• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هیچ چیست؟

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد
پاسخ : هیچ چیست؟

به نقل از sdkpz :
معلمتون از این سوال یه منظوری داشته که شما متوجه نبودین. اصلا هم دنبال این نبوده که براتون توضیح بده نور چیه.
تا حالا به این جواب های منطقی که می گی تو کتاباس خودت منطقی فکر کردی ؟
دنبال این نگردین که یه چیزی تو یه کتابی بخونین و راحت بپذیرین که این همه چیز رو درباره اون موضوع توجیه کرد.
طبیعت نور کاملا شناخته شده است، اما باز هم این پرسش هست که واقعیت نور چیست؟

این از این.اما راجع به فلسفه بگم که تو مواردی از این دست بدون فیزیک اصلا علم محسوب نمی شه. مثلا تو همین مورد هیچ چون ما نمی تونیم توجیه دقیق و قانع کننده فیزیکی پیدا کنیم ترجیح می دیم با ابزار فلسفی فقط راجع بهش حرف بزنیم.
عزیزم چرا دیده عو فلسفیش میکنی :rolleyes:
من خودم میدونم نور تعریفش ب این راحتی ها نی ولی وختی معلم ب جا این ک بیاد نور رو توضیح بده ور میداره میگه چیز خوبیه و شروع میکنه ازش ایه میخونه این ینی چی؟ :|......نکنه چیزی در حرفاش نهفته بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :))

راجع ب فلسفه اینو بگم
افرادی ک فلسفی هسن میگن مثن اگه تو یه مداد رو به رنگ سفید میبینی از کجا معلوم منم به رنگ سفید ببینم؟...شاید اون چیزی ک من اسمشو گذاشتم سفید از نظر تو ابی باشه(این یه بحث جدی هس)
یا مثن میان میگن فیزیک کلش چرته چرا؟..چون شاید حرکت دو ناظر نسبت به هم از دید ما دو تا ک پیش همیم متفاوت باشه ولی ما این دوتا چیزه متفاوت رو از دید خودمون یه جور معنا کرده باشیم
خب اگه بخوای اینطوری پیش بری ک کل فیزیک به فناس
تو فیزیک تجربه خیلی خیلی مهمه و یه سری اصل ها هسن ک طبق تجربه اونارو بدس اوردیم
حالا بیای بگی نه این اون رنگی عه بری تو فلسفه میدونی فاجعه میشه؟ :| :rolleyes:

بالا