• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زن ناموس مرد نیست !

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
پاسخ : زن ناموس مرد نیست !

به نقل از Radical :
اسلام، داشتن چهار همسر دائمی را به طور هم زمان برای مرد جایز می داند. ازدواج مجدد مرد در حالی که زن دائمی دارد در غیر از برادر زاده و خواهر زاده [nb]توضیح المسائل (المحشى للإمام الخمینی)، ج‏2، ص: 466[/nb]، مشروط به اجازه همسر اول نیست اما اگر زن در عقد شرط کند که همسرش زن دیگری نگیرد به نظر برخی از فقها [nb]فتاوای مراجع محترم در مورد این که آیا زن اول می تواند شرط کند که : برای ازدواج مجدد اجازه زن لازم است، یا شرط کند که در صورت ازدواج مجدد، زن وکیل باشد که خودش را طلاق بدهد، بدین قرا ر است:
آیات عظام امام، بهجت، خامنه‏اى، فاضل، مکارم و نورى:
خیر، این شرط صحیح و نافذ نیست ولى اگر شرط کند که: «زن وکیل شوهر باشد، چنانچه شوهر ازدواج مجدد نماید، خود را طلاق دهد»، صحیح است. ( امام، استفتاءات، ج3، احکام ازدواج، س 55 آیت‏الله مکارم، استفتاءات، ج 2، س 907 آیت‏الله خامنه‏اى، استفتاء، س 7 آیت‏الله فاضل، جامع‏المسائل، ج 1، س 1533 آیت‏الله نورى، استفتاءات، ج 2، س 637 و توضیح‏المسائل، م 2534 دفتر آیت‏الله بهجت. با استفاده از نرم افزار پرسمان)
آیات عظام تبریزى، سیستانى و صافى: آرى، این شرط صحیح و نافذ است و اگر شوهر بعد از ازدواج، به این شرط عمل نکرد و ازدواج مجدد نمود، گناه کرده است. ( آیت‏الله سیستانى، منهاج الصالحین، ج 2، م 333 آیت‏الله تبریزى، منهاج الصالحین، ج 2، م 1395 آیت‏الله صافى، جامع‏الاحکام، ج 2، 5521. با استفاده از نرم افزار پرسمان)
آیت‏الله وحید: بنابر احتیاط واجب، این شرط صحیح و نافذ نیست ولى اگر شرط کند که: «زن وکیل شوهر باشد، چنانچه شوهر ازدواج مجدد نماید، خود را طلاق دهد»، صحیح است (آیت‏الله وحید، منهاج الصالحین، ج 3، م 9531. با استفاده از نرم افزار پرسمان)[/nb]، این شرط صحیح است و زوج نباید تخلف کند.

سوال: ازدواج مجدد مرد بدون رضایت همسر اول چه حکمی دارد؟

پاسخ آیت الله مکارم شیرازی: ازدواج دوم مشروط به اجازه همسر اول نیست ولی دادگاه ها معمولا به خاطر مسائلی که بر اثر ازدواج دوم بدون قید و شرط حاصل می شود، محدودیت هایی برای آن قائل هستند و لذا احتیاط آن است که تا ضرورتی نباشد اقدام به ازدواج مجدد نشود.

پاسخ آیت الله وحید خراسانی: در فرض سوال به خودی خود اشکال ندارد مگر این که در ضمن عقد نکاح یا عقد لازم دیگری زن شرط کند که مرد همسر دیگری اختیار نکند که در این صورت بنابر احتیاط واجب برای مرد ازدواج مجدد جایز نیست، ولی اگر ازدواج مجدد انجام داد عقدشان از این جهت اشکالی ندارد.

پاسخ آیت الله علوی گرگانی: شرعا مانعی ندارد و ازدواج باطل نیست.

پاسخ آیت الله محقق کابلی: اشکال ندارد.

پاسخ آیت الله روحانی: همسر اول در حین عقد می تواند در صورتی که با ازدواج مجدد مخالف است شرط کند که مرد بدون رضایت او نمی تواند همسر دیگری بگیرد و در این حالت چنانچه مرد اقدام به این کار نماید خلاف شرع مرتکب شده است و همچنین همسر اول در صورت اینکه با ازدواج مجدد همسرش مشکلی نداشته باشد، می تواند در حین عقد اول هیچ شرطی را مطرح نسازد و مرد را محدود به اجازه خودش نکند، نتیجه آنکه در مورد ازدواج مجدد، شارع مقدس رعایت رضایت همسر اول را نموده است.

× لطفاً اطلاعات غلط ندید :)
خانومِ رادیکال شما اطلاعات غلط ندید من گفتم قانونی نه شرعا، اگر یه کتاب قانون مدنی یا آیین دادرسی دم دست داشته باشی راحت می تونی پیدا کنی، جمله ی من رو دوباره بخونید، با دقت بخونید بعد جواب بدید.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

مرد میتونه با کسب رضایت از دادگاه و بدون اطلاع همسر قبلی ، زن دوم هم بگیره ! :)

کار سختی نخواهد بود :

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=238941

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

تو همون متن نوشته که اگه زن موقع عقد شرط کنه که با ازدواج مجدد شوهرش طلاق میگیره، میتونه طلاق بگیره

پس دیگه مشکل چیه؟

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

این شرط کردن مثل شرط کردن حق طلاقه که بدن به یک طرفه دیگه...

چند نفر رو میشناسی ک حق طلاق دو طرفه باشه یا برای زن باشه؟
:)
چیزی ک به عنوان اصل پذیرفته شده هست و شرع قبولش داره همین چیزیه که توی دفترچه های اولیه هست...

emperor of wind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشد

کاملا غلطه
یعنی خودتون الان ناموس کسی نیستین؟
اوطوری هرکسی میتونه به حریمتون تجاوز کنه
و کسی در قبال شما مسول نیست

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Radical :
مرد میتونه با کسب رضایت از دادگاه و بدون اطلاع همسر قبلی ، زن دوم هم بگیره ! :)

کار سختی نخواهد بود :

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=238941
خانومِ رادیکال چرا شما هیچی رو درست و کامل نمی خونید، یا اگر هم می خونید خدایی نکرده سعی می کنید بقیه رو گمراه کنید؟!
اولا: مرد نمی تواند با داشتن زن، همسر دوم اختیار کند مگر با اجازه دادگاه.
ثانیا: عواملی چون رضایت همسر اول، عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی، اعتیاد، ترک زندگی خانوادگی و ... موجب می شوند تا دادگاه به مرد اجازه تجدید فراش و ازدواج مجدد دهد.
نقل قول از منبعی که خودتون دادید، شرایط دادگاه برای اجازه ی ازدواج مجدد رو دوباره بخونید.

در ضمن یه بحث دیگه هم در مورد دادگاه وجود داره که فعلاً جاش نیست بگم ولی اگر در ادامه لازم شد گوشزد می کنم.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به جاستین :

الان دوره پاره سنگی نیست که ما نیاز داشته باشیم به یک مرد برای دفاع ، الان ما سیستم قضایی داریم و اون در مقابل ما مسئول هست به علاوه هرگونه خشونت و درگیری خارج از سیستم قضایی نمونه ی نقض قوانین و تخلف محسوب میشه و پیگرد قانونی داره
--------------------------------------

به s2ma

یکی از اقوام زن دوم گرفته بود و ما کاملا در جریان پرونده ش بودیم با رای دادگاه به این سه دلیل:
۱-توان مالی ۲-عدم رضایت از زندگی زناشویی ۳-ترس از به گناه افتادن

به علاوه صیغه که نه نیاز به اجازه ی همسر داره و نه نیاز به رای دادگاه من هم در متن اصلی نگفتم حتما ازدواج دائم منظورمه :)

بعدا نوشت : در سیستم قضایی اگر مردی ببینه زنش در حال سکس با فرد دیگه ای هست و بدونه که این کار با رضایت زن بوده همون لحظه میتونه هم زن و هم مرد رو بکشه :) احتمالا چون زن ناموسه مرده
اما مرد میتونه بره صیغه کنه و از شیر مادر هم حلال تره

emperor of wind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشد

به نقل از Radical :
به جاستین :

الان دوره پاره سنگی نیست که ما نیاز داشته باشیم به یک مرد برای دفاع ، الان ما سیستم قضایی داریم و اون در مقابل ما مسئول هست به علاوه هرگونه خشونت و درگیری خارج از سیستم قضایی نمونه ی نقض قوانین و تخلف محسوب میشه و پیگرد قانونی داره
--------------------------------------

به s2ma

یکی از اقوام زن دوم گرفته بود و ما کاملا در جریان پرونده ش بودیم با رای دادگاه به این سه دلیل:

به علاوه صیغه که نه نیاز به اجازه ی همسر داره و نه نیاز به رای دادگاه من هم در متن اصلی نگفتم حتما ازدواج دائم منظورمه :)
به خانوم::
ببخشیدا شما هر اتفاقی برات بیوفته میری دادگاه؟؟
باباتون کاره ایت نیستن؟؟؟
آره؟؟
عجبا
چرا نمیخوای قبول کنی و رو حرفت پافشاری میکنی ؟؟؟
یکم فقط
فقط یکم حق گرا و درست بین باش

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

یک سری اتفاقات رو ترجیح میدم چشم پوشی کنم.

و بله اگر اتفاق خاصی مثلا تجاوز رخ بده قطعا میرم دادگاه.

واقع بینی من رو شما نمیتونید مشخص کنید

من هم نمیتونم مشخص کنم شما واقع بین هستید یا خیر.

من به عنوان یک انسان توان دفاع از خودم رو باید در جامعه داشته باشم ، دولت و سیاست و قوه قضایی وظیفه ی برقراری امنیت رو در جامعه دارند
به علاوه سیستم قضایی حامی تمامی افرادی که در کشور زندگی میکنند هست

پس به جای این که زن رو ناموس مرد بدونیم باید اون رو یک انسان ازاد بدونیم

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Radical :
به s2ma

اون دیگه ربطی به قانون نداره، بر فرض درست بودن داستانی که گفتید هم مشکل از اجرای قانون بوده نه اصلِ قانون.
دادگاه کارش رسیدگی به چیزا ی غیر معمول هست، مثل همین زنِ دوم یا ازدواج دختر بدون اجازه ی پدر، دیگه مشکل از اجرای قانونه بوده توی ماجرای آشنا ی شما.
عقد موقت هم اجازه نمی خواد چون اون زن هیچ حق مثل نفقه و ارث این چیزا نداره.

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Radical :

من به عنوان یک انسان توان دفاع از خودم رو باید در جامعه داشته باشم ، دولت و سیاست و قوه قضایی وظیفه ی برقراری امنیت رو در جامعه دارند

یه سوالی برام پیش اومد، شما که خودتون توی چند تا پست قبل حرفی رو زدید و ماجرایی گفتید که ناشی از کارآمد نبودن سازمان قضایی هست(این حرف شما بود، من نمی گم قبول دارم) پس چه جوری می خواین در صورت بروز اتفاق بدی اون رو کامل به مرجع قضایی ارجاع بدی و چه طوری می تونید تمام و کمال به دادگاه اعتماد کنید؟!

emperor of wind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشد

به نقل از Radical :

پس مشکله شما آزادیه نه اینکع ناموس و اینا
تو میخوای مثن آزاد باشی و هرکاری ک میخوای انجام بدی ولی چیزی ب نام ناموس یا تکیه گاه مثلا نمیزاره

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

س مشکله شما آزادیه نه اینکع ناموس و اینا
تو میخوای مثن آزاد باشی و هرکاری ک میخوای انجام بدی ولی چیزی ب نام ناموس یا تکیه گاه مثلا نمیزاره

فکر نکنم کسی از ازادی بدش بیاد ؟ مگه اینکه شما مشکل خاصی داشته باشید.

ناموس یا تکیه گاه مثله این میمونه که تو بیای تو شهر گشت ارشاد بذاری و بگی ازادید هر کاری بکنید ولی اینا پاچتونو میگیرن و دهنتونو سرویس می کنن :D

ه سوالی برام پیش اومد، شما که خودتون توی چند تا پست قبل حرفی رو زدید و ماجرایی گفتید که ناشی از کارآمد نبودن سازمان قضایی هست(این حرف شما بود، من نمی گم قبول دارم) پس چه جوری می خواین در صورت بروز اتفاق بدی اون رو کامل به مرجع قضایی ارجاع بدی و چه طوری می تونید تمام و کمال به دادگاه اعتماد کنید؟!

من خودم گفتم.
مثلن یه نفر به شما تجاوز کنه
خوب حالا به دادگاه شکایت کنی ؟ چی میشه ؟
مثلن میان میگن بیا برای تساوی تو هم به این تجاوز کن!!!
یا طرفو اعدام کنن. یا زندانی!

خوب این به هر حال قانونه. ولی اینکه فامیلت برن طرفو بکشن که اصلن مسخرس مگه جنگله ؟‌

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

اون دیگه ربطی به قانون نداره، بر فرض درست بودن داستانی که گفتید هم مشکل از اجرای قانون بوده نه اصلِ قانون.
دادگاه کارش رسیدگی به چیزا ی غیر معمول هست، مثل همین زنِ دوم یا ازدواج دختر بدون اجازه ی پدر، دیگه مشکل از اجرای قانونه بوده توی ماجرای آشنا ی شما.
عقد موقت هم اجازه نمی خواد چون اون زن هیچ حق مثل نفقه و ارث این چیزا نداره.

خیر در دادگاه چند مورد رو بررسی میکنن مثلاً اگر زن اول مهریه رو به اجرا گذاشته باشه و پرداخت نشده باشه حق ازدواج نداره مرد ، و باید بتونه خرج دو خانوار رو بده ، اگر مرد حدس بزنه در صورتی که ازدواج نکنه به گناه میوفته قاضی میتونه با مشاور دینی حرف بزنه و حکم صادر کنه

به علاوه یکی از چیزهایی که شما ذکر کردید ازدواج دختر بدون رضایت پدر هست !!! چرا باید برای ازدواج دختر رضایت پدر یا جد پدری شرط باشه؟ ؟ ؟

آیا غیر از اینه که ما زن رو انسان مستقلی نمیدونیم؟ :) که نمیتونه برای خودش و آینده و زندگیش تصمیم بگیره؟

تازه این فقط اول ماجراس ، خروج از کشور باید با اجازه پدر باشه ، خروچ از خونه به اجازه همسر :|

کلاً برای خیلی از چیز ها اجازه پدر شرط هست که همه ی این ها به نوعی محدودیت هایی برای زن هست به صرف زن بودن

یه سوالی برام پیش اومد، شما که خودتون توی چند تا پست قبل حرفی رو زدید و ماجرایی گفتید که ناشی از کارآمد نبودن سازمان قضایی هست(این حرف شما بود، من نمی گم قبول دارم) پس چه جوری می خواین در صورت بروز اتفاق بدی اون رو کامل به مرجع قضایی ارجاع بدی و چه طوری می تونید تمام و کمال به دادگاه اعتماد کنید؟!

نه اتفاقاً سیستم قضایی ما بسیار کار آمد هست ، اما به جای این که زن و مرد رو برابر و هر دو رو شهروند یک کشور بدونه

زن رو دختر ، همسر و ... خطاب میکنه و آزادی های اون رو مشروط میکنه :)

پس مشکله شما آزادیه نه اینکع ناموس و اینا

خیر من نمیگم هر زن حتماً باید بتونه بعد ازدواج با هر مرد دیگه ای همخوابه باشه

اما میگم اگر برای همخوابه شدن زن شوهرش حق داره اون رو به قتل برسونه یا سنگسار کنه یا...

شوهر هم نباید حق داشته باشه زن های دیگه ای رو صیغه کنه و باهاشون رابطه داشته باشه

بحث من اینه که تمام قوانین ما بر اساس اینه :

زن ناموس ـه مرده

11phantom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از Justin Bieber :
به خانوم::ببخشیدا شما هر اتفاقی برات بیوفته میری دادگاه؟؟
باباتون کاره ایت نیستن؟؟؟آره؟؟عجبا.چرا نمیخوای قبول کنی و رو حرفت پافشاری میکنی ؟؟؟
یکم فقط.فقط یکم حق گرا و درست بین باش
یکم دقت کنید که ما الان تو چه قرنی زندگی میکنیم . جامعه باید سیستم قضایی داشته باشه .باید بتونه از مردمش(چه زن،چه مرد) حفاظت کنه.
اگر اینطور باشه که شما می گید کسی که خانواده نداره کلن نمیتونه از خودش دفاع کنه . و این منطقی به نظر نمیرسه.
خانواده مجری قانون نباید باشه.اگر اینطور باشه هرج و مرج میشه و نظمی باقی نمیمونه.
(فکر نمیکنید درمورد افراد زود قضاوت میکنید؟)

emperor of wind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشد

به نقل از 11phantom :
یکم دقت کنید که ما الان تو چه قرنی زندگی میکنیم . جامعه باید سیستم قضایی داشته باشه .باید بتونه از مردمش(چه زن،چه مرد) حفاظت کنه.
اگر اینطور باشه که شما می گید کسی که خانواده نداره کلن نمیتونه از خودش دفاع کنه . و این منطقی به نظر نمیرسه.
خانواده مجری قانون نباید باشه.اگر اینطور باشه هرج و مرج میشه و نظمی باقی نمیمونه.
(فکر نمیکنید درمورد افراد زود قضاوت میکنید؟)
این سیستپی ک داری میگی اینقد بیکاره ک مثن برا تک تک افراد باید وخ بزاره؟؟؟
بعد رسیدگی ب جرایم بزرگتر رو باید عمه اشون انجام بده
اینا همین الانش ب جریام رسیدگی نمیکنن...چ برسه مثن چنین مورد عجیبی بش اضافه شد ک تازه زیادم هس :))
+برا اون دوتا بالایی:::
زن پایه و اساس خانوادس
تو هر خانواده ای هرکدوم از زن و مرد اگه با وجود همدیگه برن و چنین کاریو انجام بدن همون بهتر اون خانواده ب وجود نیاد و شمام نیای الکی سر این جیزای چرت و پرت بحث کنی
شما چرا ب مرد و اینا ب دیده ی دیوار در برابر آزادی نگا میکنین؟؟؟
الان فک کن تو خونه ات نشستی...یکی اتفاقی بیاد داخل جلو شوهرت یا هرکسی ک ما بش میگم همون پناه گاه هرکاری ک بخواد با شما بکنه!!!
اونا باید بشینینن بر و بر نگا کنن؟؟؟؟ !!!
شما در اصل دارین میگین ک پایه وجود خانواده و پایبندی از بین بره
و دارین چنین چیزیو ک جزو قوانین اسلامه زیر سوال میبرین
حرفت ی چیزی مث حسودیه ک چون شوخرم مثلا با خیلیآ رابطه داره..منم باید داشته باشم....پس شما نقش چیو برا هم بازی میکنین؟؟؟پشم؟؟؟
این بود آرمان های امام؟؟؟این بود آرمان های انقلاب؟؟؟نه این بوووود؟؟ :))
اون طوری که جامعه به بی بند و باری و کصافت کشیده میشه !!!
و مثال آخر:::
تو همین ایرانه خودمون..وختی شما دخدرا دارین اینور و اونور میرین...صددرصد یه پسری بهتون تیکع میندازه
حالا فک کن اون مسیرت همیشگی باشه و همیشم اون پسر بیاد و تنها شمام نباشی
خیلی دخدرا دیگه تو همون حاها توسط پسرای دیگه تیکه اندازی بشن :))
بعد جامعه اونقد بیکاره و از مشکلات اساسی کشوری میزنه ک بیاد اون هنه آدم یا بهتر بگم...نصفه جوانان مملکتشو دسگیر کنه؟؟؟
خیر!
اونموقع اس ک شما دفعه بعدی با ی مرد یا داداشته یا باباته یا زیدته یا ب هر حال همون ناموست میای و دهن یارو رو آسفالت میکنی و یارو دفعه دیگه بهتون نگاهم نمیکنه
که در نقطع بالا همون شوهرت میاد.اینا آموزش چگونه زیستنه ها :))

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

فکر کنم این تنها دلیل وجود قوه قضایی باشه اگه وظیفه دیگه جز رسیدگی به امور مردمش داره خوشحال میشم بدونم.

ینا همین الانش ب جریام رسیدگی نمیکنن...چ برسه مثن چنین مورد عجیبی بش اضافه شد ک تازه زیادم هس

برعکس به اینا داره زیاده رسیدگی می کنه! درواقع گشت ارشاد خودش بزرگترین معضل اجتماعیه یعنی خودش شده بلایه جونه مردم! طرف به یکی تجاوز کنه میگذره ولی به اینکه دو نفر دست همو گرفتن گیر میده.

زن پایه و اساس خانوادس

ولمون کنید بابا! یه دفعه میگید مرد یه دفعه میگید زن! اساس خانواده رو بی خیال شو!

تو هر خانواده ای هرکدوم از زن و مرد اگه با وجود همدیگه برن و چنین کاریو انجام بدن همون بهتر اون خانواده ب وجود نیاد و شمام نیای الکی سر این جیزای چرت و پرت بحث کنی
الان فک کن تو خونه ات نشستی...یکی اتفاقی بیاد داخل جلو شوهرت یا هرکسی ک ما بش میگم همون پناه گاه هرکاری ک بخواد با شما بکنه!!!

این چیزی که میگی فقط به حیطه خانواده بر نمی گرده!
این حس همزاد پنداریه! حالا به خاطر اینکه اون عده عزیزانتن برات مهم ترن! حالا فرض کن یه عده بریزن به داداشت حمله کنن! تو اون لحظه نمیای فکر کنی که نه داداشم که پسره به من چه ؟‌ خوب پس جنسیت این وسط مسخرس!

قوانین اسلام برای مسلمون هاست و شاید مسلمون ها اکثریت جامعه رو تشکیل بدن ولی نه کلشو.
و ما داریم قوانین جمهوری اسلامی رو زیر سوال میبریم و فرهنگ جامعه رو.

تو همین ایرانه خودمون..وختی شما دخدرا دارین اینور و اونور میرین...صددرصد یه پسری بهتون تیکع میندازه

یه دختر می تونه مثلن یه دفعه با دوست پسرش بره. ولی دقت کن. اون دوست پسر یا برادر یا پدر یا هرکی! ضد گلوگه نیست! ضد کبود شدن صورت و زیر چشم نیست! چاقو روش تاثیر داره و اسید می سوزنتش!

خوب پس اینجا وظیفه اون شخصیت با جنس مذکر نیست وظیفه قانونه.

------------شوخی --------
دیگه حالا هرچی لات باشی و این حرفا تهشم طرفداره جاستین بیبری! اصلن انتظار بیشتری ازت نمیره :))

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از مازیمون :
فکر کنم این تنها دلیل وجود قوه قضایی باشه اگه وظیفه دیگه جز رسیدگی به امور مردمش داره خوشحال میشم بدونم.

برعکس به اینا داره زیاده رسیدگی می کنه! درواقع گشت ارشاد خودش بزرگترین معضل اجتماعیه یعنی خودش شده بلایه جونه مردم! طرف به یکی تجاوز کنه میگذره ولی به اینکه دو نفر دست همو گرفتن گیر میده.

ولمون کنید بابا! یه دفعه میگید مرد یه دفعه میگید زن! اساس خانواده رو بی خیال شو!

این چیزی که میگی فقط به حیطه خانواده بر نمی گرده!
این حس همزاد پنداریه! حالا به خاطر اینکه اون عده عزیزانتن برات مهم ترن! حالا فرض کن یه عده بریزن به داداشت حمله کنن! تو اون لحظه نمیای فکر کنی که نه داداشم که پسره به من چه ؟‌ خوب پس جنسیت این وسط مسخرس!

قوانین اسلام برای مسلمون هاست و شاید مسلمون ها اکثریت جامعه رو تشکیل بدن ولی نه کلشو.
و ما داریم قوانین جمهوری اسلامی رو زیر سوال میبریم و فرهنگ جامعه رو.

یه دختر می تونه مثلن یه دفعه با دوست پسرش بره. ولی دقت کن. اون دوست پسر یا برادر یا پدر یا هرکی! ضد گلوگه نیست! ضد کبود شدن صورت و زیر چشم نیست! چاقو روش تاثیر داره و اسید می سوزنتش!

خوب پس اینجا وظیفه اون شخصیت با جنس مذکر نیست وظیفه قانونه.

------------شوخی --------
دیگه حالا هرچی لات باشی و این حرفا تهشم طرفداره جاستین بیبری! اصلن انتظار بیشتری ازت نمیره :))
مگه اینجا تگزاسه ؟؟؟ :))
کلا دارین ی دلیل میارین
آقای مازیمون:::
.
شما داری درباره ی قوانین جمهوری اسلامی ایران میحرفی ک ی ب اساس قوانین ی چیزیه ب نام دین
اون دین اسمش اسلامه...اسلام
:::برادر من تو با گشت ارشاد مخالفی چرا میتی خانواده و اینا رو زیر سوال میبری؟؟؟؟
خب بیشتریا با گشت ارشاد محالفن حتی من و ننه قزی
کلی میتونی شما برای حل این مشکل از کوچه پس کوچه ها و اینجور جاها استفاده کنی
ای بابا

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

بعد رسیدگی ب جرایم بزرگتر رو باید عمه اشون انجام بده
اینا همین الانش ب جریام رسیدگی نمیکنن...چ برسه مثن چنین مورد عجیبی بش اضافه شد ک تازه زیادم هس

الان بحث کار آمد یا ناکارآمدی سیستم قضایی نیست ، گرچه وظیفه سیستمه قضایی حفظ امنیت و آسایش و همینطور حل مشکلات جامعه هست .
در غیر این صورت همون نباشه بهتره!

زن پایه و اساس خانوادس
چرا بحث رو عوض میکنی ؟

یک مرد اگر بره 10 تا زن صیغه کنه در روز و با همشون رابطه داشته باشه هیچ مشکلی نداره بعد زنش اگه همچین کاری کنه سنگسار میشه؟

عدالت؟ :)

هه

به عنوان یک پسر اگر حق خروج از کشور رو بدون اجازه مادرتون نداشتید؟

و یا حق خروج از خونه بدون اجازه زن رو نداشتید؟

بعد زنتون میتونست با هر مردی رابطه داشته باشه و شما این حق رو نداشتید؟

و حجاب داشتید برای این که ایمان یک زن فرو نریزه و ...؟

آیا زن رو دیواری رو به روی آزادی نمیدیدید؟

ببین ما یک اخلاقیات داریم یک ناموس و غیرت!!!

کلاً اگر منظور از غیرت انسان دوستی باشه در این حالت جنسیت ، رنگ ، نژاد ، دین و ... نمیشناسه!!!

شما اگر ببینید فرد A توسط فرد B آزار داده میشه اگر انسان باشی و در توانت باشه که دفاع کنی حتماً این کار رو میکنی

برای شما مهم نیست که یک دختر داره یک پسر رو اذیت میکنه یک سفید پوست داره یک سیاه پوست رو اذیت میکنه یا یک ایرانی داره افغانی رو اذیت میکنه و...

حرفت ی چیزی مث حسودیه ک چون شوخرم مثلا با خیلیآ رابطه داره..منم باید داشته باشم....پس شما نقش چیو برا هم بازی میکنین؟؟؟پشم؟؟؟

شما فکر کنید من زرتشتیم!!!
چه دلیلی داره که بخوایم اسلام رو مبنا قرار بدیم؟

به علاوه اگر زن نقش پشم رو برای مرد بازی میکنه و احساساتش نادیده گرفته میشه پس هیچ دلیلی نداره که برعکسش منع بشه!!! :د

یعنی میگم یک جا مثه روسیه میاد میگه هم زن حق داره چند شوهر باشه هم مرد!!!!

یک جا مثل آلمان میگه نه مرد حق داره بیشتر از یکی زن داشته باشه نه زن حق داره بیشتر از یک شوهر!!!

خیلی دخدرا دیگه تو همون حاها توسط پسرای دیگه تیکه اندازی بشن :))
بعد جامعه اونقد بیکاره و از مشکلات اساسی کشوری میزنه ک بیاد اون هنه آدم یا بهتر بگم...نصفه جوانان مملکتشو دسگیر کنه؟؟؟
خیر!
اونموقع اس ک شما دفعه بعدی با ی مرد یا داداشته یا باباته یا زیدته یا ب هر حال همون ناموست میای و دهن یارو رو آسفالت میکنی و یارو دفعه دیگه بهتون نگاهم نمیکنه
که در نقطع بالا همون شوهرت میاد.اینا آموزش چگونه زیستنه ها

بهتر نیست بیرون رفتن یک زن رو مشروط بر وجود مرد بدونیم ؟ مثل عربستان که زن حق نداره به تنهایی از خونه خارج بشه؟ :د

×× اسلام دین کشور هست ، اما این جا از لحاظ اجتماعی بررسی میشه نه دینی!!!

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Radical :
خیر در دادگاه چند مورد رو بررسی میکنن مثلاً اگر زن اول مهریه رو به اجرا گذاشته باشه و پرداخت نشده باشه حق ازدواج نداره مرد ، و باید بتونه خرج دو خانوار رو بده ، اگر مرد حدس بزنه در صورتی که ازدواج نکنه به گناه میوفته قاضی میتونه با مشاور دینی حرف بزنه و حکم صادر کنه

به علاوه یکی از چیزهایی که شما ذکر کردید ازدواج دختر بدون رضایت پدر هست !!! چرا باید برای ازدواج دختر رضایت پدر یا جد پدری شرط باشه؟ ؟ ؟

آیا غیر از اینه که ما زن رو انسان مستقلی نمیدونیم؟ :) که نمیتونه برای خودش و آینده و زندگیش تصمیم بگیره؟

تازه این فقط اول ماجراس ، خروج از کشور باید با اجازه پدر باشه ، خروچ از خونه به اجازه همسر :|

کلاً برای خیلی از چیز ها اجازه پدر شرط هست که همه ی این ها به نوعی محدودیت هایی برای زن هست به صرف زن بودن

نه اتفاقاً سیستم قضایی ما بسیار کار آمد هست ، اما به جای این که زن و مرد رو برابر و هر دو رو شهروند یک کشور بدونه

زن رو دختر ، همسر و ... خطاب میکنه و آزادی های اون رو مشروط میکنه :)

خیر من نمیگم هر زن حتماً باید بتونه بعد ازدواج با هر مرد دیگه ای همخوابه باشه

اما میگم اگر برای همخوابه شدن زن شوهرش حق داره اون رو به قتل برسونه یا سنگسار کنه یا...

شوهر هم نباید حق داشته باشه زن های دیگه ای رو صیغه کنه و باهاشون رابطه داشته باشه

بحث من اینه که تمام قوانین ما بر اساس اینه :

زن ناموس ـه مرده

نه خانوم رادیکال، شما قانون رو نمی دونی از روی تجربه ی آشنا ها نظر ندید! بر اساس قانون یا باید زنِ اول توی دادگاه اجازه بده یا مشکلی داشته باشه که دادگاه به واسطه ی اون مشکل اجازه ی ازدواج مجدد رو بده، اون به گناه افتادن و این چیزا دلیلی برای اجازه ی دادگاه نیست اگر زن مشکلی نداشته باشه.
اون اجازه هم برمی گرده به اسلام و شرع و ربطی به قانون نداره، شما مشکلی داری برو مسیحی شو، یهودی شو یا هر دین دیگه ای!
حوصله ی بحث اعتقادی ندارم و به موضوع تاپیک و انجمن هم ربطی نداره وگرنه برای اون هم جواب قانع کننده واسه کسی که نمی دونه و نه کسی که خودش رو بخواب زده هست!

بالا