• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد=فقط 1 ها؟!؟!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : سمپاد=فقط 1 ها؟!؟!

بیشتر داره دعوا راه میندازه
خودت فکرشو بکن که تو سمپاد باید خجالت بکشی که مثلا حلی 5 هستی چرا چون شمارت بالاست!!!
بده اگر اسم همشون حلی بود بعد میشد مرکز فلانجا بهتر بود!
حالا یه چ بگم؟ مدرسه ما میخواد حلی5.2 بزنه!
ینی یه مرکز واسه سوم چارم یدونه واسه اول دوم!
داریم پیشرفت میکنیم!

• لایک
امتیازات: ftnt

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

.. در همه موارد صدق نـمیکنه این!

مثلا راهنمایی حلی 1 و 2 تهران خیلی اختلاف زمانی تاسیس نـدارن .. اما حلی 3 ، همین 4 سال پیش ایجاد شد تقریبا! اما بازم کادر هاشون بعضا مشترکه!
و اینم باید دید که گاهی سمپاد های تازه تاسیس تر، برای اینکه جبران سابقه کنن، بیشتر تلاش میکنن و با انگیزه ترن،
اما در بعضا مدارس شماره 1 ، مدام ذکر خاطرات پوسیده ست و افتخارات تاریخی و حرفهای کلیشه ای!!

بعنوان کسی که از اول راهنمایی مدارس اسما شماره 1 سمپاد بودم ؛ عرض میکنم! 8->

اما قبول دارم سطح سمپادها همه باهم در حال افول که نه، سقوط آزاده! :) :(!! به دلایل مختلف!

تشییع جنازه سمپاد سال های 87-88 بود گمون کنم .. کمی دیر رسیدید! اگر نـبود بعضی ماجراها و کارها طی 3-4 سال اخیر توسط بعضا همین شماره 1 ای ها، الان عملا حتا نامی هم از استعدادهای درخشان نمونده بود شاید!!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

فکر کنم در هیچ موردی جواب نده
خوب مدرسه قدیمی قدیمیه و هرچی داره از قدمتشه
و مدرسه جدید هم لزومی نداره تلاش برای جبران قدمت کنه
بالاخره ه روز به اون مکان میرسه
گفتم که باید شیب هر مدرسه رو نگاه کنیم
و اینکه الان سیستم سمپاد واقعا داره سقوط آزاد میکنه با این مدیریت!!!

• لایک
امتیازات: N.Y.M

Erfanshakourzadeh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۵تهران
شهر
تهران
دانشگاه
وtehranو harward وsharifوoxfordوberekli
رشته دانشگاه
فقط برق شاخه الکترونیک

راستی سجاد جان قضیه شعبه دو مدرسه منتفی هست جای خوبی پیدا نکردن مگه اینکه شهید مطهری رو بگیرن ک اونم نزدیکه فرزانگان ۱ هست

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

خو اینهمه آدمو کجا میخوان جا بدن؟!
پشمونه گفت که ما هی میگیم دانش آموز ندن اونام هی میدن!!!

ویونا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
ن بابا درستو بخون چه کاریه

قصد همه ی اینا از بالا بردن ظرفیت مدارس سمپاد تقریبا یکسان کردن سطح همه ی مدرسه ها و عملا بستن مدارس سمپاد ب طوری ک هیشکی صداش درنیاد
جدا کردن پایه ها از هم مسلما بهتره وسوما و پیشا ب توجه بیشتری نیاز دارن اینجوری بازده بیشتر میشه
ب نظر من حالاک شما علامه5این میتونین با نتایجتون این افکار کلیشه ای رو ک میگین سمپادیا پذیرفتنو کلا عوض کنین
جدا کردن پایه ها هم چیز باحالیه اگه پافشاری کنین درست شه عالیه

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

الان خیلی ریز و تمیز تیکه انداختید دیگه باشه!
------------------------------------------------
قصدشون از جدا کردن اینه که مدرسه دیگه جا نداره و لاغیر!!!
و اینکه بنظر تاپیک منحرف شد دیگه!!!! :D

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

خب خوبه :)
راضيم واقعا.
فقط اگر دوستان مراكز ١هم كمى بيشتر شركت كنند[مخصوصا شهراى بزرگ ]خيلى بهتر ميشه.
[اين كه گفتم راضيم صرفا به اين دليل بود كه حرف هاى بى پايه و اساس و منم ُمنم كم شده خيلى،بحث رو منحرف نكنيد!]

ویونا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
ن بابا درستو بخون چه کاریه

امیدوارم از حرفای من ک بد برداشت نکرده باشین دوستان........ (; :D
من کلا با همه موافقم کلا بجز خونه همه جا تیپ موافق دارم
امیدوارم هرکی تو هرمرکزی ک هست نشون بده ک واقعا ی سمپادیه خیلیا تو مدارس دیگن و میگن بچه های سمپاد فقط اسمشون سمپاده قبول دارین ک؟حداقل خودمون دیگه نباید بگیم منطقه1.یا....

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

به نقل از This is me :
ها!؟كلا لينك دادم قانعت كنم ميدونم چى ميگى خيلى قبل تراز اينا مطرح كردم اين صحبت ها رو،حدودا يك سال و خرده اى پيش..ولى به اين نتيجه رسيدم كه ره درستى نيست و فقط اوضاع بدتر ميشه..وقتى ما ميشينيم پشت سر خودمون حرف ميزنيم و مركز هاى ديگه رو كوچيك ميكنيم چطور انتظار داريم سمپاد توى جامعه همونى بمونه ك بود!؟ازبيرون كسى خيلى اطلاع نداره از اين اوضاع و همه ى ما_چه شما كه حلى بى شماره هستين،چه اونى كه حلى١١ـء چه منى كه ف٢ام _بايك اسم كه سمپاد هست شناخته ميشيم.
واقعا چطورى ميخواى حلش كنى؟!نظرت رو بگو .واقعا دلم ميخواد بدونم بقيه چطورى فكر ميكنند در اين باره :)
،ولى نه درباره اين حرفايى كه تو اين پست ها تكرارشد.بگو الان چيكار بايد بكنيم به نظرت؟

+منظورمو بد رسوندم آيا؟
ببین ما نیومدیم اینجا که مشکلات رو حل کنیم .منم میگم که این بحثو جم کنیم بهتره .
میاییم نظر میدیم .جو متشنج تر از قبل میشه.
ولی قبلش میخوام بگم که از وقتی که مراکز سمپاد از 3.4 تا زد بالا دیگه افت کرد .حتی مدرسه ی ما هم همینطوره. D
من نمیخوام که مراکز دیگه رو کوچیک کنم .دلیل اینکه نام مدرسه _م رو علامه حلی بدون شماره مینویسم ... تو کامنتای قبلیم نوشتم.
.
.
.
.
نظر شما چیه یه تاپیک در مورد افت مراکز سمپاد و راه حل های آن درست کنیم .ها :-?

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

خوب منم حرف بزنم
تو دوره های قبلی مدارس اینطوری بود که انتخاب به عهده ی دانش آموز بود و اکثر دانش آموزایی که درس براشون مهم بود(گفتم اکثر...) مدارس قدیمی تر رو انتخاب میکردن بخاطر امکانات و معلم هایی که بودن ( این مربوطه به بچه هایی که توی راهنمایی تو سمپاد بودن) ، ولی تو دوره های جدید اینطوری نیس ، فک میکنم دوره ی بعد ما (26 حلی) آخرین ورودی هایی بودن که بدونه توجه به منطقه وارد شدن ، تو این دوره تفاوت سطح تا حدی وجود داشت
اما تو دوره های جدید ورودی ها صرفن منطقه ای شده و همچنین سطح کلی داره افت میکنه چون شهری که توش 200 نفر اول انتخاب میشد (حالا با درصدی خطا ولی قطعن جزو 300 تای اول بودن) چه دختر چه پسر ، حالا داره حدود 1100 تا پسر و 800-900 تا دختر ورودی میگیره که خوب به طور قطع کیفیت ورودی ها نسبت اون مدرسه های قدیمی افت میکنه ( این حرف معلم های ما هم هست) البته این دلیلی نمیشه که شخص خاصی ضعیف باشه یا نباشه.
همچنین تعداد معلم هایی که میتونن تو این سطح درس بدن یه تعداد محدودی هستن ، این تعداد محدود پخش نمیشن درست تو مدارس ، مثل تعداد خیلی زیادی که تو مدرسه ی ما یا فرزانگان 1 درس میدن ( خیلی های دیگه هم پخش شدن البته) ولی در کل سطح معلم مدارس فرز 1 و 2 تو دخترونه های تهران ( فرز1 بازم تا حدودی بهتره) ولی حلی 3 و 1 تو تهران ( بازم حلی 1 یخورده بهتره) معلم های قدیمیشون رو حفظ کردن تا حد خوبی و سطح کادرشون بهتره و همچنین به دلیل قدمتی که دارن امکانات و وسایل بیشتری دارن که جای پیشرفت رو باز تر میزارن برای بچه ها.
در آخر اینکه فلانی تو فلان مدرسه درس میخونه ربطی به هوش بالا یا پایین ، یا سطح درسی بالا یا پایینش نداره ، به صورت متوسط رو نمودار نرمال میشه اینا رو بحث کرد ولی همیشه +3سیگما و -3سیگما تو هر نموداری هست ...
و یه حرف خیلی قشنگی رو که آقای رزمی گفتن اینجا بگم بهتون که کلن ما سمپادی به هوشمون ننازیم ، هوش ریاضی اینجوری تعریف میشه تو انجمن ریاضی آمریکا:
از بین 2نفر ، یکی یک مبحث رو در حدی توی یک روز یاد میگیره ، یکی دیگه همون مبحث رو در همون حد تو 1ماه ، اونی بین این دو نفر باهوشه که برای یادگیری مبحث بعدی زودتر اقدام کنه...
پس به یه چیزی که بهش میگیم هوش و انقد بهش افتخار میکنیم ننازیم دوستان ، به طور قطع آیکیو ی همه ی ما بالاتر از میانگین جامعس ، ولی لزومی نداره که خیلی باهوش باشیم...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

شماره مرکز سمپاد اصلا ربطی به بچه هاش نداره...مثلا توی همین مدرسه خودمون هم کسایی که باهوشند و پرتلاش وجود داره و هم افراد تنبل...اصلا ربطی نداره. تنها فرق حلی 1 و فرزنگان 1 (اونم به طور میانگین) با ماها ( مای نوعی) شاید این باشه که چون اونا با برخی کارا مثلا پژوهش از راهنمایی آشنا شدن الان تبحر بیشتری داشته باشن. وگرنه مراکز سمپاد درحال حاضر بر اساس منطقست(که خوب نیست) ولی درکل رابطه مرکز سمپاد با پشتکار و هوش بچه ها مثل رابطه ی بین مگس و موبایله( یعنی رابطه ای ندارن)

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

به نقل از sarvenaz_dm :
شماره مرکز سمپاد اصلا ربطی به بچه هاش نداره...مثلا توی همین مدرسه خودمون هم کسایی که باهوشند و پرتلاش وجود داره و هم افراد تنبل...اصلا ربطی نداره. تنها فرق حلی 1 و فرزنگان 1 (اونم به طور میانگین) با ماها ( مای نوعی) شاید این باشه که چون اونا با برخی کارا مثلا پژوهش از راهنمایی آشنا شدن الان تبحر بیشتری داشته باشن. وگرنه مراکز سمپاد درحال حاضر بر اساس منطقست(که خوب نیست) ولی درکل رابطه مرکز سمپاد با پشتکار و هوش بچه ها مثل رابطه ی بین مگس و موبایله( یعنی رابطه ای ندارن)
شما یه سر به اداره کل آموزش و پرورش بزن نظرت عوض میشه.
کی گفته که بر اساس منطقه بچه ها رو میفرستن؟؟؟؟؟هر کی گفته بیاد به من پ.خ بده تا قانعش کنم که اینطور نیس.
در ضمن کلا بچه های حلی و فرزانگان 1.2.3 از بقیه قویترن .برا اینم مدرک و دلیل قاطع دارم. هرکی خواست....
در مورد پژوهش هم بایه ذرش موافقم
در مورد پشتکار و هوش هم باید بگم که این رابطه از مگس و موبایل تا قبض موبایل و موبایل فرق داره .

• لایک
امتیازات: hk hk

mojan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

ماها که راهنمایی فرزانگان 1 ایم همه میگن از لحاظ هوشی خیلی بهتریم اما فرزانگان 2 و3 واقعا دارن درس میخونن در حالی که ماها همش درگیر مسائل حاشیه ایم!مثلا همشون واسه یه امتحان پیشرفت تحصیلی از اول سال تست میزدن،در حالیکه ما از وقتی که پامونو تو این مدرسه گذاشتیم فقط این یه ماهه آخرو تست کار کردیم اونم فقط به خاطر اینکه اگه امتحانو بد میدادیم مدیر عوض میشد.

Darya-F

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانـــــــگان
شهر
تــــــــهران
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات چینی

به نقل از mojan :
ماها که راهنمایی فرزانگان 1 ایم همه میگن از لحاظ هوشی خیلی بهتریم اما فرزانگان 2 و3 واقعا دارن درس میخونن در حالی که ماها همش درگیر مسائل حاشیه ایم!
:Dعزیزم حرفت یکم بچه گانه ست! همه یه آزمون مشترک دادند چه دلیلی داری که بگی چون 1 هستیم هوش بالایی داریم؟!!اسم خودت رو واقعا" باهوش میذارین؟بنده قصد بی احترامی ندارم ولی جدا" از این رفتار در تعجبم!!..

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
رشته دانشگاه

حلی 1 و فرزانگان 1 به خاطر این قوی نیستن که بچه هاشون از اول سال تستی کار میکنن .
به خاطره اینه که تک بعدی نیستن . فقط خر زدن رو بلد نیستن .
سمینار میزارن ...کارای پژوهشی میکنن ... ایده های جدید ...و...
ولی الان دارن همه ی مدارس به غیر از چن تا . به سمت تک بعدی شدن پیش میرن .
باور کنید همه چی کنکور نیست .همه چی بالای 42 ساعت مطالعه در هفته نیست .
همه چی .اینکه من برم الان تست بزنمتا سرعتم بالاتر بره تا قویتر شم نیست.
جنبه های دیگه رو هم در نظر بگیرید .

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

تو کرمان میگن فرزانگان2
علامه1