• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خلاصه نویسی و نکته برداری

viola

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ف.ر.ز
شهر
- استپانچکوف -
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
:|
رشته دانشگاه
【 دندانپزشکی】
پاسخ : خلاصه نویسی و نکته برداری

مراحل مختلف چرخه ها رو با رنگ های مختلف بنویسین تا بهتر یادتون بمونه:

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B8%DB%B2%DB%B0_%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B0%DB%B5%DB%B0.jpg

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B8%DB%B2%DB%B0_%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B8.jpg

viola

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ف.ر.ز
شهر
- استپانچکوف -
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
:|
رشته دانشگاه
【 دندانپزشکی】

اینم کل ساختارهای شیمی: یه روز قبل کنکور یه نگاه بهش بندازین

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B8%DB%B2%DB%B0_%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B2%DB%B4%DB%B4.jpg

%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B8%DB%B2%DB%B0_%DB%B1%DB%B1%DB%B0%DB%B3%DB%B0%DB%B6.jpg

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

دوستان میشه برای درس دینی خلاصه نویسی کرد؟ یه بار خواستم خلاصه نویسی کنم دیدم باید کلا کتابو کپی کنم. اما این آزمون که جمع بندیه فهمیدم چقدر به خلاصه دینی نیاز دارم. پیشنهادتون چیه؟

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

یک نکته ی واضح که فکر میکنم خوب باشه بهش تاکید کرد اینه که خلاصه نویسی خیلی خوب و لازمه ولی از اون مهم تر خوندن اون خلاصه هاست ، حتما خلاصه نویسی کنید و حتما اونارو در وقت خوب و مفید بخونید ! :D
نکته ی دیگه این که خلاصه های خودتون رو ویرایش کنید ، بعد از چند وقت اگه احساس میکنید خلاصه هایی که نوشتید براتون بدیهی شده مسائلش (گاهی بعد از یک مدت یکسری مطالبی که قبلا سخت بوده ساده میشن ) ویرایش کنید چون هم خلاصه هاتون خلاصه تر میشه هم بهتر میشه :D

نکته ی دیگه این که صبح آزمون نشینین خلاصه هاتون رو بخونین ،اصلا کار خوبی نیست ، تراز کاذب میده بهتون و دچار مشکلاتی میشین که حتی متوجهش هم نمیشین ! :D

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadlove :
من از این کتابهای لقمه داشتم هفته اخر خیلی کمکم کردن .
یه جا میدیدم یه نکته نداره تو خود کتابه بهش اضافه میکردم .

اینم کلکسیونمه :

27660790478227503397.jpg

خلاصه هم داشتم جدا ولی نمیدونم چرا هفته اخر اعتماد کردم به این کتابها که داشتم :D :-""""
اینا کتابای خوبین منم ازشون خیلی استفاده میکردم.
به جز قیدنامه زیستش! من به شخصه فک میکنم حفظ کردن یه سری قید به صورتی که تو این کتابا اومده هم خیلی خیلی خسته کنندس هم اونقدر که باید کارایی نداره! آدم اگه خودش تو کتاب درسیش همراه با متن کتاب قید رو بخونه خیلی بهتر از حفظ کردنِ اینجوریه!
ولی حفظیات شیمی و پیام آیاتش واقعا حرف نداشت!
لغت و املاشم من خیلی بیشتر از کتابایی مث کلک و الگو پسندیدمش. نقطه قوتش این بود که جمله ای که اون لغت توش به کار فته بود رو آورده بود! من به شخصه تا وقتی کاربرد اون واژه تو جمله تو ذهنم نباشه عمرن نمیتونم معنیشو حفظ کنم!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

من وقت نمیکنم خلاصه نویسی کنم هیچی رو !!! خود درس هم به زور میرسم بخونم و تست هاشو بزنم !! :-?? :-??

A l p h a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
کامپیوتر - معماری کامپیوتر
تلگرام

به نقل از F@|-|!mEh :
من وقت نمیکنم خلاصه نویسی کنم هیچی رو !!! خود درس هم به زور میرسم بخونم و تست هاشو بزنم !! :-?? :-??
الویت مطمعنن با درس خوندنه ، اگه وقت نمیکنی که خلاصه نویسی انجام بدی به حداقل ها برس ، اولا که تلاش کن تا سرعت عملت تو درس خوندن رو افزایش بدی ، چیزایی که وقتت رو میگیره رو کم کن ، گاهی وسواس ها سرعت مارو میگیرن ، مثلا من باید ریاضی رو با خودکار آبی مارک زبرا حل کنم ، اگه از این وسواس ها داری سعی کن ازشون خارج بشی ، چون اینطور وسواس ها خیلی وقتت رو خواهد گرفت .

حداقل کاری که میتونی انجام بدی ، اگه نمیتونی خلاصه نویسی بکنی ،استفاده از مارکر هاست ، نکات مهم رو توی درسنامه ها مارکدار کن ، ولی حواست باشه خیلی دقیق باید اینکارو انجام بدی ، یکطوری نشه کتاب رو برداری از بالا تا پایین رنگی کنی ، یا یک کلمه تنها رنگی کنی بعدا که رفتی خوندی مجبور بشی کل متن رو بخونی تا بفهمی چرا اون کلمه رو رنگی کردی :D

مارکدار کردن تست ها هم اگه به روش درستی انجام بشه خیلی خوب و مفید خواهد بود :D

نازلی :)

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

پشتیبان من میگفتند که خودشون اصلا خلاصه نویسی نکردن و فقط نکته های مهمو تو کتابشون نوشتن همونایی که های لایت کرده بودنو بعد هفته اخر کنکور که کتابشونو ورق میزدن خوندن اونارو دوباره و میگفتن اگه تو کتاب نکته ها نوشته بشه هربار که متابو میخونید اونارم میخونید
درمورد کتاب درسی هم های لایت میکردن
بعد گفتن برا اینکه یه منبع داشته باشن که خلاصه نوشته باشه اینارو خوندن:
ادبیات و زیست و شیمی: همایش نشر دریافت
دین و زندگی:خط ویژه گاج
ریاضی و فیزیک گفتن برا مرور فقط فرمولها و بعضی نکات خاص
عربی:قواعد و روخوانی کردن
و زبان:لغات
برای زیست کتابای لقمه مهروماه رو هم خوندن

ایشون میگن که خلاصه نوشتن تو سال کنکور که وقت کمه اشتباهه

بعد این کتابارو طبق برنامه کانون از همون اول بخونید

• لایک
امتیازات: ZDM

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از غزلــ :
پشتیبان من میگفتند که خودشون اصلا خلاصه نویسی نکردن و فقط نکته های مهمو تو کتابشون نوشتن همونایی که های لایت کرده بودنو بعد هفته اخر کنکور که کتابشونو ورق میزدن خوندن اونارو دوباره و میگفتن اگه تو کتاب نکته ها نوشته بشه هربار که متابو میخونید اونارم میخونید
درمورد کتاب درسی هم های لایت میکردن
بعد گفتن برا اینکه یه منبع داشته باشن که خلاصه نوشته باشه اینارو خوندن:
ادبیات و زیست و شیمی: همایش نشر دریافت
دین و زندگی:خط ویژه گاج
ریاضی و فیزیک گفتن برا مرور فقط فرمولها و بعضی نکات خاص
عربی:قواعد و روخوانی کردن
و زبان:لغات
برای زیست کتابای لقمه مهروماه رو هم خوندن

ایشون میگن که خلاصه نوشتن تو سال کنکور که وقت کمه اشتباهه

بعد این کتابارو طبق برنامه کانون از همون اول بخونید
قطعا سال کنکور این فرصت رو به شما نمیده که همه درسها را بطور کامل خلاصه نویسی کنید.خلاصه نویسی کلا دو تا فایده قراره برای شما داشته باشه.اول اینکه مباحثی رو که حالا فرارن یا تو ذهنتون نمیره یا هرچی "بنویسید" تا تو ذهنتون بشینه. قطعا اگه از روی این کتابا هم مرور کنید به دفعات زیاد تاثیر خوبی میزاره ولی خب تاثیر نوشتن خیلی بیشتر از دیدن و خوندنه. فایده دومشم همینه که شما میگی که مطالب اصلی و مهم رو نزدیک آزمونا یجا داشته باشید که برای مرورش نیازی به حجم زیادی از کتابا و جزوه ها اینا نباشه که این کتابای خلاصه درواقع این هدف رو تامین میکنن.
ماهی یه سری چیزا کلا بیشتر مناسبه واسه خلاصه نویسی.مثل تاریخ ادبیات یا معانی لغتهایی که یادتون میره بصورت "فلش کارت" و مرور مرتب اون ها. یا فرمولهای ریاضی و فیزیک و وزنه اسامی و رنگها توی شیمی که فرار مخصوصا اسم و فرمول و ساختارای شیمی آلی خیلی بنظرم فرار من خودمم یادمه این قسمت رو خلاصه نویسی کردم سال کنکور همینطور اسمای سه فصل آخر زیست پیش رو هم اگه اولش یادتون میره یا قاطی میکنین میتونید یکجا بنویسید ولی میگم مباحث خلاصه نویسی ت حد زیادی به خودتون مربوطه فقط حواستون باشه که توش افراط نکنین که وقتتونو زیادی بگیره (;
من مباحثی رو که خودم خلاصه نویسی کردم و کتابای خلاصه ای که بنظرم میتونه مفید باشه رو بهتون میگم حالا. :)
ادبیات:همون طور که گفتم تاریخ ادبیاتها و لغات ته کتاب ب صورت فلش کارت مثلا
عربی:خلاصه قواعد رو میتونین برای خودتون راحت تو 5-6 تا برگه آچار بنویسید.
دینی:آیات رو حتما یجا جمع داشته باشید مثلا از کتابای آیات و روایت هم میتونین استفاده کنین الگو یا گاج :-"
زبان و زمین رو حرفی ندارم.
ریاضی و فیزیک:فرمولهای "اصلی" فقط (تاکیدمیکنم) و چیزایی مثل نمودار اینای مهم مثلا
شیمی:شیمی آلی؛ جرمهای مولی؛ رنگها؛ فرمولها کتابم همایش نشر دریافت چکیده کامل و خوبیه بنظرم :)
زیست:زیاد خلاصه نوشتن خودتون رو توش توصیه نمیکنم ولی میتونین دسته بندی کنین عوض خلاصه نویسی خیلی چیزا رو مثلن.مثل همون بیماریها و سه فصل آخر و اینا.کتاب چکیده هم همایش دریافت مخصوصا پیشش خیییلی خوبه ^_^ لقمه های مهر و ماه هم واسه قیدنامه و سه فصل آخر خوب بود بنظرم. :)

بالا