• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راه هایِ تماس!

از کدام اپلیکیشن ها برای تماس یا چت با دوستانتون استفاده میکنید؟

• رای‌دهندگان
    49
  • شروع کننده موضوع

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO
از کدوم اپلیکیشن برای صحبت و تماس با دوستانتون استفاده میکنید؟ و دلیلتون هم برای اینکه از اون اپلیکیشن(ها) استفاده میکنید بگید.

اگه من بخوام اپلیکیشن های رو که استفاده میکنم الویت بندی کنم اینطوریه:

1- Facebook Messenger
2- Kik Messenger
3- Yahoo Messenger
4- Google Hangouts
5- Voxer Walkie (این اپلیکیشن یکم با بقیه فرق داره. فرقش اینه علاوه بر اینکه میتونی Text بفرستی میتونی صدا بفرستی. اگه خیلی از text دادن خوشتون نمیاد و ترجیح میدید صدای دوستانتون هم بشنوید این اپلیکیشن خیلی کارتون رو راحت میکنه. فقط دکمه رو فشار میدید و صدای خودتون رو میفرستید.)
6- viber
7- Oovoo

دلایل استفاده از این اپلیکیشن ها:

1- بیشتر دوستام از اپلیکیشن های مشابه استفاده میکنن.
2- کار باهاشون آسونه
3- اپلیکیشن های معروفی هستن و تقریبا برای همه آشنا هستن.

+ یه نکته رو بگم که Skype هم یه اپلیکیشنیه که کاربر زیادی داره ولی من خیلی از اپلیکیشنش راضی نیستم، یکی از دلایلش اینه که نمیتونی با بیشتر از یک نفر تماس تصویری داشته باشی! در صورتی که با Google Hangouts با شیش نفر از دوستان تماس تصویری داشتیم و هیچ باگی هم نداشت.(البته گفتنیه که سرعت اینترنت خوب میخواد برای تماس تصویری با شیش نفر :-" )

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
پاسخ : راه هایِ تماس!

یاهو مسنجر چون هم دوستام دارن هم عادت کردم تقریبا

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

لاین هم خ عالیه؛ چون هم اکثر دوستان دارن هم امکان وویس کالو اس مجانی هم داره علاوه بر اینو من از امو هاشم خ خوشم میاد :-"
ولی 90 مگ نت 5 روزه ی من با ام تی ان وقتی از مسنجر استفاده میکنم فقط، کفاف نهایتا 3 روزه لاینو مید. :-? ولی میارزه.
اینم یه نمونه از فضاش.

line-screenshots.jpg

اینم یادم رف بگم ک از ترول فیسها هم میشه استفاده کرد توش. 8->

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

من که بیشتر از یاهو مسنجر استفاده میکنم :D
اسکــایپ هم به نظرم خـوبه..

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)

من از Google + هم استفاده میکنم.واسه چت و....

میترا

میترا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشکده‌ی هنر و معماری تهران مرکز
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

یاهو مسنجر از همه بهترِ ، اصن ارادت داریم بهش ؛؛) :-"
IM+ ـم که رو گوشی دارم و با اکانت ِ یاهو آن میشم باهاش ، که همون کاربرد ِ یاهو مسنجر ُ داره تقریبن .

وی چت ـم هس که تو گزینه ها نبود ، صدا ـم میشه باهاش فرستاد علاوه بر تکست :D

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

ویچت.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

وی چت هم به نظر سنجی اضافه کنید خیلی فراگیر شده انگار!

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

1. Yahoo Messenger
2. WeChat
3. Viber
4. Facebook Messenger

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من دوسام گفتن وایبر رو دان کن بیشتریا هستن ولی چیزی که هسته اینه که نمیتونم به اینجور جاها اعتماد کنم شمارمو بدم ،(ممکنه یه وقت پخش بشه،اینترنت از این مشکلات زیاد داره) نمیشه مثلا با یه موبایل وارد شی ولی شماره یه موبایل دیگرو بدی? :-?

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

به نقل از yasaman.k :
من دوسام گفتن وایبر رو دان کن بیشتریا هستن ولی چیزی که هسته اینه که نمیتونم به اینجور جاها اعتماد کنم شمارمو بدم ،(ممکنه یه وقت پخش بشه،اینترنت از این مشکلات زیاد داره) نمیشه مثلا با یه موبایل وارد شی ولی شماره یه موبایل دیگرو بدی? :-?
اصلاً سیستم Viber یک جوریه که شمارتو می خونه. چه بخوای چه نخوای.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از ! ๖ۣۜAmir ! :
اصلاً سیستم Viber یک جوریه که شمارتو می خونه. چه بخوای چه نخوای.
خوب بقیه سیستما چه جورین کدوم امنیتش بیشتره?

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نه ...میشه با یه شماره دیگه باشی.
دقیقا من با شماره گوشیم عضو بودم ولی با تبلتم میرفتم..شاید یکی از دلایلی که مشکلی نداشت این بود که تبلتم فلایت. هستش معمولا.

کل ورودی ما الان تو واتس آپ هستیم..یعنی هرکی هرجا بوده ول کرده اومده..خبرای کلاس رو به جای پنل از طریق واتس اپ میدن

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

نرم افزار های Line, WeChat و BBM هم اضافه کنید.
به ترتیب اولویت استفاده براتون می نویسم.
1-نرم افزار WhatsApp : نرم افزار خوبیه و محیط کاربری ساده و زیبایی داره، قابلیت درست کردن گروپ و چت خصوصی داره + یک سال مکالمه ی اینترنتی رایگان.
می تونی صدا هم بفرستی باهاش.
2- نرم افزار WeChat : قابلیت چت و برخی قابلیت های شبکه های اجتماعی مثل فیس بوک رو ارایه می کنه، می تونید گروپ تشکیل بدید و از چت گروهی هم استفاده کنید.
دو تا قابلیت دیگه هم داره که جالبه، یکی چت تصادفی و یکی دیگه مشاهده ی افراد نزدیک به شما هست، البته این نرم افزار مضر!!! به خاطر دلسوزی های جامعه ی اسلامی فیلتر شده!
3- یاهو مسنجر : همه دیگه می شناسین و می دونید چه کاربردی داره!
4- نرم افزار Nimbuzz : از نرم افزار های قدیمی هست که برای موبایل اومده، تا دو سال پیش می تونستی آیدی یاهو هم باهاش سینک کنی اما الان دیگه نمی شه ولی به هر حال با توجه به چت روم های متنوعی که داره بعد از حذف چت روم های یاهو نرم افزار پر طرفداری شد، البته به نظرم رابط کاربری بیش از حد کلاسیک و خسته کننده ای داره.
5- مسنجر Facebook : خب اگه مثل من صبح تا شب توی فیس بوک باشید طبیعیه از این مسنجر هم استفاده کنید، طراحی ساده ای داره، اگه براتون پیامی بیاد به صورت یه پنجره ی کوچیک نمایش می ده و هر جای موبایل باشید اگه به نت وصل باشد نمایش می ده، جالب این جاست کنه برای دریافت پیام احتیاج به VPň ندارید اما برای جواب دادن و ارسال لازمه دیگه!
6- نرم افزار Kik Messenger : نرم افزار ساده و کم حجمی هست اما طراحی چشم نواز داری، من حدود دو سال بود ازش استفاده نکرده بودم اما یکی از بچه ها گفت بهترین مسنجر واسه ی ویندوز فون اینه و خواهش کرد نصب کنم منم رفتم بعد دو سال خیلی پیشرفت کرده و کاربر پسند تر شده! شکلک های کمی داره اما می تونید از شکل های ترول به عنوان Sticker استفاده کنید که ایده ی خوبیه!
7- پیام رسان گوگل ( Hangouts ) : نرم افزار خوبیه و از طراحی جالبی استفاده کرده، می تونید ازش برای ارسال اس ام اس هم استفاده کنید اما یه مشکلی داشت که منو خیلی اذیت کرد، موقع ارسال پیامک وقتی اینتر می زنی به جای رفتن به خط بعد پیام رو ارسال می کنه! توی تنظیمات هم چیزی نداشت که درستش کنه!
8-ا Skype : پارسال فقط از سرویس تماس تصویری این برنامه استفاده می کردم، کیفیت فوق العاده ای داشت و طبیعتا ترافیک زیادی هم مصرف می کرد! اما حدود نه ماه می شه ازش استفاده نکردم.
9-ا Viber : برای ارتباط با دو تا از معلم های کنکورم استفاده می کردم ازش، برنامه ی منظم و زیبایی هست اما مثل این که الان برای بعضی ISP ها فیلتر شده.
10- نرم افزار Line : نرم افزار خوبی به نظر می یاد اما استفاده ی زیادی ازش نکردم.
11- مسنجر بلک بری ( BBM) : اولین مسنجر دنیا تلفن های همراه و یکی از پرطرفدار ترین هاست، سه سال پیش که حدود چهار ماه یه گوشی بلک بری دستم بود ثبت نام کردم و دو تا از دوست هام هم اون موقع داشتن، بعدش دیگه قسمت نشد استفاده کنم تا حدود هفت هشت ماه پیش که برای آندروید و iOS هم اومد و نصب کردم، البته دیگه استفاده ی چندانی ازش ندارم، ایمن ترین مسنجر دنیاست و حتی برای اد کردن یکی هم باید کد مخصوص بلک بری موسوم به پین رو داشته باشی اما توی ایران زیاد جا نیافتاده، محیط کاربری زیاد فوق العاده ای نداره اما ساده و خوبه.
12- نرم افزار OovoO : فقط توش آیدی دارم و تا به حال استفاده ی زیادی ازش نکردم!

maede77

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شیخ مفید
شهر
پارچین

ویچت فقط

بالا