• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوال عجیب!

دخترشاه پریون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
سوال:
برای هرعددطبیعیpبه دنبال پاسخ های طبیعی (x,y)معادله یک پی ام=یک ایکسم+یک وای ام
که در آن ( x,y)و(y,x)دوپاسخ متمایز هستند. نشان دهید اگرpعددی اول باشد انگاه دقیقا3پاسخ موجود است.درغیراین صورت تحقیق کنید که بیش از سه پاسخ وجود دارد.
من نمیفهم این سوال یعنی چی؟؟؟

پاسخ : سوال عجیب!

سلام ..
یه معادله دیوفانتیه !!
به روش تجزیه حلش کنید !
نتونستید بگید راه حل بزارم !

لطفا بیشتر توضیح بدین
در مورد این معادله چیزی نمیدونم
اولین باره همچین چیزیو میخوام حل کنم!
ممنون

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%84%D9%87_%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D9%84%D9%87
اینو بخونید فهمیدید بگید تا حل کنم !

خاله سوسکه آخه اون اقاهه که قراره این سوالو بده با توجه به اطلاعاتی که داریم اینو داده اون که به ما معادله ی سیاله یاد نداده!!!!!!!!! :-?? :-?? :-w

تو که میخوای المپیاد شرکت کنی باید کثاب معادلات سیاله رو خونده باشی ، الآن هم سن های من خوندنش : علیرضا هرگاهی

به نقل از alireza khani :
تو که میخوای المپیاد شرکت کنی باید کثاب معادلات سیاله رو خونده باشی ، الآن هم سن های من خوندنش : علیرضا هرگاهی
نیازی به خوندن این کتاب ها نیست!اگه همه چی که مورد نیاز بود رو کسی خوند،،بره کتاب معادلات دیوفانتی تیتو ،ترجمه ی آقای شریفی رو بخونه،خوبه!

بابا باشه ممنون انقدرجروبحث نکنید
حالا که اینطوره میرم یقه استادمونو میچسبم!

نویسنده اش یادم نمیاد معادلات سیاله ولی بخونی بد نیست تا اونی که تو میگی حامد ، نخوندمش ولی معادلات سیاله رو یه زره اش رو خوندم تا جایی که باید دونسته هامو کامل کرد. ولی هنوز از معادلات چند مجهولی کم میدونم شاید هم برای المپیاد زیادم باشه :-?

معادلات سیاله ی به صورت حرفه ای یعنی اینکه بری مثلا یه کتاب 150 200 صفحه ای رو براش بخونی نیاز نیست !اول چیزهای مهم ،وقت شد اینا رو هم بخون

Back
بالا