• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,001

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
رشته های مدیریت هرچند موقعیت شغلی مناسبی توی ایران ندارن ولی با پرس و جوهایی که داشتم کشور های غربی طالب این رشته هستن...
اتفاقا جزو مواردی هستند که اپلای واسشون سخت تره! ترتیب اپلای از راحت به سخت : علوم پایه > مهندسی > هنر > علوم انسانی و پزشکی

mahzoun99

Little Moving Creature
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
N/A
دانشگاه
AUT
رشته دانشگاه
Math -> CS
کسی اینجا آمار خونده؟ واسه کسی که ترکیبیات و برنامه نویسی دوست داره و علوم کامپیوتر قبول نمیشه خوبه؟ اوضاع اپلایش چطوره؟
در تایید و ادامه پست آقای علیمپو :D
عملا با دانشگاه جلو رفتن کار معقولی به نظر نمیاد و خب واسه اپلای علاوه بر معدل و اینا که مهمه اون چیزایی که خودت کار کردی راهتو تعیین میکنه دیگه ، اگه چیزی که با برنامه نویسی و ترکیبیات (علایقت) میخوای بهش برسی با رشته آمار متناسبه (همونجور ک آقای مطهری گفتن) طبیعتا نباید مشکلی پیش بیاد واسه چیزایی که گفتی، و خب آمار نه اینجا ولی در کل رشته خفنیه...
(من تجربه ندارم صرفا یه اطلاعات حداقلی جمع کردم از اینور اونور)

آخرین ویرایش:

Sana.Ma

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
اتفاقا جزو مواردی هستند که اپلای واسشون سخت تره! ترتیب اپلای از راحت به سخت : علوم پایه > مهندسی > هنر > علوم انسانی و پزشکی

چطور؟؟ مدیریت ایران رو قبول ندارن؟

درحالت کلی نظرتون درمورد رشته ی مدیریت چیه؟؟ اگر کسی بخواد در آینده شرکت یا موسسه ای تاسیس کنه بهتره از ابتدا مدیریت بخونه، یا با مهندسی شروع کنه؟
و اگر پاسختون مهندسیه، با کدوم رشته و شاخه؟

سپاس•

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,005

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
درحالت کلی نظرتون درمورد رشته ی مدیریت چیه؟؟ اگر کسی بخواد در آینده شرکت یا موسسه ای تاسیس کنه بهتره از ابتدا مدیریت بخونه، یا با مهندسی شروع کنه؟
کارآفرینی و شروع کسب و کار ربطی به رشته تحصیلی نداره

چطور؟؟ مدیریت ایران رو قبول ندارن؟
رشته های علوم انسانی متقاضی داخلی خودشون بیشتره و اینکه این رشته ها نیاز به درک بالای فرهنگ و زبان داره که ما از کشورهای دیگه نداریم.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
برای رشته های مهندسی/غیر مهندسی اگه سال اول لپتاپ نداشته باشیم مشکلی پیش میاد؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
برای رشته های مهندسی/غیر مهندسی اگه سال اول لپتاپ نداشته باشیم مشکلی پیش میاد؟
برای رشته های مهندسی به جز برق و کامپیوتر، معمولا مشکلی نیست. من خودم دچار مشکل نشدم. حتی برنامه نویسی ما هم رو کاغذ بود. تو خونه باید میرفتی تو کامپیوتر میزدی. یا نقش کشی تو سایت کامپیوتر بود. این بود که مشکلی نیست. ولی خب مثلا خوابگاهی باشی باید داشته باشی دیگه. نمیشه پی سی برد:)

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
راستش من نمیدونم چجوری باید واسه رشته ها تحقیق کنم ینی دوسه بار سرچ کردم تو سایتهای خارجیی ولی خب خیلی کلی بودن و چیز زیادی دستگیر ادم نمیشه..
کسی اینجا سایت یا منبعی میشناسه واسه سرچ؟؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
برای رشته های مهندسی به جز برق و کامپیوتر، معمولا مشکلی نیست. من خودم دچار مشکل نشدم. حتی برنامه نویسی ما هم رو کاغذ بود. تو خونه باید میرفتی تو کامپیوتر میزدی. یا نقش کشی تو سایت کامپیوتر بود. این بود که مشکلی نیست. ولی خب مثلا خوابگاهی باشی باید داشته باشی دیگه. نمیشه پی سی برد:)
اگه خوابگاهی باشیم راه جایگزینی وجود داره؟

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
اگه خوابگاهی باشیم راه جایگزینی وجود داره؟
۱. از مالِ بقیه استفاده کنی :-"
۲. سایت دارن خوابگاها معمولا، ولی خب اینکه بتونی سیستم سالم گیر بیاری و راحت کارتو انجام بدی شاید یکم دردسر باشه :D
۳. کامپایلرای خوبی هستن برا موبایل، ولی خب کد زدن با لپتاپ یکم راحتتره دیگه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
یک نفر سهمیه ی هیئت علمی رو توضیح میده؟
کلن سهمیه ها چه طورن؟مثلن اگر رشته ای ۱۵۰نفر ظرفیت داشته باشه پنجاه نفرش سهمیه ای هان؟ خب اینکه درست در نمیاد من متوجه نمیشم.
بعدم اینکه آدم با استفاده از سهمیه جای کس دیگه ای نمی گیره؟ من تا قبل کنکور میگفتم اینکار اخلاقی نیست الان گیر افتادم :-"
و اینکه اگر مشکل علمیی در کار نباشه، ارزش داره کنکور مجدد بدیم؟

نام مرکز سمپاد
hnschS
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
fum mechanical engineering
یک نفر سهمیه ی هیئت علمی رو توضیح میده؟
کلن سهمیه ها چه طورن؟مثلن اگر رشته ای ۱۵۰نفر ظرفیت داشته باشه پنجاه نفرش سهمیه ای هان؟ خب اینکه درست در نمیاد من متوجه نمیشم.
بعدم اینکه آدم با استفاده از سهمیه جای کس دیگه ای نمی گیره؟ من تا قبل کنکور میگفتم اینکار اخلاقی نیست الان گیر افتادم :-"
و اینکه اگر مشکل علمیی در کار نباشه، ارزش داره کنکور مجدد بدیم؟
http://www.sampadia.com/forum/threads/101447/
تو این تاپیک بحث شده ، در کل فعلا کاری نکنین بعد از اعلام نتایج مشورت بگیرین ک چجوری انتخاب رشته کنین ک بهترین استفاده رو ببرین مثلا خودم اول مکانیک شریف رو میزنم بعد تهران بعدش میام شیمی شریف و تهران ک اگه اولویت اول و دومم نشد با سهمیه هیات علمی تغییر رشته بدم ( 92.5 درصد تراز اول رشته رو انگار باید داشته باشم ) سوال دیگه داشتین تو همون تاپیک بپرسین به نظرم

ی سوال هم خودم داشتم ، الان من بنا ب دلایلی دلم ب مشهده ک پیش اونی ک دوست دارم باشم ، حالا خیلی فرق میکنه تهران و مشهد تو اپلی شدن ؟ طبیعتا تو مشهد معدل بالاتری خواهم داشت و با توجه ب علاقم به رشتم فکر میکنم رزومم عالی بشه
ولی خب از فضای تنبلی دانشگاه پایین تر میترسم ، با توجه ب اینکه خودم ادم با تلاشی بودم دلم میخواست کنار افرادی مثل خودم باشم

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
راستش من نمیدونم چجوری باید واسه رشته ها تحقیق کنم ینی دوسه بار سرچ کردم تو سایتهای خارجیی ولی خب خیلی کلی بودن و چیز زیادی دستگیر ادم نمیشه..
کسی اینجا سایت یا منبعی میشناسه واسه سرچ؟؟
ببین یه سری ویدیو تو سایت مکتب خونه هست. مثلا مکانیک و برق و کامپیوتر و مهندسی پزشکی و اینا رو یادمه داشت و من دیدم. کار بعدی که میتونید بکنید، اینه که برید سیلابس ها و واحد ای درسی هر رشته رو ببینید. ببینید اصلا از این درس ها خوشتون میاد یا نه.
کار بعدی که به شدت پیشنهاد میشه، اینه که برنامه هایی که دانشگاه ها شریف و تهران و امیرکبیر دارن رو برید. اون جا میتونید با خود دانشجو ها حرف بزنید، محیط رو ببینید و با اساتید شاید صحبت کنید. ولی معمولا قبل اومدن رتبه ها به نظرم رغبت کمتره.
فعلا اولین برنامه ای هست، مال دانشگاه تهران هست به اسم (روزی با دانشگاه تهران). تقریبا همه رشته ها چه ریاضی چه تجربی و حتی جغرافیا و اینا هم داره. اگه کسی میدونه چطوری میشه تاپیک ساخت یه لطفی بکنه به من بگه که بتونم پوسترها و لینک و کانال تلگرام و ایناش رو بذارم)

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
down:-<

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97
پارسال تهران مهندسی پزشکی داشت،امسال نداره.
عوضش الان تو دفترچه شهید بهشتی داره.قضیه ش چیه؟
و اگرم نخوایم بریم مشاوره،چطور بفهمیم جایی قبول میشیم یا نه؟

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
یه عده خیلی زیادی از کسایی که کارشناسی برق میخونن ارشد رو تغییر رشته میدن به رشته های دیگه. فقط اینو بگم که اگه فکرمیکنین به خاطر رتبه خوب باید برین برق صد در صد اشتباه میکنین.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات
دوستان من یه پیشنهاد دارم. یه شبه میتینگ برای آشنایی با رشته ها.یه سمتش ما دانشجو ها هستیم و اون سمت کنکوریا . هرکسی بخواد سوالاشو از دانشجوی رشته ای که می خواد میپرسه

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
دوستان من یه پیشنهاد دارم. یه شبه میتینگ برای آشنایی با رشته ها.یه سمتش ما دانشجو ها هستیم و اون سمت کنکوریا . هرکسی بخواد سوالاشو از دانشجوی رشته ای که می خواد میپرسه
@MTHR @shnava @esfrwms
مسئولین خواهشا رسیدگی کنن

Farzin2x

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی3کرج
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
با سلام،من رتبه ام طوری شده (68)که نمی تونم مهندسی کامپیوتر شریف بخونم ولی می تونم علوم کامپیوتر شریف برم و می تونم مهندسی کامپیوتر تهران بخونم.جدا از خود رشته ها چون برای من هر دو جالبن دانشگاه خیلی برام مهمه.هم از جهت اپلای،بازار کار،سطح علمی،کارهای فرهنگی و هنری و جو.اگر امکانش هست کسی شرایط دو دانشگاه رو برای من تشریح کنه.ممنون

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
من یک توصیه خواهرانه میکنم، اگر قصد کار دارید، رشته های کامپیوتر و صنایع بخونید، فقط همین دوتا! بقیه مهندسی ها بی اغراق یک سوم این دوتا رشته هم موقعیت شغلی و حقوق کاری ندارن و سختی کار بیشتری دارن حتی.
اگر هم میخواید اپلای کنید علاوه بر این دو رشته، میم شیمی و برق هم خوبه
بقیه رشته ها اذیت شون بیشتره، البته اگر آدم علوم پایه هستید، اونم برای اپلای خوبه

بالا