• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
پاسخ : دخترا برن خواستگاری

به نقل از tahereh :
دختراااااااااا غلط ميكنن برن خواستگاري مگه الكيييييييه؟؟؟؟؟پسرا به همين اميد باشن P:> P:> P:> P:>
.
چرا اونوقت؟؟؟؟
مگه خواستگاری رفتن برای دخترا بده؟؟؟
یه چیزایی رو جامعه از بچگی تو گوشمون خونده و خیلی از ماهاهم قبولش کردیم...
اینکه دخترا نرن خواستگاری خیلی هم بده.....با اینکار دخترا انتخاب رو برای خودشون محدود میکنن(اون دسته ای که به روابط قبل از ازدواج معتقد نیستن)
ازدواج یعنی اینکه دو نفر از هم خوششون بیاد بفهمن که همدیگرو درک میکنن وهر دو نفر طرف مقابل رو برای زندگی مشترک قبول کنن وبعدش خانواده ها با هم آشنا شن!!
ما توخانوادمون موارد زیادی رو داشتیم که خانواده دختر تقاضای ازدواج رو مطرح کرده واصلن هم مشکلی به وجود نیومده که هیچ هر دو خانواده راضی هم بودن...
این شکلی هم نبود که دختره گل ببره وپسره چایی بیاره.
پدر دختر یا نزدیکانشون با خانواده پسره صحبت میکنن وبعدش دو خانواده همدیگرو میبینن.....
........
این رسم چایی آوردن هم که بچه ها بهش اشاره میکنن...فکر کنم خیلی وقته که اجرا نمیشه...
به نقل از کبک :
دختری که بره خاستگاری دختر نیست X-(
چه ربطی داره؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه خدیجه خواستگاری محمد نرفت؟؟؟
یا محمد با علی صحبت کرد که بیاد خواستگاری دخترش؟؟؟
بعدش مشکلی ایجاد شد آیا؟؟؟
.......
..........
بقیه پستهارو نخنوندم :D

کبک

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
زاهدان و مشهد
مدال المپیاد
شیمی

خدیجه نه و حضرت خدیجه بعدشم حضرت خدیجه که نرفته خاستگاری یه پیک پیش حضرت محمد فرستاده تا علاقه اش رو اعلام کنه

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

چه فرقي ميكنه كي خواستگاري كنه؟؟
اصن به نظر من خواستگاري يه چيز فرماليته است واقعا

الان اينجوريه كه دختر نخ ميده يا پسر مخ دخترو ميزنه يه مدت دوس دختر دوس پسرن حالا برا اين كه يه رسميتي هم در كار باشه خواستگاري هم ميرن(كه پسر ميره)

زماني اين موضوع مهم ميشه كه اصن يك خانواده برا آشنايي فقط به خواستگاري و ازدواج فكر كنن كه در اون صورت هم اگه دختر نتونه خواستگاري كنه براش خيلي بد ميشه چون وقتي از يكي خوشش مياد هيچ كاري نميتونه كنه...بايد تو خونه بشينه تا يكي بياد بگيرتش...

fatemeh04

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از Jok3r :)) :
چه فرقي ميكنه كي خواستگاري كنه؟؟
اصن به نظر من خواستگاري يه چيز فرماليته است واقعا

الان اينجوريه كه دختر نخ ميده يا پسر مخ دخترو ميزنه يه مدت دوس دختر دوس پسرن حالا برا اين كه يه رسميتي هم در كار باشه خواستگاري هم ميرن(كه پسر ميره)

زماني اين موضوع مهم ميشه كه اصن يك خانواده برا آشنايي فقط به خواستگاري و ازدواج فكر كنن كه در اون صورت هم اگه دختر نتونه خواستگاري كنه براش خيلي بد ميشه چون وقتي از يكي خوشش مياد هيچ كاري نميتونه كنه...بايد تو خونه بشينه تا يكي بياد بگيرتش...
هنوز خیلیا به یه سری اصول معتقد هستن پس لطفا بقیه رو با خودتون جمع نبندین .

Sepidd

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ژنتيك.

این موضوع در اصل به نظر منم خوبه
حالا اینکه ی دختر تو خونه بمونه تا یکی بیاد خواستگاریش دلیل بر گوسفند بود یا کالا بودنش نیست.
یا اینکه یکی بره خواستگاری دلیل بر دختر نبودن و غرور نداشتنش
والا اینجوری که بحث میکنید انگار واقعا خانواده دختر میرن خواستگاری .
اگه اطرافتونو نگاه کنین خیلی جاها هست که دختره میره ابراز میکنه علاقه رو چون براش تکلیفش مهمه . و تهش وقتی اوکیه همه چی بازم خانواده پسره اس که میاد مراسم فرمالیته رو انجام میده.
اینکه ادم سر دو راهی باشه و احساساتشو ابراز کنه و از سردرگمی در بیاد بد نیست که. خیلیا سر این دو راهیا زندگیشونو بی رنگ کردن و سوختن خب.
بعدم این خواستگاری که شما میگید خب قطعا اونجور اتفاق نمیوفته .تو همین فیلما هم که میگین تهش این بوده که دختره به پسره گفته.
این فیلمیم که سنا(ثنا) اشاره کرد من یادمه بازم تهش خانوادع پسره خواستگاری کردن .

خیلی جاهاس ک دختر ابراز میکنه . دخترم اکثرا زمانی علاقه مند میشه که خب طرفش ی چیزایی و رفتاریی به عنوان علاقه نشون داده بهش .
صرفا بد نیست . اما قبلش توضیحات tezar به کار گرفته بشه بعدا دیگه مستقیم اعلام شه به نظرم [emoji6]

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از .Anne Shirley. :

برام خیلی جالبه که هنوز یه سریا هستن که به ازدواج سنتی میگن اصول

اون چیزی که شما بش میگی اصول از نظر روانشناسی دقیقا ضد اصوله...
میشه براش تاپیک زد و روش بحث کرد...

در ضمن خیلی خودتونو جدی گرفتین.... قانون شماره 31: هیچ وقت خودتو جدی نگیر

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

به نقل از I'm Reyhaneh :
این دوست عزیزمون همچین میگه خدیجه و علی و محمد
فک کردم فامیلتون هستن!!!! :))
عزیزم کمی احترام........
شما از این به بعد به یزید وعمر وبقیه حضرت بگین منم قبول میکنم به خدیجه خضرت بگم...
مگه عمر اینا فامیلتون هستن؟
عزیزم کمی احترام........
به نقل از کبک :
خدیجه نه و حضرت خدیجه بعدشم حضرت خدیجه که نرفته خاستگاری یه پیک پیش حضرت محمد فرستاده تا علاقه اش رو اعلام کنه
خدیجه از محمد خوشش اومده بود.یه مدتی باهم آشنا بودن.محمد برای خدیجه کار میکرد.خدیجه با خواهرش حرف زد و اون هم با محمد حرف زد وبعدش هم ازدواج کردن...بعدش محمد خدیجه رو دور زد وخونه نشبینش کرد وکل ثروتشو خرج کرد برای ازدواج های بعدی خودش برای اینکه بچه های زیادی داشته باشه واسلام گسترش پیدا کنه... :)) :))
ایانو از کتاب آیا میدانید خونده بودم چند سال قبل...
...
الآن شما به این اصول معتقدین دیگه؟؟؟یعنی مخالف آشنایی قبل ازدواج هستین(خیلیا اسمشو گذاشتن دوستی) ومخالف خواستگاری دختر.درسته؟؟؟
شما از یه پسری خوشتون بیاد چیکار میکنین پس؟؟فکر نمیکنین ظلم به خودتونه اینکه همیشه احساساتتونو بی خیال شین؟

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

بالایی:

ظاهرا ایشون از یه پسری خوششون بیاد میرن یه گوشه کز میکنن بعد اگه پسره بیاد سمتشون چون به اصول معتقدن بش میگن:
ایییییییییش پسره ایکبیری گمشو من به اصول معتقدم

بعد هم که احتمالا منتظر میشینن تو خونه تا براشون خواستگار بیاد چون اصول اینجوری حکم میکنه...

تازه اونجوری که ایشون بیان کردن ظاهرا ایشون معتقدن هر کی به اصول اعتقاد نداشته باشه احتمالا خانوادش یا خودش خیلی داغون و ... اند

و این هم از عقاید سمپادی ها و باهوش های کشوره چه برسه به مردم عادی :O

پیشنهاد من:
به جای دیدن فیلم ها و سریال های غالبا آشغال ایرانی برین 4 تا فیلم خارجی ببینین
بشینین 4 تا فیلم روانشناسی ببینین یا مطالعه کنید بعد بیاید حرف از اصول بزنید

Vampire34

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
هاشمي نژاد
شهر
مشهد

اگه كسي فك مي كنه خواستگاري دخترا بده تو پ.خ به من بگه

fatemeh04

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

نقل قول نمی کنم دیگه .
جوکر و بقیه ی دوستان! : لطفا دقت کنید ، پست من در جواب اون قسمت بولدشده ی حرفتون بود ، و حرفی راجع به خواستگاری دختر نزدم . دوباره کپی می کنم اون قسمت ِ پستتون رو :
از این جا به بعد پست ها رو نقل قول نمی کنم اما جواب میدم به حرفاتون و هم چنین می خوام شفاف سازی کنم راجع به همین جمله ی بالایی که کپی کردم از پستتون.
ببینید ، حرف من این نیست که مثل نیم قرن پیش ، ازدواجِ "اصولی" چیزیه که بعضا عروس و داماد قبل عقد هم دیگه رو نمی دیدن حتا و یا صرفا چند جلسه کوتاه با هم صحبت می کردن! الان تمام آدم ها توی اجتماع هستن ، دانشگاه میرن ، کار می کنن ، فعالیت های مختلفی دارن و طبعا توی این برخوردها و فعالیت ها با آدمای زیادی آشنا می شن . توی هرکدوم از این محیط های اجتماعی امکان آشنایی با جنس مخالف هم وجود داره . و خب ممکنه شما از یه نفر خوشتون بیآد ، به هر دلیلی رفتارش یا هر ویژگی ِ دیگه ش شما رو جذب کنه و حتا این "خوش اومدن" تبدیل به دل بستگی بشه! خب حالا لطفا توجه کنید دوباره به جمله ی بالا که بولد کردم . دختره "نخ میده" پسره "مخ می زنه" بعد یه مدت با هم دوستن... این توصیف ِ خیلی روابط ِ - ببخشید- سطح ِ پایینی هست که این روزا به شدت شاهدش هستیم . من نمیگم کسی حق نداره از یکی دیگه خوشش بیاد ، حق نداره عاشق بشه ، اما توی این روابط دوستی که دوست ِ عزیزمون جوکر با ادبیات خاص خودش توصیفش کرد ، چند درصد عشق واقعی وجود داره ؟؟ اصلا هدف چیه ؟؟ خیلی به نظر من خنده داره ، که شما یک نفر رو تو خیابون ببینی و از ظاهرش یا هرچی خوشت بیاد و بهش شماره بدی و بعد وارد یه دوستی ِ بی هدف بشی که از اول پایه ش این بوده که "فقط دوست شیم" ، با یکی دوست شم بی اونکه بدونم اصلا کی هست! بعد این عشقه مثلا؟؟ دوست داشتنه؟؟ شما اگه موقع آشنایی ، به جای اون خیابون از یه خیابون اون طرف تر عبور می کردید احتمالا یکی دیگه چشمتون رو می گرفت و اون پروسه ی شماره دادن و چندتا اس ام اس عاشقانه رد و بدل کردن و ... با فرد دیگه ای دنبال می شد!! هدف چی بود تو این رابطه ؟؟ صرفا "آی ام این ریلیشن شیپ..." ؟؟؟ عشق بود واقعا ؟؟؟ این چه عشقیه که از اول می دونید یه جا قراره تموم شه ؟؟ بعضی ها حتا انقدر خام و وقیح هستن که از اول میگن "قصدم فقط دوستیه ، قصد ازدواج ندارم" !! اگه کسی رو دوست دارید ، آیا اول آشنایی بهش میگید : صرفا می خوام یه مدت وقتمو باهات پر کنم و بعدش هیچی ! چرا خیلی ها در مقابل ازدواج جبهه می گیرن و میگن اونایی که از اول به فکر ازدواجن امل و عقب افتاده ن ؟؟ اگه شما کسی رو واقعا دوست داشته باشید دوست دارید همیشه باهاش بمونید و دوری ازش براتون زجر آوره ، و رابطه بلند مدت و همیشگی همون ازدواجه ، پس هیچ عاشق واقعی نمیگه : بیا دوست باشیم فقط ، قصد ازدواج ندارم!! و اگه عاشق نیست ، چه دلیلی داره وارد یه رابطه ی تاریخ انقضادار بشه ؟؟؟ احساس آدم اینقدر بی ارزشه ، که هرکی رو تو خیابون دید بهش دل ببنده و یه مدت بعد جدا شه و بره سراغ کس دیگه ؟؟؟ شما یه عروسک رو هم برداری چند روز پیشش باشی و باهاش حرف بزنی بهش عادت می کنی ، پس دل بستگی یی که در نتیجه ی این روابط به وجود میاد صرفا عادته . همون طور که اگه یه نفر دیگه رو تو خیابون می دید و بهش شماره می داد به جای این یکی به اون عادت می کرد! البته من اینو به همه تعمیم نمیدم . دوست داشتن واقعی همیشه هست اما مسلما "نخ دادن" و "مخ زدن" عاقبتش چیزی جز جدا شدن و احتمالا رفتن با یکی دیگه نیست!
اما درمورد اصول من که آقای جوکر این همه مشتاق هستن راجع بهش ! بله ، من یه اصولی دارم و خوشحالم که خیلی ها هنوز به این اصول پایبند هستن ، خیلی ها هنوز "نخ دادن" و "مخ زدن" در نظرشون دون ِ شخصیتشونه! اتفاقا من با خواستگاری های سنتی که دوطرف اصلا همدیگه رو ندیدن یا خیلی کم می شناسن و صرف پیشنهاد خانواده ها و چند جلسه مختصر ازدواج می کنن چندان موافق نیستم . اما هنوز به نظرم ، این به "نخ دادن " و مخ زدن" ارجحیت داره ، چون حداقل خاله بازی نیست و از اول جدیه! به نظر من بهترین شیوه آشنایی اینه که دوطرف خودشون تو اجتماع با هم آشنا بشن . بعد خب اگه از همدیگه خوششون اومد و با معیارهاشون جور بود خواستگاری و ... انجام میشه . اصول من بهم میگن احساس ِ آدم مقدسه ، مهمه ... چزی نیست که هرکی از راه رسید و یه جمله عاشقانه بهم گفت منم احساسِ نابم رو تقدیمش کنم ! بهش عادت کنم و بعد یه مدت جدا شم و بعد ِ چند صباحی آهنگای عاشقونه ی شاد گوش دادن ، برم سراغ آهنگای عاشقونه ی آه و ناله ای که "چرا تنهام گذاشتی ..." !! و بعد یه مدت با یکی دیگه ! مگه احساسم بازیچه ست ؟؟؟ بعد این مسخره بازیا دیگه چه شور و حالی و چه عشقی برای کسی می مونه که قراره همیشه باهام زندگی کنه ؟؟ چرا وقتی به کسی علاقه ندارم الکی حرفای عاشقانه خام بهش بزنم ؟؟ تصورشم برام زجرآوره ، اصلا "نمی تونم" همیچین کاری بکنم . چون اصولا از کسانی که توی نت یا خیابون دنبال دوست می گردن و شخصیت ضعیفی دارن بدم میاد . (ببخشید رک گفتم)
مینا : خب تا حالا کسی رو دوست نداشته م که ببینم واکنشم چیه ! اما خب ، اگه همچین موقعیتی پیش بیاد ، شاید هم بگم ، نمی دونم . درمورد چیزی که تجربه نکردم نظر نمیدم . اما مخالفم که آدم دست دست کنه و کسی که دوسش داره رو از دست بده . و همونطور که بالاتر گفتم ، اعتقاد دارم باید کسی که قراره باهاش بقیه زندگیم رو بگذرونم خودم انتخاب کنم و با خواستگاری کاملا سنتی موافق نیستم ، اما با دوستی های بی هدف هم مخالفم .
جوکر ( جواب ِ پستتون راجع به اصول) : دوست عزیز ، پیشنهاد می کنم در بحث ها انقدر زود جبهه نگیرید و حرف توی دهن طرف مقابل نذارید .
خب مطمئنا هر دختری تا حالا مواردی بوده براش که بهش ابراز علاقه کنن یا مثلا بگن بیا دوست شیم! ( اینو گفتم که ادامه حرفام اینطور تعبیر نشه که می خوام بگم من خیلی خواهان داشته م!! ) چند موردی بودن ، و من هیچ وقت حرف تندی نزدم بهشون . فقط منطقی توضیح دادم که من اهل این دوستی ها نیستم . و خب پیشنهادهای خیابونی رو هم که آدم کافیه راه خودشو بره و توجهی نکنه ، طرف مقابل دستش میاد که اهلش نیستم! اگه کسی دوسم داشته باشه که این طور علاقه ش سطحی و به عقیده ی من خنده دار نباشه ، بستگی به اون شخص داره . طبیعتا اگه منم ازش خوشم بیاد شاید بیشتر بهش فکر کنم ، اما درمقابل پیشنهادهای سطحی که هر دختری باهاش مواجهه عکس العملم یا بی تفاوتی ِ محضه و یا توضیح منطقی.
خیر من راجع به کسی قضاوت نمی کنم . هرکس مختاره هرطور دلش خواست باشه ، اما حق دارم که از بعضی افراد خوشم بیاد و از بعضی نه ، حق ندارم؟؟ و من شخصیت های محکم که برای احساسشون ارزش قائلن رو می پسندم و ستایش می کنم ، اینطور هم نیست که راجع به بقیه قضاوت بد کنم ، فقط روششون با روش من برای مواجهه با بعضی مسائل یکسان نیست و من روششون رو نمی پسندم ، که خب طبیعیه .
اتفاقا سریال های ایرانی رو پی گیری نمی کنم ، گه گاهی واسه وقت گذرونی سریال های مختلف می بینم اما نه خیلی . مطمئن باشید که من اونقدری که باید می دونم و لازم نیست شما نگران سطح آگاهی من از مسائل باشید .
در آخر هم ببخشید که پستم کمی نامربوط به تاپیک بود ، چون دوستان جبهه گیری کردن لازم بود توضیح بدم . البته اون وسطا دو خط هم راجع به خواستگاری دخترا به طور غیرمستقیم نوشتم : دی

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

بالايي:
منظور من از نخ دادن و مخ زدن چيزي كه شما تو ذهن خودتون واسه خودتون و براي اين كه چيزي داشته باشين براي دفاع در مقابل من پروروندين نيست...

نخ دادن و مخ زدن يك امر طبيعيه من گفتم وسط خيابون و هر كي كه از راه رسيد؟؟؟اگه گفتم برام مشخص كنيد كجا...

شما سو برداشت از نظر من كردين بعد واسه خودتون يه متن نيم صفحه اي نوشتين كه چي؟؟؟؟

منظور من از نخ دادن و مخ زدن دوستي هاي خيابوني و چند روزه و اينا نيست.......

fatemeh04

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

بالايي:
منظور من از نخ دادن و مخ زدن چيزي كه شما تو ذهن خودتون واسه خودتون و براي اين كه چيزي داشته باشين براي دفاع در مقابل من پروروندين نيست...

نخ دادن و مخ زدن يك امر طبيعيه من گفتم وسط خيابون و هر كي كه از راه رسيد؟؟؟اگه گفتم برام مشخص كنيد كجا...

شما سو برداشت از نظر من كردين بعد واسه خودتون يه متن نيم صفحه اي نوشتين كه چي؟؟؟؟

منظور من از نخ دادن و مخ زدن دوستي هاي خيابوني و چند روزه و اينا نيست.......
من عذر می خوام از متولّی(!) تاپیک ، که بحث غیرمرتبط شد .
---
چیزی که نوشتم در جواب به اتهاماتی بود که توی پست قبلیتون مطرح کردید اون هم به شکلی کاملا غیرمنطقی ، و مشتاق بودید راجع به اصول ، این بود که وظیفه ی خودم دونستم درمورد اصولم روشنگری کنم !
برداشت من از اون دو اصطلاح چیزیه که قبلا گفتم و معنی دیگه ای براشون نمی تونم تعریف کنم .

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

به نقل از .Anne Shirley. :
من عذر می خوام از متولّی(!) تاپیک ، که بحث غیرمرتبط شد .
---
چیزی که نوشتم در جواب به اتهاماتی بود که توی پست قبلیتون مطرح کردید اون هم به شکلی کاملا غیرمنطقی ، و مشتاق بودید راجع به اصول ، این بود که وظیفه ی خودم دونستم درمورد اصولم روشنگری کنم !
برداشت من از اون دو اصطلاح چیزیه که قبلا گفتم و معنی دیگه ای براشون نمی تونم تعریف کنم .
حقیقتش رو ب

احترام ميذاشتي احترام ميذاشتم امر ساده و بديهي :)

وقتي از يه پسري خوشت مياد تو محيط كار بعد از ده بار ديدن وشناختنش وقتي شروع رابطه از شما باشه ميگن نخ دادن(اصطلاح عاميانه)
و همينطور بالعكس

برداشت شما و اصول شما اصلا اصلا اصلا اصلا برا من 1% هم مهم نيست تا همين جا هم كه شركت كردم فقط به خاطر اين بود كه احساس كردم بعضيا فك ميكنن زيادي ميدونن و خيلي خودشونو جدي گرفتن

رو حرف من نقد نوشتي پس اول بدون چي گفتم بعدا نقد كن....نقدي كه تو نوشتي از سوبرداشتيه كه كردي نه از جمله من خانوم اصول

fatemeh04

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

احترام ميذاشتي احترام ميذاشتم امر ساده و بديهي :)

وقتي از يه پسري خوشت مياد تو محيط كار بعد از ده بار ديدن وشناختنش وقتي شروع رابطه از شما باشه ميگن نخ دادن(اصطلاح عاميانه)
و همينطور بالعكس

برداشت شما و اصول شما اصلا اصلا اصلا اصلا برا من 1% هم مهم نيست تا همين جا هم كه شركت كردم فقط به خاطر اين بود كه احساس كردم بعضيا فك ميكنن زيادي ميدونن و خيلي خودشونو جدي گرفتن

رو حرف من نقد نوشتي پس اول بدون چي گفتم بعدا نقد كن....نقدي كه تو نوشتي از سوبرداشتيه كه كردي نه از جمله من خانوم اصول
فکر می کنم چون از این اصطلاحات استفاده نمی کنم تعریف ِ دقیقی ازشون ندارم بنابراین قبول می کنم که شاید معنی بعضی اصطلاحات تو ذهنم متفاوت با بقیه باشه . البته این تو دنیای واقعی مشکلی ایجاد نمی کنه چون قرار نیست ازشون استفاده کنم .
من مثل همه ی آدما به اندازه ی خودم جدی هستم و خودم رو هم همیشه جدی گرفته م و خواهم گرفت . اصلا هم فکر نمی کنم زیادی می دونم ، صرفا مثل هرکس دیگه ای که تو بحث شرکت می کنه وقت گذاشتم و نظراتم رو گفتم .
در آخر پیشنهاد می کنم پست صفحه ی قبلتون رو دوباره بخونید . و دقت کنید به اتهامات غیرمنطقی ای که به من وارد کردید و حرفایی که تو دهنم گذاشتید ، که جوابشون رو تو پست طولانیم نوشتم .
و من الله التوفیق

melika15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
تلگرام
اینستاگرام

راستش ما واسه خانواده سمپادیا برای خواهرمون رفتیم خواستگاری...خوب بود کارساز بود مشکلی هم پیش نیومد الانم یه بچه دارن به خوبی خوشی هم دارن زندگیشونو میکنن :-"

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام
پاسخ : دخترا برن خواستگاری :D

به نقل از Ali Bahari☻ :
خخخ.... خیلی مسخرست جدا... تو جامعه ای که از اول دخترا توش نمیتونستن برای خودشون مستقل تصمیم بگیرن تو یه همچین شرایط مهمی اگه کارو بهشون بسپاری خراب میکنن چون تصمیم گرفتنو کلا یاد نگرفتن...

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ؟؟؟؟؟
ینی چی که تصمیم گیری بلد نیستن هاااان ؟؟؟
مثلا پسرا خیلی خوب تصمیم میگیرن که انقدر آمار طلاق بالا رفته ؟؟؟
منم با خواستگاری دختر مخالفم ولی با حرف شماهم مخالفم که دخترا بلدنیستن تصمیم بگیرن!! (;

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

این ک دخترا نمیتون برا خودشون تصمیم بگیرن مال پنجاه شصت سال پیشه نه الان!
دوره زمونه عوض شده
من مامانم منوانقد ازاد نذاشته ک هرغلطی دلم خواس بکنم
اما عقیده ش اینه چ دختر چ پسر باید مستقل باشه هروخ رف تو اجتماع با مشکل مواجه نشه
من از ابتدایی تاجایی ک امکان داشته هرجا میخواستم برم خودم رفتم
خریدامو هرچی لازم دارم خودم میکنم!
در صورتی ک بقیه دوستام اینطوری نیسن!
حتی ی بار دوم راهنمایی خودم تنها سوار هواپیما شدم برا دندونام رفتم مشد خواهرم ک اونجا دانشجو بود اومد از فرودگاه باهم رفتیم دکتر!من ی برادر بزرگم دارم ولی وختی نباشه کارای ممامانم مث کارای بانکیشم انجام میدم!
هرموضوعی ک باشه مامانم تصمیم اخرو ب عهده ی خودم میزاره
نمیدونم چ اصراریه ک بعضی پسرای فک میکنن هنوز تو شصت سالپیشیم
ن برادر من دوره زمونه عوض شده

نيـــــاىْ

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

سپس آدم به حوا گفت:« نزد من آی...» و حوا جواب داد: «نه، تو نزد من آی!» و بعد خداوند به آدم فرمود که تو باید به نزد حوا روی.

× قطعا عوض شدن دوره زمونه باعث خیلی چیزا میشه. همین که من توی جامعه فعالیت های زیادی داشته باشم، حق داشتن آزادی های بیشتری رو جامعه برای من قائل باشه ، دوست های پسر زیادی داشته باشم، دوست پیدا کنم فارغ از اینکه جنسیتش مطرح باشه.

اما در زمینه ی عشق و پیش قدم شدن دخترا برای این کار خب بحث عوض شدن دوره زمونه و اپن مایند شدن نسل جدید و این جور چیزا مطرح نیست:)

بحث دخترونگیِ یه دختره. غرور و عزت نفسِ ش.

احتمالن دختری که غرور و کاراکتر داشته باشه ارزش بیشتری هم داره برای جنس مخالفش.

و خب باور کنین دوستان ، داشتن ذهن باز به شما اجازه ی آزادی مطلق نمیده. اجازه ی گفتن " چه اشکالی داره؟ " برای هر چیزیُ نمیده. و امیدوارم فرق روشن فکر بودن رو با داشتن یه کاراکتر آنارشیست دارای اختلال شخصیت نمایشی متوجه بشین :D

بالا