• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتخاب رشته - راهنمایی و مشاوره برای کنکور 93

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : انتخاب رشته

همایش دانشکده فنی تهران هم مثل اینکه ۱۱م قرار هست باشه. اطلاعات تکمیلی رو می‌گم. فعلا آمادگیش رو داشته باشید که اگر می‌خواید شرکت کنید اون حول و حوش برنامه‌ای نذارید!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

الکترونیک سخته. واقعا سخته. بازار کار هم نداره. چون اصولا یک صنعت high-tech هست الان و ایران عددی نیست تو دنیا جلوی امپراتوری هایی مثل آی بی ام و اینتل. مخابراتی و قدرتی دیدم کارهای جدی و به روزی انجام میدن ولی الکترونیکیا خیلی جالب نیست اوضاعشون. اصلا توصیه نمیکنم برید الکترونیک. به نوعی هم هست فضاش که حتی خارج بری هم چیز زیادی گیرت نمیاد. جای کارآفرینی هم نداره. کار هست ها ولی خب کار جالبی نیست نسبت به برق خوندن! البته فعلا که شما در مرحله انتخاب گرایش نیستید.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

درسته،الان که لازم نیس گرایش انتخاب کنم اما من به امید الکترونیک میخواستم برم برق البته از کنترل هم بدم نمیاد اما بیشتر الکترونیک دوس دارم، به مخابرات و قدرت زیاد علاقه ندارم.
دیگه واقعا دارم هنگ میکنم :| امیدوارم همایش انتخاب رشته شریف کمکم کنه که تصمیم نهایی و درست رو بگیرم

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Lily Delicated :
درسته،الان که لازم نیس گرایش انتخاب کنم اما من به امید الکترونیک میخواستم برم برق البته از کنترل هم بدم نمیاد اما بیشتر الکترونیک دوس دارم، به مخابرات و قدرت زیاد علاقه ندارم.
دیگه واقعا دارم هنگ میکنم :| امیدوارم همایش انتخاب رشته شریف کمکم کنه که تصمیم نهایی و درست رو بگیرم
مگه برق انتخاب گرایشش وقت انتخاب رشته است؟
حتما با سال بالاییا و دانشجوای ارشد صحبت کن.

scare

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
متالورژی استخراجی

الان نمیدونم کسی اطلاعاتی داره یا نه ، ولی نمی دونید ادبیات زبان انگلیسی یا فرانسه خوندن برای کسی که علاقه داره چطوره؟ نظری ندارید ؟

Farzaneh.B

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر / هندسه محاسب

نمیتونم نقل قول کنم، در جواب به سوال "فرق علوم کامپیوتر و نرم افزار؟" میگم:
بچه های نرم افزار واحدای عملی از ما بیشتر دارن ..آزمایشگاهای مختلف دارن و برای درسای مشترکمون اونا پروژه های بیشتری نسبت به ما دارن ...البته این چیزایی که میگم شاید تو دانشگاه های دیگه برقرار نباشه .علوم کامپیوتر پایه اش ریاضیه ...تئوری کار میشه ...بیشتر تمرکز روی اینه که شیوه ی بهینه ی حل یه مسئله ارائه بشه. و درسایی که راجع به شیوه ی حل مسئله هستن مث طراحی الگوریتم و نظریه زبانها و ماشینها توی دانشکده ریاضی واقعا متفاوت از دانشکده کامپیوتر ارائه میشه بحث بسط داده میشه .
واحدای مشترک زیاده ولی تو همین واحدای مشترک تفاوتایی وجود داره مثلن اگر اشتباه نکنم درس سیستم عامل تو دانشکده مهندسی 3 واحده برای ما 4 واحد.
و البته واحدای متفاوتی هم هست که توشون اشتراک وجود داره مثلن واحدای ریاضی بیشتری علوم کامپیوتر میگذرونه ولی توی همونا هم اشتراکایی وجود داره مثلن ریاضیات گسسته ی مهندسیا خلاصه شده و یه مقدار سطح پایینتر مبانی ریاضی و مبانی ترکیبیات و مبانی احتماله و مثلن اصول سیستمها که ما داریم ترکیبی از مدار منطقی، اسمبلی و معماریه اگه اشتباه نکنم که قطعا یکی از این 3 تا درس توجه بیشتری میشه دو تاش تقریبن ایگنور میشه.

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از میم ح میم دال :
الکترونیک چیکار کنی؟ هدفت چیه؟
ترجیح میدم واسه خودم کار کنم. بُرد و کیت واسه جاهای مختلف طراحی و تولید کنم. دیدم شرکت هایی که کارشون همینه مثلا برای سیستم دزدگیر یه مغازه یه کیت خاص طراحی میکنن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

بچه‌ها یه چیز بگم. نسبت به بازار کار خیلی رویایی فکر نکنید. یه مقدار وضعیت متفاوته با چیزی که شما الان فکر می‌کنید.

درمورد گرایش‌های کامپیوتر هم که دیگه نیازی به صحبت نیست با توجه به اینکه ظاهرا امسال قرار نیست گرایش بخوره کامپیوتر.

درمورد ادبیات فرانسه و انگلیسی، من دوستی دارم که ادبیات فرانسه دانشگاه تهران قبول شد و اولش خیلی ناراحت شد ولی خب الان کلا خوشحاله :D

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نظرم بیشتر در مورد علایقت تحقیق کن و کارهایی که میشه با رشته های مختلف انجام داد. اگر اینکار بیشتر از هرچیزی واست هیجان انگیزه الکترونیک انتخاب خوبیه. مهمترین چیز اینه که لذت ببری از انتخابت.

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از مهســـــــــــــا :
درمورد ادبیات فرانسه و انگلیسی، من دوستی دارم که ادبیات فرانسه دانشگاه تهران قبول شد و اولش خیلی ناراحت شد ولی خب الان کلا خوشحاله :D

چرا اونوقت؟

• لایک
امتیازات: scare

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

چى چرا؟چرا ناراحت شد یا چرا الان خوشحاله؟

چرا الان خوشحاله؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

چرا الان خوشحاله؟
خب چون با علاقه‌ش کاملا جور در می‌آد. رشته ی قشنگ و لطیفیه! الان هم انگلیسی درس می‌ده هم فرانسه. درس خوندن هم بهش فشار نمی‌آٰره. تفریح می‌کنه. زندگی می‌کنه!
برادر خودم اشتباهی رفت تو رشته‌های فنی...الان هم داره دکتری می‌گیره ولی همیشه می‌گه باید زبان می‌خوند و اینقدر خودشو اذیت نمی‌کرد(به ۴زبان مسلطه و استاد کانون زبانه) و می‌گه که آدم فنی خوندن نبوده و از سر جوگیری رفته تو این مسیر...
ولی خب خیلی‌ها وقتی ۱۸ سالشونه فکر می‌کنن باید برن رشته‌ی سخت بخونن و این رشته‌های آسون بی‌کلاسن و ... :D

xچرا من نه می‌تونم نقل قول کنم و نه می‌تونم لایک و دیسلایک کنم؟‌:(

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

خب چون با علاقه‌ش کاملا جور در می‌آد. رشته ی قشنگ و لطیفیه! الان هم انگلیسی درس می‌ده هم فرانسه. درس خوندن هم بهش فشار نمی‌آٰره. تفریح می‌کنه. زندگی می‌کنه!
برادر خودم اشتباهی رفت تو رشته‌های فنی...الان هم داره دکتری می‌گیره ولی همیشه می‌گه باید زبان می‌خوند و اینقدر خودشو اذیت نمی‌کرد(به ۴زبان مسلطه و استاد کانون زبانه)
ولی خب خیلی‌ها وقتی ۱۸ سالشونه فکر می‌کنن باید برن رشته‌ی سخت بخونن و این رشته‌های آسون بی‌کلاسن و ... :D
آخه تدریس زبان فکر نمی کنم درآمد خوبی داشته باشه. حالا فرانسه و زبان های دیگه شاید بهتر باشه اما انگلیسی نه. چیزی که زیاده معلم زبان انگلیسی و حاضرن با حقوق پایین برن کار کنن.
یکی از آشناهای ما دکتری زبان انگلیسی از دانشگاه تهران داره یه مدت هم تو ایران استاد دانشگله علامه بود به زور خرجشو در میاورد. رفت نیوزلند یه سال نشده برگشت. دوباره رفت استرالیا الان دوباره میگه که اونجا هم شرایطش خوب نیس میخواد برگرده ایران با همون حقوق کم کار کنه!

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

چند تا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدید
کدام رشته ها در جامعه اشباع شده اند؟کدام رشته بعد از فارغ تحصیلی به پارتی بازی برای استخدام نیاز ندارد؟کدام رشته به نظرتون آینده ی روشن در این وضع کنونی جامعه دارد؟و کدام رشته دارد به سمت افول پیش میرود؟
آیا به نظرتون نباید به سمت رشته های بدون کنکور رفت؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

آخه تدریس زبان فکر نمی کنم درآمد خوبی داشته باشه. حالا فرانسه و زبان های دیگه شاید بهتر باشه اما انگلیسی نه. چیزی که زیاده معلم زبان انگلیسی و حاضرن با حقوق پایین برن کار کنن.
یکی از آشناهای ما دکتری زبان انگلیسی از دانشگاه تهران داره یه مدت هم تو ایران استاد دانشگله علامه بود به زور خرجشو در میاورد. رفت نیوزلند یه سال نشده برگشت. دوباره رفت استرالیا الان دوباره میگه که اونجا هم شرایطش خوب نیس میخواد برگرده ایران با همون حقوق کم کار کنه!
فکر می‌کنم فرانسه بهتر باشه. دوستم راضیه واقعا از کارش.
استاد آلمانی من تو کانون زبان دانشجوی دکترای دانشگاه تهران بود و خودش هم همونجا تدریس می‌کرد. راضی بود واقعا از کار و رشته‌ش.
بعد اینکه بستگی داره به هدفت از زندگی! اینکه درآمده چقدر برات هدف باشه. آره با تدریس زبان نمی‌شه اندازه‌ی یه پزشک درآمد داشت! ولی دوست من دختره و همین که خرج خودش رو دربیاره و تفریحاتش رو واسش کافیه. عوضش کلا خوش می‌گذره بهش :D هیچ سختی هم نمی‌کشه. الان هم مترجم زبان فرانسه هست. (مثلا برای من درآمد مهمه و کلا می‌خوام از پس یه زندگی کامل بتونم بربیام. ولی برای اون اینجوری نیست)
زن‌داداش خودم هم انگلیسی خونده و درس می‌ده و راضیه از کارش.
به هرحال هرکس استعدادی داره. یه سری واقعا تو زبان خیلی استعداد دارن. مثل برادرهای خودم یا دو تا دختر تو کلاس آلمانیمون که اصلا یه چیز عجیبی بودن! من شخصا اینجوری نیستم و خیلی معمولیم تو زبان یاد گرفتن. خب معلومه به درد من نمی‌خوره!
بعد داداش بزرگم که داره دکتری رشته ی فنی می‌گیره کارش کلا فقط با زبانه :D رشته ی فنیش الکی فقط مدرک دانشگاهه! واسه همین پشیمونه از اینکه نرفته زبان بخونه.

ولی خب مثلا یه دختری بود تو کلاس آلمانی که استاد فرانسه‌ی کانون بود. دورشته‌ای انگلیسی و فرانسه خونده بود دانشگاه شهید بهشتی. بعد هم ارشد فرانسه دانشگاه تهران خونده بود و پایان‌نامه‌ی دوزبانه داده بود برای ارشد! تطبیقی ادبیات فرانسه و انگلیسی. کلی چیزهای خفن داشت. ولی الان خیلیییییییی ناراضی بود. می‌گفت اینقدر زحمت کشیدم آخرش چی شدم؟!‌ معلم زبان! که چی واقعا؟! الان هم می‌خواد کلا بره هنر بخونه!
به نظرم از جنبه‌های مختلف می‌شه بهش نگاه کرد. یکی راضیه، یکی ناراضی!

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از Lily Delicated :
این برا همه صادق نیس.مثلا معلم زبان دوره دبیرستان ما،دانشجوی دکتری دانشگاه شیرازه.تویه دو تا شهر زبانکده داره.تویه دوره ی ارشدش مدیرمون تعریف می کرد که اساتید دانشگاهش بهش می گفتن که شما نیازی نیس بیای سر کلاس اونقدر که سطح علمی این بشر زیاد بود.خیلی باشخصیت بود.با توجه به مقالش تویه دوره ارشد که پایان نامش هم بود فک کنم از آلمان براش بورس اومد ولی خب به خاطر زن و بچه دار بودنش نخواست که بره.از آموزش و پرورش حقوق می گیره،درآمد 2 تا زبانکدش رو داره،تویه دانشگاه شیراز هم به عنوان مربی{به خاطر دانشجویِ دکتری بودنش} تدریس میکنه و حقوق می گیره.
خلاصه دوستان بفهمین که هنوز خیلی جاها به سواد آدم اهمیت میدن نه به عنوان مدرکش.هر کسی می تونه تویه رشته ی خودش سرآمد و بهترین باشه و از این عالی بودنش استفاده کنه و دخل و خرجش هم به هم بخوره. :|
در ضمن یادم رفت بگم که تویه مدرسه ما به اتفاق آرا بهترین و با سواد ترین معلم می شد از نگاه دانش آموزان :D با این که ایشون معلم یه درس عمومی بود.

shadi1201

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آباده
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من یه چیزیو متوجه نشدم یکی اگه بخوادهم یه رشته ی فنی بخونه و هم یه رشته زبان باید دقیقن چیکار کنه؟؟؟

تو انخاب رشته که فقط یکیشو قبول میشه پس از ترم چند میتونه دو تا رشته بخونه؟؟؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

شرایط دو رشته ای کردن رو بعدا توی دانشگاهتون باید ببینین چجوریه
طبق چیزی که من میدونم از ترم 3 یا 4 میشه

بالا