• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علاقه ی دختران به فوتبال

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : علاقه ی دختران به فوتبال

به نقل از مرضیــــه :
چون هستی.
من با مهسا هم به شدت موافقما. :-"
درست میگه کاملا.
فوتبال ورزش پسرونه و مال شماها نیست.
تو جنگ نیستم جدا...عقیده هامون از زمین تا آسمون میفرقه...و منم دوستی و آشنایی رو دلیل بر بحث نکردن نمیبینم :-?
قرار شد دیگه از موضع"قطعیت"حرف نزنیم دیگه...من نمیگم پسرونست...ولی میگم دخترا واقعا ب چشم"حرفه ای"بش نگاه نمیکنن(نه اینکه من حرفه ایم و اینا...فقط میگم من ب چشم بازی کردنم بش مینگاهم)
بحث نکن باز دعوامون میشه :-" X_X

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

به نقل از پاستاپوپولوس!! :
تو جنگ نیستم جدا...عقیده هامون از زمین تا آسمون میفرقه...و منم دوستی و آشنایی رو دلیل بر بحث نکردن نمیبینم :-?
قرار شد دیگه از موضع"قطعیت"حرف نزنیم دیگه...من نمیگم پسرونست...ولی میگم دخترا واقعا ب چشم"حرفه ای"بش نگاه نمیکنن(نه اینکه من حرفه ایم و اینا...فقط میگم من ب چشم بازی کردنم بش مینگاهم)
بحث نکن باز دعوامون میشه :-" X_X
نه دعوا نمیکنم.
اگه منظورت همه ی دخترا نیست به نظر منم درست میگی.

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

خب دقيقاً همون​قدري که دخترايي هستن که فوتبال رُ فقط نگاه مي​کنن و علاقه شون به دنبال کردن ِبازيا ختم مي​شه ، همون​قدر هم هستن پسرايي که همين​جورييَن.
و همون​قدري َم که پسرايي هستن که فوتبال ُ همه​جوره دوست دارن دخترا هم هستن .
اين​طور نيست که فقط دخترا فوتبال نگاه کنن و خودشون ُفوتبالي ! بدونن . ولي همه​ي ِ پسرايي که ادعاي ِ فوتبالي بودن دارن ، فوتبال ُبازي کنن و اينا .
پس اين دليلي نيست که بگيم فوتبال ورزش ِپسراست . :D

م.ز

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
تهران

به نقل از مهسا¹ :
خب دقيقاً همون​قدري که دخترايي هستن که فوتبال رُ فقط نگاه مي​کنن و علاقه شون به دنبال کردن ِبازيا ختم مي​شه ، همون​قدر هم هستن پسرايي که همين​جورييَن.
اين​طور نيست که فقط دخترا فوتبال نگاه کنن و خودشون ُفوتبالي ! بدونن . ولي همه​ي ِ پسرايي که ادعاي ِ فوتبالي بودن دارن ، فوتبال ُبازي کنن و اينا .
الان راضی شدن که مال پسرا نیست. :D
تعداد بسیار زیادی از دخترها اطلاعاتشون خیلی بیشتر از پسر هاست و بازی هم میکنن. :)

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از مهسا¹ :
دقیقا منم همینو میگم! ینی ربطی به دختر و پسر بودن نداره،به شخص مربوطه که آیا فقط میبینه و دنبال میکنه یا بازی هم میکنه،همش به "شخص" مربوطه نه دختر یا پسر بودن شخص
بعدم ممکنه یه نفر خیلی فوتبال بازی کنه ولی درست حسابی قوانینو ندونه یا بازیا رو دنبال نکنه فقط محض تفریح باشه این کارش،اونوخ به صرف این دلیل که خیلی بازی میکنه میشه بگیم فوتبالیه؟
به نقل از پاستاپوپولوس!! :
وقتی اکثریت اونقدر سنگین باشه ک بشه گفت"قریب ب جمیع"خیلی مهم میشه اکثریت :)
جواب بقیش رو توی پست قبلیم دادم آیدا (;
@مرضیه:بحث تاپیک درباره ی"دختران"هست نه"شخص مرضیه"...پس وقتی قراره دفاع کنی از دختران نباید بگی"من ک اینجوری نیستم ک دفاع کنم...."
دراین حد نیس که بشه قریب به جمع [-(
من قانع نشدم

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

یه سوال ! الان شما پسر ـا ، قبول ندارید که بستگی به روحیاتِ طرف داره علاقه ـش به فوتبال ُ ادامه دادنش به عنوانِ یه حرفه ، به شرایط ُ تواناییش؟!

من خودم فوتبال رو دنبال می کنم.چه ایران ، چه اروپا ُ... بحث ـم می کنم. پاش بیفته ، بازی هم می کنم. دوست هم دارم که بازی کنم ! امّا حرفه یِ اصلیم نیست خُب ! چرا ؟ چون از همون اول ، یه جوری همه یِ ما رو بزرگ کردن که انگار فوتبال به دردِ دختر ـا نمی خوره. کسی چه می دونه ؛ شاید اگه خانواده ها انقدر نمی گفتن دختر نباید فوتبال بازی کنه ُ یه سری ازین محدودیت ها نبودن ، من الان حرفه ای دنبالش می کردم ! وقتی عده یِ کثیری این عقیده یِ پسرونه بودنِ فوتبالُ دارن ( خانواده ها و اغلب بزرگ تر ها ! ) شرایط هم جوری میشه که یه دختر ، برخلافِ میلِ باطنیش ، دور میشه ازین ورزش. امّا خُب جلویِ فعالیت رو میشه گرفت. علاقه رو که نه !

(منظورم از دور کردن از فوتبال ، انقدر آزاد و راحت ، همیشه بازی کردن ـه ! )

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

بسم الله...

وای ~X(! همه تون خوشگلید...!!!! (:|

یه چیزی وجود داره و اونم اینه که فوتبال ورزش ِ قرنه... که اینو همه ی جامعه شناسا می گن... و نمی گن که ورزش ِ قرن واسه ی پسر ها یا دختراس... این تا اینجاش...

از پسر های جمع سوالی دارم... وقتی استدلال می کنید که یه دختر در صورتی که فوتبال بازی نکنه، فوتبالی نیست، اینو به من جواب بدین که شما مورینیو رو می شناسین؟؟؟ آدمی که قبلا" صرفا" مترجم بوده( و به قولی یه عکس با شورت ِ ورزشی نداشته) و الآن یکی از مربی های بزرگ ِ دنیای ِ فوتباله؟؟

و این رو هم قبول دارم که یه عالمه از دخترهایی که می شناسم، صرفا" به خاطر ِ یک بازیکن ِ خاص فوتبال نگاه می کنن و بیشتر دنبال ِ حاشیه ان تا متن، ولی به همون اندازه پسر و مرد ِ گنده می شناسم که فوتبال نگاه می کنن و در حد ِ باقالی هم بارشون نیست و وقتی که میای باهاشون بحثی سر ِ حتی چینش بازیکن ها تو زمین می کنی، عین ِ چیز کم می آرن... پس صرف ِ دختر بودن یا پسر بودن، برای اینکه ببینی یکی فوتبال حالیشه یا نه، اهمیت نداره...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از بیلی بچه...! :
وای ~X(! همه تون خوشگلید...!!!! (:|
چرا اینو گفتین؟!
به نقل از بیلی بچه...! :
یه چیزی وجود داره و اونم اینه که فوتبال ورزش ِ قرنه... که اینو همه ی جامعه شناسا می گن... و نمی گن که ورزش ِ قرن واسه ی پسر ها یا دختراس... این تا اینجاش...

از پسر های جمع سوالی دارم... وقتی استدلال می کنید که یه دختر در صورتی که فوتبال بازی نکنه، فوتبالی نیست، اینو به من جواب بدین که شما مورینیو رو می شناسین؟؟؟ آدمی که قبلا" صرفا" مترجم بوده( و به قولی یه عکس با شورت ِ ورزشی نداشته) و الآن یکی از مربی های بزرگ ِ دنیای ِ فوتباله؟؟

و این رو هم قبول دارم که یه عالمه از دخترهایی که می شناسم، صرفا" به خاطر ِ یک بازیکن ِ خاص فوتبال نگاه می کنن و بیشتر دنبال ِ حاشیه ان تا متن، ولی به همون اندازه پسر و مرد ِ گنده می شناسم که فوتبال نگاه می کنن و در حد ِ باقالی هم بارشون نیست و وقتی که میای باهاشون بحثی سر ِ حتی چینش بازیکن ها تو زمین می کنی، عین ِ چیز کم می آرن... پس صرف ِ دختر بودن یا پسر بودن، برای اینکه ببینی یکی فوتبال حالیشه یا نه، اهمیت نداره...
بله،کسی جداسازی نمیکنه ورزش رو
(خب باید بگم مورینیو تو یه تیم دسه دو پرتغال بازی میکرده مدتی ولی هیچ وقت بازیکن "بزرگی" نبوده واسه همینم اون دوره زندگیش رو کلا یه جورایی محو کرده،البته کاملا درست میگید،به بازی کردن نیس اونقدام،تو پست قبلیمم گفتم، خیلی از مربیای موفقبازیکنای خیلی بزرگی نبودن،مثلا مورینیو، لوو سرمربی تیم ملی آلمان،آلگری و... و خب مربیای موفق زیادیم داریم که بازیکنای بزرگی هم بودن)
اینکه یه سری از افراد که خیلی دم از فوتبالی بودن میزنن اندازه ارزن از فوتبال حالیشون نمیشه ولی خیلیم بازی میکنن که کاملا درسته :rolleyes: اما بین همه هس فقط مختص به خانوما نیس

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از آیدا-ق :
چرا اینو گفتین؟!
چون عین ِ این بچه سه ساله ها دارین باهم بحث می کنین...!
به نقل از آیدا-ق :
اینکه یه سری از افراد که خیلی دم از فوتبالی بودن میزنن اندازه ارزن از فوتبال حالیشون نمیشه ولی خیلیم بازی میکنن که کاملا درسته :rolleyes: اما بین همه هس فقط مختص به خانوما نیس
منم همینو می گم... به صرف ِ جنسیت نیست...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از بیلی بچه...! :
چون عین ِ این بچه سه ساله ها دارین باهم بحث می کنین...!منم همینو می گم... به صرف ِ جـنس‍‌‍یت نیست...
واقعا؟! (مگه بچه سه ساله ها بحثم میکنن اصن؟ :-")
بله صرفا و فقط و فقط بخ خاطر جنسیت یه فرد نمیشه گف فوتبالیه یا نه

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از ROzhiN :
بقیه پستت باشه، ولی این یه تیکه رو مخالفم. اصلاً اینطوری نیست. من شخصاً فوتبال رو دوست دارم و خیلی موقع‌ها دنبال می‌کنم و حتی بچه بودم بازی هم می‌کردم :D اما اصلاً به خاطر این نیس که می‌خوام ادای پسرارو درارم. به خاطر اینه که هیجانش رو دوست دارم و کلاً از فوتبال لذت می‌برم. شاید فوتبال واسه پسرا مناسبتر باشه، اما دلیل نمی‌شه دخترا نتونن بازی کنن یا دوستش داشته باشن.

و البته تو کشور ما به فوتبال بیش از هر ورزش دیگه ای بها داده می‌شه. یه جورایی فوتبال رو بورسه. همه - چه دختر، چه پسر - چه بخوان چه نخوان تو زندگی روزمره درگیر بحثای فوتبالی ‌میشن. شاید اگه روی یه ورزش دیگه‌ای، مثلاً بسکتبال، بیشتر تمرکز می‌کردن الان دخترا بیشتر بسکتبالی بودن تا فوتبالی.
نه ببین من نگفتم هدف تمام دخترا از فوتبال بازی کردن یا علاقه به فوتبال اینه. من منظورم اینه که اکثر دخترها تو این دوره و زمونه می‌خوان شبیه به پسرا باشه ( یه نظرسنجی بودش که من نتایجش رو دیده بودم) و یکی از n تا دلیل از علاقه‌ی دخترا به فوتبال می‌تونه این باشه. منظورم این نیست که هر دختری به فوتبال علاقه داره هدفش اینه که مثل پسرا باشه.

به نقل از مهسا¹ :
( شايد اين بحث اصلا به اين انجمن هم مربوط نشه . )
با فوتبال نگاه کردن و فوتبال بازي کردن و علاقه داشتن به فوتبال مي​شه اداي ِ پسر بودن درآورد ؟ چه ربطي به هم دارن اصلا ً؟ قدرت رُ مي​خوان با علاقه به فوتبال نشون بدن ؟ خب اين خيلي مسخره​​ست ! يه دختر نبايد به فوتبال علاقه داشته شه چون همه فکر مي​کنن فقط مخصوص پسرهاست ؟ يه دختر نمي​تونه راحت فوتبال بازي کنه چون همه فکر مي​کنن واي فوتبال که مخصوص ِ پسراست . علاقه به يه چيزي ، هيچ ربطي به اين حرف​هايي که گفتي نداره اصلا ً. حالا حتّي اگه اين علاقه به فوتبال باشه .
من فوتبال ُ دوست دارم ، بازي​ها رُ دنبال مي​کنم ، هر جا هم موقعيتش پيش بياد فوتبال بازي مي​کنم . تقريباً به همون دليلي که روژين گفت. نه حرف​هايي که تو گفتي . !
اين​که خيلي​ها اين فکر اشتباه رُ مي​کنن که فوتبال مخصوص پسرهاست و اينا ، شايد چون بيشتر به فوتبال ِ آقايون ! توجه مي​شه . يعني در کل ، به ورزش ِ آقايون بيشتر توجه مي​شه خب . الان ما بيايم بگيم کلا خانوما ( دختر ، خانوم نميدونم :-" ) ورزش نکنن ديگه ؟
بعدش​م ، همه​ي ورزشا فيزيکي​ن خب ! الان اين نتيجه گيري يعني چي که فوتبال فيزيکي ِ ، بعد پس مخصوص ِ پسراست ؟ !

( ترافيک زياده ها :-" :-" )
من حکم کلی ندادم :) نگفتم که هر دختری این کارارو می‌کنه می‌خواد پسر باشه. من یه دلیل از هزار دلیل ممکن رو گفتم و اگه درباره‌ی یک فردی این درست باشه، آره، می‌خواد بگه منم قدرت دارم مث پسرا. جنس ضعیف نیستم. نیگام کنید. نیگام کنید. جنس ضعیف نیستم. یه دختر نمی‌تونه فوتبال بازی کنه چون توان فیزیکیش رو نداره، اگه بخواد در حد توانش بازی کنه، زیبایی فوتبال رو از بین می‌بره، پس بهتره بازی نکنه. مثل این می‌مونه که من بخوام اسب‌سواری کنم ولی از اسب همش آویزون باشم! بلد نباشم خودم رو روی زین محکم کنم! شما به من پیشنهاد می‌دی به این اسب‌سواری ادامه بدم؟
من مشکلی با فوتبال دوست داشتن دخترا ندارم، ولی می‌گم دخترا نباید فوتبال بازی کنند چون کیفیت فوتبال رو از اینی که هست پایین‌تر میارن. و جدا از کیفیت فوتبال، من شخصا یکی از عذاب‌آورتین صحنه‌های زندگیم، مشاهده‌ی فوتبال دختراس ( امیدوارم نتیجه‌گیری نکنید که چون من برام عذاب‌آوره دخترا فوتبال بازی نکنن :) منظورم این نیست)
ما فکر می‌کنیم فوتبال مخصوص آقایونه چون ورزش فیزیکی و آقایونس! واسه‌ی چی زنا باید لیگ کشتی کج داشته باشن؟ یا لیگ بسکتبال؟

و در کل منظور این نیست که دخترا ورزش نکنن. منظور اینه که به چشم یک ورزش حرفه‌ای بهش نیگاه نکنن. اگه هدف اصلی ورزش کردنه، واسه من چه فرقی می‌کنه پشت توپ بدوین یا بسکتبال بازی کنن یا تو خونه ورزش کنن؟ من می‌گم به عنوان ورزش حرفه‌ای نباید بازی کنن! چون ذاتا برای پسرا ساخته شده این ورزش.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

من یکی که اصلا از فوتبال خوشم نمیاد!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
خب چ ربطی داره؟ :O :O :-??

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از گاو(موسس حزب حیوانات!) :
خب چ ربطی داره؟ :O :O :-??
در حد ِ کلا"....!
تریپ ِ این آدما که می آن و یه چیزی می گن و می رن و آدم رو بهم می ریزن...

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از #..!!!...f@himeh...!!!..# :
خب که چی؟! الان چیکار کنیم؟!!!
به نقل از پویا م :
نه ببین من نگفتم هدف تمام دخترا از فوتبال بازی کردن یا علاقه به فوتبال اینه. من منظورم اینه که اکثر دخترها تو این دوره و زمونه می‌خوان شبیه به پسرا باشه ( یه نظرسنجی بودش که من نتایجش رو دیده بودم) و یکی از n تا دلیل از علاقه‌ی دخترا به فوتبال می‌تونه این باشه. منظورم این نیست که هر دختری به فوتبال علاقه داره هدفش اینه که مثل پسرا باشه.
من حکم کلی ندادم :) نگفتم که هر دختری این کارارو می‌کنه می‌خواد پسر باشه. من یه دلیل از هزار دلیل ممکن رو گفتم و اگه درباره‌ی یک فردی این درست باشه، آره، می‌خواد بگه منم قدرت دارم مث پسرا. جنس ضعیف نیستم. نیگام کنید. نیگام کنید. جنس ضعیف نیستم. یه دختر نمی‌تونه فوتبال بازی کنه چون توان فیزیکیش رو نداره، اگه بخواد در حد توانش بازی کنه، زیبایی فوتبال رو از بین می‌بره، پس بهتره بازی نکنه. مثل این می‌مونه که من بخوام اسب‌سواری کنم ولی از اسب همش آویزون باشم! بلد نباشم خودم رو روی زین محکم کنم! شما به من پیشنهاد می‌دی به این اسب‌سواری ادامه بدم؟
من مشکلی با فوتبال دوست داشتن دخترا ندارم، ولی می‌گم دخترا نباید فوتبال بازی کنند چون کیفیت فوتبال رو از اینی که هست پایین‌تر میارن. و جدا از کیفیت فوتبال، من شخصا یکی از عذاب‌آورتین صحنه‌های زندگیم، مشاهده‌ی فوتبال دختراس ( امیدوارم نتیجه‌گیری نکنید که چون من برام عذاب‌آوره دخترا فوتبال بازی نکنن :) منظورم این نیست)
ما فکر می‌کنیم فوتبال مخصوص آقایونه چون ورزش فیزیکی و آقایونس! واسه‌ی چی زنا باید لیگ کشتی کج داشته باشن؟ یا لیگ بسکتبال؟

و در کل منظور این نیست که دخترا ورزش نکنن. منظور اینه که به چشم یک ورزش حرفه‌ای بهش نیگاه نکنن. اگه هدف اصلی ورزش کردنه، واسه من چه فرقی می‌کنه پشت توپ بدوین یا بسکتبال بازی کنن یا تو خونه ورزش کنن؟ من می‌گم به عنوان ورزش حرفه‌ای نباید بازی کنن! چون ذاتا برای پسرا ساخته شده این ورزش.
خوب شد شفاف سازی کردین چون داشتین درمورد همه صحبت میکردین
درسته که فوتبال خانوما در حد آقایون نیس ولی مثه آویزون بودن از زین اسب هم نیس :| شما تا حالا جام جهانی فوتبال زنان رو دیدین؟ من یه بازی لیگ زنان آلمان رو دیدم،درسته که مثه بوندس لیگای مردان نیس ولی واقعا خوبه واقعا کیفیت خوبی داره،خیلی فیزیکی بازی نمیکنن ولی تکنیکشون خوبه و جای پیشرفت زیادی هم داره
این دوره جام جهانی زنان توی آلمان بود دیگه،همه بلیطاش از قبل فروش رفته بود که بیشترشون هم آقا بودن،اتفاقا یه نفر هم میگف تا قبل از اینکه بازیای جام جهانی رو ببینه مثه شما بوده(واسش عذاب آور بوده و اینا) ولی الان فک میکنه فوتبال زنان اونقدا هم کیفیتش پایین نیس و میشه از تماشاش لذت برد و اومده بود پول داده بود بلیط خریده بود
ببینید شما نمیتونین کشتی کج رو کنار بسکتبال و فوتبال قرار بدین چون اصلا میزان فیزیکی بودنشون قابل مقایسه نیس،اتفاقا سرمربی یکی از تیم ملی های زنان هم میگف که فوتبال بر خلاف تصورات معمول به بدن خانوما هم میخوره و مثلا مثه کشتی و اینا نیس
خیلی فرق داره،شما تو خونه نمیتونین بسکتبال،فوتبال،والیبال،بیسبال،کریکت وتنیس و...بازی کنین یا مثلا اسب سواری کنین یا دوی صد متر تمرین کنین و هیچ وقت نرمش و حرکات کششی جای ورزش کردن رو نمیگیره [-((بازم قضیه تو خونه چیپوندن خانوما :rolleyes: :|)
چرا فک میکنین "ذاتا" برای پسرا ساخته شده؟! چون آقایون اختراعش کردن؟ این اصلا دلیل موجهی نیس [-( منم میگم اون دو تا رشته ژیمناستیک و شنای موزون برای دخترا ساخته شده پس نباید پسرا انجامش بدن [-(

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از آیدا-ق :
خب که چی؟! الان چیکار کنیم؟!!!

من نگفتم که باید کاری بکنید من فقط نظرمو گفتم همین! :)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

همه بحث رو خوندم، هم بحث و هم تاپیک جریان خوبی داره :D

من ورزش اصلیم والیباله، فوتبال رو هم فقط در حد جام جهانی و بازی‌های مهم یورو میبینم ولی دوست دارم بازی پسرا رو نگاه کنم :D (تیمای باشگاهی ایران نه ها، کنار باشگاه ما یه مدرسه فوتبال هست همیشه یه کم از بازیشون رو میبینم) ولی ۲ تا چیز رو به نظرم در نظر نگرفتین توی بحث:

۱. دختری که فوتبال رو حرفه‌ای بازی میکنه، درسته که هیچ وقت از نظر آمادگی جسمانی و توانایی فیزیکی به پای پسرا نمیرسه ولی از بقیه دخترا هم قوی‌تره (این رو دیده‌ام؛ دخترایی که کلاس فوتسال میرن معمولاً خیلی قوی‌تر و قد بلندرتر هستن + فوتبال در حد کشتی یا راگبی (فوتبال آمریکایی) نیست

۲. فوتبال محبوب‌ترین ورزش دنیاست؛ خیلی طبیعیه که زن‌ها و دخترا که نصف جمعیت جهان رو تشکیل میدن بخوان فوتبال بازی کنن و برای خودشون مسابقه داشته باشن.

یلدا-ق

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
نجوم

به نقل از نسترنّگار :
همه بحث رو خوندم، هم بحث و هم تاپیک جریان خوبی داره :D

من ورزش اصلیم والیباله، فوتبال رو هم فقط در حد جام جهانی و بازی‌های مهم یورو میبینم ولی دوست دارم بازی پسرا رو نگاه کنم :D (تیمای باشگاهی ایران نه ها، کنار باشگاه ما یه مدرسه فوتبال هست همیشه یه کم از بازیشون رو میبینم) ولی ۲ تا چیز رو به نظرم در نظر نگرفتین توی بحث:

۱. دختری که فوتبال رو حرفه‌ای بازی میکنه، درسته که هیچ وقت از نظر آمادگی جسمانی و توانایی فیزیکی به پای پسرا نمیرسه ولی از بقیه دخترا هم قوی‌تره (این رو دیده‌ام؛ دخترایی که کلاس فوتسال میرن معمولاً خیلی قوی‌تر و قد بلندرتر هستن + فوتبال در حد کشتی یا راگبی (فوتبال آمریکایی) نیست

۲. فوتبال محبوب‌ترین ورزش دنیاست؛ خیلی طبیعیه که زن‌ها و دخترا که نصف جمعیت جهان رو تشکیل میدن بخوان فوتبال بازی کنن و برای خودشون مسابقه داشته باشن.
اولی رو درست میگی،درنظر نگرفتیم
آره قوی تر کاملا درسته ولی قدبلند تر نه لزوما
دومی رو در نظر گرفتیما :-" همینکه ورزش قرنه و دختر و پسر نداره و اینا

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

به نقل از پویا م :

اصلاً کي گفته فوتبال قدرت ُ مي‌رسونه که دخترا بخوان با استفاده از اون بگن ما هم قدرت داريم و ضعيف نيستيم ؟ از کي تا حالا فوتبال بازي کردن هم ضعف و قدرت رُ مي‌رسونه ؟ !!​ از اساس داري در مورد فوتبال اشتباه فکر مي​کني ! فوتبال وسيله به رخ کشيدن ِ قدرت ِ از نظر ِ تو ؟؟
ببين توانايي ِ فيزيکي دخترا نسبت به پسرا کم . اما واقعا نه اونقدري که نتونن فوتبال بازي کنن! اما اين باعث نمي​شه بگيم شما فوتبال ُ بهتره بازي نکني ، چون توانايي فيزيکيت کمه فوتبال زيبايي شُ از دست ميده .
اگه توانايي ِ فيزيکي ِ دختر نسبت به پسرا کمه پس تو همه چي کم تره . نه تنها فوتبال . بلکه بقيه ورزش ها ، اونا چي ؟ زيباييشونُ از دست نمي​دن يا .. ؟
اصلاً درست نيست حرفت که چون زيبايي شُ از دست ميده ، بازي نکنن :) و اصلاً هم مثل اسب سواري و اينايي که گفتي نيست واقعاً . فوتبال هم يه ورزش ِ مثل بقيه ورزش هاي ِ ديگه . علاقه مند هم بيشتر داره نسبت به اون​ها. يه تعدادي​شون هم دختر هستن.

يعني چي ورزش فيزيکي؟ نميفهمم اصن منظورت از اينکه اين ورزش فيزيکي ِ چيه ؟ هر ورزشي فيزيکي ِ خب ! ( يا کلا هر ورزشي ُ ميگي؟ :​)) )

کي مي​گه فوتبال واسه پسراست . دختر ها هم نميتونن حرفه اي دنبال کنن ؟ چرا نتونن ؟ فقط زيبايي ؟ چقدر فوتبال ِ دخترا رُ ديدي که اين​جوري مي​گي ؟ همه​ي پسرا هم زيبا !! فوتبال بازي نمي​کنن ها ! تواناييشونم شايد کمتر باشه حتي!

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

من عاشق فوتبالم........
کل دوران راهنمایی با بچه ها بازی می کردیم.....
ولی بیرون از مدرسه بازی نمیکردیم؛ چون جامعه ی مزخرف ما آدمایی م 3 شما داره؛ که فک میکنن دختر بودن = تو خونه نشستن ؛ ظرف شستن ؛ غذا درس کردن و...
پارسال ولی معلممون نمیذاش بازی کنیم ؛ میگف یا والیبال یا بدمینتون...وگرنه از بچه های کلاس فقط 4 یا 5 نفر بودن که فوتبال بازی نمیکردن........
درسته که ما بازی پسرا رو میبینیم ؛ اما مگه اصن بازی دخترا رو نشون میدن که ما ببینیم؟؟؟؟؟؟؟
بعد هم درسته که آدم خز زیاد شده و بعضی دخترا ادای پسرا رو در میارن ؛ اما تعداد این جور افراد خیلی کمه ، نبندینشون به همه ی دخترا.......
این هم که بازی نمیکنیم بخاطر این کشوریه که توش زندگی میکنیم؛ بخاطر فرهنگش ، بخاطر این که مردم بد میدونن.......
اگه برید کشورای دیگه میبینید دخترا م3 پسرا خیلی معمولی تو کوچه گل کوچیک بازی میکنن...
ورزش پسرونه ای هم نیس ؛ ی توپه که میدویی و شوتش میکنی تو دروازه ی حریف؛ حالا مثلا اون وسط بخوری زمین ؛ فوقش پات زخم میشه......
لطفا دلایل منطقی بیارید

بالا