• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خوردن گوشت جانوران !

• شروع کننده موضوع

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت
میبینم که در بعضی از کبابی ها و جگرکی های شهر ها ، غذا های ( بهتره بگیم کباب هایی ) سِرو میکنن که جزوی از بدن حیواناتی مثل ، مرج ، گوسفند و یا گاو میباشد . مثلا : جگر ، روده و ...
به نظر من که خوردن این غذا ها اشتباه هستش ! چون توی اینا خون اون حیوان قرار داره و میتونه پر از میکروب هایی باشه که به سلامتی ما آسیب میزنن . بعضی ها هم که خامشو میخورن ! بعضی ها هم توی خونه اونو کم میپزن تا خونش بمونه توش ! ادعا میکنن که خونساز هستش !
نظر شما چیه ؟ خوردن یا نخوردن ؟
من نخوردن رو ترجیح میدم !

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"
پاسخ : خوردن گوشت جانوران !

اقا از نظر من اشکال نداره یعنی تحقیق هایی که کردم این طور نشون می دند اما من خودم شخضا خوشم نمیاد که بخورم :D B-)

• شروع کننده موضوع

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

به نقل از fitmal :
اقا از نظر من اشکال نداره یعنی تحقیق هایی که کردم این طور نشون می دند اما من خودم شخضا خوشم نمیاد که بخورم :D B-)

تحقیقاتونو بزارین اینجا ، فیض ببریم !! ( استفاده کنیم ! )

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
مدال المپیاد

تحقیقات کتبیش موجود نیس آقا شرمنده ولی یه سرچ بزنی پیدا می کنی!

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

الان که خوردن این جور غذاها خیلی رواج پیدا کرده اما خب قیمت گوشت گوسفند و گوساله انقدر گرون شده که من خودم یه سری از مغازه ها رو میشناسم که به جای استفاده از این گوشتا از گوشت یه سری حیوونای دیگه استفاده میکردند و الان پلمپ شدند
اینکه از این گوشتا استفاده نکنیم که نمیشه خب چون یه سری از موادی که تو بدن بهشون نیاز داریم به وسیله اینا تامیین میشه مگه اینکه یه جایگزین مناسب باشه شما یه همچین چیزی سراغ دارین.؟
بعد فکر نمیکنم خوردن این گوشتا انقدر زیان داشته باشه!

• شروع کننده موضوع

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

من خوردن جگر و اعضای بدنشون رو میگم !

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

خوردن جگر و اعضلای بدنشون یعنی نمیتونه واسه ما ها مقوی باشه؟
خب شما میتونید خوب بپزیدش تا خونی نباشه

• شروع کننده موضوع

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

آخه دلم کباب میخواد !
به نظر من که پر از میکروب و ایناست !
کلا باید بیخیال شیم بریم گوشت(جگر و اینا رو عرض می نمایم ! ) مصنوعی بسازیم با پروتئین های فراوان !!!

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
مدال المپیاد

درسته که من خودم از جگر خوشم نمیاد اما اگه واقع بینانه نگاه کنید جگر یکی از مقوی ترین مواد غذاییه

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

اگه گوشتشون درست پخته بشه همه ی میکروبا از بین میره لازم نیس که نخوریم

MaHsHaD_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان

ولی منم زیاد از قدیمیا شنیدم که میگن خونش خوفه و خونسازه
به نظرم قدیمیا اشتبا نمیگن !
ولی مقویه
به هرحال فوایدش از ضررش بیشتره ! نیس؟

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

نمی‌فهمم منظورتو، ینی فقط گوشت گوسفند رو بخوریم، بقیه اعضای بدنش رو نخوریم؟ خب اون گوشتی که ما می‌خوریم، از هر قسمتی از بدن که باشه در هرصورت توش یه مقداری از خون جانور هست.
ولی گوشت اگه خوب و کامل پخته بشه اکثر میکروب‌هاش از بین میرن. گوشت رو هم اگه از جایی که مطمئنه بگیرید، مشکلی پیش نمیاد، چون دامپروری‌ها دام‌ها رو کنترل می‌کنند که مریض نباشند.
بعدم هر وقت که یه بیماری ای که از طریق گوشت منتقل می‌شه شایع بشه، سریع خبرش پخش می‌شه، اون موقع می‌تونیم تو خوردن گوشت و اینا احتیاط بیشتری کنیم.
ساخت گوشت مصنوعی هم کار آسونی نیست! گوشت پروتئین‌هایی داره که فقط تو بدن جانوران ساخته می‌شه. پلاستیکی که نیست، بگیم کاری نداره، درستش می‌کنیم :D
گوشت مصنوعی ای که قابل استفاده باشه موجود نیست فعلا! مگر اینکه بخوای از یه سری منابع گیاهی به عنوان جانشین گوشت استفاده کنی.

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

ما کلا جیگر و اینا نمیخوریم چون مادرمان میفرمایند بهداشتی نیس و یه بار هم که بی اجازهشان خوردیم حالم بد شد و سرم زدیم (البته بخاطر کثیف بودنش :D نه بخاطر خون، دفه یی دگ ک بی اجازه بخورم حالم بد نمیشه قطعا :)) )
تو بعضی از کشورا مردم روستا خون گاو و گوسفندشون رو باشیر میخورن و بیماری هم نمیگیرن من هم از چنتا پزشک پرسیدم و گفتن انگل یا میکروب های مختلف از طریق خوردن خون حیوان به بدن انتقال پیدا نمیکنن

cielo.ragazza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
tehran

من شخصا" ترجیح میدم چگر و دل بخورم ولی یه سری غذاها مثل ناگت اینا نخورم ! جدن ! دل و روده و پوست چرخ کرده مرغه نه گوشت مرغ :|
مصرف هم داریم , روزایی که مامانم وقت نکنه ناهار درست کنه بعضی اوقات دل یا جگر میخوریم .

کلن خوردن خون تو اسلام حرامه ! :D
باید کاملا" بشوریش و کامل پخته بشه , خون مونده توی جگر هم هیچ تاثیری نو خون سازی نداره :D ولی خودش مقویه مخصوصا" واسه کم خونی ! بهتر از قرص آهنه ! :D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

بعد دیدین ک قصابی ها گوشت هاشونو آویزون میکنن از سقف؟ اونائی ک تو یخچال ک هیچی ولی اونائی ک بیرون هستن حشرات میان میشینن روش
بعد اینا باعث بیماری نمیشه؟؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از مهــشـــاد :
بعد دیدین ک قصابی ها گوشت هاشونو آویزون میکنن از سقف؟ اونائی ک تو یخچال ک هیچی ولی اونائی ک بیرون هستن حشرات میان میشینن روش
بعد اینا باعث بیماری نمیشه؟؟

اگرشسته شه مشكلي نداره چون وقتي خون جريان ندارتو بدن ، ميكروب هم پخش نميشه ، روي سطح گوشت هم كه با شستن درست ميشه ، مثل ميوه ديگه تو باغ كلي مگس ميشينه روش ولي با شستن درست ميشه...

به نقل از ✗Freedom✗ :
کلن خوردن خون تو اسلام حرامه ! :D
باید کاملا" بشوریش و کامل پخته بشه , خون مونده توی جگر هم هیچ تاثیری نو خون سازی نداره :D ولی خودش مقویه مخصوصا" واسه کم خونی ! بهتر از قرص آهنه ! :D

بله خون خوردن حرامه ولي در مورد خوني كه تو گوشت هست ، خون لخته شده ش رو بايد گرفت ولي از يه مقداري كمتر مشكلي نداره اگر اشتباه نكنم ، اگر كاملش رو پيدا كردم ميذارم !

وقتي كوسفند يا گوساله يا ... رو ذبح ميكنن ، خوني كه جريان داشته ميره ، قبل از خوردن هم خوني كه لخته شده اگر مونده باشه بايد شست ، در كل تا اونجايي كه ميشه شست رو اگر نشست مشكل داره ، اگر شستي و يه مقداري از دستت در رفت مشكلي نداره ، موقع پخت ضدعفوني ميشه !
اگر از بيرون ميخوايد دل و جگر بخوريد حتما از جايي كه مطمئنيد بايد بگيريد، اگرم خودتون درست ميكنيد كه شستنش با خودتونه ...

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از F@|-|!mEh :
اگرشسته شه مشكلي نداره چون وقتي خون جريان ندارتو بدن ، ميكروب هم پخش نميشه ، روي سطح گوشت هم كه با شستن درست ميشه ، مثل ميوه ديگه تو باغ كلي مگس ميشينه روش ولي با شستن درست ميشه...

بله خون خوردن حرامه ولي در مورد خوني كه تو گوشت هست ، خون لخته شده ش رو بايد گرفت ولي از يه مقداري كمتر مشكلي نداره اگر اشتباه نكنم ، اگر كاملش رو پيدا كردم ميذارم !

وقتي كوسفند يا گوساله يا ... رو ذبح ميكنن ، خوني كه جريان داشته ميره ، قبل از خوردن هم خوني كه لخته شده اگر مونده باشه بايد شست ، در كل تا اونجايي كه ميشه شست رو اگر نشست مشكل داره ، اگر شستي و يه مقداري از دستت در رفت مشكلي نداره ، موقع پخت ضدعفوني ميشه !
اگر از بيرون ميخوايد دل و جگر بخوريد حتما از جايي كه مطمئنيد بايد بگيريد، اگرم خودتون درست ميكنيد كه شستنش با خودتونه ...
نه ببین منظورم این بود ک : من خودم چن بار دیدم مثلا ی گوشتی رو 3/4 روز میذارن بیرون هوای آزاد بعد خوب یقینا وقتی مگس روش میشینه تخم گذاری میکنه در واقع ی عمل فساد خوب فک نکنم بشه اینو دیگه خورد.
بعد اینی ک گفتی: ببین وقتی هر حیوان حلال گوشت و ذبح میکنن تا وقتی ک از بدنش خون میریزه اون خون حرامه خوردنش ولی وقتی ک دیگه هیچ خونی از بدنش نریخت بیرون دیگه هر چی تو بدنش باشه پاکه مگر اینکه مثلا گوشت و وقتی داری خرد میکنی خونی بیرون بریزه که اونم حرامه تو هیچ جائی دیگه ای حرام نیست مگر خونریزی ک باعث کبودی بشه مثلا کتف مرغ شکسته باشه خونریزی کنه کبود بشه
دیگه ادامه ندین این بحث حلال حرومی :D

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از مهــشـــاد :
نه ببین منظورم این بود ک : من خودم چن بار دیدم مثلا ی گوشتی رو 3/4 روز میذارن بیرون هوای آزاد بعد خوب یقینا وقتی مگس روش میشینه تخم گذاری میکنه در واقع ی عمل فساد خوب فک نکنم بشه اینو دیگه خورد.
بعد اینی ک گفتی: ببین وقتی هر حیوان حلال گوشت و ذبح میکنن تا وقتی ک از بدنش خون میریزه اون خون حرامه خوردنش ولی وقتی ک دیگه هیچ خونی از بدنش نریخت بیرون دیگه هر چی تو بدنش باشه پاکه مگر اینکه مثلا گوشت و وقتی داری خرد میکنی خونی بیرون بریزه که اونم حرامه تو هیچ جائی دیگه ای حرام نیست مگر خونریزی ک باعث کبودی بشه مثلا کتف مرغ شکسته باشه خونریزی کنه کبود بشه
دیگه ادامه ندین این بحث حلال حرومی :D

اگر علائم فساد رو مشاهده نکنی فکر نمیکنم فاسد باشه ! خب چیزی تو گوشت جریان نداره که بخواد منتقل شه !!

منم منظورم دقیقا همین بود :D

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه