• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مدارس هوشمند

• شروع کننده موضوع

میلاد14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ساوه
سلام
ب نظرتون ایده ی مدارس هوشمند میتونه خلأ یک اموزش و پرورش خوب رو تو ایران پر کنه

behrad1

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی بناب
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
1393
پاسخ : مدارس هوشمند

به نقل از میلاد14 :
سلام
ب نظرتون ایده ی مدارس هوشمند میتونه خلأ یک اموزش و پرورش خوب رو تو ایران پر کنه
به نظر من نه اگه بخوان این کارو بکنن باید از ریشه درستش کنن نه روشو اسفالت کنن
الان تو مدرسه ی ما اینقد دوربین هس که تو زندان این همه دوربین وجود خارجی نداره
به نظر من این هوشمند کردن مدیر مرسس نه هوشمند کردن مدارس :-w :-w :( :O :O

alireza1975

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
علوم تغذیه

ما معلم داریم میگه من اصلا با تخته هوشمند کار نمیکنم

behrazv

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تبریز و تهران
دانشگاه
دانشگاه تورنتو
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

ببخشید من متوجه نشدم منظور از مدارس هوشمند چیه!

نفر اول که توضیحی ندادن. نفر دوم در مورد دوربین جرف می زنه، و نفر سوم در مورد تخته؟!
(حالا تخته هوشمند هم چیز جدیده؟! من چند جا شنیده م ولی زمان ما نبود!)

اگه لطف کنین یه تعریفی از این مدارس بنویسین فکر کنم بهتره.

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

:) منظورتون از مدارس هوشمند چیه ؟ شفاف سازی کنید .

• شروع کننده موضوع

میلاد14

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ساوه

طرح مدارس هوشمند تازه توسط اموزش و پرورش تصویب شده و هدفشون هوشمند سازی مدارسه
مثلا استفاده از تخته الکترونیکی دادن تب لت ب بچه ها اداره ی هوشمند کل مدرسه استتفاده از کارت برای حضور و غیاب و...

آموزش و پرورش قصد داره تا سال 1404 تمام مدارس ایرانو هوشمند کنه

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

مدرسه ی ما هم در حال هوشمند سازیه . اتفاقاتی که افتاده این هاست . قراره برامون تخته ی هوشمند بیارن . یه سایت برای مدرسمون راه اندازی کردن. چند تا پروژکشن هم توی کلاس ها گذاشتن . والبته یک عالمه کلاس های تولید محتوا واسه دبیرا .از تبلت هم خبری نیست و نخواهد بود . :-"
شخصا به شدت با این کار مخالفم چون دانش اموزایی که از اول با روش کتاب و دفتر و جزوه و دبیر محوری تحصیل کردن نمی تونن یه دفعه توی دبیرستان تغییر شیوه بدن این برای خیلی از بچه ها مثل زنگ تفریحه و من مطمئنم نه تنها باعث بالا رفتن سطح علمی بچه ها و تشویقشون به تحقیق نمیشه که سطح تحصیلیشون به شدت افت می کنه .
ولی اگه از ابتدایی شروع کنن و همه ی بودجه رو صرف هوشمند سازی اونا کنن به شرط اموزش مناسب معلم ها می تونه شیوه ی مناسب تری برای اموزش و پرورش باشه .

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نظرم مشكل بزرگ آموزش پرورش ما اينه كه خيلي يك هو و ناگهاني، يه تغييرُ تو تعداد زيادي از مدارس به وجود مي‌آره. كميت بالا، كيفيت كم. خيلي وقتا حتّي فقط اسمِ اون تغيير رو مدرسه مي‌مونه. قبل از اين يه سري نمونه‌ها بود. مثلاً مدرسه‌ي قرآني!!! نمي‌دونم براي تبليغات يا چي، يك هو تعداد زيادي از مدرسه‌هاي تهرانُ سر درش زدن "مدرسه‌ي قرآني". سر راهنمايي ماعم زدن. بدون اين كه هيچ تغييري ايجاد شه تو برنامه‌ي مدرسه!!!

بعد اين كه توي اين تغييرات، آموزش معلّم از مهم‌ترين چيزائه. چند درصد معلّما الان فك مي‌كنن كه دارن از تكنولوژي تو كلاس استفاده مي‌كنن، در حالي كه حداكثر استفاده‌شون چند تا اسلايد پاورپوينت ضعيفه؟ يا برعكس، چقدر مدرسه هست كه امكانات كامپيوتر و اينا داره اما معلماش با كامپوتر آشنايي درست و حسابي ندارن؟

خلاصه كه، هوشمند سازي چيز بدي نيست و مزايا و معايب خودش را دارد. :D اما بهتر است به جايِ "كيلويي كار كردن" ، كيفيتي كار كنيم. :-??

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

هم خوبه هم بد خوبه از این جهت که دیگه برای تهیه دفتر کتاب درخت کمتری قطع میشه و هوا تمیز تر میشه و بده از این جهت که در حالت عادی با 4 تا مهتابی روزی یکی دو بار برقا میره چه برسه هوشمند کنن. . .
ولی ایده ی جالبی به نظر میرسه

nasrin.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی( گرایش جداسازی)

وای این چه طرحی بود دیگه!!!!!!!!!!!!!!!
آخه تو مدرسمون نتونستن واسه همه کلاسا این طرح رو اجرا کنن دبیر فیزیکمونم که امسال تصمیم گرفت درسش رو با پاور بده ماهم مجبور بودیم هر جلسه ای که فیزیک داشتیم نقل مکان کنیم آخه کلاس ما هوشمند سازی نشده بود

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

و اینکه یه موضوع ِ خیلی مهمی که هست ، اینه که باید استفاده از تکنولوژی رو به معلمها یاد بدن . جدی .
مثال میزنم ؛ یکی از دبیرهای ما میخواست چندتا اسلاید پاورپوینت نشون بده بهمون ؛ در حد مثلا ً یه ربع . که سریع اونا رو ببینیم و برگردیم سر کلاس . و چهل و پنج دقیقه داشت با لپ‌تاپ و فلش و پروژکتور ور میرفت .

• لایک
امتیازات: Neg@r

جنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران

به نظرم چیز خوبیه!
ولی اول باید فرهنگ سازی بشه...تو مدرسه ما واسه کلاسای پایه اول اکتیو بورد گذاشته بودن بعد حتا خود مسئولشم بلد نبود باهاش کار کنه!هر چی التماس میکردیم که قلمشو بدن خودمون کار کنیم میگفتن نه شما بلد نیستین در صورتی که خودشون حتا بلد نبودن روشنش کنن!
من فک میکنم اگه به جای اکتیو بورد گذاشتن به بچه ها تبلت میدادن خیلی مفیدتر بود!چون دیگه لازم نبود بچه ها کلی کتاب با خودشون ببرن بیارن و... . >:D<

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

اول ی چیزی؛
هوشمند سازی چ ربطی ب پرکردن خلأ آموزش پرورش داره؟
خلأ این وزارتخونه؛ تصمیم های عجولانه و بدون کارشناسی و لزوما "خلأ مطالب درسی و درس" هست؛ با عوض کردن روش ؛ تغییر خاصی حاصل نمیشه.
میخان گچ بخورن؛ گچ نمی خورن.
میخان با خودکار٬ کاغذ بنویسن؛ با قلم نوری٬ تب لت می نویسن.
چیز خارق العاده اـی ایجاد میشه ک خلأ رو پر کنه؟

• لایک
امتیازات: N.M

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نقل از جنا :
به نظرم چیز خوبیه!
ولی اول باید فرهنگ سازی بشه...تو مدرسه ما واسه کلاسای پایه اول اکتیو بورد گذاشته بودن بعد حتا خود مسئولشم بلد نبود باهاش کار کنه!هر چی التماس میکردیم که قلمشو بدن خودمون کار کنیم میگفتن نه شما بلد نیستین در صورتی که خودشون حتا بلد نبودن روشنش کنن!
من فک میکنم اگه به جای اکتیو بورد گذاشتن به بچه ها تبلت میدادن خیلی مفیدتر بود!چون دیگه لازم نبود بچه ها کلی کتاب با خودشون ببرن بیارن و... . >:D<
اون اسمش فرهنگ سازی نیست اموزشه :-"
بعدشم مثلا تخته هوشمند چه جوری خلا اموزشیو پر میکنه؟؟؟ :-?

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

چه اسمی هم گذاشتن ! هوشمند ! اسم دهن پرکن ولی شدیدا پوچ و توخالی. مثل خیلی از طرح های دیگه تو ادارات. زمانی که این طرح تو مدرسه ما اجرا شد من تو تمام جزئیاتش بودم. خیلی از سیستم های این طرح رو من تو تابستون تو مدرسمون راه اندازی کردم. حتی با مدیر قسمتی که مسئولیت اداره این طرح تو آموزش پرورش رو داشت آشنا بودیم.

یعنی حیف اون پولی که برای چنین طرحی خرج شد. حیف اون همه کامپیوتر و پروژکتور و قلم و اینا که به مدرسه دادن. شبیه این بود که بری خود ماشین های فرمول یک رو بخری از کشورهای دیگه بعد حتی پیست مسابقه نداشته باشی. کسی بلد نباشه رانندگی کنه با این ماشین ها ! حتی تکنولوژی ماشین ها رو هم نداشته باشی. بعد ماشین ها رو بگذاری تو نمایشگاه ملت بیان ببینن برن !

Maryam.Sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرمان
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

توی مدرسه ما که فقط تخته هوشمنده .
چند ماه اول جو گیر بودن و باهاشون کار می کردن بعد که دیدن وقت گیره بیخیالش شدن. L-:
وقت گیر بودنش هم به خاطر این بود که بلد نبودن درست باهاشون کار کنن. [-(

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

ما نظام آموزشیمون کلن از ریشه مشکل داره.
با این کارا هم شاید بتونن این مشکلات رو کم رنگ کنن ولی بالاخره بازم خودشونو نشون میدن.

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

در صورتی که اول به معلما آموزش و نحوه استفاده و مزیت هاشو آموزش بدن و تشویق شن که از ایده های جدید در راستای به کارگیری

تکنولوژی جدید استفاده کنن میتونه مفید واقع بشه نکه الان اول تکنولوژی میارن بعد تازه شروع به آموزش نحوه استفاده میدن

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

توصیه میکنم این موضوع رو بخونید ببینید اپل چجوری تصمیم داره آموزش رو متحول بکنه روی یک تبلت :‌ http://1pezeshk.com/archives/2012/01/apples-education-event.html

01-19-2012-08-16-08-PM1.jpg

zeynab75

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
قوچان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خب اولاش یکم جو گیر میشیم حواسمون میپرته اما بعدش درس میشه
نمیشه که حواس پرتی (اونم به مدت کوتاه) جلوی پیشرفتمونو بگیره... [-(