

دامپزشکی علاقه نمیخواد عشق میخوااااد !
خیلیا اونجا بم گفتن ما ب صرف علاقه اومدیم نتونستیم دووم بیاریم .

باید بتونی دستتو بکنی تا بازو تو روده اسب و گاو پهنشونو در بیاری . میتونی اینکارا کنی ؟

don ki shut

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران

در مورد پرستاری توضیح میدید یکم؟بازارکار و سختی کارش

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از sadlove :
دامپزشکی برو عاقا دانشکدش یه روز صبح . ببین بوی محیطشو میتونی تحمل کنی . من شخصن وقتی رسیدم خونه خواهرم گفت بو کود و حیوون گرفتی !

باید بتونی دستتو بکنی تا بازو تو روده اسب و گاو پهنشونو در بیاری . میتونی اینکارا کنی ؟
اینکارو میتونم البته با دستکش بلند! از شیمی امسال که سخت تر نیست :))
ولی جدی خو پرستاری و پزشکی اینا ممکنه با فرد یا جنازه با سوختگی مثلا مواجه شی فک کنم خیلی بدتره،یا مرگ ادما اینا همش هست
کشیدن دندون یه دختر شیش ساله اندازه زایمان به اعصاب من فشار اورد چند روز پیش تازه من هیچکاره بودم
مشکل من اینده شغلیه وگرنه اگه ادم بدونه اخرش میتوته به جایی برسه مسیرو طی میکنه
شعارم نمیدم

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

اینکارو میتونم البته با دستکش بلند! از شیمی امسال که سخت تر نیست :))
ولی جدی خو پرستاری و پزشکی اینا ممکنه با فرد یا جنازه با سوختگی مثلا مواجه شی فک کنم خیلی بدتره،یا مرگ ادما اینا همش هست
کشیدن دندون یه دختر شیش ساله اندازه زایمان به اعصاب من فشار اورد چند روز پیش تازه من هیچکاره بودم
مشکل من اینده شغلیه وگرنه اگه ادم بدونه اخرش میتوته به جایی برسه مسیرو طی میکنه
شعارم نمیدم

اره اما بعضیا از حیوون خوششون نمیاد اما از دل و روده ادم ک تو تصادف ریخته بیرون بخاطر پول بعدش بدشون نمیاد :د
و اینکه دامپزشکی فکر نکنین پول توشه . اونجا 90 درصد بهم گفتن نرو پولی نداره اگه معیارت پوله .

راجب تخصص هاشم تحقیق کردی شوما ؟
جراحی
زیبایی
رادیولوژی
ژنتیک حیوانی
مامایی
پرندگان
و
و
و

واسه مردا مامایی و جراحی خیلی درامد داره تو گاوداری اینا .
زیبایی و پرندگان بیشتر زنها میرن .

میتونی ب تخصص های پزشکی هم مثل پاتولوژی و هورمون شناسی اینا بری ک در امد خوبی داره ازمایشگاه بزنی .

پزشکی و دندون تو سر و کارت با یه موجود دو پاست ک حاضره هر چقدر پول بده برا درمانش ! اما دام سر و کارت با 5 نوع حیوونه گاو گوسفند ماهی و ابزیان پرنده سگ و گربه ک صاحبش شایدد خرجی براش نکنه ک زنده بمونه . به اندازه ای ک بیارزه خرج میکنه . مثلن برا یه گوسفند 2 ملیونی نمیاد 800 هزار تومن بده پول برا اینکه پاهاش شکسته ! سرشو میبره گوشتشو میفروشه !
اینا رو در نظر بگیرین . ینی پول جراحیا هم اونقدرا زیاد نیست .

اون جمله اول هم باید از نزدیک ببینین . خیلیا استفراغ میکنن اصن :D

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از sadlove :
اره اما بعضیا از حیوون خوششون نمیاد اما از دل و روده ادم ک تو تصادف ریخته بیرون بخاطر پول بعدش بدشون نمیاد :د
و اینکه دامپزشکی فکر نکنین پول توشه . اونجا 90 درصد بهم گفتن نرو پولی نداره اگه معیارت پوله .
واسه مردا مامایی و جراحی خیلی درامد داره تو گاوداری اینا .
زیبایی و پرندگان بیشتر زنها میرن .
میتونی ب تخصص های پزشکی هم مثل پاتولوژی و هورمون شناسی اینا بری ک در امد خوبی داره ازمایشگاه بزنی .
پزشکی و دندون تو سر و کارت با یه موجود دو پاست ک حاضره هر چقدر پول بده برا درمانش ! اما دام سر و کارت با 5 نوع حیوونه گاو گوسفند ماهی و ابزیان پرنده سگ و گربه ک صاحبش شایدد خرجی براش نکنه ک زنده بمونه . به اندازه ای ک بیارزه خرج میکنه . مثلن برا یه گوسفند 2 ملیونی نمیاد 800 هزار تومن بده پول برا اینکه پاهاش شکسته ! سرشو میبره گوشتشو میفروشه !
اینا رو در نظر بگیرین . ینی پول جراحیا هم اونقدرا زیاد نیست .
اون جمله اول هم باید از نزدیک ببینین . خیلیا استفراغ میکنن اصن :D
با این اوصاف دکتری یا ارشد پرستاری بهتره،من با چنتا دانشجوی ترمای اخر دام صوبت کردم میگن اگه مثلا داروخونه دامپزشکی بزنی خیلی خوبه و اینا،من اون داروسازی هم که عشقم بود نمیخواستم داروخونه بزنم قصدم دانشگاه و تحقیق و اینا بود چه برسه به این که البته علاقه دارم ولی نه مثل دارو

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

با این اوصاف دکتری یا ارشد پرستاری بهتره،من با چنتا دانشجوی ترمای اخر دام صوبت کردم میگن اگه مثلا داروخونه دامپزشکی بزنی خیلی خوبه و اینا،من اون داروسازی هم که عشقم بود نمیخواستم داروخونه بزنم قصدم دانشگاه و تحقیق و اینا بود چه برسه به این که البته علاقه دارم ولی نه مثل دارو
اها داروخونه
اره میشه

ولی نگاه کن پرس و جو کنین ببینین شهرتون چقدر داروخونه دام داره شرایط چطوره
مثلن شیراز گفتن اشباعه دیگه خیلی . هم داروخونه هم کلینیک .

Dr.Behnaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
مدال المپیاد
شیمی ........

دوستان...لطفا یه کمی هم راجع به دندون بحث کنیم :)

بالا