• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کلاه پهلوی

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : کلاه پهلوی

لوکیشن هیچ چیز خاصی نیست، تکنیک خاصی شما تو لوکیشن میبینی؟ :-?

یه چیزی که در مورد کلاه پهلوی واقعا مسخره‌ست اینه که انگار دارن از زن‌های فیلم به عنوان عنصر جذاب کننده‌ی فیلم استفاده میکنن. :|
یه فیلمی هست مثل «یوسف پیامبر» که خب برای نشون دادن زن‌های مصری، اون همه گریم خاص لازمه. ولی من واقعا فاز اینا رو نمیفهمم.
آدم حس میکنه کل بودجه رو گذاشتن برای لباس خریدن واسه بازیگراُ آرایششونُ اینها.
(هی میخواستم نگما، نشد!)

aysan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مرکز تیزهوشان امام رضا لاهیجان
شهر
لاهیجان

آخه چه خبره 20ساله دارن یه فیلم بدرد نخور رودارن می سازن

وریتی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 3
شهر
طهرآن

بد نیست یک سری به سایت اصلی این فیلم بزنید مطمئنا تمام سوالاتتون و ایراداتی که می گیرید بر طرف می شه در ضمن 20 سال هم فیلم رو نساختن :-w

http://www.kolahpahlavi.tv

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از منتظر؟! :
فیلم واقعا از هر نظر ضعیف عمل کرده

این

و

این

آقای معتضد در"کلاه پهلوی" شخصیت‌هایی از دوران پهلوی به نمایش گذاشته شده‌اند که به نظر انسان‌های منطقی و دلسوز ایران هستند! آیا واقعا اینگونه است؟

نه، واقعا اینگونه نیست. تمام کسانی که در دستگاه پهلوی بودند در خدمت مستعمران بودند. این‌هایی که نشان داده می‌شود افرادی شیک‌پوش و مرفه گرد هم می‌آیند و حرف‌های خوب خوب می‌زنند واقعا اجحاف در حق مردم ستمدیده ایران است.

واقعا این مورد خیلی خنده داره , فیلم همچین چیزی رو القا نکرده , خود معتضد ادعا میکنه دلسوزه ولی همه اینو میدونن که شعاره , و حرف این آقایی که اینو زده خیلی مسخره س ...

زن‌ها و مادران این مرز و بوم جرات نداشتند از خانه بیرون بیایند چون غیرت مرد ایرانی اجازه نمی‌داد که چادر از سر زنش بیفتد. کجای"کلاه پهلوی" دیده می‌شود.

ایشون که دارن نقد میکنن فیلم رو , نمیدونن فیلم یکی از روستاهای کوچک رو به نمایش گذشته و همچین موردی رو نشون داده ولی مسلما تو یه روستای کوچیک تعداد این افراد زیاد نیست , یعنی این آقا کل کشور رو در نظر گرفتن در صورتی که فیلم بخش خیلی کوچیکی از کشور رو نشون داده ...

درسته شاید محتوای قوی تاریخی نداشته باشه ولی منی که هیچ علاقه ای به تاریخ و فیلم های تاریخی ندارم رو جذب کرده و بعضی موارد رو خیلی خوب نشون داده , حتی اگر ناقص بوده باشه ...
به نظرم فضا سازی فیلم هم خیلی خوب بوده !
به نقل از مازیمون :
خیلی مستقیم توش از روش حکومت انتقاد کردن
یعنی می خوام بدونم اگه مردم این همه فهمیده بودن و خوبو اینا الان چرا اینطوری هست وعض ؟
در یه کلام اخه خانومی که نمی خوای روبندتو بر داری نمی خوای چادرتو برداری اخه به دیگرون چی کار داری دوست داری چادر سرت باشه سر کن و به کاره دیگرون هم کاری نداشته باش.
اقایی که نمی تونی چشتو درویش کنی اشکال از شماست نه از خانومی که لباسه مناسب ولی با فرهنگی دیگه پوشیده.

می دونید دقیقا در اون دوران اینطور که نشون میدن مردم رو در حد جلبک در نظر می گرفتن.
شما از کشور خودت حرف نزن که مردم گمره نشن
خوب این حق مردمه که از جاهایه دیگه بدونن و خودشون تصمیم بگیرن

اخه اسب سواری چه ایرادی داره ؟ هان ؟ بابا خب اسب سواری مثله دوچرخه سواری یه امر طبیعی هست و هر کسی حقه انجامشو داره. و فک نکنم یه جـنس‍‌‍یت ربطی داشته باشه

بنیاد بانوان هم وجود داره مخالفی عضوش نشو. اقا باید به مردم اجازه ی تصمیم گیری داد.

و اون خانومه انگلیسیه هم اصن ناجور ایرانی به نظر میرسه. یعنی مثله یه ایرانی که انگلیسی یاد گرفته نه مثله یه انگلیسی که ایرانی یاد گرفته باشه.

:-w

اینکه خودشون تصمیم بگیرن با اینکه بهشون زور بشه خیلی فرق میکنه !
میگی سرش تو کار خودش باشه میخواد هر جور باشه به بقیه کاری نداشته باشه درست ولی زمانی که موضوع به زور میکشه قضیه فرق میکنه !

به نقل از e :
مثلا مریلا زارعی یا شریفی نیا(نمیدونم اسم نقشاشون رو) وقتی میخوان درباره حجاب و چیزای مشابه اظهارنظر کنن دیالوگاشون خیلی مصنوعی و ساختگیه؛انگار همش دارن شعار میدن!
اینجوری حرفشون هرچقدر هم که درست باشه تاثیر لازمو رو بیننده نمیذاره [-(
شاید خیلی مصنوعی باشه ولی شعار نیست و واقعا همچین آدمایی تو ایران وجود داشته ن ,
ولی حرفایی که میزنن خیلی حرفای خوبین...

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

قسمت پیش خیلی دلم بحال عالیه سوخت مردا خیلییییییییییییییییییییییییییی بدن بعضیاشون :-& :-&

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه
It,هوش مصنوعی,شایدم فلسفه,

من واقعا این سریال رو دوست دارم چون با واقعیت ها آشنا میشیم....اصلا هم این حرف رو قبول ندارم که یک طرفه قضاوت شده دربارش....به نظر من سریال قوی ای هست........... :-$دانستن واقعیت همیشه چشم و گوش آدم رو باز میکنه h-:

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از adeleh :
من واقعا این سریال رو دوست دارم چون با واقعیت ها آشنا میشیم....اصلا هم این حرف رو قبول ندارم که یک طرفه قضاوت شده دربارش....به نظر من سریال قوی ای هست........... :-$دانستن واقعیت همیشه چشم و گوش آدم رو باز میکنه h-:

ببین واقعیت خیلی نیست! خب بذار اینجوری بگم! مستند رضا شاه رو نگاه کن! کلاه پهلوی رو هم نگاه کن! بعد ازشون میانگین بگیر میرسی به چیزی نزدیک تر به واقعیت!

افراطو تفریط!

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه
It,هوش مصنوعی,شایدم فلسفه,

به نقل از مازیمون :
ببین واقعیت خیلی نیست! خب بذار اینجوری بگم! مستند رضا شاه رو نگاه کن! کلاه پهلوی رو هم نگاه کن! بعد ازشون میانگین بگیر میرسی به چیزی نزدیک تر به واقعیت!

افراطو تفریط!
چه چیزای فیلم واقعی نبود میشه باز تر توضیح بدی؟؟؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

چه چیزای فیلم واقعی نبود میشه باز تر توضیح بدی؟؟؟

اره خب ببین، من فقط چند موردشو میگم :‌
۱. مردمو کاملن مخالف کشف حجاب نشون داره، در حالی که همین مردم زمان محمد رضا شاه بدون روسری و با لباس حتا بعضن غربی تو جامعه حضور داشتن! از بابا بزرگ یا حتا بابات می تونی صحت این موضوع رو بپرسی مخصوصا اگه تو تهران بوده باشن!

۲. همین اخوند ها و لباس دارانه گرامی که میبینی! وقتی رضاشاه مردم رو تشویق می کرد که دخترانشون رو به مدرسه بفرستن، کلی مخالفت کردن و گفتن درس خوندن دختر ها باعث فحشا میشه!!! نبین این میرزا رضا چطور قربون صدقه دخترش میره! توقع نداری که تو فیلم از روحانیون تصویر بدی برا مردم بسازن ؟‌

۳. رضا شاه خیلی اقداماتش باعث شد که مردم زندگی راحت تری داشته باشن! ولی این رو تو فیلم به عنوان فرمان بری از انگلیس نشون دادن!‌خب ببین رضا شاه راه هارو افزایش داد! در مورد ساختو ساز هاش و اینا که شک نداری‌؟ یا اینا هم به نظرت برایه غرب بوده ؟‌

۴. اگه رضا شاه مطیع انگلستان بود انگستان هیچ وقت برش نمی داشت و جاش پسرشو بذاره که بیشتر مخالفشون بود!!!

۵. همون روحانیونی که دامادشون رو سره فرستادن به سربازی می ترسونن و سعی می کنن نره! همون ادم هایی هستن که امروز به زور پسر هایه مردمو به سربازی می فرستن! اگه خدمت به کشور واجبه! و جهاد داخلی محسوب میشه! خب دیگه اینکه حالا رضا شاه بگه یا خمینی یا خامنه ای تو اصلش تفاوتی ایجاد نمی کنه!

۶. دیدی به عنوان شهردار کیو به سامان فرستادن ؟‌ تحصیلاتشو با شهردار تهران می تونی مقایسه کنی!!!

۷. گفت که دولت برایه ساختن کارخونه سرمایه نداده! بد نیست بدونی که بیشترین تعداد کارخونه ها و صنایع داخلی در زمان رضا شاه و بعد محمد رضا شاه رشد کردن! و خب ما صادرات خوردو هم داشتیم!!!! ولی الان چی ؟‌ به نظرت کدوم راست می گن ؟‌

ببین بد نیست یه زمانی اون جوی که تو کشورمون هست و ول کنیم و جدا از اون به گذشته و اتفاقاتش فکر کنیم!

این همه تو ایران از جشن هایه ۲۵۰۰ ساله بد گفتن! اره هزینش زیاد بود! ولی باعث شد ایرانیها بتونن راحت به تمام اروپا سفر کنن! باعث شد کلی سرمایه گذار رویه کارخونه ها و صنایع ایرانی سرمایه گذاری کنن! فروش فرش هایه ایرانی رو کلی افزایش داد! ایران از یه کشور عقب افتاده در نگاه دنیا به یه کشور متمدن(به معنی مدنیت دار) تبدیل شد!

اره محمد رضا و رضا شاه خیلی اشتباهاته زیادی کردن! وضیعت ازادی مطبوعات اوله دوره محمد رضا با دوره ی خفقان سیاسی ۵۵-۵۶ قابل مقایسه نیست! قبول ولی هیچ ازادیه دیگه ای رو دریغ نکردن! عوض شدن حکومت به دلیلی دینی شدنش نبود! به دلیل این بود که مردم ازادی کلام و قلم می خواستن! که به دست نیاوردن!

و این رو هم بدونی بد نیست که خیلی از کسایی که برایه انقلاب شدن تلاش کردن! اصلن دلشون حکومت اسلامی نمی خواست صرفا دنباله جمهوری بودن!

گاهی بد نیست یه کتاب هایی مثل پرسپولیس که کمی مخالف جو هایی هست که تو کشورمون الان وجود داره رو هم بخونیم! و خیلی کتاب هایه دیگه!

حتا به کتاب هایی که خود محمد رضا نوشته هم یه سری بزن! ببین لزومی نداره همش واقعیت باشن ولی حداقل می تونی با طرز فکرش اشنا بشی! ادبیاتش بد نیست!

m.f.a

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرمان
دانشگاه
ایشالا شریف یا تهران

خب برای اینکه نشون بدن اون زمان بی حجابی بوده لازم نیست توی این فیلم لباس های خیلی تنگی به تن بازیگران فیلم باشه

یامثلا گوش بازیگر زن که ایرانی هستش معلوم بشه

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

یه سوال انحرافی وسط بحث :D الان از کلاه پهلوی چند قسمتشو داده :-/ کلا چند قسمته :-?

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

فیلم قشنگیه من یه چند قسمتیشو دیدم

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
باسخ : كلاه بهلوي

خب من قسمت ها مختلف اخير اين سريال رو دنبال كردم .
بايد بكم در قسمت هاي اخير سير داستان، بازي ها و در هم بيجيدكي هاي داستان خيلي بهتر و جذاب تر شده .(البته اكر اون حاج آقاي شهر سامان و شخصيت ساختكي و داستان هاي لوس و تزريق شده ي حول خودش و اطرافيانش رو در نظر نكيريم)
از وقتي داستان وارد تهران شده من بيشتر ازش خوشم اومده و حوادث بهتر و جذاب ترن، البته بايد در نظر كرفت در هر حال كار بر حجم و بزرك و بر هزينه و زحمت بوده.
در باب موضوعات تاريخي; من اين فيلم رو برا آشنايي و اطلاع از تاريخ نكاه نميكنم و معتقدم ايراد هم زياد بهش وارد نيس بدليل اينكه مستند كه نيست و خب طبق اون جهتكيري كه خودشون دارن (و البته باهش موافق نيستم و برسيش يه بحث ديكس) سعي كردن يه ديد ارائه و داستان ارائه كنن.

Fazel_rahmani

کاربر فعال

من توجه چندانی به حجاب افراد نکردم . اما متوجه نکاتی شدم که قطعا بسیاری از شما هم متوجه شده اید . در این فیلم به صورت بسیار دقیق و نکته سنج نفوذ جوامع مخفی و فراماسونری را در دوره پهلوی نشون داده . برای مثال میدان جدید شهر سامان یک ابلیسک ( obelisk ) و کف خانه سیمسون ( فکر کنم همینطور باشه ) و فرمانداری سامان و دیگر مکان های وابسته به انگلیسی و آمریکایی ها دارای کف شطرنجی است . اگر به یکی از قسمت های اخیر نیز توجه کرده باشید . کریم در هنگام عروسی اش ( فکر کنم با بلانش ) ، با یکی از مقامات خارجی به حالت فراماسون ها دست داد . از نظر من فیلم بسیار عالی است ...

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

جمعه‌ی پیش کلاه پهلوی با همه‌ی سروصداهاش تموم شد. نظرتون راجع بهش چی بود؟ فیلم قصد رسوندن پیام خاصی رو داشت؟ تونست اون رو خوب انتقال بده؟ اصلاً ارزش ساخت رو داشت؟

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نظر من که اصلا ارزش ساخت نداشت،بازیگراش تو خیلی صحنه ها مصنوعی بازی میکردن، و فیلم رو خیلی پیچونده بودن و کل فیلم روی بازی امین حیایی و فرماندار، اقای باستانی- اسمشو یادم نیس-میچرخید، راسش من به عنوان کسی که اون زمانا نبودم چیزی ندیدم هیچی از فیلم نفهمیدم، باید مامان بابام میگفتن اره مثلا اینجوری بوده اونجوری بوده، فیلمش واضح نبود، به نظرم فقط یه داستان سرهم کردن بهتر بود با اشخاص واقعی این کارو میکردن

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

اصن انگار نه انگار وسط جنگ جهانی دوم، ایران قحطی شده بود!!! همه اتوکرده، خیلی شیک داشتن تو خیابونا می چرخیدن!

آخرش هم انگار بمب اتمی خورد، همه چی یه دفعه تموم شد!

بالا