• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسید پاشی

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی
پاسخ : اسید پاشی

من كه ميگم اين أسيد پاشي تو شهرما اتفاق مي أفته من ميترسم ،باجون مردم نميشه بازي كرد ،وقتي بياين رو دختر مردم أسيد بپاشن ،بازم ميگم بايد همشون قصاص شن

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از نيلوفر ب. :
من كه ميگم اين أسيد پاشي تو شهرما اتفاق مي أفته من ميترسم ،باجون مردم نميشه بازي كرد ،وقتي بياين رو دختر مردم أسيد بپاشن ،بازم ميگم بايد همشون قصاص شن
قصاص واسه اینا کمه.
اون دخترها الان مرگُ به این زندگی ترجیح میدن...

• شروع کننده موضوع

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از بره ناقلا :
ساختن اکس کار سختی نیست در وضعیت فعلی (< الان خیلی قلقلکم شد یه چیزای بیشتری بگم ولی میترسم جدا برن استفاده کنن :D

حالا که دورهمیم بگو استفاده کنیم :D

قرص اکسو میگی دیگه نه؟؟ :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ...moOn... :
قصاص واسه اینا کمه.
اون دخترها الان مرگُ به این زندگی ترجیح میدن...
تا جایی که من می‌دونم قصاص یعنی اینکه عین جرم رو روی طرف انجام بدن. فکرکنم شما به اشتباه تصور می‌کنید که قصاص یعنی اعدام. ولی اینطوری نیست.
مثلا اگر دست کسی رو ببرن، قصاصش می‌شه بریدن دقیقا همون قسمت از دست مجرم. و به همین ترتیب...همه چیز عین به عین...

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام

به نقل از مهســـــــــــــا :
تا جایی که من می‌دونم قصاص یعنی اینکه عین جرم رو روی طرف انجام بدن. فکرکنم شما به اشتباه تصور می‌کنید که قصاص یعنی اعدام. ولی اینطوری نیست.
مثلا اگر دست کسی رو ببرن، قصاصش می‌شه بریدن دقیقا همون قسمت از دست مجرم. و به همین ترتیب...همه چیز عین به عین...
بازهم کمه این قصاص.
دخترایی که صبح خودشون رو تو آیینه دیدن و شب فهمیدن که دیگه نمیشه نگاه کرد تو صورتی که هیچی ازش نمونده هیچوقت نمیتونن با این موضوع کنار بیان.
اما حداقل اونی که روش قصاص انجام میشه میدونه که چه بلایی قراره سرش بیاد و بازم این منصفانه نیس

امیدوارم منظورم رو فهمونده باشم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ッ MαryαM ッ :
بازهم کمه این قصاص.
دخترایی که صبح خودشون رو تو آیینه دیدن و شب فهمیدن که دیگه نمیشه نگاه کرد تو صورتی که هیچی ازش نمونده هیچوقت نمیتونن با این موضوع کنار بیان.
اما حداقل اونی که روش قصاص انجام میشه میدونه که چه بلایی قراره سرش بیاد و بازم این منصفانه نیس

امیدوارم منظورم رو فهمونده باشم
می‌دونم. من صرفا در راستای اون پست گفتم اینو که یه وقت اشتباه نکنید معنی قصاص رو. اگر نه که به نظر من هیچ چیز نمی‌تونه برابر باشه با کاری که اون فرد انجام داده...
قصاص مجرم هم دردی از اون دخترا دوا نمی‌کنه. ولی فقط همین که باعث می‌شه یه کم خشم عمومی بخوابه و این‌که اقلا بدونن مجرم مجازات شده و هم این‌که باعث بشه در آينده جرئت کم‌تر بشه برای همچین اعمال وحشیانه‌ای...

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

خو اين يارو كه تو اسيد حل ميشه بيان روش چند بار اسيد بريزن

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

بله،میدونم :)
ولی هرچقدر فکر میکنم بنظرم هربلایی سرشون بیارن کمه .
من به زندگی این دخترا فکر میکنم،دیوونه میشم!
اونا حقشونه ولی این دخترا حقشون نبود. و این خیلی آزاردهنده ست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از حسين. :
خو اين يارو كه تو اسيد حل ميشه بيان روش چند بار اسيد بريزن
اطلاعی ندارم از این‌که اگر چندبار جرم رو مرتکب شده باشه چی می‌شه قصاصش. چون مثلا کسی که ۴نفرو می‌کشه، فقط یه بار می‌کشنش! ۴بار نمی‌کشن که... شاید اینم همون‌طور باشه...نمی‌دونم من...
به نقل از ...moOn... :
صد در صد همین‌طوره...
من حتی نمی‌تونم بهش فکرکنم... هنوز فکر می‌کنم تمام این مدت کابوس بوده و الانه که بیدار شم و ببینم هیچ‌کدوم از اتفاقات این مدت نیفتاده... نه این اسیدپاشی‌های وحشیانه و نه اون آب‌پاشی‌های احمقانه‌ی پسرها برای ترسوندن دخترها...

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ...moOn... :

حالا كي بياد جواب گو باشه؟چرا دخترا أمنيت ندارن ؟روشون أسيد بپاشن ،جيگرم داره اتيش مي گيره هرلحظه خودم ُ جاي أونا بذارم نميتونم :( :((

من وقتي عكساي اون دخترا مي بينم تمام تنم ميلرزه :-s

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

اطلاعی ندارم از این‌که اگر چندبار جرم رو مرتکب شده باشه چی می‌شه قصاصش. چون مثلا کسی که ۴نفرو می‌کشه، فقط یه بار می‌کشنش! ۴بار نمی‌کشن که... شاید اینم همون‌طور باشه...نمی‌دونم من...
نه مثلا حكم ميدن سه بار اعدام و دو تا حبس ابد ،ولي چون يه بار بيشتر نميشه اعدام كرد يه بار اعدام مي كنن و اگه از هر كدوم از اعداما عفو بخوره اون يكي به قوت خودش هست،،ولي تو اسيد پاشي تا جايي كه جا داشته باشه بايد اسيد ريخت ديگه >

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

بچه ها خیلی حرفتون عجیبه!!!بابا اینا مواد شیمیاییه!! محدودیت چی اخه،، انرژی هسته ای نیست که کلا 10 تا ازمایشگاه داشته باشن و بشه کنترل کرد،، کل ازمایشگاهای دانشگاها پر اسیده.،،یه عالمه کارگاه و صنایع دارن استفاده.. باید طریق دیگه ای باشه برای جلوگیری از اسید پاشی
همونطوری که بره ناقلا گفت اگر هم بشه محدودیتی برای خرید و فروش اسید اعمال کرد این کار فایده چندانی نداره و در واقع نوعی پاک کردن صورت مسئله است.... چونکه میتونن چیزه دیگه ای را جایگزین اسید کنند...از طرف دیگه مثلا مگه مواد مخدر ممنوع نیست؟؟اما بازم به راحتی در دسترسه
خب جالبه بدونید که خرید و فروش اسید آزاده و هیچ محدودیتی براش وجود نداره. اسید که شیر و ماست نیس که لازم باشه هر کسی بره مغازه بخره. حداقل چیزی که باید باشه اینه که هرکسی باید برای خریدش مجوز ارائه بده.
بازار سیاه و قاچاقی و اینا پیشکش باشه، همین بازار قانونی رو اول کنترل کنن. :-"
بعد از اون هم باید اسید و مواد شیمیایی که به آزمایشگاه ها، کارخونه ها و کارگاه ها داده میشه نظارت باشه روش. یعنی باید مشخص باشه فلان مقدار از این ماده وارد فلان جا میشه برای چه مصرفی و خروجی چی میده. در صورتی که گزارشی مبنی بر فروخته شدن این مواد به افراد متفرقه داده شد براش جریمه های سنگین باشه.

قطعا راه های دیگه ای هم هست علاوه بر این.
تولید،خرید و فروش انواع اسید در حال حاضر آزاد است و هیچگونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد یعنی قیمت چهارلیتر از نوع خطرناک‌ترین و آزاردهنده‌ترین اسید موجود در بازار کمتر از ده هزار تومان است و خرید و فروش آن به راحتی سایر کالاها انجام میشود. از آزمایشگاه‌ های دانشگاه ها و مدارس گرفته تا فعالان معادن طلا و مس و طلاسازها خریداران انواع اسیدها هستند. حتی بعضی از انواع اسید نیز برای نظافت بهداشتی منازل استفاده میشود. اسید سولفوریک که از نوع خطرناکترین اسیدهاست در صورت تماس با پوست سوختگی شدید به وجود آورده و از بین رفتن آن را باعث میشود. همانطوری که اشاره کردم اسید 96 درصد و خطرناک یادشده را میتوان در بشکه 220 لیتری نیز خرید. فروشندگان اسید در بازار ناصرخسرو از نوع خرده فروشی و عمده فروشی به من گفتند هیچ نوع نامه و بخشنامه ای برای عدم فروش یا درخواست مجوز برای فروش به ما داده نشده است. تنها نامه هایی که برای ما می آید مواظبت در مقابل آتش سوزی است و به همین دلیل میخواهند محل فروش مواد شیمیایی را از ناصرخسرو به بیرون شهر منتقل کنند.
منبع

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

به نقل از Bahar_R :
خب جالبه بدونید که خرید و فروش اسید آزاده و هیچ محدودیتی براش وجود نداره. اسید که شیر و ماست نیس که لازم باشه هر کسی بره مغازه بخره. حداقل چیزی که باید باشه اینه که هرکسی باید برای خریدش مجوز ارائه بده.
بازار سیاه و قاچاقی و اینا پیشکش باشه، همین بازار قانونی رو اول کنترل کنن. :-"
بعد از اون هم باید اسید و مواد شیمیایی که به آزمایشگاه ها، کارخونه ها و کارگاه ها داده میشه نظارت باشه روش. یعنی باید مشخص باشه فلان مقدار از این ماده وارد فلان جا میشه برای چه مصرفی و خروجی چی میده. در صورتی که گزارشی مبنی بر فروخته شدن این مواد به افراد متفرقه داده شد براش جریمه های سنگین باشه.

قطعا راه های دیگه ای هم هست علاوه بر این. منبع

خب نمیشه خرید و فروش اسید ممنوع بشه، اچون کاربردهای زیادی داره مثلن سید باطری ماشین یا حتی جوهر نمک که اگه بریزه خطرناکه (البته نمیدونم جوهرنمک یا اسید ماشین به اندازی کافی قوی هست یا نه)

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ッ MαryαM ッ :
حال ندارم نظرای قبل رو بخونم
تو خیلی شاخی.
به نقل از سوشــیانت :
پیشنهاد بدید که چجوری محدودیت اعمال کنن؟؟ مثلا بگن به مردان زیر پنجاه سال نمیفروشیم؟؟
بلفرض محدودیت اعمال کردن اونوقت بازار سیاه به وجود نمیاد؟؟
هموطنان غیور :-" مت آمفتامین تو خونشون درست میکردند ... بعدش به نظرت نمیتونن اسیدهم بسازن؟
من گفتم محدودیتی اعمال کنن؟ من گفتم محدودیت اعمال کردن اصلاً نتیجه نمیده. چون طرف حتماً ذخیره داره.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :
خب نمیشه خرید و فروش اسید ممنوع بشه، اچون کاربردهای زیادی داره مثلن سید باطری ماشین یا حتی جوهر نمک که اگه بریزه خطرناکه (البته نمیدونم جوهرنمک یا اسید ماشین به اندازی کافی قوی هست یا نه)
اسید داریم تا اسید آخه. تاجایی که من میدونم اون ترکیبی که توی باطری ماشین استفاده میشه خیلی رقیقه و البته کسی نمیره خودش اسید بخره و با آب قاطی کنه بسته بندی شده میفروشن.
جوهرنمک و وایتکس هم توی خیلی کشور ها (مثلا آلمان) حتی به عنوان ماده ی شوینده ممنوعه و براش جایگزین های زیادی هست.

اما در کل بیشتر صحبت از اسید های خطرناکه ، کاربرد هاش زیاده اما استفاده ی روزمره ی هرکسی نیست و مربوط میشه به آزمایشگاه، کارگاه و کارخونه که اونا میتونن مجوز بگیرن.

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

به نقل از Bahar_R :
اسید داریم تا اسید آخه. تاجایی که من میدونم اون ترکیبی که توی باطری ماشین استفاده میشه خیلی رقیقه و البته کسی نمیره خودش اسید بخره و با آب قاطی کنه بسته بندی شده میفروشن.
جوهرنمک و وایتکس هم توی خیلی کشور ها (مثلا آلمان) حتی به عنوان ماده ی شوینده ممنوعه و براش جایگزین های زیادی هست.

اما در کل بیشتر صحبت از اسید های خطرناکه ، کاربرد هاش زیاده اما استفاده ی روزمره ی هرکسی نیست و مربوط میشه به آزمایشگاه، کارگاه و کارخونه که اونا میتونن مجوز بگیرن.

حرفتونو قبول دارم اما به نظر من مهم تر از ممنوعیت فروش اسید فعلن ممنوعیت موتور سوار شدنه ا اطلاع ثانوی که موتورها سازماندهی بشن، الان تقریبن هیچ موتوری نه پلاک درست و حسابی داره نه شناسنامه مالکیت داره

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

هـــــــــــــــــــــــــــــــــرمدل محدودیت برای خرید و فروشش هیــــــــــــــــــــچ تاثیری نداره. مگه محدودیت برای خرید و فروش مواد باعث ترک معتادها شده که اینم بشه؟
تازه مواد مخدر یک صدم اسید هم مصرف صنعتی و دارویی نداره.
مثل مجلس احمقمون فکر نکنید لطفا.
مشکل جای دیگه‌ست.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :
حرفتونو قبول دارم اما به نظر من مهم تر از ممنوعیت فروش اسید فعلن ممنوعیت موتور سوار شدنه ا اطلاع ثانوی که موتورها سازماندهی بشن، الان تقریبن هیچ موتوری نه پلاک درست و حسابی داره نه شناسنامه مالکیت داره
ماشالله چیزای بی نظم یکی دوتا نیستن :-"ولی درسته.

به نقل از SalehM :
هـــــــــــــــــــــــــــــــــرمدل محدودیت برای خرید و فروشش هیــــــــــــــــــــچ تاثیری نداره. مگه محدودیت برای خرید و فروش مواد باعث ترک معتادها شده که اینم بشه؟
تازه مواد مخدر یک صدم اسید هم مصرف صنعتی و دارویی نداره.
مثل مجلس احمقمون فکر نکنید لطفا.
مشکل جای دیگه‌ست.
عاقا چرا داد میزنی :))
اینکه اینقدر دم دست نباشه چطور میتونه بی تاثیر باشه؟
الان هر احمقی که بخواد مثلا از عشق از دست رفته‌ش انتقام بگیره میره از مغازه اسید میخره میپاشه، اما وقتی ممنوع باشه هرکسی قاچاقچی مواد شیمیایی دم دستش نیست که بره بخره.
ضمن اینکه مواد مخدر خیلی بحث داره که یه سریش اینجا قابل گفتن نیس زیاد وگرنه اونم خیلی بیشتر از اینا میشه کنترل کرد.
+ مشکل خیلی جاهاست اینم یکیشه، منتها راه حل چیه؟

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

شما ها چه حوصله ای دارین این همه مینویسین!؟ :-?? :-??
وزیر بهداشت همین امروز تو سخن رانیش گفت که ما امروزه حدود40 هزار تخت بستری بیمار روانی کم داریم.و این به این معناست که این افراد در خانه ها و خیابان ها هستن. :-ss :-ss
خوب اینه که نتیجه ش همین روانیای اسید پاش و چاقو کشو ...میشن.
راه حلایی که واسه ی این قضیه میشه پیشنهاد داد مختلفه.بسته به وضعیت .
در همین حد بگم که حتی اگر فروش اسید و ممنوع کنن بازم کارساز نیست.مثن الان فروش مواد ممنوعه.آیا هیشکی دیگه نمیتونه مواد بخره؟؟ کافیه طرف اراده کنه.
مشکلات فرهنگی و ریشه ای ن.
بیشتر حوصله ش نیس. :-/ :-/
#خیلی در هم و بر هم. ;;)

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

عاقا ی موضوعم تو مشهد بوده مث اینکه!
من واقعا دیگه میترسم برم بیرون.
با اینکه نیروی انتظامی گفته کار آمران بالمعروف نیس
ولی اینکه در چن جای مختلف دیده بشه غیر این نمیتونه باشه
دقیقا زمانی ک امام جمعه اصفهان گفته
"امر ب معروف از مرحله تذکر زبانی گذشته باید ب عمل برسه".
بعد این وسط تحجر فکری مشکل ساز میشه.
آدمایی ک همه چیو فقط برای خودشون تفسیر میکننو آبروی اسلامو بردن

بالا