• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چرا ما فقط به مسابقات اهمیت میدهیم؟

چرا ما فقط به مسابقات اهمیت میدهیم؟

• رای‌دهندگان
    9
  • شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
تاحالا به این دقت کردید که چرا ما فقط به مسابقات اهمیت میدهیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میدونستید که ایران سالانه چقدر هزینه صرف خرید ربات های صنعتی میکند؟؟؟؟
و همین طورمیدونستید که با این همه مسابقه ونخبه که مادرزمینه رباتیک داریم اما هیچ مقامی از نظر تولید ربات در جهان نداریم.....
.
.
.
به نظر شما راه حل این مساله چیه؟؟؟

• لایک
امتیازات: tezar

nima_fallahian

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای طقچی
شهر
اصفهان
پاسخ : چرا ما فقط به مسابقات اهمیت میدهیم؟

شما میدونید فرق رباتهای صنعتی با ریاتهایی که ما میسازیم چقدره؟؟ شما میدونید تا حالا چند تا شرکتی که از دانشجوها تشکیل شده بودن و میخواستن ربات صنعتی های ایرانخودرو رو بسازن ورشکست شدن؟؟ شما میدونید فقط یکی از این شرکتها ورشکست نشد اونم بخاطر اینکه دست دوم وارد میکنه و کمی تغییرات روش انجام میده؟؟
شما میدونید چه تعداد از مهندسای ایرانی تو خارج دارن همین ربات صنعتیهایی رو که میگید میسازن؟؟
مشکل از نیروی انسانی نیست. مشکل از امکاناته

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

خوب منظور منم همینه دیگه ...
چرا ما که هوشش رو داریم امکانات نداریم...
و منظورم فقط ربات های صنعتی نیست....به طور کلی میگم,اصلا چرا دانشگاه شریف که یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی ایرانه رشته مهندسی رباتیک نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وهمین طور چرا ایران اینقدر به ساخت سورنا مغرور شده ودیگه ربات انسان نما نمی سازه؟
من نمیگم که ماها باید همه ی اینا رو بسازیم.....من فقط دارم میگم به جای این هزینه های هنگفت برای اینهمه مسابقه این هزینه هارو صرف چیز های دیگه ای بکنند...همه ی ما هم میدونیم که رباتیک شغل پر هزینه ای هست....

8375431

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق-الکترونیک

علتش اینه که متاسفانه در کشور ما به روباتیک اهمیت داده نمیشود و به مسابقات بسنده میکنند و ممکنه علت دیگر اون تحریم های موجود در کشورمون باشه که برخی شرکت ها حاضر به ارسال قطعه به ایران نیستند.
علت پیشرفت کشورها استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و استفاده از خلاقیت افراد جامعه برای ساخت قطعات و روبات های جدید و مدرن است
اما در ایران صرفا به تکنولوژی های قدیمی و ساده بسنده میکنند و شرایط را صرفا برای بعضی افراد خاص فراهم میکنند و از خلاقیت بقیه افراد جامعه استفاده نمیکنند.

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

خوب منم این تاپیک رو گذاشتم تا راه حل های شما رابخونم.... راه حلتون چیه؟
با این وضع ما چه کار باید کنیم؟ :-?

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

ببین قطعاتی ک تو مسابقات استفاده میشه با قطعات تولید ربات صنعتی فرق داره +امکاناتش خوب ما دانش خیلی از این ها رو نداریم مثلا ما میکرو و.. رو خودمون نمیسازیم و چون تحریم هستیم وارد هم نمیشه بگذریم ک خود کشور هم دنبال پیشرفت همچین چیزی نیست راه حلش میتونه استفاده از تجربیات خیلی از افراد خارج کشور باشه

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

پس ما باید تا اخر ربات های مسابقه ای بسازیم؟
وهیچ کاری به پیشرفت های دیگر کشور هانداشته باشیم؟ :((

8375431

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق-الکترونیک

به نقل از fitmal :
ببین قطعاتی ک تو مسابقات استفاده میشه با قطعات تولید ربات صنعتی فرق داره +امکاناتش خوب ما دانش خیلی از این ها رو نداریم مثلا ما میکرو و.. رو خودمون نمیسازیم و چون تحریم هستیم وارد هم نمیشه بگذریم ک خود کشور هم دنبال پیشرفت همچین چیزی نیست راه حلش میتونه استفاده از تجربیات خیلی از افراد خارج کشور باشه
این هم در نظر بگیر که ممکنه برخی از تکنولوژی ها رو نداشته باشیم اما قطعاتی از جمله خازن و ... رو میتونیم بسازیم ولی بدلیل هزینه بالایی که پای اون محصولات میخوره کسی از این کالاها رو نمیخرد مثلا خازنی که ایران بخواد بسازه هر دونه سیصد چهارصد تومان میشه
حالا تو حاضری چهارصد تومان پول بدی یه دونه خازن بخری؟؟؟
راه حل اینه که از ایده ها و خلاقیت ها برای طرح های جدید استفاده کرد مثلا اختراع. درسته که ایران دارای مشکل تحریم هست اما میتونه که طراحی کنه از همین قطعاتی که وجود تاره چیزهای جدید بوجود بیاره این چیزها صرفا چیزی نیست که خارجی ها نساخته باشند همونی هم که ساخته باشند چه اشکالی دارد که کشور ما هم تکنولوژی ساخت اونو بدست بیاره؟؟؟ اینم بگم که روبات های صنعتی صرفا قطعاتی با تکنولوژی خفن! نیستند از همین ها هم میتوان چیزهای بدرد بخوری ساخت مثلا روبات جارو در خارج ساخته شده اما با یک ایده ساده و استفاده از همین خازنا و مقاومت ها و میکرو ها میشه اونو ساخت. بهتره ساده تر به این مسائل فکر کنیم کسی از ما انتظار ساخت ربات انسان نمای R2 که مال ناسا است و الان در ایستگاه فضایی فعالیت میکنه را نداره که! داره؟؟؟!!!
اما نتیجه گیری اینه که به نظر من نباید ذهن بچه ها رو محدود به مسابقات و در نهایت ساخت یه روبات فوتبالیست یا امداد کرد (تازه اون روبات هم 10 سال قبل یکی ساخته تا الان دارن ازش تقلید میکنن!!!) بلکه باید به این ذهن های خلاق جهت داد و رقابتی برای خلاقیت اونها ایجاد کرد تا روشهای مختلف و اختراعات مختلف بوجود بیاد اون موقع هست که تحریم ها هم نمیتواند در برابر اینها بایستد.
پس میشه به آینده ای روشن در ایران در بخش روباتیک و کاربرد آن در زندگی امیدوار بود.

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

به نقل از Hamed.a :
این هم در نظر بگیر که ممکنه برخی از تکنولوژی ها رو نداشته باشیم اما قطعاتی از جمله خازن و ... رو میتونیم بسازیم ولی بدلیل هزینه بالایی که پای اون محصولات میخوره کسی از این کالاها رو نمیخرد مثلا خازنی که ایران بخواد بسازه هر دونه سیصد چهارصد تومان میشه
حالا تو حاضری چهارصد تومان پول بدی یه دونه خازن بخری؟؟؟
راه حل اینه که از ایده ها و خلاقیت ها برای طرح های جدید استفاده کرد مثلا اختراع. درسته که ایران دارای مشکل تحریم هست اما میتونه که طراحی کنه از همین قطعاتی که وجود تاره چیزهای جدید بوجود بیاره این چیزها صرفا چیزی نیست که خارجی ها نساخته باشند همونی هم که ساخته باشند چه اشکالی دارد که کشور ما هم تکنولوژی ساخت اونو بدست بیاره؟؟؟ اینم بگم که روبات های صنعتی صرفا قطعاتی با تکنولوژی خفن! نیستند از همین ها هم میتوان چیزهای بدرد بخوری ساخت مثلا روبات جارو در خارج ساخته شده اما با یک ایده ساده و استفاده از همین خازنا و مقاومت ها و میکرو ها میشه اونو ساخت. بهتره ساده تر به این مسائل فکر کنیم کسی از ما انتظار ساخت ربات انسان نمای R2 که مال ناسا است و الان در ایستگاه فضایی فعالیت میکنه را نداره که! داره؟؟؟!!!
اما نتیجه گیری اینه که به نظر من نباید ذهن بچه ها رو محدود به مسابقات و در نهایت ساخت یه روبات فوتبالیست یا امداد کرد (تازه اون روبات هم 10 سال قبل یکی ساخته تا الان دارن ازش تقلید میکنن!!!) بلکه باید به این ذهن های خلاق جهت داد و رقابتی برای خلاقیت اونها ایجاد کرد تا روشهای مختلف و اختراعات مختلف بوجود بیاد اون موقع هست که تحریم ها هم نمیتواند در برابر اینها بایستد.
پس میشه به آینده ای روشن در ایران در بخش روباتیک و کاربرد آن در زندگی امیدوار بود.
ایول به ذهن بازت....من هم همینو می خواستم...
ما باید به ذهنمون اجازه بدیم..واینو در نظر داشته باشیم که هیچ کس از اول مخترع نبوده....
اگر به زندگی مخترعان بزرگ دقت کنیم میبینیم هیچ کدام اولین بار موفق نبودند وپس از یه شکست موفق به اختراع شدند... (;

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

استادمون یه حرف خوبی می زنه میگه هیچوقت توی رباتیک فقط دنبال کسب جام ومقام قهرمانی نباشید چون بدست آوردن این جام ها مهمه اما اگه نتونی یه کار خلاقانه ای کنی اصلا به درد نمیخوره.
به نظر من مشکل اینه که دانش آموزای ما که رباتیک کارمیکنن خیلی چیزا رو عمیق یاد نمیگیرن مثلا توی طراحی مکانیک ربات خودشون قوی هستن ولی اگه توی یه جای دیگه یه مشکلی پیش بیاد که نیازمند یه طراحی مکانیکی باشه نمیتونن.
واما دانشجو هامونم که مثلا عمقی یاد میگیرن مکانیکو ولی اونقدر درگیر نمره وپاس کردن واحداشون میشن که اصلا یادشون میره ما باید واسه ی پیشرفت تلاش کنیم.
حداکثر تحقیقاتشونم یه پایان نامه است که برای رفتن به ارشد یا کارشناسی میدن تابازم فقط پاس کنن.
البته این حرف توی بخشهای دیگه رباتیک هم مثل نرم افزار والکترونیک صادقه.
به نظر من ما باید اونقدر وقت بذاریم برای پژوهش که مثلا وقتی داریم مکانیک یاد میگیریم صرفا فقط طراحی بخشهای مختلف رباتمون نباشه مثلا اونقدر وقت باشه که مثلا هرهفته مثل یه تکلیف بهمون بگن برین یه چیز بسازین که فلان کاررو بکنه هم چنین توی نرم افزار والکترونیک حالا منظورم صرفا چیزای خیلی عجیب غریب وسخت نیست میشه از چیزای ساده شروع کرد. ولی متاسفانه اونقدر کم برای پژوهش وقت میذاریم واونقدر درگیر درس ونمره شدیم که پژوهش وپژوهشگر بودن برامون خیلی کمرنگ شده.
البته حرفایی که گفتم مخصوص دانش آموزا بود وشاید به نظر برسه که بااین طراحی های ساده که نمیشه به پیشرفت های زیاد رسید ولی به نظر من اگه اینجوری پایه ای کار بشه دیگه دانش آموزایی که وارد دانشگاه میشن دیگه درگیر نمره نمیشن وشروع به کار های تحقیقاتی میکنن تا بتونن ایده های وخلاقیت های زیادی داشته باشن وان شا ا... به پیشرفت های عالی برسیم.
به امید روزی که همه ی دانش آموزان ایرانی توی کل جهان بهترین باشن
وبه امید روزی که این همه فکر ها ایده های عالی که توی ذهن بچه های ما هست عملی بشه وبه مرجله تولید انبوه برسه

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

دیگه حالم از سیستم امزشیمون بهم میخوره.....
فقط خوندن خوندن خوندن.....یه کم بهمون اجازه نمیدن که فکر هامون رو عملی کنیم..... :((

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

بچه ها به نظر شما ما با این وضغ چه کار کنیم؟ :(
ایده بدید :-?

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
درست نخوندم به جایی نرسیدم
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از اسیمو :
بچه ها به نظر شما ما با این وضغ چه کار کنیم؟ :(
ایده بدید :-?
بیشتر از ایده عمل میخوایم
و اینکه منتظر نمونیم که حالا فلانی این کار رو بکنه تا کار جلو بیفته و ... باید هر لحظه به فکر حل مشکلات به وجود اومده بود و براشون کاری کرد
و اما برای شروع باید اول از همه صنایع مادر بومی بشه مثل همین قطعه سازی
زمینه هاش هم در صنایع شیمیاییه
یعنی اگه صنایع شیمیایی در کشور بومی بشه تحریم ها خیلی اثرش کمتر حس میشد
یه چیز دیگه هم که آزارم میده این بحث ابزار دقیق هست که برای افزایش کیفیت و نگهداشتنش ضروریه که متاسفانه اونا هم از خارج وارد میشه در مورد حل مشکل ابزار دقیق نظری ندارم اما
مثلا یه ایده ای که دارم ساخت دستگاهیه که بتونه IC مورد نیاز شخص رو همونجا بسازه(مشابه کاری که پرینتر های سه بعدی انجامش میدند)
بعد همین طرح پرینتر های سه بعدی رو میشه برد رو بورد های مدار چاپی تا جایی که خازن و مقاومت روی بورد چاپ بشند!
این طرح میتونه خیلی کمک کنه به صنعت الکترونیک ایران مخصوصا وقتی که تولید انبوه IC برای مصارف صنعتی نداریم
خوب اینم ایده برای شروع سوال اینه حالا شما میخواید چی کار کنید؟؟؟

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

به نقل از شهریار :
بیشتر از ایده عمل میخوایم
و اینکه منتظر نمونیم که حالا فلانی این کار رو بکنه تا کار جلو بیفته و ... باید هر لحظه به فکر حل مشکلات به وجود اومده بود و براشون کاری کرد
و اما برای شروع باید اول از همه صنایع مادر بومی بشه مثل همین قطعه سازی
زمینه هاش هم در صنایع شیمیاییه
یعنی اگه صنایع شیمیایی در کشور بومی بشه تحریم ها خیلی اثرش کمتر حس میشد
یه چیز دیگه هم که آزارم میده این بحث ابزار دقیق هست که برای افزایش کیفیت و نگهداشتنش ضروریه که متاسفانه اونا هم از خارج وارد میشه در مورد حل مشکل ابزار دقیق نظری ندارم اما
مثلا یه ایده ای که دارم ساخت دستگاهیه که بتونه IC مورد نیاز شخص رو همونجا بسازه(مشابه کاری که پرینتر های سه بعدی انجامش میدند)
بعد همین طرح پرینتر های سه بعدی رو میشه برد رو بورد های مدار چاپی تا جایی که خازن و مقاومت روی بورد چاپ بشند!
این طرح میتونه خیلی کمک کنه به صنعت الکترونیک ایران مخصوصا وقتی که تولید انبوه IC برای مصارف صنعتی نداریم
خوب اینم ایده برای شروع سوال اینه حالا شما میخواید چی کار کنید؟؟؟
اره این ایده خوبیه... <D=
ولی من میگم این مشکل باید کلی حل بشه:
شما به این دقت کنید که توی کشورهای دیگه از چه سنی یادگیری رباتیک رو شروع میکنند ولی ما چی؟؟از راهنمایی اونم اگه ما علاقه داشته باشیم و فقط توی مدارس سمپاد...
بعدهم ما چی یاد میگیریم؟ به قول یکی از دوستام:خداروشکر یه نفر تعقیب خط و این ربات هارو ساخت وگرنه ما بیکار بودیم :))
کشور های دیگه به رباتیک اهمیت میدن و مسلما باید پیشرفت خوبی داشته باشن...و تاوقتی که تو کشور ما رباتیک رو یه رشته الکی بدونن ما به هیچ جا نمیرسیم....تاوقتی که نذارن داخل ربات ساختن ابتکار به خرج بدیم این مشکل حل نمیشه...
به نظر من مشکل اساسی از سیستم اموزشیه....سیستم اموزشیمون فقط حفظ کردنیه..اگه دقت کنید کشورهایی که از نظر رباتیک و...پیشرفت کردن همشون سیستم اموزشیشون عملیه...یعنی یاد میگیرن برای استفاده از علمشون و بیش تر درساشون با مشاهده و ساختن چیزیه....ولی داخل سیستم اموزشیه ما حفظ میکنیم برای مدرک...اول باید این مشکلو حل کنن و درسامون رو یاد بگیریم برای استفاده نه برای نمره اخه اینجور هم بچه ها بیشتر مشتاق درسن وهم یادگیری بهتره....
و در نتیجه ما مشتاق تر میشیم که بیشتر از اموخته هامون استفاده کنیم و بیشتر روی پای خودمون می ایستیم و کم تر از تحریم ها ضربه میخوریم... (;

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از اسیمو :
اره این ایده خوبیه... <D=
ولی من میگم این مشکل باید کلی حل بشه:
شما به این دقت کنید که توی کشورهای دیگه از چه سنی یادگیری رباتیک رو شروع میکنند ولی ما چی؟؟از راهنمایی اونم اگه ما علاقه داشته باشیم و فقط توی مدارس سمپاد...
بعدهم ما چی یاد میگیریم؟ به قول یکی از دوستام:خداروشکر یه نفر تعقیب خط و این ربات هارو ساخت وگرنه ما بیکار بودیم :))
کشور های دیگه به رباتیک اهمیت میدن و مسلما باید پیشرفت خوبی داشته باشن...و تاوقتی که تو کشور ما رباتیک رو یه رشته الکی بدونن ما به هیچ جا نمیرسیم....تاوقتی که نذارن داخل ربات ساختن ابتکار به خرج بدیم این مشکل حل نمیشه...
به نظر من مشکل اساسی از سیستم اموزشیه....سیستم اموزشیمون فقط حفظ کردنیه..اگه دقت کنید کشورهایی که از نظر رباتیک و...پیشرفت کردن همشون سیستم اموزشیشون عملیه...یعنی یاد میگیرن برای استفاده از علمشون و بیش تر درساشون با مشاهده و ساختن چیزیه....ولی داخل سیستم اموزشیه ما حفظ میکنیم برای مدرک...اول باید این مشکلو حل کنن و درسامون رو یاد بگیریم برای استفاده نه برای نمره اخه اینجور هم بچه ها بیشتر مشتاق درسن وهم یادگیری بهتره....
و در نتیجه ما مشتاق تر میشیم که بیشتر از اموخته هامون استفاده کنیم و بیشتر روی پای خودمون می ایستیم و کم تر از تحریم ها ضربه میخوریم... (;
ما رباتیکی ها(من که نه به اون شکل) یه ویژگی عملگرایی داریم که بقیه کمتر اونو دارند
دوست عزیز اینجا ایرانه
کسی دلش به حال ما نمیسوزه که بیاد این مشکلات رو حل کنه
در حال حاضر ما یه جوری تو لوپ گیر کردیم پس برای خروج از اون باید break کنیم
اگه کسی قراره مشکل رو حل کنه خودمونیم(دانش آموزان سمپاد) که دلمون به حال خودمون میسوزه
نوشتن صد تا تحلیل در مورد اینکه کشور های خارجی چی کار میکنند ما چی با اینکه روی همه مقداری اثر میزاره ولی دیگه به درد نمیخوره
من به همه پیشنهاد میکنم اگه میخواید اینجا(ایران) پیشرفت کنید به کمک و حمایت هیچ کس امید نداشته باشید جز خدا و بر این اساس عمل کنید
اینکه حالا ما آشنا شدیم با رباتیک و این حرفا و بهتر میدونیم چقدر عقبیم وقت غصه خوردن به حالمون نیست ما که میدونیم این فرصت بهمون داده شده که یه کاری بکنیم نه به کسی که تو روستای فلان درس میخونه و هیچی از رباتیک نمیدونه
پس فکر این باشید که یه چیزی بسازید که کار کنه به درد بخوره اونو گسترشش بدید به هر شکلی که میتونید با این فرض که تنهای تنهایید
برای شروع میتونید رو همون ایده های بالایی که دادم کار کنید خیلی میتونه به دردبخور باشه اینکه به نظر میاد منم نشستم دارم حرفای گنده گنده میزنم روی اون ایده ها کار نمیکنم نه اینطوری نیست من بیکار ننشستم فقط وقت کار روی این ایده ها رو ندارم...
برید کار کنید چند وقت دیگه بیاید کارهامون رو ارزیابی کنیم

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

اخه ما تاکی باید این وضعو تحمل کنیم؟
بعد هم من صد تا ایده دارم که با این وضع نمیشه حتی بهش فکر کرد چه برسه به ساخت....این ایده شماهم ایده خوبیه ولی فک کنم ساخته شده حالا یه سرچی کنید اگه نبود استین بالا میزنیم.. (;
ولی ما با این وضع هیچ کاری نمیتونیم کنیم...باید یه فکر اساسی برای این سیستم اموزشیمون بشه... :(

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از اسیمو :
اخه ما تاکی باید این وضعو تحمل کنیم؟
بعد هم من صد تا ایده دارم که با این وضع نمیشه حتی بهش فکر کرد چه برسه به ساخت....این ایده شماهم ایده خوبیه ولی فک کنم ساخته شده حالا یه سرچی کنید اگه نبود استین بالا میزنیم.. (;
ولی ما با این وضع هیچ کاری نمیتونیم کنیم...باید یه فکر اساسی برای این سیستم اموزشیمون بشه... :(
ساخته همه شده باشه اینجا لازمش داریم و باید خودمون بسازیمش
اگه فکر کنید هیچ کاری نمیشه کرد که من دیگه با شما حرفی ندارم
ولی نشستن غر زدن هم چیزی رو حل نمیکنه
ما سمپادی ها هستیم که باید این وضع رو عوض کنیم
بله اگه دستمون به جایی رسید حتما میتونیم سیستم آموزشی رو حل کنیم ولی حالا چی؟میخوایم وایسیم تا یه روزی یکی پیدا بشه که این کار رو برای ما بکنه تا اون موقع غصه بخوریم؟نه ما باید این فشار اضافه که از سیستم آموزشی تحمیل میشه رو تحمل کنیم تا بتونیم یه کاری بکنیم
مسلما یکی که قله کوه رو فتح میکنه کار مهمی کرده چون براش فرش قرمز پهن نکردند با کلی خواهش و تمنا بگن بیا بالا از کوه بلکه مسیر سنگلاخی و شیب داره و کسی هم ناز ما رو نمیکشه که کار انجام بدیم حتی برای خودمون
کلا یکی از مشکلات جماعت ایرانی هم همینه...
شروع کنید از همین تابستون چیز های به درد بخور یاد بگیرید کار های بزرگ انجام بدید نقطه شروع رو پیدا کنید هر جور شده و از گذشت بی مورد زمان هم به شدت بترسید(این وقت شماست که از بین میره حالا میخواد شما تلفش کنید یا کس دیگه که کارتون بهش گیره)

• شروع کننده موضوع

اسیمو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف

به نقل از شهریار :
ساخته همه شده باشه اینجا لازمش داریم و باید خودمون بسازیمش
اگه فکر کنید هیچ کاری نمیشه کرد که من دیگه با شما حرفی ندارم
ولی نشستن غر زدن هم چیزی رو حل نمیکنه
ما سمپادی ها هستیم که باید این وضع رو عوض کنیم
بله اگه دستمون به جایی رسید حتما میتونیم سیستم آموزشی رو حل کنیم ولی حالا چی؟میخوایم وایسیم تا یه روزی یکی پیدا بشه که این کار رو برای ما بکنه تا اون موقع غصه بخوریم؟نه ما باید این فشار اضافه که از سیستم آموزشی تحمیل میشه رو تحمل کنیم تا بتونیم یه کاری بکنیم
مسلما یکی که قله کوه رو فتح میکنه کار مهمی کرده چون براش فرش قرمز پهن نکردند با کلی خواهش و تمنا بگن بیا بالا از کوه بلکه مسیر سنگلاخی و شیب داره و کسی هم ناز ما رو نمیکشه که کار انجام بدیم حتی برای خودمون
کلا یکی از مشکلات جماعت ایرانی هم همینه...
شروع کنید از همین تابستون چیز های به درد بخور یاد بگیرید کار های بزرگ انجام بدید نقطه شروع رو پیدا کنید هر جور شده و از گذشت بی مورد زمان هم به شدت بترسید(این وقت شماست که از بین میره حالا میخواد شما تلفش کنید یا کس دیگه که کارتون بهش گیره)
اره..موافقم. <D=
پس بیاین به این ایده و ساختش فکر کنیم و به چیز هایی که ندارم نیاز داریم تا بتونیم اینقدر از تحریم ها ضربه نخوریم :)

SR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
00
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از اسیمو :
اره..موافقم. <D=
پس بیاین به این ایده و ساختش فکر کنیم و به چیز هایی که ندارم نیاز داریم تا بتونیم اینقدر از تحریم ها ضربه نخوریم :)
بسم الله...
از خودتون شروع کنید و منتظر بقیه دوستان هم نباشید حتی من!
بازم اینجوری حرف زدن فایده نداره کاری پیش نمیره

بالا