• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگاه

• شروع کننده موضوع

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
خب تو این تاپیک قراره راجع به سهمیه پسر ها برای دانشگاه و کار صحبت کنیم . قبلش یه نکاتی هستند که باید یاد آوری کنم . همونطور

که میدونید پسرا باید تشکیل خانواده بدن باید تحصیلات داشته باشن تا بهشون شغل بدن وقتی یه پسر سهمیه داشته باشه خب راحت تر

درس میخونه و راحت تر سر کار استخدام میشه و خب زودتر و راحت تر ازدواج میکنه . ( به هنگم و آگاهانه ) و خب این ازدواح و تشکیل

خانواده خودش تاثیر غیر مستقیم و مستقیم زیادی رو جامعه میگذاره . قطعا نیروی تولید کار یه پسر متاهل بیشتر از مجرد هستش و از لحاظ

این که باید یه خانواده رو اداره کنه و مسئولیت بیشتری خانواده روی دوشش داره و باید تمام تلاششو انجام بده ( و آرامش روانی بیشتری

هم داره که کمک شایان توجهی میکنه )

حالا این سوالو میپرسم نظرتون راجع به سهمیه پسرا چیه ؟ خوبه بده ؟

باید بیشتر شه ؟ اصلا نباشه ؟

چه فواید داره ؟ مضراتش چیه ؟

تاثیرش رو جامعه چه چیزایی میتونه باشه ؟

* عنوان تاپیک اقرار دارد :D :-" GIRLS OVER FLOWERS

mohammad.se

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دامغان
پاسخ : Boys Over Flowers / پسران برتر از گل :-"

واقعا شما دخترید دارید این حرفا رو میزنید. :O :O
خوب معلومه که باید بیشتر بشه ولی خوب میدونید که الان 60% دانشجو های ما دخترن!

• لایک
امتیازات: 3aket

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)
پاسخ : Boys Over Flowers / پسران برتر از گل :-"

خوب اینا زمانی سهمیه پسرا رو بیشتر کردن که پسرا بیرون از خونه کار میکردن و خانوما تو خوونه
اما خانومایی که تو خونه بودن یه حقوقی داشتن حتی حقوق زایمان هم داشتن
اما الآن این حقوقا قط شده پس باید یه کاری کنن که این مردم بیچاره نگران جیبشون نباشن که روز بعد از دریافت حقوقا کاسه گدایی جلو هم می گیرن

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد
پاسخ : پسران برتر از گل (پسران در دانشگاه سهمیه داشته با

به نظر من قبلن میتونستیم بگیم چون پسرا بیرون از خونه کار میکنن و باس خرج زندگیرو بدن پس باید سهمیشون بیشتر باشع ولییییییییییییییی
ولی الان نمیتونیم این حرفو بزنیم ^-^
چون هم دخترا کار میکنن و هم پسرا و مث هم زحمت میکشن(البته چون خودم دخترم نمیخوام این حرفو بزنماااااا یه واقعیته که کار دخترا بیشترم هس چون هم خارج و هم داخل خونس #S-: #S-: #S-:)
وا3 همین به نظرم این که پسرا سهمیشون بیشتر باشه غلطه خیلی هم غلطه [-(.......واینکه الان تعداد دخترا تو دانشگاها بیشتره علتش فقط و فقط به اشتیاقه دخترا برمیگرده و همینو بس ;;)
الان شغل پیدا کردن هم وا3 پسرجماعت راحت تره خیلی هم راحت تره و حتی اگه یه دختر توانایی و خلاقیت بیشتری تو یه شغل نسبت به پسر داشته باشع ولی نمیتونیم امید داشته باشیم که این دخترو بگیرن یا نع و امکانش بیشتره که پسرو وا3 شغل انتخاب کنن [-( [-( [-( [-(
اینکه تو رشته هایی مث ریاضی دختر باس خودکشی کنه تا یه رشته و شغله خوب گیرش بیاد یه چیزیه که تو جامعمون متاسفانه طبیعی شده [-( :-< :-<
راستشو بخواین دیه داره حالم به هم میخوره از این استعداد کشی تو دخترا :-& :-&..از این که از اول گفتن شماها دخترین و کم توان و نمیتونید #-o :-< :-< :-<
برا جامعمون متاسفم واقعا متاسفم [-( [-(
واین که ادعا میکنیم به دختران اهمیت میدهیم :O [-(...............وباز هم شعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار :| :-$

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

جالب بود!متن تاپیک رو که خوندم چیزی که بهم القا شد این بود:

بیاید و نظر مثبتخودتون را راجع به اینکه پسرها سهمیه بیشتری دارن اعلام کنید :|

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد
پسران برتر از گل (پسران در دانشگاه سهمیه داشته باشند؟)

به نقل از مهســـــــــــــا :
جالب بود!متن تاپیک رو که خوندم چیزی که بهم القا شد این بود:

بیاید و نظر مثبتخودتون را راجع به اینکه پسرها سهمیه بیشتری دارن اعلام کنید :|
ولی ک30 نمیتونه مجبورت کنه (;
ازادی در نظر دادن /m\
بوگو ععیزم B-)

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

بالایی: اصلا اینجوری نیست خیلی متن شروع خوب بود
ببینید منم کملا با متن اول تاپیک موافقم یکی از مشکلاتی که وجود داره ازدواج دقیقاوببینید شاید همه دوستان بگن که زن هم داخل و هم خارج خونه کار میکنه قبول!! اما یه لحظه دقت کنید اگه یه مرد کاربیرون از خونه نداشته باشه آیا اصلا بهش زن میدن ؟؟؟؟!!!!
شما به این موضوع باید دقت داشته باشید که داشتن کار یک مرد یه چیز لازم برای شروع زندگیه که بعدا حالا زن توش کار بکنه یا نکنه
ینی به نظرمن اگه بخوایم یکم دقیق تر نگاه کنیم مرد ها باید کار داشته باشند و زنها در صورتی که علاقه ایبه ازدواج ندارند باید کار داشته باشند
پس مرد باید کارداشته باشه
حالا برای کار داشتن مرد یمکی از چیزهایی که لازم اینه که مرد توی دانشگاه سهمیه داشته باشه و من موافقم
2 یه نکته دیگه هم که هست شما دقت کنید جمعیت دختر ها بیشتر از پسر هاست و به طبع میزان جایی که اونا اشغال میکنن بیشتر پس باید به پسرا سهمیه بدن تا بتونند جابگیرن :-" :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ

واقعا من نمیدونم این دید قدیمی و این حق کشیها و حق خوریها تا کجا میخواد ادامه پیدا کنه!!
بعد جالب ترش اینه که حق دخترها که خورده میشه مقصر اصلی خود دخترهان!چون فکر میکنk هرچی گفته شده درسته و ضعیفن و باید بکشن کنار و جارو واسه پسرها باز کنن و ...

تو زندگی امروزه فکر نمیکنم مرد بتونه زندگی روبا درآمدش اداره کنه و نیاز به درآمد همسرش داره و به همین دلیل هم الان بیشتر خانم ها هم شاغلن.هرچند تا حد امکان سعی میکنن شغلشون به بچه شون ضرر نزنه و این حرفها.و این به هیچ وجه به معنی پذیرش قرار دادن سهمیه برای قبولی پسرها نیست :|

پسرها باید بیشتر درس بخونن اگر به فکر اینن که برن دانشگاه و با مدرکشون کار کنن و اینا!باید بیشتر تلاش کنن تا در رقابت برابر بتونن رتبه های بهتر بیارن نه اینکه دخترهارو بزنیم عقب که... :|

بالایی: من هم اگر پسر بودم میگفتم خیلی خوب بود متن!!

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

خیلی ببخشید ولی مگه صفه شیره که جا بگیرن :O
شما میگین اینده یه دختر تباه شه و همه زحمتاش به فنا فقط به خاطر این که پسر میخواد زن بگیره :-w
میخوام صدسال سیا نگیره :|
یه قسمتایی از حرفاتون درسته که اگه دختر شغل نداشته باشع مشکلی پیش نمیاد ولی فک نکنم الان 99%دخترایی که درس میخونن حاضر باشن شغل نداشته باشن X_X X_X
تنها گناه یه دختری مث من اینه که رشته ریاضی فیزیکو خیلی خیلی دوس داره و باید به خاطر پیداکردن شغل کفش اهنی بپوشه [-( :-< :-< :-< :-<

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از R @ Y :
خیلی ببخشید ولی مگه صفه شیره که جا بگیرن :O
شما میگین اینده یه دختر تباه شه و همه زحمتاش به فنا فقط به خاطر این که پسر میخواد زن بگیره :-w
یه قسمتایی از حرفاتون درسته که اگه دختر شغل نداشته باشع مشکلی پیش نمیاد ولی فک نکنم الان 99%دخترایی که درس میخونن حاضر باشن شغل نداشته باشن X_X X_X
تنها گناه یه دختری مث من اینه که رشته ریاضی فیزیکو خیلی خیلی دوس داره و باید به خاطر پیداکردن شغل کفش اهنی بپوشه [-( :-< :-< :-< :-<
اینجوریام نیست حالا دیگه!!شما درستو بخون!با وجود همین سهمیه ها این همه دختر موفق از دانشگاه دراومدن و کار خوب هم دارن!آدم اگر اهل کار باشه کار براش هست!غصه نخور!

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از R @ Y :
ببین خوب به نظر من دقیقا بحث سره همینه
درست اگه شما به نظظرت ازدواج یه چیز مضخرفه و به درک که ازدواج نکنند من حرفت رو قبول دارم
به نقل از مهســـــــــــــا :
تو زندگی امروزه فکر نمیکنم مرد بتونه زندگی روبا درآمدش اداره کنه مخالفم دیدم که میگم
و نیاز به درآمد همسرش داره و به همین دلیل هم الان بیشتر خانم ها هم شاغلن.هرچند تا حد امکان سعی میکنن شغلشون به بچه شون ضرر نزنه و این حرفها.و این به هیچ وجه به معنی پذیرش قرار دادن سهمیه برای قبولی پسرها نیست :|
بالایی: من هم اگر پسر بودم میگفتم خیلی خوب بود متن!! ای ن عقیدمه و هیچ ربطی به پسر یا دختر بودن نداره من موضوم سره خود ازدواج
ببینید من بعد ازدواج رو اصن نگفتم من دارم اینو میگم که اگه پسره یه شغل یا یه مدرک نداشتهباشه اصلا ازدواجانجام نمیشهکه بعد زن بخواد توش کار کنه و به بچه برسه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از پدربزرگ :
ببین خوب به نظر من دقیقا بحث سره همینه
درست اگه شما به نظظرت ازدواج یه چیز مضخرفه و به درک که ازدواج نکنند من حرفت رو قبول دارمببینید من بعد ازدواج رو اصن نگفتم من دارم اینو میگم که اگه پسره یه شغل یا یه مدرک نداشتهباشه اصلا ازدواجانجام نمیشهکه بعد زن بخواد توش کار کنه و به بچه برسه
من حرفم رو زدم.پسر اگر میخواد بتونه بره دانشگاه خوب و بعد با مدرکش کار بکنه باید خوب درس بخونه و تلاشش رو بیشتر کنه!نه اینکه بیان با سهمیه بفرستنش دانشگاه!!
و در ضمن شاید،فقط شاید،منی که الان دانشجوام و در شاریط زندگی واقعی قرار دارم و به سنی رسیدم که کاملا نظراتم تثبیت شده هست بیشتر از شما بتونم مفهوم ازدواج و شرایطش رو درک کنم.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : پسران برتر از گل

مثل اینه که بگیم تو یه اداره مرخصی ِ مردا رو کم می کنیم که جا داشته باشیم برای زنا که مرخصی بگیرن از بچه‌شون مراقبت کنن که به خانواده ضرری نرسه . دقیقا مثل همینه . یه بخش طبیعی ِ جامعه ی ما اینه که مرد باید کار کنه و ازدواج کنه و معمولا هزینه های خونه رو دوش مرده . آیا درسته برای رسیدن به این قضیه ، بیای حق یکسری دیگه رو بخوری ؟ تازه قطعا جامعه‌ی ما به دخترای تحصیل کرده هم نیاز داره . همونطور که این همه زن شاغل داریم که به خونه و زندگیشونم میرسن ( از لحاظ وقتی ) و خودشون زحمتش رو می کشن . خب برای مردائم این صدق می کنه ، زحمتش رو بکش دانشگاه خوب قبول شن که به زندگی خودشون ُ خانواده‌ی آینده‌شون ضریه ای نخوره .

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی
پاسخ : پسران برتر از گل / سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگ

از نظر من، نه بخاطر اینکه پسر هستم، اما این سهمیه لازم و مفیده.
مسئله اصلاً تعصب جـنس‍‌‍ی و این ها نیست؛ وقتی بیشتر از 70% دانشجویان یک جامعه رو دختران تشکیل میدن، دخترانی که به خاطر عرف کلی جامعه، بیشتر از اینکه به سمت کار و عرضه ی خدمات برن و برای جامعه ی اقتصادی مفید باشن، فقط برای مدرک کرسی های دانشگاه رو پر میکنند و بعد ها، درصد زیادی از اون ها بعد از ازدواج بدلیل مخالفت های خانواده وارد عرصه ی کار نمیشن، این یعنی اون جامعه مشکل داره!
حالا به عنوان کسی که قصد داره بحران [nb]بحران: دختر هایی که درس میخونند، دختر هایی که مدرک میگیرند، درصد زیادی از اون ها بعد از تشکیل خانواده کار رو رها میکنند (اگر کاری داشته باشن)، مدرکی که به درد جامعه نمیخوره و پسرانی که درس نمیخونند، پسرهایی که مدرک نمیگیرند، این پسر ها نیاز به کار دارند اما سواد کار رو ندارند، مدرکی هم ندارند که بخواد به درد جامعه بخوره.[/nb] رو مدیریت کنه، ما نمیتونیم عرف جامعه مبنی بر اینکه دختران بازده یک پسر رو در فضای کاری ندارند و اینکه یک دختر وظیفه داره در ازای هزینه ی تحصیلش، برای جامعه فایده داشته باشه رو تغییر بدیم؛ از طرفی هم نمیتونیم راهی برای بهبود تنبلی نسبی پسران در درس خوندن پیدا کنیم. چه راهی برای کنترل وضعیت هست؟
از دید یک شخص منفرد، از دید یک دختر که صندلی دانشگاه رو برای سهمیه ی جـنس‍‌‍ی از دست داده، بله؛ این ظلم هست.
اما از دید کسی که اجتماع رو رهبری میکنه و فردا در حوضه ی کار و خدمات، از دانشجویان انتظار بازده متقابل داره، این یعنی مدیریت.
اگر ما درهای دانشگاه رو بدون درنظر گرفتن سهمیه ی جـنس‍‌‍ی باز بذاریم، بعد از یک دوره ی بلند مدت، مثلاً 10 سال، ضربه ی اقتصادی ای که به جامعه وارد شده مشخص میشه.
(ارزش یک بار امتحان رو نداره! :د)

پ.ن: منظور از دخترانی که کاربردی برای جامعه از نظر کار و خدمات ندارند، همه ی دختران نیست. اما باید قبول کنید نسبت زیادی از این دختر ها بعد از ازدواج کار رو رها میکنند؛ حال اونکه این ترک کار بر خلاف نظر خودشون باشه. البته به بهای بالا رفتن نیاز مالی خانواده ها، این موضوع کم کم کمرنگ میشه و دختر ها بیشتر به کار روی میارن. اما این اختلاف بزرگ بین جمعیت کاری مرد و زن همیشه وجود داره و خواهد داشت.

پ.ن 2: این سهمیه در این حد هم نیست که همه فکر میکنند. درصدی از صندلی های دانشگاه برای پسر ها، درصدی برای دختر ها و نسبت زیادی بر اساس رقابت درسی در نظر گرفته شدند تا تعادل جامعه ی کاری حفظ بشه و مدرک ملت گوشه ی خونه خاک نخوره.
سهمیه ی شهید و جانباز و بسیج و این مزخرفات که دلیل منطقی هم براش وجود نداره خیلی بیشتر از این حرف هاست که حتی به اندازه ی نیمی از این شلوغ کاری های سهمیه ی جـنس‍‌‍ی صحبتی ازش نمیشه.

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

@بالایی:سهمیه های جانبازیو اینا که اصن [-( [-( [-( [-( [-( [-(
ولی اینکه شما میگین سهمیه پسرا خیلیم نیس کاملن حرف اشتباهیه......من خودم دیدم که یه دانشگاهی تو تهران که معتبرم بود(اسمشو دقیق یادم نی. :-??........میپرسم میگم)یه سری رشته هاش که اصن ماله دخترا نبود.....یه سری رشته هاش 80%پسرا بودن . هیچ رشته ای نداش که نصفش دختر باشه نصفش پسر [-( :|.........شما میگین این کمه :O :|
و راجع به شغله دخترا:دخترانی هستن که خیلی دوس دارن کار کنن ولی به خاطر محدودیت هایی که جامعه ایجاد کرده وبسیار به دختر جماعت سخت شغل میده نمیتونن کار کنن [-(......شما همه جمبه هارو در نظر نگرفتین :)
اینکه یه عده شاید نه خیلی از دخترا نمیرن سرکار چند علت داره:1-شوهراشون اجازه نمیدن :-& :-& 2-کار براشون پیدا نمیشه [-( 3-اگه هم کاری واسشون پیدا بشه شاید اصن فضا اونجا اجازه کار به اونا نده :| متوجهین که X_Xو خیلی دلایل دیگر :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر
پسران برتر از گل / سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگاه

خب اگه 80% دانشجویان یک رشته رو پسرا تشکیل میدادن دلیل نمیشه که پسرا سهمیه ی زیادی دارنُ اینا !
شاید دختران کمتری اون رشته رُ انتخاب کردن و بهش علاقه نداشتن :-?? یا اون رشته بیشتر پسرونه بوده و ...

+ اگه کسی یه آمار دقیق و به روز در مورد نسبت جمعیت دختران و پسران داره حتما بذاره اینجا، شاید خیلی از مشکلات حل شد.
ولی خب بر اساس همین تعداد شرکت کننده های کنکور میشه که خود سنجش اعلام کرد فهمید که داوطلبان دختر خیلی بیشتر از پسرها ـن، شاید اون سهمیه به همین خاطر باشه :-??

• لایک
امتیازات: study

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نظر من تو همه رشته ها 50 به 50..تو رشته های فنی هم که بعضیاش 100 درصد پسر!
خوب زور که نیست محیط کاریش به اونا نمیخوره!

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد

شاید یه دختر توانایی کار در محیط مشکلو داشته باشع :)
و به نظرم این که پسران گرام دلیل میارن که چون جمعیت دخترا بیشتره به نظرم درس نیس :|
اگه اینطوری باشع منه دخترم میتونم بگم امکاناتی که وا3 پسرا هس حتی نصفشم ماله دخترا نیس [-(
به نظرم باید شراط برابر باشع و جامعه اجازه بده خود بچه ها با هم رقابت کنن ....یه رقابته سالم 8->...........دور از هرگونه سهمیه :rolleyes:....واین ینی عدالت و به امید ان روز 8-> 8-> 8-> 8->

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگاه

به نقل از R @ Y :
شاید یه دختر توانایی کار در محیط مشکلو داشته باشع :)
و به نظرم این که پسران گرام دلیل میارن که چون جمعیت دخترا بیشتره به نظرم درس نیس :|
اگه اینطوری باشع منه دخترم میتونم بگم امکاناتی که وا3 پسرا هس حتی نصفشم ماله دخترا نیس [-(
به نظرم باید شراط برابر باشع و جامعه اجازه بده خود بچه ها با هم رقابت کنن ....یه رقابته سالم 8->...........دور از هرگونه سهمیه :rolleyes:....واین ینی عدالت و به امید ان روز 8-> 8-> 8-> 8->
عدالت یعنی منابع جامعه درست استفاده شه.اگه یه دختر که به درد کار تو محیط خاص نمیخوره بره وقت و انرژی شو بزاره رو ی اون کار و تهش با این که کار پیدا کنه بازم اگه یه پسر بود مفید تر بود که خوب نیست!
هم منابع انسانی به هدر رفته..هم منابع مالی..چون تو داری تو دانشگاه دولتی میخونی اینو میگم..وگر نه برو آزاد یا بین الملل هیچ مشکلی نیست.فقط خودتو هدر کردی!

اصلا هدف از تحصیل رو همه یادشون رفته! بابا یه محیط کاری هست! شما برای ورود به اون باید تحصیل کنید..وقتی محیطش دخترونه نیست چرا واقعا؟؟

در ضمن تحصیلات بیش از حد دخترا برای پسرا تو جامعه سرخوردگی میاره و برای خود دخترا تنهایی و عدم یافتن جفت مناسب..اینا معضله...

جیرجیرک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــــــــــــــان2
شهر
مشد
پاسخ : سهمیه پسر ها برای ورود به دانشگاه

به نقل از بره ناقلا :
عدالت یعنی منابع جامعه درست استفاده شه.اگه یه دختر که به درد کار تو محیط خاص نمیخوره بره وقت و انرژی شو بزاره رو ی اون کار و تهش با این که کار پیدا کنه بازم اگه یه پسر بود مفید تر بود که خوب نیست!
هم منابع انسانی به هدر رفته..هم منابع مالی..چون تو داری تو دانشگاه دولتی میخونی اینو میگم..وگر نه برو آزاد یا بین الملل هیچ مشکلی نیست.فقط خودتو هدر کردی!

اصلا هدف از تحصیل رو همه یادشون رفته! بابا یه محیط کاری هست! شما برای ورود به اون باید تحصیل کنید..وقتی محیطش دخترونه نیست چرا واقعا؟؟

در ضمن تحصیلات بیش از حد دخترا برای پسرا تو جامعه سرخوردگی میاره و برای خود دخترا تنهایی و عدم یافتن جفت مناسب..اینا معضله...
اولن برای تحصیلات دخترا:فک نکنم ک30 بتونه کسیرو مجبور به انجام کاری کنه....شاید یه دختری درس و کارو به ازدواج ترجیح بده و یکی دیه نه و البته بگم که من فک نمیکنم این دوتا موضوع هیچ تناقضی باهم داشته باشع..........دوتاییشون کنارهم میتونن خیلی مفید باشن :)
الان منظورتون از فضا و این حرفا چیه :| :|
ببینید دوسته عزیز مثلن میگن فضا جامعه خوب نی که یه دختره راهنمای تنهایی بره بیرون ولی من از پنجم تنهایی میرفتم بیرون و هیچ مشکلی برام پیش نیومده و تا حالا با هیچ کی رابطه نداشتم ...فضای جامعرو خودمون تشکیل میدیم نه کسی دیگه :)
و اینکه بازم برا صدمین بار :دخترا قادر به انجام هرکاری که بخوان هستن ولی از بچگی گفتن که نمیتونین و این ینی انرژی منفی [-( متاسفانه ما خودمون قبول کردیم که نمیتونیم [-( ولی به نظرمن کافیه که بخوایم /m\.....هیچ چیزی محال نیس B-)

بالا