• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

یه سوالی برام پیش اومده...من به خاطر یه سری مشکلات نتونستم درسای دوم رو خوب کار کنم، الانم سومم، برای این درسای دوم چه کار باید بکنم؟یه سری می گن از الان دوره کن یه سری می گن رو سوم تمرکز کن،باید چه کار کنم؟
بعد برای ریاضی چه کتاب تستی کار کنم؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از nadi :
چجوری آدم میتونه تو دانشگاه اونم رشته ی برق شاگرد اول بشه؟با روزی حدودا چند ساعت درس خوندن؟
کلا برای شاگرد اول شدن تو دانشگاه :
۱. سر تمام کلاس ها برو غیبت نکن تا همه درس ها رو خوب یاد بگیری و ذهنیت استاد بهت مثبت باشه
۲. خوب جزوه بنویس تا بعدا نیافتی دنبال جزوه و دردسرهای مختلفش
۳. کتاب های دانشگاهی رو بخون و به موقع تمرین حل کن به اندازه کافی مسلط بشی به درس.
۴. نگذار درس هات انباشته بشن و جلسه به جلسه پیش برو با درس.
۵. اخلاق و قلق استاد رو از دانشجوهای قدیمی بپرس. بعضی استادا به موارد خاصی حساسیت دارن مثلا تمیز نوشته برگه امتحانی. نوشتن واحدها تو مسائل و ... مثلا با نوشتن نامه تشکر و درخواست نمره برگه امتحانی دلشون به رحم میاد :D
۶. سعی کن زیاد سراغ استاد بری و سوال بپرسی و فعال باشی و تو چشم استاد تا بشناستت.
۷. ببین استادا به چه چیزهایی نمره میدن. مثلا بپرس ازشون پروژه میدن یا نه. تمرین تحویل دادن و ...

به نقل از NiXi :
یه سوالی برام پیش اومده...من به خاطر یه سری مشکلات نتونستم درسای دوم رو خوب کار کنم، الانم سومم، برای این درسای دوم چه کار باید بکنم؟یه سری می گن از الان دوره کن یه سری می گن رو سوم تمرکز کن،باید چه کار کنم؟
به خاطر کنکور میگی؟ وقت داری بخونی و هم به دوم هم به سوم برسی اما کار ضروری ای نیست. دوران پیش دانشگاهی دوباره همه چی رو از اول میخونید.

khanume dentist

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از NiXi :
الان همه ی وقتتو بذار روی درسای سوم. کاملا مسلط شو. هم تست کار کن و هم برای نهاییا اماده شو. نقاط ضعفی که توی دوم داری میتونی تابستون یا سال بعد حلش کنی. ولی اگه یه جایی مشکل اساسی داری بد نیست کنار درسات بهش برسی و از پایه حلش بکنی. مثلا کلاس بری یا اینکه درست و حسابی با یه کتاب خوب رفعش بکنی.

khanume dentist

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از NiXi :
الان همه ی وقتتو بذار روی درسای سوم. کاملا مسلط شو. هم تست کار کن و هم برای نهاییا اماده شو. نقاط ضعفی که توی دوم داری میتونی تابستون یا سال بعد حلش کنی. ولی اگه یه جایی مشکل اساسی داری بد نیست کنار درسات بهش برسی و از پایه حلش بکنی. مثلا کلاس بری یا اینکه درست و حسابی با یه کتاب خوب رفعش بکنی.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

یه سوال داشتم اونم این بود که چطوری به درس خوندن علاقه پیدا کنیم ;;)

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از meysamasadi :

به نظرم من اول از همه چی باید هدفت رو مشخص کنی ! آدم وقتی هدف نداره علاقه ای هم به درس خوندن نداره !
حالا هدفت هر چی میخواد باشه.
اول مشخص کن که حتی حدودا به کجا میخوای برسی و مطمئن شو اونوقت علاقه هم خود به خود میاد ( تجربه شخصی )

منتقد

مهمان

به نقل از meysamasadi :
امرزو قرار بود یه جایی یه سری نکات راجع به موفقیت درسی بگم اینم پرسیدید دیم بهتره بگم اینجا هم
ببین دوست خوبم درس رو بنداز دور این نکته اول
اول ببین قراره بعدا به چه نقطه ای برسی...یعنی هدفت
این هدف باید یه ویژگی خاص داشته باشه اونم تموم نشدنشه...یکی به فرض هدفش دکتری گرفتن در رشته ی x هست...بعد که میگیره تمومه دیگه گرچه خودش میتونه بیاد و بگه نه حالا مرحله بعد اینه(ولی چون هدف رو دکتری بسته دیگه بعد از دکتری گرفتن تمومه راهش ولی یکی به فرض هدفش خوشحال کردن مامانشه...خب دکتری میگیره کار خوب میگره زندگی خوب تشکیل میده و هنوز هر کاری میکنه در راستای هدفشه
پس نکته اول هدف ممتد و تمام نشدنی

دوم اینکه اینو در نظر بگیر...برای رسیدن به هدف تمام نشدنی وممتد همیشه بیش از ده ها راه وجود داره....یعنی اگر به فرض باز همون خوشحال کردن مادر هدفه تو میتونی با هر چیزی اونکارو بکنی پس راه ها زیاد

سوم اینه که بین این راه ها بگردی و اون راهی که با استعداد تو و علاقت همخوانی داره انتخاب کنی(تو این راه ممکنه خانواده یا دوستان یا نگاه به آینده شغلی که شاید در آمد خوبی نداشته باشه تورو سست کنه و ناامید اما توجه نکن زیاد) و اگر تونستنی درست انتخاب کنی دیگه تقریبا راه تمومه

مرحله بعد هم اینه که تو تلاش کنی و البته به خودت خوراک بدی اونم خوراک فکری و روحی چون معمولا افراد بزرگ این سه مرحله رو طی میکنن و این راه خیلی خسته میکنه فکر و روح انسان رو
اگر تونستی و موفق شدی چنان علاقه ای به درس که سهله به هر چیزی پیدا میکنی که خود به خود به زندگیت خاصیت سیال بودن میده و تورو به جلو میبره

khanume dentist

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از meysamasadi :

ببین علاوه بر چیزایی ک دوستان در مورد داشتن هدف و این چیزا گفتن بعضی نکته هایی ک خودم تجربه کردم میگم: گاهی لازمه که یه نفر ادمو هل بده، توش علاقه و انگیزه ایجا کنه.در مورد من بعضی معلمام خیـــــــــــلی کمک میکردن یعنی وقتی حرفها و مشاوره هاشونو میشنیدم کلی شارژ میشدم.یه نفر دیگه ک خیلی خوب بود، دکتر نیکخو! <D=توی برنامه فرصت برابر روزای شنبه قبلا میومد یعنی این مرد سرشار از انرژی مثبت و هیجانه !حرفهاش بقـــــــــــــــــدری تاثیر گذار بود که شنبه ها حال متفاوتی داشتم و تا چند وقت با علاقه فوق العاده ای میخوندم(الان دیگه نمیدونم برنامش چه موقع ست) ولی بهت توصیه میکنم حتما پیداش کنی!!! حتما :)
بعد بعضی کتابا هم منو ب شخصه خیلی ب درسها علاقمند کرد.کتابایی ک سبک توضیح و نوشتارشون متفاوته.انقدر خوب توضیح میده ک خوب برات جا میفته و ب خودت امیدوار میشی.مثل خیلی سبز x:
موفق باشی...

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نـاطـــق :
امرزو قرار بود یه جایی یه سری نکات راجع به موفقیت درسی بگم اینم پرسیدید دیم بهتره بگم اینجا هم
ببین دوست خوبم درس رو بنداز دور این نکته اول
اول ببین قراره بعدا به چه نقطه ای برسی...یعنی هدفت
این هدف باید یه ویژگی خاص داشته باشه اونم تموم نشدنشه...یکی به فرض هدفش دکتری گرفتن در رشته ی x هست...بعد که میگیره تمومه دیگه گرچه خودش میتونه بیاد و بگه نه حالا مرحله بعد اینه(ولی چون هدف رو دکتری بسته دیگه بعد از دکتری گرفتن تمومه راهش ولی یکی به فرض هدفش خوشحال کردن مامانشه...خب دکتری میگیره کار خوب میگره زندگی خوب تشکیل میده و هنوز هر کاری میکنه در راستای هدفشه
پس نکته اول هدف ممتد و تمام نشدنی

دوم اینکه اینو در نظر بگیر...برای رسیدن به هدف تمام نشدنی وممتد همیشه بیش از ده ها راه وجود داره....یعنی اگر به فرض باز همون خوشحال کردن مادر هدفه تو میتونی با هر چیزی اونکارو بکنی پس راه ها زیاد

سوم اینه که بین این راه ها بگردی و اون راهی که با استعداد تو و علاقت همخوانی داره انتخاب کنی(تو این راه ممکنه خانواده یا دوستان یا نگاه به آینده شغلی که شاید در آمد خوبی نداشته باشه تورو سست کنه و ناامید اما توجه نکن زیاد) و اگر تونستنی درست انتخاب کنی دیگه تقریبا راه تمومه

مرحله بعد هم اینه که تو تلاش کنی و البته به خودت خوراک بدی اونم خوراک فکری و روحی چون معمولا افراد بزرگ این سه مرحله رو طی میکنن و این راه خیلی خسته میکنه فکر و روح انسان رو
اگر تونستی و موفق شدی چنان علاقه ای به درس که سهله به هر چیزی پیدا میکنی که خود به خود به زندگیت خاصیت سیال بودن میده و تورو به جلو میبره

من الان دقیقا هدف هم دارم و فقط مرحله سومم اشکال داره ولی نمی دونم چرا بعضی وقتا تو درس خوندن تنبلیم میشه

لطفا راهنمایی کنید.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نـاطـــق :
خب همون مرحله سوم چرا رفع نمیشه؟

راستشو بخواین من سر یه دوراهی موندم. که آیا به شاخه پزشکی وارد شم یا مهندسی وبه هردوشون هم علاقه دارم فقط می خوام یه چیزی

باشه که درامد زیاد داشته باشه

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از نـاطـــق :
خب در آمد هم میتونه هدف باشه(گرچه کسی که اینو بگه من دیگه باش کاری ندارم:D) ولی خب هدفه دیگه
ببین دوست خوبم
اگر هر دو رو دوس داری
ببین توی کدوم میتونی از نظر سطح تحصیلی بری یه دانشگاه بهتر و یه رشته ی بهتر
و البته من اطلاعی ندارم باید بری بپرسی ببینی توی کدوم یکی بقول خودتون در آمد بیشتری هست
اینا دیگه چیزاییه که به خودتون ربط داره

پ.ن: اط نظر من بیشتر این تنبلی به اون ملاک انتخاب رشتتن برمیگرده:)

من یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که وضع مالی خانواده ی من یکمی ناجوره به نظر شما بهتره من تو سمپاد بمونم یا نه.

آیا تاثیری تو آینده ی من خواهد داشت

shahid rahe fizik

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2تبریز
شهر
تبریز

عاغا من الان سال دوم دبیرستانم دارم واسه المپیاد فیزیک میخونم چهار سال دبیرستان هم تموم کردم فقط چند تا مشکل دارم اولی این که کل معلمامون میگن نخونو از این حرفا تازه معلمم ندارم واسه المپیاد دوم اینکه پدرو مامانم شدید مخالفن کلا همه تضعیف روحیه میکننو هر کاری میکنن من نخونم ولی من خیلی دوس دارم المپیاد بدم به نظرتون چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از meysamasadi :
من یه سوال دیگه هم داشتم اونم اینه که وضع مالی خانواده ی من یکمی ناجوره به نظر شما بهتره من تو سمپاد بمونم یا نه.
آیا تاثیری تو آینده ی من خواهد داشت
هزینه ثبت نام مدرسه؟ مدرسه نباید از کسی که مشکل مالی داره شهریه بگیره. بهشون بگید نمیتونید شهریه بدید. اگر قبول نکردن برید اداره آموزش پرورش نامه بگیرید. موظف هستند رایگان ثبت نام کنن شما رو.

به نقل از shahid rahe fizik :
عاغا من الان سال دوم دبیرستانم دارم واسه المپیاد فیزیک میخونم چهار سال دبیرستان هم تموم کردم فقط چند تا مشکل دارم اولی این که کل معلمامون میگن نخونو از این حرفا تازه معلمم ندارم واسه المپیاد دوم اینکه پدرو مامانم شدید مخالفن کلا همه تضعیف روحیه میکننو هر کاری میکنن من نخونم ولی من خیلی دوس دارم المپیاد بدم به نظرتون چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مواردی داشتیم که فرد بدون معلم مدال طلا هم گرفته. خودش خونده یعنی.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

- ورزش تو نهایی تاثیر داره؟!
- مستمر تاثیر داره تو نهایی؟!
- یکی منو متقاعد کنه ترمودینامیک بدرد میخوره!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از نـاطـــق :
نمره ورزش در نمرات نهایی که مستقیم تاثیر داره رو کنکور تاثیر داده نمیشود.
مستمر در معدل کل شما موثر هست اما در نمرات نهایی مختص کنکور نه و فقط دروسی در نهایی شرکت دارن که به صورت آزمون هماهنگ کشوری امتحان داده بشه.
برای متقاعد کردن کاربرد دروس خیلی چیز هایی هستن که باید گفته بشه...این هم یکیش...اما کسی بلد باشه و بگه منم خوسحال میشم
عههههه ینی من باید لباس ورزش بپوشم؟!!!؟ :D
ینی مستمر من نمره دیپلممو عوض میکنه؟! (فهمیدم که تو کنکور تاثیری نداره)
ترمو خدایی چرنه :-"
یه سوال دیگه، کسی با آقای لواسانی کلاس داشته تا حالا (حسابان!)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من توی درس خوندن تنبلی می شه نظربقیه ی شما دراین مورد چیه من چطوری می تونم با این تنبلی مبارزه کنم

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

اواتار اخرین باد افزار ^-^ که چی بشه

منتقد

مهمان

به نقل از meysamasadi :
اواتار اخرین باد افزار ^-^ که چی بشه
وقتی که فیلمی رو دوس داری اگر وسط پخشش باشه آیا بلند میشی بری کاری بکنی؟

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به هیچ وجه ولی گاهی اوغات اگه کار مهمی باشه اره

منتقد

مهمان

به نقل از meysamasadi :
به هیچ وجه ولی گاهی اوغات اگه کار مهمی باشه اره
خب ببین دوست من درس خدند هر وقت به اون شدت مثل اون فیلم برات مهم بشه میری طرفش...من قبلا هم راه موفیقتو گفته بودم
من به تو میگم که هدف نداری...یعین هدفی توی درس خوندنت وجود نداره بدون اینکه چیزی ازت بپرسم

بالا