• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه یک دانشجو شویم؟!

آیا فهمیدین چجوری باید یه دانشجو بشین؟!

• رای‌دهندگان
    480

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : چگونه یک دانشجو شویم؟!

به نقل از Believe :
بچه ها اگه کسی کارت ملی نداشته باشه و دانشگاه جز مدارک لازم بخوادش چی میشه؟ :-"
هرچه زودتر واسه کارت ملی اقدام میکنی، وقتی بری دنبالش بهت یه فیش میدن اونو ببری دانشگاه قبول میکنه.
والا به شخصه همه مدارکم کامل بود اما آخر ترم از آموزش گفتن که برو کارنامه دوم دبیرستانتو بیار!منم گفتم "کارنامه دوم دبیرستانمو میخوان چیکار؟!برو بابا" روز قبل از انتخاب واحد ترم دوم رفتم تو سایت آموزش دانشگاه گفت به خاطر نقص مدارک اجازه انتخاب واحد ندارید!با عجله قبل از پایان وقت اداری رفتم مدرسه و کارنامه رو جور کردم و فکس کردم.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

نگفتین چی کار کنیم هیجانی باشه

س__ارا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سنندج
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از بره ناقلا :
نگفتین چی کار کنیم هیجانی باشه

واسه ماها که میریم یه شهر دیگه و بعد 3 ماه فضا عوض میشه خود به خود هیجان داره. ;)) :D

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

خو شما سالای پایین ترید ماهم سالای قبل خیییلی هیجان داشتیم

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از امین :
اومدم فقط یک نکته‌ای رو بگم برم.

قبل از این که من وارد دانشگاه بشم، خیلی تو فاز دبیرستان بودم و رو این تفکّر بودم که «من؟ خیلی راحت از پس درس‎‌های دانشگاه بر میام هه هه هه هه.» ؛ و خب نوعی جوزدگی بود. از من می‌شنوید، شب‌امتحانی‌بودن بد نیست، در طول ترم به فکر تفریح بودن هم بد نیست، فقط این رو فراموش نکنید که برای چه کاری اومدید و وارد چه محیطی شدید و اصلاً Main Point چی بوده! این که «من دانشگاه برم تموم» این‌طوری نیست! اگه دوس دارید بعداً تو اون حرفه‌ای که به واسطۀ تحصیلات دانشگاهیتون درش مشغول می‌شید از نظر آگاهی علمی (چه عمومی و کلی و چه جزئی و تخصصی) سری تو سرا داشته باشید به دروس اصلی رشته‌تون اهمیت بدید و اونا رو خوب یاد بگیرید. در مورد مسائل و نکاتی که ابهام شده تو ذهنتون تحقیق کنید. صرفاً پاس نکنیدشون برن!
درسته میگن دانشگاه پاسگاه س ولی به "پاس کنیم بره" عادت نکنید. همۀ اینا در کنار اون خوش‌گذرونی‌هایی که تو ذهنتون تصوّرش رو می‌کنید اگه به یه میزان تعادل نسبی برسن ، شدنی هستن. به اهمیت داشتن یا نداشتنِ حاصلِ جمعِ ضربِ نمراتِ دروستون در واحدشون تقسیم بر جمع واحدها فکر نکنید. به چیزی که در خودتون می‌بینید یقین داشته باشید. دیگه خود دانید.

و یک چیز دیگه. تو کلاس اگه سوالی براتون پیش اومد بپرسید حتماً. خجالت نکشید! :‌دی برای خودمم سخت بود، فکر می‌کردم مثلاً اگه من این سواله رو بپرسم فکر می‌کنن خنگم! در حالی که همه همون سوالو داشتن و براشون جالب بود:))) شما باید بعداً این قابلیت رو داشته باشید که توی جمع‎های بزرگ‌تر و البته مهم‌تر صحبت کنید و اگه مثلاً تو یه کلاس با یه سری دانشجو خجالت‌زده بشید خیلی بهتره تا این که بعدها تو صحبت‌هاتون جلوی جماعتی صدبرابر مهم‌تر ضایع شید! اگه هم مطلبی رو متوجّه نشدید از استادتون بخواید براتون توضیح بده و "وظیفه"ی استاده که توضیح بده. اگه آزاد می‎خونید که هنوز بدتر! دارید برای لحظه لحظۀ حضورتون تو اون کلاس لعنتی پول می‌دید.
اگه هم در مورد درسی قرار شد کنفرانسی هم ارائه بدید باز به همین منوال. دانشجوهای دیگۀ حاضر در کلاس رو اصلاً فرض کنید نیستن! به نقطۀ مقابل تون تو کلاس نگاه کنید اگه روی دیدن بچه‎ها رو ندارید :-‌" اگه هم خواستید برگه‌ای همراه خودتون ببرید یک برگه ببرید اونم متوسط و خلاصه‌شده از موضوعات اصلی محتوای کنفرانستون. هزارتا کاغذ نبرید با خودتون!

سعی کنید کلا خلاف همه ی اینایی که گفت عمل کنید. اینجور آدما زیاد محبوب نیستند.

Persian Knight

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اسفراین
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر/سخت افزار

به نقل از سینا‌ :
بعد انتظار دارن ما یاد بگیریم چگونه یک دانشجو شویم :))

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از سینا‌ :

محبوب‌بودن یا نبودن مگه به این چیزاست؟! :‌)) تازه چیکار به محبوبیت داری! راهی که خودت می‌دونی درسته برو. اصراری نیست حتماً خیلی نزدیک به ایده‌آل رفتار کرد.

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از امین :
محبوب‌بودن یا نبودن مگه به این چیزاست؟! :‌)) تازه چیکار به محبوبیت داری! راهی که خودت می‌دونی درسته برو. اصراری نیست حتماً خیلی نزدیک به ایده‌آل رفتار کرد.
دقیقا خود ِ خودشه.

هروقت اینجور آدمارو سوژه کردید بتون تبریک میگم، یک دانشجوی واقعی شدید.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از سینا‌ :
دقیقا خود ِ خودشه.

هروقت اینجور آدمارو سوژه کردید بتون تبریک میگم، یک دانشجوی واقعی شدید.
تو دانشکده ما ادمایی که همچین ادمایی رو سوژه کنن نداریم زیاد.خوشبختانه.

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از بره ناقلا :
تو دانشکده ما ادمایی که همچین ادمایی رو سوژه کنن نداریم زیاد.خوشبختانه.
باو ریسرچ و اینا درست ولی آخه ترم یک؟ :|

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

مشه کلاسو به گند کشید یا یهو استاد حذف میکنه و میندازه و این حرفا؟

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

مشه کلاسو به گند کشید یا یهو استاد حذف میکنه و میندازه و این حرفا؟
نکنید از این کارها. |: هیژده سال‌تون ه مثل‍اً.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ارغوان :
نکنید از این کارها. |: هیژده سال‌تون ه مثل‍اً.
هشتاد سالمم بشه آدم نمیشم :-<

کودک درونم خیلی چیزه

البته درحال مذاکره هستیم که یه مقدار رعایت کنه...بالاخره سنی ازمون گذشته ولی خب نتیجه ی قطعی حاصل نشده هنوز...

مذاکرات تا حدی پیشرفت داشته اما میگه که نمیشه کلاسایی مثل اندیشه سیاسی امام و امثالهم رو هم کاری بهشون نداشت

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

ببینید یه موضوع مهم تو رابطه با استاد که عده کمی بهش توجه می‌کنن ولی من خیلی خوشحال می‌شم که به شما بگم و روی رفتار شما در سال‌های پیش رو اثر بذاره.
این موضوع مهم اینه که تقریبا همیشه باید توی ذهن داشته باشید که کسی که روبروی شماست خیلی انسان محترمیه. موارد معدودی از این قضیه مستثنان. باید توجه کنید که این استاد اگر کچله، اگر یه پاچه‌ش بالاس یکیش پایینه، اگر زیرپوشش از زیر لباسش زده بیرون، اگر کمی گیج و بی حواسه، اما سال‌ها درس خونده و به هزاران نفر مثل شما درس داده. حتی اگر به شما بی احترامی کرد نباید زورو بازی دربیارید.
این مشکل بیشتر از همه برای پسرهای ترم یک و دو پیش میاد، که می‌خوان زورو بازی در بیارن سر کل‍اس و باحال به نظر برسن و اصل‍ا توجه نمی‌کنند که اون آدمی که اون جلو وایستاده چقــــــــــــــــــــــــــدر خفن‌تر از اینهاست.
اول‍ا بدونید که اون آدم هم قدرتش رو داره که یه بل‍ایی سرتون بیاره که تا آخر ترم پشیمون بشید، و هم توانش رو داره سر کل‍اس شمایی رو که می‌خواین باحال به نظر برسید جوری ضایع کنه که دیگه نتونین جمش کنید. اما حتی اگر این کارها رو هم نکنه با شما، نباید ازین بامزه‌بازیا و خوشمزه بازیای توهین آمیز دربیارین.
در این باره انقدر حرف دارم که باید کتاب بنویسم. برای همین تمومش می‌کنم و زیاد ادامه نمی‌دم دیگه. اما جدا احترام بذارید به استادها. اکثرشون خیلی مظلوم و بیچاره‌اند و جایگاهشون ده برابر چیزیه که ال‍ان دارن.

این پستِ کوروش.

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

یک نکته ای فقط :

متاسفانه بعضی پسرا فک میکنن خیلی نمک هستن و خیلی بامزه ن. . بعد سر کلاس الکی حرف میزنن و عذرمیخوام چرت و پرت میگن... 4 تا دوست از خودشون بدتر هم دارن معمولا که به چرت و پرت های این میخندن. . موقعیت هایی پیش میادش که شاید کل کلاس ساکت میشن از حرف نامربوط این ادما. ..

اکثریت قریب به اتفاق بچه ها از این ادما متنفرن. . حالا حتی اگ به روی خودشون نیارن

کلا سعی کنین باشخصیت باشین. .. شوخی میکنین بین جمع پسرانه خودتون شوخی های خرکی داشته باشین نه سر کلاسی که مختلطه و استاد داره درس میده. .

به استاد هم تیکه نندازین. . معمولا استادا خیلی خوب بلدن به موقع حالتونو بگیرن. . یکی از پسرای ترم بالاییو با خاک یکسان کرده بود یکی از استادا .. چون پسره از همین تیپ آدم هایی بودش که فک میکرده خیلی نمک و خیلی بامزه س. ..

اگ هدفتون جلب توجه هستش و حتی اگ ته دلتون دنبال توجه دخترا به خودتون هستین این شیوه فقط باعث تنفر بقیه از شما میشه. ..

شوخ باشین اما کنترل شده و به جا

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

در راستای پست زهرا:
البته نکته واضحی هست اما بازم یادآوری میکنم، برای جلب توجه یا این که نشون بدین متفاوتین تیپ های آنچنانی نزنین. جای شلوار صورتی و سبز پسته ای و بنفش تو دانشگاه نیس. تی شرت گل گلی و پیرهن چسب یا تی شرت هایی که روش طرح نامناسب داره هم همین طور.
با این کارا توجه جلب میکنید اما توجه منفی، پست سرتون به عنوان دلقک کلاس شناخته میشید. لازم هم نیس با کت شلوار و کیف سامسونت برین!
دختر خانوما هم آرایش غلیظ و موی افشون و مانتو بدن نما جاش تو دانشگاه نیس، با اینا حتی اگه توجه کسیو جلب کنیم بازم توجه مثبت نخواهد بود. احترام محیط آکادمیک رو حفظ کنید.
یادتون باشه شما قراره حداقل 4 سال با این آدما باشین و حتی بعدشم ممکنه در زمینه کاری باهاشون در ارتباط باشین، کاری نکنین که بعدا پشیمون شین.

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

این قضایای لوس بازی و بانمک بازیای مسخره واین حرفا رو دیگه فک کنم دیگه خیلی دیر که یاد گرفته باشن، از دوم سوم دبیرستان بچه ها باید یاد گرفته باشن :D

ارتباط با سال بالاییا و کسب اطلاعات درباره ی مثلا اساتید مختلف و اینجور چیزا چقدر لازمه؟
حتما باید از سال بالاییا اطلاعات کسب کرد یا خودمون میتونیم دانشجو شیم؟

کلا حضور سر کلاسا چقدر مهمه؟
اگه یهو یه جلسه غیبت کنی جبرانش راحته یا دیگه باید درس رو افتاده یا با نمره پایین حساب کرد؟
چون استاد میخواد یک یا دو یا شاید بیشتر کتاب منبع رو تو یه ترم دس بده، با هر جلسه غیبت خیلی مطالب رو از دست میدیم؟

نرمال چند واحد میگیرن هرترم؟
اگ بخوای خودکشی کنی چند واحد رو میشه با نمره ی نسبتا خوب پاس کرد؟

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از Ar$ham :
ارتباط با سال بالاییا و کسب اطلاعات درباره ی مثلا اساتید مختلف و اینجور چیزا چقدر لازمه؟
حتما باید از سال بالاییا اطلاعات کسب کرد یا خودمون میتونیم دانشجو شیم؟

کلا حضور سر کلاسا چقدر مهمه؟
اگه یهو یه جلسه غیبت کنی جبرانش راحته یا دیگه باید درس رو افتاده یا با نمره پایین حساب کرد؟
چون استاد میخواد یک یا دو یا شاید بیشتر کتاب منبع رو تو یه ترم دس بده، با هر جلسه غیبت خیلی مطالب رو از دست میدیم؟

نرمال چند واحد میگیرن هرترم؟
اگ بخوای خودکشی کنی چند واحد رو میشه با نمره ی نسبتا خوب پاس کرد؟
سعی کنید با سال بالایی‌هاتون دوست باشین حتما، و باهاشون ارتباط برقرار کنید. ازشون هم خیلی میتونید کمک بگیرین. ولی ترجیحا به حرفشون در مورد استادا اهمیت ندین! :‌))) چون اصولا برعکس درمیاد؛ یعنی یه سری استادا سینوسی عمل میکنن! :‌)) و این که در مورد نحوه درس خوندن به حرف سال بالایی ای گوش بدین که شبیه خودتون باشه!
غیبت هم بکنین بعدش میتونین متوجه بشین. ولی ترجیحا سعی کنید کلاس نپیچونید. چون واقعا تاثیر سر کلاس بودن و شب امتحانی خوندن رو من به وضوح دیدم تو دو ترم پشت سر هم. البته بعضی کلاسا کلا برای پیچوندنه. :‌)) اونا بحثشون جداست. :‌)) ولی خب کلا سعی کنید استفاده کنید تا جایی که میتونید.
ترم اول که خودشون واحد میدن، ولی نرمالش 18 واحده!
خودکشی هم نمیخواد، با معمولی درس خوندن میشه نتیجه گرفت!

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از Ar$ham :
این قضایای لوس بازی و بانمک بازیای مسخره واین حرفا رو دیگه فک کنم دیگه خیلی دیر که یاد گرفته باشن، از دوم سوم دبیرستان بچه ها باید یاد گرفته باشن :D
_______
اگ یاد میگرفتن که ما تو دانشگاه شاهد این رفتارها لوس و بچگانه و سبک نبودیم

بالا