• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

92 ای ها کمک کنن

ehsanta

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : 92 ای ها کمک کنن

اگه بر میگشتم سعی می کردم کمتر جوگیر شم.
سعی می کردم بیشتر بازیکن باشم تا داور.
حسرت خوردنا و حسد بردنا رو می ذاشتم کنار تا فکرم آزاد بشه.
سعی می کردم تا درباره آینده ای که الآن تجربه اش کردم اطلاعات بیشتری کسب کنم.

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

1-تفريح نيازه
2-تي وي ممنوع
3-همه رو بايد خوند اونم از نوع كامل
4-كار كردن روي استرس آزمون
5-تشخيص مهم ها و اولويت بندي

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

اگه برمیگشتم عقب هم اینکه که بیشتر تست میزدم و تمرین حل می کردم هم اینکه اون درسایی رو که مهمترن بیشتر می خوندم من خیلی وقتمو گذاشتم روی درسای بی اهمیت تر

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اصلا حرفشم نزن حالم بهم می خوره
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

1- تفریح بیشتری میرفتم
2- آزمونامو رفع اشکال میکردم
3- خلاصه نویسی میکردم
4- گزینه 2 نمیرفتم!!! سر همین گزینه 2 انگیزمو از دست دادم!
به کنکوریا ی 93 شدیدا توصیه می کنم گزینه 2 نرن. ممکنه گام اولش خیلی خوب باشه ولی گول نخورین. تو طول سال اکثر خدماتی که تو گام اول میدن متوقف میشه و یه سری سوال چرت تو آزموناشون میدن با یه برنامه ی به قول دوستم سگگی!! همه نا امید میشن!

hamykhafan

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اصلا حرفشم نزن حالم بهم می خوره
دانشگاه
؟؟؟!!!!
رشته دانشگاه
نرم افزار

اینو تو یکی از تاپیکای دیگه هم نوشتم گفتم اینجا هم بنویسم. پیشنهاداته خوبیه برا امسال شما کنکوریاااااااااااا:
{به عنوان کسی که یه سال این مسیره اشتباه رو رفته دارم میگم (سال کنکور گزینه 2یی بودم) به همه :
ببینید گام اول گزینه 2 یه خدمات سطح بالایی ارائه میده. بعضی ها خوششون میاد بعضی ها هم بد.هر دو گروه کار طبق این برنامه رو تا ته تابستون ادامه بدن. با هر زحمتی که شده پایشونو با تموم تلاش با همین برنامه تموم کنن. چون واقعن بار سنگینیو تو طول سال از رو دوششون برداشتن. دلیلش هم اینه که اگه تابستون درسای پایه رو جمع کنین توی طول سال خیلی نیاز نیست برا پایه وقت بذازین . مثلا فقط 5 شنبه ها رو براش وقت بگذارید که دوره کنید و تست بزنین که از یادتون نره! تو کنکور هم سوالای پایه کمک بیشتری بتون میکنن تا پیش. چون سوالای پایه از لحاظ محاسباتی وقت خیلی کمتر میگیرن و استدلال کمتری میخوان. تو عمومی هاش هم اگه دقت کنین سوالای پایه ساده ترن! دقت کنید که 10 روز آخر تابستون یه حال اساسی بکنید که خستگیتون برا سال تحصیلی در بره! مسافرت به مناطق خوش آب و هوا مثله سرعین که اون موقع هواش عالیه ( من پارسال رفتم) گزینه ی خیلی خوبیه! حالا برای طول سال تحصیلی حتما از کانون استفاده کنید دلایلی هم دارم:
1- گزینه 2 توی سال تحصیلی به هیچ وجه چنین خدماتی رو ارائه نمیده. دیگه از فیلم و سی دی و آزمونای غیر حضوری و جزوه و ... تغریبا اثری نیست(کلا تو طول سال 4-5 تا غیرحضوری گرفتن که 3 تاش دم کنکور بود!)
2- یه سری سوال مزخرف طرح میکنن که این مزخرفات مربوط به حذفیات کتاب هم میشه. مثلا امسال یه بار از مبحث فنر های موازی و سری سوال داده بودن!
3- سوالاش به شدت سخت میشه ! به هیچ وجه تو کنکور چنین سطحی از سوالات مطرح نمیشه. این گزارش تطبیقی هم چرته چون اینا دارن یه حدود 20 تا آزمونو سوالاشو با یه آزمون بررسی می کنن. یعنی حدودا شما باید اون درصدو تقسیم بر 20 بکنین تا جواب بشه گزارش تطبیقی آزمون کنکور با یک آزمون گزینه 2!
4- پشتیبانیه قابل قبولی وجود ندارد. شما نمیتونین بفهمین حدودا تو چه وضعی هستین!
5- سرعت برنامه ی آزموناش مثه این سرورای تراوین بود که 2-3 روزه تموم میشن!!! هیشکی نمیرسید!
البته گزینه 2 برا فارغ التحصیلا شاید خیلی بهتر از دبیرستانیا باشه. چون یه برنامه روزانه براشون میریزه که تقریبا منطقی و خوب هست. و همچینین اونا وقتشون برا درس خوندن تقریبا 2 برابر دبیرستانیاس. برا همین اکثرا دیدم به برنامه رسیدن.
حالا مزیاتی که بچه ها ما از کانون میگفتن:
1- برنامش خیلی عالیه. چون دم کنکور که برسی حس میکنی همه چیزو بلدی و اصول روانشناسی برا یاد آوری توش رعایت شده
2- سوالاش شاید اولاش ساده باشه ولی کم کم سطح سوالا رو میبره بالا تا به آزمون سراسری برسه
4- چون وقت آزمونش کم تر از نرماله باعث میشه یواش یواش سرعت شما تو تست زدن بره بالا و سره جلسه کنکور وقت کم نیارید و راحت بتونید سوالا رو یک دور ،دوره کنید.
5- اگه یه پشتیبان خوب بیفته بتون که دیگه خیلی عالی میشه.
اینا فقط یه عیبی دارن میخوان کتابا ی کانونو بتون بندازن! کتاباش خیلی جالب نیست بعد هم تو آزموناش از همون کتابا سوال میدن فک میکنید خیلی بلدید. سعی کنید از کتابای انتشارت دیگه مخصوصا گاج و خیلی سبز استفاده کنید.
در ضمن سعی نکنید درسا رو تا عید تموم کنین. دقیقا طبق همون برنامه ی کانون برید جلو. چون برا تموم کردن قبل عید باید فشار بیشتری بزارید بعد خستگیه بیشتری هم داره! خوب هم یادتون نمیمونه درساش. تو دوران عید هم یخورده ساعت مطالعه رو بیارین پایین تا خستگیتون رفع شه و برای 3 ماه طلایی دوران کنکور آماده شید. خیلیا بخاطر همین فشار بیش از حد قبل و تو ی عید مثه من یکی دوماه آخر که اصله کاریه رو شل وا میدن! من 2 هفته آخر روزی 3-4 ساعت بیشتر نمیخوندم!!!}

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

من اگه برگردم عقب چندتا از کلاسای بیخود رو نمیرم
پول الکی دادم بهشون
اگه درسی رو بلدید اصلا کلاس نرید خودتون تست بزنید
خودتون رو باور کنید من دیر باور کردم
حتما اگه تک رقمی میخاید زمین بخونید اشتباه من رو نکنید :(
البته زمین هم نرید همش رو بخونید همون فصل های تست خیز رو بخونید که حتما چندتایی ازش میاد در حد 30 درصد هم بزنید عالیه

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من اگه به عقب برگردم خیلی از استرسایی که بیخود به خودم وارد کردمو وارد نمی کردم!
انقدم آزمونای کانونو جدی نمی گرفتم!
نذارین آزمونا باعث بشن روحیتونو ببازین! این احساسات کاملاً کاذبن!
نه به رتبه ی خوبش مغرور بشین نه از رتبه ی بدش نا امید! به آزمونا بیشتر به عنوان یه تمرین نگاه کنین.

semej

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Hydrus :
من اگه به عقب برگردم خیلی از استرسایی که بیخود به خودم وارد کردمو وارد نمی کردم!
انقدم آزمونای کانونو جدی نمی گرفتم!
نذارین آزمونا باعث بشن روحیتونو ببازین! این احساسات کاملاً کاذبن!
نه به رتبه ی خوبش مغرور بشین نه از رتبه ی بدش نا امید! به آزمونا بیشتر به عنوان یه تمرین نگاه کنین.
برای تایید این حرف می تونید یادگار ماندگار (!) کانون را بگیرید و ببینید که افرادی بودن با میانگین تراز های بالا دانشگاه های نه چندان خوب قبول شدن و افرادی هم بودن که با تراز های معمولی و گاهی پایین رشته های خوب و دانشگاه های خوب قبول شدن
آزمون هایی که در طول سال می دین فقط برای سنجیدن خودتون نیست بلکه بیشتر برای یادگیری هستش

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از f.m :
حتما اگه تک رقمی میخاید زمین بخونید اشتباه من رو نکنید :(
البته زمین هم نرید همش رو بخونید همون فصل های تست خیز رو بخونید که حتما چندتایی ازش میاد در حد 30 درصد هم بزنید عالیه
خیلی موافقم.اگه واستون رتبه مهمه زمین بهترین روشه.یکی از دوستای من رتبه کلش 400 تا با رتبه زیر گروه یکش فرق میکنه.همین ایشون(فائزه موحدیان جان :D)اگه زمین میزد فک کنم 1 میشد B-)

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

fc664916bce8.png

اینم نمودارِ آزمونامه!
فقط اومدم بگم هیچ وخ نا امید نشید...
روزایِ سختی در پیش دارید :-<
همش شاید مثِ من تراز و رتبه افت کنه...
خیلی وختا رو ی تراز کُپ میکنی و هر چی درس میخونی تغییر نمیکنی!
خیلی شبا باید ب سختی گریه کنی تا بعدِ کنکور بتونی ب آسونی لبخند بزنی...
ایمانت خیلی وختا سست میشه.... :(
ولی ادامه بده حتی اگه بدونی همش داری پسرفت میکنی..." خدا با ماس " توکل کن...
هیچ وخ نگو دیگه بریدم...
داشتن دوستایِ خوب تو این ی سال خیلی کمک میکنه!
خیلی وختا هس بیشتر از درس خوندن باید ب روحت برسی
و خواهش میکنم...تو این ی سال!فقط همین ی سال...نرو سراغ دوس دخترو دوس پسر...نگو ک نه من میتونم هم درسمو بخونم هم عشق و حالمو بکنم!
خیلی از دوستام رو تو همین روزایِ اعلام نتایج دیدم ک بخاطر ندونم کاری هاشون نابود شدن.... :|

bella_h

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید هاشمی نژاد مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

الان باید ادب از بی ادبانی مث من یاد بگیرین
اگه تلویزیون حذف نکنی بدضرر میکنین :)
تابستون واقعا درس بخونین :)
تست زیاد کار کنین :)
کتاب درسی رو واقعا چند دور کامل و دقیق بخونین :)
سعی کنین بعد کنکور مث من پشیمون نباشین که چرتا این کار و اون کارنکردم :(( :(( :(( :(( :(( :((

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

92اي ها اگه چند روز پشت سر هم دلتون نميخواست درس بخونين و واقعا از درسا عقب بودين چيكار ميكردين؟؟؟

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

عقب موندن نداریم بابا! اووووف! شما هنوز کلّی وقت دارین! می‌تونین همه‌ی کم‌کاری‌هاتون رو جبران کنید! فقط اراده کنید و دوباره شروع کنید و به خدا توکل کنید!

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

واقعا دور تلوزیونو خط بکشین موقع ما انتخاباتم بود تازه ... :-w هوش سیاهم داشت :D ولی من پای ثابتشون بودم :O
قرارم نیست تموم مهمونیا و ... رو برین همهی اینا تا ابد هست
من خودم ریاضی خوب نخوندم کنکورم 31 زدم X_X
واسه زیستم فقط روی خط کتاب متمرکز شین تا انواع تستا و کلاسا . معلما چیزی جز خط کتاب بهتون نمیدن

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از shadiiii :
92اي ها اگه چند روز پشت سر هم دلتون نميخواست درس بخونين و واقعا از درسا عقب بودين چيكار ميكردين؟؟؟

ميگم يكم كه با خودمون رو راست باشيما ، ميفهميم كه اين جمله بعد از اين فرآيندا مياد :

1. دلت ميخواد درس بخوني ، خيلي زياد ، از همه جلو بزني و درس خون هم بموني

2. اقدامات اوليه مثه برنامه ريزي و آماده كردن اتاق و كتاب و ... ( خلاصه كاراي كم زحمت! ) رو انجام ميدي

3. از اونجايي كه لَختي داري ،‌ بين كارهاي كم زحمت و درس خوندن گزينه ي 1 رو انتخاب ميكني! ( ميگي با خودت حالا بعد از فلان كار ميرم ، زود تموم ميشه ، الآن ديگه چيزي نمونده ميرم ، بزار اينم بگذره ميرم ، بزار فلان جور شه ميرم... )

4. خلاصه همين جور وقت كشي تا برسي به دقيقه 90 روز ، اونجا شروع ميكني به يه درس سبك خوندن و تا دقيقه 92 كه روز كلا تموم ميشه يكم ميخوني

5. ميگي اااا! امروز وقت نكردم! عيب نداره فردا اينقد ميخونم كه امروز هم جبران بشه!

6. فردا هم ميشه فردا ، فرداي فردا هم باز ميشه فردا و ...

7. يكم كه از بالا كه به خودت نگاه مي كني ميبيني خيلي داري كم ميخوني! اونجاس كه حس آشفتگي ميگيرتت! و ميگي :

به نقل از shadiiii :

در جواب هم دقيقا جمله اي كه دوس داري بشنوي رو ميشنوي :

به نقل از فهـــیمه :
عقب موندن نداریم بابا! اووووف! شما هنوز کلّی وقت دارین! می‌تونین همه‌ی کم‌کاری‌هاتون رو جبران کنید! فقط اراده کنید و دوباره شروع کنید و به خدا توکل کنید!

حالا به خودت حس آرامش ميدي ، ميگي پس هنووووووووووووووووووز وقت هس! (:| و دوباره ميري از شماره ي 1 روزاتو شروع ميكني!

اين چرخه هميشه ادامه نداره ها!

يكم بيشتر با خودمون رو راست باشيم ، به نفع خودمونه!

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از A17 :
چه جوری با این لختی مبارزه کنم و از شر این چرخه راحت شم؟
بنظرم کتاب غورباقتو غورت بده رو بعد این حالتتون بخونین .مهم نیس تا کجاش پیش برین.بعدش یه انرژی خیلی زیاد میاد تو وجودتون.من اولین دفه که شدم 7700 اینو خوندم.روز دوشنبه بود(وسط هفته)واسه منی که تا شنبه نشه نمیتونم یه کارو شروع کنم واقعا عجیب بود.فک کنم خوب باشه شمام بخونینش.کمه،نترسین :D

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از A17 :
چه جوری با این لختی مبارزه کنم و از شر این چرخه راحت شم؟
تصمیم بگیر نیم ساعت بخونی راه میفتی!

8283

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 4
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیکی بودم قبول نشدم :((
دانشگاه
ترجیحا توهم نمیزنم
رشته دانشگاه
بگو چی برم؟؟

من همه ی پاسخا رو خوندم
محوریت:
1-جو گیر نشیم الکی درسای مزخرف رو خر بزنیم
2-یه سال الافی و تنبلی رو بزاریم کنار
دوستان برای این تنبلی و فردا فردا کردن راه پشنهاد کنین

nemote95

کاربر فعال
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
كامپيوتر.نرم

به نقل از هویدایی :
دوستان برای این تنبلی و فردا فردا کردن راه پشنهاد کنین
جوري زندگي كنين كه انگار امروز آخرين روز زندگيتون هست شايد يك روز اين نظر به حقيقت تبديل شه.
با خودتون بگين اگر امروز آخرين روز زندگي من باشه آيا باز هم كارهايي رو ك امروز بايد انجام بدم ،ميكنم يا نه؟
البته اميدوارم همه 100 سالگي رو رد كنن ب سلامتي :)

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از nemote :
جوري زندگي كنين كه انگار امروز آخرين روز زندگيتون هست شايد يك روز اين نظر به حقيقت تبديل شه.
با خودتون بگين اگر امروز آخرين روز زندگي من باشه آيا باز هم كارهايي رو ك امروز بايد انجام بدم ،ميكنم يا نه؟
البته اميدوارم همه 100 سالگي رو رد كنن ب سلامتي :)

برا آخرت این جواب میده نه برا کنکور :))

به شخصه کنکوری باشم و فک کنم امروز روز آخرمه هر کاری کنم درس نمیخونم :))

بالا