• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    481

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس
پاسخ : روز اول و ترم اول دانشگاه

به نقل از Lily Delicated :
با کفش پاشنه دار که نمیخواین بیاین؟ خزه خدایی! البته خز تر از اون کفش روباز با جوراب نخی گل گلی ـه،پاشنه بلند هم در اکثر موارد خزه اما لژدار مجازه، اگه میخوای قدت بلند شه کفش لژ دار بپوش.
چه جدی جواب میدی، خط اخرو بخون به مسخره گفتم :-" به همین وای فای پرسرعت، قصد پاشنه بلند پوشیدن ندارم :-" :))

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

به نقل از سـحر :
ممکنه کتابای یه ورودی 86 در صورت هم دانشگاهی بودن به درد من بخوره؟
یا یک ورودی 89 در صورت هم رشته ای بودن و هم دانشگاهی نبودن؟

برای درس های پایه مثه ریاضی 1/2 یا معادلات و فیزیک 1/2 اینا کتاب های هم دانشگاهی به درد میخورده و به سالش زیاد بستگی نداره چون مراجع خیلی ساله یه جورن و حتی استادا.
در مورد درس های تخصصی هم معمولا یه کتاب مرجع وجود داره برای هر دانشگاهی که باشه اون معرفی میشه و میشه استفاده کرد . مگر اینکه استثنایی وجود داشته باشه.

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

از غیبت های مجازتون به نحو احسن استفاده کنید

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ZedZi :
بعد من یک سوال خرخونی داشتم می‌تونید با دیس‌لایک هاتون ازم پذیرایی کنید :-"
اگر آدم بخواد با هدف این که معدلش بالا باشه بدون کنکور بره ارشد وارد دانشگاه بشه چند درصد احتمال داره همون ترم اول سرخورده بشه؟ :-"
بعد این که بخواهی بری دانشکده‌های دیگه چرخ بزنی ضایعست؟ :D
زهرا ،شما هم هدفِ منو دنبال مى كنى؟ :))

نه بابا ،زياد ضايع نيست ولى سمت دانشكده ى فنى پيدات نشه ،به من اين جورى گفتن شايد ماله شما فرق داره :D

• لایک
امتیازات: Zed

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از ZedZi :
بعد من یک سوال خرخونی داشتم می‌تونید با دیس‌لایک هاتون ازم پذیرایی کنید :-"
اگر آدم بخواد با هدف این که معدلش بالا باشه بدون کنکور بره ارشد وارد دانشگاه بشه چند درصد احتمال داره همون ترم اول سرخورده بشه؟ :-"
بعد این که بخواهی بری دانشکده‌های دیگه چرخ بزنی ضایعست؟ :D
مگه داریم کسی جزء این هدفی رو دنبال کنه :-"
روز اول کلاسا رو پیدا نکردیم چیکار کنیم؟
دختردایی بنده نشسته بود وسط سالن های های گریه کرده بود

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

یه دو ساعت نبودیما!

همید شما ازون برچسب به اون گندگی خجالت نمیکشی میای اسپم میدی؟!

به نقل از پری ناز :
به نام خدا
این سوال ای لوس شجاعی رو ول کنید جواب منو بدید: تا چند سانت میشه پاشنه داشت؟به معیار سراسری، آزاد و پردیس؟

#عن.قضیه.رو.در.آوردن
اگه فک کردی سانسور میکنم اشتباه میکنی... میذارم بمونه ملت ببینن :-"

جمع فارغین زیاد شده.. صفا اوردین

ali.t

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

.

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از dayere :
آقا برنامه نمیدن از کجا بدونیم کی کلاس داریم؟
خو خیر سرش سایت داره دانشگاه . مدرسه که نیست بدن دستت :D :))

ali.t

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

.

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از dayere :
خو من دهاتی از کجا بدونم سایت دیگه چیه :-/
سایتش فروم هم داره؟ جدی #

+
آقا اگه یه درسی مثلا ریاضی عمومی چند تا مدرس داشته باشه خودت میتونی استادو انتخاب کنی یا استاد تو رو انتخاب میکنه یا ... :-/

+
سیگار کشیدن تو محوطه دانشگاه آزاده؟؟؟؟
ترم اول عین مدرسه برنامه رو دانشگاه میده بهت ، هیچ حق انتخابی نداری . ولی از ترمای بعد قطعا خودت انتخاب میکنی.
به احتمال زیاد فروم نداره ، مگه سمپادیاست ... ؟ یه لحظه فک کن رییس دانشگاه جای مطهری باشه ... =))
احتمالا ممنوعه ولی کی میخواد ببینه ؟ :D

• لایک
امتیازات: Zed

ali.t

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

.

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Strawberry :
مگه داریم کسی جزء این هدفی رو دنبال کنه :-"
روز اول کلاسا رو پیدا نکردیم چیکار کنیم؟
دختردایی بنده نشسته بود وسط سالن های های گریه کرده بود
سواله واقعن ب جایی بود :-"
معضل میشه این کلاس پیدا کردن آخرش برای من! :D
با جمله بندی درگیر باشید :)) :))

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

اولین فرصت برای برگشتن به شهر خودت معمولا چ مدت بعد از شروع سال بدست میاد؟

الان فک کردین دلم تنگ میشه؟ولی سخت در اشتباهین :)) ... میخوام ببینم به صرفس لباسای نشسته رو جم کنم بیارم خونه یا ن :))

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از احـــــــمد :

الان فک کردین دلم تنگ میشه؟ولی سخت در اشتباهین :)) ... میخوام ببینم به صرفس لباسای نشسته رو جم کنم بیارم خونه یا ن :))

احتمالا آخرای مهر اولای آبان میشه،عاشورا تاسوعاست!
نمی صرفه عاقا نکن این کارو :)) :))

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

به نقل از احـــــــمد :

خعلی دیگه با احساس
به نقل از احـــــــمد :

ببین امار تعطیلات تا کجا دراورده
من نمیدونم امروز چن شنبه س :-"

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

به نقل از احـــــــمد :

بستگی به تایم کلاس هات داره و مسافتی که تا خونه داری ، مثلا برای من از خونه تا دانشگاه یک ساعت و نیم ، دو ساعت راه هست کلا ، هر موقع میخواستم میشد برگردم یا اینکه کلاس هات چند روزتو پر کنن ، مثلا ممکنه کل کلاس هات از شنبه باشه تا دوشنبه (ترم یک ما این شکلی بود) ، اون موقع بقیه هفته خالی ای ، میتونی برگردی.

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

در مورد کتاب ها ، در ترم 1 و 2 :
اکیدا پیشنهاد میشه از سال بالایی هاتون بگیرین ! به احتمال خیلی زیاد ، یه جشنی خواهید داشت به مناسبت ورودتون ، و خب سال بالایی ها هم هستن ! اگه روتون نمیشه ، پاشین برین مثن یه جایی مثل انقلاب تو تهران و تو کتاب فروشیا بگردین دیگه ! خیلی هم قدیمی نگیرین حالا ، ولی 2،3 سال پیش باشه هم اوکی هست ! مثن فیزیک هالیدی شاید 4 تا مسئله اضافی و کم داشته باشه !
ولی یه پیشنهاد ، زیاد عجله نکنین برای خرید کتاب ! ببینین استاد چی میگه ، و اگه خب چیزی نگفت ، ببینین TA از کدوم ورژن میخواد بهتون سوال بده ! مثن خب ترم 2 ما ، استاتیک داشتیم ، و خب تازگی ورژن 7 هم از کتاب مریام اومده بود ، و خود استاد ورژن 6 داشت و از روی اون سوال میگفت به طور مثال !
خلاصه ، هیچ خبری تو کتابای چاپ جدید نیست ! هموناست که تو چاپ یکی دو سال قبلش هست ! پولتونو نگه دارین ، برین بیرون غذا بخورین بجاش :-"

در مورد برنامه درسی :
هر کسی ، بعد از ثبت نامش ، و گرفتن شماره دانشجوییش ، میتونه به سایتی که خود دانشگاه بهتون معرفی میکنه حالا ، مراجعه میکنه ، شماره دانشجوییش و رمزش ( که عموما کد ملیش هست ) رو وارد میکنه و وارد یه صفحه شخصی میشه ، که توش تعداد واحد هاتونو میتونین ببینین ، نام درس هاتون ، تاریخ پایان ترمتون ، نام استادتون و روزایی که اون درس رو دارین رو نوشته ! نگران نباشین ! صرفا موقع ثبت نام بپرسید که از کدوم سایت میتونم از برنامه هفتگیم مطلع بشم ، بهتون معرفی میکنن !

در مورد رزرو غذای سلف :
بعد از ثبت نام و اینا که اسمتون دیگه رفت تو سیستم ، برین تو سایت دانشگاهتون ، یعنی مثن تو گوگل بزنین " سایت دانشگاه فلان " بعد خب صفحه اصلیش رو میاره ، و اونجا رو یکم بالای پایین کنین ، یه جا هستش که مربوط به رزرو غذا هستش ! اونجا هم شماره دانشجویی و کد ملی رو وارد میکنین ، میرین و غذا انتخاب میکنین ! و معمولا هم اینجوریه که مثن اگه بخوای غذای هفته بعدت رو رزرو کنی ، تا یه روز مشخصی فرصت داری برا رزرو و اگه یادت بره ، هیچی دیگه ، یا باید روزفروش کنی ، یا باید بری بخری یه چیزی از بوفه !

رفت و آمد در دانشکده های دیگه :
والا من به شخصه خودم ، تعداد دفعاتی که لابی ریاضی رفتم بار ها بیشتر از دفعاتی هستش که به دانشکده خودمون رفتم :-" ( البته دانشکده ما کلاسی توش برگزار نمیشه ، فقط اتاق استاد توش هست :-" )
ولی به طور کل ، دلیلی هم نداره بخواین توی دانشکده های دیگه رفت و آمد کنین ، یعنی چیز خاصی وجود نداره ! این لابی ریاضی هم چون مبل و صندلی و وای فای و اینا داره ما پلاسیم توش ، وگرنه مثن دانشکده میم شیمی یا عمران یا برق یا هر چی ، نمیریم الکی که ! همون بیرون تو فضای آزاد راه میریم فوقش !

پیدا کردن کلاس در دانشگاه :
هیچ اتفاقی نمیفته اگه از کسی بپرسید ! باور کنین هیچی نمیشه :-" نپرسید هم از قیافتون معلومه ترم یکی هستین ، اینقدر سختی به خودتون ندین ! خیلی شاد و خندان بپرسین آقا دانشکده ایکس کجاست مثن ؟ یا فلان کلاس کجاست ؟ هیچی نمیشه ، اصلا هیچی نمیشه ! اینقدر ملت درگیری ذهنی دارن که براشون ذره ای مهم نباشه که شما بلدین دانشگاه رو یا ترم اولین یا هر چی ! :D

من اینا رو با توجه به دانشگاه خودم گفتم ، ولی فکر کنم اکثر جاها صادق باشه مثل رزرو غذا و گرفتن برنامه و اینا از سایت و غیره ! بازم کسی فرق میکرد دانشگاهش بگه :-" منم سوالی بود در خدمتم !

* پیشنهاد مهم : حتما پیشنهاد میکنم توی همین تابستون ، برا گرفتن یه کارت بانکی ، همراه با رمز اینترنتی و غیره مراجعه کنین ، چون برا خیلی کارا لازمتون میشه و مهم ترینش شارژ حسابتون برای رزرو غذا !

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

من یه چیزی رو اینجا بگم که مختص کسانی به حساب میاد که می‌خوان بیان دانشگاه تهران؛ دلیلش هم اینه که از بقیه دانشگاه‌ها خبر ندارم در این مورد. سعی کنید به مرض وحشتناک «لابی‌نشینی» دچار نشین. این مرض رو اگر دو ترم اوّل دووم بیارین و نگیرین، بعداً به واسطه‌ی فشار درس‌ها خود به خود نسبت بهش ایمن می‌شین. از بین بیماری‌های رفت‌و‌آمد اجتماعی که بهش دچار می‌شین از بدو دانشجویی [اعم از «لابی‌نشینی»، «کافه‌نشینی» و...] هیچ‌چی بدتر از «لابی‌نشینی‌» نیست توی دانشگاه تهران. اغلب دانشکده‌ها [نه همه، ولی اغلب] لابی‌های بزرگی دارن که با تعدادی صندلی و از اون مهم‌تر پلّه، تبدیل شدن به مکان‌های ایده‌آل برای نشستن و گپ زدن، و ساعت‌ها هم اگر اونجا بشینید دور هم، کسی کاری به کارتون نداره. این ممکنه به نظر خوب بیاد، امّا چشم به هم بزنید، ترم یک به پایان می‌رسه و متوجّه می‌شین تمام ساعت مفید روز تا شب رو توی لابی گذروندید. سعی کنید تعادل برقرار کنید بین اینا که تا آخر لیسانس لابی براتون عزیز و خوب بمونه، بقیه جاهای دانشگاه رو هم دیده باشین، درس هم خونده باشین. :-یک‌رنج‌دیده.

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از احـــــــمد :

بستگی به مسافت خونه تا دانشگاه داره. . اولین باری که من ترم 1 رفتم خونه 4 روز بعد بودش :D :D

بعدش هر 2 هفته یک بار. .. گاهی 3 هفته یک بار. .
اگ رفتی تهران. . با توجه به مسافت تهران تا اسفراین لباساتو جمع نکن دگ. . خدا رو خوش نمیادش واقعا :D

راستی از اول ترم دنبال تعطیل کردن کلاسا از قربان تا غدیر .. یا تعطیل کردن هفته قبل عاشورا و تاسوعا باشین. . سرتون بی کلاه نمونه حتما تعطیل کنین. .دی

البته قربان تا غدیر همو هفته اول مهر میشه. . که هیچ. .. ولی قبل عاشورا رو حتما تعطیل کنین. .

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از امــیـــررضـــا :
از غیبت های مجازتون به نحو احسن استفاده کنید
این چه نصیحتیه؟! عاقا من ترم دوم یه جلسه مدار منطقی غایب شدم جلسه بعد که رفتم سرکلاس حس میکردم استاد داره به چینی صحبت میکنه!جلسه بعدترش رفتم سر کلاس حس کردم استاد داره به زبان قبایل مهجور آفریقایی صحبت میکنه! این شد که دیگه کلاس نرفتم گفتم خودم میخونم. چشمتون روز بد نبینه!شب امتحان پایان ترم شد!منی که همه امید و انگیزم معدل بالا ۱۷ بود به یه وضعی دچار شده بودم که میگفتم من فقط اینو پاس کنم بره گوربابای معدل و هرچی نمره ست!
کلاس درس های اختصاصی رو غیبت نکنید خلاصه.
عاقا من یه چی بگم واسه اونایی که میخوان بیان شریف:جان مادرتون سمت آسانسور ابن اس نرید!اون واسه شما نیس!با این کار فقط خودتونو مضحکه عام و خاص می کنید!

بالا