• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان
پاسخ : دخترا برن خواستگاری :D

منظورتون چيه ك زن نــاز است و مرد نيـاز؟!
يه حس غروري بعضي زنا دارن نميدونم از چيه :-" ولي دركش نميكنم
اون چيزي ـرو ك ميخواي بگير دگ. چ مرد باشه چ لاك براي گرفتن اون چيزي ك ميخوايم بايد اول تقاضا كنيم
خيلي عجيب نيس اگه دختر بــره خواستكاري

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

خیلیم خوبه که دخترا برن
ولی خب هم از نظر طبیعی هم از نظر اجتماعی پسندیده نیست...:D

طبیعیش به دلیل این که طبیعت زن و مرد کاملا متفاوته
شاید یه پسر وقتی ابراز علاقه به یه دختر بکنه ته دل دختره بلرزه هرچند اگر اون حسش یکطرفه باشه....برمیگرده به احساساتی بودن دخترا(که قابل کنترل هم هست)
ولی اگر یه دختر ابراز علاقه کنه پسره خوشش نمیاد که هیچ چندشش هم میشه(البته اگر حسه یکطرفه باش)در بعضی موارد دیده شده پسره سه روز تریپ پوکر فیس برداشته:|

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از ☀乇しiShA☀ :
خیلیم خوبه که دخترا برن
ولی خب هم از نظر طبیعی هم از نظر اجتماعی پسندیده نیست...:D

طبیعیش به دلیل این که طبیعت زن و مرد کاملا متفاوته
شاید یه پسر وقتی ابراز علاقه به یه دختر بکنه ته دل دختره بلرزه هرچند اگر اون حسش یکطرفه باشه....برمیگرده به احساساتی بودن دخترا(که قابل کنترل هم هست)
ولی اگر یه دختر ابراز علاقه کنه پسره خوشش نمیاد که هیچ چندشش هم میشه(البته اگر حسه یکطرفه باش)در بعضی موارد دیده شده پسره سه روز تریپ پوکر فیس برداشته:|

ببینید یه نکته هست و اون اینه که لزومی نداره تمام پسر های دنیا که شما بهشون درخواست دوستی میدید از شخصیت شما یا حتا ظاهر شما خوششون بیاد.

و بله اگه پسری از شما خوشش نیاد و شما بهش ابراز علاقه کنید دقیقن فکری که می کنه اینه که ایا رفتاری داشته که شما فکر کردید به شما علاقه داره ؟ و نگرانیش از اینه که کسی که بهش علاقه داره هم شاید بابت این موضوع ناراحت شده باشه!!! و اون قیافه معمولن دلیلش اینه که به شما به طور غیر مستقیم بفهمونه به کسی دیگه علاقه داره و دوست نداره رفتاری با شما داشته باشه که انگار به شما علاقه ای داره یک جور نشانه ی وفاداری به معشوقش که احتمالن حتا بهش ابراز علاقه هم نکرده!!

ولی نه حداقل من چندشم نمیشه برعکس به نظرم اگه دختری ابراز علاقه کنه ادم منطقی تر و قابل اعتماد تریه.

Alyssa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ orginal
شهر
kerman
مدال المپیاد
ایش!!

به نقل از مازیمون :
ببینید یه نکته هست و اون اینه که لزومی نداره تمام پسر های دنیا که شما بهشون درخواست دوستی میدید از شخصیت شما یا حتا ظاهر شما خوششون بیاد.

و بله اگه پسری از شما خوشش نیاد و شما بهش ابراز علاقه کنید دقیقن فکری که می کنه اینه که ایا رفتاری داشته که شما فکر کردید به شما علاقه داره ؟ و نگرانیش از اینه که کسی که بهش علاقه داره هم شاید بابت این موضوع ناراحت شده باشه!!! و اون قیافه معمولن دلیلش اینه که به شما به طور غیر مستقیم بفهمونه به کسی دیگه علاقه داره و دوست نداره رفتاری با شما داشته باشه که انگار به شما علاقه ای داره یک جور نشانه ی وفاداری به معشوقش که احتمالن حتا بهش ابراز علاقه هم نکرده!!

ولی نه حداقل من چندشم نمیشه برعکس به نظرم اگه دختری ابراز علاقه کنه ادم منطقی تر و قابل اعتماد تریه.

بیخی بابا!!
واسه من که پیش نیومده هی میگین شما شما..... :D
ولی درکل حرف شما هم قابل قبول
اینم یه زاویه ی موضوعه
ولی بودن افرادی که پوکر فیسیشون از سر داشتن عشق نبود..... :D

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

والا به نظر من فرقی نداره مهم 2 طرفه بودن قضیه هست که بعضی وقت ها چنین چیزی نمیشه و تقصیر دختر هست چرا چون باید دختر درک کنه که دوستی ساده هست صمیمی هست یا ...
اره فک نکنم اشکالی باشه

usboy

کاربر حرفه‌ای

آقا چرا خيليا اينجا ميگن فرقي نميكنه كدوم ابراز علاقه كنن بعد اون بالا نظرسنجي اينهمه به خير راي دادن
مثله اينكه همه ي مردم ميگن دوبله پارك كردن بده
بعد آدم ميمونه پس كي دوبله پارك ميكنه؟؟

يني من واقعا تفاوت اينكه دختر پيشنهاد ازدواج بده رو يا اينكه پسر بده درك نميكنم
و هيچ توجيه اي نميبينم كه فرق كنه

يكي از اونايي كه ميگن خير،منو توجيه كنه :)

setaa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : دخترا برن خواستگاری

به شخصه خیلی با ازدواج حال نمیکنم و به نظرم یه دختر خیلی رااحت میتونه مستقل زندگی کنه
اما ایده جالبیه یه دخت ربره خواستگاری ولی... به نظرم شان یه دختر بیشت راز اینهاااست و اصلا نباید خودشو کوچیک کنه حتی اگه این موضوع 2نفره باشه .
یه چیزه دیگه که هست به نظرم آقایون محترم خوششون نمیاد از دختری که اینجووری باشه؛ حق هم دارن شما فک کن یه درصد ....
بعدم که به نظرم پرروو هم میشن

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از S ℰ ₮ A ツ :
به شخصه خیلی با ازدواج حال نمیکنم و به نظرم یه دختر خیلی رااحت میتونه مستقل زندگی کنه
اما ایده جالبیه یه دخت ربره خواستگاری ولی... به نظرم شان یه دختر بیشت راز اینهاااست و اصلا نباید خودشو کوچیک کنه حتی اگه این موضوع 2نفره باشه .
یه چیزه دیگه که هست به نظرم آقایون محترم خوششون نمیاد از دختری که اینجووری باشه؛ حق هم دارن شما فک کن یه درصد ....
الان يه خانواده مستقل راحت نميتونه زندگي كنه دختر مستقل كه جاي خودشو داره ... البته نمونه هاي زيادي دارن دختران مستقل شبا تو خيابون پره

يعني چي يعني اقايون با خاستگاري خودشونو كوچيك ميكنن ؟؟؟
چرا خوششون نياد؟؟؟
رك به جواب مازيمون

در كل به نظر من اشكالي نداره

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از S ℰ ₮ A ツ :
ببخشید ینی اگه کسی از شما خواستگاری کنه شما فکر میکنین خودشو کوچیک کرده؟ اخه این چه حرفیه
من با نظر مازیمون راجع به اینکه " اگه دختری ابراز علاقه کنه ادم منطقی تر و قابل اعتماد تریه" کاملا موافقم
این نشون میده که اون دختر ضعیف نیست و پسره انقد براش مهمه که حاضره این کار( که تو جامعه ما خیلی عجیب) رو بخاطرش انجام بده

راجع به بخش دوم حرفت: ببین اگه دختره بره به پسره بگه من از ت خوشم میاد و بیا یه مدت باهم باشیم و اینا خب درسته که کار جالبی نیست و احتمال زیادی داره که پسره بدش بیاد اما اگه دختره کاملا منطقی بهره به طرف بگه من دوستتون دارم و به این دالایل و اون دلایل احساس میکنم میتونم زوج مناسبی برای هم باشیم خب در این صورت بنظر من پسره نه تنها نباید بدش بیاد بلکه باید خوششم بیاد

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از [<Ali>] :
الان يه خانواده مستقل راحت نميتونه زندگي كنه دختر مستقل كه جاي خودشو داره ... البته نمونه هاي زيادي دارن دختران مستقل شبا تو خيابون پره

يعني چي يعني اقايون با خاستگاري خودشونو كوچيك ميكنن ؟؟؟
چرا خوششون نياد؟؟؟
رك به جواب مازيمون

در كل به نظر من اشكالي نداره

من دختر تحصیل کرده ی مستقل توی ایران زیاد دیدم ، و هیچ کدوم هم در خیابون نبودند اتفاقاً

بهتره جامعه رو به سمتی پیش ببریم که دید مردم باز بشه...

نه این که همه ی دختر های مستقل....

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

فک کنم تو کشور هند این شکلیه!
ولی اگه دخترا بخوان برن خاستگاری که پسرا میترشن بعد خیلی جالب میشه دوره هم میخندیم :))
خانوما شان و احترامشون بالا تر از اونیه که دنبال شوهربگردن ! تازه فک کن پسره هم با کلی فیس افاده بگه جوابم منفیه! مرد کلا به بی احساسیو زمخت بودن و قلدر بودن و این جیزا معروفه(الان با توجه به عصر قاجار گفتم!) این غرور یه مرد رو خرد میکنه! به نظرم کار اشتباه و دور از هر گونه فرهنگ و سنتیه.
فک کن بیان بگن نقل نبات اوردیم پسرتونو بردیم ! :)) بعد یه زنجیر طلا هم به عنوان نشونه بیارن! =))

• شروع کننده موضوع

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

من به این نتیجه رسیدم که بسیاری از دوستان منظور اصلی دخترا خواستگاریی کنن رو متوجه نشدن
خواستگاری ینی پیشنهاد ازدواج نه چای بردن و...

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از [<Ali>] :

خيلي غير منطقي بود
اولا اينكه اصلا اينطوري نيست
دوما اينكه بنظرمن پسرا مستقل زندگي كنن فساد بيشتري ببار ميارن تا دخترا
سوما اينكه بلفرض دختره مستقلي هست كه شبها تو خيابونه و از اين جور چيزا
به ما چه :|

نرجس خاتون

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد

به نظر من دختر نباید غرورشو واسه یه پسر کنار بذاره :-/
اگه خوب بود از اول این کارو میکردن

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Sana 96 :
من به این نتیجه رسیدم که بسیاری از دوستان منظور اصلی دخترا خواستگاریی کنن رو متوجه نشدن
خواستگاری ینی پیشنهاد ازدواج نه چای بردن و...
خوب من بودم احتمالا :-"
ببینین اگه دختری به هر دلیلی عاشق دیوونه کسی شده باشه به نظرم هیچ مشکلی نیست که به هر طریقی شده ابراز علاقه کنه، ولی خوب توی بیشتر خونواده ها رسمه که پدر و مادر طرفین اول تایید کنن که خوب مورد دیدیم پدره اومده از پسری برا دخترش خاستگاری کرده! :D و همه بهش خندیدن و دیونه فرضش کردن! باید اول فرهنگ جا بیوفته بعدش!

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از نرجس خاتون :
اگه خوب بود از اول این کارو میکردن

ببینید این پست شما نمونه ای از یک پست بدون استدلال هست!

از قدیم همون کارو می کردن ؟‌

مثلن اگه قدیم می گفتن خورشید به دور زمین می چرخه زمین ثابته الان هم همینطوره ؟‌یه چیز نمی تونه اشتباه باشه ؟

حالا از این مدل استدلال بگذریم میرسیم به اصل قضیه :

شما یه نفرو دوست دارید یا نه ؟‌اگه نه که خب هیچی.
اگه اره پس لابد اونقدر ارزش داره که ازش یه سوال بپرسید و خوب کاملن ممکنه که جواب منفی بشنوید همونطور که اگه یک پسر این کارو بکنه ممکنه بشنوه. دیگه بحث غرور خیلی معنی نداره.

به نقل از yasaman.k :
خوب من بودم احتمالا :-"
ببینین اگه دختری به هر دلیلی عاشق دیوونه کسی شده باشه به نظرم هیچ مشکلی نیست که به هر طریقی شده ابراز علاقه کنه، ولی خوب توی بیشتر خونواده ها رسمه که پدر و مادر طرفین اول تایید کنن که خوب مورد دیدیم پدره اومده از پسری برا دخترش خاستگاری کرده! :D و همه بهش خندیدن و دیونه فرضش کردن! باید اول فرهنگ جا بیوفته بعدش!

خب دیگه این روش جواب نمیده. درواقع خانواده صرفن قراره تایید کنن. یک ادم با یک زندگی مستقل خودش حق تصمیم گیری داره و خب ممکنه شکست بخوره و این شکست هم جزوی از زندگی مستقل هست و تجربه ای هست که داشتنش بهتر از نداشتنشه.

missy-zah

کاربر نیمه‌فعال
شهر
.

اهم اهم :D
من کاملا موافق ام :> خیلی حال میده از یه پسر خواستگاری کرد هیجان داره =))

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از نرجس خاتون :
ینی اگه ی دختر یکیو دوست داشته باشه،چون غرور داره باید هیچ کاری انجام نده،
که مبادا پسره بش بگه نه؟! :|
پسرا غرور ندارن ایا؟

HOSSEIN JH

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
فیزیک

1.دختر فرق بین دوستی ساده و دوستی عاشقانه رو بین خودش و پسر تشخیص بده بعد اقدام کنه
2.قضیه 2 طرفه باشه چه فرقی داره این پیشنهاد بده یا اون

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از مازیمون :
خب دیگه این روش جواب نمیده. درواقع خانواده صرفن قراره تایید کنن. یک ادم با یک زندگی مستقل خودش حق تصمیم گیری داره و خب ممکنه شکست بخوره و این شکست هم جزوی از زندگی مستقل هست و تجربه ای هست که داشتنش بهتر از نداشتنشه.
چی جواب نمیده ؟!
اینکه پدری میره واسه دخترش خواستگاری منظورم اینه دختره گفته بره خواستگاری وگرنه پدره به زور که نمیگه بیا ازدواج کن! اون کلا بحثش جداس! میگم یعنی اگه دختری خیلی عاشق بود بعد غرورم داشت میتونه به پدر مادرش بگه برن خواستگاری راهکار دادم برا جوونا :D
کلا به نظرم اگه یه نفر عاشق نبود لزومی نداره همینجوری بره بگه اقا شما اخلاقت خوبه بیا با ما ازدواج کن متاسفانه تو جامعه ما بد جا افتاده!

بالا