• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام ٬ تبریک میگم ٬ اکیدا توصیه ی من به تو اینه که حتما با چند تا دانشجوی مهندسی کامپیوتر تهران و سی اس شریف هم صحبت کنی ٬

ببین من اون زمان که تحقیق کردم فکر کردم اگر بخوام تو شرایط ایران بمونم و کار کنم علوم کامپیوتر و مهندس نبودن جلوی منو خواهد گرفت ٬ ولی خب اشتباه فکر میکردم !‌
کلا مهندسی کامپیوتر یه میزانی عملی تره و پروژه هاش بیشتره و علوم کامپیوتر یکمی رو کاغذ تر و تئوری تر البته ممکنه دانشگاه به دانشگاه متفاوت باشه ٬ فرق دیگشون اینه که علوم کامپیوتر چون تو دانشکده ریاضیه ٬ باید دو سه تا درس ریاضی هم پاس کنی که تا جایی که من اطلاع دارم مشکل ساز نشده برای کسی ٬‌

اپلای شریف خیییلی متفاوت تر و راحت تر از تهرانه !
یعنی فرق اپلای تهران و امیرکبیر اصلا چیز خاصی نیست ولی فرق برند شریف خیلی مهم و تاثیر گذاره !‌
از طرفی اگر خیلی هم برات مهم باشه میتونی بری معدلت خوب شه تغییر رشته بدی‌٬
فضای علوم کامپیوتر شریف یه فضای شاخ تر و المپیادی تره نسبت به مهندسی کامپیوتر تهران یا امیرکبیر که باعث میشه یه جورایی تو رو هم تو موج همراه خودش ببره !‌
میمونه امکانات رفاهی و اینکه بازار کار دو رشته !‌
امکانات رفاهی شریف واقعا از تهران بهتره ٬ خوابگاه و سلفش (فکرکنم) گرفته تا شاید امکانات دانشکده؟ ‌

کار : من هنوز متاسفانه خودم خیلی وارد فضای کار نشدم ولی چیزی که من فهمیدم ٬ اینطوریه که واقعا هیچ فرقی نداره بین علوم کامپیوتری و مهندسی کامپیوتری مهم اینه تو چیا بلدی ٬ چه قدر بلدی ٬ مثلا چه قدر بنیان ریاضی و الگوریتمت قوی شه و ... تو کار حتی با اینکه بی تاثیر نیست دانشگاه و معدلت ولی اونقدرا اهمیت نداره
و خب ملا فکر کنم سی اس به طور کلی راحت تر میگیرن تا سی ای !‌
یعنی حداقل تو دانشگاه ما که اینطوریه ! سی اس هتله یه جورایی نسبت به ما

+ موفق باشی و تصمیم درست رو بتونی بگیری:)
(خلاصه حرفای من : بین اون دوتا برو سی اس شریف)
تو بحث اپلای اینقدر هم که میگین فرق نیست. به خاطر این که سی اس شریف تو دانشکده ریاضیه و اگه کسی بخواد ریکام بگیره، از دپارتمان ریاضی میگیره. بچه هایی که تو شریف دو رشته ای میکنن با سی اس و مثلا سی ای میخونن، با مدرک سی اس ولی از دپارتمان کامپیوتر ریکام میگیرن. دپارتمان ریاضی شریف اونقدری قوی نیست نسبت به برق یا مهندسی کامپیوترش. (اینو سال پیش داشتم تحقیق میکردم از یکی از دوستان که خودش برق و سی اس از شریف گرفت و الان اره ام آی تی درس میخونه شنیدم) و از طرفی دانشگاه تهران دانشکده برق و کامپیوترش یکیه و اساتید خیلی خفنی داره که به قول یکیشون میگفت تقریبا به جز ام آی تی ما از همه جا فارغ التحصیل داریم و هر کس بخواد جایی بره، اصلا بهش میگیم برو با فلانی صحبت کن اونجا درس خونده.
اما در مورد برنامه های فرهنگی: فکر نکنم محیطی با دایورسیتی دانشگاه تهران پیدا شه. این رو بدون تعصب میگم. از اونجا که دانشگاه مادر هست، خب همه ی رشته ها هستن. این باعث میشه تعداد زیادی دانشکده داشته باشه و هر دانشکده کلی برنامه داره. یعنی مثلا یه روز دانشکده هنر، برنامه موسیقی تلفیقی داره، یه روز بچه هاشون کنسرت بداهه نوازی و دو نوازی دارن، و همه میتونن برن ببینن. یه روز دانشکده حقوق بحث سیاسی و مناظره داره، مسجد دانشگاه هر چند وقت یه بار آدمای سیاسی میان، دانشکده فنی در مورد استارت آپ ها و جشنواره فنعت(فن+صنعت) این جور چیزا برنامه داره و انجمن اسلامی و بسیج هم هر ماه برنامه هایی دارن. دانشکده ادبیات هم که خب جشنواره های فرهنگی داره. و اینکه کلا میشه رفت سر کلاسای دیگه نشست.(من خودم حال نداشتم هیچ وقت برم جایی، ولی کلاس صادق زیبا کلام میرن بچه ها و کلاس شفیعی کدکنی جا برای نشستن نیست) آخرای سال هم که هر رشته فنی برای خودش جشن داره. یعنی من خودم سال پیش سه چهار تا جشن در یک هفته رفتم و جشن های برق و صنایع رو هم نرفتم تازه. و هنر و حقوق و اینا هم جشن دارن برای خودشون. و گروه کوهنوردی و کانون گردشگری دانشگاه و تئاتر دانشکده فنی و نوارخونه و حلقه های کتابخوانی انجمن و خیلی مسائل دیگه بماند.
*اینا بیشتر بحث های فرهنگی و اینای دانشگاه بود. من از جایی که الان هستم خیلی راضی ام. ولی نمیتونم بگم اگه مکانیک سریف میاوردم نمیرفتم. شاید میرفتم.
در مورد تغییر رشته هم میشه بهش فکر کرد. ولی کلا کار راحتی نیست اولا تو دانشگاه معدلت خوب شه. یه استاد عوضی همون ترم یک بهت بدن، معدلت رو خراب میکنه. از طرفی شریف ریاضی یک و دو و فیزیکش و اینا نمره آوردن کار ساده ای نیست. و مهم تر اینکه سی ای شریف انقدر پر هست که مدال المپیادی ها رو هم تاثیر نمیدن براش. تغییر رشته رو نمیدونم اصلا قبول بکنن یا نه.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
ایونتی در راه است.
منتظر باشید ...
رُوی بالمضمون عن شیخنا و مولانا و بزرگنا ایمان الریج علیه آلاف درود و دمش گرم انه قال:فارسی رو با انگلیسی قاطی نکنیم. -____-

:-"

---------------
قبل شروع انتخاب رشته؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
رُوی بالمضمون عن شیخنا و مولانا و بزرگنا ایمان الریج علیه آلاف درود و دمش گرم انه قال:فارسی رو با انگلیسی قاطی نکنیم. -____-

:-"

---------------
قبل شروع انتخاب رشته؟

یا 14 ام یا 15 ام حدودا

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
و من یه پیشنهاد دیگه دارم. برای دوستانی که تهران نیستن یه گروه تلگرام بزنیم. دانشجو ها و کنکوریا فقط عضوش بشن. و اونجا مشورت کنیم. راجع به رشته ها و ...
در منطق هیچ فرقی‌ با این تاپیک نداره البته و صرفا راحتی ارتباط و خصوصیت مهم ویس دادن هست دلیلش !

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
چه جوری باید از بین مهندسیا بهترین رشته ی خودمونو پیدا کنیم؟

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
کسی راجب به شیمی کاربردی میدونه ؟ و اینکه چرا اینقد کم میگیرن؟
بعد الان رتبه 400 خرده ای باشه بهترع دانشگاه رو تو الویت قرار بدع یا رشته رو؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,029

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
با ۴۰۰ انتخاب های بهتری از شیمی کاربردی داری ها ! سوال دوم هم بستگی به علایقت داره. نمیشه گزاره کلی داد.

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
چه جوری باید از بین مهندسیا بهترین رشته ی خودمونو پیدا کنیم؟
اول این که چارت درسی رشته های مختلف رو ببین
بعد به نظرم طبق تجربه شخصی صحبت با ادمایی که همون رشته ها رو خوندن تو سطح های مختلف چه دانشجو چه شاغل خیلی میتونه کمک کننده باشه .
بعد به نظرم برای شهرستانیا علاوه بر خوب بودن جو دانشگاه از نظراموزشی نوع خوابگاه هم خیلی مهمه با چشم باز ازاین نظر به قضیه نگاه کنید .

نارنجی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
قطعا نوع دانشگاه رو تو مقاطع بالاتر میشه عوض کرد ولی رشته یک عمری با ادم هست کل زندگیت اینده َشغلیت گره میخوره بش ولی دانشگاه ی مقطع که تموم میشه.

آخرین ویرایش:

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
بررسی چارت دروس کارشناسی شاید برای بعضی‌ها کارساز نباشه. پیشنهاد من گفت و گو با افراد فارغ‌التحصیل تحصیل یا ترم‌های آخر رشته‌های مورد نظرتون هست. بشینید باهاشون حرف بزنید تا براتون توضیح بدن که هر درسی برای چی هست، زمینه‌های شغلی چه چیزهایی میتونه باشه و زمینه‌های تحقیقاتی چه چیزهایی هست.

بنده فارغ‌التحصیل عمران دانشگاه تبریز هستم و اگر سوالی در مورد این رشته داشتید میتونید از من بپرسید.

@maryam_pmd هم فارغ‌التحصیل عمران دانشگاه اصفهان و دانشجوی ارشد مدیریت منابع آب دانشگاه تهران هستند.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
اقتصاد رشته سنگینیه؟ یعنی نسبت به رشته‌های مهندسی کار کمتری می‌خواد یا نه؟

+ با ۳۰۰۰ اقتصاد تهران میارم؟

آخرین ویرایش:

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
راجع به مهندسی شیمی هم میشه توضیح بده کسی؟؟منظور جنبه های مختلفشه :-"

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
https://t.me/hamyarUT
این کانال تلگرامی رو برید مال بچه های دانشگاه تهرانه. اونجا خود بچه های هر رشته توضیح دادن چیه رشتشون. و کد مطالب رو هم میتونید بفرستید برای ادمین کانال و آیدی نویسندشو بگیرید تا باهاش تخصصی تر صحبت کنید. فکر کنم کمک خوبیه براتون

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
علوم کامپیوتر تهران بهتره یا شهید بهشتی ؟ :-"
مهندسی مواد چه طورع ؟ :-"

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
علوم کامپیوتر تهران بهتره یا شهید بهشتی ؟ :-"
راجب شهید بهشتی چیزی نمیدونم واقا، ولی تهران بهتره : ))
نه حالا جدا از لحاظ جوّ علمی رقابتی، اساتید و امکان اپلای و... فک نمیکنم به پای تهران برسه سی‌اس شهید بهشتی.
هر چند تهران هم به نسبت شریف مثلا، یا مهندسی، جوّ خسته‌ای داره.
دیگ تهران نه هم، امیرکبیر دیگ نهایتا، چرا شهید بهشتی یهو؟ :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
راجب شهید بهشتی چیزی نمیدونم واقا، ولی تهران بهتره : ))
نه حالا جدا از لحاظ جوّ علمی رقابتی، اساتید و امکان اپلای و... فک نمیکنم به پای تهران برسه سی‌اس شهید بهشتی.
هر چند تهران هم به نسبت شریف مثلا، یا مهندسی، جوّ خسته‌ای داره.
دیگ تهران نه هم، امیرکبیر دیگ نهایتا، چرا شهید بهشتی یهو؟ :-"
از دانشگاه اش خیلی خوشم میاد :|
متاسفانه برق ایناش پردیسه ...گفتم اینو بزنم....بهتر از این تو ریاضی ندارع

بالا