• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات درسی کنکور ۹۷

Mr_Nabeghe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سلام ، دوستان من کنکور مجدد هستم میخوام بعد چند سال دوباره کنکور بدم ، کتاب تست واسه فیزیک نمیدونم چی بگیرم ؟ واسه زیست هم نمیدونم باید چه کتاب تستی استفاده کنم کسی میتونه کمکم کنه؟

نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
سلام ، دوستان من کنکور مجدد هستم میخوام بعد چند سال دوباره کنکور بدم ، کتاب تست واسه فیزیک نمیدونم چی بگیرم ؟ واسه زیست هم نمیدونم باید چه کتاب تستی استفاده کنم کسی میتونه کمکم کنه؟
فيزيك ميكرو گاج عاليه
خيلي روونه

نشرالگو زيست غلط زياد داره
خيلي سبز سبك كنكور نيست
اول از همه سراسريارو بزنيد بعد بريد سراغ تاليفي
من عمارلو نشر دريافت ميزنم عاليه
سبكش تقريبا شبيه كنكوره

Mr_Nabeghe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
فيزيك ميكرو گاج عاليه
خيلي روونه

نشرالگو زيست غلط زياد داره
خيلي سبز سبك كنكور نيست
اول از همه سراسريارو بزنيد بعد بريد سراغ تاليفي
من عمارلو نشر دريافت ميزنم عاليه
سبكش تقريبا شبيه كنكوره
ببینید من اون زمان که کنکور دادم کتاب های آی کیو اینا نبودن الان کتاب های جدید اومده، زیست خیلی سبز اون موقع خوب بود الان جواب نمیده، فیزیکم خوبه به نظر شما همون میکرو گاج کافیه برا کنکور؟ بعد این همایش زیست شناسی عمارلو توضیح هم داره؟ چون زیست زیر 50 هستم

• لایک
امتیازات: ats
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
آزاد لاهیجان
رشته دانشگاه
پرستاری
ببینید من اون زمان که کنکور دادم کتاب های آی کیو اینا نبودن الان کتاب های جدید اومده، زیست خیلی سبز اون موقع خوب بود الان جواب نمیده، فیزیکم خوبه به نظر شما همون میکرو گاج کافیه برا کنکور؟ بعد این همایش زیست شناسی عمارلو توضیح هم داره؟ چون زیست زیر 50 هستم
ببينيد كتاب عمارلو چاپ ٩٥ يا ٩٦ بخريد
چون كامل فرق كرده
درسنامه خيلي خوبي هم داره
و تعداد تستاشم زياد نيست
هر فصل ٨٠-٩٠ تا

آي كيو نخريد به نظرم
چون سبك كنكور نيست
ببينيد سبك سوالاي كنكور با قلم چي و آي كيو و... متفاوته
آي كيو و... ميگن سطح بالاس كتاب
درسته
اما به همه چييييي بدبينتون ميكنن:]
يني همش تو چيزي كه درسته هم شما دنبال اينيد كه بگيد غلطه
يكيو ميشناسم ترازاي زيست قلم چيش ٨٠٠٠ بود
بعد كنكور ٤٠ زد
چون همش فك ميكردم سوالاي كنكور يه نكته خاص و پيچيده و مبهمي دارن
همه درستارو هم غلط گرفته بود

زيست همش به سبك خوندنه
يني كسيو ميشناسم فهميده چجوري بخونه
از هر فصل شايد ٥٠-٦٠ تا تست زده
و درصد كنكورش ٨٦ شد
اصل تست زدن اينه كه بفهميد چجوري با مطلباي كتاب بازي ميشه كه يادبگيريد چجوري بخونيد
وگرنه ٨٠٪‏ كار تو زيست خوندن كتاب درسيه
اينكه خودتون تركيب كنيد
كه كتاب عمارلو اين ديد رو ميده بهتون
مثلا آورده ملخ بعد مياد همههه ي ويژگي هاي ملخ
نوع چشم
نوع گردش خون
دستگاه گوارش و همرو هم بررسي ميكنه
يني بايد به جايي برسيد كه يه ملخ اومد همه ي مطالب از ٣ كتاب بياد تو ذهنتون
اينكه خودتون سوال در بياريد خيلي عاليه البته وقتي اين روش و ميتونيد انجام بديد كه سبك سوالاي كنكور دستتون بياد

كتاب رو بجوييد:]]]
اول واو ب واو هررررچي گفته حفظ كنيد
از عكسا تو ذهنتون عكس داشته باشيد:]]]نكته هاشو حفظ نكنيد:]]]]
يني قشنگ تو ذهنتون كامل بتونيد تصورش كنيد

بعد بيايد تستاي سراسري رو بزنيد نكته هاشو بنويسيد
بعد تست تاليفي بزنيد
باز نكته هارو بنويسيد ترجيحا تو كتابتون بنويسيد
بعد باز برگرديد كتابو بجوييد:]]
سوال در بياريد
همانند برخلاف طرح كنيد
صحيح غلط و ....

من وااااقعا از اين روش جواب گرفتم
ايشالا شما هم ميگيريد

راجب فيزيك من خيلي نميدونم
اما از هركي پرسيدم خيلي از ميكرو راضي بوده
ميكرو رو هم اول ستاره دار بزنيد
وقت اضافه اورديد
يك قدم تا صد قدم
بعد برگرديد غير ستاره دار هارو بزنيد
يا علامت دارهاتونو

...Maedeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
97
وقتی ازمون داری و یه محبث نسبتا زیاد مثل ژنتیک (فصل۸سوم) و از دوم گیاهی فصل ۶ مونده البته باید چکار کرد؟
حفظیاشو در حد یه مرور بخونم؟
یا وقتمو بزارم رو مباحثی که خوندم قبلا و دوباره مرور کنم؟؟؟؟
واسه مباحثی که از فیزیک و شیمی میمونه چکار باید کرد؟؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
وقتی ازمون داری و یه محبث نسبتا زیاد مثل ژنتیک (فصل۸سوم) و از دوم گیاهی فصل ۶ مونده البته باید چکار کرد؟
حفظیاشو در حد یه مرور بخونم؟
یا وقتمو بزارم رو مباحثی که خوندم قبلا و دوباره مرور کنم؟؟؟؟
واسه مباحثی که از فیزیک و شیمی میمونه چکار باید کرد؟؟
قلم‌چی ایی؟؟ قلم چی اکثراً واحد جبرانی داره واسه بعداً ینی یه جاهایی عقب بیوفتی بعداً جای جبران داره !
ولی در کل رو یه بخش هایی وقت بذار که بدونی نتیجه میگیری مثلاً اگه جمعه آزمونته و فردا پنج‌شنبه است :‌| قاعدتاً نه به ۶ دوم میرسی نه به ۸ سوم ! همون مروراتو اوکی کن ! ولی اگه وقت داری رو یکیشون وقت بذار!
بنظرم در مورد شیمی و فیزیکم اگه یه بخش از فصل مثلاً نصفشُ بخونی و روش مسلط باشی بهتر از اینه که کل فصلُ بدون تسلط بخونی !
پ.ن: اگه آزمونت جمعه است و یه فردا رو وقت داری تند تند درسارو نخون که ترازت بیاد بالا چون تند تند خوندی تند هم یادت میره :‌)) سعی کن چیزایی که خوندی رو مرور کنی بیشتر یا خلاصه هاتو بخونی یا عمومی هاتو دور کنی!:-"

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
کتابایی ک درسنامه شون تو پاسخنامه شونه رو چه جوری بخونیم؟ من از نشرالگو میخونم خیلی سبز تست میزنم :/
خب اول پاسخنامه رو باز کنی درسنامه بخونی بعد تست بزنی مشکلی نداره که. اگه می‌ترسی جواب تستا یادت بمونه (که خیلی بعیده مگر نبوغ حافظه‌ای مخصوصی داشته باشی :د) کاغذ بذار روی قسمتایی که خارج از کادرای درسنامه‌ست.

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
کتابایی ک درسنامه شون تو پاسخنامه شونه رو چه جوری بخونیم؟ من از نشرالگو میخونم خیلی سبز تست میزنم :/
من سر همین موضوع کلی مشکل داشتم خودم ... مثلا شیمی پیش خیلی سبز ... اما نکته اینجاست که من وقت نداشتم زیاد ... اما کسی که وقت داره اتفاقا با این روش پیش رفتن خیلی براش بهتره ... یعنی اگه قبلا شیمی دو و سه رو تا یه حد متوسطی پیش بردین بهتره که با همین روش سوال بعد درسنامه پیش برین که البته روش درست اینجور مطالعه اینجوریه که اول باید کتاب درسی رو کامل خونده باشین و بعد برید سراغ تست زدن از اینجور کتابا ...
اما اگه وقت زیادی ندارین بهتره از کتابای مشابه که درسنامه داریپن استفاده کنین ...

mohammad sefidian

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سلام .
بچه ها من یه مشکلی دارم اینه که من رشتم تجربی نبود و حالا برای تجربی میخونم. برای اون فصل هایی که تو دو هفته قلم چی که قراره ازمون بیاد اولا نمیرسم همه ش رو بخونم... بعد موضوع اینه که وقت زیادی داره از من میگیره که متلا گوارش رو برای بار اول تو زندگیم میخونم... تا بخونم و رو متن کتاب مسلط شم و یاد بگیرم و تست بزنم و مرور کنم و ... حداقل دو برابر کسی که تجربی بوده زمان میذارم.
بعد مشکلی که به وجود میاد برای درسای دیگ هم چون وقت زیادی متلا بین 5 تا 7 ساعت رو زیست میذارم در روز. وقت نمیکنم ریاضی و فیزیک و شیمی رو بخونم... و اونا رو هم معمولی بلدم فقط.. بخوام مسلط بشم باید تمرین تستی زیادی داشته باشم و....
خب اینایی که گفتم اجتناب ناپذیره و بالاخره باید زیست رو خوند...
اما سوالم اینه الان تا جه حد وضع وخیمه و تو سال کنکور واقعا چقد وقت برای جبران عقب افتادگی ها هس؟ واقعا این ازمون های قلم چی طوری هس که ادم بتونه عقب موندگی هاش رو جبران کنه یا نه!
ساعت مطالعه ام هم بین 10 تا 12 هس.. البته بیشتر 10

دهقان خلافکار128

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی دُ
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره ریاضی 95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
سلام .
بچه ها من یه مشکلی دارم اینه که من رشتم تجربی نبود و حالا برای تجربی میخونم. برای اون فصل هایی که تو دو هفته قلم چی که قراره ازمون بیاد اولا نمیرسم همه ش رو بخونم... بعد موضوع اینه که وقت زیادی داره از من میگیره که متلا گوارش رو برای بار اول تو زندگیم میخونم... تا بخونم و رو متن کتاب مسلط شم و یاد بگیرم و تست بزنم و مرور کنم و ... حداقل دو برابر کسی که تجربی بوده زمان میذارم.
بعد مشکلی که به وجود میاد برای درسای دیگ هم چون وقت زیادی متلا بین 5 تا 7 ساعت رو زیست میذارم در روز. وقت نمیکنم ریاضی و فیزیک و شیمی رو بخونم... و اونا رو هم معمولی بلدم فقط.. بخوام مسلط بشم باید تمرین تستی زیادی داشته باشم و....
خب اینایی که گفتم اجتناب ناپذیره و بالاخره باید زیست رو خوند...
اما سوالم اینه الان تا جه حد وضع وخیمه و تو سال کنکور واقعا چقد وقت برای جبران عقب افتادگی ها هس؟ واقعا این ازمون های قلم چی طوری هس که ادم بتونه عقب موندگی هاش رو جبران کنه یا نه!
ساعت مطالعه ام هم بین 10 تا 12 هس.. البته بیشتر 10
عاقا من هم ریاضی بودم ... بعد سال پیش تغییر رشته دادم ... تجربی دادم ... ببین این کاری که داری میکنی تقریبا بهترین کاره و خیلی بستگی داره به اینکه خودت استعدادات چجوری باشه !!! مثلا خداروشکر وضع فیزیک و ریاضی من خوب بود و اونارو سریع میخوندم و تست میزدم ... اما خب عمومیام افتضاح بود و تا آخر سال فقط تونستم وضع عمومیام رو از "افتضاح" برسونم به "بد" ... :)
اما خب بیشتر زیست و شیمی خوندم و نتیجه هم گرفتم ... اما چیزی که کمک کرد ریاضی و فیزیکم خوب بمونه و عمومیام از افتضاح بشه بد ، تا یه حدیش بخاطر قلمچی بود ... یعنی برنامه خوبی داره ... حالا اگه شما عمومیات خوب باشه که دیگه خیلی عالی میشه ... خلاصه بدون که داری بهترین کار رو میکنی و سعی کن از هر جایی که میتونی وقت بذار !!! چون ماها ( کسایی که تغییر رشته دادن ) به شدت با کمبود وقت مواجهیم و باید کلی وقت بذاریم ... بخون و برو جلو و اصلا به کاری که میکنی شک نکن ... ایشالا موفق میشی ... :)

...Maedeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
97
من الان گزینه ۲ میرم
قبلا ینی طول سال سوم قلم میرفتم
ولی شباهت سوالای گزینه ۲رو به کنکور نسبت به قلم بیشر میبینم و واقعیت اینه که جامعه اماری قلم بیشتره
در کل خودم با گزینه۲راحت ترم
ولی واقن نمیدوم کار درستیه که برخلاف خیلیا که قلم میرن من گزینه ۲میرم؟
عب داره طول سال رو هم گزینه۲ برم؟
لطمه ای وارد نمیشه ؟
این سوالا بخشی از ذهنمو درگیر کرده:-(:-|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
خب اول پاسخنامه رو باز کنی درسنامه بخونی بعد تست بزنی مشکلی نداره که. اگه می‌ترسی جواب تستا یادت بمونه (که خیلی بعیده مگر نبوغ حافظه‌ای مخصوصی داشته باشی :د) کاغذ بذار روی قسمتایی که خارج از کادرای درسنامه‌ست.
نه خوشبختانه از این استعدادا ندارم، حتی شده سه چهار بار یه تیپ سوالا گیر کنم تو آزمونم دقیقا تو همون مبحث گیر کنم :/ ولی شیمی و فیزیک خیلی سبز گرفتم دوسشون ندارم.
من قبلا شیمی رو با مبتکران و فیزیکم با نشرالگو می خوندم، ی درسنامه مفصل، بعد تست میزدم، و واقعا خوب بود پیشرفتم. چون من جزوه ای چیزیم ندارم ک بخونم بعد تست بزنم.
ینی باید درسنامه های پاسخنامه رو بخونم بعد تستش رو بزنم؟ حس میکنم خیلی عقبم

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
من الان گزینه ۲ میرم
ولی شباهت سوالای گزینه ۲رو به کنکور نسبت به قلم بیشر میبینم و واقعیت اینه که جامعه اماری قلم بیشتره
لطمه ای وارد نمیشه ؟

خب ببين ، برنامه گزينه دو چطوره ؟ نميتوني مثلا قلمچى آزمون بدي بعد تو خونه از خودت گزينه دو رو امتحان بگيري ؟ آخه واقعا جامعه آماري قلم چي خوبه ، يعني دستت مياد تقريبا كجايي بين رقيبات

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
من الان گزینه ۲ میرم
لطمه ای وارد نمیشه ؟
آزمون فقط برای سنجش خودته و اینکه تکنیک های تستی رو تمرین کنی حالا چند هزار نفر بیشتر و کمتر جامعه ی آماری نمیتونه عامل خوب بودن یا نبودن تو باشه!اگه تو گزینه 2 خوب باشی و از خودت راضی باشی مطمئن باش قلمچی هم بدی باز همینه! : )

....

خیلیا میگن یه کتاب تستو چندبار بزنید به جای اینکه چندتا کتاب تستو یه بار بزنید!خب مثلا من یه تستو دوبار میزنم دومین بار جوابو حفظی میزنم و عملا هیچ بازدهی نداره برام(به جز اونایی که مثلا سری اول نتونستم جواب بدم)
حالا کدوم روش بهتره؟یه کتابی یا چند کتابی؟و اگه یه کتابی برای مشکلی که گفتم چه راه حلی هست؟

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
نه خوشبختانه از این استعدادا ندارم، حتی شده سه چهار بار یه تیپ سوالا گیر کنم تو آزمونم دقیقا تو همون مبحث گیر کنم :/ ولی شیمی و فیزیک خیلی سبز گرفتم دوسشون ندارم.
من قبلا شیمی رو با مبتکران و فیزیکم با نشرالگو می خوندم، ی درسنامه مفصل، بعد تست میزدم، و واقعا خوب بود پیشرفتم. چون من جزوه ای چیزیم ندارم ک بخونم بعد تست بزنم.
ینی باید درسنامه های پاسخنامه رو بخونم بعد تستش رو بزنم؟ حس میکنم خیلی عقبم
اگر سه چهار بار توی یه تیپ سوال گیر می‌کنی احتمالا تحلیل آزمون رو یا انجام نمی‌دی یا سوالایی که غلط و نزده بوده حل نمی‌کنی کامل.
درسنامه هم حتما یه دور قوی و اساسی خوندن باید باشه قبل از تست زدن و دفعات بعدی که مرور می‌کنی سریعتر مرور کنی مثلا ولی درسنامه رو نصفه نیمه خوندن به امید این که توی تست یاد بگیری رفتار مطالعه‌ی اشتباهیه. طبیعیه که اولین دور درس خوندنت مبحثا سریع جمع نشن عجله نکن :د

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
اگر سه چهار بار توی یه تیپ سوال گیر می‌کنی احتمالا تحلیل آزمون رو یا انجام نمی‌دی یا سوالایی که غلط و نزده بوده حل نمی‌کنی کامل.
درسنامه هم حتما یه دور قوی و اساسی خوندن باید باشه قبل از تست زدن و دفعات بعدی که مرور می‌کنی سریعتر مرور کنی مثلا ولی درسنامه رو نصفه نیمه خوندن به امید این که توی تست یاد بگیری رفتار مطالعه‌ی اشتباهیه. طبیعیه که اولین دور درس خوندنت مبحثا سریع جمع نشن عجله نکن :د
خب تحلیل آزمون چه طور باید باشه؟
من همون وقتی که تست میزنم اگه اوضاع خیلی خراب باشه علامت میزنم چه مبحثی رو باید کامل بخونم رد میشم از روش. بعد سوالایی ک شک دارمو زدم علامت میزنم ک اگه درست بود بازم جوابشو ببینم، غلطا رو هم چک میکنم. همینه؟

miss eng

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
92
بچه ها من هرچی عربی‌میخونم از هرجا شرو‌میکنم ب جایی نمیرسه ویط میفهمم اشتباه خوندم بعضیا میگن کلا لغت لازم نیس بعضیا میگن اول ترجمه بعد قواعد لطفا یکی ب دادم برسه بگین از کدوم کتاب و چطور شرو کنم داره دیر میشه

بـئـاتـریـس

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تربت حیدریه
شهر
تربت حیدریه
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فعلاً یزد :)))
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
آزمونا رو باید یک بار و همه ی درساشو تحلیل کرد؟یا درس به درس؟
عصر بعد از آزمون یا در طول هفته؟
کلا میشه توضیح بدید موقع تحلیل به چیا باید دقت کنیم؟

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93
بچه ها من هرچی عربی‌میخونم از هرجا شرو‌میکنم ب جایی نمیرسه ویط میفهمم اشتباه خوندم بعضیا میگن کلا لغت لازم نیس بعضیا میگن اول ترجمه بعد قواعد لطفا یکی ب دادم برسه بگین از کدوم کتاب و چطور شرو کنم داره دیر میشه
برای ترجمه :
اول برو دی وی دی گاج بگیر دو تا دی وی دی اونو ببین .

برای قواعد :
جزوه بخون اگه داری نمیدونم چ کتابی داری من درسنامه گاج سفید میزدم . بعد هم تست کیبرد میزدم اما تست خود گاج هم خوبه .

کلن اگه دو تا یا سه تا تایم عربی میذاری در هفته (1.5 ساعته) یک ساعتشو بذار برای قواعد نیم ساعتشو بذار برای ترجمه اینکارو همیشه انجام بده ب مرور زمان دستت تو ترجمه پر میشه . قواعدم داری کنارش حل میکنی .

تحلیل صرفی :
من خودم لقمه مهر و ماه خوندم . تقریبن صفر بودم اصن تحلیل نمیزدم . روزی دو سه صفحش ک حداکثر 15 مین وقتتو میگیره بخون همیشه دستت راه میفته . بعدن ک یه 30 40 صفحه پیش رفتی شروع کن گاهی تست بزن تسهای خود کنکور سراسری کافیه راه میفتی.. یا اینها ک چند مورد راجب یه کلمه میگه ک کدوم درسته اینا جز اطلاعات تحلیل صرفی باید از راح حذف گزینه هم پیش بری . اینجوری نباشه ک گزینه ب گزینه از اول تا اخرشو بخونی . مثلن مرفوع و منصوب تو گزینه ها میبینی حذف میکنی دو تا گزینشو . دی وی دی گاجم ببینی ترجمشو بهتر منظورمو متوجه میشی . اینها رو رعایت کنی پیوسته بخونی لقمه رو (واژگان ابی رنگ هم هست کلمه ب کلمه کتابو تحلیل کرده) راحت میتونی کل تحلیل های کنکور رو بزنی .

متن :
متنهای کنکور کافین از قدیمی ها شروع کن ک ساده ترن و پیش برو . برا هر ازمونی دو تا متن بزن مثلن ک در اصل هر مانی 4 5 دقیقه حداکثر باید وقتتو بگیر پس وقت زیادی نمیگیره . من خودم متن گاج میزدم یه کتاب کوچولوییه فقط متن عربی داره . دو تا سوال متن همیشه مفهومیه و ملزم اینه ک متن رو بخونی ک اگه شک داشتی اصن و اصن نزن . دو تا سوال دیگشو میتونی راحت بزنی تمرین متن و همون اطلاعت تحلیل صرفیت کمکت میکنن . مفهومیا هم متن کار کنی کم کم راه میفتی حداقل یکیشو میتونی ج بدی .

عربی اسون ترین عمومیه . فقط با تمرین ب مرور زمان اوکی میشه . جوری ک از صفر درصد میتونی برسونیش 70 80 حداقل . نگران نباش .

بالا