• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید ها و نباید های سال اولی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : باید ها و نباید های سال اولی ها

به نقل از BUG :
میدونم البته. اما 3 ترمم برا جوگیر موندن زیاده. مزاحی بود دور همی :D باشد که ببخشید بر من :D

خو بستگی به آدمش داره یکی ممکنه مادام الجو ( :D ) باشه! و آدم به آدم فرق می کنه مثلاَ من خودم رو می دونم که جوگیر نخواهم شد چون از قبلشم با جنس مخالف در ارتباط بودم بعدم بعد از 2-3 ماه با بعضیا اون قدر صمیمی شدم که با اسم کوچیک صداشون کنم :D

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از Stewie Griffin :
خو بستگی به آدمش داره یکی ممکنه مادام الجو ( :D ) باشه! و آدم به آدم فرق می کنه مثلاَ من خودم رو می دونم که جوگیر نخواهم شد چون از قبلشم با جنس مخالف در ارتباط بودم بعدم بعد از 2-3 ماه با بعضیا اون قدر صمیمی شدم که با اسم کوچیک صداشون کنم :D

بعد دو سه ماه ؟؟؟ :-" دمت گرم دادا :)) ما هنوز فکر میکنیم جنس مخالف لولوئه :)) رمز موفقیتتو بگو :-"

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از Kenji :
بعد دو سه ماه ؟؟؟ :-" دمت گرم دادا :)) ما هنوز فکر میکنیم جنس مخالف لولوئه :)) رمز موفقیتتو بگو :-"

آره :D دقیقاَ رمز موفقیت اینه که طرف مقابل نه لولوئه نه موجود فضایی! بلکه اونم یه آدم ه مثل تو و باید از دید آدمیت بهش نگاه کرد! (;

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

من همیشه خیلی سخته واسم ارتباط برقرار کردن؛ ینی خیلی خیلی میترسم که این مشکل ایجاد کنه واسم؛ من چجوری دوست پیدا کنم؟ : ( ینی قشنگ حس اول ابتدایی بودن دارم. : ( :))

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از فاطمه.چ :
من همیشه خیلی سخته واسم ارتباط برقرار کردن؛ ینی خیلی خیلی میترسم که این مشکل ایجاد کنه واسم؛ من چجوری دوست پیدا کنم؟ : ( ینی قشنگ حس اول ابتدایی بودن دارم. : ( :))

فک کنم یا مشکل من و توعه یا مشکل دختراس یا مشکل سمپادی ها! :rolleyes:
کسی راهکاری داره واقعا؟! من وقتی میخوام با ی آدمِ‌ تازه صوبت کنم جونم درمیاد! (:|

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

به نقل از Kenji :
تو برو یدونه پفک بخر هی بشین پیشه اینو اون بگو بیا خوراکیمو با هم بخوریم :))

اقا کم اسپم میدم دیگه :-"
اسپم بدي ميان اواتارتو پنچر ميكنن

يه سوال:
من اگه احساس خجالت بهم دست بده بعد نتونم طرف مقابلو تو صورتش نگاه كنم بده و بي احتراميه؟
ميدونم بعد يه ترم عادي ميشه..همون ترم اول... بعدش نگن اين اونجوري بود الان ديگه بي حيا شده نگا ميكنه؟ :-s

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

منم به همه توصیه میکنم اول به تقوای الهی.(اوصیکم به تقوی الله) عین نماز جمعه..
دوم هم به دوری از هر کاری که موجب تو چشم بودن شه
سوم هم به دوری از صمیمی شدن با اولین کسی که دیدین..

ولی خودم همیشه سعی کردم این طور شه نشد،،،خیلی فرار کردم از خیلیا که نیان خودشونو بندازن بهم ولی اخر اونا بردن...اینا که خوبن مورد داشتیم پسره خودشو به زور انداخته به دختره...بیچاره تا اخر عمر فک کنم باید تحملش کنه..
من شخصا امیدم اینه خیلیا رو نهایتا دو سال دیگه میبینم و درسامون که مشترکه تمومه..

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

یه توصیه..وقتی جایی نشستید و طرف اومد گفت بلند شو اینجا جای منه خیلی مودبانه بلند شید و صندلی رو هم با خودتون ببرید بعد بگید ببخشید که جای شما رو اشغال کرده بودم ..

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از مهســـــــــــــا :
ولی آقا کلا همونی که پگاه گفت! اینکه اون اولش به هر صفتی شناخته شین تا آخر به همون صفت میشناسنتون! سعی کنین زیاد جلب توجه نکنین و از اینا نباشین که تو چشمن...
چجور آدمایی تو چشُ ضایه ـن مثلا؟ :-"

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از امپراطور استقامت(John Cena) :
یه توصیه..وقتی جایی نشستید و طرف اومد گفت بلند شو اینجا جای منه خیلی مودبانه بلند شید و صندلی رو هم با خودتون ببرید بعد بگید ببخشید که جای شما رو اشغال کرده بودم ..

چرا؟!‌مهدکودک نیس که :))

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

من میگم ، پسرا رو " یارو " و دخترا رو " یارو ـه " صدا کنید

-----

برای صدا زدن ـه استاد ، نگید " آقا" یا "خانوم" . یا بگید استاد ، یا دکتر . با دومی بیشتر حال میکنن :))

-----

یه بحث جدّی هم این ـه که با همه مرتبط باشید

مثلا خب بعضی ـا بسیجی ـن ، بعضی ـا نابسیجی :D ، بعضی ـا با یه سری اعتقادات مختلف با شما

یکی نماز میخونه ، یکی نمیخونه ، یکی اعتقادی به نظام داره ، یکی نداره ، یکی زیادی زر میزنه ، یکی نه ، ...

دلیلی برای عدم ارتباط ـه مطلق با افراد متفاوت نیس

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از منه مريم :
اسپم بدي ميان اواتارتو پنچر ميكنن

يه سوال:
من اگه احساس خجالت بهم دست بده بعد نتونم طرف مقابلو تو صورتش نگاه كنم بده و بي احتراميه؟
ميدونم بعد يه ترم عادي ميشه..همون ترم اول... بعدش نگن اين اونجوري بود الان ديگه بي حيا شده نگا ميكنه؟ :-s

بستگی به آدمش داره! مثلاَ من خودم خوشم نمیاد وقتی کسی داره باهام حرف می زنه زمین رو نگاه کنه! ولی یکی دیگه ممکنه از این بچه مذهبیا باشه بگه دختره بی حیا رو نگا کن راس وایستاده داره تو صورت من نامحرم نگاه می کنه خجالتم نمی کشه! بسته به آدمش داره ولی فک کنم فراوانی ه دسته اول بیشتر ه!

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

نه آخه من اول میرم سالم ترین صندلی رو انتخاب میکنم بعدم هرکسی اومد خواست جام بشینه صندلی رو هم با خودم میبرم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نسخه کلی نمیشه داد...تو یه جا اگه اولش زیاد بسته برخورد کنی بعدا سوژه ات میکنن یه جا هم مثل کلاس ما که اولاش عین ادم برخورد میکردیم بعدا متوجه شدیم شعور جمعی پایینه دیگه توروی کسی نگاه نمیکنیم..سلامم نمیکنیم به پسرا...
انقده که بیشورن تو کلاس ما..حالا شاید اصلا جو سال بالایی هامون این نباشه..ولی ادم کم برخوردتر از حواشی و مشکلات به دوره.

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از امپراطور استقامت(John Cena) :
خب اگه گفت ببخشید این صندلی من ـه چیکار کنیم؟! :-s

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

منم مشکل ارتباط برقرار کردن رو دارم! من از یه جهاتی با خانوم مهسا موافق نیستم. به نظر من سعی کنید خوش رو باشید. با همه دوست بشید. منتظر نباشید سلامتون کنن. خودتون اول سلام کنید. یادتون باشه دارید میرید دانشگاه. دیگه دبیرستانی نیستید. باید بتونید حداقل در حد سلام علیک با همه هم کلاسیاتون ارتباط داشته باشید. بعدا" میتونید به این فکر کنید که با کدوما صمیمی بشید. معلمی داشتیم که میگفت وقتی میرید دانشگاه تازه میفهمید که سطح فکر آدم ها با ابعاد شهر که توش بزرگ شدن رابطه ی مستقیم داره! اعتراف میکنم که این تا حدود زیادی درسته!
با این قسمت از صحبت های خانوم مهسا موافقم که نباید به هرکسی رو داد. البته خوش رو بودن و سلام علیک داشتن رو دادن به کسی حساب نمیشه از نظر من!

من با وجود اینکه خیلی آدم منفعلی بودم روزهای اول، ولی شدیدا" توصیه میکنم اینطوری نباشید. باید بتونید سوار جو هم کلاسی هاتون بشید. اگه از دور بشینید و نیگا کنید که چطور داره پیش میره و با کی میتونید دوست بشید، زمان رو از دست دادید و یهو میبینید جو بچه ها به سمتی میره که اصلا" دوست ندارید(اتفاقی که برای من افتاد) . اثر گذار باشید خلاصه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از منه مريم :
يه سوال:
نمیدونم!فکر نکنم اینجوری بگن! من خودم اینجوری بودم.ترم اول که کلا جواب سلام هم نمی دادم فکر کنم :)) ترم دوم هم حرف می زدم زمین و دیوار و آسمونو نگاه می کردم!! ولی سال دوم دیگه عادی شده بودم!
فکر نکنم همچین حرفی می زدن!
به نقل از معصومه :
منم به همه توصیه میکنم اول به تقوای الهی.(اوصیکم به تقوی الله) عین نماز جمعه..
این مورد اول خیلی مهمه =)) نماز جمعه رو از دست ندینا :)) به خصوص دانشگاه تهرانیا که این توفیق رو دارن که نماز جمعه تو دانشگاهشون اقامه بشه =))
به نقل از (619سابق) MSA :
منم این مشکل رو دارم! من از یه جهاتی با خانوم مهسا موافق نیستم. به نظر من سعی کنید خوش رو باشید. با همه دوست بشید. منتظر نباشید سلامتون کنن. خودتون اول سلام کنید. یادتون باشه دارید میرید دانشگاه. دیگه دبیرستانی نیستید. باید بتونید حداقل در حد سلام علیک با همه هم کلاسیاتون ارتباط داشته باشید. بعدا" میتونید به این فکر کنید که با کدوما صمیمی بشید. معلمی داشتیم که میگفت وقتی میرید دانشگاه تازه میفهمید که سطح فکر آدم ها با ابعاد شهر که توش بزرگ شدن رابطه ی مستقیم داره! اعتراف میکنم که این تا حدود زیادی درسته!
با این قسمت از صحبت های خانوم مهسا موافقم که نباید به هرکسی رو داد. البته خوش رو بودن و سلام علیک داشتن رو دادن به کسی حساب نمیشه از نظر من!

من با وجود اینکه خیلی آدم منفعلی بودم روزهای اول، ولی شدیدا" توصیه میکنم اینطوری نباشید. باید بتونید سوار جو هم کلاسی هاتون بشید. اگه از دور بشینید و نیگا کنید که چطور داره پیش میره و با کی میتونید دوست بشید، زمان رو از دست دادید و یهو میبینید جو بچه ها به سمتی میره که اصلا" دوست ندارید(اتفاقی که برای من افتاد) . اثر گذار باشید خلاصه!
آخه من که نگفتم بداخلاق باشید! بحث صمیمی شدن و دوست صمیمی پیدا کردنه. اگرنه با همه باید خوب برخورد کرد و در حد معمولی دوست بود.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

اگه در مورد صندلی هم ادعایی کرد خودتونو به نشنیدن بزنین..اگه خیلی هم سمج بود بست بشینید روی صندلی و بگید اگه میتونی بیا بلند کن...

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از melika :) :
خب اگه گفت ببخشید این صندلی من ـه چیکار کنیم؟! :-s
دو نقطه خط زل بزن تو چشاش :-" والا :-"

بعد قضیه واحدایی که معرفی به استاد (یا همچین چیزی :D) میگیری چیه؟ :-" یکی توضیح بدهُ اینا :-"

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از مهســـــــــــــا :
آره دقیقا طبیعیه!
ولی آقا کلا همونی که پگاه گفت! اینکه اون اولش به هر صفتی شناخته شین تا آخر به همون صفت میشناسنتون! سعی کنین زیاد جلب توجه نکنین و از اینا نباشین که تو چشمن...(دقیقا من وقتی در این موارد حرف می زنم، 4-5 تا مثال زنده میاد جلو چشمم... ) از اول هم بهتره تو ذهن همه آدم قابل احترامی جابیفتین که حریمتون رو حفظ کنن.
خب الان این تاپیک واس همینه دیگه. که چیکار کنیم تو چشم نباشیم و تبدیل به سوژه نشیم :-<

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا