• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شما و پوکی استخوان !

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : شما و پوکی استخوان !

فقط تغذیه و ورزش کافی نیست، در کنار کلسیم ویتامین دی هم لازمه که خود بدن اون رو وقتی که در برابر نور آفتاب قرار بگیره میسازه. یکی از علل بیشتر بودن پوکی استخوان تو خانوم ها همینه که انقد چادر و چاقچول می کنن که دیگه نوری به بدنشون نمی خوره که ویتامین در تولید بشه. یه علت دیگه شایع بودن پوکی استخوان تو خانوم ها تغییرات هرمونی هست که بعد از یائسگی تو خانوما به وجود میاد.

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

یعنی میخوای بگی پسرا برک دنس یا هیپ هاپم نمیرقصن؟
در ضمن مگه میگم پارتی بگیرین که میگی سر و صدا داره؟

برا ویتامین دی, قرار دادن پوست بعضی قسمت های بدن( مثلا پوست دور ناف موثر ترین محل برا جذب نوره :D :-") در برابر نور افتاب, برا ده دقیقه کافیه در هر روز, فقط نور باید مستقیم باشه نه از پشت شیشه یا جای دیگه مثلا !

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

به نقل از كياناز :
یعنی میخوای بگی پسرا برک دنس یا هیپ هاپم نمیرقصن؟
در ضمن مگه میگم پارتی بگیرین که میگی سر و صدا داره؟

برا ویتامین دی, قرار دادن پوست بعضی قسمت های بدن( مثلا پوست دور ناف موثر ترین محل برا جذب نوره :D :-") در برابر نور افتاب, برا ده دقیقه کافیه در هر روز, فقط نور باید مستقیم باشه نه از پشت شیشه یا جای دیگه مثلا !
ایده رو عوض می کنیم ! به جای ضبط ، هندزفری و هدفون های Beats by Dr. Dre ( وایرلس ) استفاده میکنیم ! تا سبب بروز سر و صدا نشه !
15-20 دقیقه به دست ها نور برسه کافیه !

• شروع کننده موضوع

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

خب من یه مدت نبودم ! دوباره بازگشتم :D
بچه ها در مورد نوع ورزش !
منم با کیاناز موافقم. پسرا نمیرقصن ؟!(البته ب بحث زیاد مربوط نیس :-")
خب ب اصل مطلب بپردازیم ! به نظر شما چه ورزش هایی مفید تره ؟ من فکر میکنم ورزشهایی مثه دو و شنا خوب باشن ! نظر شما چیه ؟!
از اون طرف تا الان ک دیدم خیلی ورزش میکنن ولی تویه مدرسه ی ما وا3 ورزش صبحگاهی خیلی میپیچونن دگ چ بر3 تو خونه :-"
حالا خودشون ب درک آمار سلامت جامعه پایین میاد :-"
میشه افرادی ک ورزش نمیکنن رو ب ورزش ترغیب کرد؟

به نقل از Lily Delicated :
شیر رو ترجیحا با کاکائو نخورید چون میگن خواص شیر رو از بین می بره. یکی از منابع کلسیم قارچه، قارچ هم کلسیم داره اگه ازش بدتون نیاد.
بله درسته از خواص شیر یکم کمتر میشه اما کل خواص شیر رو از بین نمیبره . خوبه ک ب جای شیرکاکائو شیر خالی بخوریم و یا حتی شیرعسل . ولی وا3 یکی ک شیر نمیخوره اصلن ولی شیرکاکائو دوست داره ، فک کنم خوردنش بهتر از نخوردنش باشه

E.H.A

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سبزوار
دانشگاه
اونجا!
رشته دانشگاه
vet(دامپزشکی)

به نقل از کـیاناز :
اِ ؟! پس بايد چيكار كنيم؟! به هر حال شير واسه بدن لازمه ُاگه جذب بدن نشه كه ديگه هيچي!
يه راه حل بگو واسه كسايي كه بعد يه مدت طولاني وقفه بين شير خوردن، دوباره شروع كردن به خوردن.خوب اين ادما بايد چيكار كنن كه دچار اسهال نشن ُ كلسيم شير جذب بدنشون شه؟!

+ در ضمن اگه واقعا" چيزي سراغ داري كه بيش از شير كلسيم داره حتما بگو.
شرمنده دیر جواب دادم...
راه خوبش اینه که شیر رو به طور مداوم بخوریم دیگه...
البته من خوندم یه جایی که یه کارخونه هایی تو شیر هاشون پیش ساز انزیم رو تو شیر استفاده میکنن واسه اینکه همه بتونن بخورن !
خرما کلسیم زیادی داره اما اونی که من میگم نیست
چیزی که مد نظرم بود یه چیزیه(لبنیات) سفید رنگ با طعم ترش و شور یه خورده شبیه ماست چکیده است... هر جایی یه چیزی میگن بهش :D
البته این زیاد خوش خوراک نیست و شیر خوش خوراک تره...

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از E.H.A :
شرمنده دیر جواب دادم...
راه خوبش اینه که شیر رو به طور مداوم بخوریم دیگه...
البته من خوندم یه جایی که یه کارخونه هایی تو شیر هاشون پیش ساز انزیم رو تو شیر استفاده میکنن واسه اینکه همه بتونن بخورن !
خرما کلسیم زیادی داره اما اونی که من میگم نیست
چیزی که مد نظرم بود یه چیزیه(لبنیات) سفید رنگ با طعم ترش و شور یه خورده شبیه ماست چکیده است... هر جایی یه چیزی میگن بهش :D
البته این زیاد خوش خوراک نیست و شیر خوش خوراک تره...
ماست چکیده ای که چکیده تره! :D یعنی آب ماست رو کامل میگیرن و خشک خشک میشه.فک کنم بهش میگن ماست خشک

E.H.A

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
سبزوار
دانشگاه
اونجا!
رشته دانشگاه
vet(دامپزشکی)

به نقل از Lily Delicated :
ماست چکیده ای که چکیده تره! :D یعنی آب ماست رو کامل میگیرن و خشک خشک میشه.فک کنم بهش میگن ماست خشک

نه حالا خشک هم نیست. گفتم که مزش هم فرق میکنه نمیشه گفت ماسته !
یه مزه تقریبا نزدیک به مزه کشک میشه گفت داره اما خوب خمیریه !

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

در مورد ويتامين دي بايد بگم كه، هر چي رنگ پوست روشن تر باشه، به مراتب ساخت ويتامين دي بيشتره، و ديگه اين كه زرده تخم مرغ غني ترين منبع ويتامين دي‌ ـه.
نكته مهم ديگه اين كه، قاعدگي منظم براي جلوگيري از پوكي استخوان موثره.
در مورد ورزش بايد بگم كه، ورزشايي بايد بكنيد كه عضلاتُ استخون هاتون، مقدار تحمل وزنشون بره بالا!مثلا پياده روي سريع، فوتبال و باز هم رقص! يعني در حقيقت، بايد استخون هارو متراكم ترُ چگال تر كنيد.در ضمن شنا، به فرم كلي بدن كمك ميكنه اما مستقيما ربطي به تحمل وزن بيشتر نداره، اما دو كه گفتي موثره.

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

1-اگه شکایت از طعم شیر باشه می تونیم اون رو بایه چیز دیگه مثلا یه تکه کیک و... بخوریم که البته اینجوری خاصیت شیر کم میشه
2-بستگی داره! بعضی روزها حتی یه لیوان هم نمی خورم ولی بعضی روزها 2 لیوان هم می خورم!
3- اگه دانش مردم نسبت به ورزش برای جلوگیری از پوکی استخوان بیشتر از اینی که الان هست بشه، می تونیم امیدوار بشیم به بیشتر شدن فعالیت های ورزشی

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از angel of moon :
1-اگه شکایت از طعم شیر باشه می تونیم اون رو بایه چیز دیگه مثلا یه تکه کیک و... بخوریم که البته اینجوری خاصیت شیر کم میشه
2-بستگی داره! بعضی روزها حتی یه لیوان هم نمی خورم ولی بعضی روزها 2 لیوان هم می خورم!
3- اگه دانش مردم نسبت به ورزش برای جلوگیری از پوکی استخوان بیشتر از اینی که الان هست بشه، می تونیم امیدوار بشیم به بیشتر شدن فعالیت های ورزشی

یعنی یه آدم تاچه حد جوگیر میشه؟!!!
همین الان دارم شیر نوش جان مینم! :D
خب اگه شیر دوس ندارین میتونین ماست استفاده کنین مثلا دو واحد (پیاله) در روز معادل ی لیوان شیره و مثلا کشک هم منبع زیادی از کلسیم
بعد ی چیزی اونم اینکه حواستون باشه مواد کلسیم دار و هیچ وقت با مواد آهن دار استفاده نکنین چون میل بدن به جذب آهن بیشتره بعد از اون مقدار کلسیمی که استفاده میکنین فقط 20% ـــــش جذب میشه
بعد راجع به ورزش سعی کنین با ی مربی ورزش صحبت کنین که طبق استیل بدن بهتون ورزش بده چون هر ورزشی برای هر ادمی خوب نیست و یکی از عوارضی که میتونه داشته باشه اینه که استخوان سائیده میشن و مایع بین مفصلی از بین میره البته ورزش هائی مث پیاده روی منظرم نیست

بالا