• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
من فک می کردم دختری :)))
اسمتم فک می کردم تو مایه های رزه :D
ببخشید
کیف دستی منظورت چیه؟
رشتت چی خواهد بود و کجا؟

رضا چ هستم . rez+chit اکانت همه جا های حضور منه .
آخه اگه دختر بودم نوشته بود فرزانگان . نوشتم شهید دستغیب

احتمالا تهران و احتمالا از زیر محموعه های مکانیک

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
خب من که نگاه نکردم ببینم چی نوشتی :D
خب بین فنیا کوله خیلی رایجه
البته دانشگاه تهرانو نمی دونم تو روز اول با این کیف ها ی رو دوشی که کج می ندارن برو بعد متوجه می شی خودت
منظورم از تهران ، همه دانشگاه هاشه . یعنی این 5 تا . شریف و تهران و امیرکبیر و خواجه نصیر و علم صنعت

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
توی تاپیک بحث دانشجوها پارسا نوشته بود بخاطر لباس هاش بهش گیردادن. ولی فکر کنم به اشکال روی تیشرتتم بستگی داشته باشه :-"
هانی هی ‌ایز ا فیک پرسن. دونت بلیو دت شت.
بسته به دانشگاه فرق داره. شما بنویسی گاد ایز دد هم اوکیه. میگن طرف طرفدار بلک‌ سبثه.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
چند نکته:

دانشگاه استقلال زیادی بهتون میده که کنترل وضعیتتون رو باید خودتون به دست بگیرید که شامل کلاس رفتن یا نرفتن، خرج و مخارج، استفاده از انواع مواد مخدر و ...
که طبق توصیه ی من، سعی کنید کلاس برید نه به این خاطر که الزاما چیزی رو از دست میدید و یاد نمیگیرید، چون خیلی کلاسا واقعا ممکنه براتون مفید نباشه، بلکه به این خاطر برید کلاس که آخرای ترم استاد نخواد حذف کنه یا نمره کم بده یا ... و سر تنبلی و پیچوندن الکی معدلتون رو خراب کنید.
و از استقلالتون استفاده کنید نه که باهاش خودتون رو اذیت کنید یا به خودتون آسیب بزنید به هرنحوی.

در رابطه با تیپ و پوشش: کاملا بستگی به دانشگاهتون داره و من شخصا تعجب کردم یه نفر گفته بود به لاک گیر میدن!
اما واسه این که حالا هر دانشگاهی رفتید به مشکل نخورید (چه گیر دادن مسئولین چه چپ چپ نگاه کردن دانشجو یا ...) توصیه میکنم روزای اول رو با یه تیپ معمولی و نسبتا موجه برید دانشگاه (واسه پسرا: یه پیرهن یا تی شرت نسبتا ساده و شلوار جین یا کتون یا هر مدلی که اوکیه با یه کوله پشتی و واسه دخترا هم احتمالا مقنعه و یه مانتوی ساده و نسبتا بلند با کوله پشتی یا هر کیفی که اوکین باهاش) و بعد با توجه به محیط دانشگاهتون و حراست دانشگاه یه تیپ مناسب که حال میکنید باهاش رو انتخاب کنید.
مثلا اگه دانشگاه هنر یا هنر تهران باشید، طبیعتا هرجور دلتون بخواد میتونید برید دانشگاه و دغدغه ی اینو نداشته باشید که آیا ممکنه حراست گیر بده یا حتی کسی تو دانشکده جور خاصی نگاه کنه یا نه ام احتمالا تو دانشگاه جنگ شرایط متفاوته فلذا یه هفته ی اول معمولی برید و بعد با توجه به اون انتخاب کنید

در رابطه با خوابگاه: سعی کنید همخوابگاهیاتونو واسه ترم اول از بین دوستایی که هم دانشگاهی هستید (اگه از دوستاتون کسی دانشگاه شما قبول شده) باهاشون انتخاب کنید (معمولا خوابگاه رو توی سایت و قبل از شروع دانشگاه میشه انتخاب کرد)
اما بدونید که توی خوابگاه الزاما سیستم این نیست که ملت ورق بازی کنن و علف و امثالهم بکشن بلکه همه جور آدمی هست تو خوابگاه و کم کم افراد مشابه جذب هم میشن و با هم اتاق میگیرن و ممکنه برید توی یه اتاق که همه ساعت 10شب میخوابن و 6 صبح بیدار میشن میرن دانشگاه و تا 9 شب کتابخونه ان، و ممکن هم هست توی یه اتاق اصن کسی کلاس نره و 3بعد از ظهر بیدار شن و تا 6صبح انواع و اقسام فسق و فجور رو انجام بدن

در رابطه با ارتباط با دختر/پسر: بسته به دانشگاه، دانشکده و حتی رشته، این میتونه متفاوت باشه. اما خب جهت آمادگی شما با این تصویر وارد بشید که ممکنه انواع و اقسام آدم ها با عقاید و افکار رو همجنس یا غیرهمجنس خودتون ببینید و صرفا کافیه خودتونو کنترل کنید و اصلا هول نکنید، بعد از دو هفته میبینید که چندان چیز عجیبی نیست این که یه سری همکلاسیاتون جنسیتشون متفاوته با شما.
این که عاشق بشید ترم اول یا بخواید تو دانشگاه با کسی باشید یا نباشید یا ... کاملا به خودتون بستگی داره و تنها توصیه ای که من میکنم اینه که اگه مجبور نیستید سعی کنید تو دانشکده خودتون یا کلاس خودتون سراغ کسی نرید یا اگه میرید، انتخابی کنید که بتونید باهاش بمونید، چون این که شما توی کلاستون با یه نفر وارد رابطه بشید و یه ماه بعد به هم بخوره، شاید بار اول اوکی باشه (که نیست) اما از دفعه ی دوم احتمالا باعث میشه اذیت بشید، پس بهتره که با هم دانشکده ای و همکلاسیتون در همون حد و در حد دوست باشید.
درواقع به صلاحتونه که جایی که غذا میخورید، غذا رو دفع نکنید.

در ایام دانشگاه اگر به هر دلیلی مجبور نیستید، ضرورتی نیست که حتما کار بکنید و مطمئن باشید که خانوادتون ترجیح میدن شما درستونو بخونید و بعد ازون به فکر کار باشید اما کار کردن در زمان دانشگاه میتونه مفید هم باشه هرچند ممکنه واقعا خسته کننده باشه
این که شما درکنار درست خوندنتون کار بکنید به شما استقلال مالی خوبی میده و همینطور تجربه ی خیلی خوب و شیرینیه هرچند ممکنه کمی سخت باشه.
اما توصیه میکنم اگر به کار فکر میکنید، سعی کنید سراغ کاری برید که با رشته تون مرتبط باشه.

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
چند نکته:

دانشگاه استقلال زیادی بهتون میده که کنترل وضعیتتون رو باید خودتون به دست بگیرید که شامل کلاس رفتن یا نرفتن، خرج و مخارج، استفاده از انواع مواد مخدر و ...
که طبق توصیه ی من، سعی کنید کلاس برید نه به این خاطر که الزاما چیزی رو از دست میدید و یاد نمیگیرید، چون خیلی کلاسا واقعا ممکنه براتون مفید نباشه، بلکه به این خاطر برید کلاس که آخرای ترم استاد نخواد حذف کنه یا نمره کم بده یا ... و سر تنبلی و پیچوندن الکی معدلتون رو خراب کنید.
و از استقلالتون استفاده کنید نه که باهاش خودتون رو اذیت کنید یا به خودتون آسیب بزنید به هرنحوی.

در رابطه با تیپ و پوشش: کاملا بستگی به دانشگاهتون داره و من شخصا تعجب کردم یه نفر گفته بود به لاک گیر میدن!
اما واسه این که حالا هر دانشگاهی رفتید به مشکل نخورید (چه گیر دادن مسئولین چه چپ چپ نگاه کردن دانشجو یا ...) توصیه میکنم روزای اول رو با یه تیپ معمولی و نسبتا موجه برید دانشگاه (واسه پسرا: یه پیرهن یا تی شرت نسبتا ساده و شلوار جین یا کتون یا هر مدلی که اوکیه با یه کوله پشتی و واسه دخترا هم احتمالا مقنعه و یه مانتوی ساده و نسبتا بلند با کوله پشتی یا هر کیفی که اوکین باهاش) و بعد با توجه به محیط دانشگاهتون و حراست دانشگاه یه تیپ مناسب که حال میکنید باهاش رو انتخاب کنید.
مثلا اگه دانشگاه هنر یا هنر تهران باشید، طبیعتا هرجور دلتون بخواد میتونید برید دانشگاه و دغدغه ی اینو نداشته باشید که آیا ممکنه حراست گیر بده یا حتی کسی تو دانشکده جور خاصی نگاه کنه یا نه ام احتمالا تو دانشگاه جنگ شرایط متفاوته فلذا یه هفته ی اول معمولی برید و بعد با توجه به اون انتخاب کنید

در رابطه با خوابگاه: سعی کنید همخوابگاهیاتونو واسه ترم اول از بین دوستایی که هم دانشگاهی هستید (اگه از دوستاتون کسی دانشگاه شما قبول شده) باهاشون انتخاب کنید (معمولا خوابگاه رو توی سایت و قبل از شروع دانشگاه میشه انتخاب کرد)
اما بدونید که توی خوابگاه الزاما سیستم این نیست که ملت ورق بازی کنن و علف و امثالهم بکشن بلکه همه جور آدمی هست تو خوابگاه و کم کم افراد مشابه جذب هم میشن و با هم اتاق میگیرن و ممکنه برید توی یه اتاق که همه ساعت 10شب میخوابن و 6 صبح بیدار میشن میرن دانشگاه و تا 9 شب کتابخونه ان، و ممکن هم هست توی یه اتاق اصن کسی کلاس نره و 3بعد از ظهر بیدار شن و تا 6صبح انواع و اقسام فسق و فجور رو انجام بدن

در رابطه با ارتباط با دختر/پسر: بسته به دانشگاه، دانشکده و حتی رشته، این میتونه متفاوت باشه. اما خب جهت آمادگی شما با این تصویر وارد بشید که ممکنه انواع و اقسام آدم ها با عقاید و افکار رو همجنس یا غیرهمجنس خودتون ببینید و صرفا کافیه خودتونو کنترل کنید و اصلا هول نکنید، بعد از دو هفته میبینید که چندان چیز عجیبی نیست این که یه سری همکلاسیاتون جنسیتشون متفاوته با شما.
این که عاشق بشید ترم اول یا بخواید تو دانشگاه با کسی باشید یا نباشید یا ... کاملا به خودتون بستگی داره و تنها توصیه ای که من میکنم اینه که اگه مجبور نیستید سعی کنید تو دانشکده خودتون یا کلاس خودتون سراغ کسی نرید یا اگه میرید، انتخابی کنید که بتونید باهاش بمونید، چون این که شما توی کلاستون با یه نفر وارد رابطه بشید و یه ماه بعد به هم بخوره، شاید بار اول اوکی باشه (که نیست) اما از دفعه ی دوم احتمالا باعث میشه اذیت بشید، پس بهتره که با هم دانشکده ای و همکلاسیتون در همون حد و در حد دوست باشید.
درواقع به صلاحتونه که جایی که غذا میخورید، غذا رو دفع نکنید.

در ایام دانشگاه اگر به هر دلیلی مجبور نیستید، ضرورتی نیست که حتما کار بکنید و مطمئن باشید که خانوادتون ترجیح میدن شما درستونو بخونید و بعد ازون به فکر کار باشید اما کار کردن در زمان دانشگاه میتونه مفید هم باشه هرچند ممکنه واقعا خسته کننده باشه
این که شما درکنار درست خوندنتون کار بکنید به شما استقلال مالی خوبی میده و همینطور تجربه ی خیلی خوب و شیرینیه هرچند ممکنه کمی سخت باشه.
اما توصیه میکنم اگر به کار فکر میکنید، سعی کنید سراغ کاری برید که با رشته تون مرتبط باشه.
بقیه حرفات اوکین، ولی متاسفم که میبینم کلاس رفتن یا نرفتن و حتی استفاده از مواد مخدر میتونه یه انتخاب باشه!
آقا تیپ متال و پانک چطوره گیر میدن؟
تی شرت معمولا سیاه با نوشته و آرم های متالی و شلوار جین تنگ
من با تیشرت Watain رفتم اوکی بودن!:))

آخرین ویرایش:

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
راستی دوستانی که رتبه هاشوم لب مرزه به اطلاعیه های سازمان سنجش در مورد اضافه شدن برخی رشته محل ها توجه کنن مثن پارسال چند ساعت مونده به پایان ساعت انتخاب رشته یه سری کد رشته اعلام کردم یکی با ۲۰زار تجربی رجائی تهران قبول شد...
خلاصه که حواستون باشه و اینا:-"

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
بقیه حرفات اوکین، ولی متاسفم که میبینم کلاس رفتن یا نرفتن و حتی استفاده از مواد مخدر میتونه یه انتخاب باشه!

عرض کردم که در این انتخاب ها استقلال دارید و سعی کنید از استقلالتون استفاده کنید، نه که به خودتون آسیب بزنید.
هرچند که آیم نات دیر مام

abk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ش.م
شهر
TBZ

کدوم دانشگاهه؟ بیام اونجا :)):))

• لایک
امتیازات: fteh

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
ولی دانشگاه ما پسرا هم تی شرت می پوشن هم دکمشون بازه هم موهاشون بلنده
احیانا یا دانشگاه آزاد اسلامی هست یا دانشگاه بناب و مراغه!:D
ببخشید حراست فقط یه نماد هست! اگه بردارند که نمیشه! انگار داریم مملکت اسلامی زندگی میکنیم ها!
کلا اگر حرف سیاسی در کار نباشه حراست هیچ کارتون نداره!:D

مهدی همه رو گفتی که بعد شب نشینی امیدم به این جا بود :))
اینم بگم که اسپم نباشه
یادمه قبلن تو فروم دیده بودم که یکی می گفت دوتا دانشجو اومدن و گفتن کیفت قرمزه ما بسیجی ایم حراست بهت گیر می ده و اینا
بچه ها نه بسیج نه هیچ تشکل دیگه ای کارش تذکر و گیر دادن نیست اصلن نترسید موردی هم باشه نگهبان ها و حفاظتیا باید بهتون بگن که خب دانشجو نیستن خیلیم از نامه و اینا نترسید من دوستم یه بار حراست سر در بهش گفت مانتوت کوتاهه (عجیبه که مانتوش کوتاه نبود و به مانتوهای کوتاه تر گیر نداده بود ) برو فلان جا رفت اون جا بهش گفتن مانتو کوتاه نپوش البته خب خیلی نباید حراست بهتون گیر بده ممکنه دردسر ساز شه

تو دانشگاه ما آره می تونیم کتابم بگیریم
چه ربطی داره!
رنگ قرمز درسته که میگن رنگ دیوونه هاست و شاید همکلاسی هاتون تیکه بندازن بهتون (مخصوصا اگر یه وقتی پسرباشید!) ولی ربطی به حراست نداره!
قرمز که نماد کمونیست و حزب توده و اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بود که از بین رفت!
دیگه رنگ سیاسی نیست که!
ولی رنگی رو انتخاب کنید که خیلی ها دوسش دارن!
سفید و آبی و نفتی و قهوه ای و طوسی و سیاه که خیلی تو مده و همه برمیدارن!
یا به اصطلاحی جک این و اون نشید و بهتون صفت ندن!
یهو ببنید که همه در کلاس از استاد گرفته تا دانشجو های دیگه دیوونه صداتون کنن!:D

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
  • لایک
امتیازات: fteh

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
چجوری یه دانشجو شاخ بشیم؟
ینی از نظر درسی شاخ بشیم.
لازمه که درس هر روزو همون روز بخونیم یا مثلا اخر هفته چند ساعت وقت بذاریم بهتره یا کلا فرقی نداره همشو بذاریم برا شب امتحان؟

یه سوال تکراری .. روز اول بلند سلام کنیم خ مسخره س؟ :D

0001111

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
لازمه که درس هر روزو همون روز بخونیم یا مثلا اخر هفته چند ساعت وقت بذاریم بهتره یا کلا فرقی نداره همشو بذاریم برا شب امتحان؟

به هییییچ وجه روز اول سلام نکنید :))
به پای هیچکیم وانستید:))
استاد دیدید فورا سلام نکنید:))
اینا به خاطر اینه که یکی روز اول دانشگاه تو کلاس به پای نظافت چی بلند شد و سلام کرد و تا آخر تحصیلاتش سوژه شده بود :))

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
به هییییچ وجه روز اول سلام نکنید :))
به پای هیچکیم وانستید:))
استاد دیدید فورا سلام نکنید:))
اینا به خاطر اینه که یکی روز اول دانشگاه تو کلاس به پای نظافت چی بلند شد و سلام کرد و تا آخر تحصیلاتش سوژه شده بود :))

این جمله رو سر لوحه زندگیم قرار میدم حتما :D

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
به دانشگاه برویم.

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90
میشه هم خوابگاهی رو عوض کرد همون روزای اول؟؟؟

آخرین ویرایش:

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

حضور در کلاس ٬ جزوه نویسی و انجام تمرین‌های مربوطه.اگه دانشگاه‌های تهران نیستید ویدیوهای مربوط به هر درس رو از مکتبخونه دانلود کنید و اون‌هارو هم ببینید . ریفرنس هم بخونید .
رشته‌های علوم پزشکی رو نمیدونم.

☭ɐudɐrgnilɐ⋊

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض

خرخونی نه! باور کنید هیچ نتیجه ای نمیده!!!
کسایی که در خلاصه نویسی مهارت دارند+درس ها رو دوره ای میخونند(یعنی حتی بعد از پاس شدن یک درس اختصاصی مثل همه اون رو کلا از رده خارج نمیکنند و به اصطلاح تمام دروس اختصاصی رو حداقل در ماه یک بار میخونند!)+همیشه ردیف جلو میشنند و به خودشون جرئت میدند تا استاد هر سوالی که ازشون پرسید اگه بلد بودند بگویند اگر بلد نبودند به جرئت و با صدای بلند میگن نمیدونم!+پیشخوانی میکنند(البته نه درس هایی که اصلا آشنایی ندارید و هیچی نمیفهمید! مثل موج های مغناطیسی در رشته برق!)+با واحد های سخت رشته خودشون توسط سال بالایی ها آشنا میشوند و حتی مدت ها قبل از انتخاب واحد کردن سعی میکنن زودتر اون رو بخونند و دوره کنند و تسلط داشته باشند!+هر کاری رو در زمان و مکان خاص انجام میدهند!:D+چیزایی که یاد نگرفتند عین کنه به اونا میچسبند!(حتی اگر استاد 10 بار هم اونو بگه و نفهمند باز هم ول نمیکنند و از هرکسی که رسیدند اونو میپرسند تا بفهمند!)+حاضر نیستند رویاهاشون رو جز با مرگ عوض کنند!(یا باید بمیرند یا به رویاشون برسند! حتی کره زمین اون رو مسخره کنه!)+اعتماد به نفس دارند(در بدو ورود به دانشگاه افراد با هم در باره هوش بحث میکنند! فلانی هوشش زیاد بود از شریف قبول شد و ما کلا کودن هستیم! کلا جد و آبادمون کودن بودند و ما به ارث بردیم!!! اگه کودن نبودیم اینجا چیکار میکردیم!!! با این جور افراد معاشرت نکنید که مسیر زندگی و رویاهاتون رو تغییر بده!!!)
یعنی دانشگاه مثل دبیرستان یکنواخت نیست و خیلی چیزای سردرگم کننده زیادی وجود داره! باید دقت کنید که در دانشگاه فقط درس رو در اولویت قرار بدید!
حتی علت موفقیت بسیاری از دانشگاه های خارجی این هست!
اون ها شاید با اسلام آشنایی نداشته باشند ولی در دانشگاه به خوبی درس میخونند و در خارج از دانشگاه به سایر لذت هاشون میرسند!!!
ولی متاسفانه در ایران خیلی دانشجوها برعکس عمل میکنند!
جایی که باید درس بخونند رو صرف مسخره بازی میکنند و میان خونه درس میخونند و در خونه هم هیچی نمیفهمند!:D
شخصیت افراد موفق رو داشته باشید!
بدونید همه برای رسیدن به اهداف بالا به دانشگاه نمیان! هدف افراد خیلی متفاوته! قرار نیست همه درس بخونند! استاد هم مثل دبیرستان به نمره کمتون گیر نمیده و کارتون نداره! شما باید خودتون راه درست رو انتخاب کنید! شاید فرق دبیرستان و دانشگاه همینه!
در دبیرستان معلماتون راه درست رو بهتون نشون میدادند و التماس میکردند که برید!!! ولی در دانشگاه هیچ از این خبرا نیست!
فرصت برای دانشجو بودن و درس خوندن 4 یا 5 ساله! ولی برای مسخره بازی تا آخر عمر فرصت دارید ولی خیلی ها اینو نمیفهمند!!!/m\
شما از اونا نباشید!:D

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96
خرخونی نه! باور کنید هیچ نتیجه ای نمیده!!!
کسایی که در خلاصه نویسی مهارت دارند+درس ها رو دوره ای میخونند(یعنی حتی بعد از پاس شدن یک درس اختصاصی مثل همه اون رو کلا از رده خارج نمیکنند و به اصطلاح تمام دروس اختصاصی رو حداقل در ماه یک بار میخونند!)+همیشه ردیف جلو میشنند و به خودشون جرئت میدند تا استاد هر سوالی که ازشون پرسید اگه بلد بودند بگویند اگر بلد نبودند به جرئت و با صدای بلند میگن نمیدونم!+پیشخوانی میکنند(البته نه درس هایی که اصلا آشنایی ندارید و هیچی نمیفهمید! مثل موج های مغناطیسی در رشته برق!)+با واحد های سخت رشته خودشون توسط سال بالایی ها آشنا میشوند و حتی مدت ها قبل از انتخاب واحد کردن سعی میکنن زودتر اون رو بخونند و دوره کنند و تسلط داشته باشند!+هر کاری رو در زمان و مکان خاص انجام میدهند!:D+چیزایی که یاد نگرفتند عین کنه به اونا میچسبند!(حتی اگر استاد 10 بار هم اونو بگه و نفهمند باز هم ول نمیکنند و از هرکسی که رسیدند اونو میپرسند تا بفهمند!)+حاضر نیستند رویاهاشون رو جز با مرگ عوض کنند!(یا باید بمیرند یا به رویاشون برسند! حتی کره زمین اون رو مسخره کنه!)+اعتماد به نفس دارند(در بدو ورود به دانشگاه افراد با هم در باره هوش بحث میکنند! فلانی هوشش زیاد بود از شریف قبول شد و ما کلا کودن هستیم! کلا جد و آبادمون کودن بودند و ما به ارث بردیم!!! اگه کودن نبودیم اینجا چیکار میکردیم!!! با این جور افراد معاشرت نکنید که مسیر زندگی و رویاهاتون رو تغییر بده!!!)
یعنی دانشگاه مثل دبیرستان یکنواخت نیست و خیلی چیزای سردرگم کننده زیادی وجود داره! باید دقت کنید که در دانشگاه فقط درس رو در اولویت قرار بدید!
حتی علت موفقیت بسیاری از دانشگاه های خارجی این هست!
اون ها شاید با اسلام آشنایی نداشته باشند ولی در دانشگاه به خوبی درس میخونند و در خارج از دانشگاه به سایر لذت هاشون میرسند!!!
ولی متاسفانه در ایران خیلی دانشجوها برعکس عمل میکنند!
جایی که باید درس بخونند رو صرف مسخره بازی میکنند و میان خونه درس میخونند و در خونه هم هیچی نمیفهمند!:D
شخصیت افراد موفق رو داشته باشید!
بدونید همه برای رسیدن به اهداف بالا به دانشگاه نمیان! هدف افراد خیلی متفاوته! قرار نیست همه درس بخونند! استاد هم مثل دبیرستان به نمره کمتون گیر نمیده و کارتون نداره! شما باید خودتون راه درست رو انتخاب کنید! شاید فرق دبیرستان و دانشگاه همینه!
در دبیرستان معلماتون راه درست رو بهتون نشون میدادند و التماس میکردند که برید!!! ولی در دانشگاه هیچ از این خبرا نیست!
فرصت برای دانشجو بودن و درس خوندن 4 یا 5 ساله! ولی برای مسخره بازی تا آخر عمر فرصت دارید ولی خیلی ها اینو نمیفهمند!!!/m\
شما از اونا نباشید!:D
باشه باشه مرسی ^_^

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی
نمیدونم واقعا چرا انقد این تاپیک غیر فعاله
ناسلامتی کمتر از یه ماه دیگه تا شروع دانشگاه مونده
خب چند نکته بهتون بگم
اولا من قبل برم دانشگاه خیلی من از ترم بالایی میترسوندن که مثلا سر کارت میزارن اذیتت میکنن و اینا
ولی واقعن اینطوری نیست اکثر ترم بالایی اگه کمکی چیزی بخواین ازشون مطمئنن دریغ نمیکنن
داشتن رابطه با ترم بالایی ها میتونه خیلی خوب باشه
چون محیط داره عوض میشه
تو درسا و امتحانایی که اساتید میگیرن مثلا میتونن راهنماییت کنن که یه استاد تمرکزش تو امتحانا رو بالینیه یا یکی سوالات علوم پایه میاره تو امتحانش و...
یا میتونین جزوات پارسالشون بگیرین کلا خیلی خوبه سعی کنین رابطه خوبی با ترم بالایی هاتون داشته باشین
دوم اتوبوس های دانشگاه پولی نیست مورد دیدم
که میخواسته پول بده به راننده و راننده نمیگرفت اما اون اصرار میکرد
سوم یه بحث مهم برای دانشجو هایی که تو شهر خودشون نیستن این که برم خوابگاه یا خونه بگیرم
بنظرم حداقل یه ترم خوابگاه باشین ضرر نداره تا هم بیشتر اشنا بشین با بقیه
هم افرادی که بیشتر اخلاقاتون با هم مچه بعدا خونه بگیرن باهم ولی کلا زندگی خوابگاهی با تمام سختیاش کلی چیز خوبم داره
کلی دوست خوب میتونین پیدا کنین و کلی خاطره تلخ و شیرین ساخته میشه که بعدا دلتون حسابی واسشون تنگ میشه و هم یه جورایی تو روابط اجتماعیتون تاثیر میزاره چون زندگی با چند نفر دیگه تو یه اتاق سختی خودشو داره بعضی وقتا مجبورین رو خواسته هاتون پا بزارین مثلن ساعت خوابتو از ۱۲ به یک تغییر بدی یا...
چهارم با همکلاسیتون ترجیحن رل نزنین
بعدن اگه کات کنین مشکلاتی پیش میاد واستون( البته صرفن نظر شخصیمو میگم شاید یه عده با همکلاسیشون این رل باشن و راضین) ولی اگرم زدین خیلی عن نباشین دیگه
تو کلاس و بوفه و همه جا باهم بگردین
الان یه ساله که یکی از پسرای کلاسمون تو جمع پسرونه ندیدیم همش بین چندتا دختر مثل سمبل خان اینطرف اونطرف میره
فک کنم فقط موقع دسشویی از هم جدا میشن
این افراد بین عموم دخترا و پسرا منفورن
اینجوری نباشین لدفن
پنجم رابطه با همکلاسیاتون خوب باشه حتی اگر ازشون خوشتون نمیاد رابطتون در حد سلام نگه دارین چون بالاخره به درد میخورن
ولی سعی کنین رابطتون با کسی تو کلاس و دانشگاه بد نشه ترجیحن دشمن نسازین واسه خودتون
ششم ترم اول ترم مهمیه درساش نسبت به همه ترما میشه گفت سبک تره تعداد عمومی ترم یک خیلی بیشتره نسبت به بقیه ترما
ولی از این جهت مهمه که شما به هر چیزی که شناخته بشین تو ترم یک و دو میشه گفت باهاتون هست همیشه مثلن
اگه به عنوان یه فرد درسخون بشناسنتون حتی اگه بعد ها درسم نخونین اونقدر به همون میشناسنتون و این تفکر از شما تو ذهنشون هست یا اگه به عنوان گشاد و تنبل شناخته بشین هر چقدم تنگ کنین فایده نداره
تو انجمن مختلف دانشگاه اکه علاقه داشتین از همون ترم اول فعالیت کنین مثل تئاتر و...
خیلی میتونه خوب باشه کلی دوست خوب از دانشکدهای دیگه پیدا میکنن

یه سری چیز دیگه ام هست
که اگه کسی خواست پ خ بده

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

stanly1