• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اسید پاشی

• شروع کننده موضوع

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
با توجه به اسید پاشی های این چند روزه :| و واکنش شدید کاربران در حرف بزن تصمیم گرفتم این تاپیکو بزنم[nb]البته اگه جاش اینجا نیس و یا کلا زایده مدیران لطف کنن تدبیری اتخاذ کنن :-"[/nb]
کلا نظرتون چیه در مورد این مسئله؟؟
به نظرتون کار چه کساییه؟
علتش چیه؟
فک میکنید چرا اینقد طول کشیده شده تا عاملین این کار شناسایی بشن ؟
نظرتون در مورد این اجتماعات تو اصفهان چیه؟
چه جور برخورد بشه با عاملین این کار بهتره؟؟

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
پاسخ : اسید پاشی

لطفا یکی به من بگه چرا اسید پاشی بده؟ این همه داد و بیداد میکنیم ولی نمیگیم چرا مخالفیم.

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

راستش واقعا من توکف این وقایع موندم ،

از یک طرف فکر میکردم که این ها نباید از طرف برو بچه های بسیج باشن چون هیچ جای اسلام نگفته که این طور امر به معروف و نهی از

منکر کرد ، اصلا اسلام به کنار ، خلاف انسانیته ! فکر میکردم اینا به خاطر مسائل شخصی باشن

از طرفی به خاطر تعداد این حوادث و تاخیر در پاسخگویی مسوولان نظرم عوض شد .

برداران بسیج و سپاه و رفقاشون در کارنامه اشون از این دست کارها کم انجام ندادن !

ظاهرا علتش هم همون عمل به دستورات اسلامی و این حرفاس ! ! !

خیلی برام سخته که این واقعیت رو قبول کنم و شرم دارم از اینکه در جامعه ما و در عصر ما هنوز این طور

آدمایی پیدا میشن .

من نمیدونم قانونا چه مجازاتی براشون در نظر گرفته میشه ، چون بحثش فقط قصاص و این حرفا نیست .

به نوعی ایجاد نا امنی در جامعه ی مثلا اسلامی هم محسوب میشه .

ولی سوال اصلی من دلیل این کار بود ، واقعا" چرا . . . ؟

این کار هیچ توجیهی نداره ، حتی توجیه دینی !

این افراد هم حتما آدم ها روانی ای بودن .

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از Sanctum :
لطفا یکی به من بگه چرا اسید پاشی بده؟ این همه داد و بیداد میکنیم ولی نمیگیم چرا مخالفیم.
نمیدونی چرا بده ؟
فکر میکنی اون دخترا بتونن به زندگیِ عادیشون برگردن؟ بتونن از شرِ سوالِ "چرا" خلاص بشن؟
زیبایی و سلامتیشون رو برایِ "هیچ" و به خاطرِ روانِ بیمارِ یه عده از دست دادن.
میتونی تصور کنی خانواده ها و دوست هاشون چه زجری میکشن؟
خودشون بخاطرِ غمُ غصه یِ خانواده هاشون چقدر رنج میکشن؟
میدونی این خاطره یِ دردناک هیچ وقت از ذهنشون پاک نمیشه؟

عجب سوالِ مسخره ای.

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

به نقل از Sanctum :

چرا اسید پاشی بده ؟! دوست من این دیگه چه سوالیه ؟

از بین بردن چهره و سیمای یک فرد ، اون رو منزوی میکنه .از اجتماع به دور میکنه .آدم رو افسرده میکنه .

شاید واقعا مرگ بهتر از این اتفاقه !

اصلا دلیلی برای اسید پاشی وجود نداره .

طرف بهت جواب رد داده ، طرف حجابش رو رعایت نکرده ، طرف حتی اگه بهت خیانت کرده باشه ، هیچ دلیلی این کار زشت رو

توجیه نمیکنه .

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

فقط امیدوارم که دادگاه این افراد علنی برگزار بشه و واقعا دوست دارم حرفاشون رو بشنوم .

خصوصا اگه راس هرمی در کار باشه . . .

که بعید میدونم این اتفاق بیفته .

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نظر من قضاوت در مورد ماهيت عاملان اين رفتار تا وقتي كه چيزي مشخص نشده اشتباهه ، اگه كسي خبر موثقي داره تو اين تاپيك بزارين .
چيزي كه مشخصه اينه كه اين كار سازماندهي شدست و با برنامه ي قبلي بوده و شايد يكي از دلايلي كه كشف عاملانش تا اينجا طول كشيده همينه ،
به نظر من اجتماعات تو اصفهان نشانه ي نگراني مردمه و اين نگراني مي تونه با برخورد قاطع اندكي مرتفع بشه ، ولي اميدوارم اگه عاملان اين كار به دليل ايجاد نا امني و يا هر جرم ديگه اي به اشد مجازات محكوم شدن اون موقع باز يه عده از اون طرف اعتراض نكنن كه اعدام بده .

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Veteran :
راستش واقعا من توکف این وقایع موندم ،

از یک طرف فکر میکردم که این ها نباید از طرف برو بچه های بسیج باشن چون هیچ جای اسلام نگفته که این طور امر به معروف و نهی از

منکر کرد ، اصلا اسلام به کنار ، خلاف انسانیته ! فکر میکردم اینا به خاطر مسائل شخصی باشن

از طرفی به خاطر تعداد این حوادث و تاخیر در پاسخگویی مسوولان نظرم عوض شد .

برداران بسیج و سپاه و رفقاشون در کارنامه اشون از این دست کارها کم انجام ندادن !

ظاهرا علتش هم همون عمل به دستورات اسلامی و این حرفاس ! ! !

خیلی برام سخته که این واقعیت رو قبول کنم و شرم دارم از اینکه در جامعه ما و در عصر ما هنوز این طور

آدمایی پیدا میشن .

من نمیدونم قانونا چه مجازاتی براشون در نظر گرفته میشه ، چون بحثش فقط قصاص و این حرفا نیست .

به نوعی ایجاد نا امنی در جامعه ی مثلا اسلامی هم محسوب میشه .

ولی سوال اصلی من دلیل این کار بود ، واقعا" چرا . . . ؟

این کار هیچ توجیهی نداره ، حتی توجیه دینی !

این افراد هم حتما آدم ها روانی ای بودن .
واقعا کی گفته که اینا کار بسیج و سپاه بوده؟
به قول خودتون هیچ جای اسلام نگفته برای امر به معروف،یک کار منکر مثل اسیدپاشی انجام بدین...
و متاسفانه انقدر بعضیا چهره ی بسیج رو مخدوش کردند که اگه پس فردا هر اتفاق دیگه ای هم بیوفته همینو میگیم:

"""برداران بسیج و سپاه و رفقاشون در کارنامه اشون از این دست کارها کم انجام ندادن !

ظاهرا علتش هم همون عمل به دستورات اسلامی و این حرفاس ! ! !"""

پس کار بسیج و سپاه و رفقاشونه...

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

خوب درسته. کسی که این کار رو میکنه یه عقده ای هستش که از ضعف روحی رنج میبره و اونقدر ضعیف هست که حتی توانایی شنیدن نه رو نداره(ظاهرا این اصلی ترین عامل اسید پاشی هست). همچین افرادی از بس تنگ نظر هستن میخوان بقیه رو هم با خودشون بکشن پایین. خوب بدبخت فکر میکنی زندگی به این خلاصه میشه؟ گوسفند! عوضی! آشغال!

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

به نقل از Free boy :
کی گفته که اینا کار بسیج و سپاه بوده؟
به قول خودتون هیچ جای اسلام نگفته برای امر به معروف،یک کار منکر مثل اسیدپاشی انجام بدین...
و متاسفانه انقدر بعضیا چهره ی بسیج رو مخدوش کردند که اگه پس فردا هر اتفاق دیگه ای هم بیوفته همینو میگیم:

"""برداران بسیج و سپاه و رفقاشون در کارنامه اشون از این دست کارها کم انجام ندادن !

ظاهرا علتش هم همون عمل به دستورات اسلامی و این حرفاس ! ! !"""

پس کار بسیج و سپاه و رفقاشونه...

درسته ، حق با شماست ! خدمات مثبتی هم که سپاه و بسیج داشته رو رد نمی کنم . . .

نمیشه زود قضاوت کرد . ولی اگه احیانا پشت این افراد یک گروه یا یک سازمان بود به نظر شما

چه نهادی میتونه از اونها حمایت کرده باشه ؟

تندرو ها که معمولا" در بسیج و سپاه حضور دارن .

البته ممکنه هم کار شیطانِ بزرگ و عوامل فتنه و اینا باشه ! :))

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از Veteran :
درسته ، حق با شماست ! خدمات مثبتی هم که سپاه و بسیج داشته رو رد نمی کنم . . .

نمیشه زود قضاوت کرد . ولی اگه احیانا پشت این افراد یک گروه یا یک سازمان بود به نظر شما

چه نهادی میتونه از اونها حمایت کرده باشه ؟

تندرو ها که معمولا" در بسیج و سپاه حضور دارن .

البته ممکنه هم کار شیطانِ بزرگ و عوامل فتنه و اینا باشه ! :))

الان تو این شرایطی که مردم اصفهانو ترس فرا گرفته،این که ما بیام احمالاتی که فقط احتمالند رو بیان کنیم....
این اصل شایعه پراکنیه....
اگه خبری با مدرک دارید بگید بی زحمت...
شما تا حالا چند تا سپاهی دیدی؟
سپاه یا بسیج اسید رو صورت مردم میپاشه که چی بشه به نظر شما؟ :|

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

شما اگ به بحثای اخیری که در پی بیانیه انصار حزب الله درباره امر به معروف، راه افتاد نگاه کنین (من با رفتار این گروه کاری ندارم فعلا) ؛

و البت در اخبار، طرحی درباره امر به معروف که در مجلس هست رو پیگیری کنین و مطالبی ازین دست ،

بعدم با نگاهی شکاکانه! به سریالی شدن این داستان خیره بشین + یه سرم به نحوه برخورد بعضی! رسانه های داخل و خارج و سایتا و .. بزنین،

پُر واضحه که چیزی فراتر از یه موج سواری روی «اتفاقات» داره انجام میشه و بیشتر شبیه جریان سازیه و آدمو به یاد خاطراتی هم البته میندازه!

پ.ن: این تصویرو هم ببینین و همزمان به بررسی قانون حمایت از آمران به معروف در مجلس در روزای اخیر فکر کنین مثلا!
شما اگ بعضی خودسری های برخی که برای اهداف خاصی رفتن از اول تو بسیج رو ملاک قرار دادین، خوبه گاهی هم در نیمه های شب مثلا! در مناطق ناامن بعضی شهرای بزرگ تردد کنین و ببینین گشت های بسیجی هارو برای کمک به نیروی انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش شهری مثلا!!

صرفا جهت ایجاد توازن در متن تون خواستم اشاره ای کنم به اونورِ لیوان! :)
________
بعدا نوشت!
البته ممکنه هم کار شیطانِ بزرگ و عوامل فتنه و اینا باشه !:))

من این قسمت حرفتونو ندیدم، وگرن اصن همون توضیحات به قصد نیمهِ دگ لیوان رو هم نمیدادم چون نیازی نبود واقعا! : |

.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من دیگه پیاده نرفتم دانشگاه با تاکسی اونم تاکسی خطی نه... آجانس
جدی خیلی وحشتناکه
هی میگیم داعش چقد وحشیه اما این کاره مردای ایرانی خیلی وحشیانه تر از کار داعشه

Veteran

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
عروس زاگرس ؛ آلامتو

در جواب به فری بوی گفتم که اقدامات مثبت سپاه و بسیج رو رد نمی کنم .

(در ضمن فری بوی عزیز ، من در غرب ایران زندگی میکنم ، در استان جنگ زده ایلام و بیشتر از شما پاسدار و سپاهی دیدم و باهاشون نسبت فامیلی
هم دارم ! !)
و واقعا هم برای خودم سواله اگه این کارو کردن ، چرا و دلیلش چی بوده !

خود سری ها رو نمیشه به بسیج نسبت داد ، درسته و ولی باید دید آیا واقعا اگه این افراد از نهاد یا سازمانی حمایت شدن ،

سازمان یا گروه مذکور اون ها رو از خودش مطرود میدونه یا نه .
اون قسمت شیطان بزرگ هم نقل قولی بود از حرف یکی از نماینده های مجلس !

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از The Merovingian :
اسم و نوع اسیدی که استفاده کردن چی بوده؟ سوال مهمیه

کاشف به عمل اومد که نیتریک اسید یا سولفوریک اسید استفاده میکردن :|

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

veteran

تو کشور ما یه دردی که هس استفاده از شبکه های اجتماعیه.فیس بوک لاین وایبر ... و ...
یه اتفاقی که میفته یه عده ادم بیکار و الاف و االبته هم در کنار این الافای عزیز یه عده هم هستن که یکم جهت دار کار میکنن میان میشنن و چرت ترین موضوعات رو به هم ربط میدن.

نمونش همین ماجرای لامپ.متاسفانه رفتاری که همین خود ما ها تو این داستان از خودمون نشون دادیم هیچ نشونه ای از فرهنگ و انسانیت نداشت.
در کمتر صدم ثانیه فیلم پخش شد همه دیدن،تکثیر شد،جکش ساخته شد،هنوز هیچ خبری نشده بود از بوشهر حرف به میون اومد بعد از کادر پزشکی بعد از اخراجشون بعد از شیراز بعد از خودکشی بعد از خود سوزی و ... و هیچ کسمون هم به این فکر نکرد که ابروی یه خانواده ابروی یه دختر ابروی یه هم وطنمون به اب رفت.اون کسایی که به این جکای مسخره میخندن بدونید هیچ بویی از ناموس و غیرت نبردن.
یا داستان خرما های سمی که توسط داعش وارد ایران میشه...یا داستان روغن پالم و ... بحثی در مورد اینکه این اتفاقات درسته یا نه نیست.بحث در مورد بی اخلاقیه یه عده معدوده که بی هیچ مدرکی زبونشون رو به هر حرفی مجاز میدونن.

تو دوست عزیز من ازت یه خواهش دارم.
گقتی بسیج و سپاه.
اصلا بسیج رو هیچ فقط سپاه،ازت میخام یه مدرک مستدل و قابل اتکا برای من ارایه کنی که این اتفاق مربوط به این ارگانه.یا اصلن این ارگان ربطی به این ماجرای اسید پاشی داره.
متسدل خواهش میکنم.نه اینکه فلانی در فلان شبکه فلان حرفو زد،یا اینکه چرا مسولین سکوت کردن و ... .تو اگه یه مدرک به من دادی هیچ حرفی نیست اما اگه ندادی لااقل اینو بدون که طبق معمول حرکت بعدی اینه که وقتی متهم یا متهمین دستگیر بشن صحبت از این میشه که اینا فیک هستن و اینا متهمین اصلی نیسنو اینا صحنه سازیه و دسته خودشون در کاره و ... و درضمن بدون هر حرفی که میزنی اگه قابل اتکا باشه خودت سنگین تری وگرنه توام یکی از همونایی هسی که نگا میکنن ببینن بقیه چی میگن اونم تکرار کنه.اگه هر کس هر حرفی رو که میشنوه قبل از اینکه به یه نفر دیگه منتقلش کنه یکم رد مورد فکر کنه و تحقیق کنه الان وضعمون این نبود.

این اسیدپاشیا کار هر بی ناموسی که هست،کار هر بی شرف و بی غیرتی که هست دل همه رو به درد اورده.بازم میگم هر کسی که میخاد باشه.ولی دردناک تر این حرفاییه که حتی به کوچه و خیابون هم کشیده شده.

در ضمن خطاب به دوستانی که میگن مسوولین چرا سکوت کردن.
اولا که سکوت نکردن و اظهار نظر کردن.دومن دلیل اینم که مسوولین مثه منو شما نمیان هر روز این اتهام رو به یه نفر نسبت بدن اینه که اونا مسوولن و حرفاشون جنبه حقوقی داره و اگه یه حرفی زدن پس فردا باید پاش وایسن،مثه مردم عادی نیسن که یه چیزی بگن کسی هم نگه خرت به چند؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

اول بگم که فکرمی‌کنم با این اتفاقاتی که افتاده خیلی خیلی لزومِ قصاص در جامعه آشکار می‌شه؛
وقتی که کسی یه جرمی مرتکب می‌شه، مثلِ کشتنِ آدم به صورت عمد، وقتی جون‌ش گرفته‌بشه خیلی خوب در جامعه این تفکر ایجاد می‌شه که جانِ انسان‌ها ارزش‌مند‌ه، بچه‌بازی نیست یه چاقو بذارن تو جیب‌شون و برایِ بقیه شاخ و شونه بکشن. برای همین هم هست که درصدِ قتل در کشورِ ما نسبتِ به کشورهایِ دیگه کم‌تره.
در موردِ اسیدپاشی هم اگه یک بار، اقدام جدی صورت بگیره و با سوءاستفاده از احساساتِ مردم اونا رو از قصاص منصرف نکنن قطعن کسی به خودش جرئت نمی‌ده همچین اقدام غیرانسانی و وحشیانه‌ای رو انجام‌بده.

من هیچ توجیهی نمی‌تونم برایِ این کار داشته‌باشم چون کسانی که آسیب‌دیدن می‌گن خصومتِ خاصی با کسی نداشته‌اند که اگه خصومتی هم داشته‌باشن باز هم توجیهِ مناسبی نیست.

در موردِ این که کارِ چه‌کسی‌ست هم نمی‌تونم حدسِ خاصی بزنم فعلن؛ فقط باید بررسی کرد که چه کسی از این کار سود می‌بره و شاید بشه یه نتایجی گرفت.

در موردِ اجتماعات هم من فکرمی‌کنم اقدام بدی نیست از جهاتی(اما شاید حاشیه‌سازی بشه و زمینه‌یِ سوءاستفاده رو فراهم کنه، از این نظر خوب نیست)، اون‌م به این دلیل که نشون داده‌بشه که مردم بی‌تفاوت نیستن و اقدامِ جدی‌ای صورت‌بگیره. اما فکرمی‌کنم بهتره قانونی و بامجوز باشه تا اتفاقِ خاصِ دیگه‌ای نیفته این وسط. :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

حالا مسءله جدیدی پیش اومده و اونم عده ای لات و اراذل ان که راه میوفتن تو خیابونا رو دخترا اب میپاشن و دخترا در حد سکته کردن میترسن و گاها تا یک ربع فرد حس میکرده اسید پاشی شده و وسط خیابون زجه میزده،
واقعا چقدر راحت با اعصاب مردم بازی میشه خود تونو یک دقیقه جای اون دختر بزارید

بالا