• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ازمایشگاه زیست شناسی

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست
پاسخ : ازمایشگاه زیست شناسی

س. ارتباط المپیاد استانی آزمایشگاه با المپیاد کشوری چیست؟
ج.در واقع هیچ. المپیاد آزمایشگاه، یک المپیاد عملی و با مزایای بسیار محدود است، اما المپیادهای کشوری، بیشتر یک سری آزمون تئوری هستند که مزایای بی شماری دارند.

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

كسى اطلاع داره ازمايشگاه توى دوره ٤٠نفر چطوريه كلا،بايد چيزى خوند يا درس ميدن ياهر دوتاش يا...!
[واسه ما نيست برا اينايى كه قراره قبول شن پرسيدم :-"]

sz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
زيست

هر 2تاش!
هم يه چيزايي توضيح مي دن هم يه سري كار عمليه... بايد خودتم كارت خوب باشه قطعا!
والا از كاشياشم خبر ندارم !

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

به نقل از Z@|-|12A :
توضيح بيشتر لطفا :-"
هرچى ميدونى بگو،تا رنگ كاشى هاش حتى اگر ميدونى!!

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

باید اصول اولیه رو بلد باشی!بعد اونجا ی سری آموزشا بتون میدن

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

کاشی نداره و دیوارش رنگیه کفم سنگه...این از زهرا(اونی ک خودشه...)
تشریح داریم...تو جهانی بی مهرس(مثه پشه یا میگو...)...تا اونجایی ک من میدونم بی مهره هامثه مورچه و اینا...
چن باری تشریح قلبو چشمواینام داده بودن(واسه گوسفند)
ژنتیک 100% هست...
مولکولی کارای الکترو فورزو پی سی آرو ساترنو پلازمیدوایناس ک آبخوردنه...کلا مولکولی همینه دیگه...
گیاهیم ک برش عرضیو اینا هست ک باید زیر میکروسکوپ دید...
قبل انتقال باشگاه کشت باکتریم بود ولی شنیدم امکانش اینجا نیست...
آزمایشای بیوشیمی مثل ph واینام هست...تیتراسیونو دیگه بگم ک بافرو اینام هست...
بقیه کارای آزمایشی ک ی جورایی مخلوط ایناس دیگه...ولی خب ب همین راحتیام نیست...
کتاباشم نمیگم جزو منابعه...ولی هرچی دیدین بخرین ضررنداره...حالا تابستون میام راجبشون بیشتر مینویسم

• شروع کننده موضوع

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

همینطور ک میدونید حدود 30درصد نمره کل دوره تهران از آزمایشگاه است. جزئیات درصد های موثر آن در راهنمای دوره تابستانه آمده است. نکته مهم این است که تفاوت عمده بین بچه های شهر های بزرگ و دیگران، مهارت های آن ها در آزمایشگاه بود. توصیه اکید من این است که وقت جداگانه ای را برای کارهای آزمایشگاهی کنار بگذارید. مسابقات آزمایشگاهی موازی با المپیاد برگزار می شود. خوب است که برای افزایش مهارت های خود در آن هم شرکت کنید. البته تفاوت هایی با آزمایشگاه المپیاد دارد مثلا در مسایقات کارگاهی آزمایشگاهی تاکید بر تشریح مهره داران است ولی در المپیاد بی مهره. ولی کلیات کار را فرا خواهید گرفت. حداقل سودی که دارد این است که موقع رفتن به آزمایشگاه استرس ندارید و دست هایتان نمی لرزد.)چیزی که من در یکی از شهرستانی ها دیدم.( در بعضی از آزمایشگاه ها جزواتی هم به ما می دادند که بعد از تمام شدن دوره مشابه آنها را دست بعضی از بچه ها دیدم که مال بچه های سال های قبل بود. یعنی تا حدود 50% شباهت بین آزمایشگاه های امسال و سالهای قبل بود. سعی خواهم کرد که آنها را به زودی برای دانلود قرار بدهم. قسمتی از این نمره آزمایشگاه مربوط به بخش خلاقیت است. بدین صورت که با وسایلی که در اختیار دارید باید کار مشخصی را انجام دهید مثلا طول یک نخ را اندازه بگیرید، تعداد عدس ها و لوبیا های یک ظرف را تخمین بزنید و ... . مشخص نیست که برای تشریح سال بعد کدام جانور را انتخاب می کنند ولی من تشریح ملخ ، سوسک ، زالو و لابستر)یا میگو( را توصیه می کنم تمرین کنید. یک تشریح برای فاینال شما انتخاب می کنند که در دوره ما اسکوئید بود. البته ناگفته نماند که برای هر تشریحی راهنمای کاری به شما خواهند داد که شکل های آن و راهنمایی های آن به شما کمک خواهد کرد و حتما لازم نیست آن را قبلا انجام داده باشید.
در مجموع مهم این است که اصول کلی کار را یاد داشته باشید تا در موقعیت های جدید بهترین عملکرد را داشته باشید. پرواضح است کسی که مسئله ای را قبلا حل کرده ،مسائل مشابه آن را بهتر تحلیل می کند.

بالا