• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظرتون درباره ی پلیس؟!

• شروع کننده موضوع

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
می خواستم ببینم نظرتو درباره ی پلیس چیه؟ ما وقتی فیلم های خارجی را می بینیم یک تصور مرد میان سال مهربان و زحمت کش که همیشه ارامش بخشه از پلیس در ذهنمون شکل می گیره(البته ناگفته نمامد با دیدن فیلم های داخلی هم این تصویر در ذهن ما شکل می گیره بالاخره سینما کارش بزرگ نماییه دیگه) اما در واقعیت با اجرای بعضی طرح ها مردم عادی که در زندگیشون خلافی همخ مرتکب نشدن از پلیس مس ترسن
مثلا خود من!
شاید دلیلش دخالت بی جای نیروی انتظامی در همه طرح ها خاصه طرح های فرهنگی باشه
نمی دونم شاید حق با اونا باشه

phoenix777

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
پاسخ : نظرتون درباره ی پلیس؟!

تصوری ک در من از پلیس با توجه ب فیلمای خارجی بوجود میاد اصا اینطوری نیس!!!
مثلا تو dark knight دو تا پلیس خیانت میکنن و هاروی دنت و راچل رو ب ژوکر میدن، یا تو The Departed هم پلیسی هس ک کلا هدفش از پلیس شدن کمک ب تبهکاراس!!! یا تو22 bullets رئیس پلیس ی ادمِ تقریبا بی ارزس ک افتخار کارمندشو ب اسم خودش ثبت میکنه یا مثلا 21 jump street دو تا پلیس جوون و فانن!!!! تو بعضی فیلم ها هم موضوع پلیسای فاسدن!!!
تصورِ من از پلیس اصا ی میانسال مهربون نیس!!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

نیروی انتظامی حق دخالت در فرهنگ رو نداره ... این قبول

اما من به شخصه هیچوقت از پلیس نمیترسم. واقعا هم پلیس همیشه امنیت رو به همراه داره. برای مثال زمستون همین امسال تو زنجان انقدر برف بارید همه جاده ها بسته شدن و انقدر وضعیت هوا بد بود که از خونه نمیتونستیم بریم بیرون ... کی رفت کسایی رو که تو جاده ها بودن نجات داد و بهشون توی مسجد ستاد پلیس اسکان داد ؟

اینا همش امنیت رو داره

he3am

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد

پلیس مخصوصا تو ایران بنظر من فقط یجور مترسکه،که اینور اونور گشت میزنه زورشم فقط به دختر پسرای جوون ک توعمرشون پاسگاه نرفتن میرسه،چندوقت پیش داداش یکی از آشناهامونو(اسمش محمد بود) گروگان گرفتن،سه نفر و مسلحم بودن،ملت زنگ زدن پلیس پلیسام اومدن مث مردم عادی وایسادن به نگاه کردن،هرچی این محمده میگفت خب یکاری بکنین اینا همینجور وایساده بودن،آخر سرم که سه تاشون دررفتن فقط همین مادر مرده رفت دنبالشون ک تیر خورد اونجا بود ک یکی از پلیسا غیرت کرد و یه تیر زد تو پای طرف فقطم همون یه نفرو گرفتن،از بعدش خبر ندارم ولی میدونم ک دوتا بچه ی محمد یتیم شدن.البته پلیسام حق داشتن، فکرشو بکن با این چندرغاز حقوقی که اینا میگیرن کدومشون حاضرن جونشونو به خطر بندازن؟ دوره شهادت و گنگستر بازی و تیر و تیر اندازی گذشت،یارو مگه چه توهینی به پلیسه بکنه ک پلیسه از رو عصبانیت دنبالش کنه بگیرش،خونمونو دزد زده میگه اگه دزدی پیدا شد اعتراف کرد که خونه شمارم زده خبرتون میکنیم، من به فیلم کار ندارم و چون تو هفته حداقل یکی دوبار کارم به پلیس میفته پلیسای ایرانو خوب میشناسم،پلیسای ایران به حدی فاسدن ک اگه یه روز رشوه نگیرن انگار نماز صبحشون نخوندن،این پلیسایی هم ک تو درگیریا شهید میشن اگه دقت کنین همشون تازه کارو جوونن.

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نظر من پلیسا خودشون یه جورایی آمار خلافا رو دارن...
ما یکی از فامیلامون ماشینشو دزدیده بودن رفته بود کلانتری محلشون شکایت کرده طرف گفته مزد کار ما چی می شه اینم فهمیده و گفته یعنی چی آقا و از این جور حرفا...
یه ماه می گذره هیچ خبری نمی شه اینم دوباره می ره کلانتری و پلیسه هم همون حرفا رو می زنه اینم ناچار قبول می کنه که 500 تومن به طرف بده.پلیسه هم می گه فردا ماشینت جلو در خونته تو هم می یای شکایتت رو پس می گیری... همین طور هم می شه...
این جور که طرف می گفت انگار پلیسا با دزدا ساختو پاخت دارن...

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از عشق چوبی... :
به نظر من پلیسا خودشون یه جورایی آمار خلافا رو دارن...
ما یکی از فامیلامون ماشینشو دزدیده بودن رفته بود کلانتری محلشون شکایت کرده طرف گفته مزد کار ما چی می شه اینم فهمیده و گفته یعنی چی آقا و از این جور حرفا...
یه ماه می گذره هیچ خبری نمی شه اینم دوباره می ره کلانتری و پلیسه هم همون حرفا رو می زنه اینم ناچار قبول می کنه که 500 تومن به طرف بده.پلیسه هم می گه فردا ماشینت جلو در خونته تو هم می یای شکایتت رو پس می گیری... همین طور هم می شه...
این جور که طرف می گفت انگار پلیسا با دزدا ساختو پاخت دارن...
197 چی کارست پس؟

leila j00j000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
dabirestan farzanegan4
شهر
طهران

ایشالله که ندارن ولی انقد با مجرم بد رفتار میکنن ادم تصمیم میگیره دزد نشه‏!‏ما ی بار تو پارکینگمون دزد گرفتیم انقد کتکش زدن تا سوار ماشینش کنن من دلم براش سوخت‏!‏

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

والا ما هرچی فیلم خارجی دیدیم یه پلیس فاسد توش بوده ولی اگه یه کارگردان ایرانی چنین چیزی بخواد بسازه:
غلط کردی شما چنین چیزی داریم مگه ما؟ اصلا پلیس ما کار کردنش بیسته....
پلیسا این چیزای جزئی مثل دزدیدن ماشین و فرش و اینا رو که اصلا پیگیری نمیکنن، کاری ررو پی اشو میگیرن که براشون سود چند میلیونی داشته باشه. در ضمن، رشوه هایی که میگیرن 1 و 2 میلیون نیست که، به یارو میگن 100 میلیون بده.
البته استثناهایی هم وجود داره. :)

novanda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6 - فرزانگان امام رضا
شهر
تهران-لاهیجان

بعضی پلیسا خوبن
ولی بعضی پولیسای گیلان بی غیررررررررتن
زنه داشت میمرد پلیس خودشو تکون نداد
این رسمشه؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

پلیس توی ایران یعنی جک ؛ وقتی پلیس از خشونت استفاده نکرد دیگه پلیس نیست . همین میشه که نرخ خلاف هر روز اینقدر میره بالا. پلیس باید قاطع رفتار کنه.

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

به نقل از SPARK :
پلیس توی ایران یعنی جک ؛ وقتی پلیس از خشونت استفاده نکرد دیگه پلیس نیست . همین میشه که نرخ خلاف هر روز اینقدر میره بالا. پلیس باید قاطع رفتار کنه.

قاطعیت باخشونت خیلی متفاوته
اتفاقا همه جای دنیا پلیس بسیار با احترام وآرامش رفتار میکنه ودرعین حال قاطع هستش
الان متاسفانه بیشتر پلیسای ما اخلاقشون...

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

پلیس ینی کسی که برات امنیتُ فراهم میکنه
نه این که وقتی میبینیش بترسی و احساس ناامنی کنی :|

Only God Knows

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
دارم می خونم برا المپیاد (شیمی )

من دیدم بیشتر آدمایی که با پلیس تو ایران روبرو شدن دو حالت براشون پیش میاد :
1. ترس
2.ذهنشون رو سریع مرور می کنن تا ببینن چه خلافی کردن.
(این تجریه ی شخصی بنده هست و لزومی نداره که اینطوری باشه همیشه. )

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شکیبــــــا :
والا ما هرچی فیلم خارجی دیدیم یه پلیس فاسد توش بوده ولی اگه یه کارگردان ایرانی چنین چیزی بخواد بسازه:
غلط کردی شما چنین چیزی داریم مگه ما؟ اصلا پلیس ما کار کردنش بیسته....
پلیسا این چیزای جزئی مثل دزدیدن ماشین و فرش و اینا رو که اصلا پیگیری نمیکنن، کاری ررو پی اشو میگیرن که براشون سود چند میلیونی داشته باشه. در ضمن، رشوه هایی که میگیرن 1 و 2 میلیون نیست که، به یارو میگن 100 میلیون بده.
البته استثناهایی هم وجود داره. :)
در حال حاضر قانونی وجود داره که بر اساس اون قانون هیچ سازنده فیلمی حق بد نشون دادن چهره پلیس رو نداره ؛

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

من به هیچ وجه از پلیس نمی ترسم
البته اینم نمی گم که عاشق پلیسام
ما کلا فامیلمون پلیس زیاد داریم ( یکیش بابام )
شاید به همین دلیل هیچ حس خاصی نسبت به پلیس ندارم و برام مثه بقیه آدمان ، تو این فیلماهم الکی میان پلیسارو مثه فرشته نشون می دن ، پلیسا هم مثه بقیه مردم آدم تشریف دارن

• لایک
امتیازات: ftnt

ImPiSh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان یـک
شهر
تهران

من از بچگی وقتی این پلیسایی رو می دیدم که کنار خیابون زیر آفتاب داغ وایسادن، دلم براشون می سوخت. مامانمم هی پیاز داغشو زیاد می کرد و می گفت: می بینی دخترم؟ بیچاره ها این همه زحمت می کشن و مجبورن توی این آفتاب داغ وایسن. منم همش غصشونو می خوردم. :D

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

دید خوبی نسبت بهشون دارم.هیچوقتم ازشون نترسیدم؛چون به نظرم همیشه امنیت با خودشون میارن،و البته خیلی هم زحمت کشن! :)

میلاد14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ساوه

در کل وختی ک ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره
تو ذهن من دو تا تصور شکل میگیره:
یکی این سربازای آش خور ک ما ب اشتباه میگیم پلیس
یکی هم این نیروهای امینتی ک واقعا دمشون گرم

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

واقعن نمیتونم حس خوبی نسبت بهشون داشته باشم! :|
همین پلیسایی که میگین امنیت جامعه رو فراهم میکنن وقتی دزد رفته بود تو خونه پسردایی بابام مث ماست وایسادن و همین ماست بودنشون باعث شد که الان اون پسردایی زیر یه خروار خاکه :|

بالا