• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خارج گردی ۳- مقصد فرانسه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
سلام :D

مقصد خارج گردی این بار فرانسه است. توی توضیحاتتون اینارو در نظر بگیرین:

۱. معرفی جاذبه های توریستی، هتل ها، موزه ها و رستوران ها و ...

۲. آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم فرانسه، جشن های خاص، طرز برخورد مردم با توریست ها، فرهنگشون و ...

۳. به اشتراک گذاشتن تجربه های شخصی و اطلاعات گردشگری مثلاً کی بریم، از کجا خرید کنیم، بهترین منطقه شهر کجاست و ... مهم ترین هدفمون هم همینه اصلاً.

لطفاً اطلاعات تکراری ندین. اگر کسی قبل از شما چیزی گفته اون رو نگین ولی اگر اطلاعات بیشتری داشتین تکمیل کنین.
از همه کسانی که قبلاً به این کشور مسافرت کردن درخواست میکنیم اطلاعات خودشون رو به اشتراک بذارن

پستای کپی پیست ندید. اطلاعات اولیه رو من میدم.
با تشکر :D

اطلاعات اولیه
برای ورود به فرانسه باید ویزای شنگن[nb]با ویزای شنگن میتونین وارد کشورای اروپایی به جز انگلستان بشین.[/nb] داشته باشین.
بیشتر افرادی که میرن فرانسه برای پاریس میرن. ولی به جز اون، جنوب فرانسه برای هوای گرم و سواحلش و شمال فرانسه برای هوای سرد و اسکی مورد توجه توریستا قرار دارن. خلاصه این که فرانسه فقط پاریس نیست!
سالانه بیشتر از ۸۰ میلیون نفر از فرانسه بازدید میکنن در حالی که جمعیت فرانسه کم تر از ۶۵[nb] ۶۴۸۷۶۶۱۸[/nb] میلیون نفره.

اینا جاذبه های گردشگری اصلی فرانسه ان:

- برج ایفل
- موزه لوور
- دیزنیلند پاریس
- کاخ ورسای
- کلیسای نتردام
- کلیسای جامع شارتل
- موزه هنر مدرن پاریس

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
پاسخ : خارج گردی ۳- مقصد فرانسه!

به نقل از نسترنّگار :
۱. معرفی کلّی کشور و اطلاعات اولیه؛ شهر های مهم، موقعیت جغرافیایی کشور، کشور های همسایه، آب و هوا

این مورد رو پاک کنی به نظر بهتره٬ به جاش خودت توی پست اولت یه توضیح درباره همین موردا بده٬ چون چیزی نیستش که از نظر هر فرد فرق کنه و توی منابع مختلف چیزای متفاوت گفته شده باشه.

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

قرار نبود این جوری بشه! :-s

پستای کپی پیستی نمیخوایم! از اطلاعات خودتون استفاده کنین!

skYboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ما رو ک نبردن اما خونواده رفتن...
چیزایی ک یادمه:
1-ی کشور اروپای غربی :-[ ک ب مهد دموکراسی معروفه و موقعیتش جوری ه ک با سفر ب اونجا براحتی ب چن کشور همسایه ش م سفر کنی,خیلی راحت فقط با اجاره ی ماشین و ا راه زمینی.
با مناطق سرسبزو طبیعت عالی.
2-برج ایفل,موزه لوور
3-وسایل آرایش و اتکلن های اوریجینال م بهترین چیزی ه ک میشه ا اونجا آوورد. :-[ (;

• لایک
امتیازات: م.ز

Saratonin

ـــــــــــــارا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

فرانسه >:D< زبان فرانسوی >:D<
خب؛ من چیزایی که از دوسال پیش یادمه رو مینویسم (فقط شهر پاریس البته):
جاذبه ها: بالای برج ایفل، خیابان شانزلیزه، کاخ ورسای، موزه ی لوور، کلیسای نوتر دام، دیزنی لند(که البته یه مقدار با پاریس فاصله داره)، رودخانه ی سن.
خب من فک میکنم با فرهنگشون زیاد آشنا نیستم و نحوه ی برخوردشون با توریست ها... اممم خب اونجا چون مقدار زیادی از جمعیتش رو توریست ها تشکیل میدن فروشنده ها و حتی تاکسی رانان (!) تقریبا به زبان انگلیسی مسلط اند. بعدم اینکه مردمشون زیاد خوششون نمیاد ازشون آدرس بپرسیم نمیدونمم چرا :-??
هتل هم که خب همه میدونن هتل های پاریس کلا گرونن، خب برای اینکه کیفیت خوب با قیمت کم بخوایم، باید تو یه منطقه ی معمولیشون هتل بگیریم و به تعداد ستاره ها هم وسواس نداشته باشیم. سه ستاره ی پاریس خودش خیلی خوبه.
درباره ی اینکه از کجا خرید کنیم: خیابان شانزلیزه که سرتاسرش برند ها و بوتیک های بسیار گرون هست رو من اصلا پیشنهاد نمیکنم! این خیابون فقط برای قدم زدن خوبه :-" بعدم اینکه یه جای دیگه هست به اسم لافایِت (Lafayette) که اونم منطقه ی خیلی گرونی هست و گالری لافایت (gallery Lafayette) اونجا خیلی معروفه که لوازم آرایشی داره و عطر و اینا.
از نظر من بهترین مراکز برای خرید تو پاریس سی اند آ (C & A) هست که زنجیره ایه و برای همه ی سنین پوشاک داره!
یه جای معروف دیگه هم برای عطر بود که من الان اسمشو یادم نمیاد ولی اینطوری خونده میشد: سَفوغا! :rolleyes:
سوار شدن قایق روی رودخانه ی سن هم که اصن عالیه! پل های این رودخانه تاریخی و قشنگه!
کلیسای نوتردام رو هم ما روز یکشنبه رفتیم که مراسم مذهبی داشتن، توریست ها خیلی راحت میتونستن عکس و فیلم بگیرن و از دورِشون رد شن! خیلی قشنگ بود! 8->

همین دیگه فعلا :D

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

تجربیات شخصی: ;;)
از پاریس شروع میکنیم:
پاریس همون طوری که میدونید پایتخت فرانسه هست و مسما اکثر افرادی که میرن فرانسه به خاطر جاذبه های توریستی زیادش یه سری به پاریس هم میزنن به خاطر جاذبه های توریستی زیادش .
این جاذبه ها چیا هستن؟
مهم ترین جاذبه و اصلی ترینشون خود شهر هست! این شهر رو اگه تو شب بتونید از بالا ببینید میشه گفت از همه جاذبه هاش زیبا تره منظور از بالا میتونه بالای برج ایفل یا یه نقطه بالای شهر باشه ، واقعا زیباست و زبان از توصیفش قاصره.
فعلا ۵ تا از مهم ترین ِ این جاذبه ها رو تو این پست میگم:بسته به علاقه شخصی داره باز هم:

❊تور رود خونه ی Seine .(همون سِن خودمون)

لازم به ذکره که این رود خیلی بلنده و تو اروپا پخش شده ولی اون تیکه ایش که تو پاریس هست مد نظره مائه !
این رود از نزدیکی ایفل هم رد میشه ، حتما توصیه میکنم اگه کسی رفت این یه مورد رو امتحان کنه ، به خصوص این که تو قشر های مختلف شهر هم گشت میزنه ، خیلی کامل هست . به قیمتش هم می ارزه پارسال یا پیارسال برای هر نفر زیره ۱۰ یورو بود.
640px-Seine_by_Eiffel.jpg

❊قبرستان Père Lachaise
این مورد بر خلاف تصور برای افرادی که براشون نمایش نامه نویس ها و بعضا خواننده ها مهمه خیلی میتونه جالب باشه ولی اگه میخواید تا بالاش برید(حالت تپه یا میشه گفت کوه خیلی کوتاه هم داره) باید دقت کنید که هوا آفتابی باشه ، تو هوای آفتابی تا اون بالا رفتن میتونه خیلی لذت بخش باشه.جاش هم تو شرق پاریس هست.
Pere_Lachaise_looking_down_the_hill.jpg

❊کلیسای سکره کر(Sacré-Coeur) در بالا ترین ارتفاع پاریس هست فکر کنم میشه ناحیه ۱۸،معماری خارق العاده و نمای بسیار زیبا باعث شدن که این بنای تاریخی بعد از کلیسای نوتردام مقام پربازدید ترین جاذبه توریستی فرانسه رو بگیره، البته علت اصلی جذابیت این مکان موزاییک های طلائی هست که در نمای داخلی به کار رفته.
استفاده از دوربین عکاسی و فیلم برداری تو این کلیسا به دلایلی ممنوع هست، نمای شهر پاریس از در جنوبی این کلیسا به جرئت میتونم بگم از زیبا ترین چیز هایی که دیدم هست.فقط برای دیدن ویو هواستون باشه روزی برید که هوا ابری نباشه.
450px-Le_sacre_coeur_%28paris_-_france%29.jpg

❊مرکز Georges Pompidou (ژُِرژ پُمپیدوُِ)
اسم این جوری این مرکز از نام یه رئیس جمهورشون بر میگرده (ژُِرژ پُمپیدوُِ) نمیدونم ماله چه سالی هست این رئیس جمهور دقیقا.
این مرکز کلا به هنر های مدرن و اینا اختصاص میکنه. موزه ملی هنر مدرنشون این جا هست. و چیز های دیگه کلا چیزای زیادی این جا هست. مهم ترین جذابیت این بنا معماری منحصر به فرد و عجیبشه! کلا همه دل و روده ساختمون شامل سیم برقو تیر آهنو لوله و اینا بیرون ریخته برای من که جالب بود شخصا ، اگه اصرار خوانواده نبود ساعت ها حاضر بودم به معماریش نگاه کنم :D. یه میدون که اسمشو یادم نیست جلو ی این موزه است که خود به زیبایی(؟) ش اضافه میکنه!
Pompidou_center.jpg

❊آرک معروف یا همون Arc de Triomphe
این یه جورایی آدرس دادن نمیخواد ولی میدون شارل دوگول بهترین آدرسی هست که میشه داد.
خیابون شانزه لیزه مستقیما بهش وصل میشه پس میشه گفت آرک و خیابون شانزه لیزه رو باید با هم دید.!
این بنا رو ناپلئون به افتخار کشته های جنگی ش ساخته توصیه میکنم اگه از نقاشی هایی که توشون زیاد لباس نیست بدتون میاد به چند تا از وجه هاش زیاد خیره نشید، محتوای بدی نداره ، صرفا جنگ رو نشون میده. زیبا ترین چیز تو این اثر به نظر من اینه که وقتی روش وایمیسّید و دور خودتون میچرخید ، طوری به نظر میاد که وسط یه ستاره (ادامه اضلاع ۵ ضلعی) ایستادید و دارید مسیر های منتهی به لبه هاش رو میبینید! خوراکه پانورامائه ;;) در ضمن حتما دیدین که رژه های ارتش هم تو خیابون شانزه لیزه بالاخره به این جا میرسن.
360px-Arc_De_Triomphe_2004.jpg

پ.ن:عکس هایی که خودم گرفتم تو مموری دوربینه و الان دمه دست نیست. :D اینا ماله ویکیپدیا هست، شما خودتون ببخشید.

فعلا برای همین پست بسه ۵ تای دیگه رو پسته بعدی میدم.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب ناخودآگاه همه از پاریس شروع کردن :D

خب تاکسی توی اروپا کلا ، نسبت به کشوری مثل ایران و امارت ، گرون تره . برای همین وسیله‌ی پیشنهادی مترو هست . سیستم متروی شهرای اروپایی ( بارسلونا ، پاریس ، اتریش و ... ) خیلی شبیه همن . متروی پاریس ، قدیمیه ! و اینش واقعا بده و علاوه بر اون پر از دزده .( بله باور کنید :D ) البته دزدا بیشتر مهاجرین بودن که چند وقت پیش توی اخبار شنیدم جمعشون کردن . یه نقشه از مترو حتما دستتون باید باشه . که البته نقشه‌ش پره همه جا. بعدم یه نکته‌ای که مهمه نحوه‌ی خریدن بلیته . اگر می خواید اونجا بگردین و اینا ، می تونید یه هفته‌ای بخرید ، خیلی به صرفه تر از تکیه .
خب این نقشه رو اگر مشاهده کنید می بینید خطای متفاوتی داره . آدم اگر قبلش یه کم ندونه ، گیج میشه . مثلا خط قرمز ، اسمش RER ( بخوانید : EghoEgh ) ـه ، بعد این RER ـه کلا جداست از بقیه خطا . خط زرد بسیار مفید هست ، از کنار موزه لوور و Champs Elysees و اینا می گذره ، کلا خواستید برید ، بشینید روی متروش تفکر کنید :د

( بنده پیر شدم تو متروی پاریس اصلا :-" )
بقیه‌شم بعدا !

به نقل از s!na :
❊قبرستان Père Lachaise
این مورد بر خلاف تصور برای افرادی که براشون نمایش نامه نویس ها و بعضا خواننده ها مهمه خیلی میتونه جالب باشه ولی اگه میخواید تا بالاش برید(حالت تپه یا میشه گفت کوه خیلی کوتاه هم داره) باید دقت کنید که هوا آفتابی باشه ، تو هوای آفتابی تا اون بالا رفتن میتونه خیلی لذت بخش باشه.جاش هم تو شرق پاریس هست.
پرلاشز 8->
لازم به ذکره که بگم این قبرستون اصلا شبیه ِ قبرسون نیست ، در حدی که میرید اونجا هی با خودتون میگید : یعنی مُرده ئم نشدیم اینجا زندگی کنیم :-"
از مشاهیر ایران هم قبر آقامون صادق هدایت اونجاست .( به شخصه برای این رفتم اونجا )

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی
کجا بمونیم؟

خب یکی از مسائل مهم در سفر هتل و محل اقامته. با پاریس شروع میکنم بعداً شهرای دیگه رو هم شاید گفتم. پاریس به چند تا منطقه اصلی تقسیم میشه و بسته به این که هدفتون از مسافرت چیه جاهای مختلفی میشه هتل گرفت. مثلاً خیلیا فقط برای دیزنی لند میرن فرانسه. خب دیزنی لند تقریباً بیرون شهره (هتلاش هم ارزون ترن :D)

پاریس رو میشه به پنج منطقه اصلی تقسیم کرد. در کل مرکز پاریس مهم ترین قسمتشه و بیشتر جاذبه های گردشگری معروفش یعنی برج ایفل، آرک و کلیسای نوتر دام اون جا هستن. جنوب و غرب پاریس چیز خاصی ندارن ولی دیزنی لند توی شرقش واقع شده و فرودگاه شارل دو گل هم شمال شرقه.

پاریس حدوداً ۱۵۰۰ تا هتل و مهمون خونه داره و قیمتشون با توجه به دوری و نزدیکی از برج ایفل (مرکز شهر به طور کلی) کم و زیاد میشه :D

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

این هم تریپ توریستی بگم! ;;)
خواهره من هنوز جاذبه توریستی حرف زیاد داره ها!

کلا برای هتل خیلی بهتره که هتل رو قبل از رسیدنتون بگیری، معمولا هر چقدر قبل تر از زمانی که براش برنامه ریزی میکنید رزرو کنید،تخفیف های بیشتری میخوره.
برای پیدا کردن و نهایتا رزرو از پیش تو اروپا چند سایت معروف هست!
Booking.com

eurobookings.com

Travel Europe

Venere

Tripadvisor

lonelyplanet که به وضوح خداست.

حتما lonlelyplanet رو یه سر بزنید قبل از هر سفری هتل هم که ازش نگیرید کم کمش اینه که یه سری توصیه خیلی خوب رو دیدید!

سنگین دل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از s!na :
❊کلیسای سکره کر(Sacré-Coeur)
450px-Le_sacre_coeur_%28paris_-_france%29.jpg

باید بگم بهتره شب هنگام از این کلیسا دیدن کنید.
به این علت که کلیسا در بالاترین ارتفاع پاریس ساخته شده، یه سری تلسکوپ درجه یک، روبروی درب جنوبی اونجا کار گذاشتن که می تونید لذت دنیا و آخرت رو ببرید.

والبته اینجا:
DSC01419.JPG

یه همچین جایی که مخصوص آدم های بهتره بگم خارق العاده ست و بقیه ی افراد(عامه) نمی تونن بلیت بخرن.
دور و بر دیزنی لند پاریس. چندتا رستوران + چندتا مغازه ی توریست پسند به علاوه ی یه همچین جایی.
چه آدم هایی اونجا رفت و آمد می کردن...انسان هایی که همه شون از استعدادهای زیادی برخوردار بودن، منتها با تکیه بر صندلی چرخ دار.
من به شخصه یکی دوساعت صرف نگاه کردن به رفت و آمدهاشون کردم.

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی &quot;شهید هوابرد&quot;)

خُب دوستان از پاریس گفتند من از جایی بگم که یه بهشتِ،بهشت واقعی.
من می خوام از شهر نه چندان بزرگ ولی پر اهمیتgrasseفرانسه بگم،شهری که به پایتخت عطر جهان معروفه(la capitale mondiale des parfums). x:
من بیشتر از اینکه از مارسی و پاریس خوشم بیاد از این شهر خوشم میاد.
می تونم بگم مردمش طرز برخودشون خیلی با شهر های بزرگی مثل پاریس یا مارسی فرق داره. ;))
توی این شهر بوی گل های واقعی رو میشه حس کرد،گلهایی که از لحاظ مساحت زیر کشت تقریبا 98%کل شهر رو تصاحب کرده اند.
وقتی صبح(خصوصا صبح زود)از خواب بلند میشی بی اختیار لبخند میزنی. ;;)بوی انواع اسانس های طبیعی و غیرطبیعی توی فضا پیچیده،مردم این منطقه اینقدر خوش اخلاق هستند که فقط کافیست تا بفهمند که شما به طبیعت و گل ها علاقه دارین وبا اخلاقشون آشنا باشید.اونوقت هستش که در های مزارع اختصاصی شرکت های بزرگی چون شانل،پولو،کلوین کلین و...به روی شما باز خواهد شد. (<
ولی یک اخطار که اگر توجه نکنین باعث میشه که خاطرات خوشتون توی این شهر رویایی به یکباره فرو بریزه و ازبین بره.حواستون به سگ ها باشه و هیچوقت به حرف های بعضی صاحبان زمین مبتنی بر اجازه ی ورود به اخل باغ را داشت توجه نکنید.چون قطعا همیشه 2-3قلاده سگ توی هر باغ هست.و حتما با صاحب باغ به داخل بروید تا خودشان به آنها تذکر بدهند یا همراهتان بیایند.
من به همین دلیل دیگه به این شهر نرفتم و نمی رَم چون باعث شد قشنگ ترین عکس ها و همچنین دوربین عکاسیم از بین بره.بله درسته همه ی اونها،وقیت که من 2تا بولداگ رد دیدم که در حال دویدن به سمت من هستند منم تصمیم به فرار گرفتم ولی غافل از اینکه آبپاش های باغ دقیقا در همان حال یعنی راس ساعت7:45"صبه به مدت 10 دقیقه فعال میشوند.در حال فرار بودم که ناگهان قطرات آب رو عینک وصورت من ریخت و دید خود را از دست دادم و با برخورد پام به یک ابپاش فلزی به زمین افتادم و در سراشیبی کنار باغ افتاده و غلط خورانبه درون جوی آبی در پایین تپه رفتی که باعث شد تمامی عکس های موجود در رَم دوربین ونیز خود دوربین از بین بروند.
بگذریم...
اگر خواستید خرید کنید،حتما پنیر های اصل گاو خندان را بخورید چون مزه ی آنها تومنی دوهزار(خیلی)با پنیر های همین برند در پاریس تفاوت داره.
اگر خواستید برید سعی کنید توی اوایل آگوست برین که فستیوالjasmine flowerرو ببینید با اینکه بعضی جاهاش نکته داره(باید می گفتم تا یه وقتی نرید اونجا و اونجا نکته زده بشید :-[ :-") ولی خیلی باحاله.
راستی یادم رفت که بگم حتما از مزرعه ی معروف به شماره 8 یاMolinardدیدن کنید وسری به رستوران وکافی شاب کناریش(اسمشُ یادم نمیاد)Chez Doudouبزنید که غذاهای دریایش و همچنین موکا و کورتادو هاش عالی هستن.
لینک رستوران:
http://www.restaurant-chez-doudou.com

nbalinparast

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

روی رود سن یه پل فلزی هست که یه سری نرده داره(برای جلوگیری از افتادن داخل رود!) بعد مردم برای اینکه آرزوهاشون برآورده بشه یه سری قفل میزننن روی اون نرده ها و کلیدشُ میندازن داخل رود سن-یه چیزی مثل دخیل بستن خودمون -قسمت جالب اینه که اون جا تبدیل شده به یه جور موزه ی قفل ، واقعا منظره ی قشنگیه.

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

منم به عنوان تجربه پیشنهاد می کنم کلا از وسایل نقلیه استفاده نکنید :D.پیاده روی تو این شهر خیلی لذت بخشه، حتما با کتونی برید پس و متروهاشم اکثر خطاش بوی تعفن میده :| آمادگی داشته باشید که تو ذوقتون نخوره. بعد اون (Sacré-Coeur) به نظر من زیباترین قسمت پاریس بود، نه خود کلیساش،فضای بیرونش خیلی زیبا و باصفا بود همچین.اطرافشو بگردین حتما به سمت moulin rouge.به نظرم پاریس اصیل اون جاس

ضمن این که این فرانسوی های "چیز" توضیحات رو زیر آثار (در موزه ی لوور) به زبان فرانسه نوشتن، سعی کنید از قبل یه اطلاعاتی بگیرید

راستی کسی اگه در مورد moulin rouge می دونه توضیح بده لطفا

Saratonin

ـــــــــــــارا
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

این عکسا رو هم خودم گرفتم

این رودخانه ی سن (اون قایق های اتوبوسی برای توریست ها)
http://img4up.com/up2/15454886136018651398.jpg

اینم دیزنی لند
http://img4up.com/up2/72641750284524928767.jpg

این از بالای برج ایفل (سایه ی خود برج هم افتاده تو آب!)
http://img4up.com/up2/67904218516286520965.jpg

بعدا نوشت: این عکس هم از قسمت "ایران" ِ موزه ی لوور هست:
http://img4up.com/up2/40150945772184164162.jpg

به نقل از تـــــــــــــــارا :
راستی کسی اگه در مورد moulin rouge می دونه توضیح بده لطفا
مولن روژ (مولن غوژ البته!) یه کاباره ی بسیار قدیمیه تو پاریس که معنی مولن روژ هم تا اونجایی که یادمه میشه آسیاب قرمز!
ما "فقط" از جلوی ساختمونش رد شدیم، قشنگ بود؛ یه آسیاب قرمز داشت روی سقفش و جلوش هم یه صف طولانی بود :- "

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

دو تا صرفا پیشنهاد٬ نمی‌دونمم قبلا مطرح شده یا انجام شده یا نه:

۱.خارج‌گردی یه کم از نظر من جالب به نظر نیومد٬ فک کنم جهان گردی کلمه بهتری باشه٬ بازم خود دانید.

۲.یه نفر (چه مدیر چه یه نفر دیگه) موقعی همه اومدن حرفاشون رو زدن و تموم شد بیاد تمام پست‌ها رو بخونه و یه جمع‌بندی بکنه از کل مطالب٬ می‌تونه یه منبع اطلاعاتی خیلی خوب بشه. (نمی‌دونم شاید قبلا هم این کار انجام می‌شده :D)

M Gravity

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Frz1
شهر
مشهد

واااااا ی شمال فرانسه هم خیلی عالیه چند تا روستای معروف داره که خونه هاش مثه خونه های توی نقاشیاس 8-> و رنگاشم خیلی عجیه ینی یه جور خاصصیه :) نرماندیnormandy هم که فوق العاده است توی etretat هم که یک روستای بزرگه شمال فرانسه س هم خونه ها و زندان های قشنگی هست به علاوه ساحلی داره که یه سری صخره داره که وسطش سوراخه !و خیلی قشنگه و بومی های اونجا بهشون می گن چشم دریا خلاصش فوق العاده س :) :) :) (; /m\

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

چشم، جهان گردی رو در نظر میگیریم.

جمع بندی هم میکنیم، الان یه کم زوده.

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از نسترنّگار :
چشم، جهان گردی رو در نظر میگیریم.

جمع بندی هم میکنیم، الان یه کم زوده.
نگفتم که الان :D گفتم موقعی تموم شد و همه حرفاشون رو زدن :D

• شروع کننده موضوع

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

هیچ کس جنوب فرانسه رو نگفته هنوز؟ عب نداره من میگم :D :

با وجود این که بیشتر جهانگردا فرانسه رو برای پاریس میرن، خود اروپاییا و به خصوص مردم شمال اروپا که هوای گرم و آفتابی ندارن، برای تعطیلات میرن جنوب فرانسه. هر چند برعکس ایران، بیشتر ساحلای اروپا کفشون سنگ های تیز داره و کفش مخصوص لازم دارن!
چجوری میشه رفت جنوب؟ با قطار پرسرعت TGV
این قطارا خیلی سریع حرکت میکنن. مثلا از پاریس تا نیس، که یه شهری تو جنوب فرانسه است، با این قطارا فقط سه ساعت راهه!
در کنار همه اینا، فرانسه توی تابستون انقدر پرطرفداره که باید همه کاراتونو از قبل انجام بدین. هتل و قطار و چیزای دیگه رو باید از قبل، اینترنتی رزرو کنین!
پس اگر توی مسافرتتون وقت اضافه داشتید و دریای خوب میخواستید، جنوب فرانسه رو از دست ندین!

s!na

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۱
شهر
تهران

به نقل از نسترنّگار :
هیچ کس جنوب فرانسه رو نگفته هنوز؟ عب نداره من میگم :D :

با وجود این که بیشتر جهانگردا فرانسه رو برای پاریس میرن، خود اروپاییا و به خصوص مردم شمال اروپا که هوای گرم و آفتابی ندارن، برای تعطیلات میرن جنوب فرانسه. هر چند برعکس ایران، بیشتر ساحلای اروپا کفشون سنگ های تیز داره و کفش مخصوص لازم دارن!
چجوری میشه رفت جنوب؟ با قطار پرسرعت TGV
این قطارا خیلی سریع حرکت میکنن. مثلا از پاریس تا نیس، که یه شهری تو جنوب فرانسه است، با این قطارا فقط سه ساعت راهه!
در کنار همه اینا، فرانسه توی تابستون انقدر پرطرفداره که باید همه کاراتونو از قبل انجام بدین. هتل و قطار و چیزای دیگه رو باید از قبل، اینترنتی رزرو کنین!
پس اگر توی مسافرتتون وقت اضافه داشتید و دریای خوب میخواستید، جنوب فرانسه رو از دست ندین!
جنوب فرانسه رفتن رو اصلا بهتون با TGV توصیه نمیکنم ، خیلی گرون تر از هواپیما در میاد و به دلیل سرعتش باعث میشه شما کلا یکم گیج باشین تا یه روز اگه مثل من به قطار عادت نداشته باشید (و به زور خوانواده مربوطه برید با قطار! L-:) کلا سر گیجه تا وقتی شب رو بخوابید! X-( هواپیما ، خط EASY JET خیلی ارزون و خوب (اگه از قبل بگیرید در حد زیر ۵۰ دلار برای هر نفر پاریس تا مقصد ها معروف جنوب فرانسه رو میره هواپیما هاشم بوئینگ هستند به نظرم ، کلا توصیه اکید میشه این روش.
مقصد های معروف برای جنوب فرانسه:
با توجه به این که بیشتر برای ساحل میرن جنوب فرانسه بهترین ساحل ها رو با توجه به تجربه میذارم ، البته لازم به زکره که اون جا جاذبه های تاریخی هم زیاد داره اون پایین:
❊ساحل های Collioure
به جرئت میتونم بگم بهترین هست ، ۳ تا ساحل معوملا شلوغ ، نماش فوق العاده زیباست . یک رشته کوه هم میبینید که رفته توی آب ، یه کلیسای خیلی زیبا و قدیمی ، خیابون های قدیمی ، من حاضرم ۱۰۰۰ بار برم این جا.
499px-France_location_map-Regions_and_departements.svg.png

تو این نقشه جنوبی ترین نقطه تو تنه اصلی فرانسه، میشه این جا.

❊ساحل Vias Plage
یکی از معروف ترین ساحل ها رو داره ، شن های طلایی ، آب گرم خیلی خوبه این جا کلا . ولی یکم کوچیکه به نسبت. برای انواع ورزش ها از دوچرخه سواری تا جت اسکی این جا رو پیشنهاد میکنم با توجه به این که اطرفاش روستا زیاد هست و خب کلا کوچیکه و اینا ارزون تره برای امکانات ورزش کلا.آها راستی از این قایق ها که با باد میرن یه نفره و اینا کلا این جا خوراکه.
beach.jpg

❊ساحل های Villefranche-sur-Mer

چند کیلو متری خارج تر از شهر Nice هست ، یه دهکده ماهیگیریه قدیمی خیلی از فیلم های معروف رو این جا پر کردن مثل Never Say Never Again به نسبت بقیه ساحل های جنوب فرانسه به جرئت میگم ، خیلی ساکت هست اگه کسی از شلوغی و اینا بیزار شدین یا از دست خواهراتون ( :-") توصیه میکنم این جا مدتی بمونین واقعا آرامش بخشه. با مردم مهمان نواز و مهربان. البته به پای بالایی نمیرسن مردمش از مهمان نوازی
آها راستی یه قسمتی از French Riviera ئه معروف رو این ساحل تشکیل میده.
640px-VillefrancheRadePanorama.jpg

❊ساحل Cap d'Antibes
این ساحل از مهم ترین تفرج گاه های میلیونر ها بوده از سال ها قبل یکی از لوکس ترین هتل ها هم روی بالای یه کوه تو این شهر ساخته شده. اگه مثل من باشین ، برین این جا از حسودی گلوتون باد میکنه L-:
سه تا ساحل اصلی داره : La Salis, Plage du Ponteil, Plage de la Garoupe ما هم خانواده دلشون به حال من سوخت گفتن بیچاره حسودیش میشه، ساحلاشو نرفتیم اینو. فقط میدونم همه ساحلاش عمومی نیستن و عمومی ها ، خیلی شلوغن معوملا.

❊مجوعه Cote d'Azur
هیچی دربارش نمیدونم ، فقط شنیدم خوبه.

❊مجوعه St Tropez
شامل ۴ تا ساحل:
۱)ساحل Port Grimaud , بین St Tropez و Sainte-Maxime این ساحل ساخته دست انسان هست ، کانال هاش آدم رو یاد ونیز میندازه. از شهر فاصله کمی داره ، به خاطر قایق دار ها معروف شده کلا، کایاک و اینا هم داره ، ساحل کم عمقه و خیلی عریضو طویلی داره ، شن های طلاییش واقعن زیبان.

۲)ساحل Tahiti plage (تیکه دومش پلاژ خودمونه)
جنوب St Tropez هست و خیلی خوبه همین قدر بگم کفایت میکنه.

۳)Nikki beach
میشه به عبارتی گفت درست در مرکز St Tropez هست ، خیلی معروف هست و همیشه پر از افراد مهم و پولدار بوده ، ساحل هاش معوملا پر از تخت های آفتاب گرفتن هستند و محل مهمونی های افراد مهم و مشهور،من خودم توصیه م Tahiti هست چون به شخصه کمتر حسودیم میشه به آدمای اون جا باوجود این که اونا هم میلیاردر ها هستن و پشت هر دو ساحل میشه هلی کوپتر هایی که این افراد دارن رو دید ، که پیادشون میکنن 8-> یا این قایق ها که میگفتن ولی ما اون موقع ندیدیم .

۴)Rayol Canadel
وقتی از St Tropes به سمت Toulon معروف حرکت میکنید ، به این ساحل (اسم کامل از ویکیپدیا: Rayol Canadel-sur-Mer ) میرسید، خیلی طویل نیست و خوبیش اینه که خلوته اغلب اوقات یکی از خنک ترین ساحل های ناحیه همینه، که یه چیزی مثل سکوی دایو هم داره که خوراکه! :D

دیگه خسته شدم چند تا دیگه هم هست.
پ.ن: مطابق معمول عکس های خودمو نذاشتم. [-(

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا