• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سفر داخلی تابستانی

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
با سلام؛

خوب شاید خیلی از بچه‌ها یا نتونن یا نخوان به سفر خارجی برن و گزینه‌ی سفر داخلی رو برای تابستون انتخاب کنن٬ این‌جا قراره افراد بیان از تجربه‌های شخصیشون توی سالای پیش (یا چن وخت دیگه٬ حتی امسال) بگن و جاهایی رو معرفی کنن که مناسب سفر توی هر کدوم از ماه‌های تابستونه. یه سری اطلاعاتی در اختیار هم قرار بدیم تا بتونیم در انتخاب مقصدمون برای سفر تابستانی موفق‌تر عمل کنیم و سفر خوبی داشته باشیم. سعی کنید جاهایی رو بگید که کمتر شناخته شده هستن و کمتر به اونجاها سفر کرده. کپیست هم نکنید٬ بدون هیچ اخطاری پاک می‌شه. (پاک می‌کنن :D ) . عکس‌هایی هم که گرفتید بذارید این‌جا.

با تشکر از همکاری شما دوستان :D

(اگه استقبال مناسب بود در آینده برای فصل‌های دیگه هم تاپیک زده خواهد شد.)

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
پاسخ : سفر داخلی تابستانی

این جا رو هم در راستای این تاپیک در نظر بگیرین :D ایران گردی ۳ رو هم بعد از اینکه خارج گردی ( جهان گردی) تموم شد خواهیم داشت ( البته روندش کامل شبیه خارج گردی میشه) با انتخاب یک شهر ایران و بررسیش.

• لایک
امتیازات: death
  • شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از نسترنّگار :
این جا رو هم در راستای این تاپیک در نظر بگیرین :D ایران گردی ۳ رو هم بعد از اینکه خارج گردی ( جهان گردی) تموم شد خواهیم داشت ( البته روندش کامل شبیه خارج گردی میشه) با انتخاب یک شهر ایران و بررسیش.
البته دو تا ایران گردی قبلی روندشون کاملا با چیزی شما می خوابد بزنید فرق داشت، ایران گردی ها چیزایی بودن مثه موزه گردی هفته آینده، که توسط بچه های سایت برنامه ریزی می شد و می رفتن.

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

ما هرسال از جاده چالوس میریم کلاردشت..
یه چیزی بینِ شهر و روستاس :D
معمولن شهرای شمالی هواشون شرجیه(مرطوب).. ولی کلاردشت برخلاف شهرای اطرافش آب و هوای سرد داره و بیشترِ مواقع حتی تو مه قرار داره.. 8->
خیلی سرسبز و ایناس و تنها مشکلش اینه که دریا نداره.. اما یه محله ای داره به اسم رودبارک که یه رودخونه داره که میتونی بری توش :D
بعد یه جاده ای هس به اسم عباس آباد که توی کوهه و درواقع جاده ایه که از جنگل عباس آباد رد میشه.. فوق العاده قشنگه.. اصن میری توش حال میکنی.. انگار ویسکی ای چیزی خورده باشی اصن :D جوگیری تو جاده.. :D اصن از اول جاده تا آخرش همه گوشه کنارش ایستادن میرقصن و اینا.. X_X
بعد کلن 1 ساعت میکشه از این جاده رد بشی بعد میرسی به نمک آبرود و اینا.. ینی با اینکه کلاردشت دریا نداره ولی تا دریا و تله کابین و اینا 1 ساعت بیشتر راه نیس.. دیه جاهایی مثه تاروپود و ایران کتان و لایکو و اینا هم که اونجا هس..برا کسایی مثه مامانِ من که بدونِ خرید بشون خوش نمیگذره خوبه :D هرچی بخوای میتونی بخری.. :D

عکسای من همشو خودمون توش بودیم :D ولی ایناو از اینترنت گرفتم:

کلاردشت

images

85774356212021142404.jpg

04-1.jpg

جنگل عباس آباد

53021745.jpg

نمک آبرود

L6344407965831.jpg

Samane.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران

یوش، روستای فوق العاده زیبا، خوش آب و هوا و از همه مهمتر در نهایت آرامش.
برای رفتن به یوش اگه از جاده چالوس بخوایم بریم، به پل زنگوله که برسیم راه دو تا میشه. راهی که ادامۀ چالوس هست رو نه اون یکی رو باید بریم. این جاده می رسه به جاده هراز. یوش تقریبا بین چالوس و هرازه. البته تو این مسیر روستاهای زیاد دیگه ای هم وجود داره که مخصوصا بعضیاشون خیلی قشنگن ولی خب یوش به دلیل اینکه نیما یوشیج اهل اونجاست از روستاهای دیگه معروف تره.

tcgdu2gi942c6gd341pt.jpg

ai5r6yd4d3jvurew0o88.jpg

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

کلاردشت که جنگل هاشو از بین بردنو دیگه زیبایی نداره!
ما یه روستایی در ارتفاعات 2000و3000 تنکابن میریم عالیه!
شاید اسم دریاسر رو شنیده باشید یه دشته با یه رودخانه که از وسطش رد میشه و از روستا تا اونجا حدود 1 سات پیاده روی داره!
عکس هاش رو سعی میکنم هر چه زود تر بذارم!

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از fatishar :
کلاردشت که جنگل هاشو از بین بردنو دیگه زیبایی نداره!
کلاردشت هیچ جنگلیش از بین نرفته..
فقد جنگل عباس آباده که متاسفانه زباله های شهری و اینارو تمامشو اونجا خالی میکنن ..
جنگل عباس آباد روی کوهه..
جاده ــش از وسطای کوه رد میشه.. ینی اصن اون پایینو نمیره کسی..
تمام اون زباله هام پایینِ پایین تهِ دره ریخته شده..
ینی هنوم اون زیبایی و هوای خوب و سرسبزی و اینارو داره..
البته من پارسال که رفتم اینجوری بود.. الان نمیدونم دیه چه بلایی سرش آوردن ولی اینو میدوم کلاردشت جنگلاش از بین نرفته..

fateme.n

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجفآباد
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
کامپیوتر

خود کلاردشت بیشتر دیگه ویلا شده تا جنگل ولی عباس آباد واقعا قشنگه و هنوز دست نخوردست تقریبا

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از fatishar :
خود کلاردشت بیشتر دیگه ویلا شده تا جنگل ولی عباس آباد واقعا قشنگه و هنوز دست نخوردست تقریبا
چرا بابا..
ویلا زیاد داره ولی جنگلم زیاد داره..
من پارسال رفتم.. #-o

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

داره، اما يه چيزي كه هست اينه كه معمولاً شناخته شدن يه مكان، با تميزي و اين جور چيزاش رابطه‌ي معكوس داره تو ايران! :D
مثلاً يه درياچه بود نزديكاي الموت، تو تلويزيون تازه نشونش داده بودن اون سال كه ما رفتيم. انقـــــــــدررر شلوغ و كثيف بود كه حتّي از ماشين پياده نشديم :|
بهتره جاهاي بكر برين :D

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

شهر پیشنهاد بدیم ینی الان؟ :-"
من اول از همه همدان رو پیشنهاد می‌کنم.
همدان شهر کوهستانیه و آب و هواش خنکه نسبتاً. واسه تابستون می‌تونه گزینه مناسبی باشه و شهریه که ارزش رفتن رو داره و شلوغ هم نیست. من خودم اگه موقعیت مسافرت پیش بیاد اولویتم همدانه. خوش مسیر هم هست، اگه با ماشین بخواین برین اتوبان خورش خوبه ;;)
جاهای دیدنی زیادی هم داره که می‌تونید برید ببینید، اول از همه غار علیصدر (که البته اطراف همدانه)، بعد گنجنامه، مقبره ابو علی سینا و...

1_8706010604_L600.jpg

+ توضیحات بیشتر لازم بود میام میگم.

kosar abdeyan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه

بچه ها کی تا حالا کلیبر رفته؟اگه نرفتین پیشنهاد می کنم برین تو آذربایجان شرقیه.یه کوه داره اسمش قلعه بابک خیلی خیلی طبیعتش خوبه یعنی عالیه.سه ساعت راهه تا بالا کوه برسی یه قلعه اس سه تا راهم داره تا بالا کوه برسی با پله یا ماشین یا جنگل باصفا ترینش هم جنگل

meli_sampad

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از melika :) :
کلاردشت هیچ جنگلیش از بین نرفته..
فقد جنگل عباس آباده که متاسفانه زباله های شهری و اینارو تمامشو اونجا خالی میکنن ..
جنگل عباس آباد روی کوهه..
جاده ــش از وسطای کوه رد میشه.. ینی اصن اون پایینو نمیره کسی..
تمام اون زباله هام پایینِ پایین تهِ دره ریخته شده..
ینی هنوم اون زیبایی و هوای خوب و سرسبزی و اینارو داره..
البته من پارسال که رفتم اینجوری بود.. الان نمیدونم دیه چه بلایی سرش آوردن ولی اینو میدوم کلاردشت جنگلاش از بین نرفته..
امسالم رفتم.. ;;)
جنگلاش سالمن :)

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ROzhiN :
شهر پیشنهاد بدیم ینی الان؟ :-"
من اول از همه همدان رو پیشنهاد می‌کنم.
همدان شهر کوهستانیه و آب و هواش خنکه نسبتاً. واسه تابستون می‌تونه گزینه مناسبی باشه و شهریه که ارزش رفتن رو داره و شلوغ هم نیست. من خودم اگه موقعیت مسافرت پیش بیاد اولویتم همدانه. خوش مسیر هم هست، اگه با ماشین بخواین برین اتوبان خورش خوبه ;;)
جاهای دیدنی زیادی هم داره که می‌تونید برید ببینید، اول از همه غار علیصدر (که البته اطراف همدانه)، بعد گنجنامه، مقبره ابو علی سینا و...

1_8706010604_L600.jpg

+ توضیحات بیشتر لازم بود میام میگم.
اهم اهم ;;)

هوا امسال ولی نسبت به سال های قبل گرمتره!البته نسبت به خیلی جاها همدان خنک تره ها ولی امسال کلا داریم ذوب میشیم :-"

بخاطر طبیعتش و اینا اگه بخواین بیاین باید همین موقه ها بیاین چون وارد پاییز که بشیم و اینا دیگه سرد میشه باد و طوفان و اینا... :D و برگ درختا میریزه و بارون میاد در خونه ی هاجر و اینا :-"

جاهای دیدنی هم خیلی داره!به جز خود همدان شهرای اطرافشم جاهای دیدنی دارن.مثل سراب گیان نهاوند و ...

غار علی صدر هم جاده کشیدن براش خیلی نزدیک تر شده نسبت به قبل.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

خب من وقتی برای متینگ رفتم تهران و برگشتم استراحت کوتاهی توو همدان داشتم اختلاف چندانی با سنندج نداشت! شایدم امسال گرم شده :-?

بالا