• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

وکالت و معماهای جنایی

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : وکالت و معماهای جنایی

1. بله هم جهت با حرکت گلوله هست
2. چرا ریخته شده ولی همشون معلومه که موقه حرکت گلوله ریختن؛ حاصل جابجایی یا این چیزا نیستن
3. درست فهمیدید

• لایک
امتیازات: minaz

minaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
FASA
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد نانو دوره ششم و هفتم. برنز المپیاد دانشجویی پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از قاف :
مشکل که داره :D
ولی فکر کنم بتونی درستش کنی... چون خودکشی درست بود :D (مادر راهنمایی بود دیگه خدایی)

الآن شما گفتید خود کشیه ؟؟
پس ما باید فقط نحوه وقوع خود کشی رو بگیم؟و هیچ کی قاتل نیست؟
من به نگهبان مظنونم!!

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

باید توضیح بدید چه اتفاقی افتاده دقیقا

354

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسه فرزانگان

خوب من نظریم رو می گم
مقتولی که البته دیگه مقتول نیست ، خودکشی کرده ،وقتی دوستش اومده خونه خبر رو شندیده و دنبالش گشته و وقتی می خواسته بره اقاقش زیر سیگاری رم برداشته
ولی وقتی در اتاق رو باز کرده دوستش رو دیده که مرده زیر سیگاری رو روی میز می زاره و میره سراغ دوستش و بعد از اینکه اون رو مرده می بینه فکر می کنه که کسی اون رو کشته و می ترسه که قتل گردن اون بیفته پس اتاق رو ترک و در رو قفل می کنه و بعد هم که..
علت مرگ خودکشی بوده ولی همخونه ای جا سیگاری رو جابجا کرده و در رو بسته

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

هروقت بخواید من میتونم جواب رو بگم
میتونیم باز هم سوال و جواب کنیم!

354

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسه فرزانگان

خوب باشه من با همخونه صحبت می کنم
خودت گفتی از زیر زبون طرف بکشیم بیرون پس
نحوه سوال من با عصبانیت و داد زدن خواهد بود، به طوری که طرف مجبور بشه هر چی هستو بگه ، باشه :-w
می خوام بهش تهمت بزنم
خوب میریم سراغش
همه اتاق رو ترک کنن
می خوام با متهم تنها حرف بزنم
چرا کشتینش ؟ یه کینه قدیمی ؟ یا چی ؟
مشکلتون باهاش چی بود؟
طبق شواهد به دست آمده شما بهش شلیک کردین و بعد خواستین قتل رو گردن دوست قدیمیش بندازین ؟درسته؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

روش پلیسی درپیش گرفتین :D

من نکشتمش!
مشکلی نداشتیم
من شلیک نکردم!!! من وقتی رسیدم تو اتاق اون مرده بود...

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

شما گفتيد گلوله از أسلحه ي ديگه شليك شده اصلن به خودكشي فكر نكردم!

خب، كليد تو باغچه نيفتاده؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آقا من توضیح دادم... گفتم سوالو اشتباه متوجه شدم! گلوله از اسلحه ای که تو دست جسده شلیک شده! بازم معذرت میخوام بخاطر این کج فهمی!

نه نیفتاده

گزارش جدید پلیس!!! همخونه امروز رفته یه چیزیو انداخته تو دریاچه ی نزدیک خونه شون... از دور معلوم نبوده چیه... ولی یه چیزی شبیه کلید بوده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

هم خونه وارد مي شه و هم چنان كه داره دوست ِ مرحوم ِش! رو صدا مي كنه، متوجه مي شه كه مهمون داشته.(بوي سيگار و جاسيگاري)
جا سيگاري رو برمي داره كه بذاره تو آشپزخونه. وارد آشپزخونه كه مي شه مي بينه در كابينتي كه أسلحه رو نگه مي داشتند بازه و اسلحه سرجاش نيست. ترس برش مي داره و فراموش مي كنه چرا رفته آشپزخونه. وارد اتاق ِ دوستش مي شه و مي بينه جنازه ش رو زمينه. فورن جاسيگاري رو مي ذاره رو ميز و مي ره بالا سر جنازه. اسلحه رو از دست ِ جنازه خارج مي كنه و وقتي به خودش مياد و متوجه اتفاقي كه افتاده مي شه، اثر انگشتش رو پاك مي كنه و چون خيلي ترسيده بوده و تمركز نداشته اسلحه رو مي ذاره تو دست ِ راست ِ جنازه. از اتاق خارج مي شه. كليد رو قفل بوده. درُ قفل مي كنه. يه بار ديگه از سوراخ كليد جنازه رو برانداز مي كنه و با پليس تماس مي گيره.
ممكنه هم خونه متوجه نامه ها داخل شومينه شده باشه، يا نه. بهرحال مي دونسته كه دوست ِ قديمي مهمون ِ دوستش بوده. فكر مي كنه دوست قديمي با تهديدهاش دوباره مرحوم! رو تحت ِ فشار گذاشته و باعث خودكشي ش شده. تو بازجويي ها سعي مي كنه دوست ِ قديمي رو قاتل جلوه بده، چون اون رو مقصر مي دونه.

+بابت ِ غلط هاي إملائي و نگارشي معذرت مي خوام، با گوشي تايپ كردم.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

همخونه باهوشتر از این حرفاس... :>

minaz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
FASA
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد نانو دوره ششم و هفتم. برنز المپیاد دانشجویی پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ...moOn... :
هم خونه وارد مي شه و هم چنان كه داره دوست ِ مرحوم ِش! رو صدا مي كنه، متوجه مي شه كه مهمون داشته.(بوي سيگار و جاسيگاري)
جا سيگاري رو برمي داره كه بذاره تو آشپزخونه. وارد آشپزخونه كه مي شه مي بينه در كابينتي كه أسلحه رو نگه مي داشتند بازه و اسلحه سرجاش نيست. ترس برش مي داره و فراموش مي كنه چرا رفته آشپزخونه. وارد اتاق ِ دوستش مي شه و مي بينه جنازه ش رو زمينه. فورن جاسيگاري رو مي ذاره رو ميز و مي ره بالا سر جنازه. اسلحه رو از دست ِ جنازه خارج مي كنه و وقتي به خودش مياد و متوجه اتفاقي كه افتاده مي شه، اثر انگشتش رو پاك مي كنه و چون خيلي ترسيده بوده و تمركز نداشته اسلحه رو مي ذاره تو دست ِ راست ِ جنازه. از اتاق خارج مي شه. كليد رو قفل بوده. درُ قفل مي كنه. يه بار ديگه از سوراخ كليد جنازه رو برانداز مي كنه و با پليس تماس مي گيره.
ممكنه هم خونه متوجه نامه ها داخل شومينه شده باشه، يا نه. بهرحال مي دونسته كه دوست ِ قديمي مهمون ِ دوستش بوده. فكر مي كنه دوست قديمي با تهديدهاش دوباره مرحوم! رو تحت ِ فشار گذاشته و باعث خودكشي ش شده. تو بازجويي ها سعي مي كنه دوست ِ قديمي رو قاتل جلوه بده، چون اون رو مقصر مي دونه.

+بابت ِ غلط هاي إملائي و نگارشي معذرت مي خوام، با گوشي تايپ كردم.

انگیزه ی خود کشی؟؟

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از minaz :
انگیزه ی خود کشی؟؟
باج گيري ِ دوست ِ قديمي و اين كه ازش مي خواسته با حقوق ِ كم براش كار كنه وگرنه رابطه ش با نامزدش رو بهم مي زده. شخص مورد نظر تحت ِ فشار بوده، هم بخاطر اين مسئله و هم بخاطر دعوا و جروبحث با پدرش.
از همه ي اين ها مهم تر، دانا خودكشي رو تاييد كرد :د

عجب هم خونه ي بي احساسي! دوستش مُرده عوض ناراحت شدن به بهترين وجه ممكن اوضاع رو منيج كرده : ))

• لایک
امتیازات: minaz

354

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسه فرزانگان

به نقل از ssfws :
خوب باشه من با همخونه صحبت می کنم
خودت گفتی از زیر زبون طرف بکشیم بیرون پس
نحوه سوال من با عصبانیت و داد زدن خواهد بود، به طوری که طرف مجبور بشه هر چی هستو بگه ، باشه :-w
می خوام بهش تهمت بزنم
خوب میریم سراغش
همه اتاق رو ترک کنن
می خوام با متهم تنها حرف بزنم
چرا کشتینش ؟ یه کینه قدیمی ؟ یا چی ؟
مشکلتون باهاش چی بود؟
طبق شواهد به دست آمده شما بهش شلیک کردین و بعد خواستین قتل رو گردن دوست قدیمیش بندازین ؟درسته؟
به نقل از قاف :
روش پلیسی درپیش گرفتین :D

من نکشتمش!
مشکلی نداشتیم
من شلیک نکردم!!! من وقتی رسیدم تو اتاق اون مرده بود...
شما که گفتید در قفل بود و از سوراخ کلید دیدین
لسترید متهم همکاری نمی کنه ، با توجه به مدارک و شواهد ممکنه قاتل رو تا اداره پلیس همراهی کنید؟
اون دوستشو کشته و می خواسته به گردن اون یکی بندازه B-)
دانا
الان انتظار دارم از همخونه چیزی بشنوم
جواب لسترید هم بگو؟

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

اعتراف همخونه به منزله ی جواب معماست! و احتمالا یکم حال همتون گرفته میشه و به من فحش میدید :D
اعتراف کنه؟
میکنه!
من رسیدم خونه؛ دوستمو صدا زدم ولی جواب نداد رفتم توی اتاقش دیدم افتاده روی زمین و خودکشی کرده... از ته سیگار ها فهمیدم که دوست قدیمیش پیشش بوده این بهترین فرصت بود که حس نفرتمو نسبت به دوست قدیمی ارضا کنم برای همین جاسیگاری رو بردم توی اتاق که بنظر برسه توی اتاق حرف زدن؛ اسلحه هم از دست چپ گذاشتم توی دست راست که صحنه جای خودکشی قتل جلوه کنه؛ بعد در اتاقو قفل کردم و اومدم به پلیس زنگ زدم و حواسم نبود کلید قاعدتا باید توی اتاق باشه...
درمورد نامه ها! جسد(!) نمیخواسته پلیس به دوست قدیمی مظنون شه برا همین نامه ها رو سوزونده
دیگه... نکته ای مونده؟ :-?
انگیزه خودکشی هم گفتن دیگه... فشار های مالی و ناامیدی و غرور بیجا که باعث شد نره پیش خونوادش زندگی کنه یا کمک بخواد و این چیزا!

354

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسه فرزانگان

خوب ممکنه برای همخونه یه لیوان آب بیارین
مضنون اعتراف کرد .

ماجرا هم که حل شد.

بعدی رو من میزارم:))

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

خسته نباشيد كاراگاه هاي عزيز :د
ممنون قاف ؛؛؛)

تنها قسمتي كه يه خورده باهاش مشكل دارم، اينه كه هم خونه در لحظه تصميم گرفته دوست ِ قديمي رو قاتل جلوه بده! دوتا هم خونه اي رابطه ي خوبي باهم داشتن عجيبه كه تونسته خونسردي شو حفظ كنه و صحنه ي قتل رو بازسازي كنه، اون هم بر اساس يه "احساس".

354

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسه فرزانگان

خوب تو این ماجرا قدم به قدم پیش می ریم و می تونیم از صحنه جرم خارج بشیم و اینا
و اما ماجرا
شرلوک هلمز و پلیس یک مروارید را که دزدیده شده بود را به موزه برگرداندند ، در موزه از یک سیستم ساده برای محافظت از اشیا استفاده کرده بودند و شرلوک هلمز برای نشان دادن امن نبودن این سیستم محل اتصال سیم های دزد گیر را که در اتاق مدیر بود از جایش در آورد و به مدیر موزه گفت تابلویی را بردارد و بعد که مدیر از کار نکردن سیستم تعجب کرد ، شرلوک هلمز به بیان امن نبودن این سیستم پرداخت در این لحظه از بدشانسی کسی که در حال تمیز کردن موزه بود از پشت در این را شنید و به سرعت مروارید را دزدید و پنجره را شکسته و فرار کرد
پلیس افرادی را به دنبالش فرستاد و او را گرفتند ولی مروارید را همراهش پیدا نکردند و به همین دلیل نمی توانستند او را دستگیر کنند.
بعد از این ماجرا به شرلوک هلمز خبر دادند که قتلی اتفاق افتاده و بقیه ماجرا ....
افراد باید در جایگاه شرلوک هلمز به حل این ماجرا بپردازند
می تونید سوالاتون رو بپرسید و جاهایی که لازم شد راهنمایی هم می کنم.

sabarad

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابهر

سلام
منم اومدم ، چه به موقع رسیدم ، یه معمای تازه :D
ممکنه صحنه قتل رو توصیف کنید .
مقتول زنه یا مرد ؟
سنش چقدره؟