• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهدی صفری - ۱۰۷۰۶

• شروع کننده موضوع

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT
<<به نام خداوند بخشنده مهربان>>

سلام،من در کل تعداد فیلم ها وسریال هایی که دیدم از شمارش خارجن یه جورایی،برای همین سعی میکنم آخرین فیلم هایی رو که دیدم(و نه جدید ترین آنها!)رو اینجا بزارم و نقدشون کنم،لیستی هم که در زیر مینویسم اصلا لیست کاملی نیست و فقط برای شروع این هارو مینویسم،بعدا بهشون اضافه خواهد شد.

فیلم ها:

1-Modern Times

2-The great dictator

3- M

4- City Lights

5-Sin City

6-میم مثل مادر

7-گشت ارشاد

8-آواز گنجشک ها

سریال ها:

1-revoulation

2-person of interest

3- 666park avenue

4-Supernatural

5-The Big Bang Theory

6-Haven

انیمیشن ها:

1-The Adventures of Prince Ahmed

مستند ها:

1- World War II

ریلتی شو ها:

1-The Moment Of Truth

2-Americans Got talent

3-Americans next top model

4-Top Gear

5-Googoosh Music Academy :-"

• شروع کننده موضوع

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT
Modern Times

فیلم شماره 1 : Modern Times

کارگردان : Charles Chaplin
نویسنده : Charles Chaplin
بازیگران: Charles Chaplin, Paulette Goddard ,Henry Bergman

chaplin-modern-times.jpg
این فیلم آخرین فیلم بدون صدای چاپلین بوده،البته نه به طور کامل،در این فیلم صدا هایی از رادیو زندان،دستگاه ها و... غیره شنیده میشه!اما چیزی شنیده نمیشه به جز در یک مورد که چاپلین شروع میکنه به اجبار آوازی رو بخونه.

توی این فیلم چاپلین مثل بقیه فیلم های خودش با اون شکل و شمایل خاص خودش وارد میشه،یه شلوار تقریبا گشاد با یه کت تنگ و کلاه لبه دار و یک عصا و کفشی گنده تر از پای خودش.

این فیلم در واقع به ماشینی شدن زندگی انسان ها اعتراض میکنه،اینکه عده ای در سختی کار میکنند و عده ای فقط به فکر درآمد و سود بیشترشند!تا جایی که توی فیلم نشون میده برای کارگران کارخونه دستگاهی درست کردند که در هنگام کار به اونها غذا بده تا کارشون رو متوقف نکنند و حتی هنگام خوردن غذا هم کار کنند...

این فیلم صحنه و موضوعات جانبی زیاد دیگه ای هم داشت اما خب توضیح همچین فیلمی واقعا سخته!با این حال سعی میکنم هر نکته ای که به ذهنم رسید رو به همین پست اضافه کنم!

• شروع کننده موضوع

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT
پاسخ : مهدی صفری - 10706

سریال شماره 1 : Revolution
revolution-nbc.jpg

نمیدونم قبلا سریال فلش فوروارد رو دیدید یا نه!ولی من به شخصه وقتی اون سریال تموم شد خیلی ناراحت شدم،موضوع سریال این بود که دنیا برای چند ثانیه به طور کامل به خواب میره! و سریال به دنبال حواشی این بیهوشی همگانی هستش.....سریال بد از آخر فصل یک کنسل شد و ادامه داده نشد....اما حالا یه سریال پخش شده با نام Revelation !موضوع این سریال اینه که برق کلا دنیا میره و دیگه هیچ برقی وجود نداره!و وقایع دنیا رو پس از این خاموشی نشون میده!به شخصه بهتون پیشنهاد میکنم این سریال رو حتما ببینید!

اختیار کشور آمریکا افتاده دست یک جنرال تقریبا بی رحم!کنترل منابع غذایی و مهمات رو به عهده گرفتن و به زور دارن به آمریکا حکومت میکنن!جالبیش اینه که تو سریال داشتن پرچم ۀمریکا و سلاح گرم جرمه! و این افراد رو میکشند و پرچم رو هم آتیش میزنن!

حالا فرض کنید دیگه ماشین نیست،هواپیما نیست،نت نیست،تی وی نیست،یخچال نیست و..... به نظرتون زندگی چطور میشه؟

حالا عده ای به دنبال پرده برداری از راز این خاموشی هستن....و عده ای هم که تعدادشون محدوده به طور مخفی به برق و حتی اینترنت دسترسی دارند!

حتما پیشنهاد میشه ببینیدش.

• شروع کننده موضوع

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT
The Moment Of Truth

ریلتی شو شماره 1 : The Moment Of Truth

0000050925_20080814190206.jpg
یکی از زیباترین مسابقات تلویزیونی هست که دیدم،مسابقه ای سراسر از هیجان!این مسابقه به این صورت است که شخص داوطلب رو میبرن

و ازش 50 تا سوال فوق العاده شخصی میپرسن در حالی که بهش دستگاه دروغ سنج وصل شده،پس از اینکار مسابقه در جلوی چشم

تماشگران و جمعی از دوستان و اقوام فرد مسابقه دهنده شروع میشه!از شخص 21 سوال پرسیده میشه که باید به اونا جواب بده!

جالبیش اینه که پاسخ های داده شده فقط به صورت بله و خیر هستند!واقعا طراح سوالات مخ بوده :-" (نقد محاوره ای میکنیم حتی :-")

اون شخص باید به هر سوالی که پرسیده میشه جواب بده،خانواده شخص حق دارن به یکی از سوال ها اعتراض کنن تا اون سوال عوض

بشه!اما فقط یکی!و اینکه شخص هرجا بخواد میتونه مسابقه رو تموم کنه و جایزشو بگیره!اما اگه سوالی ازش پرسیده بشه نمیتونه مسابقه

رو لغو کننه و در صورت پاسخ غلط حتی به یک سوال،کل جایزه رو از دست خواهد داد!جایزه برای کسی که به تمام 21 سوال جواب بده 500

هزار دلاره.

moment%2Bof%2Btruth.jpg

سوال ها معمولا شخصی ترین ها هستن و حتی نمیتونید باور کنید که چه چیزا که نمیپرسن :-"

به طور مثال از یک زن در حضور شوهرش سوالات زیر پرسیده میشه(این قسمت یکی از جنجالی ترین قسمت ها هستش!)

1-بعد از ازدواجت با شخص دیگه ای رابطه جنسی داشتی؟
بله
2- روز ازدواجت به این فکر کردی که عاشق دوست پسر قبلیت هستی ؟
بله
3-در این لحظه دوست پسر سابقش وارد سالن میشه و میپرسه،اگه من الان بیام پیش تو حاضری شوهرتو ولی کنی؟
دی این لحظه خواهر دختره به سوال اعتراض میکنه و سوال عوض میشه!و با سوال زیری جایگزین میشه:
4-دوست پسرش میپرسه به نظرت تو باید با من ازدواج میکردی؟
بله....
بنده خدا شوهرش مقموم(املا؟!)شده بود!من جای شوهره بودم دختره رو :-"

آخرین سوالی که پرسیده شد این بود:
-به نظرت آدم خوبی هستی؟
بله!
و مسابقه با باخت دختر تموم میشه....
اینم یه عکس از همون دختر خانوم:
0_61_022708_moment.jpg

البته من خودم بنا به دلایلی شک کردم که شاید فقط نمایش باشه و واقعی نباشن.

• شروع کننده موضوع

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT
usual suspects

<<به نام او>>

مقدمه:
راستش انتخاب فیلم واسه توضیح برام خیلی سخت بود....من بیشتر عمرمو صرف دیدن فیلم و سریال کردم....
راستش دیدن لیست این فیلم ها و انتخابشون برام خیلی سخته....چون یه جورایی با دیدن اسم هر کدوم یاد زمان هایی میوفتم که برای دیدنشون صرف کردم.....یاد این میوفتم که به جای تجربه کردن موارد مختلف،فقط از توی یه جعبه نگاهشون کردم.....
راستی این دو تا عکس رو ببینید!تا به عمق فاجعه پی ببرید!البته اینا یک دهم اون چیزی که من دیدم هم نیست!فقط اوناییه که دم دست بودن.
سریال ها
فیلم ها
خب فیلمی که انتخاب کردم،مظنونین همیشگی هستش!
key_art_the_usual_suspects.jpg

اولین بار که این فیلم رو دیدم عید 5-6 سال پیش بود!اون موقع هایی که هنوز تلویزیون میدیدم!

خلاصه داستان : فیلم در مورد یه عدست که یک کشتی باری رو منفجر میکنن و یک نفر رو به عنوان مظنون دستگیر میکنن که داستانی که این شخص از اتفاقات تعریف میکنه خط سیر فیلمه....

شرح فیلم:
در اثر این انفجار فقط دو نفر باقی میمونن که یکشون در بیمارستان به سر میبره و دیگری همان <<کنت>> هستش!نکته جالب در مورد کنت اینه که فردی ضعیف و ناتوانه!که از انجام کارای کوچیک هم نمیتونه بر بیاد و یک سمت از بدنش تقریبا فلجه!اما خب تنها سر نخ ماجراست!

وقتی داستان تعریف میشه به وجود شخصی بسیار جنایت کار و یک جورایی مغز متفکر تمام این اتفاقات پی میبریم که کسی نیست جز <<کایزر شوزه>>!

توصیفاتی که کنت در مورد شخصیت کایزر شوزه در جاهای مختلف فیلم میگه:
" خیال می کنی خیلی با هوشی ؟ خیلی زرنگی ؟ می تونی کایزر شوزه رو دستگیر کنی ؟ "
یا یک جا کنت میخواسته کایزر شوزه رو بکشه ولی اینکارو نمیکنه!پلیس میپرسه چزا و جواب میشنوه:
" به نظرت می تونستم بهش شلیک کنم ؟ اگه تیرم خطا می رفت چی ؟ "
یا یه جای دیگه میگه خانواده کایزر شوزه رو گروگان گرفتن تا ازش اخاذی کنن که کایزر شوزه وقتی میره اونجا تمام اعضای خانوادشو به علاوه گروگان گیرا رو میشکه و میگه حاضر نیست این ننگ رو بپذیره و فقط یه نفرو زنده میزاره تا این ماجرا رو برای بقیه تعریف کنه....

<<کنت>> در طول فیلم یک سری جملات میگه که دونستنش جالبه:
من در گواتمالا قهوه میچیدم!
یا یه جا اسم کوبایاشی رو میاره
و......

خب حالا آخر فیلم رسیده! <<کنت>> آزاد میشه و میره،و بعد بلافاصبه صحنه هایی که شما میبینید:
میبینید بعضی جمله ها مانند همین قهوه چیدن در گواتمالا بر روی تابلویی در اتاق بازجویی نوشته شده!
اسم کوبایاشی رو یک فنجون نوشته شده و.....

که مثل آب سردی روی تن بیننده ها میمونه!
حالا تصویر چهره نگاری از کایزر شوزه میرسه و اون کسی نیست جز کنت......

حالا کنت رو توی خیابون نشون میده که دیگه اثری از لنگ بودن پاش و یا ضعف نداره...در واقع در کل فیلم شخصیت هارو بازی داده....

حالا شاید بگید که چی؟! خب اینم یه کار معمولی بوده!خیلی فیلم ها آدم رو قافل گیر میکنن!اما وقتی ارزش واقعی این فیلم رو میفهمید که بدونید این فیلم اولین فیلم در نوع خودش بوده که اینجوری بیننده رو قافل گیر میکنه و پایه گذار این سبک بوده.

این فیلم رو من خیلی وقت پیش دیده بودم برای همین شاید بعضی جاها چیزی رو اشتباه توضیح داده باشم و اینکه برای اینکه بهتر موضوع رو یادم بیاد مجبور شدم یه متن 1 صفحه ای رو در موردش بخونم ولی حداکثر تلاشمو کردم که مثل اون ننوشته باشم.

بالا