• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آجیل نخریم ؟!

آیا امسال آجیل شب عید خریداری میکنید ؟

• بلی

رای‌ها: 29 40.3%
  • خیر

رای‌ها: 26 36.1%
  • مشخص نیست

رای‌ها: 17 23.6%

• رای‌دهندگان
    72
پاسخ : آجیل نخریم ؟!

به نظرم عملی نیست چون الان مشکلات جامعه ما فقط آجیل نیست که فقط درمقابل آجیل مقاومت کنیم

میخریم چرا که نه ؟
عیده و آجیلش !!!
هرچند خب قیمتا ...
ولی باید خرید دیگه :D

"مهر ابله مهر خرس آید یقین / کین او مهر است و مهر اوست کین
نمی دانم این ایده ی آوانگارد از ذهن مطلای کدام مغز متفکری درآمده؟ این چه طرز مبارزه است؟ مگر آجیل فروش آجیل را مفت خریده و حالا گران می فروشد؟ مگر آجیل فروش مقصر گرانی آجیل است که آجیل را تحریم می کنند و فتوای حرام بودن آجیل می دهند؟ مگر آجیل فروش زن و بچه و خرج و برج ندارد که با ژست مسخره و احمقانه ای سعی و تلاش می کنند بازار شب عید کاسب آجیل فروش را تحت تاثیر افاضات خام و سست خودشان قرار بدهند.
اگر این دوستان مبارز راست می گویند بروند خِر مسبب اصلی گرانی و فروپاشی اقتصاد این مملکت را بگیرند نه اینکه مذبوحانه سعی بکنند که نون هموطن بیگناهشان را آجر بکنند و حماقتی مثال زدنی، سعی در به راه اندازی جنبشی مسخره و بی بیناد داشته باشند. . .تمام اینها آدم را به یاد شعر دوستی خرس و آسیابان می اندازد. خرس بیچاره می خواهد محبت کند اما بی عقلی اش کار دستش میدهد و میزند پدر صاحب بچه ی دوستش را در می آورد. گاهی بهتر است اگر کاری از دستمان بر نمی آید سکوت کنیم و با دوستی خاله خرسه شر نرسانیم. . ."
خوبه این روهم بخونید کامل وواقعا درموردش فکرکنید :)

به نقل از mosquito :
"مهر ابله مهر خرس آید یقین / کین او مهر است و مهر اوست کین
نمی دانم این ایده ی آوانگارد از ذهن مطلای کدام مغز متفکری درآمده؟ این چه طرز مبارزه است؟ مگر آجیل فروش آجیل را مفت خریده و حالا گران می فروشد؟ مگر آجیل فروش مقصر گرانی آجیل است که آجیل را تحریم می کنند و فتوای حرام بودن آجیل می دهند؟ مگر آجیل فروش زن و بچه و خرج و برج ندارد که با ژست مسخره و احمقانه ای سعی و تلاش می کنند بازار شب عید کاسب آجیل فروش را تحت تاثیر افاضات خام و سست خودشان قرار بدهند.
اگر این دوستان مبارز راست می گویند بروند خِر مسبب اصلی گرانی و فروپاشی اقتصاد این مملکت را بگیرند نه اینکه مذبوحانه سعی بکنند که نون هموطن بیگناهشان را آجر بکنند و حماقتی مثال زدنی، سعی در به راه اندازی جنبشی مسخره و بی بیناد داشته باشند. . .تمام اینها آدم را به یاد شعر دوستی خرس و آسیابان می اندازد. خرس بیچاره می خواهد محبت کند اما بی عقلی اش کار دستش میدهد و میزند پدر صاحب بچه ی دوستش را در می آورد. گاهی بهتر است اگر کاری از دستمان بر نمی آید سکوت کنیم و با دوستی خاله خرسه شر نرسانیم. . ."
خوبه این روهم بخونید کامل وواقعا درموردش فکرکنید :)
بحث اینه که چه طوری خر مسبب اصلی رو گرفت؟ تظاهرات؟؟!
من صرفا نظرم رو میگم و ممکنه اشتباه باشه، ولی تا جایی که میدونم نحوه اعتراض به اینجور اتفاقا همیشه همین بوده
+آجیل فروش اگه نتونه بفروشه، آجیل جدید نمیخره، این سیر میره تا برسه به اول کار، فقط میمونه اون بحث نون آجیل فروش رو آجر کردن که ایده ای ندارم..!

مشكل فقط پسته نيست ك اعتصاب كنيم و درست شه! بجاي كار احساسي بهتره يه كار منطقي رو همه با هم انجام بديم
خيلي چيزا تو كشور مون نياز ب " اصلاحات" اساسي دارن ، خيلي ك ن ، همه چي تقريبا

این جا توی بعضی از شهرا "لعنت خدا"گذاشتن یعنی هرکی آجیل خرید لعنت خدا بر او باد! :D
قشتگه دیگه کسی که نمیتونه آجیل بخره خجالت نمیکشه
چشم و هم چشمی نمیشه
و غیبت های زنونه کاهش میابه!

عید هستو آجیلش...اونم نخریم؟!جالبه...

عاقلانه ترینو بهترین کار توو این شرایط نخریدنشه!!!! :D ;;)

با اجازه !!!
.
.
.
خیلی ها پول ندارن که شب عید شکم خونوادشون رو سیر نگه دار دیگه چه برسه به .....

به نظرِ من که نباید بخریم..
درسته مشکلای مهمتر از آجیل داریم اما ما کِی تا حالا اعتراض کردیم به وضعیتی که ازش ناراضی ایم؟؟

ما خودمون چون همه فامیلامون توی شهرستان هستن عید رو همیشه اونجاییم و کلا خریدی نداریم
ولی خب من یک نفر به خودم قول دادم نخورم
دیدم کسایی رو که بخاطر اینکه آبروشون نره چکار میکنن
همین چند روز پیش چون کنار خونه ما یک مغازه آجیل فروشیه وایساده بودم منتظر دوستم
دیدم یک مرد خمیده بنده خدا معلوم بود وضعیت خوبی هم نداره
اومد تو مغازه با یک اوضاعی خرید کرد واقعا دم سوخت
کاش همه ملت ما با هم تحریم میکردن
راست گفت اون دوستی که نوشت با آجیل نخوردن کسی نمیمیره... :|

ما و فامیل مامانم باهم قرار گذاشتیم که آجیل نخریم..!

تقریبا همیشه تو خونه اجیل هست
بنابراین واسه شب عید اصلا نمیتونه نباشه!!!!!

به نقل از گل دختر ایران :
ما و فامیل مامانم باهم قرار گذاشتیم که آجیل نخریم..!
پس ديگه حتما آجيل ارزون ميشه شك ندارم بنده!
----------------------------------------------------------------------------
همونطور ك همينجا هم ميبينين حتي تو همچي انجمن كوچيكي هم اختلاف نظر داريم تو خريدن و نخريدنش :| تو مملكت ب اين بزرگي ديگه ببينين چي ميشه! خوب(طبق معمول) هر كي پولشو داره ميخره هر كي نداره ام نميخره ب همين سادگي !
فك ميكنين فقط آجيله!؟اگه مملكت ما صاحاب داش الان نون دونه اي 150 تومن نبود! نون و ول كردين آجيل آجيل ميكنين!؟
پول پول مياره! پول آجيل مياره...! :-"
به نقل از assassins :
آجیل برای بدن مفیده
مخصوصا سالی 2 3 بار

حتما باید بخوریدش
نخورید فایده نداره
خيلي ممنون!

آجیل برای بدن مفیده
مخصوصا سالی 2 3 بار

حتما باید بخوریدش
نخورید فایده نداره

اونوقت مهمون بیاد جلوش چی بزایم؟!!!

تازه آجیلا رو که خودمون میخوریم...

میتونین یه عکس از آجیل بگیرین
بذرین تو سفرتون
بعد هی نگاش کنین
وبگین خیلییییییییییییییی چسبییییییییییید

راستش این تنها برای ملت ما ست ک شده یه مشکل... کلا گرونی بین مردممون یه حسی ب وجود میاره ب نام ترغیب!! ..ترغیب ب خرید.

درسته بلخره حالا اکثرا وُسعشون ب خرید آجیل میرسه ولی مهم اینه ک اثرای بعد خریدنو در نظر بگیرین..مشخصه خب وقتی یه چیز گرون میشه همه میرن

طرفشو ،میخرنش ، اصن نباید انتظار اینو داشت ک بعدش ارزونی میشه... مث خیلی ازون چیزایی ک گرون شدُ هرگز ارزون نشد! :|

این طرز فکریه ک متاسفانه بین مردم ما نهادینه شده.حداقل بیاین ما طرز فکرمونو عوض کنیمُ جلوی تخریب منطقمونو از حالا بگیریم!

به نقل از غَــزالــه :
راستش این تنها برای ملت ما ست ک شده یه مشکل... کلا گرونی بین مردممون یه حسی ب وجود میاره ب نام ترغیب!! ..ترغیب ب خرید.

درسته بلخره حالا اکثرا وُسعشون ب خرید آجیل میرسه ولی مهم اینه ک اثرای بعد خریدنو در نظر بگیرین..مشخصه خب وقتی یه چیز گرون میشه همه میرن

طرفشو ،میخرنش ، اصن نباید انتظار اینو داشت ک بعدش ارزونی میشه... مث خیلی ازون چیزایی ک گرون شدُ هرگز ارزون نشد! :|

این طرز فکریه ک متاسفانه بین مردم ما نهادینه شده.حداقل بیاین ما طرز فکرمونو عوض کنیمُ جلوی تخریب منطقمونو از حالا بگیریم!
اصلا بحث این نیست شما لطف کنید پست اولو بخونید مامیخوایم بررسی کنیم ببینیم تو این کشور ما جواب میده این مبارزه مدنی یانه
این موضوع بالا صفحه فقط مشخص کرده بحث درچه زمینه ای هست

دوستان پست ندید بگید بخریم یا نخریم نظر سنجی هست بالا دلایل ای که باید مبارزه مدنی پیش بره یا نره روبگید
به نقل از xfactor :
از بحث اصلي منحرف نشيم لطفا! : )
به نقل از Fateme Rahmati :
تازه خیلیم کیف میده!!
راستی مهمونیت چی شد؟؟ پسته نمیخواد بزاری!!
راستی بچه ها یه چیزی کشف کردم!
وقتی میریم بازار و قیمت آجیل و نگاه میکنیم و بعد یه دور میزنیم میایم میبینیم که 1000 تومن گرونتر شده!! دقیقا مثل طلا!
فک کنم امسال دزدا به جای طلا بیان آجیل بدزدن!
به نقل از Fateme Rahmati :
نیلو بیا شریکی بخریم!
راستی امروز یکی از دوستام میگفت که کل فامیلشون باهم هماهنگ کردن,که امسال هیچکس آجیل نخره!
کاش این هماهنگیا همه جا بشه! من الآن این و مطرح کنم من و ترور میکنن!! ولی شما هم حد الامکان نخرید!
به خدا گناه دارن مردم! بعضیا پول گوشت غذای عیدشونم ندارن!
:|

Back
بالا