• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چهارمین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان 2

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام
پاسخ : چهارمین کارگاه علوم دبیرستان فرزانگان 2

به نقل از پوریا عابدی :
جبهه ای نمیگیریم قضاوتی هم نمیکنم اما تمام اصرارها ک حلی صرفا یدونست و چیزهایی از این دست چندان بی ربط با طرز فکر انسان و شخصیت آن انسان ها ندارد
کسی ک اصرار میکنه روی یدونه بودن حلی روی این هم اصرار داره متعاقبا ک برتری محسوسی داره و این برتری رو مدیون شخصیت شکل گرفته اش در حلی میداند
پس چندان هم بی ربط نیستتایید!
با کی کار داری تو؟
الان میگی حلی 1 دونه بچه های حلی هم کلا برتری خاصی دارن نسبت به جاهای دیگه؟
اگر اینو میگی که باشه قبول با همین طرز تفکر زندگی کن.
1 سوال هنوز عاشقی؟

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

چقدر صحبت هاي اينجا ربط داره به موضوع:-سوت

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SIDIOUS :
١سوال چرا آرم سمپاد رو سوزرندين. اصلاً جالب نبود

حلقه هم كه نفهميديم چي شد كلاً نه پروژه ديديم نه چيز جالبي ..
می خواسی نیای
حالام که اومدی غر نزن
بعدم کلن ما حلقه تشکیل ندادیم
بعدم خیلیم قشنگ بود سوزوندن ارم چون رنگاوارنگ بود خیلی خشگل بود

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

بچه ها یه سوال..منظور چیه که اتفاق های خوبی نیوفتاد تو ف 2 چون بازدید عمومی بود؟؟؟
من به شخصه هر دو روز بودم,پروژه هم نداشتم میچرخیدم کمک بچه ها میکردم(لیدرها و بوفه و اینا)و حتی یک مورد هم ندیدم که اتفاق بدی در شرف افتادن باشه حتی..
میشه یکی بیشتر توضیح بده؟ :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از shooooooooooo<3 :
می خواسی نیای
حالام که اومدی غر نزن
بعدم کلن ما حلقه تشکیل ندادیم
بعدم خیلیم قشنگ بود سوزوندن ارم چون رنگاوارنگ بود خیلی خشگل بود

درسته من انتقاد نکردم ولی این مدل برخورد درست نیست. یه مقدار انتقاد پذیر باش. #-o

به نقل از This is me :
بچه ها یه سوال..منظور چیه که اتفاق های خوبی نیوفتاد تو ف 2 چون بازدید عمومی بود؟؟؟
من به شخصه هر دو روز بودم,پروژه هم نداشتم میچرخیدم کمک بچه ها میکردم(لیدرها و بوفه و اینا)و حتی یک مورد هم ندیدم که اتفاق بدی در شرف افتادن باشه حتی..
میشه یکی بیشتر توضیح بده؟ :)

اگه میشد که همون جا به صورت عمومی میگفتم. :D بیخیال نمیخوام قضیه باز شه. پ.خ راه مناسبتریه گمانم.

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

به نقل از ریـحـانـه :
اگه میشد که همون جا به صورت عمومی میگفتم. :D بیخیال نمیخوام قضیه باز شه. پ.خ راه مناسبتریه گمانم.
شما خودتون کارگاه ما اومدی؟ حرف یک نفر صرفا برای قضاوت ملاک نیست!(منظور این نیست اون یه نفر الکی میگه ولی شاید برداشتش اشتباه باشه)
وقتی تمامی بچه های ما راضی بودند هیچ کس هم هیچ مشکلی نداشت هیچ اتفاقی بدی هم نیفتاد! چرا باید یه سری افرادی که از مدرسه ما نیستند بگند اتفاق های جالبی نیفتاد؟
البته شاید چیزی که شما شنیدی برای ما عادی و معمول باشه!
بهتر نیست این جا مطرح کنید تا بفهمیم مشکل چیه یا رفع ابهام کنیم؟

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

به نقل از lab0o :
شما خودتون کارگاه ما اومدی؟ حرف یک نفر صرفا برای قضاوت ملاک نیست!(منظور این نیست اون یه نفر الکی میگه ولی شاید برداشتش اشتباه باشه)
وقتی تمامی بچه های ما راضی بودند هیچ کس هم هیچ مشکلی نداشت هیچ اتفاقی بدی هم نیفتاد! چرا باید یه سری افرادی که از مدرسه ما نیستند بگند اتفاق های جالبی نیفتاد؟
البته شاید چیزی که شما شنیدی برای ما عادی و معمول باشه!
بهتر نیست این جا مطرح کنید تا بفهمیم مشکل چیه یا رفع ابهام کنیم؟
بچه ها بيخيال
چرا الكي اعصابتونو خورد ميكنين
أينا گوش شنيدن ندارن
نميخوان قبول كنن
خودتونو خسته نكنين

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

اونجوری که ریحانه گفت کلا شاید به نظر یه سری همچین فضایی جالب نباشه.
منم گفتم بهشون ,تو کارگاه ما مشکلی پیش نیومد اصلا و اتفاقا مدیرمون و مسئولین هم کلی راضی بودن و تشکر و اینام کردن..درست نیس گفتن این که ف 2 بازدید عمومی بود و اتفاق های جالبی نیوفتاد...

به ها میشه لطفا آروم تر بحث کنین؟؟؟من نمیخوام گیر الکی بدم و لی اصلا درست نیس اینجوری حرف زدن..نصف این مسائل سوء تفاهمه :-<

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

بازم ببخشید می پرم وسط بحث! ولی ولی ولی به عنوان یک پسر که خیلی وقته از جو دبیرستان جدا شده پا شدم اومدم فقط به این دلیل که بیام کارهای بچه های سمپادی رو ببینم و یه تشویق کوچیک براشون باشم که کارهای پژوهشی رو ادامه بدن به نظرم اصلا درست نیست بیایم بگیم "چون بازدید عمومی بود اتفاقات بدی افتاد"!!!! من که اومدم جوش برای یه بازدید عمومی تو ایران با این وضعیت فرهنگی مدارس خیلی خوب بود و کنترل شده! دیگه فرق جو خراب و جو خوب رو می دونیم دیگه! (;
جدای این مساله تا کی قراره خودمون و ذهنمون رو با مسائل پیش پا افتاده ای مثل اختلاط دختر و پسر درگیر کنیم؟؟
خیلی جالبه برام که یه کارگاه علمی بوده ولی یک نفر اومده در مورد اینکه چرا مثلا بازدید عمومی بود بحث میکنه به جای اینکه بیاد در مورد پروژه ها حرف بزنه!!

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

به نقل از Ali pasha :
بازم ببخشید می پرم وسط بحث! ولی ولی ولی به عنوان یک پسر که خیلی وقته از جو دبیرستان جدا شده پا شدم اومدم فقط به این دلیل که بیام کارهای بچه های سمپادی رو ببینم و یه تشویق کوچیک براشون باشم که کارهای پژوهشی رو ادامه بدن به نظرم اصلا درست نیست بیایم بگیم "چون بازدید عمومی بود اتفاقات بدی افتاد"!!!! من که اومدم جوش برای یه بازدید عمومی تو ایران با این وضعیت فرهنگی مدارس خیلی خوب بود و کنترل شده! دیگه فرق جو خراب و جو خوب رو می دونیم دیگه! (;
جدای این مساله تا کی قراره خودمون و ذهنمون رو با مسائل پیش پا افتاده ای مثل اختلاط دختر و پسر درگیر کنیم؟؟
خیلی جالبه برام که یه کارگاه علمی بوده ولی یک نفر اومده در مورد اینکه چرا مثلا بازدید عمومی بود بحث میکنه به جای اینکه بیاد در مورد پروژه ها حرف بزنه!!
موضوع همین جاست هیچ کس درباره ی پروژه ها حرفی نمی زنه...

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

من 2-3 ساعتِ آخر جمعه رو اومدم و همون طور که حدس میزدم هیــــچ کس به فکر ثبتِ وقایعِ کارگاه نبود :)) و در تمامِ دو ساعتِ حضورم استراتژیم فقط این بود که بدو ام عکس بگیرم تا تموم نشده :)) :D

• پوستر رو دیسلایک میکنم. خیلی زیاد. وقتی دیدمش وحشت کردم #-o البته گویا به خاطرِ دخالت مسئولین بوده و اینا ... از این نظر درکتون میکنم ولی شاید بهتر بود شما ها زود تر و بهتر کار میکردید که کار به جایی نکشه که مسئولین بخوان دخالت کنن که چنین چیزی بشه پوسترتون :) anyway

• غرفه ها رو خیلی ندیدم-همون در حدی که موقع عکس گرفتن داشتم میدیدم-
    -غرفه ی عکاسی شدیداً مورد انتقاد هر آن کسی که دیده بودش قرار میگرفت :-" البته اینی که بعضی دوستان دارن میگن "فقط عکس بود"به نظرم انتقادِ درستی نیست چون به هر حال پژوهشِ عکاسی حتی اگه پروژه محور هم باشه "عکس" میتونه یه پروژه باشه براش, خب؟
    مشکلِ بزرگش در واقع این بود که اون فضا, فضای خوبی بود و عکسا هم عکسای خوبی بودن ولی به دردِ هم نمیخوردن
    ینی فضا برای به نمایش گذاشتن عکس اصلاً و ابداً به درد نمیخورد! چشامون باباقوری شد تا عکسارو دیدیم :rolleyes: :-" در واقع اون فضا به شرطی به دردِ غرفه عکاسی میخورد که نمیخواستین توش عکس به نمایش بگذارید :-" اینم anyway

-بچه های غرفه ی زیست شل بودن :)) دوست نداشتم
    -پروژه های شیمی و کامپیوتر خوب بودن ولی نسبت به سالای قبل پسرفتِ جدی داشتن
    -ماز به نظرم چیز خیلی خوبی بود (برای کسی که حوصله داشت گوش بده)
    -روباتیک و هوا فضا و مکاترونیک اینا خوب بودن
    -فیزیک عملی خیلی خوب بود

• -وضعیتِ لیدر و اداره کردن و اینا به طور کلی اصلاً خوب نبود :/ نصف ملت تو مدرسه گم شده بودن, نصفِ دیگه ول میگشتن :/ بعد لیدرا بیکار وایساده بودن :/ یا مثن جلوی بوفه بودن و کلاً سیستم لیدر و اینارو دیسلایک میکنم :|

• -دیزاینِ کارگاهو دوست داشتم به خاطرِ خلوت بودنش
    البته ایده های خیلی زیاد تری میشد واسش زد و جای کار بیشتری هم داشت
    ولی در کل نظرم در موردش مثبته :D

و نظر کُلیم در مورد کارگاه مثبته :D از 10 , فکر کنم 8 میدم :D

×البته من اختتامیه رو ندیدم و اصن نمیفهمم اینایی که دارم میخونم موضوعشون چیه :O
×خب مثکه آبرو ریزی شده دمِ آخر :)) اشکال نداره به هر حال پیش میاد :)) خوشحالم که نبودم اون موقع :-"

به نقل از Ali pasha :
نمی دونم شاید به من مربوط نباشه اما به نشر من یکم بیشتر تو عمق زندگی بریم و این بحث های فرزانگان 1-2-3-4-5-6-7 رو نکنیم! شخصیت آدما تفکر آدما خیلی مهمتر از محل تحصیلشونه.
نرود میخ آهنین در سنگ :))

[nb](×آقا این بحثِ پسرا بیان و پسرا نیان و اینا واقعن نمیدونم کی تموم میشه آخه؟ :(( ینی یه جا هم که تو این مملکت, سعی میکنن با این قضیه درست برخورد کنن بازدید کننده ها گیر میدن :(( خوب بود اصن گشت میومد وایمیساد دم مدرسه؟ :(( واقعاً دیگه توقعتون چیه از وضعیتِ بازدید عمومی؟!؟! :D از این بهتر چه جوری میتونه باشه اصن؟ که نه مشکلی پیش اومده و نه بی احترامی ای شده؟

توی 3 تا کارگاهی که من شاهدش بودم, به نظرم بهترین نقطه ی کارگاه همین بخشِ بازدیدشه, توی هر 4 کارگاهی که برگزار شده بازدید عمومی وجود داشته, نه به کسی بی احترامی شده, نه مشکلِ خاصی پیش اومده :/ البته همیشه افرادِ مشکل دار هستن بلاخره, ولی جداً تا حالا وضعیت خیلی خوب کنترل شده و تاکید میکنم این کنترل طوری انجام شده که به هیچ کس هم بی احترامی نشده :)
)[/nb]

barani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو ^.^
شهر
تهرانـــ
مدال المپیاد
ادبـــی
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی تکنولوژی نساجی

به نقل از Ali pasha :
شدیــدا لایک!!
کل انتقادایی که شنیدیم همش یا راجع به اختتامیه بود،یا سرود و این حرفا که مسائل حاشیه ای به حساب میان.
+واقعا نمیدونم جو بد از نظر بعضی دوستان تعریفش چیه ولی توی تک تک راهروهــا،حتی توی پناهگاه (غرفه ریاضی)یکی از مسئولای مدرسه حضور داشت. :| این جو بد کجا بوده واقعا واسم جالبه :)
+میشه یکم بزرگ بشیم؟؟ :| واقــــــــعا میشه یه روز بیاد که انقدر بچّگونه دعوا نکنیم؟؟چرا همه انقدر دنبال بهونه میگردن واسه بد جلوه دادن همدیگه؟؟همُ دوست داشته باشیم..همین 8->

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از Ali pasha :
عکاسی تون فقط چند تا عکس بود جای کار بیشتر نداشت؟
تاکید میکنم من از منتقدین این غرفه ی عکاسی امسال هستم و به نظر من هم خیلی جای کار داشت, ولی؛
ببینید این حرف شما دقیقاً نتیجه ی مقایسه کردنه :D و اصلاً حرفِ خوبی نیست :D و من چند دقیقه ای که اونجا ایستاده بودم از 3-4 نفر همین مضامین رو شنیدم و اینکه سعی میکردن با پارسال مقایسه کنن, اما!
پارسال غرفه ی عکاسی, عکس نبود چون کلاً فلسفه اش فرق داشت, اصن پژوهش عکاسی نداشتیم ما :D و هدفِ اون غرفه فرق داشت اصلاً با این امسالی
البته باز میگم که خودم منتقد غرفه ی عکاسی ای که بود هستم, ولی نه به خاطرِ "فقط عکس" بودنش, در واقع بازم همونی که بالاتر هم نوشتم:
البته اینی که بعضی دوستان دارن میگن "فقط عکس بود"به نظرم انتقادِ درستی نیست چون به هر حال پژوهشِ عکاسی حتی اگه پروژه محور هم باشه "عکس" میتونه یه پروژه باشه براش, خب؟
مشکلِ بزرگش در واقع این بود که اون فضا, فضای خوبی بود و عکسا هم عکسای خوبی بودن ولی به دردِ هم نمیخوردن
ینی فضا برای به نمایش گذاشتن عکس اصلاً و ابداً به درد نمیخورد! چشامون باباقوری شد تا عکسارو دیدیم

niush101

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzangan
شهر
teh

نمایشگاتون جالب بود نمایشگاه ما هم بیاین خوش حال میشیم!

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

یه خورده دیره برای پست دادن درباره کارگاهتون ولی میگم:
ما اومدیم چن تا حُسن داشت چن تا هم ضعف
حُسن هاش پروژه های شیمی وزیستتون خوب بود ، هاور کرفتتون خوب بود ، اون دستبندهای سمپادم باحال بود.
ضعف هاش: کلا درو دیوار مدرستون واینا جذابیت نداشت مثلا تزئیناتی چیزی ، بعد یه چن تا ازفیزیکی هاتون یه سوتی هایی دادن که انگار کار کار خودشون نبود واینو علنی گفتن ، غرفه عکاسی کوچیک با عکسای کم ، کامپیوتر وبرنامه نویسی و ایناهم پروژه های مبتدی بود که البته فک کنم کار اولا بود که اگه باشه برا اولا بد نیست.
به هرحال ببخشید اگه اینا رو گفتم.

• شروع کننده موضوع

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از S E V D A :
یه خورده دیره برای پست دادن درباره کارگاهتون ولی میگم:
ما اومدیم چن تا حُسن داشت چن تا هم ضعف
حُسن هاش پروژه های شیمی وزیستتون خوب بود ، هاور کرفتتون خوب بود ، اون دستبندهای سمپادم باحال بود.
ضعف هاش: کلا درو دیوار مدرستون واینا جذابیت نداشت مثلا تزئیناتی چیزی ، بعد یه چن تا ازفیزیکی هاتون یه سوتی هایی دادن که انگار کار کار خودشون نبود واینو علنی گفتن ، غرفه عکاسی کوچیک با عکسای کم ، کامپیوتر وبرنامه نویسی و ایناهم پروژه های مبتدی بود که البته فک کنم کار اولا بود که اگه باشه برا اولا بد نیست.
به هرحال ببخشید اگه اینا رو گفتم.
ممنون ! هم بابت اومدن هم بابت نظر دادن و هم بابت نقد
فقط یه سری توضیحات : برای غرفه عکاسی نهایت فضای ممکن رو در نظر گرفته بودن ، گروه های دیگه فقط در حد یه میز بمکان داشتن ولی خوب عکاسی یه اتاق بود ! شاید مشکل به خاطر نور یا جمعیت زیاد بوده ...
کام هم که حتما بهتون گفتن اکثرا اول بودن ولی سبقت گیر که مال دوما بود به نظرم در سطح خوبی قرار داشت ... نه ؟!
در دیوار مدرسه هم کم مونده بود دیگه بادکنک وصل کنن !! منظورتون چه تزییناتی مثلا؟

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

به نقل از استرانسیم :
ممنون ! هم بابت اومدن هم بابت نظر دادن و هم بابت نقد
فقط یه سری توضیحات : برای غرفه عکاسی نهایت فضای ممکن رو در نظر گرفته بودن ، گروه های دیگه فقط در حد یه میز بمکان داشتن ولی خوب عکاسی یه اتاق بود ! شاید مشکل به خاطر نور یا جمعیت زیاد بوده ...
کام هم که حتما بهتون گفتن اکثرا اول بودن ولی سبقت گیر که مال دوما بود به نظرم در سطح خوبی قرار داشت ... نه ؟!
در دیوار مدرسه هم کم مونده بود دیگه بادکنک وصل کنن !! منظورتون چه تزییناتی مثلا؟
منظورم مثلا ورودی هر بخش بود مثلا یه ایده ای واسه در ورودی کارگاه فیزیک وزیست وشیمی و اینا آره اون سبقته خوب بود.

• شروع کننده موضوع

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از S E V D A :
منظورم مثلا ورودی هر بخش بود مثلا یه ایده ای واسه در ورودی کارگاه فیزیک وزیست وشیمی و اینا آره اون سبقته خوب بود.
خوب تم کار گاه خیابون بود ، بعد قرار نبود زیاد شلوغ شه ... ایشالله سال دیگه ...
بازم ممنون ! :)

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

چند تا عکس!

پله های ساختمان .. نوشته "فرزانگانII"
20130308090330ResizedW180H119%5B1%5D.jpg

روز شمار از این نما
20130307014348ResizedW180H135%5B1%5D.jpg

روزشمار از اون نما
20130307014349ResizedW112H150%5B1%5D.jpg

توضیح:یه سری لامپ بود که روش عدد نوشته شد بود ,بعدهر تعدادروزی که به کارگاه مونده بود لامپی که اون عدد رو داشت روشن میشد!

بارکد دم در ورودی:9تا مقوای A2که به شکل پازل درست شده بودند و طرح بارکد بود روش,خیلی کار سختی بود هماهنگ کردن خط ها و حدود17تا مقوا رو درست کردیم تا اینا از توش در اومد!
20130308085314ResizedW180H135%5B1%5D.jpg

نقشه دم در:
20130308085315ResizedW180H135%5B1%5D.jpg

دیوار مدرسه,کارِ خودمونه طبیعتا"! 8->--روی دیوار بقلیش یک عدد فرزانگان IIهم نوشته بودیم که توی همه ی عکس هاش بچه ها بودن,نشد بذارم.تو سایت مدرسه هست!
20130308090326ResizedW180H119%5B1%5D.jpg

کف حیاط_ایشون ماجراهایی داشتن #S-:
20130308090328ResizedW180H119%5B1%5D.jpg

یه نما از حیاط :-"
20130308113258ResizedW180H135%5B1%5D.jpg

این برای پوستر کشیده شد :D -هنرنمایی مونم با رنگ زرد مشهوده!
20130308090357ResizedW180H119%5B1%5D.jpg

پیست مسابقات-طبقه سوم
20130308085313ResizedW180H135%5B1%5D.jpg

لوگو!
20130307014457ResizedW156H150%5B1%5D.jpg

توی همه عکس های داخل ساختمون بچه ها هستن,نمیشه گذاشت اینجا,توی سایت مدرسه هست,با سپاس فراوان :)

بالا