• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری(رشته ریاضی-آقای جهان

وضعیت
موضوع بسته شده است.
پاسخ : ..

به نقل از rasfan :
سلام :D (اومدم صندلی داغ :D )
راستش می خوام یه کار خفن کنم نظرتو می خاوم بدونم اولش بگم که من نه شریف می خوام نه تهران و امیر کبیرو اینا .... همین تبریز و زنجان و اینا کلفیه :D من اینجا لیسته حذفیاتی که در نظر دارم( و خیلی کمه :D ) رو مینویسم شما نظر بده :
شیمی: شیمی3 و پیش 2 حذف (شاید محلول رو بخونم) با این حساب از کل شیمی می مونه 45 درصد 30 درصد بسسه :D
فیزیک: حرکت در دو بعد و دینامیک حذف
ریاضی: هندسه پایه و تحلیلی و گسسته و جبر حذف
ادبیات: زبان فارسی و املا حذف
عربی: فقط ترجمه و منصوبات می خونم
زبان: حذف نکردم ولی رو ریدینگ و کلوز حسابی باز نکردم ولی می خونم
دینی: در حد 100 می خونم :D
فکر کنم یه چی حدود 4000 تا 8000 بیارم درسته؟ ممنون مهندس x:(البته اینایی که حذف نکردم عالییییییییییی میخونم ...یعنی یه وضیاااا)
سلام ! خوش اومدی ! :D
نمی دونم چی بگم!!
ببین این بستگی به خود داره !
تو اگر به طور میانگین همه رو 40 50 درصد بزنی یه رتبه ی خیلی خوب میاری .
این که حذف کنی هم یه مزیت داره هم یه ریسک .
مزیتش اینه که زمانت رو بین دروس کمتر تقسیم میکنی و اونا رو بهتر و بیشتر میخونی !
ریسکش هم اینه که شابد از اون مباحثی که خوندی ، سوال سخت بیاد و از اون مباحثی که نخوندی ، سوال ساده بیاد .
مثلا سال ما ، ریاضی کشک بود . گسسته و جبرش ، دوغ بود . یعنی کافی بود کتاب درسی رو خونده باشی !
حالا دیگه انتخاب با تو ـئه !
به نظر من ، مباحثی که واقعا بلد نیستی و "واقعا " سخت هستند و پر حجم ـن ، رو حذف کن ولی مباحثی که کم حجم هستن رو حداقل یه مطالعه ی معمولی روشون داشته باش .
مثلا دینامیک ، کلا یه فرمول داره ! اف مساوی اِم آ ! :D حداقل مسائل ساده ـش رو بلد باش . شاید ساله شما ، از این مبحث ،سوال ساده بِدن !
یا مثلا هندسه پایه ، مبحث تشابه رو یه مطالعه ی کوچولو داشته باش . سال ما ، یه سوال در سطح اول راهنمایی دادن . یه تشابه که 10 ثانیه ای حل میشه . بدون اغراق میگم ! بی شوخی ! :D
خلاصضه ی مطلب اینکه حذف مطلق نداشته باش !
خوب بخون !
مطمئنم موفق میشی !
ضمنا ، مطمئنم یه دانشگاه خفن تهران قبول میشی .
:D

سلام

.

پاسخ : صندلی داغ نفرات برتر کنکور سراسری(رشته ریاضی-آقا

من تا الان زبان چیزی نخوندم الان اگه بچسبم به کم حجم و مقوی خیلی سبز میتونم زبان رو 70 بزنم !!؟
بیشنهادتون به امثال من چیه؟

پاسخ : سلام

به نقل از |Vahid| :
سلام، یه سوال حاشیه ای ازتون داشتم( البته شایدم عجیب :D
شما اگه وضعیت شغلی کسی که الان «برق یا مکانیک شریف» میخونه با کسی که مثلا «پزشکی تهران» میخونه مقایسه کنین عایا یه مهندس میتونه درامدی مث یه پزشک، دندونپزشک یا داروساز داشته باشه؟ این سوال واقعا خیــــــــــــــــلی برام مهمه لطفا یکم در مورد وضعیت شغلی اینایی که گفتم و مخصوصا درآمدشون توضیح بدین چون من تو شهر کوچیکی هستم و زیاد آشنایی ندارم. راستی خودم ریاضی ام و جدیدا به خاطر همین کار و درامد یه جرقه هایی در مورد تغییر رشته و اینا به ذهنم خطور کرده :D (برم یا بمونم...!!). خیلی خیلی ممنون.
دوست عزیز من فکر می کنم اگه یه مهندس هم مثه یه پزشک خودش کار کنه(مثلا شرکت بزنه)میتونه به اندازه ی یه پزشک درآمد داشته باشه وای اگه بخواد تو یه شرکت به عنوان کارمند کار کنه عمرا بتونه مثه پزشک دربیاره............خواستار نظر آقای جهانگیری نیز هستیم:D

• لایک
امتیازات: mn13

به نقل از |Vahid| :
سلام، یه سوال حاشیه ای ازتون داشتم( البته شایدم عجیب :D
شما اگه وضعیت شغلی کسی که الان «برق یا مکانیک شریف» میخونه با کسی که مثلا «پزشکی تهران» میخونه مقایسه کنین عایا یه مهندس میتونه درامدی مث یه پزشک، دندونپزشک یا داروساز داشته باشه؟ این سوال واقعا خیــــــــــــــــلی برام مهمه لطفا یکم در مورد وضعیت شغلی اینایی که گفتم و مخصوصا درآمدشون توضیح بدین چون من تو شهر کوچیکی هستم و زیاد آشنایی ندارم. راستی خودم ریاضی ام و جدیدا به خاطر همین کار و درامد یه جرقه هایی در مورد تغییر رشته و اینا به ذهنم خطور کرده :D (برم یا بمونم...!!). خیلی خیلی ممنون.

سلام !
حاشیه ؟!
اتفاقا رفتی سراغ اصل مطلب ! :D
ببین من مهندسی رو میشناسم که توی همین شریف درس خونده و " میلیاردی " پول در میاری . " میلیاردی " !
طبیعتا دکتر های شاخی هم هستن که خیلی خوب پول در میارن .
اگر بخواهیم میانگین بگیریم و بگیم درآمد مهندسا بیشتره یا پزشکا ، من نمیتونم نظر بدم . چون آماری ندارم .
ولی خب به نظر من دکتر های بیکار خیلی کمتر از مهندسای بیکارن . این یه مزیت تجربی خوندنه .
کلا یه جورایی فضای کاری برای پزشکا بهتره .
البته یه مطلبه دیگه ای هم هست که شاید یه ذره شعار مانند باشه ، ولی حقیقته .
اگر کسی به کارش علاقه داشته باشه و خوب کار کنه ، راحت میتونه تو کارش موفق باشه و یه کار وکاسبیه حسابی داشته باشه.
صرفا ، رشته ، تعیین کننده ی درآمد نیس .
برای انتخاب رشته ی تحصیلی (یا تغییرش) عجله نکن . خوب فکر کن و همه ی جوانب رو بسنج .
پولش ، علاقت ، آینده ـش ، شرایطش و ...
ایشالا که بهترین تصمیم رو بگیری !
راستی ! اپلای کردن و ادامه تحصیل در خارج از کشور ، فکر کنم برای مهندسا خیلی راحت تر باشه ! :D

به نقل از Ariou :
من تا الان زبان چیزی نخوندم الان اگه بچسبم به کم حجم و مقوی خیلی سبز میتونم زبان رو 70 بزنم !!؟
بیشنهادتون به امثال من چیه؟

من خودم لغات کتاب درسی رو کامل خوندم + کم حجم خیلی سبز .
کم حجم خیلی سبز واقعا عالیه
قواعد رو خیلی قشنگ و کاربردی گفته + روش حل کردن آسان متن ها
به نظرم همون رو بخون .
البته تست های کمی داره .
تست های سراسری رو هم بزن از یه کتابی !
ایشالا که یه درصد خوبی میزنی .:D

سلام ....من میخواستم ی چیزی ازتون بپرسم....
من امسال سومم...کلا در طول عمرم تست تایم دار حل نکردم....ینی ازمون هم نمیرم....البته درسای مدرسه ام بد نیست معدل ترم اولم هم بالای 19.9 شد...ولی خوب شدیدا احساس میکنم که لازمه برم ازمون شرکت کنم....چون که دلم میخواد از حالا که تقریبن همه دارن واسه کنکورشون برنامه میچینن منم از سطح خودم اگاهی پیدا کنم که بتونم با توجه به اون برنامه بریزم....ولی خیلی از دوستام که الان ازمون شرکت میکنن میگن که خیلی با برنامه مدرسه تداخل داره و خیلی اذیت میشن....البته دبیرامون هم اینو تایید میکنن
ینی دبیرامون مثلن میگن خودتون بشینین تست کار کنید و اینا که ازمون اینجوری روحیه تونو بهم نریزه...... ولی من در کل ادم بی اراده ایم....ینی در حدی که وقتی میدونم واسه امتحان مدرسه لازم نیس یه تست عربی هم بزنم سراغش نمیرم...اما خیلی خیلی حس رقابتم قویه....ینی اگه برم ازمون قطعن میدونم براش وقت میزارم......و دیگه اینکه مثلن اگه من شنبه امتحان نداشته باشم 5 شنبه جمعه هیچی درس نمی خونم و کلا به هدرشون میدم....چه برسه به تعطیلات عید....
الان به نظر شما مزایا می چربد بر مضرات آیا؟ واقعن اگه من برم مثلن قلمچی میتونم خودمو به برنامش برسونم؟ لطفن راهنماییم کنید

با سپاس و تشکر و دعای خیر فراوان....

سلام!
مبارکه!ایشالا عروسیتون! :D
برای سوم 2 تا 3 ساعت درس خوندن کافی می باشدیا خیر‌؟!
دفتر برنامه ریزی رو از امسال واسه سوم شروع کنم سال دیگه یدونه دیگه بخرم یا همین که دارمو صرفه جویی کنم بزارم واسه سال بعد ؟؟ :D
برنامه ریزی باید بگی فلان روز چه مبحثی رو بخونم و چقدر تست میزنم یا فقط بگی 1 ساعت ریاضی میخونم‌؟
نظرتون درباره تموم کردن پیش تا پیش چیه ؟ B-) یعنی درسای پیش دانشگاهی رو همرو یدور بخونم یا مثلا چندتاشو بخونم و تست بزنم مثلا گسسته دیفرانیسل تحلیلی ؟
واسه سال پیش گزینه دو یا قلمچی ؟برنامه قلمچی میدونم بهتره ولی واسه گزینه دو هم در راستای آزمونا میشه برنامه تکمیلی ریخت!
بدرود! /m\ :D

نظرتون درمورد اردوهای عید که برگزار میشه چیه؟ بهتره شرکت کنیم یا نه؟ شما خودتون اردوی عید داشتین؟ تو عید چیکار کردین؟ بهتره چیکار کنیم؟

• لایک
امتیازات: ghezi
:D

به نقل از DR.Yoon :
سلام ....من میخواستم ی چیزی ازتون بپرسم....

من امسال سومم...کلا در طول عمرم تست تایم دار حل نکردم....ینی ازمون هم نمیرم....البته درسای مدرسه ام بد نیست معدل ترم اولم هم

بالای 19.9 شد...ولی خوب شدیدا احساس میکنم که لازمه برم ازمون شرکت کنم....چون که دلم میخواد از حالا که تقریبن همه دارن واسه

کنکورشون برنامه میچینن منم از سطح خودم اگاهی پیدا کنم که بتونم با توجه به اون برنامه بریزم....ولی خیلی از دوستام که الان ازمون

شرکت میکنن میگن که خیلی با برنامه مدرسه تداخل داره و خیلی اذیت میشن....البته دبیرامون هم اینو تایید میکنن

ینی دبیرامون مثلن میگن خودتون بشینین تست کار کنید و اینا که ازمون اینجوری روحیه تونو بهم نریزه...... ولی من در کل ادم بی اراده

ایم....ینی در حدی که وقتی میدونم واسه امتحان مدرسه لازم نیس یه تست عربی هم بزنم سراغش نمیرم...اما خیلی خیلی حس رقابتم

قویه....ینی اگه برم ازمون قطعن میدونم براش وقت میزارم......و دیگه اینکه مثلن اگه من شنبه امتحان نداشته باشم 5 شنبه جمعه هیچی

درس نمی خونم و کلا به هدرشون میدم....چه برسه به تعطیلات عید....

الان به نظر شما مزایا می چربد بر مضرات آیا؟ واقعن اگه من برم مثلن قلمچی میتونم خودمو به برنامش برسونم؟ لطفن راهنماییم کنید

با سپاس و تشکر و دعای خیر فراوان....
سلام

ببین اینکه میگی تداخل داره ، درسته .

ولی این یه چیزیه که همه باهاش کنار اومدن . کلا تداخلش هم خیلی بد نیست .

یه ذره از برنامه ی مدرسه عقب تره .

در کل به نظر من تو توی کلاس درس ، درس رو گوش بده و یاد بگیر .

توی برنامه ی درسیت ، توی خونه ، یه ذره برای درس هر روز مدرسه بذار (یه ذره :D) ماباقی رو هم بذار برای منابع آزمون

کلا با آزمون ، همه مباحث رو میرسی بخونی و ....

و به خصوص که حس رقابت هم داری ! دیگه عالیه !

تازه ، اگر آزمون هم بدی ، هر دوهفته یه بار ، یه آزمون جلوت میبینی که باعث میشه آخر هفته هات هدر نره ! :D

خلاصه اینکه ، اگر هم نمی خوایی آزمون ها رو شرکت کنی ، حداقل با یه برنامه ی آزمون مانند جلو برو .

ولی تست زمان دار رو بعد از اینکه درس رو خوندی و تست آموزشی زدی و خوب تمرین حل کردی ، بزن .

ایشالا که موفق باشی ! :D
به نقل از crazyboy :
سلام!

مبارکه!ایشالا عروسیتون! :D

برای سوم 2 تا 3 ساعت درس خوندن کافی می باشدیا خیر‌؟!

دفتر برنامه ریزی رو از امسال واسه سوم شروع کنم سال دیگه یدونه دیگه بخرم یا همین که دارمو صرفه جویی کنم بزارم واسه سال بعد ؟؟ :D

برنامه ریزی باید بگی فلان روز چه مبحثی رو بخونم و چقدر تست میزنم یا فقط بگی 1 ساعت ریاضی میخونم‌؟

نظرتون درباره تموم کردن پیش تا پیش چیه ؟ B-) یعنی درسای پیش دانشگاهی رو همرو یدور بخونم یا مثلا چندتاشو بخونم و تست بزنم مثلا

گسسته دیفرانیسل تحلیلی ؟

واسه سال پیش گزینه دو یا قلمچی ؟برنامه قلمچی میدونم بهتره ولی واسه گزینه دو هم در راستای آزمونا میشه برنامه تکمیلی ریخت!

بدرود! /m\ :D

سلام . ایشالــــا :D

آره بابا ! کافیه :D

به شرط اینکه سر کلاس درس رو یاد بگیریا !

یعنی سر کلاس درس رو یاد بگیری و تو خونه فقط یه مرور سریع و بقیه ـش تمرین و تست !

دفتر برنامه ریزی داشتن بد نیست .

حالا اگر هم پر نکردی ، مهم نیس .

ولی حداقل ، ساعت مطالعه ی هر روزت رو داشته باش و آخر هفته یه جمعی بزن ببین چه کردی! :D

ببین ، برنامه ریزی من اینجوری بود که هر درسی رو زمانی میخوندم که حالش می بود!

اینکه بخوایی از پیش تعیین کنی چه درسی رو چه ساعتی بخونی ، شاید جالب نباشه .

در کل برنامه ریزیت رو خیلی محدود نکن ! یه ذره منعطف باشه

مثلا به نظرم بهترینش اینه که بگی توی این هفته قراره فلان مباحث رو از ریاضیات بخون .

بعد ، توی اون هفته ، به فراخورِ برنامه ی درسیت ، اون مباحث رو کم کم میخونی .

به نظر من اصلا سراغ دروس پیش دانشگاهی نرو

قراره اون دروس رو سال چهارم ، استاد بهت یاد بده . الکی خودت رو به زحمت ننداز به نظرم ! :D

بابا سوالای گزینه دو خیلی داغونه .

عمومیاش که "واقعا" افتضاحه . ولی عمومیا کانون عالیه (به جز یکی دو آزمونی که همه سوالای کتاب زردشو میاره :D)

اختصاصی هاش هم نجومیه .

به نظر من برای سال های پایه ، قلمچی و گزینه2 زیاد فرقی نداره ولی سال چهارم ، کانون بهتره .

به نقل از Marjan.N :
نظرتون درمورد اردوهای عید که برگزار میشه چیه؟ بهتره شرکت کنیم یا نه؟ شما خودتون اردوی عید داشتین؟ تو عید چیکار کردین؟ بهتره

چیکار کنیم؟
والا اصلا نمیدون این اردو ها کجاس ! چیه ! کیه !

دقیقا چیه ؟!

من توی عید یه ذره از پیش 2 مونده بود . اونا رو خوندم .

پایه رو مرور کردم و خودمو برای آزمون مروریه کانون آماده کردم .

حالا ایشالا وقتم خالی شد ، یه تاپیکی برای عید میذارم . شاید به درد بخوره .

:Oهووووووووووف
عربی 96؟؟؟؟؟
توروخدا بگو عربی رو باید چجوری بخونیم ~X(
من اصن صورت سوالو هم نمیفهمم =)) {-8 ;))

سلام من سوم ریاضیم وکانونی به نظرتون برای عیدم چطوری برنامه بریزم چیارو بخونم؟ روزی چقد؟تست یا تشریحی؟
اگه نصف عیدو مسافرت برم چیکارکنم؟
ممنون

بدون موضوع

سلام دوباره.
خوب هستین؟
مرسی از راهنماییای خوبتون.
راستشوبخواین من الان سوم تجربیم ولی تاالان اصلادرس نخوندم.نه کنکور ونه نهایی ولی یکم اشتهام صافه میخوام الان شروع کنم و نهایی20بشم کنکورم تک.به نظر شما امکانش هست؟اگه آره از کجا شروع کنم؟چ درسی؟چ سالی؟کلاس خصوصی برم؟
بازم مرسی

به نقل از 75_Tania :
:Oهووووووووووف
عربی 96؟؟؟؟؟
توروخدا بگو عربی رو باید چجوری بخونیم ~X(
من اصن صورت سوالو هم نمیفهمم =)) {-8 ;))
یه جوری میگی هوووووف انگار قله اورست رو با یه پا فتح کرده

روش خوندن درست عربی و بقیه دروس رو اینجا گفتم :

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,95890.0.html

برای عربی باید تست زیاد بزنی

خیلی نکته داره لامصّب ! :D

صورت های سوالا که تکراریه ! یه ذره تست بزنی میاد دستت ! :D

به نقل از ســایــنـا :
سلام من سوم ریاضیم وکانونی به نظرتون برای عیدم چطوری برنامه بریزم چیارو بخونم؟ روزی چقد؟تست یا تشریحی؟
اگه نصف عیدو مسافرت برم چیکارکنم؟
ممنون
سلام
ببین ، سال سومی و خیلی نیازی نیس به خودت فشار بیاری !

اولا اینکه مسافرت بری خیلی هم خوبه ! برو روحیت عوض بشه !

چون ممکنه سال پیش دانشگاهی کمتر بتونی بری مسافرت و چه بسا اصلا نتونی بری .

پس خیلی نگران نباش !

در مورد اینکه عید چیکار کنی ، به نظر من ، کاری جز مرور نمیشه کرد !

همون چیزایی رو که خوندی رو مرور کن !

تست هایی رو که در طول سال زدی رو ، اون هایی رو که احیانا علامت زدی ، اونا رو مرور کن

اگر هم مبحثی رو در طول سال نرسیدی بخونی و خوب براش تست نزدی ، اون مبحث رو توی اولویت قرار بده .

چیزی رو هم جلو جلو نخون !

در ممورد تستی تشریحی اینو بگم که

اگر به دنبال رتبه ی خوب توی کنکور هستی ، معدل نهایی تاثیری برای رتبه های خوب نمیذاره به اون صورت

در کل ، امتحانای نهایی خیلی ساده تر از این حرفا هستن که بخوایی از الان براشون کار کنی

فعلا درس ها رو خوب بفهم و خوب تست ها رو بزن

امتحانای نهایی که رسید ، یه ماه میری تو مودِ تشریحی !

موفق باشی

به نقل از Darya1995 :
سلام دوباره.
خوب هستین؟
مرسی از راهنماییای خوبتون.
راستشوبخواین من الان سوم تجربیم ولی تاالان اصلادرس نخوندم.نه کنکور ونه نهایی ولی یکم اشتهام صافه میخوام الان شروع کنم و نهایی20بشم کنکورم تک.به نظر شما امکانش هست؟اگه آره از کجا شروع کنم؟چ درسی؟چ سالی؟کلاس خصوصی برم؟
بازم مرسی
سلام . ممنون .

امکانش که 100% هست .

همین که از الان اشتهات باز شده ، خوبه :D

ولی برنامه ی خوبی باید داشته باشی و یه مسیر آهسته و پیوسته رو بری .

به نظر من شما از الان بچسب به دروس سال سوم ، اونایی که در حال عبور هستن .

دروس ترم یک رو فعلا نخون و فعلا بچسب به دروس ترم 2 .

عید هم با یه برنامه ی فشرده میتونی ترم یک رو کامل کار کنی .

بعدشم ادامه ترم دو و ....

امتحان نهایی هم نمی خواد 20 بشی ! :D

تو که میخوایی تک بشی اصلا نیازی به معدل نداری ! خیالت راحت !

در مورد کلاس خصوصی هم بگم که اگر احساس درسی رو خودت نمیتونی با کتاب کمک آموزشی یاد بگیری ، میتونی خصوصی هم بگیری .

موفق باشی

(معذرت بابت تاخیر :D)

خوندن لغات عربی برای کنکور مثلا برا درک مطلب فایده داره یا وقت تلف کنیه
هرگونه راهنمایی جهت درکِ درک مطلب ها :D

قواعد عربیو تعطیلم و تا حالا حتی نگاه به تستاش نکردم. کدوم قواعد جمع و جور و آسونترن و تو کنکور ازشون سوال اختصاصی میاد؟ (یعنی ترکیبی با قواعد دیگه نباشه که اگه بعضی قواعدو نخونم نشه زدش)؟

سلام
واسه تعطیلات عید چی کار کنیم ؟
خودم می خواستم درسهای دوم بخونم + تست سوم !
خوبه ؟ یا واسه نهایی خودمو آماده کنم ؟
سوم تجربی ام

L-:

مرسی
پس من فقط توی عید تست ترم اول و اون بخش از ترم دوم رو که گفتنو کامل میکنم +مرورشون
نظرتون درباره کلاس خصوصی برای حسابان اونم ارتقا درصدام توی آزمون بگیرم چیه ؟
چون فک میکنم که اینطوری دستم میاد چطوری بخونم
نظرتون؟

عربی خیلی سخته :-w
رمز موفقیتتون چی بوده کلا؟؟؟
تلاش بیشتر موثره یا استعداد؟؟؟
ب نظرتون یه آدمی ک استعداد نداره میتونه همچین موفقیتی رو کسب کنه؟؟؟(اصلا منظورم خودم نیستمااااااا :D)

بــــــــــه بــــــــــــــــه بازم ازینا! :D
سلامٌ علیکم! :)
این آزمونای کانون چقد شبیه ب کنکورن؟؟ 1)کمی تا قسمتی 2)خیلی 3)اصن غیر قابل مقایسه 4)......(این گزینه مخصوصِ جواب شماس!)

شما در طی سال طبق برنامه ی کانون پیش میرفتین یا برنامه خودتون؟ :-/

خــــــــــــــــــــیلی تست میزدین سال سوم؟؟!! :-?

یه برنامه پیشنهادی واسه عید؟؟

ببخشید اگه سوالی تکراری بود.قبلیارو نخوندم! :-"

به نقل از یـلـدا :
خوندن لغات عربی برای کنکور مثلا برا درک مطلب فایده داره یا وقت تلف کنیه

هرگونه راهنمایی جهت درکِ درک مطلب ها :D

قواعد عربیو تعطیلم و تا حالا حتی نگاه به تستاش نکردم. کدوم قواعد جمع و جور و آسونترن و تو کنکور ازشون سوال اختصاصی میاد؟ (یعنی

ترکیبی با قواعد دیگه نباشه که اگه بعضی قواعدو نخونم نشه زدش)؟
در مورد درک مطلب اینو بگم که دو سه تا سوالاش مفهومیه از متن . سه چهار تا هم تجزیه ترکیب و تحلیل صرفی و تشکیل
خب برای دو سه تا سوال اول باید ترجمه ی کلی متن رو بلد باشی ولی برای باقی سوالات نیازی به ترجمه بلد بودن نیست .
دیگه خودت سبک و سنگین کن و ببین می ارزه لغات رو بخونی یا نه
ولی برای همون سوالای مفهومی متن هم ، بد نیس لغات کتاب رو بلد باشی
اون لغات ته عربی 2 و 3 رو بخون به نظرم .

قواعد عربی بیشتر جوریه که به هم پیوسته هستن .
ولی مثلا اگر بتونی مفاعیل رو خوب بخونی ، میتونی به یکی دو تا تستی که میاد احتمالا جواب بدی . همین طور معرفه نکره . مشتق . معلوم و مجهول . نواسخ . و .... :D
هر چقدر رو عربی وقت بذاری می ارزه :D

به نقل از FaRZANEH15 :
سلام
واسه تعطیلات عید چی کار کنیم ؟
خودم می خواستم درسهای دوم بخونم + تست سوم !
خوبه ؟ یا واسه نهایی خودمو آماده کنم ؟
سوم تجربی ام

L-:
سلام
به نظر من بروبچه های سوم فقط سرشون توی کتابای سوم باشه . کاری به سال گذشته ( دوم ) نداشته باشن

تابستون اندازه ی یه عالمه ! وقت هست ! اصلا فعلا سراغ دوم نرید ! والا به خدا !

امسال فقط سوم رو سفت ببندید ایشالا که تابستون از خجالت سال دوم در میایید ! :D

نهایی هم نیازی نیس کاری براش بکنی !

شما درست رو عادی بخون و تستت رو بزن و آزمون هات رو شرکت کن !

درس رو خوب یاد بگیر ! نهایی هم خیلی ساده تر از این حرفاس !

برای رتبه های برتری مثل شما ها هم خیلی تاثیری نداره نمره ی نهایی !

خیالت راحت ! :D

به نقل از 75_Tania :
عربی خیلی سخته :-w
رمز موفقیتتون چی بوده کلا؟؟؟
تلاش بیشتر موثره یا استعداد؟؟؟
ب نظرتون یه آدمی ک استعداد نداره میتونه همچین موفقیتی رو کسب کنه؟؟؟(اصلا منظورم خودم نیستمااااااا :D)
عربی سخته ! قبول دارم ! ولی هر که طاووس میخواد ، باید سختی بکشه دیگه ! نه ؟! :D

رمز موفقیت هم این بود : 3242ali

:D ! رمز نداره ! والا به خدا ! هر کی تلاش بکنه ، به نتیجه ی خوبی میرسه ایشالا !

در مورد اینکه استعداد مهمه یا تلاش ، به نظر من 50 50 ـست !

50% هوش ، 50% تلاش

اینکه میگن 2% هوش مهمه و 98% تلاش کاملا چرت میگن ! والا به خدا !

اینکه میگن ادیسون به علت کودن بودن از مدرسه اخراج شده و بعدا با تلاش تونسته برق رو اختراع کنه ، کاملا چرت میگن !

اون بالاخره هوشش عالی بوده ولی " به کار نمی گرفته " . در واقع کودن نبوده ! تنبل بوده ! :D

تو هم 100% هوشه بالایی داری که سمپادی هستی ! پس کافیه تلاش کنی !

خیلیا هستن توی درس هوش ندارن ! خنگن توی درس ! :D

این افراد هوشه درسی ندارن ! عوضش یه هوشه دیگه دارن ! مثلا هوشه موسیقیایی ! :D یا مثلا هر هوشه دیگه ! چمیدونم ! :D

این آدما باید بیشتر تلاش کنن ! :D

به نقل از ســایــنـا :
مرسی
پس من فقط توی عید تست ترم اول و اون بخش از ترم دوم رو که گفتنو کامل میکنم +مرورشون
نظرتون درباره کلاس خصوصی برای حسابان اونم ارتقا درصدام توی آزمون بگیرم چیه ؟
چون فک میکنم که اینطوری دستم میاد چطوری بخونم
نظرتون؟
کلاس خصوصی بستگی به خودت داره !
اگر احساس میکنی خیلی نیاز داری و نمیتونی خودت با کتاب کمک آموزشی خوندن ، مسلط بشی ، بد نیس !
ضمنا کلاس خصوصی هم باید یه استاد خوب بگیری که توی زمان کم ، بتونه نکات مهم رو یادت بده . نه اینکه بیاد و چرت و پرت بگه . :D

به نقل از غَــزالــه :
بــــــــــه بــــــــــــــــه بازم ازینا! :D
سلامٌ علیکم! :)
1 این آزمونای کانون چقد شبیه ب کنکورن؟؟ 1)کمی تا قسمتی 2)خیلی 3)اصن غیر قابل مقایسه 4)......(این گزینه مخصوصِ جواب شماس!)

2 شما در طی سال طبق برنامه ی کانون پیش میرفتین یا برنامه خودتون؟ :-/

3 خــــــــــــــــــــیلی تست میزدین سال سوم؟؟!! :-?

4 یه برنامه پیشنهادی واسه عید؟؟

5 ببخشید اگه سوالی تکراری بود.قبلیارو نخوندم! :-"
جواب های خلاصه ! :D

سلام .

1 به جز آزمونایی که سوالاش رو از کتاباش میاری :D ، خیلی شبیهه ! :D

2 با کانون اکثرا" :D

3 نه . در حد معمولی . بیشتر هم سراسری میزدم . تالیفی که خیلی کم ، در حد صفر ! :D

4 سومی ها عید رو فقط سوم رو مرور کنن و تست های عقب مونده از مباحث رو کار کنن . پیش ها رو هم میگم ایشالا توی یه تاپیک !

5 بخشیدم ! :)) اختیار داری . خواهش میکنم !

:D !

یه سوال دیگه
من آزمونامو چیکارکنم ترازام خیلی بالا نمیشن.اگرکل درساتشرییحی بخونموبعضیاروهم تست بزنم امادوروزآخرنخونم انگاری هیچی نخوندم .
برای سوم چه کتابایی واسه درسای زیر پیشنهادمیکنید که واسه ترازم به نیت کنکورخیـــــــــــــــــــــــــــلی مفیـــــــــــــدباشه :D
به جز کتاب واسه افزایش تراز چی پیشنهادی دارید؟

حسابان: ؟
جبر:
هندسه:
عربـــــ :-& ی:
دین وزندگی:
فیزیک:
زبان:
ادبیات:
:-<

وضعیت
موضوع بسته شده است.
Back