کنکور مشکلات درسی کنکور 1403

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
سوالات و اشکالات درسی‌تون رو اینجا بپرسین و بهم کمک کنین. خیلی توی روند یادگیری‌تون اثر میذاره

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
الآن من تست‌های هر فصل رو پخش کنم که مثلا وقتی دارم مغناطیس می‌زنم هم‌زمان تست میدان هم بزنم یا همه رو همون موقع خودش تموم کنم که نمونه چیزی؟
گیج شدم یه مقدار.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
الآن من تست‌های هر فصل رو پخش کنم که مثلا وقتی دارم مغناطیس می‌زنم هم‌زمان تست میدان هم بزنم یا همه رو همون موقع خودش تموم کنم که نمونه چیزی؟
گیج شدم یه مقدار.
میخونم ولی متوجه نمیشم
میدان چی؟ E یا B ؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
ترکیبی با مغناطیس رو هم زمان بخون
البته وقتی همه مباحث اون فصل رو خوندی.

فرق آنچنان هم نداره‌ها هر فصل رو بخون برو بعدی ((:
مرور هم یادت نره
دقیق متوجه نشدم.
الآن این شیوه خوبه توی فیزیک و شیمی؟
من الآن فصل۱ رو کامل خوندم.
ولی اگه مثلا ۱۰۰تا تست داره، ۲۰ تا امروز بزنم. دوباره ۲۰تای بعد رو یه مدت بعد. (نه خیلی مدت بعد.)
بعد مثلا رسیدم فصل ۲.
الآن تستای فصل ۲ رو دارم می‌زنم و هم‌زمان تستای فصل ۱.
بعد رسیدم فصل ۳. دوباره هم‌زمان ۳و۲و۱.
ولی مباحث هر فصل(فرمول‌ها و امثالهم.) رو اول کامل خوندم و تستای آموزشی و کنکور ازشون زدم توی جزوه کنکورم. منتها تستای کتاب تستم و کنکورای سال قبل(تستای موضوعی کنکورهای قبلی) رو این‌طور پخش کنم.
که یعنی این‌طور همواره مرور بشن تا آخر تابستون. چون می‌خوام ۱۰و۱۱ تا آخر تابستون جمع بشن.

Black tag

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
-2
از یه کتاب یه فصلو بزن که یادگیریت کامل بشه واسه مرور میتونی بری سراغ کتابای دیگه
اینکه همزمان تستای چند تا فصلو بزنی آخه چرا؟
یکیو بزن یاد بگیری حالا لازمم نیست همه تستاشو بزنی
یکی در میون ضریب سه ها یا پنجا بعد برو فصل بعدی
وقتی خواستی دوره کنی هم میتونی بری اون یکی در میونایی که نزدیو بزنی
از این لحاظ که دیگه اواسط شهریور همه رو هم‌زمان تموم کنم.
بعیده ضریب بزنم. ممنون باز.
بعد اگه مثلا تا ۲۰ شهریور (یا حسین خیلی تایم نمونده.) تموم کردم کل رو، اون ۱۰روز بشینم آزمون جامع بزنم همه دروس رو با هم؟

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
سلام
تو درس شیمی زیاد تست زدن مهم‌تره یا خوب فهمیدن و مرور مطالب درسی؟

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام
زیاد تست زدن تا تست نزنی نمیفهمی کجای کتاب مهمه و باید بیشتر بخونیش. حلال همه مشکلات تسته

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1402
سلام
سوالات شیمی چندین ساله بیشتر غافلگیری هستند تا یک سوال علمی زیبا !
مثلا میگه جدول تناوبی رو تا بیست بگو ، حالا برعکس ، حالا ضربدری بگو ... دومین حرف اسم بچه مندلیف ، حرف سوم کدوم عنصره ؟!
برای همین به نظرم همانطور که آقا محمد گل گفتن ، تست خیلی ضروریه !
مطالعه کتاب های علوم پایه همانند شیمی مسترتن و یا مورتیمر هم پیشنهاد میکنم بهتون :)

نام مرکز سمپاد
Farz ll
شهر
Kerman
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
Teh
رشته دانشگاه
Nursing
سلام
هر دو!.... تست مکمل خوندنه... مثلا مرور مطالب درسی چه کمکی توی حل مسائل شیمی میکنه؟! صرفا فرمول ها کسر های پیش ساخته نمیتونه پاسخگو باشه باید تیپ تست هاشو ببینی تا هم راه شو یادبگیری هم سرعتت خوب شه.... ولی حتما حتما حتما کتاب رو بخون هرشب... حتی یه صفحه!...اینقدر بخون تا حفظ باشی کامل همه چی رو...خصوصا که 50 درصد سوالا حفظی و شمارشیه و تسلط خیلی زیادی میخواد... امسال توی سوالای شمارشی شیمی تجربی یادمه یه سوال از فصل 2، 12بود و من نزدمش! با اینکه شاید سوال نسبتا آسون و خوبی به نظر می‌رسید و باید حتما میزدمش!... اما نتونستم چون من نیم واکنش های زنگ آهن رو حفظ بودم ولی اون لحظه واکنش کلی به ذهنم نمی‌رسید در واقع میشد واکنش کلی رو نوشت اما توی تست روی حالت فیزیکی توی واکنش کلی زنگ آهن توجه کرده بود که من بعد این همه خوندن فصل 2 حتی یادم نبود حالت فیزیکی شون چیه... آیا هر سه حالت فیزیکی رو توی واکنش داشتیم یا نه؟ شاید تست روتینی بود اما همین بی دقتی سر مرور ها باعث شد نتونم بزنمش! ...تستای حفظی و مفهومی رو هم حتما جا بده توی برنامه ات که هم برات با تست مرور شه هم دام های تستی رو ببینی... حتی به ریز ترین نکات هم دقت کن

SinaSabetifard

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
گیج شدم یه مقدار.
به نظرم سر در گم طور نخون
مباحث مرتبط به هم باشن حتی دروس دیگه
مثل حسابان
ایراد اصلی بودجه های کنونی قلمچیم همینه که خیلی شلختس

SinaSabetifard

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1403
تلگرام
اینستاگرام
سلام
من امسال بنا بر خواست معلمم هر صفحه ای که از شیمی میخونم(حتی صفحه ای که واقعا هیچی نداره)
در جا میرم حدود 10 15 تا عبارت صحیح غلط ازش حل میکنم و این به تسلط روی حفظیات خیلی کمک کرده
بخش خط به خط ایکیو جامع هم خیلی خوبه برا این موضوع
مسائل شیمی هم 2 بخش داره
نقشه راه رو بفهمی چیه
و ساده ترین راه ممکن برای پیاده سازی رو پیدا کنی
البته فهمیدن نقشه راه مهم تره چون اساسا بعضی از سوالات معضل اصلی اینه که تو نمیدونی اصلا کدوم عددو باید با کدوم عدد گرفت و این داستان
و شیمی جوریه که حتما باید سوالات مسائلشو حل بکنی که محاسباتت خیلی قوی بشه
متاسفانه شیمی درسیه که سوتی محاسباتی توش اثر گذاریش خیلی بیشتره
چون بعضا اختلاف گزینه ها به 1 هم نمی رسه

iShirley

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
ماتمکده
سال فارغ التحصیلی
1403
برای بالا بردن درصد تو درس گسسته پیشنهادی دارین؟
مشکلم اینه که سر آزمون اون به اصطلاح ایده ها و خلاقیته نمیرسه به ذهنم برای حل سوال ...
( برای بخش نظریه اعداد )

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
برای بالا بردن درصد تو درس گسسته پیشنهادی دارین؟
مشکلم اینه که سر آزمون اون به اصطلاح ایده ها و خلاقیته نمیرسه به ذهنم برای حل سوال ...
( برای بخش نظریه اعداد )
خب نظریه اعداد معمولا روی مخ بچه ها زیاد میره و توی آزمونا خصوصا قلمچی سوالای خیلی وحشتناکی ازش طرح میشه. تنها راهش تست زدن و پیدا کردن منبع خوبه چون خیلی از منبعا میان خارج از چارچوب کتاب وزارتی سوال میدن. من پیشنهاد میکنم منبع اول خیلی سبز جامعو بزنی بعدش بری سراغ میکروطلای جامع و بعدش نشر الگو و نهایتا خوشخوان که به تسلط کامل توش میرسی چون سوالای خیلی زیاد با ایده های قشنگی داره برای همین سعی کن این منابع قبل خوشخوانو بزنی که بتونی تا آخر سال تمومش کنی. نظریه اعداد و گراف توی گسسته خیلی پیچیدن و باید فقط سوال زیاد حل کنی و مدام غلط حل کنی چون اکثرا توی گراف و نظریه تو یه جوابی بدست میاری که مطمئنی اما جواب اصلی زمین تا آسمون ممکنه با جواب تو فرق بکنه درنتیجه باید توی گسسته امسال صبور باشی(چیزی که من نبودم و دائم سر حل سوالای نظریه و گراف فوش میدادم)

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
من پیشنهاد میکنم منبع اول خیلی سبز جامعو بزنی بعدش بری سراغ میکروطلای جامع و بعدش نشر الگو و نهایتا خوشخوان که به تسلط کامل توش میرسی چون سوالای خیلی زیاد با ایده های قشنگی داره
بنظرت کلاً برای هر درس تو انتخاب منبع یکم زیاده‌روی نمی‌کنی؟!
مگه میشه این چهار تا منبع که همه‌شون سوالای با کیفیت و ایده‌داری دارن رو تو ۶ ماه (یا اگه کسی از تابستون شروع کرده باشه، ۹ ماه) کار کرد؟
گفته بودی که هرچی کتاب تست دستمون اومد بزنیم، ولی اینجوری آدم سردرگم نمیشه؟ در ضمن کِی وقت میشه که غلط ها و سوالای سخت هر منبع رو مرور و رفع اشکال کنیم؟!

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
بنظرت کلاً برای هر درس تو انتخاب منبع یکم زیاده‌روی نمی‌کنی؟!
مگه میشه این چهار تا منبع که همه‌شون سوالای با کیفیت و ایده‌داری دارن رو تو ۶ ماه (یا اگه کسی از تابستون شروع کرده باشه، ۹ ماه) کار کرد؟
گفته بودی که هرچی کتاب تست دستمون اومد بزنیم، ولی اینجوری آدم سردرگم نمیشه؟ در ضمن کِی وقت میشه که غلط ها و سوالای سخت هر منبع رو مرور و رفع اشکال کنیم؟!
بله میشه کار غیرممکنی نیست اگر دستت گرم باشه برای همین تاکید میکنم دستتون رو به تست زدن گرم کنین چیزی که گفتم انجام دادم قبلا و تنها لازمش انگیزه بالاست. کنکورای جدید خصوصا توی درسی مثل ریاضی با یکی دوتا کتاب نمیشه از پس سوالاش براومد شما کنکور دی و تیر امسال رو اگر ببینی متوجه بالارفتن سطح سوالا خصوصا توی درس حسابان و هندسه میشی بنابراین باید اکثر منابع بازار رو بررسی کنین تا این ذهن انواع مختلف تیپ تست هارو دیده باشه. شما سر جلسه کنکور وقت فکر کردن به محتویات سوالو نداری. وقتی سوالو میخونی باید ببینی قبلا نمونشو حل کردی و میتونی ایده روش بزنی یا اگه نمیتونی ولش کنی چون وقتی برای فکر کردن نیست پس نباید شما سرجلسه با دیدن سوالا سوپرایز بشی. منبع زیاد زدن به شما کمک میکنه که ایده بگیری و سر جلسه بجای سوپرایز شدن بری سراغ حل کردن بجای بازی کردن با سوال. یه مثال برات میزنم که عینا برای خودم توی کنکور دی امسال اتفاق افتاد. بعد دفترچه ریاضی حس خوبی داشتم چون سر جلسه با اینکه سوالارو پیچونده بودن اما ایده هاش توی ذهنم بهم الهام میشد و خودم باورم نمیشد که چجوری تونستم ۱۳ تا حسابان بزنم و جالب تر اینکه سر سوالای فیزیک دیدم دقیقا دوتا سوال از مبحث القا و مغناطیس از کتاب میکرو نقره ای کپی شده بود(فقط عددو عوض کرده بودن). میخوام بگم که شما هرچی توی تست زدن(اصولی تست زدن) زیاده روی کنی، ضرری نمیکنی بلکه سرعتت توی حل تست بالاتر میره و میتونی کلی وقت سیو کنی. اما یسری کتابایی هستن که واقعا آشغالن و شما نرید سمتشون که فک کنم توی معرفی کتابا گفتم کدوماست که دیگه وقتتون سر زدن تستای این کتابا هدر نره

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
سلام
بخش زیادی از سوالات مسئله هستن و در نتیجه هرچند پایه حل درست تست‌ها فهمیدن خوب مفاهیم هست ولی بخش عمده اصلی فرایند یادگیری طی حل مسئله شکل میگیره.

MRΣZA

کاربر حرفه‌ای
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
سال فارغ التحصیلی
1403
بله میشه کار غیرممکنی نیست اگر دستت گرم باشه برای همین تاکید میکنم دستتون رو به تست زدن گرم کنین چیزی که گفتم انجام دادم قبلا و تنها لازمش انگیزه بالاست. کنکورای جدید خصوصا توی درسی مثل ریاضی با یکی دوتا کتاب نمیشه از پس سوالاش براومد شما کنکور دی و تیر امسال رو اگر ببینی متوجه بالارفتن سطح سوالا خصوصا توی درس حسابان و هندسه میشی بنابراین باید اکثر منابع بازار رو بررسی کنین تا این ذهن انواع مختلف تیپ تست هارو دیده باشه. شما سر جلسه کنکور وقت فکر کردن به محتویات سوالو نداری. وقتی سوالو میخونی باید ببینی قبلا نمونشو حل کردی و میتونی ایده روش بزنی یا اگه نمیتونی ولش کنی چون وقتی برای فکر کردن نیست پس نباید شما سرجلسه با دیدن سوالا سوپرایز بشی. منبع زیاد زدن به شما کمک میکنه که ایده بگیری و سر جلسه بجای سوپرایز شدن بری سراغ حل کردن بجای بازی کردن با سوال. یه مثال برات میزنم که عینا برای خودم توی کنکور دی امسال اتفاق افتاد. بعد دفترچه ریاضی حس خوبی داشتم چون سر جلسه با اینکه سوالارو پیچونده بودن اما ایده هاش توی ذهنم بهم الهام میشد و خودم باورم نمیشد که چجوری تونستم ۱۳ تا حسابان بزنم و جالب تر اینکه سر سوالای فیزیک دیدم دقیقا دوتا سوال از مبحث القا و مغناطیس از کتاب میکرو نقره ای کپی شده بود(فقط عددو عوض کرده بودن). میخوام بگم که شما هرچی توی تست زدن(اصولی تست زدن) زیاده روی کنی، ضرری نمیکنی بلکه سرعتت توی حل تست بالاتر میره و میتونی کلی وقت سیو کنی. اما یسری کتابایی هستن که واقعا آشغالن و شما نرید سمتشون که فک کنم توی معرفی کتابا گفتم کدوماست که دیگه وقتتون سر زدن تستای این کتابا هدر نره
با حرفات موافقم ولی بنظرم باید برای مرور و جمعبندی یه منبع هم وقت کافی اختصاص داده بشه (مثلاً حل دوباره تست های علامتدار یا تست هایی که غلط زده شده).

نام مرکز سمپاد
شهیداژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
UI
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
با حرفات موافقم ولی بنظرم باید برای مرور و جمعبندی یه منبع هم وقت کافی اختصاص داده بشه (مثلاً حل دوباره تست های علامتدار یا تست هایی که غلط زده شده).
درسته این بازه میتونه از فروردین تا کنکور تیر باشه(اگه هدف کنکور تیره)

بالا