• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به نقل از Sepi :
من نیاز به ایجاد انگیزه دارم، چه جوری انگیزه ایجاد کنم در خودم!؟؟!؟ :((
وقتی به چیزی علاقه داشته باشید انگیزه هم به دنبالش میاد. سعی کنید علاقه رو تو خودتون ایجاد کنید، اون موقع تحمل بعضی درسا هم راحت تر میشه :))

به نقل از [email protected] :
یکی به من بگه با این دین و زندگی چیکار کنم؟؟؟
اصن نمیتونم بفهممش... و چیزی رو که نفهمم نمی تونم حفظ کنم
باز خدا رو شکر امسال سال آخریه که مطالعات اجتماعی داریم
ولی این دین و زندگی ~X(
خودمم نمیدونم چرا نمیفهممش!!! :(
تست بزنید ! توی تستا، یه سوال رو تو انواع مختلف طرح میکنن، اون موقع میتونید هرجور که سوال بدن، با دانسته هاتون تطبیقش بدید.
درضمن، نه تنها برا دین و زندگی، بلکه برا بقیه درسا هم سعی کنید یه بار مطلب رو بخونید، بعد اون رو برای خودتون توضیح بدید. به زبان عامیانه. اون موقع حفظ کردنش راحت میشه (;

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!

به نقل از حمیـده :
وقتی به چیزی علاقه داشته باشید انگیزه هم به دنبالش میاد. سعی کنید علاقه رو تو خودتون ایجاد کنید، اون موقع تحمل بعضی درسا هم راحت تر میشه :))
دوست دارم >:p ، همون طور ک قبلا دوست داشتم، هر روز می خوام درس بخونم اما برا شروع نمی تونم همت کنم، حتی درس هایی رو ک دوس دارم خیلی!!!! :-??

zenith

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
دانشگاه
نمیدونم به خدا
رشته دانشگاه
بازم نمیدونم

سلام.اگه آدمی هستی که کلا تحت تاثیر جو قرار میگیری بهتره با دوستای خرخون وآدمای موفق رفت و آمد داشته باشی. *-:
دوم اینکه این یه چیز کاملا شخصیه. باید سعی کنی خودتو توی جنبه هایی از درس که دوس داری غرق کنی. مدام به اونها فکرکنی. مثلا توی زیست روی اون قسمتایی که دوس داری مطالعه ی غیر درسی داشته باش.
یکی ازدلایل بی انگیزگی میتونه عدم اطمینان از موفقیت باشه. وقتی می خوای شروع به درس خوندن کنی به این فکر کن که اگه موفقیتت 100درصد تضمین شده بود چه جوری درس میخونی.
درضمن نباید از خودت توقع زیادی داشته باشی.باید برای خودت هدفای کوتاه مدت وکوچیک در نظر بگیری که با موفقیت تو اونا انگیزت زیاد بشه. :)

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه

آقا من یه سوال دارم! برایِ من یه سری شرایط خاص پیش اومده که برایِ رفتن به دانشگاه تو ترمِ بهمن، با طلام، باید برم شبانه/بزرگسالان ثبت‌نام کنم که دی بتونم نهایی‌هایِ پیش رو بدم.

خیلی بده مدرکِ پیش‌دانشگاهیِ آدم شبانه/بزرگسالان باشه؟! یعنی به طور کل مدرک پیش‌دانشگاهی کجاها ممکنه بررسی بشه؟ اپلای؟

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من یه سوال داشتم اونم این بود امکانش توی سمپاد هست که معدل ما 20 بشه.

اگه هست لطفا بگید چطوری

این تنها راهه که بتونم رضایت پدر ومادرمو جلب کنم اگه این کارونکنم و معدلم 20 نشه پدر و مادرم فکر می کنن من توی درسام افت کردم X_X X_X

و مدام به من میگن که ما پولمون رو هدر دادیم.

منم که ناراحت می شم :(( :(( :(( :((

خواهش می کنم به من کمک کنید من نمی خوام پدر و مادرمو ناراحت ببینم. من توی یه وضعیت بحرانی قراردارم

zenith

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
دانشگاه
نمیدونم به خدا
رشته دانشگاه
بازم نمیدونم

الهی بگردم :>
ببین امکانش حتما هست.ما امسال تو نهایی های سوممون بیستم داشتیم.
ولی نمره گرایی برات خوب نیس.ما تو کلاسمون بچه هایی داشتیم که با تقلب معدل شون 19.90 هم شد.در صورتی که من تو اون آدم ذره ای هوش نمی دیدم.
ولی خوب اگه بخوای معدلت بیست بشه باید حتما برنامه ریزی داشته باشی.منظورم یه برنامه ریزی سفت وسخت نیستا!برنامه ریزی ای که همه ی درساتو پوشش بده وبت کمک کنه تو اونها به تسلط برسی.اگه سال اول دبیرستانی لازم نیس زیاد نگران درسات باشی ولی روی ریاضی و فیزیک خیلی وقت بذار.دیگه اینکه از قبل از کلاس پیشخوانی درس جدیدو بکنی خیلی بت کمک میکنه که گوش کردن فعال داشته باشی.
سعی کن تو کلاس فعال باشی معلماروت حساب کنن.اینطوری ممکنه تو نمره دادن بهت خیلی خسیس نباشن.
همین دیگه
موفق باشی :) :ضدلایک :لایک

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از zenith :
الهی بگردم :>
ببین امکانش حتما هست.ما امسال تو نهایی های سوممون بیستم داشتیم.
ولی نمره گرایی برات خوب نیس.ما تو کلاسمون بچه هایی داشتیم که با تقلب معدل شون 19.90 هم شد.در صورتی که من تو اون آدم ذره ای هوش نمی دیدم.
ولی خوب اگه بخوای معدلت بیست بشه باید حتما برنامه ریزی داشته باشی.منظورم یه برنامه ریزی سفت وسخت نیستا!برنامه ریزی ای که همه ی درساتو پوشش بده وبت کمک کنه تو اونها به تسلط برسی.اگه سال اول دبیرستانی لازم نیس زیاد نگران درسات باشی ولی روی ریاضی و فیزیک خیلی وقت بذار.دیگه اینکه از قبل از کلاس پیشخوانی درس جدیدو بکنی خیلی بت کمک میکنه که گوش کردن فعال داشته باشی.
سعی کن تو کلاس فعال باشی معلماروت حساب کنن.اینطوری ممکنه تو نمره دادن بهت خیلی خسیس نباشن.
همین دیگه
موفق باشی :) :ضدلایک :لایک

من یه ورودی جدید راهنمایی به سمپاد هستم. دبیرستانی نیستم

و من یه برنامه ریزی داشتم اونم این بود که از کتاب های کمک درسی بیش تری استفاده کنم و پنجشنبه جمعه ها درس بخونم.

حالا که روز های اول مدرسه هاست اونقدر زیاد درس نمی خونیم چون کتاب ها ی ما به طور کامل توی شهرمون منتشر نشدن.

ولی من از این بابت نگرانم که معلم های سمپادی رحمی تو نمره دادن ندارن 25 صدم هم نمره اضافه نمی دن.

من یه راه حل دارم اونم اینه که تلاش چندین برابر درس چندین برابر.

ایا با این روش معدل من بیست میشه. لطفا جواب بدید.

و مرسی از این که جواب دادید

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

به نقل از meysamasadi :
من یه ورودی جدید راهنمایی به سمپاد هستم. دبیرستانی نیستم

و من یه برنامه ریزی داشتم اونم این بود که از کتاب های کمک درسی بیش تری استفاده کنم و پنجشنبه جمعه ها درس بخونم.

حالا که روز های اول مدرسه هاست اونقدر زیاد درس نمی خونیم چون کتاب ها ی ما به طور کامل توی شهرمون منتشر نشدن.

ولی من از این بابت نگرانم که معلم های سمپادی رحمی تو نمره دادن ندارن 25 صدم هم نمره اضافه نمی دن.

من یه راه حل دارم اونم اینه که تلاش چندین برابر درس چندین برابر.

ایا با این روش معدل من بیست میشه. لطفا جواب بدید.

و مرسی از این که جواب دادید
باو اونقدرام سخت نیس که...20 گرفتن خیلی هم اسونه..
فک نکن چون تو تیزهوشان درس میخونی دبیرات بهت نمره نمیدن...نمره میدن...حتی 1 نمره هم میدن بعضی وقتا!..ولی خوب بستگی به دانش اموزش داره...ببین دبیرا یکی از بیشترین انتظاراشون از دانش اموز اینه که دانش اموز تلاش کنه ... خوب پس تلاشتو کن درساتو بخون اگه احساس کردی زیاد خوب نفهمیدی از کتابایه کمک درسی استفاده کن.بعدم واسه این درسایه حفظی و اینا تحقیق و اینا اماده کن ببر و..( :-" :-")
ببین تو سمپاد باهات سخت کار میکنن سختم امتحان میگیرن ولی امتحاناشون اصولا چیزی خارج از همون نمونه سوالایی که باهاتون کار کردن نیس..درسته سخته سوالاش ولی خوب تو کلاس کلی سوال همون مدلی حل میکنین..(ممکنه هم حالا فوقش یه دونه سواله متفاوت بدن که خیلی هم سخت باشه که خوب باید با همون تست زدن زیادو نمونه سوال حل کردن به هرنوع سوالی مسلط باشی...ولی نمیدن اصولا همچین سوالی!)
بعد وقتی شما سعیتو کنی و امتحانایه کلاسیتو خوب بدی...اگه تو امتحانایه ترم اشتباه داشته باشی(یه اشتباه کوچولو مثلا) دبیرت نمرتو میده بهت اصولا...
بعد حتی من خودم خیلی اوقات شده مخصوصا تو امتحانایه زبام کلی از این اشتباهایه ریزه مثلا 25 صدمی و حتی نیم نمره ای داشتم که دبیرم واسم بیست رد کرده

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من ترسم بیش تر توی همون نمره های کلاسی هست معلم های ما کوچک ترین اشکال توی یه فعالیت کلاسی رو در نظر می گیرن و نمره کم می کنن.

همه ی اینا نشون میده که باید سطح تلاش من بره بالا اگه اینطوری بشه یعنی معلم ها رحم می کنن واقعا.

ولی اگه من می خوام بدون رحم معلم ها معدلم بیست کاملا واقعی بشه باید چیکار کنم بازم تلاش کنم.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

کسی نمی خواد جواب بده

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از meysamasadi :
من ترسم بیش تر توی همون نمره های کلاسی هست معلم های ما کوچک ترین اشکال توی یه فعالیت کلاسی رو در نظر می گیرن و نمره کم می کنن.
آخه یه هفته مدرسه رفتی که این حرفو میزنی؟ :)
همه ی معلما اولش همین چیزا رو میگن. حتی بعضیا وسط ترم سر پرسشای کلاسی و تمرین ننوشتن و این چزا به نصف کلاس 0 و1 میدن؛ آخرشم هیچکدوم توی نمره ی مستمر تاثیر نداره.
تقریبا همه ی معلمایی که من تا حالا داشتم، آخر ترم یک یا دونمره از کمترین نمره های هر دانش آموزو حذف میکردن. مثلا اگه کسی یه بیست و دو تا نوزده و سه تا هیجده و یه پونزده داشته باشه، آخر ترم پونزدهش حذف میشه و تاثیری نداره.

سه سال آخر دبیرستان به اندازه ی کافی پنجشنبه جمعه هات پر میشه؛ من نمی فهمم چه لزومیه که تو اول راهنمایی آدم انقد خودشو به آب و آتیش بزنه. :|
دوره ی ابتدایی، درس نخون ترین ها هم معدل 20 میشن(یا همون عالی و خیلی خوب..). با تغییر مقطع، پایین اومدن معدل خیلی طبیعیه و افت تحصیلی هم به حساب نمیاد مگر اینکه واقعا زیاد باشه.

اگرم واقعا برات مهمه و حاضری بیشتر وقتتو با درس خوندن بگذرونی، معدل 20 راهنمایی هم امکان پذیره مسلما. سختیش بستگی به سختگیری مدرسه و معلماتون و کتابای تکمیلی ای که براتون تدریس میشه داره.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

متوجه شدم.یعنی فقط باید بیش تر وقتمو با درس خوندن بگذرونم و فقط درس بخونم اون وقت معدل من 20 میشه 8->

لطفا جواب بدید

zenith

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
دانشگاه
نمیدونم به خدا
رشته دانشگاه
بازم نمیدونم

ببین توکه میدونی باید تلاشتو چند برابر کنی ، خوب چند برابرش کن.دیگه چرا میپرسی؟؟!
تا حالا هیچ چیزی تو دنیا نبوده که در مقابل اراده و تلاش انسان بتونه مقاومت کنه.
بعدم چرا اینقدر حرص میزنی؟؟ L-:آدمایی موفق میشن که بتونن توهرشرایطی آروم و مسلط باقی بمونن.
این اولین سختی ای نیس که توزندگیت باهاش مواجه میشی، آخریشم نخواهد بود. تاحالا هم موقعیتای مشابه و تجربه کردی.
پس اعتماد به نفس داشته باش.تلاشتو بکن و بقیه رو واگذار کن به خدا.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

خوب سوال اینجاست که چطوری تلاشمو چند برابر کنم :-/

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از meysamasadi :
خوب سوال اینجاست که چطوری تلاشمو چند برابر کنم :-/
خب به نظر من بهتره كه براي بيشتر كردن تلاشت يه برنامه ريزي درست براي درس خوندن ايجاد كني.و از همين اول سال شروع به خوندن بكني.
حتما هم لازم نيس خودتو بكشي.فقط لازمه كه با برنامه پيش بري...اگه نميتوني خوب برنامه ريزي كني ميشه كانونم بري.بهت كمك ميكنه اگر به برنامه هاش عمل كني!
پيشنهادم اينه كه درسارو يه دور پيش خواني كني قبل از درس دادن.
تيزهوشان اصن ترس نداره :Dفقط نبايد شل بگيري... :)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

شاید این خوب باشه اگه من مثل مدرسه کار کنم و روز های مدرسه رو درس بخونم و روز های تعطیل نصفشو درس بخونم چطوره

درکش برای من یه کمی سخته که چطور تلاشمو چند برابر کنم :-?

شاید بهتره تفریحجات رو توی روز های مدرسه جمع کنم

نظرشما چیه

لطفا جواب بدید

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

لطفا جواب بدید

zenith

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
دانشگاه
نمیدونم به خدا
رشته دانشگاه
بازم نمیدونم

سلام دوباره.من سوم تجربی ام.از مسائل احتمال هیچی سردر نمیارم.چیکارکنم؟؟؟
احساس خنگی میکنم.میشه کمکم کنید. [-o<

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از zenith :
سلام دوباره.من سوم تجربی ام.از مسائل احتمال هیچی سردر نمیارم.چیکارکنم؟؟؟
احساس خنگی میکنم.میشه کمکم کنید. [-o<
سلام. منم سومم. تا یه هفته پیش فکر میکردم خیلی خنگم چون هیچی از احتمال نمی فهمیدم، ولی الان یه چیزای خوبی می فهمم. :D

قبل از این که احتمالو شروع کنی باید ترکیبیاتِ سال دومو بلد باشی.
من احتمالو از رو آموزش ریاضی سه ی خیلی سبز تالیف علی بیطرفان خوندم. اولش ترکیبیات و مفاهیمشو یادآوری کرده. بعدم احتمالو از اول اول، پایه ای با مثال و راه حل و تمرین، توضیح داده و کم کم پیچیده ترش میکنه؛ ولی اینقدر ملایم سطحش میره بالا که اصن متوجه نمیشی. :D

از سایت خیلی سبز هم میتونی یه قسمتشو دانلود کنی و ببینی.

کلّا خیلی کتاب خوبیه و خیلی خوب توضیح داده و من خیلی راضی بودم و پیشنهاد میشه.(برم از خیلی سبز پول بگیرم. :-")

zenith

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
مشهد
دانشگاه
نمیدونم به خدا
رشته دانشگاه
بازم نمیدونم

مرسی از جوابت.