• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دوستی های اینترنتی

با دوستی های اینترنتی موافقین؟

• موافقم

رای‌ها: 94 18.8%
  • مخالفم

رای‌ها: 92 18.4%
  • بستگی به نوع دوستی داره

رای‌ها: 313 62.7%

• رای‌دهندگان
    499

mehrdad74

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
helli 4
شهر
tehran
پاسخ : دوستی های اینترنتی

همه چیز بستگی ب جنبه خود آدم داره!
اکه کسی فک می کنه میتونه تو نت از کسی خوشش بیادو طرفو اصلا ندیده باشه بهتره خودشو ازین چیزا دور نگه داره! :-w

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی
دوستی های اینترنتی

به نظر من اگه افراد به چشم انسان نگاه كنن چون تو مخ ما كردن كه انسان ها دو گونه اند زن و مرد يا دختر وپسر اگه ديد جنسيتي باشه برا پسر ها و دختر حس بازي كردن و سر كار گذاشتن همديگه رو پيدا ميكنه و اين بده در صورتي كه اگه به كلمه واحد انسان برسيم نه دختر وپسر چت ها نگاه ضروري پيدا ميكنه يا براي صرفا صحبت كردن و ايجاد ارتباط استفاده ميشه كه اين تو كل دنيا امري عاديه

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

اگه این دوستی ها به جاهای بد نکشه.ینی از موضوع اصلی منحرف نشه. و مرز ها رو رعایت کنن .اصن بد نیست.
+یه پیشنهاد :)
میتونیم یه تاپیک در مورد فرهنگسازی برای چنین دوستی هایی درست کنیم.
.
.
.
پ.ن البته اگه راستشو بخواید .هیچ جا بجه هایی به خوبیه .شما ها رو نداره.
اگه جای دیگه ای دوست شید.به احتمال ۷۵٪ به ... کشیده میشید.
ولی تو سمپادیا. خیلی اوضاع بهتره.چون بچه ها از لحاظ فکری رشد کردن .که این عالیه (;

Vip

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
بزارحالادیپلمموبگیرم

عاغابه جانه خودم اگه ملت جنبه(فرهنگ)داشته باشن هیچم بد نیس [-(
ولی خب توصیم به کسایی که اهلش نیستن زیاد!!!اینکه نریدطرفش
ندارن دیگه(جنبه)

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

هم خوبه (یک کم) و هم افتــــــــــــــــــضاح
خوب وقتیه که هر دوطرف جنبه اشته باشن و یک سری چیزارو رعایت کنن و افتضاح چون ادم و از درس و زندگی میندازه و ادم و ی جورایی از دنیای واقعیش دور میکنه به نظرم :D :D

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

خـب توی هر دوستی ـی باید یه حدو مرزی رعـایت شه .
همه ی دوستیای مجـازی بد نیست خـب ، امـا حتی اگـه خیلی ـم اون دوستی زیاد باشه ، نبــاید اعتمـاد کنی به طرف ..
چون توی نت هیچ کس "واقعا" خودش نیس .. اگه ـم طرف صادق باشه و اینا ، اونی هست ک "دوست داره باشه" ..
مثلا خیلی از دوستای من ، توی مدرسه خیـــلی فرق دارن با توی چـت !
ولی اگـه دوستتو از قبل میشناسی و توی فضـای مجـازی ـم باش ارتباط داری ، مسئله جداس !

× همین ک عکس العمل و حرکـات ِ طرف رو نمیبینی توی دوستیای مجـازی ، میتونه خیلی از برداشت ـارو اشتباه کنه .. خیلی مشکل سازه این ! ; )

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نظر من اگه دوستی با جنس مخالف باشه کاری بس بیهودس چون آخرش کار میکشه به ناکجا آباد ... ولی خو اگه جنبت بالا باشه واسه سرکار گذاشتن خیلی فاز میده ... در کل واسه سرگرمی چیز خوبیه ..

mahtab 07

کاربر جدید
مدال المپیاد
رياضي

به نظر من خوبه . نه اون تو رو ميشناسه و نه تو اونو در نتيجه ميتوني چيزايي رو بهش بگي كه به بقيه نميتوني بگي و راحت و بدون اينكه از حرف و حديث هاي بعدش بترسي باهاش درددل كني. :|البته خوب در هر کاری یه سری خط قرمز هست که باید رعایت بشه و هر چیزیم یه حد تعادل داره

• لایک
امتیازات: vox

Freemason

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT یا الکترونیک

بستگی به نوع دوستی داره:
1. بعضی از دوستی ها خوبن و حتی ممکنه طرفین ازدواج هم کنن (حالا در مورد دختر و پسر). مثال واسه این کسایی که ترم High 1 کانونو خوندن می دونن.

2. بعضی از این دوستی ها هم قصد مخرب و سوء استفاده داره، مثل کار بسیاری از هکرها و کار اونایی که سوءاستفاده های جنسی می کنن و پول می خوان.

ولی آدم وقتی یکم می شینه فکر میکنه، میبینه تو این عصر از زندگی دوستی حقیقی بهتره تا دوستی مجازی. (البته کاملاً نظر شخصیه و اون یکی نظر ها هم قابل تحسینه.) :D

Y@S@M@N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیگه سمپادی نیستم
شهر
کاشان

به نظر من اگه همین طوری و بی هیچ هدف خاصی باشه و فقط حرف زدن راجع به چیزای روزمره و این چیزا باشه نه خوبه نه بد
خیلی بی مزس چون هیچ هدفی نداره

ولی اگه .....
بدترین چیزیه که تو عمرم .....

نمی دونم....

fa fa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

مشکل اینجاس ک نمیشه حدو مرز نگه داش!یه جمله ی کلیشه ای و کاملا بی خود!از نظر من!

هر کی میگه میتونم بلوف تر از خودش باز خودش!شاید یه مدتی بشه اما بعدش نچ!

آدمی ک معلوم نیس کی هستو حرفاش چقد راسته برا دوستی خوب نی قطعا!

اینایی ک میشناسیم از نزدیکو و....چ گلی ب سرمون زدن ک مجازیاشن بخوان بزنن!

گول نزنیم خودمونو :)

Golenazzz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

من احساس میکنم دوست واقعی ندارم (منظور دوست صمیمی ه)! :-? این "اینترنتی ها" هم دوست دارم چون حداقل آدم میتونه راحت باشون حرف بزنه! :-< اما بعد یه مدت کوتاهی (فقط کافیه یکدوم به هر دلیلی آن نشه) این دوستیا هم تموم میشه! :)
فک کنم اگه همینجوری اینترنتی بمونه و باعث وابستگی نشه اشکال نداره! اما خب مسلما دوستای واقعی ارزشمندترن (به شرطی که واقعا دوست باشن 8->)
واسه من که اینجوری بوده!
(و این بود داستان زندگیه من :D)

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

هروسیله ای هر جایی رو میشه ازش استفاده خوب و مثبت کرد یانه کاملا برعکس میشه ازش استفاده غلط کرد مثل خیلی از فضاهای چت روم های ما که افتضاحن و آدم نمیتونه بره طرفشون :| ولی خب خیلی وقتا میشه شما یه آدمی رو نمیشناسی و نمیدونی کیه ولی میدونی که آدم مورد اطمینانیه یا اینکه حداقل اون پشت خودشه :D اونجوری تا یه حد معقولی ب نظرم خیلی خوبه و باعث میشه آدم خیلی از حرفایی که شاید نمیتونه به دوستای خودش رودررو بگه رو بتونه به دوستای مجازی اش بگه

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

تو دوستی های اینترنتی هر کسی هر جوری دلش بخواد خودشو اونجوری نشون میده... معلوم نیس پیره جوونه..

paramore

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيــرـــــتان فرزانــگان يـــك
شهر
تهران

به نظر من مردم به دروغ گفتن، به خصوص تو دنياى مجازى، عادت كردن.
شايد براى اين كه فكر ميكنن خودشون به اندازه ى كافى خوب نيستن و تو محيط مجازى كه معمولاً فهميدن اينكه كسى دروغ ميگه يا نه سخت تره، ترجيح ميدن دروغ بگن و دوست پيدا كنن تا اينكه خودشون باشن و به خاطر جلب توجه دروغ نگن.
ما كه نميتونيم مطمئن بشيم طرف داره راست ميگه يا نه، پس بهتره هميشه يه حدى رو نگه داريم و به هر كسى اعتماد نكنيم.
حالا ميخواد دوست اينترنتى باشه يا نه.

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از چشـــــــــــــــــــــمک :
تو دوستی های اینترنتی هر کسی هر جوری دلش بخواد خودشو اونجوری نشون میده... معلوم نیس پیره جوونه..
تو اگه یه جایی باشی که مقداری با فکر طرف آشنا بشی میتونی بعد یه مدت بفهمی پیره یا جوون( البته بعضی موقها هم نمیشه تشخیص داد !)
نمیشه گفت ب قطعیت دوستی اینترنتی اینجوریه !

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

دوستی اینترنتی یااز همه ی انواع و اقسامش غلطه ....
وقتی ادم توی این دوستی ها ذهنش و قلبش و حتی تمام کارای روزانش درگیر میشه غلط بودنش به وضوح روشنه ....
یه سوالی که برام هس اینه که واقعن اونایی که ازین جنین دوستی هایی دارن چطوری میتونن از شریک ایندشون انتظار اعتماد و پایبندی داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ســایــنـا :
یه سوالی که برام هس اینه که واقعن اونایی که ازین جنین دوستی هایی دارن چطوری میتونن از شریک ایندشون انتظار اعتماد و پایبندی داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نه تنها دوستي اينترنتي بلكه يك نفر هر نوعي از ارتباط ُ كه تجربه كنه ، بعد از ازدواج موظفه پايبند باشه .
اين كه من نوعي يك دوست اينترنتي دارم چه ربطي داره به پايبندي شريك اينده م ؟

• لایک
امتیازات: h.f

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

به نقل از Eliza-M :
نه تنها دوستي اينترنتي بلكه يك نفر هر نوعي از ارتباط ُ كه تجربه كنه ، بعد از ازدواج موظفه پايبند باشه .
اين كه من نوعي يك دوست اينترنتي دارم چه ربطي داره به پايبندي شريك اينده م ؟
ربطش اینه که درتمام عمرت به جز همسرت کس دیگه ای رو هم دوست داشتی تازه وقتی قبلا دوست میشیم دیگه بودن با همسر میشه یه عامل طبیعی ودیگه هیچ اشتیاقی برای بهتر کردن زندگیت نداری ... بعد زندگی سرد میشه پس غلطه
شاید الان خیلیا قبول نکنن اما بعدا به این نتیجه خاهند رسید

sana Golaby

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1

به نقل از .:$_$:. :
1.نظر شما درمورد این رابطه ها گفت و گو ها چیه؟
2.این دوستی هایی که تو فضای مجازی صورت میگیره(منظورم فقط دوستی های عادی هست و فکرتون به روابط و دوستی های عاطفی کشیده نشه) چه مزایا و معایبی داره؟.....اصلا خوب هستند یا نه....
3.بعد یکی هم اینکه من به شخصه افرادی رو دیدم چند سالیه با هم چت میکنند بدون اینکه همدیگرو بشناسن (البته منظورم خصوصیات نبود) و تاثیراتی هم رو هم داشتن.... یا بعضی ها هم شده ازدواج کردن و .....
میخوام بدونم نظرتون در این باره چی هست؟....آیا این دوستی ها از دوستی های دنیای حقیقی میتونه بهتر باشه یا نه؟
4.خوشحال میشم در این باره نظرتون رو بدونم...فقط اگه تجربه ای از دوست و اشنا هم بود بگین فکر کنم بهتر و قابل درک تر باشه :)
1.اين روابط و گفتوگو ها باعث ميشه آدم تجربه اش بيشتر بشه با خصوصيات مختلف آدم ها آشنا بشه
2.بنظر من اگه رابطه عميق و عاطفي نباشه به دلايلي كه تو قسمت اول گفتم خيلي هم مفيده اما اگه عاطفي باشه خيلي بده چون تو فضاي مجازي آدما ميتونن خلاف اونچه كه هستن وانمود كنن
3.واسه ازدواج هم بنظرم منطقي نيس چون واقعا فضاي مجازي غيرقابل اعتماده چون دروغ گفتن و وانمود كردن تو فضاي مجازي كار خيلي آسونيه شايد دوطرف حس كنن كه خيلي خوب با هم آشنا شدن اما در واقع چيز زيادي از خصوصيات واقعي هم نميدونن و فكر نكنم در اين موارد ازدواج منطقي باشه

در كل من با روابط مجازي به شدت موافقم و اون رو لازم ميدونم و در مقابل با دوستي هاي اينترنتي به شدت مخالفم

بالا