• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من دیگه اپل نخواهم خرید!

• شروع کننده موضوع

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"
اپل طبق بررسی های انجام شده در کشور آمریکا از فروش وسایل خود به هر کس که فارسی صحبت کند جلوگیری می کند و به کاربران ایرانی هیچ گونه احترامی نمی گذارد.
یک دختر ایرانی که برای خرید آیپد همراه عمویش به اپل استور رفته بود در حالی که داشت با عمویش فارسی صحبت می کرد یک کارمند اپل از آنها پرسید که به چه زبانی صحبت می کنند و آنها گفتند فارسی! و سپس کارمند گفت من حق فروش این دستگاه را به شما ندارم زیرا رابطه ی کشور های ما خوب نیست! واین اتفاق تا بحال برای چند نفر دیگر هم اتفاق افتاده و طبق فیلم زیر می بیند که اپل یک قانون نیز برای اینکار تصویب کرده است.
در ضمن لینک ویدیو فیل*تر نیست !

یوتیوب : https://www.youtube.com/watch?v=FBDFILJ8tkM&feature=player_embedded

منبع : http://farsspace.com/?p=285

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري
پاسخ : من دیگه اپل نخواهم خرید!

فکر نمیکنم اینطوریا باشه
آخه چطور ممکنه
اگه انقدر اوضاع وخیم باشه چطور بعد از درگذشت استیو جابز یه ایرانی جاش نشسته؟!
مگه هر کی فارسی صحبت کنه الزاما" به این معناست که ایرانیه که طرف گفته رابطه ی بین کشورامون خوب نیست؟!!
تو آمریکا معمولا" اینطوری برخورد نمیشه

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری

اين حرفا چیه میزنید
تا چند وقت پیش تحریم بودیم
ولی از سوی دولت امریکا بود نه اپل
بعدش هم که اوباما دستور داد کل تحریم های اینترنتی برداشته شد
الانم دیگه بدون فیلترشکن میشه توی ایتونز و اپ استور گشت و تحریم نیستیم
امکان داره این خبر برا چند وقت پیشا باشه

• شروع کننده موضوع

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

این خبر برای دیروز هست :-w منبعش هم رسمیه ! مدرکشم ویدیوش !

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

فارسی حرف زدن دلیل نفروختن محصولات اپل به ایرانیان نیست .

به نقل از بی بی سی :
وزارت دارایی آمریکا می گوید صرف فارسی زبان بودن و ایرانی بودن دلیل نمی شود که کسی نتواند از اپل یا هر فروشگاه دیگری در آمریکا خرید کند. البته "مادامی که این وسیله در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد."

به نقل از بی بی سی :
وزارت دارایی آمریکا می گوید صرف فارسی زبان بودن و ایرانی بودن دلیل نمی شود که کسی نتواند از اپل یا هر فروشگاه دیگری در آمریکا خرید کند. البته "مادامی که این وسیله در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد."

به نقل از بی بی سسی :
شرکت اپل در واکنش به این موضوع، متنی را برای بی‌بی‌سی فرستاده که در آن آمده فروشندگان اپل، به زبان های مختلفی می توانند حرف بزنند و "تنوع نژادی یکی از بخش های مهم فرهنگ کاری ماست."

این متن کوتاه، با این جمله به پایان رسیده که "ما نسبت به کسی تبعیض قائل نمی شویم."

به نقل از بی بی سی :
با این همه یک وکیل که در زمینه تحریم های ایران تحقیق کرده است، می گوید چنین اتفاق هایی می تواند روی دهد.

فرهاد علوی می گوید: "بنا به قانون تحریم ها، شرکت ها وظایفی دارند حالا تا چه حدی بخواهند وظایف را انجام دهند و از خریدار سوال کنند، وابسته است به خود شرکت و ریسکی که می خواهند بپذیرند."

+منبع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خبر درسته، توی یاهو هم هست میتونین بخونین ولی به اپل ربطی نداره، جزو قوانین آمریکائه که حق فروش به کشور‌هایی مثل ایران، کوبا و کره شمالی رو نداشت و کارمند شرکت اپل فقط داشته به وظیفه‌اش عمل میکرده. اسم این خانوم هم سحر ثابتی هست و برای یکی از فامیلاشون توی ایران میخواسته بخره پس طبق قوانین آمریکا، اپل که یک شرکت آمریکاییه باید جلوی فروش رو میگرفته.

• لایک
امتیازات: N.M

Rapunzell

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان

در هر صورت این کار اپل توهین خیلی بدی بود
پس خواهشا از کار اپل دفاع دفاع نکنید
تازه آمریکا اگه از کار اپل انتقاد کرده چون دلش نمی خواد اقتصاد کشورش لطمه ببینه حتی یه $

• شروع کننده موضوع

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

به نقل از מצטנע :
باو كله جهانُ نزديكه به ف بديم شاخ بازى هم در مياريم اون وقت اونا توهين كردند ؟؟؟!!!… واى چه كارا زشتى ميكنند … چقدر بى فرهنگند … فرهنگُ بايد بياند از ما ياد بگيرند … شما اگه راه ديگه اى سراغ دارى جز در معرض فشار قرار دادن اين ملّت براى اين كه از اين اشتباهشونو درست كنند بگين … ژاپن با اون عظمتش ميخواد كلاً انرژى هسته ايشُ جمع كنه اون وقت ايران ؟؟؟!!!… كه تازه بخواند از دهنه مردم بگيرند خرج اين چيزاشون و اين قرتى "املا؟!" بازياشون كنند … روسيه هم يه مشت شاسكول گير اورده … والاّ … بعدشم اونا تو هي كردند بايد باشون قهر كنيم … قهر قهر قهر تا روز قيامت … واقعاً افكارتون پوچ و بچه گانست …

چرا این چن تا موضوعو که هیچ ربطی بهم ندارن و به این ربط میدی ؟؟ :-w یه شرکت تجاری باید حقوق مشتریاش رو رعایت کنه ! کسی که پولشو میده یه محصول اپل یا هر شرکتی رو میده باید این شکلی باهاش رفتار کنه ؟؟؟

• شروع کننده موضوع

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

به نقل از מצטנע :
بله دقيقاً همين جورى بايد برخورد كرد باش چون مامردم ايرانيم كه باعث و بانى اين قضايائيم مائيم كه باعث وجود اين تهديد واسه دنيائيم … اوناهم جزء دنياند بالاخره و هيچ موجودى در مقابل تهديدايى كه تهديدش ميكنه بدون عكس العمل نميمونه …

این گند کاری یه سری احمقه ! ما باید جوابشو بدیم !؟؟

• لایک
امتیازات: zmaa

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

سیاست خیلی کثیفه!
همین و بس!
نباید به کسی خرده بگیریم.

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

اصلا همونطور که تو میگی!ما راهپیمایی کردیم ما فحش دادیم اصن هرچی
یه ایرانی که شهروند امریکاس چون فقط اصلیتش ایرانیه بهش نفروختن و جز قوانین فروشگاه های اپله.این الان درسته؟
من منبع فارسی شو خوندم کسی منبع انگایسیشو داره؟
به نقل از Carina :
اگه انقدر اوضاع وخیم باشه چطور بعد از درگذشت استیو جابز یه ایرانی جاش نشسته؟!
ایرانی ننشسته. یه فردی به نام تیم کوک میر عامل اپله اونی که شما میگین شایعس

• لایک
امتیازات: zmaa

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

ببین هر کشوری یه سری قوانین داره . مردم اون کشور هم مجبور به اطاعت از اونا هستن ! این تو آمریکا قانونه ، اپل هم مجبور بوده رعایت کنه ، دستشم درد نکنه . بحثی نیست دیگه سرش :-??

ما به اپل نیاز داریم چون محصول با کیفیت و خلاقانه و زیبا و با طراحی فوق العاده تولید میکنه ، وگرنه اپل هیچ نیازی به ما نداره !

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از جواد باهوش ™ :
ببین هر کشوری یه سری قوانین داره . مردم اون کشور هم مجبور به اطاعت از اونا هستن ! این تو آمریکا قانونه ، اپل هم مجبور بوده رعایت کنه ، دستشم درد نکنه . بحثی نیست دیگه سرش :-??

ما به اپل نیاز داریم چون محصول با کیفیت و خلاقانه و زیبا و با طراحی فوق العاده تولید میکنه ، وگرنه اپل هیچ نیازی به ما نداره !
lمن خبر رو توی gsm خوندم اونجا حرفی از قوانین امریکا نزده بود فقط گفته بود قوانین اپل
چیزی که ما احنیاج داریم احترام به کاربر نه محصولات یه شرکتی مثل اپل و یه شرکت به مشتری نیاز داره نه مشتری به یه شرکت وقتی که شرکتای زیادی کار مشابه رو انجام میدن!
الان اپل رو از تو جهان حذف کن اتفاقی میفته به نظرت؟

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از מצטנע :
دقيقاً تو جى اس ان گفته كه اپلم گفته ما مجبوريم بخاطر قوانين آمريكا … شرمنده ولى دارى زر مفت ميزنى … بعله اپلُ حذف ميكنيم شما مجبورى برى ١١٠٠ بخرى … خيلى از تكنولوژى ها رو اپل براى بار اول روونه ى بازار كرده از جمله تبلت … و البته توجّه داشته باش جواد گفت نيازى به ما و از ما هم منظورش ايراني بو د و اپل هم واقعاً نيازى به ما ايرانى ها نداره چون اپل دارايى كه تو ايران هستن نسبت به بقيه دنيا هيچند …
"فروشنده اپل استور با این بهانه اینکه ایران و آمریکا روابط خصمانه دارند، از فروش محصولات اپل به آنها خودداری کرد."
"ن کارمند ضمن ارائه "قوانین مستند شرکت اپل" که طی آن، فروش محصولات خود را برای برخی کشور ها از جمله ایران ممنوع کرده است "
"وی گفت نه تنها فروش محصولات اپل به ایرانیان ممنوع است، بلکه خارج کردن یکی از محصولات اپل به مقصد ایران نیز باید با اجازه کتبی دولت فدرال آمریکا انجام پذیرد."
قوانین امریکا کجاش نوشته؟
شما برو یکم صحبت کردن یاد بگیر :) یه شرکته داریم سرش بحث می کنیم اینطور حرف زدن از نظرت قابل قبوله؟ :)
اپل شرکتیه که کل تکنولوژِیش رو حتی کوچکترین هارو پتنت کرده و اجازهی استفاده رو به کسی نمیده این کار نه تنها به تکنولوژِی کمک نکرد بلکه گند زد توش.اپل یه شرکت انحصار طلب و انحصار طلبی به ضرر تکنولوژِه.الان کی از دستاوردای اپل استفاده کرده؟کی اصلا می تونه استفاده کنه؟من هنوزم فکر می کنم تبلت یک وسیله ی ضروری نیست.

p0oya

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

به نقل از מצטנע :
شما يه چند تا اختراع بكن حق استفادشم بده به ما اين جورى ميتونى به تكنولوژى كمك كنى … هه … والاّ … با اجازه ى كتبى از دولت فدرال آمريكا … يعنى خود اونا كاره اى نيستن بايد از دولت اجازه بگيرند … در ضمن اگه خود اپل خواسته باشه حتى آمريكا هم رفيق جون جونى ايران بود بازم بر اساس حرفايى كه تو صفحه قبلى دادم بش حق ميدم … آره از نظرم قابل قبوله چون بيست بار توضيح دام اماّ گوشاتو گرفتى و حرفه خودتو ميزنى …
اون برای خارج کردن وسایل اپل از امریکاس.اما اینا جلوی خریدن وسایل اپل رو به یه ایرانی مقیم امریکا گرفتن نه جلوی خارج کردنش ر..میتونی بگی از کجا فهمیدن می خواد محصول رو بفرسته ایران؟؟؟
بله این یعنی ازادی.دنیای انحصاری که اختراع و ثبت و ایده متعلق به یک نفر باشه و هیچ کس در دنبا بدون اجازه اون حق پرورشش رو نداشته باشد نهایتا به نابودی ایده ها میرسه
شما یه ایده ی خیلی بزرگ رو در نظر بگیر اگه این ایده از هزاران ایده ی کوچکتر بوجود اومده.یه شرکتی مثل اپل میاد همهی ایده ها حنی کوچکترین هارو پتنت می کنه و باعث میشه اون ایده ی بزرگ تز از بین بره.شما یه کاربری باید طرفدار ازادی کاربرا باشی نه طرفدار سیستم تجاری شرکتا.اگه یه چیزی خوبه همه ی کاربرا باید استفاده کنن!
اگه علم رو پتنت می کردن میدونی چه بلایی سر ما میومد؟این ازادی استفاده از علم که باعث پیشرفتش شده
:)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

جمش کنید بابا! مگه دنبال دعوا میگردین؟! لطفاً توهین نکنید، بحث رو هم سیاسی نکنید.

• لایک
امتیازات: TMNT

Saeid1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد صدوقى
شهر
يزد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
هوافضا

بريد بريد پول ندارين محصولات اپل بخرين محصولاتش و بد نكنين
بريد با همون گوشي هاي پلاستيكي سامسونگتون ور بريد آخه يكي نيست بگه وقتي آيفون اورجينال اومد به بازار سامسونگ داشت گوشيتي مزخرفش و توليد مي كرد

علیرضا سلسله

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
تهران

اگر اینطوری بود اپل نمی گذاشت حتی یک ایفون وارد ایران شود در حالی که یکی از بهترین طرفداران اپل ایرانیان هستند

مقیسه

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Allame helli 2
شهر
تهران

متاسفانه من هم شنیدم این خبر رو .........دوستم میگفت میخواست آیفون لاک بگیره از اپل استور کالیفرنیا ... بهش ندادن

FarNik

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2
شهر
اصفهان

به نقل از ســهیل :
اين حرفا چیه میزنید
تا چند وقت پیش تحریم بودیم
ولی از سوی دولت امریکا بود نه اپل
بعدش هم که اوباما دستور داد کل تحریم های اینترنتی برداشته شد
الانم دیگه بدون فـیلت‍‌‍رشکن میشه توی ایتونز و اپ استور گشت و تحریم نیستیم
امکان داره این خبر برا چند وقت پیشا باشه

اون لغو تحریم صرفاً برای ایجاد امکان ارتباطات بیشتر مثل فروش مستقیم v*pn که به سود دولت آمریکا و به ضرر دولت ما و از اون مهم تر جنگ روانی بود...

هنوز adobe.com بالا نمیاد
هنوز sun.com و oracle اجازا دانلود نمی دن...
هنوز نمیشه apple ID ساخت...
هنوز با sourceforge مشکلاتی هست...
هنوز...

هیچ تغییری صورت نگرفت!

بالا