• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید ها و نباید های سال اولی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : باید ها و نباید های سال اولی ها

به نقل از منه مريم :
اسپم بود پاك كن...قرمزش نكن/...

دوست عزیز فک میکنی من زیر پستت پست بزارم یا پستتو پاک کنم به من کاپ میدن؟! نخیر یکی از مدیرای دیگه میاد تاپیکو از بیخ حذف میکنه.
این حرفایی که شما اینجا میزنی جاش شب نشینیه! بجاش میتونی درخواست شب نشینی بدی هرچی دلت خواست اونجا اسپم بدی! من خودم هم کلی اسپم دادم اونجا. خودم هم کنکوری بودم. ولی خب هرجایی قانون داره. 60 صفحه نوشتین چیزی نگفتیم ولی خب لااقل به مسخره نگیرین لطفا.

بازم اگه نیازه بگید ترتیب شب نشینی بدیم. ولی کاری کنید این تاپیک مثل تاپیک کنکور 91 اینجا که از سال پیش مونده یادگاری بمونه. بعدا حسرت اینارو میخورید

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

بچه ها دقت کنيد ، دانشگاه ، همه از همه شهري اومدن

از همه جور فرهنگي

و از همه جور آدمايي

لا به لاشون ، کم و بيش ، دست کج پيدا ميشه . کم و بیش که نه . خیلی کم . ولی به هر حال ، پیدا میشه

توي خوابگاه حواستون باشه که اتاق رو اگر ميخواييد خالي بذاريد ، فرضا همه ميريد دانشگاه ، يا همه ميريد بيرون

يا مثلا ميريد تو حياط يه چرخي بزنيد و ...

کلا اگر قرار ـه اتاق خالي بمونه ، حتما قفل کنيد در رو

نمونه هاي زيادي هس که لپ تاپ دزديدن و ...

خیلی راحت لپ تاپ ـه یارو رو دزدیدن ، بنده خدا هم بیشتر اطلاعات ـه داخل لپ تاپ براش مهم بود تا خود ـه لپ تاپ .

+

براي خود ـه ما هم اتفاق افتاد

از ما هم دزدي کردن . اما تير ـه اقا دزد ـه به خطا رفت :D

آخراي ترم بود

وسايل رو جمع کرديم و داديم انباری

يه سري ظرف و ظروف ـه پر از کثافت و کپک و ... مونده بود که شستن ـشون کار حضرت ـه فيل ـه

اين ظرفا رو همراه با محتوياتشون کردم تو يه کيسه آشغال ؛ از اين بزرگ ـا ، گره زدم و بردم که بذارم تو انبار براي ترم بعد ، بعد از تابستون :-"

گفتم شايد آدم شديم و ترم بعد شستيمشون . د ـه آخه کم هم نبودن . يه عالمه ظرف و ظروف :D

خلاصه بردم که بذارم تو انبار ، ديدم انبار بسته ـست

کيسه رو گذاشتم پشت در انبار ، و چند دقيقه منتظر موندم تا مسئولش بياد

اما نيومد

منم گفتم اين ظرفا سنگينه ، نميخاود برگردونم به اتاق

ميذارم بمونن ، نيم ساعت ديگه بر ميگردم و ميدمشون به مسئول

کسي هم نمي دزد ـه . آخه چيز ـه بي ارزشي ـه

هيچي ديگه ، خلاصه کيسه ي آشغال :D رو گذاشتم پشت ـه در ـه انبار و رفتم اتاق

نيم ساعت ديگه برگشتم ، ديدم اثري از کيسه نيس و مسئول انبار هم هنوز نيومده

گفتم حتما مسئول نظافت فکر کرده اشغال ـه ، برده انداخته تو سطل آشغال

رفتم گشتم ، اين ور ، اون ور ، اين سطل آشغال ، اون سطل آشغال ، ... :))

نبود که نبود

مطمئن شدم که يه نفر دزديده ـتشون

رفتم تو اتاق ، نا اميد و ناراحت ، به خاطر از دست دادن يه مشت ظرف :دي

چند دقيقه اي گذشت و گفتم برم ببينم شايد خوب نگشتم دور و بر ـه انبار رو

رفتم دیدم کيسه ـمون دم ـه در ـه انبار ـه . لت و پار :))

مسئول انبار هم اومده بود

بش گفتم اين کيسه رو کي آوورد ؟

گفت يه نفر اومد ، يواشکي کيسه رو گذاشت و در رفت

:))

منم سريع کيسه رو کردم تو يه گوني و به مسئول تحويل دادم :-" :))

==

بيچاره دزد ـه :)) کيسه رو به اين اميد برده که يه چيزي پيدا کنه توش ،

اما تا کيسه رو باز کرده ، مگس ـا ريختن تو صورتش :))

بوي گند ـه کپک :))

باز به مرامش که کيسه رو برگردوند :))

======

لذا حواستون به دزد ـا باشه :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از pegah.nodet :
آقا راجع ب نکته ای ک گفتم راجع ب زمین نشستن ، صرفا ی پیشنهاده مثل توصیه های دیگه! هیچ "ّباید" محکمی نیست! دیدم بچه ها حس کردن ب مقدساتشون توهین شده! :D :-"
من فقط اون واکنشیو ک تو دانشگاه ب دنبال داره ، گفتم. مخصوصا تو ی دانشگاهی مثل علامه ک سمپادی هاش انگشت شمارن و جو علوم انسانیه ، ی سری رفتارا واقعا تعریف نشدس
ولی داشنگاهای دوستامم میرفتم حتی شریف و تهران ک تعداد سمپادی هاش بیشتره ، بازم خیلی جالب نبود.
ی نکته ایم هست که هرطور شناخته شید تو دانشگاه ، تا آخر اون برچسب روتونه.
ب چشم آدمایی ک میخوان جلب توجه کنن و اینطور چیزا ، شناخته نشید بهتره. و خب برداشت عموم از رو زمین نشستن یا ی سری کارایی ک ما باهاش حال میکردیم ، از نظرشون جلب توجهه. سعی کنین تو دانشگاه زیادی خاص شناخته نشید
تو تهران هم اونقدرها بد نیست! ما واسه نهار خوردن و اینا همه مون با هم میشینیم رو چمنا.یا رو زمین کنار سایت. ولی خب نه اینکه دیگه عین مدرسه همه ش رو زمین باشیم.
به نقل از بادبادَک :
شریف نصف ملت رو زمینن!! وقتایی که هوا خوبه آدم به سختی تو چمنا جا پیدا می‌کنه رو زمین بشینه :D ولی تهران خیلی یک جور بدی نگاه می‌کنن.
-----------
یک چیز دیگه‌ای هم که به نظرم مهمه اینه که توی برخوردتون با جنس مخالف به جو کلی دانشکده و دانشگاهتون توجه کنین. مثلا اگر سال بالاییا هم‌دیگه رو به اسم کوچیک صدا می‌زنن شما یکم که از سال گذشت برین به هم‌دوره‌ایتون بگین آقای فلانی (برای پسرا برعکس!) ضایس مقداری. برعکسشم همین‌طوره، اگر رسمین همه شما اسم کوچیک صدا کنین ممکنه فکرای خوبی نکنن.
نخیر خانوم :D تهران بد نگاه نمی کنن!! مگه اینکه یه سری آدم بشینن رو زمین با حرکات مثلا غیر متعارف یا بلند خندیدن و اینا بخوان جلب توجه کنن!
اگه نه رو زمین نشستن اصلا اینجوری نیست!

درمورد بخش دوم حرفهای بادبادک به نظرم نمیشه حرف کلی زد درموردش.
این واقع ابه آدم بستگی داره که خوشش بیاد جنس مخالف رو به اسم کوچیک صدا کنه یا نه. و یا متقابلا با اسم کوچیک صداش کنن یا نه!به خصوص 2ترم اول...
من ترم 4 دیگه یه سری بچه ها که ببشتر باهاشون بودم جرئت کردن به اسم کوچیک صدام کنن:D ولی خودم کماکان عده معدودی از پسرهارو به اسم صدا می کنم.اونام کسیانی هستن که دیگه خیلیییییی با هم دوستیم و تو گروه مشخص همیشگیمونن!
این خیلی بستگی به خودتون داره.اصلا هم ضایع نیست! واقعا یه مسئله شخصیه. دلایل خیلی منطقی هم وجود داره برای این حساس بودن به این قضیه.

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

به نقل از ali jahangiri :
بچه ها دقت کنيد ، دانشگاه ، همه از همه شهري اومدن

از همه جور فرهنگي

و از همه جور آدمايي
من از همين ميترسم :( اصن با خيليا سازگاري ندارم :(راهكار جهت سازش....؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از nemote :

با هرکسی دوست نشو! والا تو دبیرستانم آدم های مختلف با فرهنگ های مختلف میان و آدم با همشون که دوس نمیشه! اینجا هم راهکار همونه (;

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

اقا جدی یعنی همکلاسیاتو باید با فامیلی و خانومه فلانی صدا کنی ؟؟؟ :-<

من عادت ندارم که :-< بعدش مثل خواهر من میمونه منم مثل برادرش دیگه , با منظور دیگه ای که صداش نمیکنم :|

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از Kenji :

من عادت ندارم که :-< بعدش مثل خواهر من میمونه منم مثل برادرش دیگه , با منظور دیگه ای که صداش نمیکنم :|

حقیقتا عرفش اینه چون طرفو نمیشناسی اول اینطوری صداش کنی بعداَ که صمیمی شدید با اسم کوچیک خیلی هم صمیمی شدید می تونید برا هم اسم مستعار بذارید :D ولی یه ماه اولو آقا/خانم فلانی صدا کنین یهو اسم کوچیک بگید ضایعص البته بستگی به طرفم داره یهو میگه منو ببا اسم کوچیک صدا کن.

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از nemote :
خیلی جدی می‌ری جلو ازش می‌پرسی بام می‌سازی یا بات بسازم؟ L-: بعد دیگه می‌ترسه مجبور می‌شه بسازه :-"
ولی سازش چیزی نیس ک راهکار داشته باشه. بستگی به روحیات و اخلاقیات خودت داره. اینکه گذشت داری یا نه و اینا مثن.

به نقل از Kenji :

فقط سر کلاس اینجوری نیس؟! :-?
استاد خواهرم گفته دیگه از این به بعد نمی‌گید خانوم/آقای فلانی. باید بگید مهندس فلانی :)))) 8->

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

به نقل از Stewie Griffin :
با هرکسی دوست نشو! والا تو دبیرستانم آدم های مختلف با فرهنگ های مختلف میان و آدم با همشون که دوس نمیشه! اینجا هم راهکار همونه (;
دبيرستان فرق داشت تيپ فكريا نزديك هم بود همه مال ي شهر بودن :( با هر كسي دوست نميشم اما كلا آدم تو جامعه لازمه برانكه كارش راه بيافته با كسايي ك هم تيپ فكريش نيسن تعامل كنه....خيلي سخته :(....

يه سوال از بزرگترا... تو دانشگاه رقابتاي بچگونه ي دبيرستان هس ؟ :(

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از nemote :
دبيرستان فرق داشت تيپ فكريا نزديك هم بود همه مال ي شهر بودن :( با هر كسي دوست نميشم اما كلا آدم تو جامعه لازمه برانكه كارش راه بيافته با كسايي ك هم تيپ فكريش نيسن تعامل كنه....خيلي سخته :(....

يه سوال از بزرگترا... تو دانشگاه رقابتاي بچگونه ي دبيرستان هس ؟ :(

مال ما که حلی 1 بود از همه جای تهران بود به خاطر همین شاید واسه ما راحت تره. گروه ها رو که خودتون انتخاب می کنید واسه آزمایشگاه تو بقیه مواردم تعامل زیادی وجود نداره یعنی خیلی راحت می تونی دوست نشی! فک می کنم بری دانشگاه این مساله خودش حل بشه.

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از melika :) :
خیلی جدی می‌ری جلو ازش می‌پرسی بام می‌سازی یا بات بسازم؟ L-: بعد دیگه می‌ترسه مجبور می‌شه بسازه :-"
ولی سازش چیزی نیس ک راهکار داشته باشه. بستگی به روحیات و اخلاقیات خودت داره. اینکه گذشت داری یا نه و اینا مثن.
فقط سر کلاس اینجوری نیس؟! :-?
استاد خواهرم گفته دیگه از این به بعد نمی‌گید خانوم/آقای فلانی. باید بگید مهندس فلانی :)))) 8->

من طرف خودشم بکشه لا اقل به هم کلاسیا و اینا نمیگم مهندس فلانی :D

حقیقتا عرفش اینه چون طرفو نمیشناسی اول اینطوری صداش کنی بعداَ که صمیمی شدید با اسم کوچیک خیلی هم صمیمی شدید می تونید برا هم اسم مستعار بذارید :D ولی یه ماه اولو آقا/خانم فلانی صدا کنین یهو اسم کوچیک بگید ضایعص البته بستگی به طرفم داره یهو میگه منو ببا اسم کوچیک صدا کن.

یعنی در این حد حاضرم فقط با پسرا در ارتباط باشم اما با دخترای کلاسی که وقتی مثلا صداشون میکنی سارا و مریم و نمیدونم ... بخوان فکر کنن نظری داری روشون هیچ حرف و حدیثی نداشته باشم :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

تو کلاس ما اول یه سری دخترها(مشخصا بچه های فرزانگان تهران) شروع کردن برای جاافتادن به فامیل صدا کردن ، جلوی پسرها همو به فامیل صدا کردن! که پسرها یاد بگیرن اینجوری صدا کنن! بعد اولش همینطوری بود.بعد یه سری دخترهای عزیز اومدن گفتن جمع کنین این لوس بازیارو :)) ّبعد از اون دیگه کلا شد اسم!
ولی یه ترم اول رو به نظرم به فامیل صداکنین بهتره...برای اینکه یه کم رسمی تر میشه و خب اولش هم همه جوگیرن و اینا...مشکل ایجاد میشه یه وقت (مشکل ایجاد شده که میگما!)
بعد دیگه یه سری آدم نزدیکتر رو می تونیدبه اسم صدا کنید.
ولی خب میگم که!باز هم به خودتون بستگی داره!
آخه وقتی به اسم صدا میکنن، کم کم لحنشونم زیاد احساس صمیمیت به خودش میگیره یه وقتا دیگه یه چیزهایی میگن آدم :| میشه!
بعد اگه از اولش به فامیل صدا کنین، این حد و مرزها مشخص میشه.بع داز یه مدت دیگه به اسم هم صدا کنین، اون حریمها حفظ میشن باز هم.
الان مثلا گروه ما که خیلی با هم دوستیم حدود 15 نفره! (از کل کامپیوتر و آی تی).این 15 نفر دیگه اکثرا به اسم صدا می کنیم هم رو.البته من کلا یه عادتی دارم، اونم اینه که نمیتونم مفرد صدا کنم کسی رو! یعنی قبلا ها داداشمو هم جمع صدا می کردم :)) بعد الان هم همینجوریم. یعنی ممکنه اسم طرفو بگم ولی باز هم افعالم تمامشون جمع به کار میرن :))

بعد یه سری پسرها سختشونه فامیل صدا کنن، خیلی خنده دارن:)) مثلا میگن مهسا خانوم :)) یا مژده خانوم:)) بعد ما هردفعه اینا اینجوری صدا میکنن خنده مون میگیره :D

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از مهســـــــــــــا :
تو کلاس ما اول یه سری دخترها(مشخصا بچه های فرزانگان تهران) شروع کردن برای جاافتادن به فامیل صدا کردن ، جلوی پسرها همو به فامیل صدا کردن! که پسرها یاد بگیرن اینجوری صدا کنن! بعد اولش همینطوری بود.بعد یه سری دخترهای عزیز اومدن گفتن جمع کنین این لوس بازیارو :)) ّبعد از اون دیگه کلا شد اسم!
ولی یه ترم اول رو به نظرم به فامیل صداکنین بهتره...برای اینکه یه کم رسمی تر میشه و خب اولش هم همه جوگیرن و اینا...مشکل ایجاد میشه یه وقت (مشکل ایجاد شده که میگما!)
بعد دیگه یه سری آدم نزدیکتر رو می تونیدبه اسم صدا کنید.
ولی خب میگم که!باز هم به خودتون بستگی داره!
آخه وقتی به اسم صدا میکنن، کم کم لحنشونم زیاد احساس صمیمیت به خودش میگیره یه وقتا دیگه یه چیزهایی میگن آدم :| میشه!
بعد اگه از اولش به فامیل صدا کنین، این حد و مرزها مشخص میشه.بع داز یه مدت دیگه به اسم هم صدا کنین، اون حریمها حفظ میشن باز هم.
الان مثلا گروه ما که خیلی با هم دوستیم حدود 15 نفره! (از کل کامپیوتر و آی تی).این 15 نفر دیگه اکثرا به اسم صدا می کنیم هم رو.البته من کلا یه عادتی دارم، اونم اینه که نمیتونم مفرد صدا کنم کسی رو! یعنی قبلا ها داداشمو هم جمع صدا می کردم :)) بعد الان هم همینجوریم. یعنی ممکنه اسم طرفو بگم ولی باز هم افعالم تمامشون جمع به کار میرن :))

در کل که من کسیو با فامیل صدا نمیکنم چه ترم اول چه دوم :))

شدیدا اعتقاد دارم حریم گذاشتنی نیست درک کردنیه
:D کسی درکشو نداشته باشه

اخرشم نمیتونه حریم رو درک کنه

پس ترم اول کلا نه با کسی کار دارم نه چیزی کسی ام با فامیلیم صدا کرد جوابشو نمیدم :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Kenji :
در کل که من کسیو با فامیل صدا نمیکنم چه ترم اول چه دوم :))

شدیدا اعتقاد دارم حریم گذاشتنی نیست درک کردنیه
:D کسی درکشو نداشته باشه

اخرشم نمیتونه حریم رو درک کنه

پس ترم اول کلا نه با کسی کار دارم نه چیزی کسی ام با فامیلیم صدا کرد جوابشو نمیدم :))
حالا جوگیرین اولش اینجوری فکر میکنین.
ولی واقعیتیه که هست.
به خصوص 2-3 ترم اول قشنگ بچه ها تو هپروتن :-" اینقده جوگیرن که نگو :-" هی راه به راه اتفاقات جالب می افتاد تو کلاسمون :-"

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

یه چیزیم من بگم این وسط؟ :D

مثلا خودم :D علاوه بر اینکه به من و نوع ارتباطی که با طرف مقابل دارم ،بستگی داره ( :D)
به اینکه اونی که روبرومه چجور آدمیه هم ربط داره :D

بعضیا رو اگه به اسم صدا کنی حدود حفظ میشن ،بعضیا رو با فامیلی صدا کنی افعالم جمع کنی نمیشه :D

کلا یه چیز مشخص نیست که ،آدم باید اول تکلیف خودشُ مشخص کنه بعدم ببینه طرف چجوریه ،وضعیت چیه ،جو چجوریه :D

اینا :D

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از مهســـــــــــــا :
حالا جوگیرین اولش اینجوری فکر میکنین.
ولی واقعیتیه که هست.
به خصوص 2-3 ترم اول قشنگ بچه ها تو هپروتن :-" اینقده جوگیرن که نگو :-" هی راه به راه اتفاقات جالب می افتاد تو کلاسمون :-"
دقیقا! جو گیری از انواع مختلف هم هستا! تا حدودی هم طبیعیه آدم اومده تو یه جمع حدید که بلاخره نیاز به برقراری ارتباط و دوست پیدا کردن داره.
ولی خب شما سعیتونو بکنین کمتر جو گیر بشین. یواش یواش گروه دوستی مطابق شخصیتتون و علایقتون رو پیدا میکنید. عجله هم نکنید

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

سه ترم مثن؟ لیسانس تموم شد که :))

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

لیسانس 4 سال یا 8 ترم ه :D !

میدونم البته. اما 3 ترمم برا جوگیر موندن زیاده. مزاحی بود دور همی :D باشد که ببخشید بر من :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از S@ene :
دقیقا! جو گیری از انواع مختلف هم هستا! تا حدودی هم طبیعیه آدم اومده تو یه جمع حدید که بلاخره نیاز به برقراری ارتباط و دوست پیدا کردن داره.
ولی خب شما سعیتونو بکنین کمتر جو گیر بشین. یواش یواش گروه دوستی مطابق شخصیتتون و علایقتون رو پیدا میکنید. عجله هم نکنید
آره دقیقا طبیعیه!
ولی آقا کلا همونی که پگاه گفت! اینکه اون اولش به هر صفتی شناخته شین تا آخر به همون صفت میشناسنتون! سعی کنین زیاد جلب توجه نکنین و از اینا نباشین که تو چشمن...(دقیقا من وقتی در این موارد حرف می زنم، 4-5 تا مثال زنده میاد جلو چشمم... ) از اول هم بهتره تو ذهن همه آدم قابل احترامی جابیفتین که حریمتون رو حفظ کنن.
ما یه TA داشتیم، (داریم) بعد این خیلی خیلی خیلی خیلی مشکل داره اصلا :-" یه بار یه جرفی زد که فهمیدم مشکل داره نه که الکی بگم ها :-"
بعد این کلا حریم و اینا حالیش نیست. ما ازش می ترسیدیم واسه همین.آخه کلا براش مهم نبود طرفش چه جور دختریه که داره باهاش حرف می زنه :-" بعد یه بار مجبببببببببببور بودم برم درمورد نمره همورکم باهاش حرف بزنم داشتم از ترس می مردم :-" در کمال تعجب دیدم حتی اون هم به اون بی شعوری نیست که فکر میکردم! با من اصلااااااا مثل بقیه برخورد نکرد.در حالی که دید هبودم حتی با دخترهای چادری هم رفتارش زشته...
این که چه جور شخصیتی از خودتون بروز بدین خیلی خیلی مهمه اون اول کار!
یکی از دوستهام اولش خیلی تابلو بازی در آورد، با اینکه فقط 1 ترم اینجوری بود و بعدش کلا عوض شد رفتارش ولی هنوز به همون صفات ترم اول میشناسنش و آزار میبینه خودش از این مسئله...

کلا آقا! خانوم! :D ترم اول رو با احتیاط بگذرونین زود هم با کسی صمیمی نشین! کم کم دوست پیدا کنین. چون بچه ها تو دانشگاه از فرهنگها و عقاید متفاوتن و شناختنشون خیلی طول می کشه. پس در دوست پیدا کردن تو دانشگاه عجله نکنید!کم کم دوستهای خوب پیدا میشن خودشون :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا