• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راه حل برای افزایش ساعت مطالعه

• شروع کننده موضوع

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
الان که دارم اینو مینویسم از شدت گریه نمی تونم نفس بکشم
از شنبه تا الان همش 29 ساعت درس خوندم اونم به زور...نصفش تقریبا الکی فقط پشت میز نشستن و خود گول زنک بود
میخوام بمیرم
کسی راهی داره که بتونم بیشتر بخونم؟
همه ی دوستام دارن خودشونو میکشن صبح تا شب عین بچه آدم درس میخونن من...
واقعا مستاصل شدم اگه کمکم کنین واقعا ممنون میشم
حالم اصلا خوب نیست

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : راه حل برای افزایش ساعت مطالعه

اولا که آرامشت رو حفظ کن. هنوز اول راهی و تابستونه. نه دوستان خیلی جلون نه تو خیلی عقب.

بعد اینکه خب تایمی که درس نخوندی رو چیکار کردی؟ کامپیوتر؟ موبایل؟ بیرون؟ ...؟

• شروع کننده موضوع

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ممنون
بیشتر وقتم یا تو این سایتم یا دارم آهنگ گوش میدم(به طرز وحشتناکی به mp3 ام وابسته ام)
پریشب هم عروسی رفتم.(طبیعتا دیروقت هم خوابیدم دیگه!)بعد فرداش برای این که جبران کنم 6:30 بیدار شدم درس خوندم
امروز هم 6:10 بیدار شدم ولی انقدر خوابم میومد(کمبود خواب) که امروز ساعت 10-11:30 صبح رو خوابیدم!!!
مشاورم هم اس ام اس داد که این هفته چند ساعت درس خوندم وقتی بهش گفتم گفت خیییلی کمه
آدمی هم هستم که زود هیپنوتیزم میشم!!!!
جل3 ی مشاوره ای که شنبه باهاش داشتم بهم گفت تو بچه ی درس نخونی هستی و تو دنیای دیگه ای سیر می کنی!(در صورتیکه وضعیتم تا این حد بد نبود!معدل ترم اولم 19.91 شد.امتحان نهایی هام رو هم غیر از دینی که اعتراض دادم و زمین،همه رو بالای 19 شدم ولی از اون روز باورم نسبت به خودم 180 درجه تغییر کرده)
نمیدونم چیکار کنم انقدر حرفای بقیه روم اثز نذاره
الان که فک می کنم،اگه اون حرفای احمقانه رو بهم نمی زد و من احمق هم انقدر تحت تاثیر حرفاش نبودم،هفته ای 50 ساعت رو مطمئنا خونده بودم X-( ~X(
اولا ازش خوشم میومد ولی حالا میخوام سر به تنش نباشه X-(

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اول اینکه شما این وقت شب واسه چی بیداری؟ ساعت استاندارد خواب ۱۰ شب تا ۵ صبحه. اینطوری انرژی بدن حداکثر میشه برای فرداش.

بعد اینکه برای اومدن به سایت وقت تعیین کن. ترجیحا شب قبل خواب بیا که تمرکزت رو بهم نزنه. هی کنجکاو نشو همه تاپیک ها رو بخونی.

بعد اینکه خودت رو کنترل کن. احساس نمیکنی زیاد جوگیر شدین؟ اول کاری خیلی انتظاراتتون بالاست و خیلی ناامید. نگران نباشید و آرامشتون رو حفظ کنید.

صبح که پامیشی فکر کنم ۳-۴ ست ۱.۵ ساعته بخون بعد ناهار و اگر خوابت میاد بد ناهار در حد یک استراحت ۱ ساعته. ساعت ۳-۴ ست ۱.۵ ساعته هم میتونی بعد اون درس بخونی. ۶ تا ۱.۵ ساعته بخونی میشه ۸ ساعت. ۸ ساعت درس بخونی. ۷ ساعت خواب شب. میمونه ۹ ساعت زمان بیکاری در روز. کافی نیست؟!

وقتی درس میخونی محیطتت رو خلوت کن. کامپیوتر و گوشی و پلیر دم دست نباشن. جمعشون کن خاموش کن بگذار یک گوشیه. خودت رو هم موظف کن نری سمتشون. هرموقع خواستی دست بهشون بزنی به خودت بگو نه !

عروسی و مهمونی اینا هم برو. ولی یک جوری برو که علافی نباشه. آدم بعضی جاها میره اصلا فایده نداره علاف میشینه یک گوشه اما بعضی جاها میره انرژی میگیره خوشحال میشه. سعی کن تفریحاتت انرژی بخش باشن.

در ضمن تو سال کنکور نباید ترسید و نباید زیاد به حرف اینو اون گوش کرد. اصلا هم نباید به ساعت مطالعه دیگران اهمیت داد. صبرکن اگر میخوای خودت رو مقایسه کنی توی آزمون ها مقایسه کن. چیکار به ساعات مطالعه داری؟ حرف غیرمنطقی ای میزنم؟

مشاور هم میخواد خیرسرش تورو بترسونه تحریک کنه. اینقدر بدم میاد ازاین حرکتها. یک جوری میگن به آدم که آدم اوضاش خوب نمیشه که هیچ بدترم میشه.

کارهای متفرقه که میکنی بنویس بگذار جلو چشمت. مثلا بنویس آهنگ گوش دادن. تلوزیون. ... بعد هرموقع بخوای بری سمتشون دیدن این black list خیلی کمک میکنه که رفتارکنترل شده تری داشته باشی.

parisa asgharzadeh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
سال اول ریاضی بودم اما به خاطر علاقه شدید ولش کردم
دانشگاه
اول MIT اگه راهم ندادند
رشته دانشگاه
مسلما مهندسی برق یا IT

سلام راستش من دو روزه اقدام کردم واسه درس خوندن(92 کنکور دارم) ولی هر کاری میکنم روزی 3-4 ساعت بیشتر نمیتونم اینم یعنی خیلییییییی تلاش کردم یه نکته ای هست که با این که ترم 1 شاگرد اول شدم اما چیزی حالیم نیست من امسال رو اصن سره کلاس نبودم به دلایل زیادی مثه رباتیک،شبیه سازی و آزمایشگاه شیمی ، کاراته و... خیلی چیزای دیگه چند تا مشکل دارم یکی این که درس ها رو بلد نیستم یکی اینکه اصن نمیتونم مثه یه آدم بشینم و درس بخونم دوستام روزی12-15 ساعت درس میخونن تازه استرسم گرفتم که نکنه با این روندی که دارم رشته ای که میخوام رو نیارم اگه میشه کمکم کنین

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Cutegirl :
سلام راستش من دو روزه اقدام کردم واسه درس خوندن(92 کنکور دارم) ولی هر کاری میکنم روزی 3-4 ساعت بیشتر نمیتونم اینم یعنی خیلییییییی تلاش کردم یه نکته ای هست که با این که ترم 1 شاگرد اول شدم اما چیزی حالیم نیست من امسال رو اصن سره کلاس نبودم به دلایل زیادی مثه رباتیک،شبیه سازی و آزمایشگاه شیمی ، کاراته و... خیلی چیزای دیگه چند تا مشکل دارم یکی این که درس ها رو بلد نیستم یکی اینکه اصن نمیتونم مثه یه آدم بشینم و درس بخونم دوستام روزی12-15 ساعت درس میخونن تازه استرسم گرفتم که نکنه با این روندی که دارم رشته ای که میخوام رو نیارم اگه میشه کمکم کنین
من احساس میکنم شما اصلا برنامه ریزی نکردید و همین جوری میخونید. درسته؟

parisa asgharzadeh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
اول MIT اگه راهم ندادند
رشته دانشگاه
مسلما مهندسی برق یا IT

چرا برنامه ریزی کردم ولی اصلن نمیتونم بش عمل کنم مثلا تا قبل از ظهر میزنم 3تا 1.5 خوندن اما بعد از 45 دقیقه خوندن خسته میشم و دیگه نمیخونم چشمام هم مشکل داشت که به لطف مامانم حل شد(از دیروز تا حالا عینکی شدم :D) نمیدونم اصن این برنامه ای که من هرشب میریزم درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟ حجم کارام هم خیلیی کم کردم الان فقط چندتا کلاس مدرسه رو میرم و یه باشگاه4.5 در هفته چیکار کنم دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟ (:|

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

دوستان افزایش ساعات مطالعه خوبه ولی باید یادتون باشه که واسه ساعت درس نخونین. نگید که مثلن از 8 ساعت امروز 5 ساعتشو خوندم 3 تا مونده. پر کردن یه حدنصاب ممکنه خیالتونو راحت کنه که امروز n ساعت خوندم و راضیم ولی میتونه بازده رو شدیدن کاهش بده.

zizigooloo85

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان

سلام.من تازه عضو سایت شدم.من از روزای آخر خرداد برای تابستون برنامه ریزی کردم.ولی تابستون که رسید روز اولش 9 ساعت خوندم ولی روزای بعد ساعت مطالعم کاهش پیدا کرد طوری که هم از برنامه ی خودم و هم گام اول جا موندم.الانم نا امیدم .با اینکه درسم خوبه ولی نمی دونم از کجا شروع کنم؟؟؟؟!!!!
هر روز صبح با اضطراب بیدار میشم. :-ss
یکی کمکم کنه چون من اصلا با مشاورا راحت نیستم..... :(( :(( :((

• لایک
امتیازات: ghezi

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از zizigooloo85 :
سلام.من تازه عضو سایت شدم.من از روزای آخر خرداد برای تابستون برنامه ریزی کردم.ولی تابستون که رسید روز اولش 9 ساعت خوندم ولی روزای بعد ساعت مطالعم کاهش پیدا کرد طوری که هم از برنامه ی خودم و هم گام اول جا موندم.الانم نا امیدم . با اینکه درسم خوبه ولی نمی دونم از کجا شروع کنم؟؟؟؟!!!!
هر روز صبح با اضطراب بیدار میشم.
از برنامه گام اول جا نمیموندی تعجب داشت.
فک نمیکنی هنوز خیلی زوده واسه نا امیدی؟!!
جایی که دوست داری. زیاد مهم نیست که امروز چی بخونی چون وقتی مدتی بگذره و تجربت بیشتر بشه می بینی که چقدر کم فایده درس میخوندی و روشت چقدر تغییر کرده. فقط ترجیحن درسای صرفن حفظی مثل تاریخ ادبیات یا واکنش های شیمی رو نخون چون خیلی زود میپرن!
:-ss !!!!! مطمئنِ مطمئن باش که کاذبه. منم تو بعضی روزای سال استرس داشتم ولی روز کنکور اصلن. حالا هم وقتی به اون روزا فکر میکنم خندم میگیره!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Cutegirl :
چرا برنامه ریزی کردم ولی اصلن نمیتونم بش عمل کنم مثلا تا قبل از ظهر میزنم 3تا 1.5 خوندن اما بعد از 45 دقیقه خوندن خسته میشم و دیگه نمیخونم چشمام هم مشکل داشت که به لطف مامانم حل شد(از دیروز تا حالا عینکی شدم :D) نمیدونم اصن این برنامه ای که من هرشب میریزم درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟ حجم کارام هم خیلیی کم کردم الان فقط چندتا کلاس مدرسه رو میرم و یه باشگاه4.5 در هفته چیکار کنم دیگه؟؟؟؟؟؟؟؟ (:|
چندتا کلاس؟! باشگاه؟ بیخیال. اینها رو تعطیل کن. تو سال کنکور فقط ۶ ماه اولش میشه کلاس رفت اونم فقط یک کلاس. بقیه کلاس ها رو تعطیل کن. اولا وقت و انرژیت رو میگیره. دوما تمرکزت رو هم میگیره. توی سال کنکور خیلی مهمه که تمام حواس شما به درس باشه. اگر خودت رو با چیز دیگه ای مشغول کنی انگیزت برای کنکور کم میشه و جدی نمیگیریش.
چجوری خسته میشی؟ کلافه میشی یا فیزیکی خسته میشی؟ بدنت و مغزت نمیکشه یا حوصلت؟

parisa asgharzadeh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
دانشگاه
اول MIT اگه راهم ندادند
رشته دانشگاه
مسلما مهندسی برق یا IT

اولا فکر میکردم بدنمهههه و خلاصه چند تا روش خوندن رو امتحان کردم تغذیم هم عوض کردم ،فایده نداشت اما تازگیا میبینم حوصلم نمیاد من عادت کردم دایم ووول بخورم و یه کار عملی بکنم حالااااااا اصلن نمیتونم چند ساعت فقط بشینم پشت این کتاباااااااا هر کار میکنم نمیشه. ولی هر کتابی غیر از کتاب درسی (مثه کتاب های الکترونیک،برنامه نویسی و مکانیک)میخونم ممکنه چند ساعت در حال خوندن باشم و نفهمم
از لحاظ مغزی هم مشکلی ندارم(البته دیوونه که هستم :D) یعنی تا هر وقت که بخوام مغزم جواب میده
یه مشکل دیگه هم دارم شباااا خیلی زود پا میشم بعد از 8 دیگه نمیتونم خسته میشم وحشتناک ، قبل اونم دو تا کارتون میبینم که عملا از 6 به بعد هیچی
کلاسام هم کم کردم حالا با این وضعیت چیکار کنم؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از Cutegirl :
اولا فکر میکردم بدنمهههه و خلاصه چند تا روش خوندن رو امتحان کردم تغذیم هم عوض کردم ،فایده نداشت اما تازگیا میبینم حوصلم نمیاد من عادت کردم دایم ووول بخورم و یه کار عملی بکنم حالااااااا اصلن نمیتونم چند ساعت فقط بشینم پشت این کتاباااااااا هر کار میکنم نمیشه. ولی هر کتابی غیر از کتاب درسی (مثه کتاب های الکترونیک،برنامه نویسی و مکانیک)میخونم ممکنه چند ساعت در حال خوندن باشم و نفهمم
از لحاظ مغزی هم مشکلی ندارم(البته دیوونه که هستم :D) یعنی تا هر وقت که بخوام مغزم جواب میده
یه مشکل دیگه هم دارم شباااا خیلی زود پا میشم بعد از 8 دیگه نمیتونم خسته میشم وحشتناک ، قبل اونم دو تا کارتون میبینم که عملا از 6 به بعد هیچی
برای آدمهایی مثل تو ( و من !) که عادت به درس خوندن ندارن و کلی کار اضافه میکنن درس خوندن و پشت کتاب نشستن خیلی سخته ولی واقعا واقعا چاره ای نیست. تمام کارهای اضافیت رو تعطیل کن حتی یک کلاس و کار اضافی هم نکن. سراغ هیچ چیز اضافه ای نرو حتی یک کتاب عادی. کارتون و تلوزیون و کامپیوتر و ... همشون رو بگذار کنار. جدی جدی تا وقتی که روش زندگیت رو عوض نکنی نمیتونی درس بخونی. شما هر روز تعطیل باید 10 ساعت درس بخونی برای رتبه های زیر 500. درس خوندن کمتر از 3 ساعت هم میره رتبه های بالای 10 هزار ! چاره ای نداری جز تعطیل کردن تمام کارهات و چسبیدن به درس. هرچه زودتر اینکارو بکن چون تغییر روش زندگی سخته و تا بتونی خودتو وقف بدی زمان میبره. بعد باید خوب برنامه ریزی بکنی و کم کم خودت رو برسونی به ساعات بالای مطالعه.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Cutegirl :

علاوه بر صحبت های آقای مطهری ، ببین اینکه داری هی به خودت تلقین میکنی هم کار درستی نیست ... هی هم فک نکن به اینکه " من دارم وقت هدر میدمو درس نمیخونم و اینجوری چی میشه " و این حرفا ...
با خودت روراست باش ...
میخوای که توی کنکور موفق بشی و به آرزو و هدفت برسی یا نه ؟ اگه نه ، که به همین کارات ادامه بده !
ولی اگه آره ، بشین فک کن ببین چطوری خودت میتونی به هدفت دست پیدا کنی ... اینکه بتونی از ساعت هایی که داری خیلی خوب استفاده کنی ... اگه مثلن میگی وول میخوری ، جای درس خوندنتو یک ساعت به یه ساعت عوض کن ، مثلن از پشت میز بشین رو زمین ، برو رو تختت ... فقط من نمیفهمم که میگی کار عملی بکنی ، ینی چی ؟
بعد هم ، اگه این اوایل به ازای درس خوندنت یه جایزه واسه خودت بزاری ، مثلن بگو 2 ساعت درس میخونم ، یه ربع میرم بستنی میخورم ! یه جایزه های اینجوری که دوست هم داشته باشی ، یه انگیزه ای میشه واست واسه درس خوندن ...
ببین کلن سال کنکور فقط درس خوندن نیست ، باید یاد بگیری چطوری از بیشتر ساعتات استفاده کنی واسه درس خوندن و یه میزان خیلی خیلی کم هم واسه خودت باشی تو طول روز !

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

ی چیز خوبی تو تبلیغای کانون میگه:
در تابستان استراحت کنید کمی هم درس بخوانید

نباید توقع داشته باشی ک وقتی با کسی که تازه کنکور داده صحبت میکنی میگه اواخر روزی13 14 ساعت می خوندم تو هم الان بتونی اونقد بخونی

ی کار خوبی هم ک باید بکنی تمرین تقویت اراده ست مثلا از چیزای ساده شروع کن مث نماز سر وقت خوندن

ی کار دیگه م داشتن برنامه ی ثابته واسه کارای سبک ک جنبه ی تحلیلی نداره مثل فلش کارت لغت یا تاریخ ادبیات درست کردن(لایتنر خیلی چیز خوبیه)
مثلا شبی 1 ساعت جدا از کارایی ک واسه آزمونت میکنی دین و زندگی بخون یا همون فلش کارت درست کن...

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از داماد مسعودی :
ی چیز خوبی تو تبلیغای کانون میگه:
در تابستان استراحت کنید کمی هم درس بخوانید

نباید توقع داشته باشی ک وقتی با کسی که تازه کنکور داده صحبت میکنی میگه اواخر روزی13 14 ساعت می خوندم تو هم الان بتونی اونقد بخونی

ی کار خوبی هم ک باید بکنی تمرین تقویت اراده ست مثلا از چیزای ساده شروع کن مث نماز سر وقت خوندن

ی کار دیگه م داشتن برنامه ی ثابته واسه کارای سبک ک جنبه ی تحلیلی نداره مثل فلش کارت لغت یا تاریخ ادبیات درست کردن(لایتنر خیلی چیز خوبیه)
مثلا شبی 1 ساعت جدا از کارایی ک واسه آزمونت میکنی دین و زندگی بخون یا همون فلش کارت درست کن...
گفنته اینا راحته من خودم فلش کارت درست کردم ولی وقت نمیکنم بخونم

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

یا من کنکوری نیستم یا شما!

آدم به خودش شک میکنه. الان من این هفته 14 ساعت درس خوندم بعد شما اینطوری میگین؟

آدم تو تابستون زیر 3 ساعت بخونه میره بالای 10 هزار؟‌: : :O نزنین این حرفارو. استرس میدین فقط!

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

حمید راست میگه جو واسه درس خوندن خوبه ولی اونم منطقیش :D
من خودم شخصآ یه هفته تهران بودم پس فردام دو هفته دیگه میرم :Dاین از ماه اول .

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

می شه منم راهنمایی کنید؟ مشکل من اینه که استارت درس خوندن رو زدن برام خیلی سخته مثلا می گم اول برم سمپادیا یا اول این کتابه رو بخونم یا.. که خودش کلی می شه ولی وقتی شروع می کنم دیگه مشکلی ندارم تا حدود یه ساعت بعدش که خسته می شم و متاسفانه اگه با کتاب بشینم رو زمین هر ساعتی که باشه خوابم می بره! چکار کنم؟ :-??

dark-night

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
fazanegan

منم زود خسته میشم ( بعد از 1 ساعت )
به طوری که کتاب رو میخونم و نکته ها رو مشخص میکنم ، بعد اینقد خستم که به تست زدن نمیرسم ، یعنی میگذارمش واسه بعد و بعدی هم متاسفانه در کار نیست .
اگرم بعدی در کار باشه ، میتونم بگم به بقیه درسا نمیرسم .
اصلاً بد وضعیه...... هی درسا رو هم تلنبار میشن و فرداش نمیدونم که ادامه کارای دیروز رو انجام بدم یا کارای همون روز رو . :rolleyes:
عمومیا که تقریباً ....... دیده نمیشن تو کارایی که میکنم . :-<
و دیدن برنامه گام اول ..... > #S-:

+فکر کنم بیشتر به مشکلات کنکوری ها میخوره تا اینجا......اصلاً متوجه نبودم که دارم اینجا اینو مینویسم ، شرمنده :-[
کاش میشد انتقالش داد به اونجا ... :D

بالا